Plan tot terugtrekking van troepen uit Tsj.-Slowakije Chinees partijcongres na 24 dagen beëindigd fiber Over de grenzen Stabiel Regeling getroffen voor verpleging geesteszieken Tanjoeg meldt uit Moskou Grieks meisje met verbrande slokdarm voor genezing naar Nederland Discussie over bedrijfssluiting NATIONALE GASTVROUWE VAN WALES IN ONS LAND Zes jaar voor doden kind Roofovervallers oude portier voor rechtbank Kort geding over beroepen- telefoongids de bank waar ook zich thuis voelt Lager dividend Norit Lawaaiig hart Op Koninginnedag rijden treinen als op zondag EI!\DE GEVIERD =H!I drJ:» V oedselzendingen deden sterfte in Biafra dalen 12000,- 18 maanden f123.17 p.m. aflossen of f5000,- 24 maanden f234,12 p.m. aflossen Groot-metaal praat 14 mei verder over de lonen Immigratie Canada liep in '68 terug Architect J. J. Vriend kreeg Amsterdamse persprijs 1968 Pagina 5 ZATERDAG 26 APRIL 1969 PRAAG/BELGRADO Binnenkort /al tegelijkertijd in Moskou en Praag een ..schema" gepubliceerd worden over de terugtrekking van Sovjet-troepen uit Tsjecho-SIowakije, aldus deelt het Joegoslavische persagentschap Tanjoeg uit Moskou mee, „goed ingelichte zegslieden" citerend. Tanjoeg zei, dat de bekendmaking over de terugtrekking gedaan zal worden vóór de communistische wereldconferentie in juni. UTRECHT De officier van justi tie bij de rechtbank in Utrecht heeft gisteren tegen de 34-jarige metselaar T. P. A. H. uit Utrecht wegens een roof overval vijftien maanden onvoorwaar delijke gevangenisstraf geëist en tegen de 18-jarige handelaar T. G. V., even eens uit Utrecht, acht maanden gevan genisstraf, waarvan vier maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. De twee mannen bekenden in de nacht van 15 op 16 februari van dit jaar een bejaarde nachtportier van het hotel Terminus aan het Utrechtse sta tion met geweld te hebben bedreigd, te hebben mishandeld en hem te heb ben gebruikt om een brandkast te la ten open maken zodat zij zich met twee geldkistjes (gezamenlijke inhoud 2600 "gulden) uit de voeten konden maken. Het tweetal liet zich rond het mid dernachtelijk uur in het hotel inslui ten. Toen de portier zijn ronde deed kwam één van hen achter het buffet tevoorschijn en eiste drank. Toen de portier dit weigerde en de man in de gang werd bevolen weg te gaan kwam een ander opduiken. De portier werd daarop tegelijk van voren en van ach teren beet gegrepen. „Als je dan geen geld geeft, maken we je kapot", was de kreet, waardoor de portier zich genoodzaakt zag de sleu tel van de brandkast te pakken en de safe voor zijn overvallers te ontsluiten. Met twee van de vier geldkistjes koos het tweetal daarop het hazepad, nadat de portier in een ogenblik van onoplet tendheid van de rovers via de zijdeu ren aan zijn belagers kon ontsnappen en bij een taxichauffeur groot alarm kon slaan. De uitspraak volgt over veertien da gen. UTRECHT De Nederlandse Spoor wegen hebben gistermiddag meegedeeld dat de; dienstregeling op Koninginnedag 30 april (woensdag) wordt uitgevoerd als op zondag. Dit betekent dat in de vroege morgenuren een groot aantal treinen uitvalt. In de radiorubriek „Zin en tegenzin" van de Vara wordt zondagavond (Hil versum I, 19.00 tot 19.30 uur) gediscus sieerd over bedrijfssluitingen. Aan de discussie werken mee dr. P. H. van Gorkum, hoofdbestuurslid van de PPR, drs. B. Goudswaard, lid van de Tweede Kamer voor de AR., drs. J. Bons jr., di recteur van Bijenkorf-Reheer en drs. G. J. van der Hoeven, economisch me dewerker van het N.V.V. AMSTERDAM Een kort geding over een nog te verschijnen beroepen- telefoongids voor Den Haag heeft giste ren voor de president van de Amster damse rechtbank gediend. De uitgeef ster van de in juni vorig jaar versche nen telefoonberoepengids voor Den Haag, de z.g. „gele gids", de Handels- telefoongidsenmij. uit Amsterdam, had dit geding aangespannen tegen de uit gever van de „Algemene Beroepengids", de heer J. F. C. Rutz uit Amsterdam, die bezig is met zo"n gids voor Den Haag. De raadsman van de „gele gids", mr. L. Wichers Hoet, stelde dat de heer Rutz het auteursrecht van de uitgeef ster van de Gele gids schendt doordat hij bij de samenstelling van zijn gids het overgrote deel der gegevens heeft overgenomen uit de Gele gids voor Den Haag. Ter staving van zijn stelling leg de de raadsman twee katerns van de nog uit te geven algemene beroepen gids over, waaruit bleek dat daarop de gegevens met drukfouten, miszettin- gen en omissies in 92 gevallen precies zo uit de Gele gids wareT overgenomen. De uitgeefster van de Gele gids vraagt de president, de heer Rutz te bevelen zich onmiddellijk te onthouden van elke verveelvoudiging en openbaarmaking van de door hem voorbereide gids en uitlevering van de katerns en reeds ge bonden exemplaren aan de eiseres op straffe van een dwangsom van f .5000 voor. elke overtreding daarvan. De raadsman van de heer Rutz, mr. J. I. Sanders, die overrompeld werd met het bewijsstuk van zijn tegenpleiter, zei dat zijn cliënt alle in de PTT-beroe* pengids van 1966 opgenomen personen had laten opbellen. De gegevens waren geverifieerd en gevraagd was of men in de algemene beroepengids vermeld wilde worden. Verder waren de gege vens geverifieerd aan de hand van aller lei gidsen, lijsten en natuurlijk was ook in de Gele gids gekeken om het te ve rifiëren, zo deelde mr. Sanders mede. Het betekent volgens hem helemaal niet, dat de gegevens overgenomen zijn. De indruk is dat het tijdstip gekozen werd om de nadruk te leggen op de Sovjet-steun aan de nieuwe Tsjechoslo- waakse leiders, en wat in Moskou „de normalisatie van de toestand in Tsje- choslowakije" genoemd wordt, te sti muleren. Oppositie De communistische leiding in Tsje cho-SIowakije heeft gisteren doen we ten, dat er een eind moet komen aan oppositie in de eigen partij en een te rugkeer van het politieke beleid van de „oude garde". „Trouw aan de teruggezette partij leider Alexander Dubcek is geen ex cuus voor het onthouden van steun aan de nieuwe leider Husak", schreef de Rude Pravo, het officiële partijblad gis teren. „Het beleid van een partij is niet en kan niet afgestemd zijn op enkelingen. En bovendien heeft er. geen verschil in opvattingen bestaan tussen de kamera den Dubcek en Husak, en die bestaan nog niet, ten aanzien van de partijpo litiek". In een ander artikel in de Rude Pra vo wordt scherpe kritiek geuit op het wachten met steun geven aan de nieu we partijleiding, in afwachting van wat komen gaat. Dit was bijvoorbeeld merk baar in het mijndistrict Kladno, ten noordwesten van Praag en elders. Dit „onthouden van steun" komt ook tot uiting in het opzeggen van het par tijlidmaatschap er zijn ongeveer 500 gevallen gemeld van het ogenblik, dat Dubcek verdween, tot aan de 22e april. Duizenden hebben de partij verlaten sedert de Sovjet-invasie van verleden jaar. De Rude Pravo, die dit meldt, geeft er geen verklaring voor. Rehabilitatie Een rechtbank in Praag heeft vrijdag rehabilitatie verleend aan William Oa- tis, gewezen correspondent in Praag van een Amerikaans persbureau. Hij werd in 1951 op beschuldiging van spio nage tot tien jaar gevangenisstraf ver oordeeld. De rechtbank is van oordeel dat de spionagezaak verzonnen is door de toenmalige minister van staatsvei ligheid Korpiva. Oatis - werd na twee jaar vrijgelaten. In 1951 en 1952 zijn in de z.g. zaak-Oatis zeventien Tsjecho- slowaken berecht. Uitgewezen De correspondent in Praag van het Westduitse blad Der Spiegel en van 'n aantal dagbladen in het Rijn- en Roer gebied, Christiaan Schmidt-Haeur, is gezegd dat hij Tsjecho-SIowakije zal moeten verlaten. oZndag moet hij ver dwenen zijn. De 30-jarige journalist is meege deeld dat hij nieuws had verzameld van „dingen waar hij niets mee te ma ken had", en dat hij geïnteresseerd zou zijn in bepaalde militaire onderwer pen. Sinds de Sovjet-inval in Tsjecho-SIo wakije was reeds een aantal Westerse journalisten het land uitgezet, maar Schmidt-Haeur is de eerste die dit lot treft na het aan de macht komen van Husak. SCHIPHOL In een lijntoestel van de BEA uit Londen is donderdag de 22-jarige Stella Owen, nationale gastvrouwe van Wales, op Schiphol aangekomeh. Zij zal zaterdag de fer- ventste supporter zijn van de sport ploegen uit Wales, die in Amsterdam op wat wordt genoemd „de mini Olym pische spelen" hun krachten zullen meten met Nederlandse tegenstanders. Het team van Wales bestaat uit bok sers, wielrenners, schutters, gewicht- heffers, schermers, trampolinesprin gers en hockeyspeelsters. Stella Owen, die in de nationale dracht van Wales arriveerde, is onder wijzeres van beroep, doch onderbrak deze functie voor de tijd van een jaar, ADVERTENTIE HONGKONG Het communiqué dat in Peking is uitgegeven na 't partijcon gres zegt over de buitelandse politiek, dat „methodisch, logisch en zorgvul dig" te werk dient te worden gegaan, „zonder in algemeenheden te vervallen" De „Amerikaanse imperialisten en Rus sische revisionisten" worden krachtig veroordeeld. De partij betuigt haar „warme sympathie jegens de Chinezen in Hongkong en Macao", maar onthoudt zich van dreigementen aan het adres van Engeland en Portugal. Het Vietnamese vólk (niet de partij) wordt lof toegezwaaid. Over de vredes onderhandelingen in Parijs wordt niet gerept, noch over Noord-Korea, waar mee de betrekkingen slechter zijn ge worden door de Sow jetgezindheid van dat land. Waarnemers merken op, dat over de recente incidenten aan de grens met de Sowjet-Unie evenmin wordt gespro ken. Het communiqué noemt de leden van het nieuwe centrale comité. Het blijkt dat oud-president Lioe Sjao-Sji en alle andere .aanhangers van de kapitalisti sche weg" zijn verwijderd. Daarbij is ook de gewezen partijsecretaris Teng Hsiao-Ping. Een plaatsvervanger schijnt niet te zijn aangewezen. Mogelijk heeft men deze functie laten vervallen. Met massale demonstraties heeft Chi na gisteren het einde van het negende partijcongres, dat 24 dagen heeft ge duurd, gevierd. De festiviteiten begon nen donderdag kort na middernacht al. Op het plein van de hemelse vrede in Peking stroomden honderdduizenden ADVERTENTIE WASAUTOMATEN AFWASMACHINES LIEBHERR NEDERLAND N V 020 946287 AMSTERDAM mensen samen. Zij droegen vlaggen en enorme portretten van Mao. Er traden dansgroepen op en onophoudelijk knalde er vuurwerk. Alles verliep uiterst ge disciplineerd. Het nieuwe centrale partijcomité telt 170 leden en 109 kandidaatleden. Het nieuwe presidium van de partij bestaat blijkens het communiqué uit ouder ka der en jonge functionarissen die tijdens de culturele revolutie hun sporen hebben verdiend. Het leger is vertegenwoordigd door een grote groep met aan het hoofd stafchef Hoeang Joeng-Sjeng. Ook Mao' echtgenote Tsiang Tsjing, die een grote rol in de culturele revolutie heeft ge speeld, is lid van het centrale comité. Op die van Mao en LinPiao na wor den de namen in alfabetische volgorde opgesomd. Van de ongeveer 90 leden van het in 1956 gekozen centrale comité is nog slechts een derde deel, onder wie de grijze maarschalk Tsjoe Teh, die tijdens de culturele revolutie veel kri tiek heeft moeten horen. Onder de leden van het centrale comité zijn 13 vrou wen en bij de 109 kandidaatleden tien. AMSTERDAM De rechtbank te Amsterdam heeft de 25-jarige Hilver- sumse plaatwerker J. H. J. M. wegens moord op zijn 21 maanden oude zoontje Hans tot zes jaar gevangenisstraf met aftrek en daarna terbeschikkingstelling van de regering veroordeeld. Tegen de plaatwerker was acht jaar met aftrek geëist. De Hilversummer, die tijdens de zit ting een volledige bekentenis aflegde, had zijn zoontje, op wie hij erg gesteld was, met beide handen gewurgd. Hij had dit gedaan omdat hij vreesde dat het kind „een ellendig leven" tegemoet zou gaan nadat de moeder een paar keer met een barkeeper uit was ge weest. toen ze in oktober uit 200 gegadig den de titel van nationale gastvrou we won en in deze nieuwe functie ging werken voor de toerj^tenfedera- tie vari haar land. Haar zal op 1 juli de eer te beurt vallen prins Charles van Engeland te begeleiden in de processie in het kas teel van Caernarvon, waar hij for meel zal worden gekroond als „prins van Wales". MAASTRICHT De zesjarige Christina Filauglou uit Saloniki, wier slokdarm een jaar geleden verbrandde toen ze van een fles salpeterzuur dronk, zal mis schien in Nederland worden genezen. De Griekse artsen staan machteloos. Al een jaar wordt het meisje kunstmatig gevoed. Als de passen-formaliteiten voor moeder en dochter tijdig rondkomen, zullen beiden dinsdagmiddag op Schiphol landen. In het vliegtuig zijn speciale voor zieningen voor de kunstmatige voe ding getroffen. Eerst onderzoek Vervolgens gaat het met een toestel van de NLM naar Zuid-Limburg, waar een team specialisten onder leiding van dr. E. Laumans van het St. Bar- bara-ziekenhuis in Geleen gereed staat. Christina zal daar grondig worden onderzocht. Pas dan zal het medisch team beslissen of en waar zij een ope ratie zal ondergaan. Volgens een woordvoerder van het Geleens zieken huis wordt een slokdarmtransplanta tie zeer onwaarschijnlijk geacht. Hulpactie Misschien zal een nieuwe slokdarm worden gemaakt van een stuk darm, dat uit haar buik wordt genomen. De vader van Christina, de 36-jarige Carl Filauglou, werkt al vier jaar als arbeider bij de Staatsmijnen. Over de kosten van deze omvangrijke actie hoeft hij zich, dank zij de spontane hulp van Limburgse particulieren en instellingen, weinig zorgen te maken. De hulpactie werd op gang gebracht door een sociaal werkster. Een Lim burgse particulier betaalt de vliegreis van moeder en kind naar Nederland. Het AZL-ziekenfonds verklaarde zich bereid Christina als lid in te schrijven, zodat de medische behande ling voor een groot deel door dit zie kenfonds wordt gedragen. Als tot operatie wordt besloten zal dit niet de eerste keer zijn in ons land. Vorig jaar november is in het Rot terdamse ziekenhuis Dijkzigt bij het toen elfjarige meisje Margret Egberts uit Ter Aar een deel van haar dikke darm in de keel geplaatst, naast de oude slokdarm. Die gaat er waar schijnlijk in juni uit. Het meisje eet en spreekt nu normaal. BUCHILL FALLS (Pennsylvania) De Wereldraad van Kerken heeft giste ren bekendgemaakt dat de voedselzen- dingen naar Biafra ertoe hebben bij gedragen, dat de sterfte daar de laatste maanden belangrijk is gedaald. De gezamenlijke kerkelijke hulpactie voor Biafra heeft sedert de hulp bègom een jaar geleden, reeds 20.000 ton voed sel en medicamenten naar Biafra ge zonden, gemiddeld 10 ton per vliegtuig. Op het ogenblik krijgen twee miljoen mensen in Biafra dagelijks voedsel in 1200 distributiecentra. ADVERTENTIE voor u 2000 en voor u... de heer J. W. Hoogeveen beheerder bijkantoor Amstelveen Contant geld nodig voor privé-doeleinden? Neem een persoonlijke lening bij de NMB. Dat gaat prettig en snel. Bijvoorbeeld: 3000,- in handen, betaling in 18 x 183,15. Of: 10.000,- in handen, betaling in 36 x 332,67. Loop eens binnen bij het dichtstbijzijnde NMB-kantoor. Men geeft u er graag alle inlichtingen over de persoon lijke lening. U zult zien, dat bij de NMB de persoonlijke lening samengaat met per soonlijke service. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Veenendaal: Markt 5. Ede: Breelaan 1. Tiel: Hoogeinde 3. MARGRET EGBERTS kreeg nieuwe" slokdarm DEN HAAG Na een ongeveer an derhalf uur durende vergadering van de „Raad van overleg in de metaalin dustrie" (z.g. groot-metaal) hebben werkgevers- en werknemersbestuursle den van die raad gisteren in een geza menlijke persconferentie meegedeeld dat het overleg, na beraad in eigen kring, op woensdag 14 mei zal worden voortgezet. De raad van overleg was, zoals be kend is, op verzoek van de werkne mersorganisaties bijeengekomen. Het overleg in deze raad was het gevolg van het door de werkgeversle den van het bestuur van de Stichting van de Arbeid „vierkant" afwijzen van het voorstel van het overlegorgaan van de drie vakcentrales ter compensatie van de prijsstijging twee procent van de premiebetaling voor sociale verzeke ringen over te hevelen van de werkne mers naar de werkgevers. DEN HAAG De heer Allan J. Mac- Eachen, minister van arbeidsvoorzie ning en immigratie, heeft bekend ge maakt dat het aantal personen dat in 1968 naar Canada emigreerde in totaal 183.974 bedroeg. Hiervan kwamen er 3.264 uit Nederland. Ten opzichte van het jaar 1967 valt een daling te con stateren. Deze getallen waren toen res pectievelijk 222.876 en 4401. AMSTERDAM Een omzetdaling van het Nederlandse bedrijf met 6 pro cent, toenemende concurrentie, voort durende kostenstijging en een iets min der volledige bezetting van de fabriek in Klazienaveen hebben de brutowinst van Norit in 1968 met 14 procent om laag gedrukt. De nettowinst daalde met bijna 20 procent. Daarbij moet nog in aanmerking worden genomen dat het vorig jaar overgenomen Schotse be drijf The Clydesdale Chemical Compa ny, dat 12 procent van de totale omzet van Norit voor zijn rekening neemt, in 1968 een omzetstijging boekte. Dit be drijf is gekocht voor f 2,9 miljoen. Voorgesteld wordt het dividend te verlagen van f 6,30 tot f 5.20 per aan deel in contanten, plus een nieuwe aandelen op 35 uitstaande ten laste van de agio-reserve. De brutowinst liep te rug van f 9,21 tot 7,96 miljoen, de net towinst van f4,04 tot f 3,25 miljoen. 17 r is geen land in West-Europa waar- van de bevolking zo sterk voor sta biele prijzen is als die van de Bond.src- publeik Duitsland. Ze is zeer gevoelig wat die stabiliteit betreft en dat heeft waarschijnlijk te maken met het feit dat velen zich o.a. de gevolgen van twee inflatieperioden, nl. in 1923 en in 1948, maar al te goed herinneren. Men kan stellen dat de bevolking der Bondsre publiek een prijsstijging van gemiddeld b.v. drie procent per jaar als zeer ge vaarlijk beschouwt. De minister van Economische Zaken Schiller, heeft op het afgelopen week in Bad Godesberg gehouden driedaagse buitengewone congres van zijn sociaal democratische partij, de stijging van de produktiviteit verbazingwekkend ge noemd. Ze neemt elk jaar, sinds mid den 1967 met meer dan vijf procent toe. Juist op dat front van de produktiviteit leveren de werknemers een belangrijk- ke slag om de prijsstabiliteit. Minister Schiller stelde in het licht, dat de aanzienlijke opgang in de con junctuur van de Bondsrepubliek voort gang kon vinden met conjunctureel re latief stabiele prijzen. Hij verheelde niet, dat de huren en de prijzen van sei- zoengevoelige levensmiddelen stijgen Men is het er over eens dat andere fac toren als de loonpolitiek van invloed zijn geweest op het prijsniveau. Tnmiddels maakt men zich in de over de ontwikkeling van het prijsni veau: voor geheel 1969 was een prijs stijging van gemiddeld twee procent verwacht, maar men vreest dat het wel meer kan worden. Het Duitse verbond van vakvereni gingen DVB heeft al laten weten dat de prijzen in het eerste kwartaal van dit jaar al meer zijn gestegen dan was ver wacht voor het gehele jaar. Maar van de kant van de in Keulen zetelende vereniging van Duitse Werk geversverbonden is voorgerekend, dat daar „niets van klopt". Immers, zo zei men, in vergelijking met de overeen komstige maanden in 1968, heeft de prijsstijging in januari 1969 0.7 procent bedragen, in februari 0.3 en in maart 0.2 dat is samen niet meer dan 1.2. T"\e loonpolitiek is geheel en zaak van de partijen die bij de contracten zijn betrokken. Sinds enkele jaren (1964) heeft de Bondsregering een vijf man sterke z.g.n. „raad van deskundi gen" ingesteld die aan het eind van elk jaar aan de Bondsregering zijn ver wachtingen op sociaal-economisch ge bied voor het komende jaar voorlegt. De Bondsregering is verplicht binnen acht weken daarna haar zienswijze op die prognoses openbaar te maken en, zonder enige aanbeveling op het gebied van de loonvorming, aan de orde te stellen in vergaderingen met vertegen woordigers van werkgevers en van werknemers. Dat geschiedt in het sinds februari 1967 ingestelde instituut van de z.g.n. „Konzertierte Aktion", de „concertvereniging" waarin ieder lid en iedere groep zoveel mogelijk in har monie zijn partij moet meespelenJn het belang van dc economie van het land en zijn bevolking. Het instituut bestaat wellicht nog te kort voor een waarde-oordeel erover van de werkgevers- en werknemersver tegenwoordigers. Maar erg warm loopt men er nog niet voor. Men heeft de in druk dat de regering teveel van de par tituur heeft vastgelegd en voor de ove rige deelnmers aan het concert te weinig gelegenheid laat voor improvisaties en voor een eigen inbreng. Het systeem van „Konzertierte Ak tion" sluit sterk geleide loonpolitiek en dus jaarlijkse uniforme loonrnden uit. De moeilijkheden die men nu vrijwel overal in de Bondsrepubliek weer onder vindt door grote spanning op de ar beidsmarkt en het daardoor weer duur der worden van de arbeidskracht, moet door bedrijfstakken en ondernemingen zelf in onderhandelingen met de vak bonden worden opgelost. Overigens heeft het Duitse industrie instituut er op geattendeerd, dat de ver langens van de vakbonden op het gebied van o.a. de medezeggenschap ondemo cratisch zijn. Immers, aldus het insti tuut, wie en wat vertegenwoordigen die vakbonden nu wel? In 1950 was 31.9 procent der werknemers in de Bondsre publiek in een vakbond georganiseerd, in 1960 31 procent, in 1965 29.9 procent en in 1967 29.6 procent. Het aantal ge organiseerde werknemers is percents gewijs dalend, maar ook absoluut. Groepen die minder dan een derde van de werknemers vertegenwoordigen kun nen voor de -tweederde nict-georgani- seerden toch geen verlangens aandra gen, aldus het instituut, waarvoor de werknemers geen belangstelling heb ben? DEN HAAG De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. R. J. H. Kruisinga, heeft in het kader van de Ziekenfondswet een regeling ge troffen waarin de aanspraak van verzekerden op psychiatrisch onderzoek, be handeling en verpleging in inrichtingen voor psychiatrische dagbehandeling wordt geregeld. Hiermee wordt naar het oordeel van de staatssecretaris een verdere stap ge zet op de weg naar een noodzakelijke voortgaande differentiëring op het ge bied van de behandeling en de resocia lisering van geesteszieken. Met de invoering van deze vorm van behandeling wordt beoogd te bevorde ren o.m. een ook in dit opzicht aan de moderne inzichten aangepaste genees kundige verzorging van psychiatrische patiënten. Een bijzonder belangrijk aspect van de invoering van de psychiatrische dag behandeling is gelegen in het feit, dat hiermee gepoogd wordt een grotere ef ficiency, een grotere doelmatigheid te PORT ELIZABETH (Zuid-Afrika) Een nieuwe plastic buis, die is aange bracht in het hart van de 35-jarige Alf Prins klopt zo hard, dat zijn vrouw er 's nachts niet van slapen kan. Prins heeft onlangs in Kaapstad een open hartoperatie ondergaan, die werk uitge voerd door het team van de hartchirurg professor Barnard. Volgens journalisten heeft Prins ver klaard dat zijn hart het geluid maakt van een ouderwetse waterpomp. bereiken, doordat voor de behandeling van de daarvoor in aanmerking komen de zieken geen ziekenhuisbedden meer nodig zijn. Mede vanuit een oogpunt van doelma tigheid en van kostenbewaking wordt de verstrekking voorshands beperkt tot ten hoogste negentig aaneengesloten behandeldagen. Hierdoor wordt bevor derd dat de, verstrekking primair zal worden verleend voor de behandeling bij die patiënten van wie binnen het gegeven tijdsbestek resultaat van de behandeling reëel is te verwachten. AMSTERDAM Burgemeester Sam- kalden heeft gistermiddag de Amster damse Persprijs 1968 uitgereikt aan de Amsterdamse architect en journalist J. J. Vriend (72) op een bijeenkomst in het Hilton Hotel. De architect wijdt al vele jaren lang kritische beschouwin gen aan de architectuur en de stads ontwikkeling in het weekblad De Groe ne. De heer Vriend is de vierde jour nalist aan wie de prijs werd toegekend. T

De Vallei | 1969 | | pagina 5