vv IIIF HF J mÊmMm4 Een ruimtekostuum in zilverkleurig leer schijnt 't in de mode goed te doen. Dit is een van de pronkstukken op de leershow in het Londense Hiltonhotel. m//WÊÊlÊaÈi Weer een werk haven in het Neder lands watergebied met in te varen en te verzinken caissons; ditmaal ging het om de sluiting van het Volkerak. II V.* V f In de Christus kathedraal te Lagos werd het huwelijk van de Nigeriaan- se leider Gowon en de verpleegster Vic toria Hansatoe Zakari ingezegend. Er was veel en luidruchtige belangstelling. Een beeld van de eerste maanlan ding Tijdens een oejening plaatst Neil Armstrong rechtseen antenne, die eruit ziet als een opgeklapte paraplu links Edwin Aldrin, bezig met het ne men van een grondmonster op de maan. Het experimenteren gaat door het lijkt soms, of je er beter in kunt vliegen dan rijden... Dit experimente le model (van een auto!) is afkomstig van General Motors. Een roer van 160 ton voor de mammoettanker Esso-Cambria, die volgende maand op de Verolmewerf op Ro zenburg te water wordt gelaten. Het gevaarte is ruim 15 meter hoog en 11 meter breed. De tanker zelf wordt 347 lang...! Dit Roemeense lam kon niet lang in leven blijven: het bleek bij zijn ge boorte het hart in een huidplooi buiten zijn lichaam te dragen. Ondanks vele goe de zorgen leefde het diertje maar 66 uur. Even uitblazen na het nieuwe rond-de-wereld snelheidsrecord voor lichte vliegtuigen. Deze prestatie kwam op naam van de Amerikaan Alvin Marks. ét*. ïssit jxi. V. v." 1IÉ De overval op het algemeen ziekenhuis Zonnestraal in Hilversum mislukte. omdat de heer J. C. Hogenbrug de moed had, de loop van de stengun, waar mee hij werd bedreigd, weg te duwen. Zo kon een bedrag van een kwart miljoen gulden in veiligheid gebracht worden! >- Amerikaanse onderscheiding voor de Westduitse inspecteur-generaal Ulrick K. E. v. Maizière, Het gebeurde bij zijn bezoek aan het Pentagon en hij kreeg de versierselen, behorend bij het Legioen van Eer. "tztssz zwmm De Groninger kunstvaarder Willy (499 brt) ligt nu op de bodem van de Atlantische Oceaan. Een en ander was het gevolg van een defect aan de buitenboordkraan. De zeven bemanningsleden zijn gered. De Outward Boundschool in Middelburg, waar opgroeiende jongens gehard wor den voor hun taak in de maatschappij, was een van de reisdoelen tijdens het werk bezoek van prinses Beatrix en prins Claus aan Zeeland. Held van de Sovjet-Unie. President Podgorny verleende deze onderscheiding aan twee Russische grenswachten wegens hun optreden in de grensgevechten met Chinezen, vorige maand. Met de nieuwste schuimblus-apparatuur bestreed de Amsterdamse brandweer het vuur tk de ruimen van het vrachtschip Karimata 10.780 ton). Het schip, met zijn lading van kunstmest, chloor, rubber en auto's, lag in de Amsterdamse Vlot haven. Vele koninklijke families en regeringsvertegenwoordigers waren aanwezig bij de begrafenis, in Lausanne, van Spanje's laatste koningin: Victoria Eugenia

De Vallei | 1969 | | pagina 15