Bussby al blij met gelijk spel voor gehavend Manchester Un Ajax had veel oponthoud tijdens reis naar Tsjecho-Slowakije kollektie mantelkostuums internationaal onze VAN SCHUPPEN Nederlands team voor Federation Cup Tafeltennistitel weer voor Japanse heren Twee debutanten in korfbaltwaalftal Canadese DC-speler wil niet zonder zijn vrouw op reis Jeugdelftal (16-17) tegen West-Duitsland Moeizame zege van Okker op Fairlie Nederlanders in Europese titelstrijd ankerkader 47/1 Wereldkampioenschap neo-pentathlon 98.- ,o. 298.- Leeds heeft titel bijna te pakken Victoria Boys- Go Ahead B: 0-1 HEIN TEGEN ZELFVERZEKERD AC MILAN Vanavond op tv HOOFDSTRAAT 81-89 VEENENDAAL Gehoorzamen Niet optimistisch Niet fit Haast onmogelijk Doe uw keus uit onze fantastische kollektie modieuze mantelkostuums. Ook voor üw smaak is er een passend model. Van klassiek tot progressief. Van kamgaren tot tweed. Van uni tot Chanel Alles zuiver scheerwol. Geblesseerd y.na 13 WOENSDAG 23 APRIL 1969 MILAAN Vanavond betreden AC Milan en Manchester United de grasmat van het San Siro-stadion te Milaan voor hun eerste duel uit de halve finales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen. De licht ontvlambare Italianen zien het treffen tussen beide ploegen als een finale. De winnaar van deze halve eindstrijd wordt ook de veroveraar van de Europa Cup, zo redeneren de Milanezen, die straks in dichte drommen de tribunes zullen bevolken. Zij denken daarbij vooral aan hun eigen favoriete ploeg. Zelfs de spelers van AC Milan zijn ervan overtuigd, dat ïij Manchester United kunnen verslaan, •eker op eigen grond. Zelfverzekerdheid, dat is één van de voornaamste eigenschappen, waarop het spel van Milan steunt. De Italianen zijn zich bewust van hun capaciteiten. Zij geloven in zichzelf. De grote man achter de ploeg, trainer Rocco, eist alles van zijn spelers. Er heerst onder hen een ijzeren discipline. Rocco duldt weinig of niets; hij is dege ne, die zegt hoe het moet. Zijn spelers gaan voor hem door het vuur. Rocco destijds als trainer af gezet omdat hij met te harde hand re geerde, maar later teruggehaald toen het wat minder goed ging met Milan stippelt van tevoren de strategie uit. Zijn mannen hebben hem slechts te ge hoorzamen. Rocco: „Dat wi, niet zeggen, dat de spelers als die kans zich voordoet niet van tactiek tijdens de wedstrijd mogen veranderen. Kijk, een voetballer moet ook hersens hebben, niet alles mag op automatisme steunen". „Er wordt ons vaak verweten, dat wij te verdedigend spelen. Dat is niet helemaal waar. Zeker, onze defensie is één van de beste ter wereld, maar van uit die defensie spelen wij aanvallend DEN HAAG Voor de Nederlandse damestennisploeg, die van 20 tot en met 25 mei in Athene aan de wedstrijden om de Federation Cup zal deelnemen, zijn de volgende speelsters geselec teerd: Ada Bakker, Marijke Schaar- Jansen, Betty Stöve en Astrid Suur- beek. Uit deze selectieploeg zullen drie speelsters gekozen worden, die uitein delijk het Nederlandse team zullen vor men. Van 28 april tot 3 mei nemen de vier dames deel aan de open Britse kampioenschappen op verharde banen te Bournemouth. Op 14 en 15 mei volgt nog een trainingswedstrijd tegen de Tsjechische damesploeg. In de wedstrijden te Athene voor de Federation Cup Nederland bereikte vorig jaar de finale en verloor toen van Australië Komt Nederland in de eer ste ronde uit tegen Bulgarije. Indien de ze wedstrijd winst oplevert is de win naar van Indonesië-Griekenland tegen stander en daarna volgt eventueel de winnaar van de ontmoeting Zwitserland Tsjecho-Slowakije. Mocht ook deze wedstrijd worden gewonnen dan stuit Nederland in de halve finale waar schijnlijk op de Verenigde Staten. De plaatsing van het toernooi om de Fe deration Cup (ook wel Ladies Cup ge noemd) luidt: 1. Australië, 2. Verenig de Staten, 3. Nederland, 4. West Duits land, 5. Engeland, 6. Tsjecho-Slowakije, 7. Italië, 8. Zuid-Afrika. MüNCHEN Japan is voor de ze vende maal wereldkampioen tafelten nis geworden. De Japanners versloe gen in de eindstrijd West-Duitsland met 5-3. Het Nederlandse herenteam heeft de landenwedstrijden afgesloten met een verliespartij (3-5) tegen Cambod ja. Hierdoor is Nederland geëindigd op de 20e plaats op een totaal van 46 deelnemende landen. In de laatste wedstrijd van de lan- denreeks hebben de Nederlandse meisjes geen kans gekregen tegen de met penhoudergreep spelende Cam bodjaanse meisjes. Veronique van der Laan won tegen Tan Sok Cheng na een spannende strijd de tweede game met 29-27, maar was daarna uitgeblust. Mieke ten Broek verloor in twee games van Rattanak. Door deze nederlaag zijn de Neder- lanse meisjes op de veertiende plaats geëindigd. Dat is een hele voor uitgang in vergelijking met de wereld ranglijst, waarop de Nederlandse da mes niet bij de eerste twintig voor kwamen. De heren namen op de we reldranglijst de 24e plaats in. DEN HAAG Het Nederlandse korfbaltwaalftal voor de ontmoeting tegen België op zondag 27 april a.s. in Dordrecht, is als volgt samengesteld: Aanval: dames Corrie van Zoest en Emmie Gildemeester (beiden Luto) en heren Tom van Rhee en Jan Wals (beiden Blauw Wit); midden: dames Ans van der Velde(Rohda) en Tannie Overmeyer (Ons Eibernest) en de heren Hans Pouw (Ons Eibernest) en Joop Klomp (Luto); verdediging: dames Lucie vdn der Blij en Hennie Borghols (beiden Westerkwartier) en heren Wil Reuter (Luto) en Drikus Klouwen (Westerkwartier) reserves: Noortje Borger (HKV), Nootje ten Wolde (Blauw Wit), Luc van Krieken (HKV) en Jacques Schipper (Deetos). In het Nederlandse team zijn twee debutanten opgenomen, Drikus Klou wen van het Amsterdamse Wester kwartier en Joop Klomp van Luto, resp. 22 en 32 jaar. Bij de laatste twee ontmoetingen was België gelijkwaardig aan Neder land. Nederland verloor op 5 mei van het vorig jaar in Merksem met 8-7 en won op 27 oktober in dezelfde plaats met 4-5. voetbal, gesloten en gegroepeerd. Onze successen bewijzen, dat wij dat goed doen". In het-Engelse kamp is men niet zo optimistisch. Manchester United gaat ge bukt onder blessures. Bobby Charlton is nog altijd niet fit. Dunne, die op 29 maart een kaakfrac- tuur opliep, had gehoopt te kunnen mee doen. De behandelende arts bepaalde echter, dat het kinverband nog tenmin ste twee weken moet blijven zitten. Daardoor is het zelfs twijfelachtig ge worden of Dunne inde return op 15 mei te Manchester kan worden opge steld. De toestand van Sadler is evenmin rooskleurig. Hij liep onlangs een achil- MONTREAL De Canadese lawn- tennisbond heeft Bob Puddicombe uit Vancouver aangewezen als vervanger yoor John Sharpe, die uit het Davis- Cup-team werd gezet, dat volgende maand op 9, 10 en 11 mei a.s. in Sche- veningen tegen Nederland uitkomt. De 22-jarige Puddicombe is titelhouder van de Canadese gesloten kampioen schappen. Sharpe, een Australiër, die in Toronto woont, was oorspronkelijk aangewezen, maar moest zijn plaats afstaan na onenigheid met de non- playing captain Fred Bolton. Een van de geschilpunten was, dat Sharpe zich tijdens de trip naar Nederland wilde laten vergezellen door zijn echtgenote, hetgeen voor Bolton onaanvaardbaar was. „Het was een van de twee: of we moesten de captain laten vallen en de spelers behouden, of vice versa", aldus bondsvoorzitter Pierre Desaulles. „We hebben toen onze keus bepaald op de captain." „Persoonlijk betreur ik het dat Sharpe niet zal kunnen spelen. Hij had een grote steun voor het team kunnen zijn. Nu is de Canadese ploeg ver zwakt." Puddicombe zal zich aan de voor avond .van het vertrek naar Nederland voegen bij zijn teamgenoten Mike Bel- kin, Harry Fauquier en Tony Bards- ley. NIJMEGEN De opstelling van het Nederlandse jeugdelftal, dat vanavond om 18.30 uur aantreedt in het Goffert- stadion in Nijmegen tegen de jeugd van West-Duitsland is als volgt: doel: Holman (SC Drente); achter Hilde- brand (DOS), Visser (Ajax), Han- naart (LFC Leiden) en Jongens (Vole- wijckers); midden: Troper (Excelsior) en Rijsbergen (Roodenburg)voor: Van Ede (ADO), De Busser (Quick '20), Leidecker (Heracles) en Van Marwijk (Go Ahead). Wisselspelers: Suvee (Velox), De Ruiter en Rep (bei den Ajax), Langeweg (Sparta) en Oudehand (ADO). ROME De als vierde geplaatste Okker heeft in de eerste ronde van de open Italiaanse tenniskampioenschap pen slechts op 't nippertje kunnen voort komen, dat hij een set kwijtraakte aan de Nieuwzeelander Fairlie. De gewoon lijk bijzonder snel over de baan gaan de Nederlander was onverklaarbaar traag in zijn reacties terwijl ook zijn service niet veel waard was. Het duur de 95 minuten voordat Okker de partij met 10-8, 7-5 op zijn naam schreef. Fairlie nam op het centrecourt in de eerste set een voorsprong van 5-0, al vorens de Haarlemmer iets terug deed. Toen kreeg Okker meer controle op service en volley en maakte 5-5. Op service werd het vervolgens 8-8, waar na Okker in de zeventiende game de beslissende doorbraak forceerde om op eigen opslag de set met 10-8 te nemen. In de tweede set leidde onze land genoot nooit meer dan met één game. Bij 5-4 in zijn voordeel had Okker vier matchpoints, maar Fairlie slaagde er in deze teniet te doen en de game te winne (5-5). Okker stormde de baan af en vroeg om een andere scheidsrech ter. Zijn verzoek werd echter afgewe zen. Na hervatting van het spel won Okker twee games en plaatste zich hierdoor voor de tweede ronde. MET ééN GAME In de eerste ronde van het heren enkelspel werden twee geplaatste spe lers uitgeschakeld. Alex Metreveli (Rus 1.), als elfde geplaatst, verloor na een enerverend duel met 4-6, 8-6 en 3-6 van de Franse prof. Pierre Barthès. De als veertiende geplaatste Roger Taylor (GB) moest met 3-6, 6-3 en 2-6 zijn meerdere erkennen in de Tsjech Jan Kodes. Verdere uitslagen herenenkel spel: Eerste ronde: Riessen (VS) Coo per (Austr.) 6-8, 6-2, en 6-2; Newcombe (Austr.)Kudelka (Tsj. SI.) 6-3, 6-2; N. Pilic (Joegoslavië)F. Belli (It.) 8-6, 6-2; C. Drysdale (Z.A.)B. Giltinan (Austr.) 2-6, 6-3, 6-3; J. L. Royer (Fra.)Z. Fa- nulovic (J.-Sl.) 6-3, 2-6, 6-4; Korotkov (Rusl.)—Pasarell (V.S.) fS-11, 2-6, 6-4; Tiriac (Roem.)Moore (Z. Afr.) 6-1, 7-5; Stolle (Austr.)Likhatsjev (Rusl.) 6-3, 7-5; Davidson (Austr.)—Gulyas (Hong.) 7-5, 0-6, 6-3. HILVERSUM De NTS zendt vanavond van 20.55 tot 22.45 uur via Nederland 1 een rechtstreekse tele visiereportage uit van de voetbal wedstrijd AC MilanManchester United. Verslaggever is Koen Ver- ho'eff. lespeesblessure op, die nog niet helemaal genezen schijnt te zijn. Matt Busby sterke man achter de schermen van de United: „Ik weet niet met welke spelers we zullen aantreden. Ik zal al blij zijn met een gelijk spel in Milaan. Van AC Milan winnen in het San Siro-stadion is haast 'n onmo gelijke opgave". AMSTERDAM Onze landgenoten Hans Vultink en Lambert van Nijnat- ten zullen Nederland vertegenwoordi gen in het Europees kampioenschap anker kader 47/1 dat van 8 tot en met 11 mei in Maassluis wordt gehouden. De overige deelnemers zijn de Belgen Leo Corin en Tonnie Schrauwen, de Spanjaarden José Galvez en Ramon Aguilera, de Fransman Jean Galmiche en de Duitser Siegfried Spielmann. MOSKOU Zonder verder te spe len heeft Tigran Petrosian de vierde partij uit de schaaktweekamp om de wereldtitel tegen Boris Spasski gewon nen gegeven. De stand na vier partij en is: 22. BERLIJN In Berlijn is de strijd om het wereldkampioenschap neo-pentath lon in volle gang. De Nederlander Roodenburg bezette na de gisteren ge speelde wedstrijden de vierde plaats met een zelfde puntentotaal als koplo per Raymond Ceulemans, maar met meer gespeelde wedstrijden. 47/2: Müller (Did.) 400 4 191 100,— Spielmann (Did.) 141 4 40 28,50 Ceulemans (Belg.) 400 6 241 66,66 Girves (Arg.) 103 6 44 17,16 Roodenburg (Ned.) 400 12 101 33,33 Kobayashi (Jap.) 141 12 64 11,75 Libre: Müller 500 1 500 500,— Spielmann 4 14 4, Ceulemans 500 2 500 250, Girves 264 2 255 132, Roodenburg 500 13 241 13,38 Kobayashi 54 13 19 4,15 300 9 245 9 300 29 5 300 11 72 11 107 33,33 115 28,22 116 60,00 28 5,80 68 27,27 24 6,54 Bandstoten: Müller Spielmann Ceulemans Girves Kobayashi Roodenburg Kader 71/2: Spielmann Müller Ceulemans Girves Roodenburg Kobayashi Driebanden: Spielmann Müller Ceulemans Girves Kobayashi Roodenburg Stand na drie ronden: 1. Ceulemans (België) 4 matchpun- ten 20 partijpunten; 2. Dielis (Belg.) 4 - 19; 3. Müller (W. Did.) 4 - 14; 4. Rooden burg (Ned.) 4 - 15; 5. Spielmann (W. Did) 2 - 12; 6. Kobayashi (Japan) 0 - 6; 7. Girves (Arg.) 0-4. Ceulemans, Dielis en Müller hebben pas twee ronden gespeeld. BRATISLAVA „Vliegen verlengt uw vakantie", beweren luchtvaart maatschappijen en reisbureaus een drachtig. Toen dinsdagmiddag de „Ka- rel de Grote" van Martin Air Charters de Ajax-spelers, -supporters en journa listen naar Bratislava had gevlogen werd die slogan bij herhaling vol sar casme geuit. Op het moment, waarop praeses Jaap van Praag na een kleine twee uur wachten op het simpele vlieg veldje van de Slowaakse hoofdstad te horen kreeg, dat de spelersbus kon ver trekken, moet de DC-9 van de Neder landse chartermaatschappij op de thuis reis alweer de Oostenrijks-Duitse grens zijn genaderd. Amper anderhalf uur vergde de tocht van Schiphol naar het kleine industrie stadje. De douaniers hadden aanmerke lijk meer tijd nodig om vast te stellen, dat de namen van alle reizigers voor kwamen op het register van de vi$a. Het werd een zuivere „papieren-con trole. De paspoorten werden ingenomen zonder dat de persoonlijkegegevens werden bekeken. Nadat in het kleine gebouwtje was gebleken, dat voor alle paspoorthouders het visum was afge geven, werden de papieren teruggege ven aan de wachtende reizigers. De bus sen konden vertrekken. Voor de bagage toonde geen enkele douanier belangstel ling. Maar mocht Ajax wel klagen? Een dag eerder hadden de spelers van Dun fermline, die vandaag in de halve finale van de Europa Cup II tegen Slovan uitkomen, meer dan drie volle uren ge wacht. En gezegd dient te worden, dat Bratislava de Nederlanders vriendelijk ontving en duidelijk maakte, dat het toch werkelijk lente is. Spelers en offi cials hadden echter geen oog voor het prille groen. Jaap van Praag en diens mede-bestuursleden probeerden vergeefs het onmogelijke mogelijk te maken. De spelers grepen, nadat de minuten van wachten kwartieren waren geworden, maar weer naar de beduimelde kaar ten. Geduld bleek echter ook in Tsje cho-Slowakije alles te overwinnen. Eindelijk kon de bus van de Tsjechi sche luchtvaartmaatschappij over matig bestrate wegen beginnen aan de 80 ki lometer, die Bratislava scheiden van Piestany, waar Ajax zich gaat voorbe reiden op de wedstrijd tegen Spartak Trnava, die de Nederlandse kampioen in de finale van het belangrijke Euro- Wi zuiver scheerwol Na aankomst in Bratislava moes ten de spelers van Ajax handteke ningen uitdelen aan jeugdige bewon deraars. Ook Johan Cruyff ontkwam er niet aan. pa Cup toernooi moet brengen. Niet alleen Ajax had zijn problemen. Jan Hucko, coach van Spartak, heeft in deze dagen, die vooraf gaan aan de tweede ontmoeting tussen beide lands kampioenen, nog weinig van de altijd voorkomend glimlachende trainer. De 0-3 nederlaag van zijn ploeg in Amster dam en meer nog het vertoonde spel heeft de naam van de 37-jarige op volger van de grote Anton Malatinsky geen goed gedaan. Hucko is dan ook teruggekomen op zijn besluit, de spelers tot kort voor de wedstrijd in eigen om geving te laten verblijven. Hij heeft 'n trainingskamp opgeslagen in de bossen van de Kleine Karpaten, waar hij in vrijwel volkomen afzondering hen ver der wil voorbereiden. In de wedstrijd tegen „erfvijand" Slovan Bratislava, 2de achter Spartak op de nationale rang lijst, heeft Hucko's formatie zaterdag allerminst geïmponeerd. Het gelijke spel, dat het elftal bereikte, gaf de krachtsverhouding in het veld beslist niet weer. Daarbij komt nog, dat verdediger Stanislav Jarabek in deze wedstrijd werd geblesseerd en nog niet is her steld. De Slowaakse pers houdt het er op, dat Jarabek donderdag zal kunnen spelen. Veel minder hoop is er voor Valer Svec, die reeds eerder een ver wonding opliep. In de dagbladen, zeer bescheiden van formaat, zocht men ver geefs naar voorbeschouwingen van SpartakAjax. In gesprekken met Slo-. waakse sportjournalisten hoort men ech ter, dat zij vrijwel allen een beslis singswedstrijd het hoogst bereikbare vinden voor de nationale kampioen. Wat dat betreft had de jeugd van Bra tislava heel wat meer vertrouwen in de elf spelers, die coach Hucko het veld zal insturen. Nog in het vliegtuig werd de Ajacieden duidelijk, dat de zich van een simpele internationale gebarentaal bedienende jeugd het op prognoses hield, variërend van een van groot optimisme getuigende 4-0 zege tot een wel zeer onwaarschijnlijke 7-1 in het voordeel van de Slowaken. Hoe kleiner de jonge supporter, des te vermeteler bleek meestal de voorspelling. LONDEN Dank zij 'n doelpuntloos gelijk spel in de wedstrijd tegen Ever- ton is Leeds United dinsdagavond op nieuw een stap dichter bij de titel geko men. Leeds behoeft uit de twee nog te spelen wedstrijden slechts twee punten te behalen om zich voor de eerste maal in zijn geschiedenis kampioen van En geland te mogen noemen. Liverpool, Leeds' grootste rivaal, verspeelde een punt bij het laag geplaatste Coventry City. Beide teams beëindigden de wed strijd met tien spelers, omdat Setters en Evans na een vechtpartij van het veld werden gestuurd. De uitslagen zijn: Coventry City Liverpool 00; Everton Leeds Uni ted 0—0; Stoke City Sheffield Wed nesday 11; Tottenham Hotspur Southampton 21. APELDOORN Victoria Boys heeft gisteravond een nuttige oefenwedstrijd tegen Go Ahead B gespeeld. Twee technisch bekwame ploegen, die een behoorlijk aantal toeschouwers een verantwoorde partij voetbal voorge schoteld hebben. Beide trainers gre pen uiteraard deze gelegenheid aan om wat te experimenteren. Van krachtsverschil was nauwelijks sprake in deze wedstrijd, waarin de beide verdedigingslinies domineerden. Eerst in de laatste minuut kon Van der Leij voor Go Ahead de winnende treffer op zijn naam brengen: 01. Arbiter De Matter uit Apeldoorn leidde bekwaam. Het betekende voor Victoria Boys een goede gelegenheid om naar een betere vorm te groeien, want a.s. zondag staat de thuiswedstrijd tegen DOS '19 op het programma.

De Vallei | 1969 | | pagina 13