Nieuwbouw Kamp O ver berg biedt meer ruimte voor individu in de groepen Van bediende tot directie-adviseur .B01ÏW BETAALBARE WONINGEN" „Werken aan vergroting sociale redzaamheid Bouwproject van ruim zes miljoen P E L CHEVROLET „Snijboontjes" voor de Koningin Erkenning van recht op privacy van jeugdige ontspoorden LICHTGEWICHT KOSTUUMS W. J. SCHOEMAKER 40 JAAR BIJ DS. RECEPTIE OP 29 APRIL SGP-leden tijdens jaarvergadering Van Hees opende platenzaak VAN WOUT BLAUWKOUS V.A.B. KIRPESTEIN v.a. 120,- SIGAAR G EX o EG UIT HET ZAKENLEVEN VRIJDAG 25 APRIL 1969 Hoewel het me uiteindelijk een zorg zal zijn waar de ambtenaren van de ge meentelijke sociale dienst hun benen onder de schrijftafel zullen steken, de huisvestingsproblemen van dit onder deeltje van het gemeentelijke appa raat hebben me toch niet helemaal koud gelaten. Als ik vorige week op één van de blauw gestoffeerde zetels in de raads zaal had gezeten- had ik evenals de dominee tegengestemd. Tegen de verhuizing van de sociale dienst naar het politiebureau. Maar ik had er in tegenstelling tot de twee geldige te genstemmers wel even bij verteld waarom. Ik had bij wijze van protest of de monstratie, hoe je 't maar noemen wilt gedaan. Ik vind het namelijk vreemd, dat zo'n dienst in anderhalf jaar tijd uit het gemeentebeton kan groeien. Jazeker, ik weet het, de wethouder met de betreffende portefeuille in zijn binnenzak, heeft de reden hiervan via de krant ook aan mij verstrekt. Al in 1962 werd bepaald hoeveel ruimte er voor de sociale werkers in een nieuw gemeentehuis zou moeten wor den uitgetrokken. Dat pas vier jaar later de eerste paal van het raad huis de grond in zou gaan, wist men op dat moment ook niet. Er was ken nelijk niks meer aan te veranderen,, anders had de zaak dunkt me wel even eenvoudiger gelegen. Ik vind het namelijk weer vreemd, dat nie mand op het laatste moment vóór het storten van het beton, heeft ge roepen „oei, daar passen we over een dik jaar niet meer in". Misschien is het de bescheidenheid van de ambtenaren geweest. Ze hebben mogelijk niet tegen de bouwkundige professor durven zeggen, dat hij op het allerlaatste moment toch nog maar even het potlood moest opne men om een paar muurtjes te ver- schouven. Het was wellicht een klei ne moeite geweest, maar het moet wel even gezegd worden. Als dat de reden geweest is, zou ik ge neigd zijn om met m'n denkbeeldige stem overstag te gaan, want ik zou beslist geen bezwaren hebben gehad tegen inwoning bij de politie. Ik vind het. integendeel, een aardige combi natie, die men zonder vrees moet dur ven aanvaarden. Ik dacht dat er zelfs punten zijn waar de twee gemeente diensten elkaar raken. Dat had ik natuurlijk, was ik raadslid geweest, nooit ter tafel moeten bren gen, want er moet tegen worden ge waakt, dat het publiek dat voor de sociale dienst is bestemd, in contact komt met de politie. Een dergelijk contact zou de behoeftige kant van onze samenleving in verwarring kun nen brengen. Laten we eens proberen ons een in so ciale nood verkerend mens in een dergelijke situatie voor te stellen. Men heeft in eerste instantie aange klopt bij het raadhuis, omdat men op goede gronden veronderstelt daar de ambtenaar van bijstand aan te tref fen. Dit blijkt niet het geval te zijn en men wordt vriendelijk verwezen naar het bureau van politie aan de andere kant van het water. Daar be hoeft men niet te zoeken, 't is slechts een kwestie van de eerste de beste aanwezige persoon aanschieten. Dat doet men dan ook. Men treedt bin nen. Vraagt aan de eerste de beste geüniformeerde persoon „waar moet ik zijn voor bijstand?" Waarop er vol op leven in het uniform komt. Het springt in de houding en vraagt „zegt u maar waar u de bijstand nodig hebt"? Daar had de vraagsteller niet op gerekend. Wel op de vraag „hoe veel hebt u nodig"? Zoiets brengt een mens in verwarring en niet het feit, dat men de trap op moet. Gelukkig is er nog de moge lijkheid om een ambtenaar van bij stand aan huis te ontbieden, heb ik gelezen. Wordt er van die mogelijk heid gretig gebruik gemaakt dan kan de dienst wel weer terug naar zijn oorspronkelijke stelling, want dan is er niet zoveel ruimte nodig... Wout Blauwkous ADVERTENTIE OVERBERG In de al jarenlang bestaande primitieve situatie in het Observatie- en Opvangcentrum Kamp Over- berg gaan zich grondige wijzigingen voltrekken. Alle be staande houten barakken verdwijnen en maken plaats voor moderne en doelmatig ingerichte paviljoens met cen trale verwarming die de bewoners van het kamp veel meer privacy bieden dan tot dusver mogelijk was. Die be woners zijn al sinds 1945 jongens tussen dertien en 20 jaar, die door of vanwege de kinderrechter buiten de vrije maatschappij zijn geplaatst, om uiteenlopende redenen. Het zijn vaak jongens die thuis ernstige moeilijkheden hebben gehad, al of niet buiten hun schuld, en onder in vloed daarvan tegen Nederlandse wetten hebben gezon digd. Algemeen gesteld zijn het jeugdige ontspoorden, die het vermogen missen zich aan te passen aan de omringen de maatschappij. In het kamp worden zij door een staf van psychologen en andere deskundigen opgevangen, begeleid en voorbe reid op een mogelijke terugkeer tot hun oorspronkelijk milieu. Directeur C. J. G. M. Geurts „Wij werken hier aan een vergroting van de sociale redzaamheid". ADVERTENTIE De nieuwbouw in Kamp Overberg dient een tweeledig doelenerzijds wordt verbetering gebracht in de materiële omstandigheden, en anderzijds wordt men erdoor in staat gesteld nadrukkelijker te werk te gaan volgens de zich voort durend veranderende inzichten ten aanzien van de begeleiding van jeugdige ontspoorden. Meer dan tien jaar bestaan al de plannen voor een complete nieuwe in richting, die ook de vervanging van veertien houten dienstwoningen inhou den. Telkens deden zich omstandighe den voor waardoor het project moest worden uitgesteld, zoals bestedingsbe perkingen en bouwstops, zaken die nu eenmaal van grote invloed zijn, ook op rijksinitiatieven. Maar in juni van het vorige jaar werd de eerste spade dan in de grond gestoken, zoals directeur Geurts vertelt, en in november van dit jaar wordt de voltooiing van de eerste fase tegemoet gezien. Dan staan er twee gloednieuwe groepspaviljoens en een keuken. Volgens de plannen moet in augustus al worden begonnen met de tweede fase, de bouw van drie paviljoens en een waterzuiveringsinstal- latie. De derde fase, waarvan de start- tijd in dit stadium nog niet nauwkeurig is te voorzien, compliceert de voor waarden voor een nieuwe toekomst van het Kamp. Dan zal, voorzichtig ge schat, zes miljoen gulden zijn opgesou peerd. Of die investering in elk opzicht rendabel zal zijn wil de heer Geurts niet ontkennen of beamen. We weten nu wat we hebben, al is dat dan ook nogal primitief, maar hoe de nieuwe situatie gaat worden is nu eenmaal niet te voorspellen..." Dt modernisering van het observa tie- en opvangcentrum zonder meer een Afbeelding van de ingang der huidi ge groepsverblijven, voorzien van veelsoortige bordjes en schildjes, leu zen, slogans en reclame. bittere nodzaak is geeft de heer Geurts echter volmondig toe. Sinds 1943, toen het kamp in gebruik was bij de toen malige Arbeidsdienst heeft men weinig verandering in de inrichting kunnen aanbrengen. In de beginperiode had men de be schikking over vijf barakken, waarin 28 jongens werden ondergebracht. Met veertien man sliepen ze op één zaal, zelfs daar nog altijd bewust doordron gen van het feit dat zij tot een bepaal de groep behoorden. „Toen bestond nog de sfeer van „verzorgen en bewaren", zegt de heer Geurts, „later is men van opvatting veranderd en gekomen tot het motto: „opvoeden in plaats van drillen." Wanneer straks de nieuwe situatie zich afgerond aanbiedt zullen de groepen bestaan uit vier maal twaalf jongens, onder leider van groepsleiders, die mede een taak vervullen in het ob servatieschema, dat in het kamp wordt gehanteerd. Directeur Geurts, vriendelijke ogen achter een donker gemontuurde bril, sportief uiterlijk, vlot en tegelijk be dachtzaam prater, technicus van origi ne, en via bemoeienissen met de kinder bescherming in zijn huidige positie ge komen. Moeiteloos theoretiseert hij over het wezen van de taak die hij en zijn staf in Kamp Overberg hebben te ver vullen. Hij is blij met de nieuwe aan pak en trekt in dat verband 'n duidelijke parallel met de nieuwe mentaliteit van- waaruit de behandeling van zijn pupil len tegenwoordig wordt gegeven. „In de jaren tussen 1955 en 1960 werd steeds meer de nadruk gelegd op de observa tie, en daartoe was het noodzakelijk dat de groepen kleiner werden. In de nieuwe paviljoens zal dat eindelijk in voldoende mate kunnen worden gerea liseerd. De resultaten van de observa tie, die vooral betrekking heeft op het gedragspatroon, worden over het alge meen na drie maanden neergelegd in 'n rapport aan de hand waarvan advie zen kunnen worden gegeven voor voort gezette behandeling, of begeleiding, in of buiten de maatschappij." Naast de observatie houdt de staf, bijgestaan door groepsleiders die zorgen voor een waardevolle aanvulling door de reportage van het dagelijks ge drag, zich bezig met het werk in de op- vangafdeling. „En dat moet meer wor den gezien als opvoeding en resociali sering", zegt de heer Geurts. Hij stopt zijn slanke pijp als hij zegt: „Toch blijft het straffen, ondanks de nieuwe theorieën, deel uitmaken van de ervaringen die de jongens hier in het kamp opdoen. De bevoegdheid daartoe is gedelegeerd aan de directie, maar ik moet erbij zeggen dat we het steeds met tegenzin doen Het straffen blijft echter onverbrekelijk samenhangen met de eigen verantwoordelijkheid, die hier zoveel mogelijk moet worden onder streept en opgevoerd." De strafmaten lopen in Kamp Over berg nogal uiteen. Er kan een gedeelte van het zakgeld worden ingehouden, de bewegingsvrijheid kan worden ontzegd, en in het uiterste geval kan celstraf worden opgelegd, wat overigens, aldus de heer Geurts alleen met de grootste tegenzin wordt gedaan. Ruim zeventig jongens vinden op Het nieuwbouwproject van Kamp Overberg omvat o.rh. zeven pavil joens voor groepen van twahlf jon gens, een keuken, een hoofdgebouw, een aantal dienstwoningen en een aula. Directeur C. J. G. M. Geurts: „Meer mogelijkheden voor privacy, bij vergroting van sociale redzaamheid." het ogenblik onderdak in Kamp Over berg. Sommigen werken overdag in be drijven in „de vrije sector", een klein aantal bezoekt scholen in Veenendaal, maar de meesten worden bezig gehou den in de werkplaatsen van het kamp zelf. Daar krijgen ze een praktische be roepsvorming. Ze kunnen zich, zij het in bescheiden mate, bekwamen in vak ken als metaalbewerking, schilderen, timmeren en metselen, 's Avonds kun nen ze terecht in de kantine of de ge meenschapsruimte en op geregelde tijden in de sportzaal, die ook wordt gebruikt voor filmvertoning en kerk diensten. „Op tijd naar bed" is een van de vaste regels van het kamp. Dat bete kent nu nog dat de jongens met veer tien man op een slaapzaal moeten pro beren tot rust te komen, 's Morgens moeten ze zich behelpen met minimale hygiënisch-sanitaire voorzieningen. Een van de grote voordelen van de nieuwbouw noemt de heer Geurts dan ook het feit dat de jongens in de pavil joens een eigen slaapkamertje krijgen. „We krijgen tegenwoordig nog wel eens de klacht, vooral van de wat ouderen dat ze geen kans hebben op bepaalde ogenblikken zichzelf te zijn. Die kans krijgen ze straks wel. Dat is goed, want de jongeren vragen terecht om meer erkenning van de individuele per soonlijkheid.", vindt de heer Geurts. Het kampcomplex krijgt een heel nieuw aanzien, de behandeling is en wordt voortdurend humaner, en dat brengt zijn eigen problemen en wensen mee. „Toen het rijk een instelling als deze in het leven wilde roepen, vlak na de laatste oorlog, stond men voor de keus tussen een terrein in Eist (nu „De Eikelkamp"- red.) en de barakken in Overberg. Men koos het laatste, om dat men meende een plaats te moeten nemen die zover mogelijk verwijderd was van de bewoonde wereld, en nau welijks verbindingen daarmee had. Het kamp in Eist ligt dicht bij de verkeers weg, en moest daarom afvallen .„Nu zou den we echter maar al te graag zien dat de contacten met de buitenwereld wat gemakkelijker tot stand konden ko men. Al was het maar door middel van een buslijn van hier naar Veenendaal.' vertelt de directeur, laconiek glim lachend. En opnieuw laat hij blijken in welke mate de opvattingen zijn ver schoven. Nog een symptoom: de jongens in Kamp Overberg mogen binnenkort de rijkskleding voorgoed uittrekken, en zelf bepalen wat zij willen dragen. Dat betekent een einde van een gelijk vormigheid, roodgeruit shirt, en grauw blauwe broek, die nu eenmaal wordt liever: werd beschouwd als een van de pylers waarop een „degelijke" aan pak" van knapen die zich onaangepast gedragen, is gebouwd. In Kamp Over berg wordt het woord .Jeugddelinquent' niet meer gebruikt. ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE A Kreukherstellend Comfortabel dragen Goed plooihoudend VEENENDAAL Goed van Van der Zee gaat langer mee LEERSUM De afdeling Leersum van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen zal op 30 april deelnemen aan het défilé op paleis Soestdijk ter gelegenheid van de verjaardag van ko ningin Juliana. De dames zullen hare majesteit onder andere de bekende Leersumse „snijboontjes" (koekjes red.) aanbieden. Prinses Juliana bracht vroeger in cognito vaak een bezoek aan Leersum. In de buurt van de Gin- kelduin bracht zij dan haar vakanties door onder de naam Mies Rozeboom. De prinses kwam dan regelmatig de koekjes kopen bij bakker Van den Berg Tzn. VEEMARKT UTRECHT, 24 april 1969. Totale aanvoer 4897. Runderen 1580; vette kal veren 27; graskalveren 137; nuchtere kalveren 1174; schapen 464; lammeren 76; varkens boven 100 kg 345; varkens beneden 100 kg 31; biggen 993; bokken en geiten 30. Melk- en kalfkoeien 12251460; kalf- vaarzen 925-1150vare koeien 975 1075; pinken 710825; stieren 8001200; graskalveren 400650; nuchtere kalve ren 4085; fokkalveren 100295; scha pen 95>150; lammeren 120.195; drach tige varkens 450650; lopers 110135; biggen 7896; bokken en geiten 68 78, alles per stuk. Vette koeien le kwal. 5,005.20; idem 2e kwal. 4,734,90; idem 3e kwal. 4,304,60, alles per kg gesl. gew. Vette kalveren le kwal. 3,703,90; idem 2e kwal. 3,603,70; idem 3e kwal. 3,103,50; nuchtere kalveren 1,451,90; zware vette varkens 2,402,45; zouters 2,502,55; slachtzeugen 2,102,15; jonge slachtzeugen 2,152,20, alles per kg lev. gew. Melk- en kalfkoeien: flauw, nauwe lijks prijsh.; vette koeien: matig, prijsh.; vare koeien: redelijk, nauwelijks prijsh.; vette kalveren: redelijk, lager; graskal- veren: redelijk, even lager; nuchtere kalveren: willig, prijsh.; fokkalveren: rustig^prijsh.; schapen: willig, nauwe lijks prijsh.; lammeren: willig, prijsh.; varkens: redelijk, even lager; biggen: redelijk, even lager. VEENENDAAL „Ik heb hier 48 jaar en anderhalve maand gewerkt, en m'n vader 51 jaar en elf maan den, dus samen meer dan 100 jaar in één bedrijf. De heer W. J. Shoemaker schil dert op deze manier de nauwe be trekkingen die zijn ontstaan tus sen zijn familie vooral hem zelf en de Koninklijke Scheep jes wolfabrieken, in 't Veense be ter bekend onder de naam D. S. v. Schuppen. Op 30 april wordt de heer Schoemaker 65 jaar en dan zal hij het bedrijf verlaten. Op dinsdag de 29e wordt 's middags in De Ko renbeurs een receptie gehouden, waarop hij officieel afscheid zal ne men van zijn werkkring. Op 17-jarige leeftijd kwam de heer Schoemaker voor het eerst als perso neelslid bij de enige werkgever die hij heeft gehad. Dat was in 1921, toen het bedrijf nog maar aan 400 mensen werk verschafte. Nu zijn het er 600. De 17-jarige begon als jongste bediende en bouwde aan een carrière die uitliep op zijn benoe ming tot procuratiehouder in 1952 en tot directie-adviseur in 1963. „Er is heel wat veranderd in al die jaren", weet de heer Schoema ker te vertellen. „Vooral op het ge bied van de automatisering is er erg veel gebeurd". En hfj kan het weten, want als het moet kan de heer Schoemaker uit zfjn hoofd opsommen welke werk zaamheden noodzakelijk zijn om van de ruwe vezel een bruikbaar garen te maken. Het produktieschema kent hij min of meer van buiten. „Dat komt doordat ik in alle afde lingen heb gewerkt, nadat ik in de jaren 1928-1929 een Technical Colle ge In Engeland had bezocht". De heer Schoemaker doorliep onder meer als bedrijfsleider de afdelin gen wolcontrole, spinnerij, kamme- rij en ververij. Voorts deed hij het werk van een personeelschef en langzamerhand verwierf hij bij Scheepjeswol een vertrouwenspositie als adviseur, controleur en coördina tor. Straks, na zijn persionering, zal hij ook nog in verbinding blijven met de werkgever die hij zo lang trouw diende. „Ik denk dat ik gronden zal gaan beheren en ook dat ik mijn ad viserende taak in bescheiden mate zal "kunnen blijven vervullen", zegt hij. Tijdens het gesprek rookt de heer Schoemaker een sigaar. Maar als de fotograaf hem wil vereeuwigen, zegt hij dat het dan wel zonder rokertje moet, want eigenlijk is hij een fer vent tegenstander van roken in de fabriek. Dat zal een gevolg zijn van het feit dat hij al sinds 1929 com mandant is van de bedrijfsbrand weer. Tal van functies heeft de heer Schoemaker bij, maar ook buiten Scheepjeswol gehad. „Maar ik houd niet zo van titels", zegt hij veront schuldigend, wanneer hem wordt ge vraagd ze eens achter elkaar op te sommen. Toch, na enig aandringen, geeft hij het een en ander prijs: hij is nu nog ere-voorzitter van de Scheepjeswol Harmonie, bestuurslid van het Chr. lyceum en van de Chr. huishoudschool en tot 1965 was hij secretaris van het Groene Kruis in Veenendaal, 23 jaar achtereen. De heer Schoemaker, die zegt al tijd met veel plezier te hebben ge werkt, vindt het niet erg dat hij straks niet meer zal zijn ingescha keld bij het produktieproces. „Ik vind dat het nu wel genoeg is ge weest", zegt hij. „Maar stil zitten is er niet bij". Naast zijn bestuurs functies zal hij nu eindelijk tijd ge noeg hebben om zich eens flink te wijden aan een van zijn hobby's, de bestudering van de geschiedenis. „Ik ga veel lezen, vooral histori sche romans en er tussendoor heer lijk in de tuin werken." Hij zal nog wel regelmatig binnenstappen bij Scheepjeswol. Een periode van 48 jaar vol bemoeienissen met hand- brei- en industriegarens, personeels- en produktieproblemen zal hij niet snel kunnen vergeten. VEENENDAAL Het elftal van de Priiises Wilhelminaschool kwam in het schoolvoetbaltoernooi net een puntje tekort om in aanmerking te ko men voor een van de ereplaatsen. Acht punten uit zes wedstrijden was echter geen slecht resultaat in de poule waarin de CNS II en de Juliana van Stolbergschool de toon aangaven. Het elftal van de Prinses Wilhelminaschool. Gehurkt v.l.n.r.: Johan Ploeg, Kees Vonk, Aart Navest, Wim Huibers, Gerard van de Heuvel en Arie van Binsbergen. Staande: Gerard Geurtsen, Arie Verkuyl, Tonny Nelissen, Herman van Ginkel, Gert Slotboom, Arno Siben, Arie v. d. Haar en Dirk Jan van Hardeveld. VEENENDAAL De goedbezochte jaarvergadering van de SGP afdeling Veenendaal stond onder leiding van voorzitter J. v. d. Haar. Na de ope ning werd het huishoudelijk gedeelte vlot afgewerkt. Uit het jaarverslag van deze secretaris bleek dat de vereni ging „springlevend is". Het afgelo pen jaar werd een achttal nieuwe le den ingeschreven. Secretaris (G. v. d. Berg) memo reerde dat het in de grote politieke partijen ronduit een chaos is. Het af gelopen jaar werd ook de initiatiefwet- van het SGP-kamerlid Ir. v. Rossum aangenomen. „Een opmerkelijke presta tie en een bewijs dat ook een kleine partij constructief bezig kan zijn". Penningmeester (G. J. v. Deelen) liet een optimistisch geluid horen over de financiën. Tijdens de bestuursverkiezing werd de heer Van de Haar herkozen en in de vacature van de heer Vos, werd de heer H. v. Dalen gekozen. Na de pauze hield de fractieleider, de heer G. J. v. Deelen, een praatje over de plaatselijke politiek. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd volop gebruik gemaakt. Aller eerst werd gesproken over het werk van de gemeentelijke sociale dienst. Eén der leden merkte naar aanleiding hiervan op, dat hij had gelezen dat er vaak misbruik van de mogelijkheden werd gemaakt. In Eindhoven is men ertoe over gegaan om een inspecteur te benoemen, om misbruik van de ge meenschapsgelden tegen te gaan. De raadsleden die de vragen beant woordden gingen even in op de oorza ken van de enorm gestegen uitgaven, zoals de hoog gestegen verpleegprij- zen etc. Zij meenden echter dat al leen in grote plaatsen een dergelijke „opsporingsambtenaren" zin heeft. Vervolgens werd er gesproken over het lager onderwijs. Is de vergoeding per leerling in onze gemeente niet te laag- zo luidde de vraag? Uit de dis cussie bleek dat door de sterk geste gen onderhoudskosten (12 pet. BTW) het moeilijk is van de vergoeding rond te komen. Met de wens dat het be drag „aangepast" zal worden, werd van dit punt afgestapt. Er werd uitgebreid gesproken over de „woningbouw". Samengevat kwam de discussie hier op neer: A. Bouw woningen voor de Veenendaalse be volking. B. Bouw betaalbare woningen. C. Er is dringend behoefte aan eenge- zinwoningen. Als laatste punt kwam ter sprake de vuilnisophaaldienst. VEENENDAAL Muziekhandel B. van Hees heeft gisteren een platen winkel geopend aan Markt 18 in Vee nendaal. Voorheen was deze platenzaak samen met een winkel voor muziekin strumenten gevestigd in het pand Markt 3. Nu zijn dus de platenzaak en de win kel voor muziekinstrumenten afzonder lijk ondergebracht. „Dat was al jaren mijn ideaal", zo zegt de heer B. van Hees, de eigenaar. „In de oude zaak op Markt 3 verkoop ik nu alleen nog maar muziekinstrumenten, voornamelijk or gels en piano's, in de nieuwe zaak gram mofoonplaten en afspeelapparatuur. Je kunt nu tenminste rustig een orgel de monstreren zonder dat je de platenaf- deling stoort", aldus de heer Van Hees. De mogelijkheid om een nieuwe zaak te openen kwam onverwacht. „Nog geen maand geleden hoorde ik dat het pand Markt 18 vrij zou komen. Verbouwen en vernieuwen was niet nodig, want de vorige eigenaars hadden de zaak pas een jaar geleden vernieuwd. Erg fijn zijn de verstelbare wandschapjes die hier al aangebracht waren. Zij bie- de mogelijkheden tot het etaleren van grammofoons en bandrecorders". De heer Van Hees, die overigens deze maand nog begint met het modernise ren van zijn orgel- en piano-zaak, is erg tevreden met zijn nieuwe winkel. „Dt mogelijkheden tot het exposeren van de grammofoonplaten zijn hier veel groter dan in de oude zaak. Bovendien is de winkel erg gunstig, nl. tegenover de bushalte, gelegen. We hebben nu twee zaken dicht bij elkaar, en dat is toch wel erg mooi". HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL

De Vallei | 1969 | | pagina 3