Bij meerderheid van raad Vertrouwen m samenwonen van politie en sociale dienst Harry Sevenstern en Melle Weersma in virtuoos programma Financiering is nog niet geheel zeker Rode Kruis en EHBO samen in nieuwbouw Engelenburg-bewoners doen hun beklag over uitblijven van plantsoenaanleg Os-Ka-Di stopt met dansen Neef en oom veroordeeld voor inbraak „Instuif" naar Soestdijk Incident op vergadering van EHBO Overleg is nog gaande Financiële problemen nu opgelost Ritmeester laat rokers „effe tipzen Benoeming Wethouder: „Geen behoefte aan nieuwe bouwvereniging Speelplaatsen Bedroefd Champignons in de koelkast Getrouwd Belt Voor L.T.S. leerlingen Fabrikanten Huur Slakkengang n i life Hoopvol Bezig Tlf«' WOENSDAG 23 APRIL 1969 Y EENENDAAL Niet alle leden van de Yeenendaalse gemeenteraad waren gisteravond ingenomen met de verhuizing van de gemeentelijke sociale dienst naar de bovenverdieping van het politiebureau. Zal het geen drempelvrees in de hand werken, zo werd als motief om tegen dit voorstel te stemmen aange voerd en zal er wel de nodige zorgvuldigheid worden betracht dat het publiek dat bij de sociale dienst moet aankloppen niet in contact komt met de politie De voorstanders van de verhuizing hadden wel het nodige vertrouwen dat aan de bewegwijzering grote aandacht zal worden besteed en vonden het belang rijker dat een snelle en goedkope oplossing met deze verhuizing tot stand wordt gebracht. De gevoeligheden waren zo bleek tijdens de raadszitting in commissieverband al van alle kanten bekeken, maar hoewel de heer B. van Remmerden (PvdA) namens de meerderheid van de raad had getuigd van zijn instemming met het voorstel, voerden nog verschillende raadsleden hierover het woord. „Dat de verhuizing niet zonder slag of stoot zou worden geaccepteerd was te verwachten", aldus de heer Van Remmerden. Hij had niettemin het vol ste vertrouwen dat het college en de wat met de verhuizing te maken heeft directeur van de sociale dienst alles in goede banen zal leiden. Nadat de heer M. G. H. Hendriks (KVP) oznder nadere motivering had voorstel kon geven verklaarde mevr. gesteld dat hij zijn stem niet aan het H. Buddingh-de Vries Lentsch (WD), dat zij geen bezwaren meer had nu van het college de verzekering was gekre gen, dat er een volkomen scheiding tot stand zal worden gebracht tussen de ontvangst voor het publiek dat bij de sociale dienst moet zijn en tussen de mensen die zich om de een of andere zaak bij de politie aankloppen. Verder vond zij het prettig dat voor de mensen met drempelvrees nog altijd de moge lijkheid bestaat om zowel schriftelijk als telefonisch huisbezoek van de socia le dienst aan te vragen. De heer P. G. van Ojik (CHU) bleef het ondanks de snelle en goedkope op lossing bezwaarlijk vinden dat het voor invaliden en oude mensen er niet ge makkelijker op wordt nu de sociale dienst naar de bovenverdieping van het politiebureau gaat verhuizen. De moge- P. G. VAN OJIK (CHU) hulp van derden AMERONGEN Tot negen maan den gevangenisstraf met aftrek werd de 33-jarige Bart K. uit Amerongen veroordeeld door de Utrechtse recht bank, die Gijsbert G., de achttienjari ge neef van K., veroordeelde tot veer tien weken gevangenisstraf met aftrek, waarvan negen weken voorwaardelijk. Oom en neef stonden veertien dagen geleden terecht wegens een in Lang broek gepleegde inbraak. Uit de boer derij van de weduwe Van Donselaar haalden zij toen de brandkast weg. Daarin, bevonden zich vele waardepa pieren, spaarbankboekjes, een bankje van duizend en voorts biljetten van honderd en tien gulden. Van het geld had K. o.a. enige auto's gekocht. Hij vestigde voorts de aan dacht van de politie op zich door een aantal royale verteringen in cafés. Overigens was hij lang geen onbeken de voor de politie. Al meermalen had hij terecht gestaan. Na moeilijkheden in zijn privéleven was hij aan de drank gegaan en toen ging het snel van kwaad tot erger. De neef was meegegaan nadat zij op een zondagmorgen tijdens biergebruik in een café samen hun financiële moei lijkheden hadden besproken. Overigens zei de neef, die voordien nauwelijks met de justitie in aanraking was ge weest, ..zijn lesje wel geleerd te heb ben". Hij was inmiddels al op vrije voeten gesteld. De officier van justitie, mr. G. W. von Meyenfeldt, had legen Bart K. ne gen maanden met aftrek geëist: tegen Gijsbert G. vroeg hij veertien weken met aftrek, waarvan 9 weken voor waardelijk. De rechtbank heeft deze straffen dus overgenomen. YEENENDAAL Een groep van 130 kinderen, meredeels leden van „De instuif" in Veenendaal. zal op Konin ginnedag naar Soestdijk gaan om daar deel te nemen aan de festiviteiten op het grasveld voor het paleis. De kinderen zullen onder meer de Ne derlandse vlag formeren. Daartoe zul len zij een rode. witte of blauwe fccst- muts en lap om de schouders dragen en in één van de drie kleuren geschminkt Worden. lijkheid om telefonisch bezoek van een ambtenaar te vragen verwierp hij door naar voren te brengen dat dan altijd nog de hulp van derden moet worden ingeroepen. Ook ds. D. van Enk (AR) kon zijn stem niet aan het voorstel geven. Nadat de voorzitter nog had opge merkt dat in geval van drempel-of telefoonvrees men altijd nog schrifte lijk zijn wensen aan de sociale dienst kenbaar kan maken werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Aan de orde kwam vervolgens het verlenen van een krediet voor het uit voeren van grond- riolerings- bestra tings- en asfaltwerken in en nabij het complex „de Molenbrug". Het werk omvat ondermeer het aanbrengen van de laatste deklagen op de hoofdwc door „de Molenbrug", het maken van par- keergelegenheden en trottoirs bij de 288 woningwetwoningen, de aanleg van plantsoenen, het maken van een voet pad aan de Korte Molenstraat, de re constructie van de Korte Molenstraat en de afwerking van de Geerseweg. Mevr. Buddingh-De Vries Lentsch was er benieuwd naar of er in „De Molenbrug" ook speelplaatsen voor de kinderen zullen komen. „Met het aanleggen van parkeerplaatsen voor de volwassenen zijn we er niet", zo meende zij. De heer Hendriks hoopte, dat bij de plantsoenenaanleg in „de Molenbrug" de werkzaamheden van de hierbij be trokken gemeentelijke diensten meer synchroon zouden lopen dan bij soort gelijke activiteiten in „de Engelen burg". „Daar bestaat men het om bo men te planten boven de hoofdwater- leiding- en verwarmingsbuizen", zo wist hij te vertellen. De heer G. J. van Deelen (SGP) vroeg het college wat er precies wordt verstaan onder „afwerking van de Geerseweg". „De Geerseweg wordt verbreed, krijgt parkeerhavens en zal vervolgens wor den geasfalteerd", zo deelde wethouder M. Bastmeijer (CH) mede. Mevr. Bud- dingh kon hij de verezkering geven dat de speelgelegenheden er ook zullen ko men. „De ruimte er voor is beschik baar maar de uitvoering van deze plan nen vormen een punt van overleg tus sen Eurowoningen en Patrimonium's Bouwvereniging". n Met uitzondering van ds. D. van Enk was iedereen er bly mee dat het pand Kerkewijk 6 zal worden gesloopt om eindelijk de flessehals te verbreden. Het AR-raadslid was. zoals hij het uit drukte bedroefd over het slopen van het eeuwenoude pand, dat hij liever bestem de om er „een museumpje" in te ves tigen. De dominee vond noch bij het colle ge noch bij zijn mederaadsleden veel gehoor. Verschillende mede-raadsleden waren ook wel bedroefd maar hun ver driet gold meer het feit, dat de recon structie van dit gedeelte van de Kerke wijk niet op korte tijd kan worden ge- VEENENDAAL Twee personen ver lieten gisteravond de vergadering van de Yeenendaalse EHBO, voordat deze eigenlijk nog was begonnen. De aan vangstijd was vastgesteld op 8 uur, maar het duurde een kwartier voordat voorzitter G. J. Versehoor tot de opening overging. Enkele aanwezigen hadden in middels al laten weten veel haast te hebben. De voorzitter ze- daarop dat de genen die de vergadering wilden verla ten. dat op dit moment nog konden doen. Twee leden reageerden metter daad op deze uitspraak. De overige leden waren er getuige van dat dokter Verschoor bleef gehand haafd als voorzitter, ondanks het feit dat hij aftredend was, evenals 2de se cretaresse mev rouw E. van Ojik. Er wa ren geen tegenkandidaten gesteld. De heer Verschoor deed in d^- loop van de vergadering de mededeling dat de EHBO zal gaan inwonen bij het Rode Kruis, zodra dit een nieuw gebouw be trekt (Hierover meei in een uitvoeriger artikel elders in deze krant). De verga dering had. na het incidentje aan het begin, verder een rustig verloop. VEENENDAAL De voor heden avond aangekondigde lezing voor de afdeling Veenendaal van de Ned. Ver. van Huisvrouwen over het kweken en gebruik van champignons kan door ziekte van de inleider geen doorgang vinden. In plaats daarvan zal het be stuur een bingo- en quiz-avond impro viseren. Introducees zijn toegestaan voor deze evrgaclcring die in „De Ko renbeurs" wordt gehouden. B. VAN REMMERDEN (PvdA) vertrouwen realiseerd door gebrek aan geld De heer C. G. van Hall (PvdA) kwam nog even terug op de motie die zijn fractie tijdens de vorig jaar gehouden begrotingsbehandeling had ingediend, die een ruimere financiering bepleitte, maar door de raad werd afgestemd. „De meerderheid van de raad had er toen geen zin in en nu zitten we met de brokken", aldus het socialistische raadslid. Nadat de voorzitter ten aanzien van de bezwaren van ds. Van Enk had mee gedeeld dat het pand Kerkewijk 6 geen monument is, dat in die betekenis zo nodig voor het nageslacht moet worden bewaard, waarbij nog komt dat een deel van het fietspad door de woning is geprojecteerd, werd het voorstel aan vaard. Via het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanleggen van de eer ste wegen in het nieuwe bestemmings plan „Dragonder-Zuid" werd door ver schillende raadsleden al de woningbouw in dit nieuwe bestemmingsplan onder de loep genomen. Zo gaf de heer H. van Manen (AR) het college in overweging zich te over tuigen van de mogelijkheden die er zijn op het gebied van keuzeplannen voor woningbouw. De heer Hendriks vroeg of de ge meente soms met Patrimoniums Bouw vereniging was getrouwd. „Zijn er geen andere woningbouwcorporaties die zich nu eens met het bouwen in „de Dragon der" kunnen belasten", zo vroeg hy. Het KVP-raadslid had de indruk dat Patrimonium's Bouwvereniging het toenemende woningbezit zo langzamer hand niet meer aankan. Het antwoord van wethouder Bast meijer op laatstgenoemde suggestie liet aan duidelijk niets te wensen over. „Al zal men wel eens dingen tegen ko men die aanvechtbaar zijn in het doen en laten van Patrimonium's Bouwver eniging, als college hebben we geen behoefte aan een nieuwe woningbouw vereniging. Bovendien lijkt me de mi nister niet geporteerd van een nieuwe bouwvereniging. Patrimonium doet het goed", aldus de wethouder. Nadat de heer H. van Wagensveld (CHU) zijn duidelijke voorkeur h?-* uit gesproken voor het aanleggen van een voetgangerstunnel onder de belangrijk ste verkeersader in het nieuwe bestem mingsplan werd de vergadering be- mingsplan werd de vergadering be sloten door de voorzitter met de mede deling dat de eerstvolgende bijeenkomst van de raad op 8 mei zal worden ge houden. dan evon a.u.b. voor Veenendaal 17.30 uur 10550 Van 17.30- 41A7Q 19.30 uur II UI 51 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 VEENENDAAL Ter afsluiting van dit seizoen beluisterden ruim 200 jon gens van de chr. technische Talmaschool het derde en laatste schoolconcert, dat verzorgd werd door de bekende trompettist Harry Sevenstern en zijn bege leider, de pianist/componist Melle Weersma. Beide musici brachten met vaart een afwisselend programma, dat geopend werd met een korte geschiedsbeschrijving over de ontwikkeling der blaasinstru menten (van Noach tot nu) en dan met name toegespitst op de trompet. De wat grieperige Harry Sevenstern illustreerde zijn verhaal niettemin op voortreffelijke wijze door de uitvoering van twee delen uit een sonate van Co- relli en het eerste deel uit het bekende Trompet-concert van Joseph Haydn. Beide composities werden eerst „be handeld" zodat de jongens de verwerk te thema's gemakkelijk konden her kennen. Opvallend was de aandacht waarmee naar deze klassieke muziek geluisterd werd. Als intermezzo borduurde Se venstern voort op het voorkomen van een cadens in een muziekstuk. Een ca dens is dan het gedeelte waarbij de so list kan improviseren tijdens een vastge steld aantal maten, terwijl het orkest of de begeleiding zwijgt. Vanuit deze muziekvorm kwam Se venstern op het improviseren en speel de Melle Weersma ceri knappe impres sie van het ogenblik, waarna een der leerlingen een thema van vier noten mocht opgeven. Weersma ging op dat gegeven improviseren wat door de leer lingen zeer gewaardeerd en ook begre pen werd, getuige het applaus. Ook de jazz werd deze middag niet vergeten. De trompet speelt juist in de jazz wereld een grote rol en het bleek alras overduidelijk dat Sevenstern op dit gebied zijn partijtje kan me.eblazen. Voor de vuist weg „leverde" hij een aantal unieke variaties over de oude en populaire song „I've found a new ba by", waarbij hij zowel de klassieke als „amusements" trompet gebruikte. Het concert werd besloten met een werkelijk grandioze uitvoering van enkele varia ties over „Carnaval de Venice" van de componist Arban. Op virtuoze wijze demonstreerde Seven stern z'n instrumentenbeheersing, waar door dit „gewone schoolconcert" toch op een hoog niveau geheven werd. Een betere reclame voor het weer zelf be spelen van een muziekinstrument en dan met name de trompet, is niet denk baar. Het eerste concert-seizoen van de Talmaschool is achter de rug. Het is te hopen dat nog vele jaren onze jeugd van zulke initiatieven mag ge nieten. Het is muzikale vorming van de bovenste plank. Jan Hessels Mulder. "17"EENENDAAL Het is zeker dat de Yeenendaalse afdelingen van het Nederlandsche Roode Kruis en de vereniging Eerste Hulp Bij Ongelukken in de toekomst samen één nieuw gebouw zullen delen. Dit is gisteravond gezegd op vergaderingen die de beide verenigingen toevallig en onafhankeijk van elkaar, tegelijkertijd belegden. Het nieuwe gebouw, dat moet verrijzen aan de Sterke Arm wordt eigendom van het Rode Kruis, en de EHBO krijgt de beschikking over de ruimte, waaraan al jarenlang grote behoefte bestaat. Het nieuwe Rode Kruisgebouw komt in de plaats van het gebouw dat staat aan de Sandbergstraat, dat verdwijnen moet om plaats te maken voor het te bouwen winkelcentrum. Het Rode Kruis heeft inmiddels zijn wensen met betrekking tot de indeling en inrichting laten uitwerken in een tekening, waar voor architectenbureau A. H. Nieu- wenhuis is ingeschakeld. De tekening is gisteravond aan de ledenvergadering getoond. Het staat evenwel niet vast of dit „voorontwerp" ook zal worden gerealiseerd, zoals in wezen nog maar erg weinig vast staat. Noodgedwongen heeft het bestuur van het Rode Kruis tijdens de verga dering gisteren mededelingen gedaan die in feite niet publicabel zijn, omdat door het openbaar maken ervan de mo gelijkheid zou kunnen ontstaan dat het overleg en de onderhandelingen over het project, waarmee volgens zeer voorzichtige schattingen een bedrag zal zyn gemoeid van f 150.000,tot f 200.000,voortijdig zouden worden doorkruist. Bij de onderhandelingen over de financiering is, behalve het ge meentebestuur, de Fabrikantenvereni ging nauw betrokken. Voorts is bekend dat de Xutsspaarbank een lening van f 125.000,zal verstrekken. Rode Kruisvoorzitter A. H. van Pij pen zei gisteravond dat het oorspron kelijk in de bedoeling heeft gelegen dat de gemeenteraadgisteravond al een een oordeel zou uitspreken. Dat kon echter niet doorgaan omdat het Rode Kruis zelf eerst de plannen en wensen nog aan haar leden moest voorleggen. Wanneer met de bouw van het nieu we onderkomen voor EHBO en Rode Kruis kan worden begonnen is nog niet bij benadering te zeggen. Secretaris H. van Ginkel van de EHBO zei wel, dat VEENENDAAL „Wij worden het beu". Onder deze kop nemen de bewo ners van de w ykgemeenschap „De Engelenburg" in hun wijkkrant stelling tegen Patrimonium's Bouwvereniging over het uitblijven van de plant soenaanleg in deze wyk. Het is niet de eerste keer dat men zich in de wijk- gemeenschap afzet tegen de Bouwvere niging. Onlangs werd gehamerd op het aanbrengen van >traatnaamborden en nog verder in het verleden was de ver warmingsinstallatie van de flats aan ding om van leer te trekken tegen Pa trimonium's Bouwvereniging. De schry- ver van het artikel gaat nog verder dan de klacht: „Als er niet spoedig verande ring in deze zaak komt dan zullen wij tot handelen overgaan". De bestuursleden mevr. Dijkxhoorn, mevr. De Jong en de heer M. G. H. Hendriks willen wel wat meer vertellen over dat dreigement. „Al herhaalde lijk hebben we aangedrongen de grond die tussen de flats zijn gelegen op veel plaatse.i niet meer dan stukken omgeploegd bouwland nu eens aan te leggen. We krijgen dan te horen „er wordt gestadig aan doorgewerkt", maar voor de rest blijft alles bij het oude", aldus mevr. De Jong. „Waarom wel plantsoenenaanleg in het Vijverplan en aan de Thorbecke- singel en hier niet", zo vraagt zij zich af, en constateert verder, dat bij de opening van het nieuwe politiebureau wel plantsoenen werden aangelegd die vanuit het nieuwe bureau te zien zijn, terwijl men elders in d- Engelenburg al jaren wacht op verbetering van de situatie. Hier en daar is wel een schuch ter begin gemaakt met daanleg van rozenperken, maar daar is de wijkge- meenschap allerminst tevreden over. „De aanleg gebeurt bijzonder ontac tisch en op plaatsen waar men er meer last dan gemak van heeft." zo zegt men. De heer Hendriks bestuurslid van de wijkgemeenschap en onder andere gemeenteraadslid voor de K.V.P. weet het een en ander van het dreigement dat de briefschrij vers bedoelen. „Om bij Patrimo nium's Bouwvereniging iets gedaan te krijgen hebben verschillende be woners van onze wijk er wel eens toe moeten overgaan om hun huur te blokkeren. Ik weet van mensen, al dus de heer Hendriks, die hun huur overmaken aan een advocaat, die het onder zijn beheer hield totdat aan de redelijke verlangens van de bewo ners tegemoet was gekomen. Ik propageer dat niet al denken som mige mensen dat van me, maar ik kan het van de bewoners in bepaalde geval len best begrijpen. „Waarom moeten we altijd achter uit onze keel praten om bij Patrimonium iets gedaan te krij gen". De heer Hendriks spreekt pertir^nt tegen dat hij de samensteller van het bewuste artikel is. De redactiecommis sie heeft het artikel in zijn oorspronke lijke vorm niet kunnen handhaven. Het was zo gesteld dat de honden er geen brood van lustten" aldus de heer Hen driks, die er wel eens tegenop ziet om steeds maar weer aan de bel te trekken voor de een of andere voorziening. „Als bestuur van de wijkgemeenschap heb ben we de taak aan de opbouw van de wijk te werken. Dat heeft raakvlakken met de raad en vandaar dat bij som mige mensen de indruk bestaat als zou ik alleen vooi het behartigen van de be langen van „De Engelenburg" raads lid zijn. Dat dit niet het geval' is toont hij aan met te vertellen, dat er nog on langs binnen de wijkgemeenschap stemmen zijn opgegaan om met een eigen lijst aan de eerstvolgende ge meenteraadsverkiezingen deel te ne men. De heer Hendriks heeft echter laten weten aan een dergelijk initia tief niet te zullen meewerken, omdat hij voor de K.V.P. zitting heeft in de raad voor de gehele gemeente. Wat betreft het overleg met Patrimo nium's Bouwvereniging zegt de heer Hendriks: „Bij Patrimonium is men al tijd erg vriendelijk als we onze wen sen als wijkgemeenschap op tafel ko men leggen, maar het duurt allemaal zo lang". In dat opzicht is hij het he lemaal eens met de opmerkingen die in de ingezonden brief waren opgenomen dat de werkwijze met eer. slakkegange- tje geschiedt. Wat hij van Patrimonium's Bouwver eniging bovendie'n als eengroot nadeel ziet is.de smalle basis waarop deze ver eniging is gegrondvest. „De duidelijkheid in de samenstelling van bestuur en der gelijke blijft uit en dat komt mijns in ziens ook niet ten goede aan de houding die men tegenover Patrimoniums Bouw vereniging aanneemt". Dat er zelfs binnen het bestuur van dc wijkgemeenschap en in de groep blokhoofden figuren zijn die menen dat de heer Hendriks de wijkgemeenschap schade toebrengt door een ontactische manier van optreden trekt hij zich niet aan. De heer Hendriks schrijft dit toe aan jaloezie van bepaalde politieke groe- m» I ♦V> S 1 i fÜ- 1 ,f. w; sJwwwt. fi de hoop bestaat dat het niet lang het einde van de zomer zal zijn. peringen. „Toch word ik het wel eens beu, zoals nu ook weer met de plant soenen. omdat het zulk ondankbaar werk is". Bij Patrimonium's Bouwvereniging be grijpt men niet hoe men tot de publi- katie in de wijkkrant gekomen is. „We hebben de hele zaak met het bestuur van de wijkgemeenschap doorgesproken en men was op de hoogte van de rede nen waarom voorzieningen uitbleven. Deze redenen hadden een f:na cië'e achtergrond maar die zijh inmiddels Bij enige regenval van betekenis wordt bijvoorbeeld het binnenterrein van de flats aan de Palmengrift herschapen in een modderpoel. Patrimonium's Bouwvereniging heeft nu de finan ciële problemen rond de plantsoenen aanleg in ,,De Engelenburg" zijn weg gevallen opdracht gegeven de aan leg met de meeste spoed ter hand te nemen. tot een oplossing gebracht". Aldus een zegsman van de bouwvereniging, die er verder aan toe voegde, dat met man en macht met de aanleg van de plantsoenen, de inplant en de inzaai is begonnen. Het ligt in de lijn der verwachtingen dat in de financiële onderhandelingen tussen de gemeenten, de Fabrikanten vereniging en het Rode Kruis ook de prijs van het nu nog bestaande gebouw aan de Sandbergstraat ter sprake zal worden gebracht. Voorzitter Van Pij pen: „Wij hebben geen vraagprijs ge noemd en ook officieus bestaat die niet. Wij verwachten dat de gemeente in het kader van het overleg en de daaruit voortvloeiende beslissingen een bod zal doen. Meer wilde noch het bestuur van het Rode Kruis, noch dat van de EHBO zeg gen. Men acht 't raadzaam de dingen die komen gaan rustig, maar vol goede hoop af te wachten. Een vaststaand feit blijft dat er een nieuw gebouw komt aan de Sterke Arm. Alleen de wij ze waarop de bouw wordt bekostigd staat ondanks gunstige prognoses van de beide betrokken verenigingen nog enigszins in wankel evenwicht. SCHERPENZEEL De dansavon den, die nu al acht jaar achtereen in Scherpenzeel worden georganiseerd door „Os-Ka-Di" in hotel „Boszicht" worden stopgezet. De organisatoren M. Osnabrugge. J. v.d. Kamp, H. van Bruggen en A. Doornenbal zetten op 30 april definitief een punt achter hun in Scherpenzeel en omgeving hoog ge waardeerde bemoeienissen met de jeugd. Toch raakt Scherpenzeel zijn dans avonden niet helemaal kwijt, want de heer N. Klumpenaar, eigenaar van „Boszicht", heeft aangekondigd nu zelf de organisatie ervan op zich te ne men, echter niet voor het einde van de zomer. Pas in september ziet hij de mogelijkheid om jeugdige danslief hebbers te ontvangen. Zijn werkwijze zal niet veel ver schillen van die van het Os-Ka-Di- kwartet, hoewel zij overweegt vier of vijf orkesten in te schakelen. De heer Osnabrugge, sprekend na mens zijn collega's zegt dat de reden van het verdwijnen van Os-Ka-Di in middels al aanleiding heeft gegeven tot onaangename geruchten. „Er wordt hier gezegd dat we ruzie zouden hebben met de heer Klumpenaar. Maar daarvan is helemaal geen spra ke. De samenwerking is altijd erg plezierig geweest." De reden om op te houden is vol gens de heer Osnabrugge veel simpe ler: na acht jaar komt een ogenblik waarop het genoeg is geweest. Zelf heeft hij binnenkort weer zijn han den vol met werkzaamheden op een camping, en zijn collega's moeten voldoende tijd kunnen blijven vrijma ken voor het gezinsleven. „Bovendien wordt het af en toe wel eens moeilijk je helemaal aan te passen aan de jeugd. Ik wil niet zeggen dat we te oud zijn geworden, maar dan toch wel ouder," aldus de heer Osnabrugge. VEENENDAAL „Eerst effe tipzen". Onder deze reclame-slag zin brengt de Ritmeester Sigarenfa brieken e«n mini-sigaar op de markt, die niet alleen qua afmeting nieuw Ls maar verder opvalt door een pijp je. De officiële naam waaronder het nieuwe sigaartje in de handel wordt gebracht is Ritmeester Mini Tipz. Een onderzoek heeft geleerd, al dus het personeelsorgaan van de Ritmeester, dat vooral jonge en be ginnende rokers niet afkerig zijn van sigaren roken mits de sigaar aan bepaalde eisen voldoet zoals smaak, handige verpakking en een populaire prijs. De Mini Tipz vol doet aan deze eisen. Het sigaartje is niet te lang, er is een handige ver pakking voor gekozen en de prijs bedraagt f 1,25 per 10 stuks. In het artikel wordt wel getwijfeld of het „eerst effe tipzen" wel goed Hollands is maar de bezwaren wor den overboord gegooid door te stel len dat in de reclame veel is toege staan. Belangrijkste voor de Rit meester is dat de Mini Tipz een goede toekomst krijgt en dat is „ef fe" afwachten. VEENENDAAL Door het college van burgemeester en wethouders van Veenendaal is tot bevolkingsagent- waagmeester plaatselijk deurwaarder en te zijner tijd tot marktmeester be noemd de heer G. van Viegen uit Vee nendaal. Zijn benoeming gaat per 1 mei in.

De Vallei | 1969 | | pagina 3