VAN ONZE NIEUWE GRAMMOFOONPLATENZAAK op donderdag 24 april a.s. op de Markt 18 te Veenendaal (naast Horlogerie Geluk) Voor een enorme collectie klassieke, populaire en geestelijke muziek Onze instrumenten blijven op Markt 3. Gezellig als U langs komt iSh6«fc^kCc£ '- JL. Een paar honderdduizend Nederlanders rijden dagelijks met hun auto naar hun werk. Acht uur staan diezelfde auto's een parkeerprobleem te zijn, waarna ze vervolgens weer allemaal op ongeveer dezelfde tijd terugrijden. En elk jaar komen er weer duizenden van die vierwielers bij. Is het dan een wonder dat u er af en toe het heen-en-weer van krijgt? Is het een wonder dat autorijden nog maar zelden een plezierriije is? Inderdaad: het verkeer moet wel vastlopen. Tenzij... NS ziet 't zo: als het openbaar vervoer aantrekkelijker zou zijn, als het bovendien sneller zou gaan, zouden dan niet veel, heel veel van die auto's gedurende het spitsuur thuis kunnen blijven staan? Goed, als... maar hoe? NS heeft er een toekomstplan voor ontworpen: „Spoor naar '75". Een plan, dat lijn probeert te brengen in het openbaar vervoer van morgen en overmorgen. Niet om de auto te bestrijden. Maar wel om het mede mogelijk te maken dat u op die momenten waarop u toch met uw auto rijdt, er ook écht voor uw plezier mee rijden kunt. „Spoor naar 75" is een plan in het belang van het totale vervoer en verkeer in Nederland. Een richtingaanwijzer voor meer service, meer keuzemogelijkheden en snellere reistijden hij het openbaar vervoer. Wat de trein betreft heeft NS het intussen niet alleen bij plannen gelaten. Kijkt u maar: tJ&.'j.-:. J NS BRENGT ERLUNIN*** WOENSDAG 23 APRIL 1969 PENING Hopelijk gebruikt hij in 75 zijn auto weer voor zijn plezier. gr Schfptioflfji' Als het aan NS Egt, begint ïnorgen de aanleg al van een nieuwe spoorlijn via Schiphol, Hierdoor zullen de centra Tan Amsterdam en Den Haag een aanzienlijk kortere en snellere verbinding krijgen. Bovendien zal dan eindelijk het internationale vjfegvervoer een efficiënte aansluiting krijgen op het nationale" vervoersnet van NS» een vorm van integratie die dringend noodzakelijk is. Het gedeelte van deze SchiphoÜijn dat onder de luchthaven loopt, werd al uitgevoerd. Alle overige plannen liggen klaar; Het wachten is nog op de beslissingen van de overheid. Zodra het rond is, gaat NS vliegensvlug van start! Parfceerstations Vooral voor .forensen op wat'langere afstand van de stad waar ze werken, blijkt de combinatie auto tot-station en, dan trein-naar-de-stad bijzonder plezierig te zijn. Een van de actie-programma's van NS bestaat er dan ook uit dat steeds meer stations, zowei bestaande als splinternieuwe stations, worden voorzien van grote, ruime paikeerplaatsen. Bij Bussura Zuid bijvoorbeeld is plaats gemaakt voor meer dan 500 auto's. MtH

De Vallei | 1969 | | pagina 12