AC Milan overspeelde teleurstellend en vaak grof spelend Manchester United: 2-0 „Uitstekend rapport uitgebracht" vervul je hartewens zilvervloot Tom Okker aan nederlaag ontsnapt Prognose betaald voetbal DRAVERIJEN IOC wil gouden ski-medailles terug Twee wereldrecords voor Ceulemans Nederlandse renners naar het buitenland Bulgarije versloeg Luxemburg met 2-1 Slovan in de finale tegen FC Barcelona Waterpoloteam voor strijd tegen Rusland Benfica is bijna Portugees kampioen Dames-hockeyploeg tegen Wales Ron Dellow nu al weg bij Volendam sparen- verstandig en handig Pim van der Meent trainer bij PEC Jeugdploeg te sterk voor West-Duitsland ortnieuws ITALIANEN LIJKEN HAAST ZEKER VAN FINALEPLAATS Spelers te Milaan werden bedreigd met kidnapping Van Ravens Dankbaar Op middenveld Onvoldoende Twee matchpoints overleefd tegen „naamloze" Fransman Opzienbarend Europa Cup II SPORT IN 'T KORT Ronde van Spanje Duindigt DONDERDAG 24 APRIL 1969 MILAAN Gianni Rivera en Pierino Prati zijn vöör de wedstrijd AC MilanManchester United be dreigd met kidnapping. Supporters die het niet eens waren met de hoge prijzen voor de toegangskaart jes, belden een Milanese krant op en stuurden anonieme brieven waarin de bedreiging werd geuit. De Milanese spelers, die in een trainingskamp in Camago (ten noorden van Milaan) verbleven, wer den onder bewaking gesteld. MILAAN Manchester United, uit geschakeld voor beker- en landskam pioenschap, kan ook de hoop op ver dere Europese voetbalglorie goeddeels laten varen. In de eerste wedstrijd van de halve finales van de Europese beker werden de bekerhouders overspeeld door AC Milan, dat het verlies van architect-stuwer Rivera na enkele minuten reeds moest deze geblesseerd het veld verlaten - subliem teboven kwam en dank zij doelpunten van middenvoor Sormani in de 31e minutt en van Hamrin in de derde minuut na rust met 20 zegevierde. Minstens zo moeilijk te verwerken als deze beide klassedoelpunten was voor Manchester United het verlies van linksachter Fitzpatrick (met nog vijf tien minuten te spelen uit het veld ge stuurd) en Nobby Stiles, die door toe doen van één van zijn eigen panieke rige medespelers ernstig geblesseerd raakte. Terwijl op de tribunes uitge laten Italianen vuurwerk afschoten, droop het eens zo machtige Manches- Ier United onder een regen van bier flesjes beschaamd af. Schuld aan dit drama had. de. 37-jari- gè bonkige Bill Foulkes. De wegens zijn onverzettelijkheid nog eenmaal terug- Stiles (Manchester United) kopt de bal weg voordat Sormani van AC Mi lan (rechts) gevaarlijk kan worden. V.l.n.r.: Stiles, Sormani, Foulkes en Law. geroepen verdediger (hij behoorde tot de overlevenden van de vliegramp van 1958) probeerde bij een hoge voorzet van Prati eerst zijn directe tegenstan der Sormani weg te duwen en daarna de bal te spelen. Sormani eens de duurste voetballer van Italië was hem echter te snel af, draaide om hem heen en schoot hard in (1-0). Dat doel punt is Manchester United, dat duide lijk met een verdedigende opdracht het San Siro-stadion was binnengestapt, niet te boven gekomen. Manchester United had beslist reden dankbaar te zijn, dat de winstmarge van AC Milan tot twee doelpunten be perkt bleef. Het gecombineerde voet baltalent en de vuurkracht van Sorma ni, Prati en Hamrin waren, ondanks de afwezigheid van Rivera, meer dan vol doende om de Britse achterhoede te ruïneren. Doelman Rimmer, die zijn Europa-Cup-debuut maakte, gooide zich echter onvervaard in de geslagen bres sen en daarbij kwam, dat vlak voor de rust de geheel vrijstaande Sormani met een laconieke kopstoot uit een voorzet van Hamrinde bal in het zijnet deed belanden. VAN RAVENS betere bescherming ROTTERDAM „Ik kan u verzeke ren, dat ik van bevoegde zijde van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond vernomen heb. dat er een uitstekend rapport over mij is uitgebracht wat be treft de ontmoeting tussen Feijenoord en Ajax zondag in het stadion, stelt scheidsrechter Van Ravens. Van Ravens heeft de afgelopen dagen talloze anonieme telefoontjes en niet ondertekende brieven ontvangen waar in hem de smerigste verwensingen werden toebedacht. De Schiedamse arbiter schuift de schuld op de bladen waarin hij een slechte pers had. ,-Ze kraken je. Ik hoop dat de bond het rapport publiceert. Het is mijn zo veelste teleurstelling. Er zal een betere bescherming van de scheidsrechter moeten komen anders stop ik er mee". „Ik zal in ieder geval de bond voor stellen de scheidsrechter te verbieden commentaar in de kleedkamer te ge ven. De mensen, die bellen en een brief schrijven, begrijpen niet wat ze mijn huishouden aan doen. Het zijn je rein ste gangstermethoden", aldus arbiter Van Ravens. MONTREAL Het Internationaal Olympisch Comité heeft de gouden medailles, die de Fransman Jean Claude Killy en de Canadese Nancy Greene vorig jaar in Grenoble bij de alpine ski-nummers wonnen, terug ge vraagd. Avery Brundage, de presi dent van het IOC, zei in een vraagge sprek met de Canadese krant „Mon treal Star" het verzoek te hebben ge richt tot in de internationale skifede ratie, de FIS. Deze heeft Brundage echter laten weten, dat het terugvra gen van medailles niet onder haar be voegdheden valt. Brundage is het met de opvatting van de FIS niet eens: „De bonden zijn verantwoordelijk voor de gedra gingen van hun leden. En het zijn en kele leden van de FIS, die de Olympi sche reglementen niet hebben geres pecteerd". WEST—BERLIJN In het eerste onderdeel van de vierde serie in de strijd om het wereldkampioenschap neo- pentathlon, het kader 47'2, heeft de Belg Raymond Ceulemans in West-Ber- lijn zijn partij tegen de Westduitser Spielmann in één beurt gewonnen. Ceu lemans vestigde hiermee 'n wereldrecord in deze spelsoort in dit toernooi. De eerste uitslagen van de vierde serie luiden: Kader 47/2: Ceulemans (Belg.) 400 1 400 400,00 Spielmann (Wdl.) 0 1 0 0 Müller (Wdl.) 400 5 170 80,00 Girves (Arg.) 304 5 116 60,80 Dielis (Belg.) 400 5 206 80,00 Kobajashi (Jap) 105 5 92 21,00 Kader 71/2: Ceulemans 300 3 151 100.00 Spielmann 77 3 69 52,66 Dielis 300 5 110 60,00 Kobayashi 64 5 44 12,80 Müller 300 6 170 50,00 Girves 204 6 104 34,00 Het tweede doelpunt kwam vijf minu ten na de rust: een voorzet van inval ler Fogli, een handig overstapje van Prati en een doeltreffend schot van de Zweedse rechtsbuiten Hamrin. De Brit ten dreigden daarna volkomen over speeld te worden. Waarschijnlijk waren zij met de ge dachte het veld ingekomen, dat het een strijd zou worden tussen verdedigende ploegen. Manchester hield acht man achter. Maar het merkwaardige was, dat AC Milan na het verlies van Rive ra in de 21e minuut (hij werd vervan gen door Fogli) veel offensiever ging spelen. Elke Britse tegenactie werd reeds op het middenveld gesmoord en via de vleugelspelers Hamrin en vooral Prati werd de Manchester-verdediging uiteen gereten. Vanaf dat moment was de aanvoerlijn naar de vuurlinie Best- Kidd doorgesneden, alle acties van Bob by Charlton en Nobby Stiles ten spijt. Alleen de enkele jaren geleden door Manchester City aan Turijn verkochte en daarna door Manchester United te ruggekochte Dennis Law gaf met zijn acties de overbelaste Manchester-de fensie zo nu en dan wat lucht. Bij het bandstoten verbeterde Ray mond Ceulemans wéér in z'n partij te gen Siegfried Spielmann, nog 'n wereld record. De Belg maakte de tweehonderd caramboles vol in zeven beurten, het geen neerkomt op een gemiddelde van 28,57. Het oude wereldrecord was met een moyenne van 22,22 eveneens in han den van Ceulemans. De uitslagen van het bandstoten zijn: Ceulemans 200 7 75 28,57 Spielmann 33 7 22 4,71 Müller 200 44 44 4.54 Girves 149 44 19 3,38 Dielis 200 28 27 7,14 Kobayashi 114 28 33 4,07 Maar dat was onvoldoende, om de bij zonder hecht georganiseerde Italiaanse defensie onder druk te zetten. AC Mi lan, dat in de kwartfinales reeds het Schotse Celtic uitschakelde, heeft thans veruit de beste uitzichten op een fina leplaats op 28 mei a.s. in Madrid tegen de winnaar van Spartak Trnava-Ajax. In Italië gelooft men stellig, dat AC Mi lan, dat houder is van d" Europese be ker voor bekerwinnaars, straks ook de Europa-Cup I zal heroveren. De opstellingen waren: AC Milan: Cudicini; Anquilletti, Schnellinger. Rosato (Maldera) Malatras; Trapattoni; Hamrin, Lodetti, Sormani, Rivera (Frogli), Prati. Manchester United: Rimmer; Bren- nam, Fitzpatrick; Crerand, Foulkes, Stiles; Morgan, Kidd, B. Charlton, Law, Best. Scheidsrechter Krnavec (Tsj.- Sl). Aantal toeschouwers: 95.000 (Op brengst ruim 1 miljoen gulden). DEN HAAG De volgende ama teur-wielrenners worden de komende dagen door de KNWU naar wedstrij den in het buitenland uitgezonden: Ronde van België, 27 april tot 4 mei: Harrv Jansen (Westzaan), Fe- dor den Hertog (Amsterdam), Theo van de Leeuw (Echt), Jan Aling (Bun- nerveen), Jan Spetgens (Someren) en Pierre Hoekstra (Dokkum). Begelei der J. Middelink. Circuit des Mines, 26 april tot 1 mei: Matthijs de Koning (Scherpenzeel), Ger Zoetemelk (Rijpwetering), Arnold Voogt (Scherpenzeel), Wicher Vlot (Wanneperveen), Jan Hordijk (Rot terdam) en Karei Ceybeck (Schaes- berg). Begeleider: H. Krott. Circuit de la Sarthe, 25 tot 27 april, en Tour de Limousin, 28 april tot 1 mei: Tino Tabak (Amsterdam), Ger- rit Huisjes (Bergentheim), Klaas Balk (Badhoevedorp), Jan Buis (Zwanen burg), Willem Prinsen (Hank) en Cornelis Koeken (Achtmaal). Begelei der: G. They sen. Grote Prijs Belle Air, Luxemburg. 3 mei: Ger Zoetemelk, Matthijs de Koning en Arnoldus Voogt. SOFIA Bulgarije heeft voor 25.000 toeschouwers in Sofia de grootste moei te gehad met Luxemburg. In vergelij king met afgelopen zondag, toen Polen Luxemburg met 8-1 versloeg, waren de Luxemburgers onherkenbaar. Vooral de verdediging, met doelman Stende- bach en Nicky Hoffmann als uitblin kers, was voortreffelijk op dreef. Bulgarije nam in de 39e minuut de leiding toen Asparoekov een penalty wegens hands benutte (1-0). Vier minu ten na rust scoorde Asparoekov zijn 2e doelpunt uit een voorzet van Mitkov. Nauwelijks een minuut later kwam Luxemburg op 2-1 toen Leonard (FC Metz) een door de Turkse arbiter Ba- badian wegens hands toegekende straf schop inschoot. De Bulgaarse ploeg stelde, met uitzondering van Bonev en Jakimov teleur. De uitslag werd ge speeld voor groep acht van het wereld kampioenschap. Daar is ook Nederland ingedeeld. BRATISLAVA Slovan Bratislava heeft zich woensdagmiddag door een overwinning met 1-0 op het Schotse Dunfermline Athletic geplaatst voor de finale van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. Het enige doelpunt in de wedstrijd, welke in Bra tislava werd gespeeld, viel voor de rust. De eerste halve-finale-wedstrijd was in een gelijk spel (1-1) geëindigd. Slovan ontmoet op 21 mei in de finale het Spaanse FC Barcelona. Het was in Bratislava een bijzonder harde wedstrijd, die door de Zuidslavi- sche scheidsrechter Horvath zwak werd geleid. Na 24 minuten maakte de Tsje chische international Jan Capkovic het eerste en, naar later bleek, beslissende doelpunt. De Schotten, die een voortdu rende veldminderheid hadden, zagen in de 60e minuut hun kansen dalen toen linksbuiten Gardner na een zware over treding uit het veld werd gestuurd. Bij Slovan Bratislava, dat als eerste elftal uit Tsjecho-Slowakije doordrong tot een Europa cup-finale, waren Capkovic, Zlocha en Jokl de uitblinkers. De Schot ten hadden in doelman Duff hun beste speler. De wedstrijd werd door 35.000 toeschouwers bijgewoond. UTRECHT De Nederlandse water- poloploeg is voor de officiële interlands tegen Rusland (zaterdag 26 april in Groningen en de dag daarop in Leeu warden) uit de volgende spelers sa mengesteld De Vries (Neptunus Amersfoort); J. Schmidt (De Meeuwen); Wouda (De Meeuwen); Hoogveld (Neptunus Amersfoort); Parrel (ZIAN); Mool- huijzen (Neptunus Arnhem); Nolting (DJK); Bongers (Neptunus Arnhem); W. Hermsen (De Robben); T. Schmidt (De Meeuwen) en Tittel (HZPC). Op 29 april (Gouda), 30 april (Utrecht) en 1 mei (Dieren) volgen nog officieuze interlands. LISSABON Benfica heeft woens dag de uitwedstrijd voor de Portugese competitie tegen Sanjoanense met 1-0 gewonnen. De door Ajax uit het Euro pese bekertoernooi gewipte Portugese kampioen heeft, met nog één wedstrijd te spelen, een voorsprong van twee punten. Benfica. dat zondag de aller laatste wedstrijd van het seizoen speelt tegen Tornar, heeft 37 punten, FC Por to volgt met 35 punten. De wedstrijd van woensdag tegen Sanjoanense was een herhaling. Benfi ca won de oorspronkelijke ontmoeting met 2-0, maar Sanjoanense protesteer de na afloop, omdat Benfica gedurende twee minuten met twaalf man zou heb ben gevoetbald. Oost-Duitsland, dat op het volleybal toernooi van de vijf continenten in Mon tevideo verrassend wereldkampioen Tsjecho-Slowakije en Olympisch kam pioen Rusland versloeg, is ook woens dagavond ongeslagen gebleven. De Oost duitsers wonnen in drie sets van Uru guay. Tsjecho-Slowakije, dat zich bij het laatste toernooi om het wereldkam pioenschap moeilijk aanpaste aan het Japanse spel, versloeg de Japanners in dit toernooi gemakkelijker: 31. De uitslagen luidden: Finalegroep, Montevideo: Oost-Duitsland-Uruguay 3—0 (15—6, 15—2, 15—3); Tsjecho-Slo- wakije-Japan 31 (1513, 615, 1512, 1512). Verliezersgroep, Santiago: Mexico-Chi li 32; Cuba-Venezuela 30. DEN HAAG Het Nederlandse da- mes-hockeyelftal, dat zaterdag in Am stelveen tegen Wales speelt, is als volgt samengesteld: doel: Helma Hoe gen (HBS); achter: Anneke Staring (BDHC) en Marijke Alsbach (Laren); midden: Marjolein Bakker (HDM), Miep Voets ('-Hertogenbosch) en José Poelmans (Rapidity); voor: Wien van der Oord (Quick); Jeanneke van 't Hek (Gooische HC) Heieen van Rooy (Voordaan), Els Teppema (Groen Geel) en Riet Kueper ('s-Hertogen- bosch). Reserves: Jos Jilesen (MEP) en Connie van Alphen (Victoria). BAJADOZ De ronde van Spanje is woensdag begonnen met een tijdrit over zes kilometer in ajadog. uitslag: 1. Ocana (Sp) en Gomez Del Moral (Sp( 7 min. 41 sec; 3. Roger Pingeon (Fr.) 7.42; 4. Jose Maria Lasa (Sp.) 7.43; 5. Gilbert Bellone (Fr.) en Michelotto (It.), beiden 7.46; 7. Lopez Rodriguez (Sp.) en Linares (Sp.), beiden 7.48; 9. San Mi guel (Sp.) en Florencio (Sp.), beiden 7.50; 15. Miguel Lasa (Sp.) en Rini Wagtmans (Nederland), beiden 7.55. VOLENDAM Ron Dellow, trainer bij de eredivisievereniging Volendam, heeft zijn werkzaamheden reeds woensdag beëindigd. Aanvankelijk zou Dellow Volendam aan het eind van dit seizoen verlaten, maar in verband met contacten van Dellow met andere clubs, die evenals Volendam in degra datiegevaar verkeren, heeft het be stuur van Volendam hem nu reeds toestemming gegeven te vertrekken. Hierdoor treedt Hans Croon, de opvol ger van Dellow, reeds deze week in dienst bij Volendam. ADVERTENT1F Hoe dat kan? Heel eenvoudig als je zo vroeg moge lijk begint te sparen met de Zilvervloot. Wanneer je ermee kunt beginnen? Op iedere werkdag tussen je 15e en 21e verjaardag;oud-militairen zelfs tot en met23 jaar. Je spaart 6 tot 9 jaar een bedrag van ten minste f 30,— en ten hoogste f 300,— per jaar. Na afloop van de spaarter- mijn (bij huwelijk al na ten minste 3 jaar sparen) ont vang je over de totale inleg plus rente een belasting vrije premie van 10%. Wie bijv. 9 jaar f 25,— per maand inlegt, krijgt maar liefst 'n dikke f 3.500,— terug (f 2.700,- inleg, zo'n f 500,— aan rente plus een premie van ruim f 300,-). Daar kun je heel wat mee doen! Vraag een brochure aan het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, afdeling Voorlichting be zitsvorming, Postbus 51, Den Haag. ZWOLLE De Zwolse tweededivisie- club PEC heeft de 32-jarige Pim van der Meent als trainer/coach aangetrok ken. Van der Meent, die direct in dienst treedt, trainde vroeger het Leid- se Roodenburg en de zaterdagvereni ging Huizen. Hij volgt Joep Brandes op. ROME Tom Okker heeft zich op het nippertje kunnen onttrekken aan de gezamenlijke aanslag, die de „naam lozen" uit de tenniswereld woensdag, in de tweede ronde van de open Itali aanse kampioenschappen, hebben ge pleegd op de spelers met de gevestig de reputaties. Toen de avond viel na een snikhete dag vol tennisgeweld wa ren zes geplaatste spelers van verdere deelneming uitgeschakeld. Daar hoor de Tom Okker net niet bij. Maar het scheelde weinig. Zijn tegenstander, de jonge Frans man Jean Loupe Rouyer, had twee maal alleen een eigen serviceklap tus sen zich en de eindzege gehad. Maar Okker overleefde die twee matchpoints en schakelde tenslotte de Fransman, die zich nota bene via de kwalificatie ronde had moeten plaatsen, voor het hoofdtoernooi, uit met 4-6' 6-3, 6-4, 5-7, 7-5. EREDIVISIE Holland SportTelstar1 VolendamFC Twente2 DOSFeyenoord2 Ajax—MVVi Fort./Sitt.DWS2 SpartaPSV3 NAC—AZ '671 Go AheadADO3 GVAV—NEC1 EERSTE DIVISIE SC Cam buurVeendam1 Helmond SportWageningen1 EindhovenRBC1 Blauw-WitHVC1 RCHDe Volewijckers1 DFC—Elinkwijk1 VitesseHaarlem3 Heracles—SVV3 FC Den Bosch—Willem II1 TWEEDE DIVISIE Hermes DVS—AGOVV3 EDOZwolsche Boys1 ZFCDe Graafschap2 Roda JC—FC VW1 Fortuna VI.Limburgia3 ExcelsiorVelox1 NOADSC GooilandI PECHeerenveen3 SC DrenteDe Baronie1 De wedstrijden met ervoor komen voor op het totoformulier voor zondag a.s. Manuel Santana en Marty Riessen, die vlak achter Okker de vijfde en zes de plaats op het plaatsingsschema be zetten, zagen hun kansen op de 50.000 dollar aan prijzengeld tot nul geredu ceerd. Alleen de als eerste geplaatste Australische professional Tony Roche en de Roemeen Ion Tiriac (nr. 16) wa ren de enigen van de geplaatste spe lers, die zich in drie sets handhaafden. Santana werd uitgeschakeld door de 23-jarige Brit Graham Stilwell, die de 1500 toeschouwers op het wit marme ren centrecourt verraste door een over winning in straight sets: 6-3, 6-2, 7-5. Martin Riessen, die vorig jaar met Ok ker in Rome de dubbelspeltitel verover de, verloor van de Egyptische nummer één Ismael el Shafei in een drie uur lang gevecht in de late namiddag: 2-6. 6-2, 6-4, 1-6, 6-4. Roche versloeg, zoals verwacht, de Griek Nicolas Kalogeropoulos: 6-3, 8-6. 6-2. Vladimir Korotkov, de 21-jarige zwaargebouwde Rus, die dinsdag de Amerikaan Charlie Pasarell uitschakel de- vervolgde zijn opzienbarende op mars met een viersets zege op de Aus tralische trainer van het Britse Davis Cupteam Owen Davidson: 6-3, 6-4, 5-7, 6-3. Niet alleen titelhouder Tom Okker had het woensdag zwaar te verduren, maar ook de winnares van het dames enkelspel van vorig jaar, Lesley Bow- rey, kwam in grote moeilijkheden. Na driemaal serviceverlies moest zij de eerste set met 6-1 afstaan aan de Tsjechische Vlasta Vopickova. In de tweede set herstelde zij zich, maar in de derde set was de marge weer uiterst gering: 7-5. De voornaamste uitslagen zijn verder: Arthur Ashe (VS) - Jovanovic (Z.S1.) 4-6, 3-6, 6-4, 7-5, 6-2; Drysdale (Z.A.) - Orantes (Sp) 6-4, 7-5, 1-6, 6-4; Newcom- be (Australië) - Contet (Fr) 6-1, 3-6, 6-2, 6-1; Gerald Battrick (GB) - Ingo Buding (Did) 6-3, 4-6, 3-6, 6-3, 6-1; Mar tin Mulligan (Austr.) - Terry Addison (Austr.) 6-2. 9-7, 6-8, 6-1; Ian Kodes (Tsj.Sl.) - Nicola Pietrangeli (It) 4-6, 4-6, 6-3, 7-5, 6-2; Ion Tiriac (Roem) - Barry Phillips Moore (Austr.) 7-5, 6-4, 6-1; Fred Stolle (Austr.) - Christian Kuhnke (Did) 6-4, 6-2, 3-6, 6-2; Dick Crealy (Austr.) - Pierre Barthès (Fr.) 6-4, 6-4, 6-4; Ilie Nastase (Roem) - Pa trice Beust (Fr.) 6-2, 6-1, 8-6. DAMES-ENKELSPEL: Pat Walkden (Z.A.) - Lucia Bassi (It) 3-6, 7-5, 6-1; Frangoise Dürr (Fr) - Helen Gourlay (Austr.) 6-2, 6-0; Moni que di Maso - Salfati (It) - Rosemary Casals (VS) 8-6, 6-0; Lea Pericoli (It) - Frances Taylor-Mc Lennan (GB) 6-2, 6-3; Ann Jones Hay don (GB) - Ulla Lundquist (Zweden) 6-1, 8-6. WASSENAAR De uitslagen van de woensdag op Duindigt gehouden koer sen luiden Heukelumprijs 2000 m met autostart: 1. Beatrix G, F. J. Eerenberg 3.00.4; 1.30.2. „Dead Heat" Hartin Gerda en Gouden Regen B. winn 1.80; pl 1.70, 21.90, 1.80; kopp 2.10/1.90; cov 46.—/ 3.10; trio f 366,20/360,70. Duivenvoordeprijs 2120 m: 1. Gaston v. d. Lente, J, Scholten 3.04.9; 1.26.4 2 Favera, 3 Floreal, winn 3,80; pl. 1.90, 2.20, 3.90; kopp 7.80; cov 5.30. Rechterenprijs 2140 m: 1 Gaai S, M. L. v. d. Togt 3.12.3, 1,29,--, 2. Fantast CH, 3 Fozetti; winn 3,60 ;pl 1.50, 2,—, 1.40; kopp. 20,80 cov 6.20; trio f 187.10. Wittebrugprijs 2120 m: 1 Fabiola Kitty, J. Wagenaar jr. 2.57.6, 1.23.8; 2 Fullspeed, 3 Femandel; winn 4.40; pl 1.60, 2.30, 1.50; kopp 5.90; cov 5.90. Muiderslotprijs 2120 m: 1 Crony v. d. Lente, J. van Dooyeweerd, 2.59.9, 1.24.9; 2 Esmeraud, 3. Carma; win 12.60; pl. 2.90, 1.0, 2.90; kopp 9.70; cov 4,— trio 180.60. Brederodeprijs 2000 m. met autostart: 1 Fernanda, D. A. T. Knijnenburg, 2.47.4, 1.23.7; 2 Fillette Six, 3 Flinstone; winn. 1.90; pl. 1.40, 1.40, 1.60; kopp. 4,--; cov 3.40. Eerdeprijs 2000 m. met autostart: 1 Goodwill, W. B. van Overeem, 2.49.1, 1.24.6, 2 Fortissimo, 3 Funny Boy; winn 1.60; pl. 1.30, 1.90, 3.20; kopp .20; cov 6.90. Staverdenprijs 2000 m. met autostart 1 Firmin, J. van Dooyewerd. 2.53.8, 1.26.9; 2 Electric Kinley, 3 Excellentie S. winn 1.80: pl. 2.20, 2.60; kopp 9.30; cov 3.60. Rennen Cometprijs ca. 1900 m: le afd.: 1 Lucy Boy, J. Muldermans 2.14.— 2. Blue Hat, 3 Chatiee; winn 4.40; pl. 2.30, 2.90; kopp 9.20; cov 4.30; trio 267.40. Cometprijs ca. 1900m: 2e afd.: 1 Cornish Wind, P. J. Dwyer 2.14.9; 2 Edle, 3 Johan; winn 2.20; pl. 1.20, 8.20, 1.50; kopp 5.20; cov 14.80; trio 267.40. De totale f 177.446.50. totalisator-omzet bedroeg NIJMEGEN Het Nederlands jeugdelftal, spelers van 16 en 17 jaar, heeft woensdag in het Goffertstadion in Nijmegen voor 300 toeschouwers met 10 gewonnen van West-Duits land. Het was een verdiende overwin ning voor de technisch betere Neder landse jeugd. De oranjeploeg combineerde beter en had meer conditie dan de gasten. Vooral in de beginfase liet de Neder landse ploeg uitstekend voetbal zien, met soepele combinaties en gave pas ses. In de derde minuut kon Leidec- ker 10 scoren met een kopbal na een goede voorzet van linksbuiten Van Marwijk. De Duitsers waren zelden gevaarlijk, hoewel de Nederlandse de fensie de gasten toch nog té dikwijls gelegenheid gaf aan te vallen. Daar door konden de Duitsers nogal eens uit de verdediging oprukken, maar de aanval was te zwak om de Neder landse keeper te verontrusten. Vlak na de rust liet de Nederlandse jeugd opnieuw voortreffelijk spel zien, maar de schoten werden goed gekeerd door de Duitse doelman Schage, die de beste man in zijn elftal was. Later zakte het spelpeil iets af. Bij Neder land was rechtsbuiten Van Ede de uit blinker, in de tweede helft samen met invaller De Ruiter.

De Vallei | 1969 | | pagina 16