Verbouwing voor IS utsspaarbank op 30 mei klaar NA DE BEVRIJDING VAN EDE VIELEN IN VEENENDAAL NOG VEEL DODEN Witte Brigade' bood hulp aan gewonden Explosies hielden de Veense bevolking in schuilkelders Kandidaat Bos doet zondag zijn intrede Raadslid Van Dijk 75 jaar Bijdrage aan .baiikeentiTinf Duitse dames op bezoek in Scherpenzeel S* ^3 -Cp ^3 -CP m<> Droppi Instuif Voormalige Rotterdamsche Bank is eindpunt Kogelvrij Herdenking gevallenen Opbrengst Heitje voor karweitje Sper uur Stemming Dagboek Ons ware verhaal door Rik Valkenburg Privé C.P.B. vierde koperen jubileum DONDERDAG 24 APRIL 1969 RHENEN De heer E. P. van Dijk, oud-wethouder van sociale zaken en onderwijs te Rhenen en momenteel nog lid van de gemeenteraad voor de Vrije Partij is vandaag 75 jaar ge worden. Vanochtend was er al een felicitatie van burgemeester jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Ro senthal met een verjaardagsbloemetje. Het was wethouder Van Dijk, die in 1947 de installatierede uitsprak toen de burgemeester naar Rhenen kwam. Reeds op jeugdige leeftijd voelde de heer Van Dijk zich in sterke mate aangetrokken tot de socialistische be weging. In 1912, op 18-jarige leeftijd meldde hij zich als lid van de afde ling Rhenen van de toenmalige SDAP. Hij trad het jaar daarop in de gelede ren van de vakbeweging. Zijn vrije tijd besteedde hij aan zelfstudie in algemene ontwikkeling. In 1918 richtte hij mede de Rhenense Bestuurders Bond op. In 1919 nam de afdeling SDAP voor het eerst deel aan de gemeenteraadsverkiezingen en prijkte het jonge broekje Van Dijk op de kandidatenlijst. Tegenstanders wa ren toen de mening toegedaan, dat er hooguit één socialist gekozen zou wor den. Echter, de 25-jarige E. P. van Dijk werd met nog twee socialistische vrienden, de heren H. Pleijler en G. Baars, gekozen. Zij deden gedrieën hun intrede in de Rhenense gemeen teraad. Op een werkprogramma met de CHU werd Van Dijk in 1923 tot wethouder gekozen. Dit wethouderschap duurde echter maar één jaar, omdat in 1924 die samenwerking werd verbroken. In 1936 werd Van Dijk opnieuw tot wethouder gekozen en hij verkreeg de post sociale zaken en onderwijs. Hij was als zodanig elfeneenhalf jaar in functie, terwijl hem na de laatste we reldoorlog hierbij nog een gedeelte van publieke werken, landerijen en bossen werd opgedragen. Veel kwam onder zijn wethouderschap tot stand. Mede door zijn stuwkracht werden de sociale uitkeringen tot aan het plafond gebracht. Een reeks van jaren maakte hij deel uit van de pro vinciale staten van Utrecht. Diverse functies werden door hem verder nog vervuild, zoals voorzitter en secre taris van de SDAP-afd. Rhenen en de Rhenense Bestuurders Bond, voorzit ter van het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling, voorzitter van de Sport bond en de Fabrieksarbeidersbond. Hoogst verdienstelijk werk werd door hem verricht gedurende de crisisja ren als lid van het levensmiddelen comité en van de kolendistributie. In de oorlog stond de heer Van Dijk pal. Tot tweemaal toe werd hij door de bezetters naar een concentratie kamp te Amersfoort overgebracht om daar de Hitlermethoden aan den lijve te ondervinden. Wel gebogen, maar niet gebroken kwam hij na maanden van lijden weer in vrijheid. Hij was niet verbeterd ten opzichte van de bezetter, doch verbit terd. Met dubbele ijver nam hij aan het verzetswerk deel. Omstandigheden waren oorzaak dat hij in 1947 na op eervolle wijze geduren de 28 jaar zijn taak als raadslid te hebben vervuld, voor het raadslid maatschap bedankte. In 1953 werd mede door hem de plaat selijke kiesvereniging „De Vrije Par tij'' opgericht. Van Dijk kwam toen opnieuw in de raad, in 1968 reeds met iwee zetels. De nu 75-jarige is nog steeds voor ve len een vraagbaak ongeacht welke le vensopvatting men mag hebben. VEENENDAAL De Nutsspaarbank opent op vrijdag 30 niei de deuren van haar nieuwe gebouw, aan de Markt. Het is het voormalige pand van de Rotterdamse Bank, waarin sinds december 1968 gewerkt wordt aan een vrij ingrijpende verbouwing. De ingang is verplaatst naar de Markt, en de ba lies zijn geplaatst in de lengterichting van het gebouw. De Nutsspaarbank, nu nog gevestigd in een oud huis aan de Kerkewijk, dat in 1962 in gebruik werd genomen, zal vooral naar buiten een representatievere indruk gaan maken. De inrichting van het nieuwe pand wordt aangepast aan de eisen van deze tijd, zo zegt directeur H. M. Zilstra. Zelf zal hij met zijn gezin op de twee bovenste etages van het gebouw gaan wonen. In beginsel was het de bedoeling dat de bank al in januari open zou gaan, maar daarvan is niets gekomen. „We zijn van het een op het ander geko men", zegt de heer Zilstra. „We begon nen met te zeggen dat de muren moes ten worden opgeknapt, maar steeds ontdekten we weer iets dat kon wor den verbeterd". En zo duurt de ver bouwing nu al vier maanden. Ook het aanzien van de gevel wordt danig veranderd. De traliehekken voor de ramen zijn al verwijderd, en de ko zijnen zullen donkergroen worden ge schilderd, wat een aardig kleurcontrast zal opleveren met de nieuw gecon strueerde ingang, waar boven de brede glazen deuren witte bouwelementen zijn aangebracht. Wanneer het gebouw in gebruik is genomen zullen in de voor het publiek bestemde afdeling twee ruimten te on derscheiden zijn. Het gedeelte dat het dichtst bij de ingang ligt blijft open tot vijf uur 's 'middags, en biedt plaats SCHERPENZEEL Op 13 mei krijgt de afdeling Scherpenzeel van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Duitse gasten op bezoek. Uit de omge ving van Breinen komen 26 vrouwen van het platteland om eens kennis te maken met het leven op het platteland in Nederland. Ze zullen een nacht over blijven. Dit was een der voornaamste mede delingen van de presidente op de maan- delijkese vergadering in hotel „De Den nen". Het. is de bedoeling om de gas ten een Hollandse boerderij te laten be zichtigen en een kippénopfokbedrijf en broederij. De dames uit Scherpenzeel en Wou denberg brengen in te toekomst een te genbezoek aan de Duitse gasten. Het jaarlijkse reisje gaat dit keer naar Eindhoven en wel op 7 mei. Ver der wordt op 20 mei nog een show ge houden van eigengemaakte kleding in hotel „Schimmel". In haar openings woord richtte de presidente zich tot de verzorgers van deze avond, de verte genwoordigers van het produktschap voor groente en fruit, mevr. Weijde en de heer Engelsman. Mevr. Weijde hield eerst een inleiding en wees er op dat de mensen meer fruit moesten eten, ook op brood. Groen te was ook zeer geschikt voor broodbe legging. Hierna liet ze de dames proe ven van verschillende hapjes samenge steld uit Fruit en groente. Na deze in leiding werd er een prachtige kleuren film vertoond aansluitend op de inlei ding. ADVERTENTIE a ycdcc rl npmfn tegen scherpe prijzen D^.WCIVlCn vooral op vrydag en zaterdag bloemsierkl nst „flora" - tuincentrum Nieuweweg 13 Kerkewijk 27. - Veenendaal. aan een met kogelvrij glas beveiligde balie. De rest van de ruimte is dan vanaf drie uur gesloten. Directeur Zilstra verwacht dat dit ge bouw „het eindpunt" zal zijn voor de Nutsspaarbank, waarmee hij be doelt dat men voorlopig niet meer zal verhuizen. Hoeveel geld aan de ver bouwing wordt besteed is nog niet exact te berekenen. „We vinden telkens weer dingen die nog gedaan moeten wor den", zegt de heer Zilstra, „maar in elk geval openen we op 30 mei'-'. Daarmee zal dan weer een bijdrage zijn geleverd aan het „bankcentrum" rondom de Markt, zoals dat langza merhand is ontstaan. Op de foto bankdirecteur Zilstra met op de achtergrond het nog rom melige) interieur van de bank. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen maken bekend, dat op zondag 4 mei 1969 wederom de grote nationale herdenking zal plaats hebben van de militairen, zeelieden, verzetsstrijders en geallieerden, die tij dens de laatste wereldoorlog voor de bevrijding van ons vaderland zijn ge vallen. Daartoe wordt op de avond van de ze dag een stille omgang gemaakt naar het Grebbekerkhof, gevolgd door een gecombineerde militaire en burgerlijke herdenkingsplechtigheid waaraan onder meer wordt meegewerkt door de Kon. Mil. Kapel en de Chr. Oratoriumver. „Euphonia". Vertrek vanaf de Parallelweg voor Ouwehands Dierenpark om 19.15 uur precies. De herdenking wordt als beëin digd beschouwd na de rondgang langs de graven op het militaire kerkhof. De ingezetenen worden opgewekt aan deze stille omgang deel te nemen en tij dig voor het tijdstip van vertrek aan wezig te zijn, daar na 19.30 uur niemand meer kan worden toegelaten. Vervoermiddelen kunnen voor deze gelegenheid gratis worden gestald op het parkeerterrein van Ouwehands Die renpark aan de Hcimcrsteinselaan. Het zal op prijs worden gesteld, me de op grond van het advies van de le den van de Federatie van Ondernemers organisaties in het Horecabedrijf te 's-Gravenhage en de Nederlandse Bond van Horeca- en aanverwante bedrijven te Amsterdam, wanneer in de avond van 4 mei a.s. van 19.00 uur tot 21.00 uur vooral het cafébedrijf of de café afdeling tot de kleinst mogelijke omvang wordt beperkt. Van 19.00 tot 21.00 uur ware de bui tenverlichting, zoals neons en licht bakken te doven en eveneens tot 21.00 uur in de inrichting geen andere mu ziek ten gehore te brengen, dan die van.de officiële Nederlandse radiopro gramma's. Er wordt op gerekend, dat vermake lijkheden op deze avond niet plaats zullen hebben. Van des avonds 18.00 uur af zullen van alle openbare gebou wen de vlaggen halfstok worden uitge hangen. De ingezetenen worden ver zocht dit voorbeeld te volgen. Het in acht nemen van twee minu ten stilte van 20.00 uur tot 20.02 uur wordt voör de gehele bevolking en ook voor het verkeer op de weg aangeduid door ontsteking van de straatverlich ting. Zodra dus de lampen gaan bran den wordt erop gerekend, dat allen, die zich op de openbare weg bevinden er aan meewerken, dat ook inderdaad gedurende die twee minuten volslagen stilte in acht wordt genomen. Rhenen, 18 april 196. B. en W. van Rhenen, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemester L. Bosch v. Ro senthal. DAAL De actie „Heitje voor t-^.i karweitje" heeft in Veenen- I daal ruim f 720,- opgebracht. Op 17 april 1945 is de vreugde in Ede algemeen. Tot hun eigen verbazing, komen ze in de loop van de dag tot de ontdekking dat ze bevrijd worden. Veenendaal is er nog niet aan toe. Nog steeds heerst daar de SS en moet de bevolking binnen blijven, ondanks het mooie weer. Er is veel nood, maar nog meer verwachting. Men voelt dat de bevrijding in de lucht zit. Hoe lang zal het nog duren en op wélke wijze zal het ver lopen Hoe groot zal het aantal slachtoffers zijn die het met de dood zul len bekopen Of zal een en ander zonder slag of stoot verlopen Men hoopt zo Zo breekt de fatale 19e april aan. Het blijft er in Ede niet bij dat de lopen der kanonnen op Veenendaal gericht worden. Het vuurbevel wordt gegeven. De ouderen onder ons herinneren het zich nog wel: een doffe dreun uit de verte; een jan kend gefluit, gevolgd door een don derende knal. Zo explodeerden de granaten in Veenendaal. Vandaag begint dan het langdurige, steeds onderbroken granaatbombardement, op Veenendaal. 's Middags tegen 'n uur of drie is er de eerste grote aan val. Niemand die er op rekende. Men wachtte rustig op de bevrijding en nu ineens is er dit nieuwe, acu te gevaar. Grote schrik en angst valt er over het dorp. Verschrikke lijk is het gedaver van de talrijke explosies, die dood en verderf zaai en. Meedogenloos volgen de salvo's elkaar op. Plots is het weer stil. De bewoners die merendeels letterlijk weggekropen, zitten in allerlei soor ten goede of gammele schuilkelders, komen weer tevoorschijn. Op ver schillende punten in Veenendaal trekt een nevelige walm op. Het blijkt dat de eerste doden te betreu ren zijn en een aantal min of meer zwaargewonden. Aan de Vendelseweg 3 doden. Nieuweweg 2 doden. Gortstraat 1 dode, Emmalaan 1 dode, Beneden eind 1 dode, Kastanjestraat 1 dode. Negen mensen dus bij de eerste gra- naataanval en er zullen nog heel wat aanvallen volgen. De doden worden zo mogelijk naar het kerk hof gebracht, en de gewonden naar het ziekenhuis onder de DS (Scheep- jeswolfabriek). Door wie?... Ja, dat was nu juist het probleem. Niemand mocht langs de weg ko men. Ook de leden van de Rode Kruis colonne niet. We voerden een gesprek met de op 14 aug. 1922 geboren heer J. Bruis, Bergweg 42, momenteel ge diplomeerd EHBO'er. Jan Bruis was lid van de evacuatiegroep, die na jaar 1944 in het leven was geroepen. De heer Bruis: „De Rode Kruis mensen waren aan het eind van de oorlog uiteraard niet zo populair bij de Duitsers. Door dit diskrediet kre gen ze geen schijn van kans, zich buiten het speruur op de openbare weg te mogen vertonen. Er moest dus wat op gevonden worden. De heren Van Asselt, Hoo- gendonk en Van Hardeveld staken de hoofden bij elkaar en zo ontstond in samenwerking met dr. Kets de „Gemeente Geneeskundige Dienst", ook wel de „Witte Brigade" ge noemd, vanwege de witte overalls met het grote rode kruis er op. De „Witte Brigade" was in feite een uitvloeisel van de bakfietsco lonne van de Evacuatiedienst. De groep bestond uit de heren E. van Asselt, (sportleraar). J. v. Harde veld, W. Hoogendonk, J. Viegen, M. H. Vink, A. H. Takken, G. S. Schol ten, J. de Gooyer, J. v. Essen en J. Bruis. Tien man dus. We werden ge- installeerd in Eltheto en kregen nl. spoedig onderdak bij hotel „De Ko renbeurs". Van de toenmalige bur gemeester mr. J. J. P. C. van Kuyk en de korpschef J. Stappenbelt, ge noten we steeds de volle medewer king. De burgemeester adviseerde ons, om van elke activiteit schriftelijk nota te houden, daar kon je later veel gemak van hebben. De man nen zeiden tot mij: „Doe jij dat maar, Bruis". Ik nam het op me, maar ook de anderen werkten er aan mee, en zo ontstond een uniek „logboek" met tal van waardevolle gegevens", aldus de heer Bruis. een deemoedige houding aan te ne men, maar dan met het doel de Duitsers te misleiden. Meestal trok de groep aan het langste eind. De reeds eerder genoemde doden door de granaat-inslagen op 19 april, von den we aangetekend in het „log boek" van de „Witte Brigade". Zo stond er ook bij vermeld: Hoe zal het nu gaan, nu het Rode Kruis niet spontaan te hulp mag snellen, daar het zich niet op straat mag bege ven?... Gelukkig hebben diverse le den dit verbod getrotseerd en zijn met gevaar voor eigen leven te hulp gesneld. Zo ontdekten we op de plaats des onheils o.a. ook de heten De Kaste en Van Beek. Goe de hulp werd ook ondervonden van de verplegers Tirates en Van Koo- ten. Een andere aantekening uit het „logboek" luidde Kastanjestraat. Doden: Marinus Valkenburg Gewonden: Buddingh Verzorgers: Van Manen, Kroesber- gen, Oudhuizen en Anbeek. j, h. kr:t$ Art-, 6 1946 L.3. Onderbete fcead- Verkla&rt,;3*t Br*l* Jan p.b, E 4 /0236 03 wonende 9 te Vee««M&&i,werkï&ars i» voar de Qhsrs ö<sri. Dienst te Veesenast De verklaring van dokter J. Kats, dat J. Bruis werkzaam was voor de Gem. Gen. Dienst. De armband, die mensen van de Gem. Geneskundige Dienst verplicht waren te dragen. Dit dagboek bestaat nog steeds. De authentieke aantekeningen nodi gen tot citeren. Het blijkt dat de „Witte Brigade" veel, heel veel voor de' lijdende bevolking van Veenen daal heeft gedaan. Zonder haar zou den wellicht nog meer mensen de dood hebben gevonden. Dank zij het ingrijpen van de groep konden ve len nog op tijd in het ziekenhuis in de DS worden opgenomen. Maar ook heel wat Rode Kruis mannen buiten de Witte Brigade om waag den hun leven en gingen toch, sper uur of niet, er op uit om de gewon den bij te staan. Zo werden ook door deze individualisten vaak schit terend werk verricht. De bezetter had soms een kwade tegenstander aan de „Witte Briga de". Ook was het wel eens nodig Dezer dagen namen we contact op met de heer E. Valkenburg sr., vader van Marinus, nu wonend aan de Gladiolenstraat. Hij vertelde ons het volgende: „Op de bewuste mid dag van de 19e april zaten wij rus tig in het zonnetje, rond de schuil kelder. De stemming was aardig goed, want iedereen verwachtte el ke week de bevrijding. We hoorden dat Ede reeds vrij was. Nu zou het hier ook niet zo lang meer duren. Doorlopend waren in de verte oor logsgeluiden hoorbaar en soms ook wel dichterbij- Opeens hoorden we enkele eigen aardige dreunen uit de richting Ede, snel gevolgd door verschrik kelijk harde klappen. We beseften dat Veenendaal beschoten werd en vlogen de schuilkelder in. We wa ren er nog lang niet allen in (groot gezin), toen we weer die doffe dreu nen hoorden. Ik boog mij diep over de schuilkelderingang en hoorde een akelig fluitend geluid. Een al- lesverdovende klap bewees dat een voltreffer bij ons insloeg. Toen ik mij oprichtte zag ik niets dan rook, zand en puin om mij heen. De keu ken van ons huis lag in elkaar, de schuur aan flarden en zelfs de voordeur lag uit haar scharnieren. Toen we een tijdje geschuild had den, werd het stil en holden we met z'n allen naar de weg. We telden onze groep en ik miste er twee. Ik weer terug achter het huis. Daar stond één van m'n jongens te huilen (Jan). Er liep een straaltje De Witte Brigade, gefotogra feerd na de oprichting. bloed over zijn wang uit een wondje van weinig betekenis. Ik zei dat hij daarom niet hoefde te huilen, het zou wel spoedig genezen. Het viel genoeg mee!... Maar Jan schudde mistroostig zijn hoofd en wees met zijn vinger naar de grond. „Mari nus"... stamelde hij. Opeens be greep ik het. Hij huilde niet om zichzelf maar om zijn jongere broertje van veertien, Marinus, die daar doodstil lag. O, het was of de wereld voor me ophield te bestaan. Ik tilde m'n zoontje op, maar zijn hoofd bengel de alle kanten uit. Een dun straal tje bloed sijpelde uit een kleine wond, bij de slapen. Daar was een verradelijke granaatsplinter bin nengedrongen. Rinus opende nog een paar keer zijn brekende ogen, en snikte toen, in mijn armen, zijn jonge leven uit... Wat er dan door je heengaat!... De jongen had wat afgesjouwd voor ons grote gezin .Altijd was hij in de weer. Ik kan wel zeggen, dat hij samen met zijn broer Ger- rit, ons gezin aan het eten hield. Het was Rinus nooit te veel er met z'n karretje op uit te trekken om wat levensmiddelen te bemachti gen. Nu hield ik hem dood in mijn armen. Wel een minuut of vijf stond ik daar. Niemand durfde, vanwege het geschiet en vanwege de spertijd, naar buiten te komen. Onvergetelijke momenten! Toen kwam als eerste de heer Henzen. Even later kwamen er nog een paar mensen bij. Bij de buren, Buddingh, was ook iemand ernstig gewond. (Albert). Hij lag in de winkel met diverse kwetsuren. Rinus werd in de keu ken gelegd. En zo waren we daar bijeen... Albert Buddingh werd naar een ziekenhuis vervoerd en wij kregen de Ortskommandant op bezoek. Hijv had een Feldgendarme bij zich. Hij nam de situatie op en begreep dat ik met mijn gezin hier niet kon blijven. Hij informeerde waar ik eventueel terecht zou kunnen en gaf ons de Feldgendarme mee, toen ik te kennen gaf naar mijn schoonmoeder aan de P. H. van Rijnstraat te willen gaan. Door velen werden we vanachter de vensters nagekeken, toen we op deze wijze de Kerkewijk passeer den. Het zal wel een eigenaardige aanblik zijn geweest, een Feldgen darme met een neerslachtig groep je mensen. Sommigen riepen zelfs naar mij wat dit te betekenen had. Inmiddels werd het stoffelijk overschot van mijn zoontje Rinus weggevoerd"... Totzover het ver haal van deze zwaar getroffen huisvader. De heer Bruis neust nog even in een ander document. Een strikt privé dagboek uit die tijd. We vin den er een passage, als commen taar op wat er aangetekend stond, over de Gortstraat: „Deze straat heeft ook reeds op deze eerste dag een dode te betreuren. Mevrouw v. d. Bovenkamp- Bolderman, die naar wordt vermoed door de schrik aan een hartverlamming is overle den. Later wordt zij nader onder zocht en dan blijkt dat ook zij door een granaatsplinter is getroffen en gedood... Een andere aantekening in Bruins' privé notities luidt: „Op deze eer- jjste onheilsdag, is tevens de gehele Transportploeg voor hulp ingescha keld. En zo gaat Veenendaal ter ruste in kelders en veilige schuil plaatsen, met angst en vrees in al ler hart. Wat zal er deze nacht gebeuren? RHENEN Door de stichting Jeugdzorgwerk werd een dropping voor leden van de instuif georgani seerd. Hoewel het weer niet bepaald gunstig was meldden zich toch nog 54 meisjes en jongens aan. Om kwart over acht werden ze in een gesloten vrachtwagen geladen en bracht de chauffeur hen met vele omwegen naar de plaats van dropping, midden in de bossen nabij de Wielingsheuvel. Met een tussenruimte van enkele minuten werden de groepen gedropt en hun op dracht was zo snel mogelijk „Bella Vista" naast het gemeentehuis weer te voet te bereiken. De eerste groep, die binnen kwam, stond onder leiding van de groepslei der Otto. Deze presteerde het binnen een half uur de finish te bereiken. Prijswinnaars waren de gebrs. Kou seband, P. Vermeerten, N. Nellesteijn, J. Lotboom en J. Mol. Allen kregen een prismaboek 'gereikt. Na nog even gezellig bijee: zijn geweest en de ontstane dorst te hebben gelest werd het gezelschap tegen half elf huiswaarts gedirigeerd. SCHERPENZEEL Kandidaat J. P. Bos uit Harderwijk zal zondagavond 27 april om zeven uur, na vooraf 's-mor- gens om tien uur te zijn bevestigd door zijn mentor, ds. H. Hortensius uit Harderwijk, intrede doen als predi kant van de Gereformeerde Kerk van Scherpenzeel in de classis Amersfoort waar hij beroepen is in de vacature van ds. P. W. van der Veen, die op 24 september 1967 naar Asperen is ver trokken. Jozef Paulus Bos werd op 16 febru ari 1939 te Leiderdorp geboren. Hij be zocht eerst het Christelijk Lyceum te Hilversum, waar hij in 1956 eindexamen H.B.S. B. deed en studeerde daarna on geveer vijf jaar aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam, waar hij in 1961 zijn kandidaatsexamen fysische geografie aflegde. Ongeveer twee jaar later deed de heer Bos in 1963 staatsexamen gymna sium B., een jaar later aanvullend examen gymnasium A. aan de Vrije Universiteit te Am- dam, waar hij ook omgeveer vier jaar studeerde en op 20 september van het vorige jaar (1968) zijn kandidaatsexamen theolo gie aflegde. Nadat de heer Bos ongeveer drie weken later op 10 oktober 1968 voor de classis Harderwijk praeparatoir exa men had afgelegd en hij vervolgens van 4 november van het vorige jaar (1968) tot 3 maart van dit jaar (1969) nog vier manden bij ds. Hortensius te Harderwijk stage had gelopen werd hij met ingang van 4 maart van dit jaar door de classis Harderwijk beroepbaar verklaard in de Gereformeerde Kerken in Nederland. Op 17 april j.l. werd de heer Bos door de classis Amersfoort peremptoir ge- exanineerd en toegelaten tot de dienst des woords en tot de bediening der Sakramenten in genoemde kerken. Vooe en tijdens zijn theologische stu die heeft de heer Bos aardrijkskunde gedoceerd van 1960 tot 1963 eerst onge veer drie jaar dertien uur per week aan het christelijk lyceum te Hilver sum, daarna tot 1965 een paar jaar on geveer tien uur per week aan het Lo- rentz-lyceum te Haarlem en tenslotte tot vorig jaar ongeveer zestien uur KESTEREN Dezer dagen vierde de CPB afdeling Kesteren haar 12V2 ja rig bestaan. De avond \vf>rd door 70 da mes bezocht. Na de opening werd begonnen met de samenspraak over het 12'/2jarig be staan, die door zes dames ten tonele werd gevoerd, te weten door drie da mes, die het ontstaan van de vereni ging meegemaakt hebben en door drie dames die er in de loop van de tijd bijgekomen zijn. Na de pauze werd een modeshow ge houden, waarbij door een aantal dames zelfgemaakte kleren werden geshowd. Mevrouw Van der Laan was hierbij la dy-speaker. Er werd nog een verlo ting gehouden om de onkosten te dek ken. De avond werd gesloten door me vrouw van Sijpvelt. per week aan het christelijk lyceum in de Moreelsestraat te Amsterdam en het laatste jaar ook nog enige tijd aan de christelijke meisjesschool te Am sterdam.

De Vallei | 1969 | | pagina 5