Weth. J. den Hartog opnieuw in 't nauw Meerderheid college viel wethouder af Kantongerecht Wageningen Scheldpartij rond voorrangskwestie liep op vrijspraak uit CHA UFFEURTRAPTE TEGEN AUTO Samenwerking ARP en CHU? MOTIE VAN WANTROUWEN OP 'T NIPPERTJE GEKEERD WAAR9Mn we heen? FRACTIELEIDERS VOOR EEN BUNDELING VAN KRACHTEN Toenadering verloopt stroef dieren f FIRHD <mm) Drie knapen hekenden serie diefstallen V erkeerstekens Brievenbus in Prins Willem- Alexanderpark VALLEI? Belt u dan even a.u.b. 10550 11079 Lichte daling slaclitveepr i j zen Beter parkeren in Buren Broertjes stalen hallen uit gymnastiek lokaal Bekendmaking Opgelucht BURGERLIJKE STAND Pertinente ontkenning Vrijspraak Ontzegging Clementie Tweemaal raak op ongeluksdag Gevonden voorwerpen ZATERDAG 26 APRIL 1969 KESTEREN De gemeenteraad van Resteren heeït gisteravond opnieuw wethouder J. den Hartog een terechtwijzing gegeven. Geruime tijd hing er een motie van wantrouwen tegen de A.R.-wethouder in de lucht, die echter na een schorsing van de vergadering tot ieders verbazing niet werd ingediend. Aan leiding tot de gespannen situatie was het voorstel van B. en W. tot verkoop en verhuur van diverse percelen grond. Hieronder bevond zich een stukje gras land dat in pacht zou worden gegeven aan de voetbalvereniging „Opheusden*'. Aangezien deze club ook op zondagen pleegt te voetballen, kon dit de goed keuring van de confessionele groeperingen niet wegdragen. Ook wethouder Den Hartog bleek plotseling tegen dit onderdeel van het voorstel te zijn ge kant. Dit wekte uiteraard verbazing bij de niet-confessionele partijen die niet beter wisten of het voorstel werd door het gehele college ondersteund. De spanning steeg ten top toen de heer H. Reninielink (Gein. Bel.) een verklaring vroeg voor het kennelijk plotseling gewijzigde standpunt van de wethouder. „Als ik het goed be grijp", aldus het raadslid, „had dit 'n nieerderheidsvoorstel moeten zijn". Burgemeester Pott viel het raadslid in de rede en merkte op: „Het spijt me wel maar wethouder Den Hartog heeft tijdens de beslissing in de B. en W.-vergadering niet over zijn huidige standpunt gerept". Ondanks het feit dat de wethouder, die merkbaar in het nauw kwam, de opmerking van de burgemeester ont kende, sloot ook wethouder R. de Jongh (P.v.d.A.) zich aan bij de op merking van de voorzitter. Wethouder Den Hartog: „Ik heb mijn mening drie keer naar voren gebracht. Het spijt me dat dit verkeerd begrepen is". Na de opmerking van de heer H. C. de Gier (PvdA) dat de wethouder „aan VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken be kend, I. dat zij bij hun besluit van 9 april 1969, nr. 58.258, hebben besloten de vol gende verkeerstekens op borden te plaatsen: a. op de oostzijde van de Klaas Kater straat, voor zover gelegen tussen de mr. Dr. Schokkingstraat en het perceel plaatselijk bekend Klaas Katerstraat 5, op de noordzijde van de Dr. Slotema- ker de Bruïnestraat, voor zover gelegen tussen de Dr. Colijnstraat en de noor delijke rijbaan van het Dr. Slotemaker de Bruïneplein,op de noord- en zuid zijde van de noordelijke rijbaan van het Dr. Slotemaker de Bruïneplein, voor zover gelegen tussen de Klaas Kater straat en de Dr. Slotemaker de Bruïne straat, borden model 49 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens, met onderbord, iedere vrijdag van 14.00 uur tot 21.00 uur, waardoor het verboden is aan de om schreven zijden van bedoelde wegge deelten gedurende de aangegeven tijds duur te parkeren; b. op de Klaas Katerstraat, voor zover gelegen tussen de Patrimoniumlaan en de Dr. Slotemaker de Bruïnestraat, en op de W. C. Beeremanstraat, borden model 49 van bijlage II van het Regle ment verkeersregels en verkeerstekens, waardoor het verboden is aan de west zijde respectievelijk oostzijde van be- doeld(e) weggedeelte c.q. weg te par keren; c. op de W. C. Beeremanstraat met de westelijke rijbaan van het Dr. Slotema ker de Bruïneplein, alsmede op de zui delijke rijbaan van het Dr. Slotemaker de Bruïneplein, borden model 12 en 13 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens, waar door eerstgenoemde weg met wegge deelte is gesloten voor alle verkeer, be halve voetgangers, in de richting van zuid naar noord, terwijl dit verbod voor laatstgenoemd weggedeelte geldt voor de richting van oost naar west; II. dat hun onder I. genoemd besluit in werking zal treden, zodra dit onher roepelijk is geworden; III. dat onder I. genoemd besluit ge durende 30 dagen na heden voor een ieder ter inzage ligt in het Raadhuis (kamer 17) en dat gedurende deze ter mijn eventueel beroep kan worden in gesteld bij H. M. de Koningin, in te diende bij de Commissaris der Konin gin in deze provincie; IV. dat afschrift van hun meerge noemd besluit is gezonden aan: 1. Gedeputeerde Staten van Utrecht; 2 .De hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat te Utrecht; S. De Koninklijke Nederlandsche Auto mobielclub KNAC, Sophialaan 4 te 's-Gravenhage; 4. De Koninklijke Nederlandsche Mo torrijders Vereniging, Bezuidenhout- seweg 185 te 's-Gravenhage; 5. De Koninklijke Nederlandsche Toe ristenbond ANWB, Wassenaarseweg 220 te 's-Gravenhage. Veenendaal, 24 april 1969. B. en W. voornoemd: de secretaris Van Manen, de burgemeester P. Bode. twee kanten heeft willen voetballen", kwam de heer Remmelink weer aan het woord. „Als er drie mensen zeggen: nee, en er zegt er één ja, dan begin ik aan die eenling te twqfelen", aldus het raadslid, dat vervolgens het vertrou wen in de wethouder opzegde. De heer T. Haan (PvdA) greep in zijn redevoering terug op een dergelijk voorval uit het verleden. „Ik heb sterk de indruk, dat de wethouder weer an dere meningen gaat verkondigen". Het PvdA-raadslid vroeg vervolgens om schorsing van de vergadering en deze ging in nadat de heer P. Schaap (SGP) het woord had gevoerd, waarin hij op merkte de indruk te hebben dat Den Hartog niet duidelijk genoeg zijn standpunt had bepaald. Na de schorsing bleek dat met name de niet-confessionele groeperingen voor de tweede maal binnen enkele maanden hun hand over hun hart hadden gestre ken. De heer Remmeling (Gem. Bel.) legde namens de PvdA en zijn' eigen groepering een verklaring af. Hierin gaf hij de wethouder het advies in het ver volg zijn principes duidelijker te laten merken. De wethouder, die merkbaar opgelucht was na de spannende momenten gaf toe dat hij eerder had moeten proteste ren. „Ik hoop dat dit niet meer zal ge beuren", beloofde hij plechtig. Hij sprak de verwachting uit dat door dit misverstand de samenwerking niet zal worden geschaad. Burgemeester Pott wilde nog even opmerken dat volgens zijn eerlijk geweten, Den Hartog tijdens de B. en W.-vergadering met geen woord had gerept over zijn huidige standpunt. „Toen was u er niet op te gen", aldus de voorzitter die met deze opmerking eventuele beoordelingen van andere raadsleden niet in het geding hoopte te brengen. De heer Van Appeldoorn (chr. arb. D. v. d. BRENK nieuw raadslid Wethouder J. DEN HARTOG wantrouwen part.) was blij dat de motie van wan trouwen niet was ingediend. „Dat is politiek met het mes. Toch is door de daad van Den Hartog een deuk geko men in het vertrouwen in B. en W. De wethouder moet hieruit zelf zijn conclusies maar trekken". De gemeenteraad heeft gisteravond met zeven stemmen tegen en zes voor een voorstel van B. en W. verworpen tot het instellen van een planologisch on derzoek in Kesteren en Opheusden. De christelijke partijen stemden tegen en werden hierin gesteund door het aan het begin van de vergadering geïnstal leerde nieuwe raadslid, de heer D. van de Brenk (B.P.). Ondanks de krachtige verdediging van de voorzitter bleken de raadsleden niet te vermurwen. Het onderzoek is nodig voor de realisering van het plaatselijke bestemmingsplan. De tegenstemmers vonden de kosten, ad f 8000.- te hoog en voorzagen weinig waarde in het effect van het onderzoek. Het voorstel van B. en W. om de heer G. G. Meurs een eenmalig subsidie te verlenen voor het organiseren van een bejaardenbootreis werd door de raad aangehouden. Het college had welis waar geadviseerd de subsidie niet te verlenen, maar de meerderheid van de raad was de mening toegedaan dat de heer Meurs eventueel in samenwer king met het Bejaardencomité dat jaar lijks de autotocht organiseert eerst zal moeten worden benaderd. Over het algemeen bestond er veel waardering voor dit particulier initia tief. VEENENDAAL In het Prins Wil lem Alexanderpark is dezer dagen een brievenbus geplaatst. Naar men ons bij de PTT meedeelde kan worden ver wacht dat ook in andere nieuwere woonwijken brievenbussen zullen ver schijnen. Op deze manier wil men de service aan het publiek uitbreiden. voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. v. i 6.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 De gemiddelde marktprijs in Neder land is vergeleken met voorgaande week met f 1,56 verlaagd tot f 253,75. De ge middelde EEG-prijs werd becijferd op f 246,56. dat is gelijk aan voorgaande week. De heffing op invoer uit derde landen blijft voor de week vanaf 27 april onveranderd f62,11 terwijl bij invoer uit Argentinië en Uruguay een iets verlaagde heffing wordt opgelegd, namelijk f 74,39, alles per 100 kg levend. Uit Hongarije werden ca. 750 stuks slachtdieren ingevoerd, terwijl boven dien 737 t vers/gekoeld vlees en 1159 ton bevroren vlees werd ingevoerd be nevens 40 mestrunderen. Uitgevoerd werd 294 t, waarvan 118 t naar derde landen. De gemiddelde EEG prijs voor kalve ren is becijferd op f 353, dat is f 2,95 hoger dan voorgaande week. Voor de week vanaf.27 april is thans invoer uit derde landen niet meer onderworpen aan een heffing, die voorgaande week nog f 19-54 bedroeg. De uitvoer van kalfsvlees beliep in de week tot 18 april 1380 t alles met bestemming de lidsta ten, waarheen ook nog 1771 nuchtere kalveren voor de mesterij werden afge zet, alsmede 490 mest- en slachtkalve- ren. Er werden 238 levende nuchtere kalveren ingevoerd, alsmede 47 ton kalfsvlees uit Denemarken. SCHERPENZEEL: GEBOREN: Johanna Alida, d.v. C. H. van Ingen en E. Holleman. ONDERTROUWD: J. L. Cozijnsen en H. E. Mandersloot; M. Moesbergen en D. Pol. GETROUWD: J. C. B. Kruyskamp te Rotterdam en J. W. van Dam te Scherpenzeel; J. Bruijs te Veenendaal en J. Wolswinkel te Scherpenzeel. OVERLEDEN: Cornelia van Schoonhoven, oud 80 jr. BUREN Op diverse plaatsen in Buren is men druk bezig aan de her bestrating en verbetering van het we gennet. Bovendien worden de trottoirs opgebroken, omdat deze enorm veel ge leden hebben van de aanleg van de centrale-antennesystemen. Men is weer begonnen met de aanleg van parkeerplaatsen, waar ook in Buren en vooral in de zomerdag veel behoefte aan is. WAGENINGEN „Waarom gaf je geen voorrang, je had me wel dood kun nen rijden", riep de Wageningse mevr. Van Z.U. op 19 november van het vorig jaar vanuit haar auto tegen de Doesburgse chauffeur J. S. B.. die aan de Laurens Jansz. Costerweg stond te lossen. De chauffeur liep naar haar wagen en er ontstond zo'n felle woordenwisseling dat de Wageningse de chauffeur bij z'n trui greep. „Ik was zo nijdig"!, lichtte vrijdagmorgen voor 't Wageningse kantongerecht de slecht ter been zijnde mevrouw Van Z. toe. „Ik sta op de Lawickse Allee voorgesorteerd om linksaf de Nieuweweg in te slaan en daar schiet van de Van Uvenweg nog net een vrachtwagen voor me langs. Ik moest vreselijk op de rem gaan staan. Toen ben ik achter de chauffeur aangegaan en het is een hele schreeuw- en scheldpartij geworden". „Ik heb je toch niet kapot gereden, waar klaag je dan over", zou de chauffeur volgens mevr. Van Z. tegen haar gezegd hebben. De chauffeur, als verdachte voor de balie, was echter niet van mening, dat hij schuld had en de voorrangsweg op gedraaid was zonder de chauffeuse vrije doorgang te hebben verleend. „Ze stond zo lang te aarzelen", zei hij, „dat er al rechts van mijn andere wagens optrokken om vóór haar de Nieuweweg in te rijden. Ik heb toen ook heel langzaam opgetrokken met zo'n zwaarbeladen vrachtwagen gaat dat trouwens niet anders. Ik ben ech ter niet vóór, maar achter haar geble- ;n". De getuigen Z. van Dreven en K. A. van Brakel, beiden uit Wageningen, die in een bestelauto achter de vrachtwa gen reden, bevestigden dit, hoe hard mevr. Van Z. ook met haar hoofd schudde en nadrukkelijk verklaarde: „Da's echt niet waar, heur!" Getuige Van Dreven had de indruk gekregen, dat de bestuurster een beet je van de kook was geraakt op de krui sing. Hij had ook gezien, dat de Doesbur ger tegen de banden van haar auto trapte, toen mevr. Van Z. het nummer van de vrachtwagen noteerde. „Het volgende moment moest de chauffeur opzijspringen, want mevrouw gaf gas en reed hem bijna aan", aldus Van Dreven. De rechter, mr. H. P. Jager was het met de officier, mr. H. J. C. Pieters eens, dat de waarneming van de ge tuigen wel bijzonder exact was geweest en dat hoewei er kennelijk niets bijzon ders was voorgevallen op de kruising. „Of hebt u het soms besproken?", in formeerde mr. Jager. „Sinds die dag hebben we elkaar niet meer gezien", repliceerde verdachte. In de aangehouden zaak tegen de Amersfoortse koopman A. van B. die op 29 juli 1968 in de Veenendaalse Hoofdstraat door rood licht zou zijn ge reden, werd enige klaarheid gebracht door verbalisant C. Mak, hoofdagent van politie in Veenendaal. Verdachte had namelijk op een vori ge zitting aangevoerd, dat hij zich op de bewuste dag in zuidelijke richting door de Hoofdstraat had laten slepen met z'n wagen, op weg naar een gara gebedrijf en dat hij niet, zoals in het proces-verbaal stond in noordelijke richting door de Hoofdstraat was geko men. „Op de terugweg heb ik een an dere route genomen", aldus verdachte. Hoofdagent Mak had wel een sleep in zuidelijke richting zien gaan, maar had de overtreding geconstateerd op een la ter tijdstip, toen verdachte zonder sleep in noordelijke richting terugkwam en door het tweede rode licht reed. Dat helderde het misverstand althans voor rechter en officier voldoende op. Een pertinent ontkennende ver dachte kondigde na de eis van f 50,- boete al aan, dat hij in hoger beroep zou gaan, omdat hij zich van geen schuld bewust was en niet opnieuw door de Hoofdstraat was gereden. Kantonrechter Jager zei hem daar toe de kans te willen geven en bepaal de zijn vonnis conform. „Er kan moeilijk gesproken worden van het niet verlenen van voorrang. Ik aarzel om te zeggen, dat verdachte iets fout heeft gedaan," zai mr. Peters in zijn requisitoir. „Het kan mogelijk zo zijn, dat mevrouw lang heeft gewacht, voordat ze linksaf sloeg en dat de chauf feur heeft gedacht: Ik kan hier niet de hele dag blijven staan. Op grond hier van kan ik niet tot een bewijs komen en vraag u dan ook verdachte vrij te spreken". Mr. Jager vonniste conform. VEENENDAAL De Veenendaalse politie heeft deze week bij toeval drie diefjes in de kraag gevat. De jongens H. v. B. (14), H. H. (10) en J. O. (0) hadden in de voorgaande week twee portemonnees bij de Hema en enkele pakjes sigaretten bij de Vivo gestolen. J. O. had bovendien tien gulden uit de portemonnee van zijn moeder gepakt. Dit geld maakten de jongens op aan snoep. Zij bekenden hun „zonden", toen de politie hen naar het bureau haalden omdat zij het meisje J. H. een arm band hadden afgepakt. ADVERTENTIE VEENENDAAL Bioscopen Luxortheater, za. 26 april 19.00 uur, zo. 27 april 15.00 uur: „De wilde enge len". Za. 26 april 21.00 uur, zo. 2 en ma. 28 april 19.30 uur: „Verboden jungledriften". RHENEN Bio, za. 20.00 uur, zo. 14.30 uur: „Ari zona Colt". Zo. 20.00 uur: „Slachting in Chicago". UTRECHT Zaterdag 26 april: Stadschouwburg (Lucas Bolwerk) Nieuw Rotterdams Toneel met „Plaza Suite", 20.00 uur. Geertekerk, 20.15 u.: Elisabeth Schwarz kopf, liederen van Wolf, Schubert en Strauss. Nieuwe Kamp 13 (bij Tivoli), 20.30 uur: Muzevalcabaret met „Dwars tegen de draad". Zondag 27 april: Stadsschouwburg: Zuidelijk Toneel Glo be met „Het spel der vergissingen", 20.00 uur. Jazz-Sociëteit De Toeter, 20.00 uur: „The Savoy Jazzmen". Beatrix-hal, Vredenburg: Sport-drive- in, 10.00 tot 18.00 uur. Wijkgebouw Utrecht-Zuid. Amalia- dwarsstraat: The Pops, 20.00 uur. Maandag 28 april: Stadsschouwburg: Toneelgroep Cen trum met „AjaxFeyenoord", 20.00 uur. Tivoli, Lepelenburg: Concert door het USO, dirigent Bruno Maderna; soliste Oralia Dominguez, alt; m.m.v. Het Nederlands Madrigaalkoor. Werken van: Vivaldi, Bach, De Falla en Ra- vel, 20.15 uur. De Cockpit, 20.00 uur: Kreativiteit Kommunikatie. Kasieno, Paardenveld: Het eiland van de zon wacht u in een schouwspel van kleuren, 20.00 uur. Dinsdag 29 april: Stadsschouwburg, 20.00 uur: Toneel groep Theater met „Beschuit met muisjes". Tivoli, 20.15 uur: Kamerorkest van de BRT met werken van o.a. Henri Co- well en Renato de Grandis. Tivoli, 20.00 uur: Koor van de Reho- bothschool. Aula Utrechts Conservatorium: Voor drachtsoefeningen door de leerlingen, 20.00 uur. Domplein: Taptoe, 's avonds. Studiokelder: „Dan gaan we samen" rn'et Joris Schiks en Sjef van Rosma len, 21.00 uur. De Cockpit, 21.00 uur: Pall Mali Jazz band. Woensdag 30 april: Stadsschouwburg: „Met blijdschap ge ven wij kennis", m.m.v. Adèle Bloe- mendaal. Gerard Cox en Frans Hal- sema, 20.00 uur. Domtoren, 12-13 uur: Beiaardconcert door Chris Bos. Donderdag 1 mei: Stadsschouwburg: Zuidelijk Toneel Glo be met „2, 4, 6, 8, wie wordt er om zeep gebracht?", 20.00 uur. Universiteitshuis, Lepelenburg, 20 uur: 1 meifeest, lezingen, Folk Centrum en politiek studentencabaret uit Wa geningen. Vrqdag 2 mei: Stadsschouwburg: Het Nationale Ballet met de balletten: Les Sylphides, Pas de deux, Shirah, Monument voor een gestorven jongen; aanvang 20.00 uur. Tivoli, 20.15 uur: Muziek van toen en nu. Concert door het USO. Klein Slottheater (Zinzendorflaan, Zeist) „De Voyeurs" en „Dog" van Jean „Baptiste, 20.15 uur. Pocket Theater (Bolksbeekstr.)Caba ret Ivo de Wijs, 20.30 uur. Nieuwe Kamp 13: Muzevalcabaret met: „Dwars tegen de draad", 20.30 uur. Bioscopen: CAMERA, Oudegracht 156, dag. 14.30, 18.45, 21 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45. 21 uur: Ik ben nieuwsgierig, blauw. CITY, Voorstraat 89. dag. 14.30. 18.45 en 21.00 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur: Werelddeel der verschrikkingen. FILMAC, Vredenburg 29, za. en zo. 14.30 en 16.30 uur: Zie je ze vliegen? (de 3 Stooges). OLYMPIA. Amsterdamsestraatweg 350, dag. 18.45 en 21 uur; wo. tevens 14.30 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur: do.'zo.: Hinderlaag voor een she- rif. ma./wo.: Een miljoen voor 7 moorden. PALACE, Vredenburg 29, dag. 12.30. 14.30, 16.30, 18.45 en 21 uur (van 12.30 tot 18.30 uur doorlopend); za. en zo. 18.45 en 21 uur: Liefdesspel in Fin land. REMBRANDT, Oudegracht 73, dag. 14.30 18.45 en 21.15 uur; zo. 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur: De bruid in 't zwart. (Jeanne Moreau en Jean-Claude Bria- iy). SCALA, Potterstraat 16, dag. 14.30,18.45 en 21.00 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: Met zes wordt het homme les. (Doris Day). STUDIO, Oudegracht 154, dag. 14.45. 19.00 en 21.15 uur; zo. 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur: Terzake schatje. VREEBURG, Vredenburg 8a. dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: Rififi onder de gangsters. Nachtvoorstellingen CAMERA, Oudegracht 156, vr. en za. 23.15 uur: Orfeu negro. PAL ACE, Vredenburg 29, vr. en za. 23.30 uur: De commancheros. STUDIO, Oudegracht 154, za. 23.45 uur: The birds. (Alfred Hitchcock). VREEBURG, Vredenburg 8a, vr. en za 23.15 uur: The brave one. ARNHEM: Zaterdag 26 april: Stadsschouwburg: Toneelgroep .Theater met „Blijf zitten waar je zit", 20 uur. Zondag 27 apriL Theater aan de Rijn, „Drugie Danie aanvang 20.30 uur. Dinsdag 29 april: Stadsschouwburg: „Fiesta Gitana", aan vang 20.00 uur. Woensdag 30 april: Stadsschouwburg: Toneelgroep Studio met „De tuin der lusten", 20 uur. Donderdag 1 mei: Stadsschouwburg: Toneelgroep Cen trum met „Een dag uit de dood van verdomde Loewietje", aanvang 20.00 uur. Musis Sacrum: Het Gelders Orkest, di rigent Leo Driehuys, solist Wim Stenz, viool. Werken van Dvorak, Mendels sohn en Beethoven. Aanvang 20 uur. Bioscopen: REMBRANDT, (Velperplein), 2.30,6.45 en 9.15 uur: „Rosemary's baby". STUDIO A, (Lange Wal), 6.45 en 9.15 uur: Italiaanse week; za. „Dieven hebben het weer moeilijk", zo. „La Pupa", ma. „Anna", di. „Hij, zij en de derde", wo. „Giulietta van de gees ten". Za. zo. en wo. 2.30 uur: ,Win netou in de dodenvallei". LUXOR, (Willemsplein), 2.30, 6.45 en 9 uur: „Intiem rapport". Za. 23.30 uur: „Sexy Carmen baby". PALACE, (Bakkerstraat), 2.30 6.45 en 9 uur: „Villa Rides". SASKIA, (Looierstraat), 2.30, 6.45 en uur; za. zo. en wo. 2.00, 4.15, 6.45 en 9 uur: „Jungle boek". mr. van Dijkhuizen, die als ge machtigde van vertegenwoordiger P- M. M. uit Bavel een zevende snelheids overtreding kreeg te verdedigen, stond bepaald niet voor een eenvoudige taak. Zijn cliënt had 15 december 1968 op de Arnhemseweg in Ede circa 78 kilometer per uur gereden. .Blijkbaar nog al slordig op dit punt", merkte de rechter op. Hoewel hem toch een ten uitvoerlegging van een voorwaardelijke ontzegging boven het hoofd hangt, een vonnis dat hem door een Gorkumse kantonrechter is opgelegd". Mr. Van Dijkhuizen meen de, dat M., die iedere dag langs de weg zit, extra kans maakt op snel heidsovertredingen, hoewel hij dit niet als excuus wenste aan te voeren. „Het is wel zo, dat mijn cliënt de reeks overtredingen heeft afgeremd nadat hij een waarschuwing had ge kregen. De laatste twee jaar is er niets meer gebeurd, althans niet wat snelheidsoverschrijding betreft". De kantonrechter vond dat nu niet zo'n geweldig wapenfeit. De officier, mr. Pieter eiste f 150,- boete en wilde de ontzegging aan zijn collega elders in den lande overlaten ,Ik heb de indruk, dat verdachte zich weinig van ver- en geboden in het verkeer aantrekt en daar het de zevende overtreding is, zal ik het niet bij de boete van f 150,- laten. Daarnaast ver oordeel ik (M. tot vier maanden on voorwaardelijke ontzegging", aldus de kantonrechter. „Ik heb m'n linker richtingwijzer uit gestoken, goed uitgekeken en toen er geen verkeer was, ben ik van het Bea- trixplein de weg opgereden. De brom fietser, waarmee ik in botsing ben ge komen, moet wel een flinke snelheid hebben gehad. Ik weet niet, hoe ik dit had kunnen voorkomen", zei de Edese onderwijzers, mej. S. M. van R. Haar was ten laste gelagd, dat ze de bromfietser gehinderd had met haar wagen. Het uitkijken en optrekken kost na tuurlijk enige tijd en het is mogelijk, dat er op het laatste moment nog een bromfietser door de bocht kwam. Het is dan ook geen grove overtreding, die u hebt begaan," zai mr. Pieters, die het in zijn eis bij het schikkingsbedrag van f 40 hield. De rechter vonniste met f 20 boete en achtte niet bewezen, dat ten gevolge van de gedragingen van mej. Van R. de aanrijding zou zijn ont staan. Het was niet zo'n beste dag geweest voor lasser C. J. A. uit Ede, de 20ste december van het vorig jaar. Hij had krap een maand zijn rijbewijs op zak en kreeg in Bennekom een lichte aan rijding met een fietser, wat hem een waarschuwing van de politie oplever de. Vervolgens had enkele uren later een aanrijding plaats in Ede op de krui sing Willem de Zwijgerlaan - Johan Willem Frisolaan. A. kwam in botsing met een van rechts naderende automo bilist A. van E., die eveneens gedag vaard was, maar niet verscheen. „U wordt verweten, dat u de kruising niet met bijzondere voorzichtigheid bent genaderd en dat u niet binnen geringe afstand tot stilstand kon komen", las de rechter voor. „Ik reed minder dan veertig kilome ter en ik ben het er niet mee eens, dat in het proces-verbaal over gladheid van de weg wordt gesproken. Het was niet glad, het had een beetje geregend", zei de verdachte. „Mogelijk heeft uw geringe rijerva ring u parten gespeeld", zei mr. Pie ters in zijn requisitoir. „Of u voorrang hebt of niet: u bent verplicht een krui sing met zijzondere voorzichtigheid te naderen". Eis f 40 boete tegen A. en f 60 tegen Van E. Kantonrechter Jager hield het voor A. op vier tientjes, maar rekende het niet verlenen van voorrang Van E. zwaarder aan: f 75 boete. VEENENDAAL De 12-jarige A. van der H. en zijn 9-jarig broertje G. hebben gisteren aan de politie bekend dat zij een ruit hadden ingegooid van het gymnastieklokaal in het voormali ge lyceum en dat zij vervolgens twee ballen hadden gestolen. De rekening van de ruit zal nu aan hun ouders ge presenteerd worden, de ballen zijn weer aan de gemeente teruggegeven. VEENENDAAL Het is niet uitgesloten, dat de Christelijk Historische Unie en de Anti Revolutionaire Partij in Veenendaal tot een nauwe samenwerking besluiten. Het moet zelfs niet onmogelijk worden geacht, dat nog voor de ge meenteraadsverkiezingen van 1970 een gezamenlijke raadsfractie wordt ge vormd. De fractieleiders van beide partijen zijn warme voorstanders van een bundeling van krachten. „Persoonlijk ben ik altijd een groot voorstander geweest van een gezamen lijk optreden van CHU en ARP. Het is alleen jammer, dat de toenadering tus sen de beide partijen een beetje stroef verloopt. Er zijn de laatste jaren welis waar verschillende contacten geweest tussen de beide fracties, maar die zijn tot nu toe op niets uitgelopen", aldus de heer H. van Manen, fractieleider van de ARP in Veenendaal. De heer A. Visser, CHU-fractieleider, is dezelfde mening toegedaan als zijn collega van de ARP. „Ik heb altijd een nauwere samenwerking beoogd, maar tot nu toe is die niet gerealiseerd. Er bestaat van mijn kant maar ik kan alleen mijn persoonlijke mening geven zelfs geen bezwaar om met de ARP één fractie te vormen. Bundeling van krachten in de christelijke politiek is, geloof is, altijd van harte toe te jui chen". Dr. M. J. D. van Dam, voorzitter CHU-kiesvereniging in Veenendaal, wil de desgevraagd niet op een eventuele samenwerking ingaan. De voorzitter van de ARP, drs. H. Heinsch, was niet voor commentaar bereikbaar. De CHU-fractie in de Veenendaalse gemeenteraad telt op het ogenblik drie leden terwijl bovendien nog twee wethouderszetels in het bezit zijn van deze partij. De ARP-fractie bestaat eveneens uit drie leden, maar deze par tij bezit daarentegen slechts één wet houderszetel. ELST Gevonden: een kinderjasje. Inlichtingen rijkspolitie Eist. i «3SL GESORTEERDi r IN RLLE 1 BENODIGDHEDEN x 1 BEATRIXSTR. 74-76 - SHOWROOMS 78 80 - TE1.12965 - VEENENDAAL

De Vallei | 1969 | | pagina 3