Humoer rond bejaarden-bootreis Gemeenteraad Kesteren heeft het laatste woord Veilingen komen krap in appels te zitten METWORST "tron" sollet Leverworst SINAS KUIKENS 2SCgr, GROENWOUDT'S CAKE SUJALUIERS Laag Rekening Dreigementen Raad Amerongen op 29 april Gevaarlijk punt wordt beveiligd Minimumprijs voor gronden in Amerongen Bijeenkomst AR- kiesvereniging Bejaarden zagen dia's over oud- Scherpenzeel Automobilist in Scherpenzeel ernstig gewond «Twill koos nit 86! 60DDMEBE lUblik 69| ELK 2BLIK| [QroreboereiT^I 150 gram 89 325gram RHENSER 3flezins-1()f) flessen 500gram ND 24» !lIER4fies__88 heel krat 24 fles BRAAD 4 t PRACHT WITLOF ITALIAANSE HANDAPPELEN MAROKKAANSE SINAASAPPELEN 1 15 stuks WOENSDAG 23 APRIL 1969 RESTEREN De heer G. G. Meurs in Resteren is een gesla gen man. Als vader van De Be- tuwse Zusjes organiseert hij nu al vijf jaar achtereen tweemaal per jaar bejaardenontspanningsavon den in Resteren. Wie mocht den ken dat zijn activiteiten in alle lagen van de bevolking waarde ring ondervinden, slaat de plank mis. Integendeel, de man die zich het lot van de bejaarden aan trekt, ondervindt een onbegrijpe lijke tegenwerking van het plaat selijke Bejaardencomité, dat jaar lijks het bekende uitstapje orga niseert. Zelfs het gemeentebestuur heeft de heer Meurs toen het er op aankwam in de steek ge laten. Wat is namelijk het geval Ter ge legenheid van het eerste lustrum van de bejaardenontspanning was de heer Meurs, samen met zijn vrouw en drie dochters (De Betuwse Zusjes) van plan om al le bejaarden van Resteren een bootreis aan te bieden. Naast ver schillende geplande acties had het gezin de gemeente verzocht om een eenmalige financiële bijdrage van 600 gulden (de totale kosten van de reis bedragen f 2000, Uit een voorstel van burgemeester en wethouders aan de raad blijkt, dat het college niet geporteerd is van de plannen van het gezin Meurs. Men koestert zelfs enig wantrouwen ten aanzien van het financiële beleid, „dat moeilijk te controleren is", omdat de organi sator een particulier is. Vooral deze insinuatie gaat de heer Meurs net iets te ver. Degenen, die opmerken dat het moeilijk is na te gaan hoe met de financiën wordt omgesprongen. AMERONGEN De gemeenteraad van Amerongen komt op dinsdag 29 april, 's avonds om 7 uur in vergade ring bijeen. De agenda vermeldt onder meer: Wijziging verordening gebruik en on derhoud van voor- en zijtuinen; derde wijziging van de bouwverordening; gemeenschappelijke regeling Infor matiecentrum Midden-Nederland; ver koop grond aan Fina NV; restauratie- subsidie Overstraat 17; minimum grondprijzen; aankoop grond mevr. G. H. Bos-van Leersum; kruispuntbe veiliging Kon. Wilhelminaweg-Koene- itraat; subsidie vorming leerplicht- frije jeugd. AMERONGEN B. en W. van Amerongen willen haast maken met het aanbrengen van een beveiligings- installatie op de Kon. Wilhelminaweg en de kruisende wegen Koenestraat en Imminkstraat. De zaak is urgent, omdat vooral in de zomermaanden zeer druk verkeer deze wegen berijdt. Hoewel het tevens noodzakelijk is dat straatverlichting op deze punten wordt aangebracht, willen B. en W. hier niet op wachten. ..Mocht het gebruik van de verkeers- installatie, als het donker is, aanlei ding kunnen geven tot ongelukken, dan zal deze, zolang de straatverlich ting niet is aangepast, alleen bij dag licht worden gebruikt," aldus B. en W. „Er blijven dan wèl gele knipperlich ten branden bij de voetgangers over steekplaats, zodat het verkeer op de rijksweg wordt gewaarschuwd voor een gevaarlijk punt." Het geld dat beschikbaar moet ko men voor het bekostigen van de in stallatie willen B. en W. halen uit de „reserve industrieterrein", dit in ver band met de „moeilijke begrotingspo sitie" van de gemeente. AlMERONGEN De gemeenteraad van Amerongen zal zich volgende week dinsdag beraden over de vraag of het wenselijk is de grondprijzen in de gemeente alle nader aan te duiden als minimum verkoopprijzen. In 1968 stelde de raad al een mini mumprijs vast voor gronden in com plex 111 van het gemeentelijk grond bedrijf, ten bedrage van f 39,50 per vierkante meter. Gedeputeerde Staten heeft daarop meegedeeld dat de kost prijzen niet altijd de verkoopprijzen moeten zijn, maar dat, indien moge lijk, tegen de wellicht hogere markt waarde moet worden verkocht. Het is een papierenkwastie, die de gemeenteraad moet regelen, wil men de kans op mogelijk financieel voor deel behouden. Daarom stellen bur gemeester en wethouders voor een aantal reeds vastgestelde grondprij zen voortaan nadrukkelijk te beschou wen als minima. De kavels waarop deze regeling van toepassing zou worden liggen o.m. aan de Oranjelaan, de Holleweg, de Ta bakslaan, tussen de Kievit en de Berg- jessteeg en aan de Haarweg. RENSWOUDE De AR-Kiesvereni- ging afd. Renswoude, houdt maandag 28 pairl om 20.00 uur een bijeenkomst in de zaal achter de Geref. Kerk. Het hoofdthema van de avond is: „De sa menvoeging van Renswoude, Scherpen- zaal en Woudenberg". Daarnaast staat ook de bestuursverkiezing op het pro gramma. omdat geen enkel controlemiddel aanwezig is, heeft vijf jaar lang geslapen", oordeelt de heer Meurs. „Na iedere bejaardenont spanningsavond worden de finan ciën gecontroleerd door onpartij dige vooraanstaande personen uit het dorp. Nog nooit zijn er onre gelmatigheden ontdekt. Zelfs wet houder R. de Jongh, die aanwezig was bij de laatste ontspannings avond hebben wij onze werkwij ze uiteengezet en hij toonde zich bijzonder enthousiast. Daarom be grijp ik niet hoe deze wethouder de brief aan de raad medé heeft kunnen ondertekenen". Terwijl de heer Meurs zijn grieven uiteenzet, toont hij de boekhou ding van de bejaardenontspanning. „De handelwijze van B. en W. vind ik laag bij de grond. Ze had den me eerst eens persoonlijk over mijn plannen moeten benaderen. Nu heb ik het standpunt van het college uit de krant moeten lezen. Ik vind het verschrikkelijk en wij hebben het ons erg aangetrokken. Wat moeten al „onze" bejaarden wel niet denken. Jarenlang heb ben we vrije tijd beschikbaar ge steld om de bejaarden gezellige avonden te bieden, maar steeds wordt er een domper op ons werk gezet", aldus de heer Meurs, die vooral bij de bejaarden uit Res teren een graag geziene persoon is, evenals trouwens zijn vrouw en drie dochters. „Ik geloof", vervolgt de heer Meurs terugkomend op de bootreis, -,dat alle tegenwerking is terug te voe ren op jaloezie van het Bejaarden comité". In dit verband vertelt hij over zijn ervaringen, opgedaan in een gesprek met gemeentesecre taris M. M. Vink, die ook secreta ris is van het Bejaardencomité. „Ik ben naar de gemeentesecretarie gegaan om onze plannen monde ling toe te lichten. Toen Ik hem vertelde van de voorgenomen boot reis zei hij onmiddellijk: Dan komt u op ons terrein. Dezelfde opmer king plaatste de gemeentesecre taris toen ik opmerkte dat het on ze bedoeling was om ter bestrij ding van de onkosten de bedrijven om een bijdrage te vragen. Hier mee heeft de heer Vink niet ob jectief gehandeld. Ik had hem ten slotte benaderd als gemeentese- secretaris en niet als secretaris van het bejaardencomité", aldus de heer Meurs, die ervan over tuigd is, dat de bejaarden enthou siast zijn over de bootreis. „Die oudjes worden nu het kind van de rekening, want de boot hebben we al min of meer afgezegd. Dat moesten we wel doen, want in het gesprek met de gemeentesecreta ris zei deze ook dat hij was opge beld door iemand van het bejaar dencomité, die had gevraagd of er al een aanvraag binnen was voor onze bootreis. Als onze reis zou doorgaan, zou, volgens de persoon die heeft opgebeld, het bejaarden comité de organisatie, van het jaarlijkse uitstapje niet voortzet ten. En dat willen wij per se voor komen". Burgemeester en wethouders stel len de gemeenteraad voor om de heer Meurs aan te raden samen te gaan werken met het Bejaarden comité. „Dat zouden wij dolgraag willen, maar van de zijde van het Bejaardencomité bestaat daar ken nelijk geen behoefte aan. Enkele jaren geleden hebben wij hen hier over tweemaal benaderd, maar men heeft tot nu toe niet gere ageerd. Wjj zyn nog steeds voor die samenwerking, maar ik ge loof niet dat het nu nog eens op onze weg ligt om het Bejaarden- comité daarover te benaderen. Nu moeten ze maar eens bij ons ko men", merkt de heer Meurs op. „Dat Bejaardencomité moet in ons beslist geen concurrentie zien. Reisjes organiseren laten we graag aan hen over, maar ter ge legenheid van die vijf jaren be jaardenontspanning mogen wij de oudjes van Kesteren toch zeker wel een bootreis aanbieden", ver volgt de heer Meurs. „De organi satie van de bootreis was op pa pier al helemaal rond. Men was van plan het Rode Kruis en de plaatselijke EHBO te vragen de reis mee te maken om te assiste ren. Het beloofde een onvergete lijke dag te worden met aan boord muziek en na afloop van de reis een diner in Kesteren. Nu drei gen alle plannen in het water te vallen. Dat de bootreis alleen af zou han gen van de gemeentelijke bijdra ge spreekt de heer Meurs tegen. Eigenlijk houden de weliswaar nog niet bevestigde dreigemen ten van het Bejaardencomité de reis hoofdzakelijk tegen. Desal niettemin wacht het gezin Meurs in spanning af wat de gemeente raad vrijdagavond zal beslissen. „Als de raad ons initiatief steunt, zullen wij proberen de tocht als nog doorgang te laten vinden. Lo gisch geredeneerd kan het bejaar dencomité er dan toch ook niet meer op tegen zijn", besluit de heer Meurs. Als de heer N. J. van Riemsdijk, voorzitter van het Bejaardencomi té, om commentaar wordt ge- gevraagd, tracht deze „de boot wat af te houden". „Wanneer het zover is zien we wel weer. Als de plannen van de heer Meurs door gaan, komt htf wel in ons vaar water. Overigens weet ik officieel nog niets van de voorgenomen bootreis af. Daarom is het moei lijk om commentaar te leveren", aldus de heer Van Riemsdijk, die verder zegt niets van een voorge stelde samenwerking af te weten. Wel merkte hij op: „Ik ben niet zo'n voorstander van die ontspan ningsavonden. Een keer ben ik er geweest en toen traden er 's avonds laat nog kinderen op....M 's-GRAVENHAGE Op de Neder landse fruitveilingen raakt het assorti ment van appels dat thans nog wordt aangevoerd erg beperkt. In feite is er nog maar één ras, waarvan hoeveel heden van betekenis worden aangevoerd en dat is de Golden Delicious. Daar naast komt er plaatselijk nog wat Jo nathan, Lombarts Calville, Winston en Goudreinette, maar toch niet meer in hoeveelheden van betekenis. Zeer groot is op het ogenblik de vraag naar de laatste Goudreinette. De vei- lingprijzen hiervan zijn gestegen tot SCHERPENZEEL De bejaarden avond van de Ned. Herv. Kerk is een groot succes geworden. Vooral de 80 dia's, die werden vertoond door de heer S. Laansma uit Renswoude over Oud-Scherpenzeel vielen bij de bejaar den goed in de smaak. De nieuwe consulent voor Scherpen- zeel, ds. J. Bos uit Lunteren, leidde deze avond. Hij was zeer verwonderd dat er zo'n grote belangstelling was. Hij was dit uit zijn woorden op te maken in Lunteren niet gewend. De dominee opende de avond met het laten zingen van Ps. 75 vers 1 en 4. Hierna las hij een gedeelte uit de onberijmde Psalmen en hield naar aanleiding van dit schriftgedeelte een korte meditatie. Hierna gaf ds. Bos het woord aan de voorzitter van de veren. „Oud-Scher penzeel", de heer Laansma. Deze liet tot aan de pauze een gedeelte van de dia's zien over Scherpenzeel, zoals het vroe ger was. Na de pauze zong het bejaardenkoor onder leiding van mevrouw Gijsbertsen nog een 4-tal liederen, waronder het beroemde Slaven koor van Verdi. Ver volgens werd het tweede gedeelte van de dia's vertoond. rond f 1.20 per kg. Voor goede kwali teiten Jonathan, grote en middelmaat, ligt de veilingprijs tussen 50 en 60 cent per kg en Lombarts Calville doet een zelfde prijs. Winston, klasse 1 met een goede kleur, wordt op de veilingen rond f 1 per kg verkocht. Golden Delicious is er op alle fruit veilingen in ruime mate te koop. Goede kwaliteiten doen voor wat de meest ge vraagde maten betreft tussen 60 en 70 cent per kg. Er is echter veel klasse II als'gevolg van ongunstige groeiomstan- digheden in het afgelopen seizoen. De veilingprijs hiervan ligt tussen 35 en 55 cent per kg, al naar gelang van maat en kwaliteit. De afzet van appelen vindt in hoofd zaak plaats op de binnenlandse markt. De export van dit produkt is niet groot en beperkt zich grotendeels tot West- Duitsland. Af en toe gaan er kleine hoe veelheden naar Frankrijk en België. Op de binnen- en buitenlandse markten wordt de concurrentie van Golden De licious uit Frankrijk minder, maar er staat tegenover dat de appels van de nieuwe oogst van het zuidelijk halfrond binnen gaan komen en deze zullen wel dra in ruime hoeveelheden te koop zijn. Wel wordt verwacht dat deze duur zul len zijn. SCHERPENZEEL De 22-jarig« heer R. J. B. uit Leiderdorp is gisteren met zijn auto uit de bocht gevlogen ter hoogte van de boerderij van de heer Van de Peut op de Barneveldseweg in Scherpenzeel. De onfortuinlijke auto mobilist raakte ernstig gewond aan het hoofd en brak beide benen. Hij moest in het ziekenhuis De Lichtenberg In Amersfoort worden opgenomen. Aange nomen wordt, dat B. met een te grote snelheid heeft gereden. EIJEeaUP-FRUZEH ZIJN SPwevSfl" m OSSESTAART 500 gram PLATTE RIBLAPPEN 500 gram MALSE BIEFSTUK 250 gram RUNDERBRAADROLLADES met klein randje vet 500 gram 500 gram op schaal 1150 gram net 1750 gram MUM 99 KIJKGRIJP HOOFDSTRAAT 2-4 VEENENDAAL geldks VNI 26

De Vallei | 1969 | | pagina 8