Ajax wankelde op rand van afgrond tegen furieus aanvallend Spartak Trnava Gert Bals: „Ik had wat goed te maken" Bals en Hulshof sterke peilers in verdediging Ajax al terug in Nederland Okker in Italië in kwartfinales Michels: Voor hetzelfde geld was het 3-0 voor Spartak geworden Hucko: Spartak heeft alles gedaan wat mogelijk was Nederlanders in enkelspel uitgeschakeld Brit Michael Wright won eerste etappe KERNPLOEGEN VOOR NIEUWE SEIZOEN AMSTERDAMMERS MOESTEN ANDERHALF UUR SPITSROEDEN LOPEN Ajax-goalie held van de dag Stommiteit Domper Gekkenhuis Off-day Sublieme Bals Voorzichtigheid Terecht Mandekking Dreunend Angstig Formidabel Niet mopperen Ook Ashe en Stolle gewipt Geluk Mislukt Hockey-elftal tegen Ierland Geen doping in Amstel Gold-race Ronde van Spanje WK tafeltennis VRIJDAG 25 APRIL 1969 Doelman Gert Bals in duel met Spartak-speler Adamec. TRNAVA Na 90 afschuwelijke minuten wachtte Ajax' stemmig geklede voorzitter, Jaap van Praag, de vedetten, die bijna schipbreuk hadden geleden op de klippen van Spartak Trnava, persoonlijk op. Uitgelaten sloeg hij op elke bezwete schouder, die binnen zijn handbereik kwam en opgelucht demonstreer de hij dat hij zijn schallende stem had teruggevonden. „Gert, waar is Gert? Gert, waar zit je nou?" En toen hij doelman Bals, de indrukwekkende held uit het grimmige gevecht met de bezeten Tsjechische voetbalkampioen, tenslotte in het vizier kreeg sloot hij hem geroerd in de ar men. „Proficiat jongen. Gefeliciteerd hoor." Want heel Ajax realiseerde zich gis termiddag dat Bals ondanks zijn fatale vergissing, die het eerste doelpunt in leidde, de deur naar de finale van het toernooi om de Europa Cup voor lands kampioenen met mannenmoed had open gehouden. De loftrompet, bespeeld door alle Ajacieden, schalde door de grijze accommodatie van de Tsjechische club ten behoeve van Gert Bals. Bals, breeduit glunderend: „Ik had in deze wedstrijd wat goed te maken. Dat eerste doelpunt was absoluut mijn schuld. Ik zag een van onze spelers vrij «taan en daarom wilde ik onmiddellijk uittrappen. En toen kwam ineens dat «chot er overheen. Niemand kon daar wat aan doen, het was gewoon een stommiteit van mezelf." „Zo'n doelpunt is een enorme dom per voor de ploeg, maar ik moet zeg gen dat de jongens er zich fantastisch overheen nebben gezet. Ze hebben mij gecomplimenteerd, maar zij hebben net zo goed een compliment verdiend. Ik ben er blij dat ik die fout heb kunnen goedmaken. Want ik dacht dat ik dat toch wel had gedaan.' Het feest van Ajax, dat werd opge luisterd door Nederlands ambassadeur Jongejan, werd niet meegevierd door de verslagen Johan Cruyff. Al eerder begaf hij zich hinkend naar de bus, die Ajax gisteravond nog naar het vliegveld in Bratislava voerde. De Amsterdamse aanvalsleider was in het hete gevecht onderuit gehaald door de robuuste Ma- jernik en hij had doordoor een bloeduit- storing aan zijn rechterknie opgelopen. Cruyff, nu geblesseerd aan beide be nen: „Ik verrek van de pijn. Majenik schopte me gewoon tegen de grond. Ik heb de nopjes van zijn schoen nog in mijn knie staan". „Hoe hij dat heeft gefikst begrijp ik nu nog niet, want hij liep notabene achter me. Ik kon absoluut niet meer spelen. Ik kon mijn knie niet eens meer buigen. Door die oude blessure is mijn weerstand waarschijnlijk wat vermin derd". De kracht van Spartak Trnava, werd evenals na het eerste duel, uitvoerig door de Ajacieden bezongen. Cruyff: „Het is niet meer normaal zoals die mannen speelden. Hoe zo'n vent als Do- bias dat kan volhouden is onbegrijpe lijk". Danielsson: „Het was een gekkenhuis. Spartak heeft verschikkelijk goed ge speeld. De Tsjechen hebben erg veel kansen gehad en wanneer zij wat meer geluk hadden gehad, had er voor hen zeker een beslissingswedstrijd ingeze ten". Piet Keizer, vervangen door Suuren- donk omdat Michels in de laatste kritie ke fase nog jen extra verdediger in de ploeg wenste, filosofeerde wat versla gen na over zijn uitgesproken off-day. „Ik draaide helemaal niet. Hoe dat nou kwam, weet ik ook niet. Ik kan er geen verklaring voor vinden. Als ik twee meter had gelopen, liep ik te hij gen als een postpaard. Ik zat werkelijk muurvast. Bovendien speelde Spartak in zo'n enorm hoog tempo. Je zou toch denken dat dat op den duur een beetje minder moet worden, niet waar, maar het werd juist steeds erger. Voor jezelf is het natuurlijk rot wanneer je er in zo'n wedstrijd wordt uigehaald, maar voor de ploeg is het beter." Krimpend van de pijn zat Cruyff kort na het begin van de wedstrijd op het veld. De Tsjech Majernik had hem op geraffineerde wijze uitgescha keld met een trap tegen het gebles seerde been. TRNAVA Finalist Ajax verliet gisteravond haastig het stoffige fabrieks- stadje Trnava, waar het in anderhalf uur alles had beleefd wat keihard prof voetbal zijn dienaren kan bieden en te vrezen kan geven. Een plaats in de finale om de Europese beker voor landskampioenen weergaloze prestatie die nog door geen enkele Nederlandse ploeg geleverd is. Maar ook een voortdurend dreigende vernedering na de ruim uitgevallen triomf (30), die elf dagen tevoren was bevochten. Toen namelijk Kuna gis termiddag kort na de hervatting via een dodelijke kopstoot Ajax op een ach terstand van 20 had gezet stond de Nederlandse kampioen, naar later blij ken zou, aan het begin van een afschuwelijke lijdensweg, die toch nog bleek uit te komen in de finale. Dét was het wonder van Trnava. Spartak, dat de bergen was inge vlucht om genezing en rust te vinden voor zijn overbelaste spelers vóórdat het begon aan dit „onmogelijke kar wei", toonde gretig zijn kwaliteiten aan zijn eigen publiek, dat hunkerde naar wraak. Ajax, toch niet gemakkelijk te intimideren, kromp neen in dit helse duel tijdens die talloze driftige storm lopen. De Ajacieden vochten tenslotte ver bijsterd diep in de verdediging en bij vlagen werden zij moeiteloos gepas seerd door deze watervlugge Tsjechen. Vechtend tegen dit herboren Spartak, tegen zichzelf en de uiterst moeilijke omstandigheden: de vervanging van de geblesseerde Cruyff in de 25ste minuut door Danielsson, de vervanging van een falende Keizer, in de tweede fase door Suurendonk, de hartstochtelijk jubelen de 27.000 toeschouwers op de tribunes. Een wonder mag het heten, dat Ajax tenslotte niet ten onder is gegaan tij dens die indrukwekkende charges der Tsjechen, die vooral in de sublieme doelman Bals de redder van Ajax her kend zullen hebben. Finalist Ajax had tijdig geoordeeld, dat voorzichtigheid geboden was. Het koesterde op hoog bevel van strateeg Michels uiterst gespannen rondstap pend voor deze veldslag die lucratie ve voorsprong van 3-0. Want overmoe dig had die royale score de Amsterdam mers niet gemaakt, hetgeen bleek uit de vervanging van schutter Danielsson door middenveldspeler Muller. Boven dien had Vasovic hersteld van zijn blessure en zijn mentale inzinking te boven zijn plaats als Ausputzer weer ingenomen. Die voorzichtigheid paste in de tac tiek, die Ajax, zeker achteraf gezien, terecht tot de zijne had gemaakt. Uitleg van Michels: „Normaal gesproken zeg je, dat je het redt als je met een voor sprong van 3-0 begint. Maar ik ben er van uitgegaan, dat het een keiharde wedstrijd zou worden. Daarbij kwam dan nog een psychologisch trekje. In hoeverre zouden de supporters Spartak kunnen opzwepen? Op dat gebied zijn al de krankzinnigste dingen gebeurd". Finalist Ajax peilde, in eerste in stantie, de stemming en het kon, wat dat betreft, tevreden zijn. Minder dol dan te vrezen viel gedroegen zich aan vankelijk de voetbalminnende Slowaken op de volgepakte tribunes van Trnava. Hoewel bij vlagen elke geringe over treding der Ajacieden begeleidend met honend geroep bleek ook ten opzichte van de eigen spelers in de beginfase enige reserve te bestaan. bommen, die vuil grijs en hel oranje giftige wolken het zonnige stadion in- walmden. Spartaks strijders, veelvuldig aanval lend, etaleerden in de frontlinie de men taliteit van beroepsworstelaars. Hagara en Dobias poogden wanhopig en schijn baar roekeloos ver naar voren trekkend het reeds te lang vernagelde kanon Adamec eindelijk in stelling te bren gen. Vele corners volgden, maar Ajax' ver dedigers, vechtlustig een felle mandek king toepassend, hielden stand. Voorlo pig! En dat was in die zenuwslopende beginfase al heel wat. Finalist Ajax moest echter na die hardhandige hernieuwde kennismaking toch eerst door de hel alvorens de eind strijd te bereiken. Met het angstig gil lende kleine Nederlandse legioen als getuige. Eerst prikkelde de kordate scheidsrechter Marchal uit Oostenrijk ongewild het Tsjechische verzet, dat zich vanaf dat moment bediende van alle denkbare wapens. Oorzaak: een waarschuwing aan de woedend strijden de Adamec, die Bals tevoren door diezelfde Tsjech tegen de grond ge smakt grof aanviel. Toen welgeteld zeven minuten later Cruyff kreunend van pijn langs de trai- nersbank was gestrompeld om zijn ver vanging af te smeken, dreigde een drama. Drie minuten later stuurde Mi chels Danielsson, de schotvaardige, in het veld. Op dat moment hing er over dit ge vecht van man tegen man een lood zware dreiging, die tot exploderen moest komen. In een onbeschrijflijke herrie orkanen van geestdrift, waarin het bescheiden Nederlandse legioen wel schipbreuk moest lijden gebeurde dat kort daarna. Een vurige kogel van Adamec, die dreunend stuk spatte op de paal, tilde de geestdrift naar een kookpunt. Bals, koelbloedig aanvoerder doch hevig ge spannen nu voor zijn ploeg een plaats leek vrijgekomen in de galerij van Europa's allergrootsten, wilde een uit trap nemen. Te haastig, want het mislukte schot kon Kuna gemakkelijk onderscheppen. Een kristalzuivere boogbal sloeg tegen de touwen: 1-0. Toen gebeurde, waarvoor Michels en zijn Ajacieden bang waren geweest. Een opgezweepte Tsjechische suppor- tersschare en elf snelle, technische be gaafde spelers, die tot alles bereid ble ken tegenover een verbijsterd Ajax. Fanatieke Slowaken completeerden het beeld van een front, waarop een oorlog wordt uitgevochten. Zij ontstaken rook- Marschall streng en rechtvaardig toonde de baas te zijn, die hij zou blijven tot de laatste opwindende mi nuut. Hij gaf aanvoerder Jarabek te verstaan, dat hij dergelijke betuigin gen van aanhankelijkheid niet zou ac cepteren, hetgeen leidde tot staking van het leggen der rookgordijnen. Angstig bleven sindsdien Groot en Muller zwerven in de buurt van het eigen strafschopgebied. Want steeds klemmender werd de greep waarin vooral Adamec, Kabat en Kuna dit ge tergde Ajax gevangen gingen houden. De Amsterdammers, dolgedraaid soms door het op techniek en nooit aflatende snelheid gebaseerde Tsjechische raffi nement, hadden hun hele internationale ervaring broodnodig om in dit verschrik kelijke treffen niet tenonder te gaan. Maar de grootste verschrikkingen lagen nog te wachten. Finalist Ajax wist zich naar de rand van een gapende afgrond gejaagd toen vier minuten na de hervatting Kuna met een formidabele kopstoot Spartak vlak achter zijn belager uit Holland had geplaatst. Levensgrote dreiging voor Ajax: die treffer was de beloning voor dit indrukwekkend dominerende goed cupvoetbal spelende Spartak. Er moesten nog 41 bange minuten worden gespeeld. Finalist Ajax, tot dat moment nog een heroïek strijder tegen het bijna logische overwicht van de thuisspelen- de formatie, ging vervolgens enige ontsierende deuken in zijn prestige op lopen. De Amsterdammers gecom mandeerd in die pijnlijke fase door een furieuze tegenstander, die zijn ruime nederlaag in Amsterdam blijft wijten aan twee blunders van doelman Gerik groepte hypernerveus samen voor eigen doel. Jammerend bijna van ellende waagden zij die gok, gedwon gen door een meedogenloze tegen stander. Elk moment kon Spartak toeslaan. Bijna zeker leken de Slowaken een be slissingswedstrijd af te dwingen toen er zich, in de 41ste minuut pas, een unieke kans voordeed. Ajax, proberend in die hete slotfase zijn tegenstanders buitenspel te zet ten, verkeek zich op Adamec. De Spar- takspeler stootte door, achtervolgd door Hulshoff. Op het beslissende mo ment schoot hij echter in volle sprint net naast. Een magnifieke redding na een door braak van Adamec was het zoveelste bewijs van de Tsjechische overmacht. Maar het bleef 2-0. Finalist Ajax mocht niet mopperen. SCHIPHOL Kort na middernacht keerde Ajax terug op Schiphol, waar de ploeg door afhalers in de pier met en thousiast applaus werd ingehaald. Nie mand dacht meer aan de 20 neder laag. Alleen het bereiken van de finale telde. In de perskamer zei trainer Mi chels: „Dat het voor het Nederlandse publiek een tegenvaller is geworden begrijp ik. Maar het publiek kan blijk baar niet goed inzien, dat in de Europa- Cup uit en thuis spelen twee totaal ver schillende wedstrijden kan geven. Ik bewonder mijn ploeg ondanks de neder laag. Ze heeft zich in de grootste span ning weten te beheersen. Als je in dat kleine Trnava komt met een voorsprong van 30 en je weet wat een ellende die mensen daar meemaken, als je weet welke teleurstellingen ze hebben te ver werken, dan verwondert het je niet, dat zulke spelers tot een uitzonderlijke krachts-explosie kunnen komen. Dat zelfde hebben wij immers gehad in Lis sabon". Technisch en qua conditie vond Mi chels Spartak een formidabele ploeg, die echter in de uitwedstrijd te Amster dam tactisch dom heeft gespeeld door roekeloos aanvalsspel. Dat Cruijff zo spoedig moest uitvallen was natuurlijk een domper geweest voor het hele elf tal. „We speelden met 8 man in de de fensie en slechts 2 man als aanvallers. Die twee hebben het dan erg moeilijk, maar juist Cruijff is een speler, die zich in zo'n situatie toch weet te redden. Wanneer zo'n speler uitvalt is het een nare ervaring". Cruijff, die vandaag jarig is, zat bij deze loft-uitingen met een stoïcijns gezicht toe te luisteren. Gevraagd wie hij in de finale te Ma drid als tegenstander prefereert koos Michels voor Manchester United. Deze Britse ploeg kent volgens hem ups and downs. In een downstemming is Man chester slechts een middelmatige ploeg. Milan daarentegen speelt altijd uit de verdediging en kent eenvoudig geen zwakke momenten. Tot aan het eindsignaal bleef Spar- wijken. Ook hier redt hij weer in tak Trnava vinnig aanvallen, maar I fraaie stijl, doelman Gert Bals wist niet meer van TRNAVA De opgewektheid, waar mee oefenmeester Michels van Ajax gistermiddag toesnellende bewonderaars warm de hand drukte, grensde aan een uitbundigheid, die hem onder normale omstandigheden na.afloop van een wed strijd vreemd is. Hij bleek merkbaar opgelucht. „Wat was dit een verschrikkelijk ge weld", griezelde hij nog even ontspan nen na. „Het was veel erger dan ik had gedacht. Ik wist wel dat Spartak op ei gen terrein enorm zou groeien; daar had ik de spelers ook voor gewaar schuwd maar dat het zó erg zou zijn kwam ook voor mij als een verrassing". „Wat Ajax hier heeft meegemaakt heb ik niet kunnen voorzien. Het ver loop van de wedstrijd heeft daar na tuurlijk ook toe bijgedragen. Eerst dat foutje van Bals en daarna dat tweede doelpunt direct na rust. Voor 't publiek en voor Spartak betekende dat een ge weldige stimulans om door te gaan". En over Spartak: „Wanneer er een ploeg is die naast Ajax recht zou heb ben op een plaats in de finale van de Europa Cup dan is dat wel Spartak". „Het is dat ik zelf van Ajax ben, maar anders zou ik Spartak die finaleplaats best gunnen. Dat houdt tevens een com pliment voor Ajax in omdat het zo'n ploeg heeft weten te weerstaan. Ook al moet ik zeggen dat wij daarvoor geluk hebben gehad. Maar in dit soort wed strijden heb je nu eenmaal een dosis ge luk nodig. Voor hetzelfde geld was het 30 voor Spartak geworden". TRNAVA Vriendelijk als immer verwerkte Spartaks trainer Jan Hucko de bittere teleurstelling op indrukwek kende wijze. „Ach", sprak hij, „over de prestatie van mijn spelers ben ik dik tevreden. Ajax heeft slecht gespeeld, maar de spelers van Spartak hebben alles ge daan wat mogelijk was. Wij hadden een overwinning van 30 volgens mij echt wel verdiend. Maar Bals heeft geweldig staan spelen. Wanneer wij in Amster dam een doelman hadden gehad van dit formaat, hadden wij daar nooit van z'n leven met 30 verloren". ROME Het korps geplaatste spe lers voor de open Italiaanse tennis kampioenschappen is donderdag tij- dems de derde ronde te Rome verder uitgedund. De meest opmerkelijke re sultaten waren de uitschakeling van de Amerikaanse krachtspeler Arthur Ashe door de Tsjech Jan Kodes, zelfs in straight sets (6-4, 6-3, 6-3) en de ne derlaag van de Australiër Fred Stolle tegen de Brit Graham Stilwell (6-0, 4-6, 2-6, 6-1, 6-1). Tom Okker bleef ook nu overeind. Na de „Narrow escape" van woensdag tegen de Fransman Rouyer volgde een overwinning op de sterke Roemeen Ion Tiriac (6-1, 2-6, 6-4, 11-9). „Ik heb nog nooit eerder van Stolle gewonnen en ik ben er uiteraard erg verguld mee", dat waren de woorden van een overgelukkige Stilwell na zijn partij tegen Stolle. Een dag eerder had hij de als vijfde geplaatste Span jaard Santana verslagen. Stilwell gunde de Australiër in de eerste set geen enkele game (6-0), maar moest in de daaropvolgende sets een stap terug doen. Stolle (als twaalf de geplaatst) leek na 4-6, 2-6 de partij nog te gaan winnen, maar ineens vloeide de kracht uit het lichaam van de lange Australiër. De 23-jarige spe ler uit Essex freewielde daarna met 6-1, 6-1 naar de zege. Voor Arthur Ashe was het een tries te dag. Niet alleen verloor hij van Ko des in het enkelspel, met zijn landge noot Pasarell werd hij tot overmaat van ramp ook nog in de eerste ronde van het herendubbel uitgeschakeld. De Nieuwzeelanders Brian Fairlie en Tony Parun, die binnenkort een oefen wedstrijd spelen tegen de Nederlandse Davis Cupploeg, gingen na vijf sets (7-9, 6-0, 1-6, 6-4, 6-3 als overwinnaar van de baan. Tegen Kodes was de 25-jarige Ame rikaan volkomen uit vorm. Op het gravel van de „Foro Italico" arriveer de Ashe telkens te laat op de door de Tsjech scherp geslagen ballen. Het was de derde zege van Kodes op Ashe. De verdere uitslagen waren: heren enkelspel. El Shafei (Egypte) Crealy (Australië) 6-0, 1-6, 6-3, 6-2; Drysdale (Zuid-Afrika) Korotkov (Sovjet- Unie) 6-2, 3-6, 6-1, 6-4. Herendubbelspel Roche (Austr.) Nas tas e (Roem) 7-5, 7-5, 6-3; Newcombe (Austr.) Bat- trick (G B) 6-2, 6-3, 6-2. Damesenkelspel Melville (Austr.) Janes (G. Br.) 1-6, 6-4, 6-2; Pericoli (Itz) Eisel Curtis (VS) 6-2 6-1; Bartkowicz (VS) Wade (G Br) 6-3, 6-4; King (VS) Krantzcke (Aust.) 6-1, 6-3; Ann Jones (G Br.) Pat Walkden (Z A) 7-5, 6-1; Lesley Bowrey (Austr.) Kivi (Rusl) 6-1, 6-3 Herendubbelspel Newcombe/Roche (Austr.) Rou- yer/Proisy (Fra) 6-1, 6-3, 6-1; Keidie/ Addison (Austr.) Buding/Kuhnke (W Dl.) 6-3, 6-2, 6-4; Pilic/Barthes (Z Sl/Fra) Menella/Parmieri (It) 6-1, 6-2, 6-2; Davidson/Battrick (Aust/G Br.) Kodes/Holecek (Ts. SI) 6-3, 7-5, 6-3. DEN HAAG Het Nederlands hockey-elftal zal zaterdag in Belfast te gen Ierland met twee debutanten aan treden: doelman Maarten Sikking en middenveldspeler Ton Toebosch. In de ploeg ontbreekt John Elffers, die heeft besloten niet meer in het Nederlands team uit te komen. Elffers, die 30 maart tegen België voor het laatst speelde, is in totaal vijftig keer opgesteld in het Nederlands elftal. Het elftal voor zaterdag ziet er als volgt uit: doel: Maarten Sikking (HTCC); achter: Nico Spits (Amster dam) en Heiko van Staveren (Kampong) (aanvoerder); midden: Tippy de Lanoy Meijer (Laren), Ton Toebosch (Venlo) en Piet Weemers (HTCC); voor: Frans Spits (Amsterdam), André Bolhuis (Kampong), Jeroen Zweerts (SCHC), Otto ter Haar (Hilversum) en Martijn Nolet (Arnhem). Zondag 27 april speelt Nederland in Wolverhampton tegen Engeland. Het elftal voor deze wedstrijd wordt zater dagavond bekend gemaakt. De volgen de zeven spelers zijn dan ook beschik baar: Aart Brederode (HHIJC), Sebo Ebbens (Kampong), Gerard Hijlkema (HMC), Ewald Kist (HHIJC), Kik Tho le (Laren), Peter Elffers (HGC) en Sander Hulshoff (HDM). Hucko, de milde oefenmeester van Spartak Trnava, zag zijn wanhopige laatste poging slechts op het nippertje mislukt. „Ik had geprobeerd", vertelde hij, „mijn spelers die ontzettende ne derlaag van Amsterdam uit hun hoofd te praten. Vergeet die wedstrijd, heb ik ze tientallen keren voorgehouden. Vergeet wat daar is gebeurd". „Hier in Trnava beginnen wij aan een nieuwe wedstrijd. Gewoon van voren af aan. Daarbij heb ik ze wel opgedragen BADAJOZ De Brit Michael Wright heeft donderdag de eerste etappe van de Ronde van Spanje, een rit over 246 kilometer met start en finish in Bada- joz, gewonnen. Wright had een tijd no dig van 6 uur, 28 minuten en 53 se conden. De Nederlander Bukacki won de sprint van de bijna voltallige groep die vijf seconden achterstand had. Harm Ottenbros finishte als derde. Wright werd ook leider in het algemeen klassement. De uitslag was: 1. Wright (G.-Br.) de 246 in 6.28.53; 2. Bukacki (Ned) op 5 sec.; 3. Ottenbros (Ned.) z. t. Vervol gens het peloton in dezelfde tijd als Bukacki. Het algemeen klassement ziet er na de tijdrit van woensdag en de eerste etappe als volgt uit: 1. Wright 6.36.21; 2. Ocana (Spa) op 9 sec.; 3. Pingeon (Fra) op 17 sec.; 4. J. M. Lasa (Spa) op 18 sec.; 5. Michelotto (Italië) en (Bellone (Fra) op 21 sec.; 7. Lopez Rodriguez (Spa) en Linares (Spa) op 23 sec.; 9. San Miguel (Spa), Floren- cino (Spa.) en Silloniz (Spa.) op 25 sec.; 12. Velez (Spa.) en Marine (Spa.) op 26 sec.; 14. M. Lasa (Spa) en Wagt- mans (Ned) op 30 sec.; 43. Bukacki (Ned.) op 45 sec.; 47. Dolman (Ned) zt., 62. Van Katwijk (Ned) op 51 sec.; 63. Zilverberg (Ned) op 52 sec.; 73. Ottenbros (Ned) op 57 sec.; 75. Nij- dam (Ned) op 58 sec. en 81. Haast (Ned) op 1 min. AMSTERDAM De KNWU heeft be richt ontvangen uit Gent dat de doping- centrale, verricht na de Amstel Gold race geen „slachtoffers" heeft gemaakt. De gecontroleerde renners waren de Belgen Reybroeck, Huysmans, Merckx, Rosiers en Willy in 't Ven, de Frans man Vasseur en one landgenoten Arie den Hartog en Daan Holst. Het is die dag een „schone" affaire geweest, want ook bij de drie gecontro leerde amateurs uit het criterium van Meerssen de Nederlanders Pust Jens, Van Venrooy en Zoetemelk werd geen doping aangetroffen. dat zij niet al te hard mochten spelen. En ook dat zij zoveel mogelijk over de vleugels niesten .aanvallen en cjat ge- tö,riempl op het. middenveld acfcjfcrwe- ge moést blijven". „Op deze manier wilden wij toch nog proberen Ajax uit die finale te houden. En dat is ons bijna gelukt", DEN HAAG De schaatskernploe gen voor het seizoen 1969/1970 zijn als volgt samengesteld: Dames: Stien Kaiser (Delft), Ans Schut (Apeldoorn), Elly van de Brom (Amsterdam), Willy Burgmeyer (Nieuw- veen), Rieneke Demming (Ter Wolde), Carry Geyssen (Amsterdam), Trijni Rep (Oostzaan), Annie van Dalsen (Har- lingen), Marry Willems (Pesse) en Truus Dijkstra (Buitenpost). Heren: Kees Verkerk (Puttershoek), Ard Schenk (Anna Paulowna), Peter Nottet (Loosduinen), Jan Bols (Hooge- veen), Eddy Verheyen (Deventer), Arie Eriks (St. Maarten), Ronnie Nooitge- dacht (Amsterdam), Karei te Winkel (Brummen), Co Giling (Berkhout) en Jappie van Dijk (Ruigahuizen). De conditietraining voor de heren be gint 17 mei., voor de dames 13 mei. MüNCHEN Alle Nederlandse deelnemers zijn donderdag in het he ren-enkelspel tijdens het toernooi om de wereldtitel tafeltennis te Münclien uitgeschakeld. Bert van der Helm was in de tweede ronde dicht bij een zege op de Hongaar Timar. In de vijfde game had de Nederlandse kampioen nog met 19-18 de leiding, maar Timar was toch de gelukkige. Bij 19-20 ging een bal van de Leidenaar via het net op ongelukkige wijze uit en dat stelde de plaats van Timar in de derde ron de veilig (10-21, 21-10, 16-21, 24-22, 19-21). Van der Helm behoefde in de eerste ronde slechts één game af te staan aan de Egyptenaar Ezz (21-17, 21-15, 14-21, 21-18). Bert Schoofs kwam zelfs niet door de eerste voorronde heen. De Bulgaar Berjovisjki was een te groot obstakel (16-21, 21-11, 19-21, 17-21). Zijn broer Frans Schoofs deed het beter. Na winst op de Westduitser Leihs en de Indiër Kodayi werd de Amsterdam mer een halt toegeroepen door de zeer sterke Hongaar Korpa. Nico van Slobbe overleefde de twee voorron den, maar werd in de eerste de beste hoofdronde uitgeschakeld door de Westduitser Lieck in drie games (10-21, 18-21, 16-21). Bij de laatste tweenëdertig spelers hebben zich ze ven Japanners geplaatst. De overigen komen uit West-Duitsland (4), Zuid- Slavië (4), Rusland (3), Zuid-Korea (3), Hongarije (3), Indonesië (2), Zwe den (2), Cambodja (1), Frankrijk (1), Polen 1 en Tsjecho-Slowakije (1). In de eerste voorronde van het he ren-dubbelspel werden Frans en Bert Schoofs met 15-21, 16-21, 19-21 uitge schakeld door de Cambodjaanse com binatie Yang/Tan. In de eerste ronde van het dames- dubbel verloren Mary van Ruiten en Mieke ten Broek met 15-21, 14-21, 17-21 van het Poolse duo Noworyta/ Szmit-Calinska.

De Vallei | 1969 | | pagina 17