Veenendaals dagblad Noordierse premier wil gelijk kiesrecht Russen bezorgd over de omvang VS-vloot - Korea Buiten Rookwolken boven de Amsterdamse haven „Laat sluiting toch niet doorgaa Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei In Krommenie betoogden de vrouwen JAMIN Vlammende Maidenspeech van jongste Lagerhuislid Links rijdende Engelse auto verongelukt sinaassnippers Kindermoord in Frankrijk Stinkbom bij Griekse receptie Auto in de Eem gestort: echtpaar dood Oe Thant wenst actie Grote Vier Miljoenenschade bij brand in timmerfabriek Frankrijk zegt vermoedelijk „nee Man meegelokt en beroofd Vakbonden vragen blikconcern: Zwakke wind Beveiligde natuur NEKKRAMP IN KAZERNE MIDDEN-OOSTEN ONDER TRACTOR IN SLOOT VERDRONKEN VERDACHTE NASLEEP V\ OVERVAL ONLUSTL:V VLAMMEND II REED HONEYWELL GAAT VERHUIZEN KUSTVAARDER ZONK E voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Losse nummers 0,25: Abonnement 0,97 p. w., 4,15 p. m., 12,35 p. k. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei opgericht in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advertentietarieven op aanvraag. WOENSDAG 23 APRIL I969 - 43e JAARGANG no. 95 O'NEILL DREIGT MET ONTSLAG BELFAST De Noordierse premier captain Terence O'Neill heelt op een vergadering van de parlementsfractie der unionistische partij gedreigd al te /uilen treden, als in Noord-Ierland niet het algemeen stemrecht, ook bij plaat selijke verkiezingen, wordt ingevoerd voor katholieken. Ook heeft hij de parlementsfractie van zijn partij te verstaan gegeven, dat hij niet in besprekingen met de Britse premier Wilson zal treden, zolang hij niet de duidelijke verzekering van de unionistische partij heeft gekregen het kies stelsel te mogen wijzigen. WASHINGTON Rusland heeft tegenover de Verenigde Staten zyn ongerust heid uitgesproken over de omvang van de Amerikaanse vlooteenheid die voor de kust van Noord-Korea is samengetrokken om de Amerikaanse verkenningsvluch ten te beschermen. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekendgemaakt, dat zowel in Washington als in Moskou door Russen bedenkingen zjjn ingebracht. USSELMUIDEN Een links rijden de auto met Engels nummerbord is dinsdag op de provinciale weg Kampen - Oldebroek, ter hoogte van de buurt schap De Zande in de gemeente IJssel- muiden, in hotsing gekomen met een vrachtauto. De Engelse auto werd hier bij verpletterd. Het is de politie nog niet mogelijk geweest de identiteit vast te stellen van de bestuurder, die kort na aankomst in het r.k. ziekenhuis Zwolle aan zijn verwondingen bezweek. ADVERTENTIE morgen 200 gram van 105 voor 95 niet te geloven voor die prijs! Dij alle afbraak van het land- schap, het door menselijk in grijpen verminderen of verdwijnen van plant en dier een voortdu rende bron van zorg voor wat uit eindelijk zal resten wordt ons nu en dan een hart onder de riem gestoken door organisaties, die al thans proberen te redden, wat er nog te redden valt. Zo werkt op hoge. internationale basis het We reld Natuur Fonds", dat veel nut tig werk doet, waarover we ons oprecht kunnen verheugen. Het mag best in de krant, dat genoemd Fonds bekend als World Wildlife Fund in 1968 ongeveer acht ton beschikbaar stelde voor natuurbe houd. Het gaat veelal geruisloos en glijdt licht langs ons heen, maar toch werd dit mooie bedrag door de Nederlandse afdeling ingezameld en bovendien is het de grootste som, die het in 1963 gestichte fonds tot dusver in één jaar bijeen heeft gebracht. Er ging een half miljoen van naar de actie voor het behoud van de Marismas de Hinojos, on misbaar pleister gebied voor onze Nederlandse trekvogels in Z.W. Spanje. Voorts werden er projec ten in Israël, Indonesië, Madagas kar en voorts enkele om het be houd onzer roofvogels, begiftiga. Tenslotte profiteerden Trekvogelre servaten van Natuurmonumenten' het Zeeuwse Landschap en 't Frys- ke Gea ervan in de kosten van be heer en bewaking. Laten we ons ge rust achter haar vaandel stellen, ook al zien. we niet direct de onmid dellijke voordelen, want het is reeds eeuwen geweten, dat zij die gelo ven, zich niet haasten. 23 april 1969 A. B. WIGMAN De woordvoerder voor het ministerie van Buitenlandse Zaken Carl Bartch zei dat de Amerikaanse ambassadeur in Moskou Jacob Beam en de onderminis ter van Buitenlandse Zaken Elliott Ri chardson geantwoord hebben op de Rus sische bedenkingen in de geest Van de verklaring van president Nixon van 18 april. De president heeft toen gezegd dat „hij opdracht had gegeven om de ver kenningsvluchten te hervatten en dat de ze vluchten voortaan zullen worden be schermd dit is geen dreigement, dit is gewoon een feit". Op maandag heeft het Amerikaanse ministerie van Defensie bekendgemaakt, dat 23 Amerikaanse oorlogsschepi n naar de Japanse Zee waren gezonden om de verkenningsvluchten te bescher men. Bartch zei dat Beam naar het Krem lin was ontboden door de plaatsvervan gende minister van Buitenlandse Zaken Vasily Koesnetsof. De klacht van de Rus sen was minder dan een formeel pro test. Er werden geen nota's overhan digd. De beide mannen voerden alleen een gesprek. In Washington heeft de Russische am bassadeur Anatoly Dobrynin een be zoek afgelegd bij Richardson op het mi nisterie van Buitenlandse Zaken vroeg in de avond van dinsdag. PARIJS In NemoUrs ten zuiden van Parijs is een uitgebreide kinder moord ontdekt. Een echtpaar is door de politie na een anonieme tip ondervraagd en heelt bekend, dat het zeven van de dertien kinderen die de vrouw ter we reld heeft gebracht, bij de geboorte heelt vermoord en dat de vrouw vrij willig achtmaal abortus provocatus heeft ondergaan. De eerste moorden zijn al vijftien jaar geleden gepleegd. De moeder zou volgens het onderzoek zelf de kinderen na de geboorte hebben verdronken. Ver scheidene lijkjes zouden zijn verbrand, andere werden begraven in de tuin van de woning van het echtpaar. Daar wer den de beenderen van twee lijkjes opge graven. Het gezin telt vijf levende kinderen, drie jongens en twee meisjes, van 9 tot 16 jaar. Na de ontdekking van het dra ma zijn zij aan de kinderbescherming toevertrouwd. De naam van de moordenares is me vrouw Yvette Lelièvre. Zij is 41 jaar oud. LONDEN Een onbekend gebleven meisje heeft bijna een einde gemaakt aan een Griekse diplomatieke receptie door een stinkbom te gooien tussen de 500 gasten, die de tweede verjaardag van 't militaire bewind te Athene vier den. Kelners joegen het meisje uit de ont vangstzaal van een deftig hotel, maar zij wist in 'n taxi te ontkomen. Recher cheurs van Scotland Yard doorzochten het pand naderhand. DEN HAAG Bij een dienstplichtig militair, behorend tot de 15de afd. lich te Luchtdoelartillerie in Wezep, is nek kramp geconstateerd. De militair, die met weekendverlof thuis was, is overge bracht naar een ziekenhuis in Roer mond. Volgens de Legervoorlichtings- dienst, is zijn toestand redelijk. In de kazerne te Wezep zijn de gebruikelijke voorzorgsmaatregelen genomen. A Het jongste Engelse Kamerlid, Ber- nadette Devlin (21), heeft haar de buut gemaakt in het Lagerhuis. Op de foto: Bernadette Devlin bij de St. Ste phens ingang van het Lagerhuis. BAARN Op rijksweg 1 (Amster dam - Amersfoort) is dinsdagmiddag kort na één uur een personenauto met twee inzittenden ter hoogte van Baarn van het viaduet over de Eem gestort en in het water terecht gekomen. De twee inzittenden zijn verdronken. Het waren de 72-jarige J. B. Niesen uit Dwingelo en zijn even oude echtge note, mevr. Niesen-Vrolijk. Het onge luk gebeurde vermoedelijk doordat de bestuurder, die hartpatiënt was, een hartaanval kreeg. De wagen vloog over de kop en schoot van het talud af de Eem in. Het Amsterdamse echtpaar J. Rönt- gen-Chéreij is op een kruispunt in Bier- wart nabij Namen in België in botsing gekomen met een Belgische vrachtwa gen. Mevrouw Röntgen (59), die de auto bestuurde, was op slag dood. Haar echtgenoot, de musicus Johannes Rönt gen (71). is in zorgwekkende toestand in een kliniek in Namen opgenomen. NEW YORK Diplomaten bij de volkerenorganisatie in New York zien in de jongste waarschuwing van secre taris-generaal Thant van de V.N. een duidelijke oproep tot de grote vier de V.S., de Sovjet-Unie, Engeland en Frankrijk om meer vaart te zetten achter hun poging om een vredesrege ling voor het Midden-Oosten te vinden. Thants waarschuwing was vervat in een verklaring, waarin hij in verband met het oplaaien van de 'gevechten tus sen Israël en de Arabische landen er op wijst dat er aan het Suez-Kanaal in feite een oorlogstoestand bestaat. Het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft een beroep op Is raël en de Arabische landen gedaan, om een einde te maken aan de strijd aan het Suez-Kanaal en elders in het Midden-Oosten. Ook president Nixon verklaarde dat hij bijzonder verontrust is door het toe nemende geweld langs het Suez-Ka naal. Deze verklaring stond in een boodschap van de Amerikaanse presi dent aan president Zalman Sjazar van Israël ter gelegenheid van de viering van het 21-jarig bestaan van Israël als staat. De ambassadeurs bij de V.N. van de V.S., de Sovjet-Unie. Engeland en Frankrijk zijn nu al vijf keer bijeen geweest om te pogen een regeling voor het conflict in het Midden-Oosten uit te werken. VLAGTWEDDE Dinsdagavond is de 19-jarige Hajo Thijs Smid uit Vlagt- wedde verongelukt. De jongeman be stuurde een tractor en reed daarmee achteruit om een ploeg aan te koppelen. Daarbij reed hij echter het water in. Hij kwam onder de tractor terecht. Eerst na een half uur slaagden zijn vader en broer er in hem te bevrijden, maar hij was toen reeds overleden. MAASTRICHT Sedert zondag is de 26-jarige in Bunde wonende rayon- beheerder J. S. van het dagblad „De Nieuwe Limburger" verdwenen. Uit de kas, waarover hem het beheer was toevertrouwd, wordt een bedrag van ongeveer 6000 gulden vermist. Het verdwijnen van S. wordt in ver band gebracht met de gewapende over val, die zich vrijdagavond jl. afspeelde in de kluisruimte van het dagbladge bouw in Maastricht. Door de tegen stand, die de 58-jarige kassier J. Boom bood. raakte de overvaller in paniek en ging aan de haaL Onder het bestaande systeem kunnen in de plaatselijke verkiezingen alleen mensen met eigendommen stemmen, hetgeen erop neerkomt dat de katho lieken die daarvan uitgesloten worden worden vrijwel geen stemrecht heb ben. Bij verkiezingen voor het parle ment geldt reeds de „iedere man een stem"-regel, die O'Neill nu ook zou wil len zien doorgevoerd bij de plaatselij ke verkiezingen. O'Neill is reeds zes jaar premier van Noord-Ierland, maar de partij die hij leidt staat nu vrijwel op het punt uiteen te vallen. Een groot deel van die Unionisten partij wil vasthouden aan de oude re gels en zou zich op de bijeenkomst wel licht kunnen afscheiden. Van welingelichte zijde in Belfast is vernomen, dat het Noordierse kabinet volledig achter premier O'Neill staat wat diens eis voor algemeen stemrecht betreft. De Britse regering heeft van het plan van de republiek Ierland, de V.N. in de schakelen bij de kwestie van de onlusten in Noord-Ierland, tot dusver slechts kennis genomen, zonder een standpunt in te nemen. De reis van de Ierse minister van Buitenlandse Zaken, Frank Autken, naar New York, wordt in Londen met grote aandacht gevolgd. Politicie in Londen waren dinsdag van mening dat Noord-Ierland een pro vincie van het Verenigd Koninkrijk is en dat de onlusten geen zaak van de V.N. konden worden. Een datum voor de voorgenomen ontmoeting tussen premier Wilson en premier Jack Lynch van Ierland is nog niet vastgesteld. In een katholieke buurt in Belfast, de hoofdstad van Noord-Ierland, heeft zich dinsdagavond weer een oproer voorgedaan, waarbij een menigte de politie met stenen en brokken ijzer heeft bestookt. Kort na het sluitingsuur vèn de ca fés vormde zich in de buurt van de Falls Street een menigte die winkels en bussen met stenen bekogelde en een brandende barricade omwierp in de straat. Een uur later ging de politie tot de aanval over en binnen de vijf minuten werden een aantal mensen gewond uit de straat weggevoerd. Een aantal van hen scheen vrij ernstig gewond. De menigte heeft daarop het politie- cordon doorbroken en de agenten be stookt met stenen, ijzeren stangen en benzinebommen. Eerder op de avond had een groep protestanten gedemonstreerd voor de bureaus van de BBC. Zij beweerden dat de BBC het nieuws verdraaide. Terwijl in Belfast gevoch ten werd was het in Londenderry rus tig. Groot-Brittannië's jongste lagerhuis lid, het Noordierse meisje Bernadette Devlin, heeft gisteren haar intrede in het parlement te baat genomen voor het houden van een gepassioneerd be toog tegen de regering en de protes tantse gevestigde orde in haar land. Het is voor zover bekend, nog niet eerder voorgekomen, dat een Lager huislid op de dag van intrede zijn „maidenspeech" houdt, maar het spoeddebat over de crisis in Noord- Ierland bood de juiste gelegenheid. Mejuffrouw Devlin, die heden 22 wordt, wist het Lagerhuis, dat haar kort tevoren onder ovaties had inge haald, tot doodse stilte te brengen in een half uur durende tirade tegen de onderdrukkers van de katholieke min derheid in Noord-Ierland. Sprekend met een zwaar Iers ac cent, haar betoog ondersteunend met armbewegingen en vuistslagen, zei mej. Devlin: „Er is voor ons. gewone boeren, geen plaats in Noord-Ierland. Voor ons is geen plaats in de maatschappij van de landheer, omdat zij de bezitters zijn en wij niet." De bevolking van Noord- Ierland wordt volgens haar onderdrukt door „een corrupte regering, die be staat uit dwepers, voor wie zelfs de Tories in Westminster zich zouden moe ten schamen." Zij waarschuwde tegen het zenden van troepen naar Noord-Ierland. „Ik zou niet graag de moeder of zuster wil len zijn van de ongelukkige soldaat die op wacht moet. De bewoners van Ul ster houden er niet erg van dat de En gelsen hun komen vertellen wat zij moeten doen." Zij verweet het Lagerhuis vijftig jaar verwaarlozing, apathie en gebrek aan begrip" voor de kwestie-Noord- Ierland te hebben getoond. Een socialistische regering die de naam waardig is zou zich allang moe ten hebben ontdaan van de Unionisten van Noord-Ierland. In plaats daarvan heeft het parlement van Westminster zich de medeplichtige gemaakt van le den van de Unionistische partij, wier beleid weloverwogen is gericht op on derdrukking van het volk van Noord- Ierland", aldus het jeugdige Lagerhuis- lid. Mej. Devlin, die erkende zelf te heb ben meegeholpen aan hrt oprichten van barricaden in de katholieke wijken van Londonderry, beschuldigde de Noordierse politie van buitengewone wreedheid. Zij ried de Britse regering af om, ter voorkoming van verslechtering van de toestand in Ulster, dit gebied onder rechtstreeks bestuur van Londen te plaatsen, want dan zou zich de situatie kunnen voordoen dat de Noordieren verenigd ten strijde zouden trekken voor de rechten van hun parlement. Uit het Lagerhuis steeg geen enkel protest op tegen de aantijgingen tegen de regering van premier O'Neill en de „zogenaamde onpartijdige politie." WOERDEN Door nog Ohbekende oorzaak is dinsdagavond laat de tim merfabriek De Rijnstreek in Woerden afgebrand. De schade loopt in de mil joenen guldens. Toen de eigenaar van de fabriek, die in een bungalow dichtbij het slechts en kele jaren oude fabriekspand woont, ontdekte dat er rook uit het dak kwam, bleek het in de fabriek reeds te bran den. Op het moment, dat de snel ge waarschuwde brandweer arriveerde, sloegen de vlammen reeds uit het dak. Ondanks het snelle en soms zeer ge waagde optreden van de brandweer, kon de fabriek niet meer worden ge red. Doordat het hele pand gevuld was met kozijnen, deuren en ander hout werk. brandde het zeer fel en stond de brandweer machteloos. Men slaagde er met veel moeite in de aangrenzende bedrijven, een kaaspak huis en een metaalfabriek, te behou den. Ook de woning van de eigenaar liep geen schade op. Uit de kantoren konden nog enkele waardepapieren en een deel van de inventaris worden ge red voordat het vuur alles vernielde. Het vuur werd met in totaal zestien stralen bestreden. Twee Woerdense brandweerlieden raakten bij het blus- singswerk licht gewond. In het bedrijf, dat een overbezette orderportefeuille had, vonden 40 men sen werk. Gezien de omvang van de brand en de vernielde materialen, moet worden verwacht, dat op verscheidene bouwwerken in Nederland stagnatie zal ontstaan. J1.®.; PARIJS De Franse overheid ver wacht op grond van haar berekeningen een kleine meerderheid van „nee"-stem- mers bij het referendum van a.s. zon dag over het regeringsvoorstel tot reor ganisatie van de Senaat en het regiona le bestuur, zo meldt het blad Le Monde. President De Gaulle heeft zijn aanblij ven afhankelijk gesteld van de uitslag van de volksstemming. Van een aantal steden, waaronder Pa rijs, verwacht men dat zij de plannen zullen afwijzen. AMSTERDAM Honeywell gaat zijn Amsterdams assemblagebedrijf over plaatsen naar Emmen, waar het hoofd- fabricagebedrijf is gevestigd. De 150 Amsterdamse werknemers kunnen voor een groot deel mee ver huizen, maar 45 man krijgt ontslag aangeboden. LA CORUNA (Spanje) De 499 tons Nederlandse kustvaarder „Willy" is gisteravond ter hoogte van Kaap Villa- no gezonken. Door een lek na een explo sie was de machinekamer volgelopen, toen het schip zich bevond op ongeveer 65 kilometer van La Coruna. De uit zeven koppen bestaande beman ning is door Spaanse zeeslepers aan boord genomen. Niemand is gewond. De Spanjaarden hebben eerst nog gepro beerd de „Willy" te behouden en de ha ven van La Coruna binnen te slepen, maar dat is niet gelukt. NIJMEGEN De Nijmeegse politie heeft dinsdag twee jonge verpleegden van de Pompekliniek in Nijmegen ge arresteerd. Zij hebben in het afgelopen -weekeinde in het Kronenburgerpark te Nijmegen een man met een stiletto be dreigd en hem beroofd van een ring, een polshorloge en vijftien gulden. De jongelui, die enige bewegingsvrij heid genoten, hadden de man in een café ontmoet. Na sluitingstijd hebben zij hem meegelokt naar het park. De buit van de beroving is in de inrichting teruggevonden. Een hardnekkige brand, die geweldig veel rook veroorzaakte, woedde gisteren in de Amsterdam,se haven in de lading kunstmest, rubber en chemicaliën van het bijna elfduizend ton metende Nederlandse vrachtschip ..Karimata Op de Coentunnelweg ontstonden grote verkeersstromingen door automobilisten die stopten om naar het brandende schip te kijken. Ondanks grote hoeveelheden water, schuim en koolzuur, dat in de ruimen is geperst, bleef de brand ook vanochtend nog hardnekkig. De brandweer kon niet zeggen wanneer het vuur werkelijk gedoofd zou zij. Uit voorzorg blijft een grote brandweerploeg het schip bewaken. KROMMENIE De vakbonden in de metaal willen dat de directie van Thomas sen Dryver/Verblifa terugkomt op haar beslissing om de bedryven in Kromme nie, Utrecht en Dordrecht te sluiten. De metaalbonden zullen maandag een gesprek hebben met de leiding Van het blik concern. Aanvankelyk zou op die dag over de sociale gevolgen van de bedryfsslui- tingen worden gesproken, maar de bonden willen nu, dat de directie het besluit herziet. De bonden vinden de gemeenteraad van Krommenie aan hun zijde. Gister avond nam deze raad een motie aan, waarin de directie werd gevraagd de voorgenomen plannen ongedaan te ma ken. In de motie, die door burgemees ter en wethouders was ingediend, wer den de voor de sluiting aangevoerde argumenten gering genoemd. Ook de fractieleiders in de raad-Krommenie waren weinig te spreken over het di rectiebeleid van Verblifa. In krasse taal werd het beleid veroordeeld. De publieke tribune was overvol. Aan de raadsvergadering ging een protesttocht vooraf. Duizend mannen, vrouwen en kinderen trokken door de plaats. Het initiatief voor deze betoging was genomen door de echtgenotes van OOSTELIJK-FLEVOLAND Op de Hanzeweg in Oostelijk-Flevoland is dinsdagmiddag de vierjarige Josephus van der Ven uit Dronten om het leven gekomen. Het kind reisde met de bus van school naar huis en liep na het uitstappen achter de bus de weg over. Daarbij werd het gegrepen door een uit de andere richting komende personen auto. Bij ongelukken elders in Nederland kwamen gisteren nog vijf personen om het leven: te Valthermond de 18-jarige motorrijder F. Poelman, te Boxtel de 17-jarige bromfietser J. Bax, te Maas tricht de 30-jarige wielrijder G. L. Haupts, te Grave de 48-jarige voetgan ger A. M. Peters en te Wanrooy de 54- jarige J. S. Tillemans, die met zijn be stelauto tegen een vrachtwagen botste. Vijftien mannen van het district Utrecht van de rijkspolitie hebben vannacht een inval gedaan in de speel zaal van het hotel „De Harmonie" in Maarssen. waar het gokspel 7-11 werd gespeeld. Tegen 32 mensen is proces verbaal opgemaakt. De politie nam een bedrag van f 2000,- en verschillende speelbenodigdheden in beslag. de 450 Verblifa-werknemers. Gewapend met borden en spandoeken („een, twee, drie, vi^r, vijf, zes, zeven: wie zal ons de blik teruggeven?") trok men naar het gemeentehuis. Verblifa-werknemers die in ploegen dienst werkten, hadden een uurtje vrij gekregen om aan de demonstratie mee te doen. Ook de Tweede-Kamerleden Nederhorst, Wieldraajer en Dankert liepen mee. Voor het gemeentehuis nam burge meester F. Tjaberings een brief in ont vangst, waarin fel tegen de bedrijfs sluiting werd geprotesteerd. De burge meester van Krommenie kreeg giste ren nog vele andere brieven en ook te legrammen. De stemming onder de be volking is geprikkeld. De directie van Thomassen en Drij- ver/Verblifa heeft er gisteren op gewe zen, dat het personeel uit Krommenie aan de slag kan in de bedrijven ln Haarlem en Zaandijk. Het besluit een aantal bedrijven te sluiten, is genomen op basis van een studie van anderhalf jaar, zegt de directie. De ingreep komt niet alleen ten goe de aan de kapitaalverschaffers. Van de totale winst in 1968, aldus de directie, ging 5,1 miljoen naar het personeel en 5,9 miljoen naar de aandeelhouders. ^aaaaaaaaaaaaaaiaiaaaaaaaaaaaaauaaaiaaaaaaaaaaaaaaaiaaaaaaai 5 TYe afgelopen nacht trok een rand- S 5 storing, die bij een depressie 5 5 behoorde waarvan het centrum bo- j 5 ven Engeland lag, over ons land. Hierdoor viel voornamelijk in het 5 zuiden en westen van het land re- 5 gen. De randstoringdie zich inmid- J dels samengevoegd heeft met de depressie vult thans snel op en trekt langzaam naar het noordoosten. Tussen laatstgenoemde sfering en een depressie ten zuiden van Groen land bevindt zich een zwakke rug van hoge luchtdruk. Deze zal mor- gen ons land, passtren en gevolgd 5 worden doj een zwak frontensys teem. De wind zal dan ook zwak blijven. Uit een wisselende bewol king kan mogelijk wat regen val len. De temperaturen zullen onge veer dezelfde waarden bereiken als vandaag. Morgen: zon op 05,25. onder 19.53, maan op 10.18, onder 02,57.

De Vallei | 1969 | | pagina 1