KERKDIENSTEN Aantal leerlingen ver beneden vereiste L.A.V.O.-school in Rhenen moet worden opgeheven Andere bestemming voor schoolgeb jajkop4^1^ Motivering in nota VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. 2000 jaar strijd om Jeruzalem'' Ede Opheffing Ds. Post bedankte voor beroep Democratie belicht voor NCVB-leden MARKTEN Vrouw in ambt Intrede Sex i Beroepen Daden Spreekuren Bijdragen Wijziging Jubileum Consulent Gift Kring Benoemd Afstand Trip Leerdiensten Opknapbeurt Welkom Anoniem Belt „.a»10550 11079 BURGERLIJKE STAND Betekenis BURGERLIJKE STAND KESTEREN Permanent FORD-show in showroom ISRAËL-AVOISD ZONDAGSDIENSTEN 1 VRIJDAG 25 APRIL 1969 RHENEN De school voor Lager Algemeen Vormend Onderwijs de vroe gere VGLO - red.) aan de Groeneweg in Rhenen moet worden opgeheven. De belangstelling voor deze onderwijsrichting is de laatste jaren in de Grebbestad ▼er beneden de vereisten gebleven. Ook voor het komende cursusjaar heelt zich een te gering aantal leerlingen aangemeld (11) om de school nog langer te kunnen handhaven. In een uitvoerige nota lichten burgemeester en wethouders de gemeenteraad in over de ontwikkelingen van de lavo-school. Het college komt tot de conclusie, dat het raadzaam is de elf voor de school nieuw aangemelde leerlingen niet toe te laten. Daarentegen zullen de leerlingen, die de school thans bezoeken hun studie mogen afmaken. Dit betekent, dat de school uiterlijk per 1 augustus zal moeten worden opgeheven of eventueel per 1 augustus 1970 als het leerlingen verloop daartoe aanleiding mocht geven. Geheel los van het vorenstaande heb ben burgemeester en wethouders zich afgevraagd of er in Rhenen nog moge lijkheden liggen voor andere vormen van onderwijs. In het verleden werd reeds herhaaldelijk gesproken over bij- i voorbeeld Lager Economisch en Ad ministratief Onderwijs (leao). Het college kondigt aan op korte ter mijn te zullen onderzoeken of er sa menwerkingsmogelijkheden zijn met 't bijzonder onderwijs om tot de stichting van een dergelijke school te geraken. Wanneer deze aanwezig mochten zijn zullen op zo kort mogelijke termijn de GEBOREN: Gijsbertine, d.v. M. J. Teunissen en M. van Maanen; Yvonne, d.v. W. Hen- driksen en G. Nellestijn; Jacco T., z.v. A. G. W. Pothof en R. J. Pfikter; Berendina, d.v. W. Pol en G. van Vel- ler, Miranda G. H. d.v. W. S. M. Ja- ques en A. H. M. Heemskerk; Lijntje P. d.v. P. C. Kerstens en M. J. G. Voge laar; Gijsbertha G., d.v. G. van Omme en W. van Lagen; Gerritje, d.v. G. Boon en G. C. van Veller: Gozewina, d.v. H. Pol en M. G. E. de Jager; Wil lem, z.v. L. Hol en G. van den Top; Donna M., d.v. E. L. Pieterse en R. A. LippeltJan C.. z.v. W. Vierbergen en K. H. Stomphorst; Endrina N., z.v. H. van Steenbergen en P. Heij; Beren dina, d.v. J. W. Westland en L. van Hal; Katharina, d.v. B. A. de Heij en R. T. C. M. Schuurmans; Yvette, d.v. H. Le Grand en A. van Oosten; Ever- tje, d.v. E. Nab en C. van Egdom; Dirk L., z.v. H. C. Morée en M. J. Aangeenbrug; Jacob H., z.v. C. de Windt en H. L. A. Valkenburg; Esther M., d.v. J. van Heusden en W. van den Brink; Wouter, z.v. J. Boekhout en J. M. den Hartog; Yvette N., d.v. J. T. T. Vermeer en A. E. Lagerwerf; Mar kus G. J., z.v. G. A. J. Harbers en A. M. Brummelhuis; Jaco W. J., z.v. G. van der Gaast en A. de Jong; Arie, z.v. M. I. van Vuuren en A. M. van Ver- sendaal; Henriëtte H.- d.v. P. Polder man en H. C. du Fossé; Elisabeth, d.v. R. Wallet en G. Nap; Hermijntje, d.v. W. van Luttikhuizen en G. van de Braak; Alinda, d.v. W. van Luttikhui zen en G. van de Braak; Maarten, z.v. H. J. Poot en G. I. Krom; Petra A., d.v. J. N. Caro en J. S. M. Schorn; Gerrit, z.v. G. Veenhof en G. Mulder; Cornelia, d.v. W. Gaasbeek en H. W. Otte; Marijke H. G., d.v. M. van Don kelaar en G. A. ten Haken. ONDERTROUWD: Maas Roseboom en Janny Nap; Brand de Bruin en Hermina Bouw; Jan B. Nagtegaal en Jannigje J. Romijn; Jo hannes P. S. Jansen en Willemina van Dooren; Paul J. Berlin en Gijsbertha H. van den Top; Philip D. ten Brink en Gisela A. van der Kam; Hendrikus Schneider en Blanche F. Siahaya; Jan W. Houkes en Tine H. den Hartog; Teu- nis Klok en Gijsberta W. van Gerestijn; Bernard G. Teunissen en Madeion E. Masseur. GETROUWD: H. van Holland en M. Schneider; J. W. J. Baron van Till en A. J. van der Pol; B. Hartman en M. van Steenber gen; N. D. Batema en A. S. Overduin; J. A. Willemsen en G. C. Haalboom; A. J. W. Hentzepeter en M. G. Adri aans; R. G. J. Kreijns en A. M. P. Ankone; D. Lagerweij en A. van de Vliert; J. C. Onderstal en T. van den Heuvel; T. Klok en H. A. Schuiling; G. C. van Oort en B. van Holland. OVERLEDEN Allegonda Nass, geh. gew. met C. Zee- gers. 79 jr; Geertruida J. Magé, e/v P. R. van Batum, 68 jr; Elizabeth Schimmel, geh. gew. met W. van den Brink, 85 jr. Gerrit Bouw, 60 jr; Be rend van de Weerd. 0 jr.; Hendrika Christina Tiemessen, 65 jr; Anna de Jong, e/v C. Schoen, 69 jr. noodzakelijke maatregelen worden ge nomen. Het voorstel om de school wegens een te geringe i belangstelling op te hellen wordt begeleid door een zeer uitvoerige nota, waarin het resultaat van een in tensief onderzoek is neergelegd. Het col lege is blijkens de nota niet over één nacht ijs gegaan, zodat de gemeenteraad dinsdagavond de plannen van B. en W. waarschijnlijk wel zal ondersteunen. In tegenstelling tot andere vormen van voortgezet onderwijs geeft het l.a.v.o. geen aansluiting op een ander schooltype. Anders gezegd, een kind dat de tweejarige l.a.v.o.-school heeft doorlopen heeft daarmee niet het recht verkregen om tot een hogere klas van een school voor algemeen voortgezet onderwijs of voor beroepsonderwijs te worden toegelaten. Wel zou in theorie een kind dat het eerste leerjaar heeft doorlopen tot het tweede leerjaar van een huishoudschool of een technische school- kunner worden toegelaten, maar of dit in feite zal gebeuren hangt af van de autonome beslissing van het schoolbestuur. Voor zover thans be kend, gaat geen enkele leerling, die thans de eerste klas van de l.a.v.o.- school bezoekt over naar één van beid de genoemde takken van onderwijs. Heeft dus het l.a.v.o. als doorstro mingsinstituut weinig betekenis, ook voor de leerlingen, die geen verder on derwijs volgen moet de betekenis van het l.a.v.o. zeker niet worden over schat. In tegenstelling tot het vroegere v.g.l.o. geeft het l.a.v.o. slechts een zeer beperkte speelruimte lot opleiding in bepaalde 'richtingen. Het feit, dat het l.a.v.o. tweejarig is en de vroegere v.g.l.o.-school vierjarig was, is in dit verband ook van belang. De inspecteur heeft er het college nadrukkelijk op ge wezen, dat opleidingen, die nu nog in de hogere leerjaren van de school wor den gegeven overigens op de l.a.v.o.- scholen niet meer mogen worden toe schap met de openbare mavo. Het mi nimum aantal leerlingen voor een lavo- stream aan een scholengemeenschap ligt namelijk 25 procent lager dan bij een zelfstandige lavo-school. Bij de vorming van een dergelijke scholengemeenschap zou ook enige toe vloed zijn te verwachten van leerlingen die op de mavo blijken niet mee te kunnen komen. Daardoor zou wellicht het vereiste minimum aantal leerlin gen gehaald kunnen worden. Hoewel B. en W. dit laatste punt volledigheids halve hebben willen vermelden terwil- le van een zo objectief mogelijke voor lichting is dit voor hen Yiiet van door slaggevende betekenis. Het gaat er im mers niet om of er een schoolvorm denkbaar is, waarin het l.a.v.o. zou kunnen worden gehandhaafd, maar of het lavo een zodanige onderwijsvorm is, dat handhaving daarvan zinvol is ten behoeve van een redelijk aantal kinderen uit Rhenen en omgeving. Op de hiervoor vermelde gronden menen B. en W. deze vraag ontkennend te moeten beantwoorden. „Op grond van het voorafgaande zou de conclusie kunnen worden getrokken, dat tot opheffing der school per 1 au gustus a.s. moet worden besloten. Wij hebben echter gemeend op basis van de verantwoordelijkheid ten aanzien van de leerlingen die de school thans bezoeken, hun ouders en niet in de laat ste plaats het aan de school verbohden personeel, daartoe hu niet te 'móeten adviseren", aldus hét college in dé no ta. Wel zijn B. en W. van oordeel, dat het raadzaam is de 11 voor de school nieuw aangemelde leerlingen niet toe te laten. „Er is thans nog ruimschoots gelegenheid voor deze kinderen een an dere schoolkeuze te doen. Wanneer zij tot de school zouden worden toegelaten is het gevaar niet denkbeeldig, dat de ouders op grond van de bijzondere prestaties van directeur en personeel van de v.g.l.o.-school verricht van de l.a.v.o.-school een grotere verwach ting hebben dan deze school op grond van de wettelijke bepalingen mag ge ven", merken zij tot slot op. gestaan. Wanneer de l.a.v.o.-school als onder wijsinstituut al weinig betekenis heeft, dan komt daar nog bij, dat als gevolg van de geringe belangstelling hiervoor de school op iets langere termijn toch niet te handhaven zal zijn. De wet schrijft namelijk voor, dat om voor bekostiging in aanmerking te komen het tweede leerjaar moet worden be zocht door tenminste 25 leerlingen. Ge rekend over de laatste vijf jaren lag het gemiddeld aantal leerlingen van de 2e klas v.g.l.o. op ruim 13. De eerste klas van de l.a.v.o.-school telt thans 19 leerlingen. Hiervan zullen 5 a 6 leer lingen aan het einde van dit school jaar de school verlaten, zodat de ko mende 2e klas l.a.v.o. ongeveer 13 leerlingen zal tellen of wel de helft van het vereiste minimum. Momenteel zijn voor het eerste leer jaar van de school 11 (waarvan 8 uit onze gemeente) leerlingen aangemeld. Ook al zouden er nog wat aanmeldin gen nakomer, dan kan thans reeds wor den gesteld, dat er niet van een zoda nige toeneming van belangstelling voor de school sprake is, dat deze als zelf standige lavo-school zal zijn te handha ven. Een uitwijkmogelijkheid zou nog zijn de vorming van een scholengemeen- EDERVEEN Ds. G. C. Post uit Giessendam heeft bedankt voor de toe zegging van beroep die op hem was uit gebracht door de kerkeraad van de Herv. gemeente te Ederveen. SCHERPENZEEL Tijdens de kring-vergadering van de Ned. Chr. Vrouwenbond, afdelingen Maarn, Maars bergen, Woudenberg, Renswoude en Scherpenzeel, waren in de grote zaal van „Filalethes" alle plaatsen bezet. De avond werd ingeleid door de heer B. Budding uit Hilversum, die sprak over het onderwerp: „De taak van radio en televisie in onze democratie". f De bijeenkomst werd geopend door de presidente van de afdeling Scherpen zeel, mevr. Osnabrugge-Versteeg. Na de schriftlezing en de meditatie sprak zij haar vreugde uit over de zeer grote opkomst en gaf het woord hierna aan mevr. Moesbergen uit Woudenberg, die de notulen voorlas van de vorige kring vergadering. Vervolgens trad de spreker van deze avond voor het voetlicht. Hij sprak niet alleen over radio en televisie, maar doorlichtte min of meer het hele demo cratische bestel. De ondernemingen zijn" volgens de heer Budding, „geen democratische in stellingen omdat de ondernemingsraad totaal geen inspraak heeft in het beleid. Ook het onderwijs is hog veel te weinig gedemocratiseerd. Democratie is het naar elkaar luisteren". De avond werd besloten met een discussie, waar aan door veel dames daadwerkelijk werd deélgenomen. ADVERTENTIE VEENENDAAL Geboren: Johan na, d.v. L. van Beek en M. Vos; An- dries Jan, z.v. J. Koppejan en J. van Dijk; Franciscus Gerardus P. A., z.v. J. H. M. Veïstijnen en P .J. C. M. van Empel; Cornelia, d.v. P. G. van Ojik en J. van Ginkel; Maria, d.v. G. Veer en T. Spies; Marieta Antonette, d.v. C. Ippen en A. G. Kok; Erika Janine, d.v. F. Gaggia en H. F. van Hardeveld; Jo- han, z.v. G. J. H. Aberson en J. M. G. Nijenhuis; (te Rhenen) Gerrit, Z.V. D. Lieftink en G. Achterberg; (te Rhe nen) Priscalla Marie L.. d.v. L. M. Versteeg en G. M. Barbillion; (te Rhe nen) Robert, z.v. C. J. Groos en J. G. Snel; (te Rhenen) Thisina Aleida, d.v. G. van Manen en M. V. I. van Leeuwen; Gijsbertus, z.v. H. Veenhuis en H. van Hierden: te Rhenen) Johan Frederik, z.v. A. Kranke en W. U. Swagerman. Ondertrouwd: J. M. Epskamp en C. P. Ackerman; E. Schurer en C. Zuide- ma. Getrouwd: C. H. Wijnberger en Y. Aartsen; K. Damsma (Leeuwarden) en B. Kerkhof; P. J. Brandenburg (Den Haag) en J. G. S. Nijman; J. C. Ver steeg (Amersfoort) en A. M. Bulthuis; H. Rijks en G. de Ruiter. Overleden: J. Achterberg, 78 jr., e/v J. Hardeman; H. J. van Barneveld, 19 jr.; J. A. M. van Haaien, 22 jr.; (te Rhenen) P. Faber 74 jr., e/v A. Fa- ber. KESTEREN Geboren: Évertje C., d.v. M. Roelofsenen G. van- Stunnen- berg, Burg. Lodderstraat 19 te Opheus- den; Jacobus K., z.v. J. D. Huibers en E. van Laar, Hamsestraat 70a te Op- heusden; Elizabeth C., d.v. J. Tijssen en C. M. Verburgt, Rijnbandijk 155 te Opheusden. Ondertrouwd: G. W. van Gelderen te Kesteren en J. van La vieren. Ooievaar straat 29 te Opheusden; D. Scholtus te Kesteren en A. Weijman te Opheusden. Overleden: M. J. den Hartog te Kes teren, oud 80 jaar. BARNEVELD Marktbericht, 24 4. Coöp. Veluwse Eierveiling Barneveld. Aanvoer 885.797 stuks. Stemming rus tig. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 52/53 g 10.47-10.67; 56/57 g 11.30-11.89 64/65 g 12.73-13.92. Eierveiling Barneveld Aanvoer 503.115 stuks. Stemming redelijk. 52/53 g 10.99-11.23; 57/58 g 11.97-12.56; 62/63 g 12.94-13.56; 66/67.g 13.71-14,27. KRUISHOUTUlVt (België) Aanvoer 144.720 stuks. Stemming rustig. 60/61 g 12.01-12.13; 62/63 g 12.27-12.35 63/64 g 12.44-12.45. ADVERTENTIE Kerke wijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 m Veenendaal Ned. herv. kerk: Oude kerk 9.30 uur: ds. Langerak; 17.00 uur: kand. Bos (Hilversum Julianakerk 9.30 uur: ds. v. d. Krift; 1.00 uur: ds. Den Dikken (Benthuizen). Vredeskerk 9.00 uur: ds. v. Assenberg; 17.00 uur: kand. Smit (Gouda). Sionskerk 9.30 uur: kand. Schroten (Hasselt); 17.00 uur: ds. v. d. Krift. Poortkerk 10.30 uur: ds. Vroeginde- weij; 18.30 uur: kand. Smit (Gouda). Bejaardencentrum 9.00 uur: ds. Vroeg- indeweij. Veeneind 15.00 uur: ds. Bakker. Dijkstraat 14.45 uur: dhr. v. Beusekom. Herv. gemeente „Sola Fide": 10.30 uur: ds. Nijeboer en 18.00 uur: ds. Vijzelaar. Geref. kerk: Ver. geb. Eikenlaan 9.00 uur: ds. Koen te Ermelo; 16.30 uur: ds. Blanken. Petrakerk 9.30 uur: ds. Blanken; 17.00 uur: ds. Koen. Geref. Poortkerk (vrijgemaakt): 9.00 uur en 16.30 uur: ds. Pool. Chr. geref. kerk: Bethelkerk 9.30 uur en 17.00 uur: ds. Biesma van Stadskanaal (bed. H.A.). Pniëlkerk 9.30 uur en 17.00 uur: ds. Brons. Geref. Gemeente (Ned.): 9.30 uur en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gemeente (svn.): 9.30 uur en 17.00 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. Hoekema te Heemstede. R.-k. Kerk: Salvatorkerk zaterdag 18.45 uur en zondag 9.00 uur en 11.00 uur: H. Mis. Willibroyduskerk L0.00 uur: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligingssamenkomst en 19.30 uur: Verlossingssamenkomst. Jehova's Getuigen: 9.30 uur: Openbare vergadering; 10.30 uur: „Wachttoren"-studie. NVV-ge- bouw. Tuinstraat. Dinsdag 29 april, 19.30 uur: Theocr. bedieningsschool20.30 uur: Dienst- vergadering^ NV V-gebouw, Tuin straat. Renswoude Ned. herv. kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. L. v. d. Peut. Geref. kerk: ÏO'.OO en 18.30 uur: ds. Mijster uit Ede. Ederveen Ned. herv. kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. De Bie. Geref. Gemeente in Ned: 9.30 en 18.45 uur: ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gemeente: 9.30 en 19.00 uur: Leesdienst. Leersum Ned. herv. kerk: Geen opgave. Geref. kerk: 10.00 uur: ds. Hoorweg; 17.0Q uur: ds. L. Zwaan. RHENEN Het Genootschap Neder landsIsraël, afdeling Zuid-West Velu- we, belegt maandag 28 april een bij eenkomst in het kerkgebouw van de Ned. Prot. Bond aan de Beukenlaan in Rhenen. De avond is geheel gewijd aan Jeruzalem. Dr. G. A. Kohnstamm, voorzitter van de Velpse afdeling van het genootschap, houdt een inleiding over het onderwerp „2000 jaar strijd om Jeruzalem". Aan alle aanwezigen zal een boekje worden uitgereikt over de Heilige Stad. In navolging van de synodale be sluiten heeft de raad der gerefor meerde kerk te Rhenen besloten dat de ambten van ouderling en diaken ook worden opengesteld voor de vrouwelijke gemeenteleden. Bij de daaropvolgende kandidaats stellingen voor kerkeraadsleden wer den twee dames kandidaat gesteld voor het ambt van diaken, t.w. me vrouw Ten Broeke-Groenenberg en mevr. Broekhorst-Dekker. Op de lijst voor ouderlingen werden tesamen met een tiental heren ook twee dames geplaatst, n.l. mevr. Van Leeuwen-Brouwer en mevr. Nannin- ga-Schuringa. niet altijd met mij. Hun nieuwste modewoord is „Waardeloos". Vragen leren is waardeloos, vertellen uit Gods woord is waardeloos, de domi nee is waardeloos. En ze hebben pro blemen, zo gewichtig en diepzinnig, dat een gewone dorpsdominee bij be nadering niet begrijpen kan waar ze 't over hebben. Ze willen die pro blemen natuurlijk behandelen en de baas over mij spelen en dat vind ik natuurlijk best. Maar ik wil ook graag nog een beetje baas blijven en dat geeft moeilijkheden. Na ja ren (en nu komt 'et) ben ik deze win ter weer wedergekeerd tot de oude en beproefde methode van oorvegen, maar of ze in deze tijd nog werken, moet nog blijken Zondag a.s. zal kandidaat J. P. Bos te Harderwijk zijn intrede doen als predikant der gereformeerde kerk te Scherpenzeel, na bevestiging door ds. H. Hortensius te Harderwijk. De gereformeerde kerk te Ame- rongen heeft besloten een beroep vuit te brengen op kandidaat J. P. E. Verheul te Rijswijk, ter voorziening in de vacature die zal ontstaan als ds. L .Zwaam met emeritaat gaat. De hervormde predikant van Oe- ne op de Veluwe, ds. T. J. Doornen bal, heeft een eigen stijl. Zowel in wóórden als in daden. Daardoor komt hij nogal eens in het nieuws. Dat was ook het geval met een be richtje dat hij liet opnemen in de kerkbode van de classis Harderwijk: ..De catechisaties zijn geëindigd. Ik kan niet-zeggen, dat ik er rou wig om ben. Het wordt er niet ge makkelijker opl Ik ben het wel met mijn catechisanten eens, maar zij De jeugdraad van de hervormde ge meente Sola Fide te Veenendaal houdt a.s. woensdag ?en forumdis cussie avond ovr „Het sexuele pro bleem en de nieuwe moraal". De bijeenkomst wordt gehouden in het verenigingsgebouw aan de Eiken laan en begint om half negen. De minimum leeftijd is gesteld op 16 jar, doch jongeren zijn welkom mits zij toestemming hebben van hun ouders. Aan het forum zullen mee werken dr. N. van Lith, gyneaco- loog te Ede, die de medische kant zal belichten en ds. C. N. van Rhijn te Apeldoorn, die de ethische kant voor zijn rekening zal nemen. De hervormde ds. G. Kaastra te Amerongen gaat weer spreekuur houden op dinsdagavond in plaats van op donderdagavond. Ds. Kaas tra heeft er bovendien nog een spreekuur aan toe gevoegd, n.l. op maandagmorgen van 9 tot 10.30 uur. Uit de vrijwillige bijdragen van de leden van de hervormde gemeente te Amerongen is als .voorlopig eind resultaat gekomen een bedrag van 32.000 gulden. Het geraamde bedrag is hiermee nog niet bereikt. De morgendiensten van de her vormde gemeente te Eist zullen met ingang van mei a.s. weer om half tien beginnen. Ds. J. Brons, predikant bij de chr. geref. (Pniël)kerk te Veenendaal, „staat" op 1 mei a.s. 12V2 jaar m het ambt van predikant. Na het vertrek van ds. J. C. de Bie uit Ederveen treedt als consu lent bij de hervormde gemeente te Scherpenzeel op ds. J. Bos te Lun- teren. De kerkvoogdij van de hervormde gemeente te Renswoude ontving een gift ineens van 1000 gulden. In Renswoude gaat de hervormde lidmatenkring van start op maan dag 28 april a.s. in het verenigings gebouw. Tijdens deze eerste bij eenkomst zal men trachten gezamen lijk een aantal door ds. J. Overduin geref. predikant te Veenendaal, op gestelde vragen te beantwoorden. Deze vragen handelen over het Thema ..Kan het Christendom ver ouderen?" ste avond, waarvoor twintig gezin nen, wonende in het Prins Willem- Alexanderpark zijn uitgenodigd, wordt gehouden op dinsdag 6 mei a.s. Tot leden van het bestuur van de r.k.-kerk te Veenendaal werden be noemd de heren Verhallen als secretaris en Lochtenberg als pen ningmeester. De eerstvolgende bejaardenmiddag, georganiseerd door de hervormde gemeente te Ederveen zal worden gehouden op woensdag 14 mei a.s. Het reisje van de bejaarden is ge pland op donderdag 12 juni a.s. De trip gaat deze keer naar Overijssel. De kerkeraad van de hervormde gemeente „Sola Fide" te Veenen daal is van mening, dat door aller lei oorzaken de afstand tussen het gemeentelid en de predikant vaak veel te groot is geworden. De predi kanten van „Sola Fide" zullen trachten deze afstand te verklei nen door elke zondagmorgen na af loop van de dienst plaats te nemen bij één van de zijuitgangen van het gebouw. Aangenomen mag wor den, dat de gemeenteleden hierdoor in de gelegenheid worden gesteld om de predikanten de hand te druk ken, hoewel hiervan in het kerke- raadsverslag geen melding wordt gemaakt. In september a.s. zal de hervorm de gemeente „Sola Fide" te Veenen daal beginnen met het houden van zgn.' leerdiensten in de avonduren. Op deze korte dienst volgt een na bespreking. In de eerste diensten zal de geloofsbeleidenis aan de orde komen. Het verenigingsgebouw aan de Ei kenlaan, eigendom van de hervorm de evangelisatiever. „Sola Fide" te Veenendaal, zal worden opgeknapt. In augustus zal men met de werk zaamheden aanvangen. In verband daarmee zullen de kerkdiensten tij delijk in een ander gebouw worden gehouden. De parochie-adviesraad van de r.k.-parochie St. Willibrordus te Vee nendaal gaat welkomstavonden voor nieuwe ingezetenen van Veenendaal beleggen. Dezen kunnen dan kennis maken met de priesters en de ver tegenwoordigers van diverse belang rijke parochiële instellingen. De eer- De oproep van de diakonie van de hervormde gemeente „Sola Fide" te Veenendaal aan automobilisten om bejaarden en invaliden naar de kerk te rijden heeft geen stormloop ont ketend. Er kwam slechts één aan melding binnen, welke men echter ook terzijde kon leggen. Naam en adres ontbraken Kesteren Ned. herv. kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. J. van Yütt uit Neder Hemert. Opheusden 4 Ned. herv. kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Muilwijk. Geref. Gemeente (Syn.): 10.00 en 18.30 uur: Leesdienst. Geref. Gemeente in Ned.: 10.00 en 18.30 uur: ds. Van Beek. Scherpenzeel Ned. herv. kerk: 9.30 uur: ds. J. C. Terlouw uit Lage Vuurse; 18.30 uur: ds. F. N. M. Nijs- 0 sen uit Wageningen. Geref. kerk: 10.00 uur: bevestiging van kandidaat J. P. Bos door ds. H. Hortenius uit J Harderwijk; 19.00 uur: intrede ds. J J. P. Bos. Vrije Evangelische gemeen»*^: 10.30 uur: evangelist G. Dolman en evangelist A. v. Heusden. Uit Utrecht^ jeugddienst in verenigingsgebouw Mo-"" lenweg. Geref. gemeenten: 10.00 uur en 18.30 uur: dhr. B. Roest.* Geref. gemeenten: noodgebouw aan de Holevoetlaan 10.00 uur en 18.30 uur: leesdienst. Vrijzinnig herv. gem.: 7.15 uur: ds. L. H. v.d. Bildt uit Zeist in het verenigingsgebouw te Wouden berg. R.-k. kerk: H. Mis in het verenigingsgebouw aan de Molenweg, 9.15 uur. Amerongen Ned. herv. kerk: 10.00 uur: ds. G. Kaastra; 18.30 uun kand. J. van Hunnik. Dorpshuis: 10.00 uur: Jeugdkapel. Geref. kerk: 10.00 uur: ds. L. Zwaan; 18.30 uur: ds. Hoorweg. Ned. Prot. Bond: f 10.30 uur: ds. J. H. Hanneman uit* Bildhoven N.H. Eist Ned. herv. kerk: 10.00 en 18.00 uur: ds. J. van Male- stein. Overberg Ned. herv. kerk: 10.00 uur: ds. P. Zijlstra uit Scher penzeel; 18.30 uur: ds. J. van Noort. Oud Geref Gemeente: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. Rhenen Ned. herv. kerk: Cunerakerk, 7.00 uur: ds. Timmer mans uit Utrecht. Jeugddienst; 9.00 uur: ds. Van Vliet uit Zetten; 10.30 uur: ds. Kooreman (H.Doop); 17.00 uur: ds. T. Langerak uit Veenendaal. Bergschool, 9.00 uur: ds. Kooreman. Geref. kerk: Geen opgave. Oud Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur: leesdienst. Geref. Gem. (Syn.): 10.00 en 1.30 uur: leesdienst. 1 mei, 19.30 uur: ds. A. M. de Boer uit Rid derkerk (gebouw 't Holle Goed). Geref. Gemeenten in Ned.: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. A. Verstraaten uit Ede. VEENENDAAL Arts: za. 26 april, G. J. Verschoor, J. G. Sandbrinkstraat 2, tel. 12529; zo. 27 april, S. T. Heij, De Klomp 5, tel. 08387-200. Apotheek: Zuiderapotheek, Dr. Slotema- ker de Bruïneplein 7, tel. 10714. Groene Kruis: 26 en 27 april, zr. L. Vun- derink, Schrijverspark 47 III, tel 11426. SCHERPENZEEL en WOUDENBERG Arts: Jhr. H. Backer, Stationsweg 6, Woudenberg, tel. 03498-1330, van za terdagmorgen 9 uur tot maandagmor- J gen 8 uur. AMERONGEN. LEERSUM en ELST Arts: dr. Kars, Burg. jhr. H. v. d. Bosch straat 39, Amerongen, tel. 03434-1273. Wijkverpleging: Amerongen, zr. B. A. Reuyl, Kon. Wilhelminaweg 67, tel. 03434-1759 tot zaterdag 12 uur, daarna zr. v. Rijsbergen te Leersum. Leersum, zr. A. v. Rijsbergen. Kon. Ju- lianalaan 50, tel. 03434-1423, tot maan dag 8 uur. EDERVEEN, RENSWOUDE en DE KLOMP Arts: za. 26 en zo. 27 april, dr. J. H. Ra demakers, Hoofdweg 50, Ederveen. tel. 08387-201. Dierenarts: dr. Van Riessen, Dorps straat 18, Lunteren, tel. 08388-2557. RHENEN Artsen: dokter Wijchers, Achterbergse- straatweg, tel. 2328; dokter Stegeman Herenstraat 69, tel. 2315. Apotheek: apotheek Deys, tel. 2481. KESTEREN Arts: dr. v. d. Veen, Lienden, tel. 03443- 220. Wijkverpleging: zr. C. de Jong, Groene Kruis, Ochten. tel. 03444-257. OPHEUSDEN Arts: dr. Tromp, Dodewaard, tel. 08885- 213. Wijkverpleging: zr. H. Budding, Dode waard, tel. 08885-218. VEENENDAAL en RHENEN Tandartsen: voor spoedgevallen bellen 08385-12945. u dan even a.u.b. voor Veenendaal s Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg I59

De Vallei | 1969 | | pagina 5