OP 23 MEI SLECHTS 20 MINUTEN TIJD VOOR PLAA TSEN VAN LAA TSTE CAISSON Afdamming van Lauwer szee is nu in volle gang ABNgoed jaar en ook goede vooruitzichten Felle brand teisterde Asfaltfabriek Olst Voorstel tot fusie achttien coöperaties tot één organisatie stuit op verzet van deelgenoten Maandag beslist „Co-op"-top over blijven of aftreden eel geleerd van afsluiten olkerak 9100 hectaren voor 150 min Zwartkijkers! aangifte formulier Dan kijkt u gerust! „CO-OP NEDERLAND" HEEFT 30.000 GEZINNEN TOT KLANT Lager dividend Holic Nat. Nederlanden hoger dividend Ontploffing verwondt werknemer Fusie Pelgrim- Neerlandia Mij. Nederland iets beter Slavenburg neemt Meijs over ZEEBODEM DIVIDEND-VOORSTELLEN DE MENSEN STOOMWALS ZAT VOL PISTOLEN CONCURRENTIE TEGEN ZELFSTANDIG ZATERDAG 26 APRIL 1969 De afsluiting van de Lauwersz.ee is tn volle gang. De eerste caissons zijn al geplaatst. De foto rechts toont de gereedlig gende caissöns. De foto onder toont op een maquet te hoe de afsluiting met de 25 caissons tot stand zal komen. OOSTMAHORN Wanneer koningin Juliana in de vroege ochtend van 23 mei de plaatsing van de laatste van 25 caissons in het sluitgat van de Lauwers- zee zal aanschouwen (tenminste wanneer de weergoden geen spaak in het wiel steken) betekent dit de laatste, grootste operatie van een werk, waarvoor de toenmalige minister van Verkeer en Waterstaat op 10 juni 1960 opdracht gaf. Die opdracht luidde: de Lauwerszee moet worden afgesloten. Deze plaatsing be tekent wel de afdamming, maar nog niet de volledige afsluiting. Deze zal pas een feit zqn wanneer de kleppen van de 25 caissons zullen zqn gesloten, er zand in en. tussen alle spleten en gaten zal z(jn gespoten en er aan de wad- zqde onder water stortsteen zal zijn aangebracht. Tevens betekent de afdamming het einde van een periode die op 22 april is begonnen met het plaatsen van het eerste landhoofdcaisson. Het hoofd van de dienst Lauwerszee- werken van Rijkswaterstaat, ir. C. van der Burgt, heeft dezer dagen opgemerkt dat hjj en zjjn medewerkers de afdam ming van het Volkerak hebben beke ken en daarvan veel hebben kunnen op steken. Bovendien verwachtte hq bq de huidige operatie steeds meer ervaring op te doen zodat de laatste plaatsing op 23 mei. waarvoor gezien het tij 20 minuten beschikbaar is, vlot zal ver lopen. Bij de afdamming komen de mannen van Rijkswaterstaat en de (aannemers) combinatie Lauwerszee volgens zijn zeg gen voor drie grote problemen te staan. Het eerste probleem vormt de plaat sing van de caissons (elk 1845 ton we gend), die. steeds moeilijker wordt, om dat daarvoor naarmate de afdamming vordert, steeds minder tijd beschikbaar komt. Over deze moeilijkheden en pro blemen, die zich bij deze plaatsing kunnen voordoen, is jarenlang nage dacht en zouden er zich tegenslagen voordoen: de tegenaanval is tot in de tails uitgewerkt, maar gehoopt wordt uiteraard dat deze niet nodig zal zijn. Ir. van der Burgt wilde voorop stel len, dat de sleepbootdeskundigen, die thans aan de afdamming van het Vol kerak werken, waar „slechts" 12 cais sons worden geplaatst, eveneens het plaatsen van de caissons in de Lau werszee voor hun rekening nemen. Op tegenvallers is gerekend en wel in de vorm van een reservecaisson en een aantal kubusvormige gesloten caissons, die gekoppeld de plaats van een ande re caisson zouden kunnen innemen. Bo vendien is een grote hoeveelheid steen voorhanden om eventuele gaten op te vullen. Hoe de omgeving van een geplaatste caisson zich zal houden is het tweede ADVERTENTIE Kijkgeld betalen moeten we allemaal. Dat staat in de wet. Wees verstandig en vraag een aan. Dat doet u zo Schrijf uw naam en adres achter op een lege envelop en stuur die - zonder postzegel - aan Drukkerij De Boer. Verhoging van 15 naar 16 procent. Jaarvergadering op 21 mei. Wernink's Beton. Verlaging van 11 naar 8 procent. A.S.W. Apparaten. Verlaging van 13 naar 8 procent. Co-op Nederland werkt voor achttien verbruikscoöperaties. Die hebben sa men 430.000 gezinnen als klant en ha len dit jaar waarschijnlijk een omzet van 600 miljoen gulden. Bij Co-op Nederland zijn ook zestien landbouwcoöperaties aangesloten, maar het aandeel van hun omzet in die van Co-op is vrij gering. Co-op Nederland hoofdzetel in Rot terdam koopt in, verwerkt en produ ceert, distribueert, geeft adviezen, alles ten dienste van de aangesloten coöpe raties. Deze consumentenorganisatie (omzet ongeveer 260 miljoen gulden) beschikt over: twee meelfabrieken, een thee- mêleerderij, een koffiebranderij, een graansilo, en fabrieken voor het maken van jam, beschuit, appelmoes, bis- kwies. chocolade, suikerwerken en ver micelli. In Utrecht staat bovendien een bis- kwiefabriek die voor 20.000 winkels in de Europese gemeenschap produceert. De bevoorrading van de vele honderden winkels gebeurt vanuit Roermond, Hen gelo en Utrecht. Dochters van Co-op Nederland zijn: Verzekeringsmaatschappij Vemaco NV in Rotterdam; Garagebedrijf Cosca NV in Utrecht en NV Drukkerij Dico in Amsterdam. De achttien districtscoöpe raties hebben: 630 van de 20.000 kruidenierswin kels in ons land (185 supermarkten, 220 zelfbedieningswinkels en 225 toon bankzaken). Marktaandeel ongeveer 7,5 procent. 30 slagerijen, 83 brood- en banket winkels, 20 textielwinkels, 13 winkels op het gebied van huishoudelijke arti kelen, 7 op gebied van interieurverzor ging, 11 schoenwinkels, 36 drogisterij en, een warenhuis en een tiental ande probleem waarvoor men zich gesteld ziet. Daarbij gaat het vooral om de vraag of de steeds sterker wordende stroom (bij eb zowel als vloed moet er steeds 120 kubieke miljoen meter wa ter door het steeds nauwer wordende sluitgat) al dan niet vat zal krijgen op het zand van de zeebodem, waar geen zinkstukken meer liggen. Theoretisch wordt het nl. mogelijk ge acht, dat de stromingen de reeds in zee aangebrachte drempel, waarop de caissons komen te rusten zouden kun nen bedreigen, maar ja deskundigen verwachten dit niet gezien de in het Volkerak opgedane ervaringen, waar de „ontgrondingen" bijzonder klein zijn. De groep mensen die de afdamming verricht, zou het derde probleem kun nen vormen, gezien de grote spanning waaronder 3V« week gewerkt moet wor den. Men ziet hiervoor als oplossing een zo groot mogelijke spreiding van arbeid en verantwoordelijkheden. Bo vendien worden gedurende deze perio de de andere problemen, verband hou dend met de afsluiting, terzijde gelegd. Op grond van bovenstaand operatie- plan hopen de mannen van Rijkswater staat en de aannemers de afsluiting te voltooien, waardoor a raison van 150 miljoen gulden 9100 hectaren aan ons land zal worden toegevoegd. Met de 25 caissons zal een sluitgat worden overbrugd van 900 mtr, waar door een 13 km lange dam, voorzien van reeds gereed gekomen uitwatering en schutsluizen zal ^ontstaan tussen noordelijk Groningen en noordelijk 'Friesland. Van genoemde 9100 ha zal een deel bestaan uit landbouwgronden, een deel uit recreatiegebied en een deel uit mi litair oefenterrein. De rest, 2500 ha, zal water blijven en behalve aan de water sport ook dienstbaar zijn aan grote de len van Friesland, Groningen en Dren te (niet minder dan 400.000 ha) om daarin overtollig water te lozen. WADDINXVEEN Het bestuur van Kempkes Meubelfabrieken onderhan delt met derden over een samenwer king, maar in de jaarvergadering gis teren wilde men daarover geen nadere gegevens verstrekken. HENGELO De geconsolideerde winst- en verliesrekening over 1968 van de samenwerkende elektrotechnische fa brieken Holec N.V. verantwoordt een exploitatieresultaat van f 15.46 miljoen (v.j. f 16.66 miljpen). Na de nodige mu taties resteert eert netto concernwinst van f 2,74 miljoen (3,19 miljoen), waar van gereserveerd wordt in de werk maatschappijen f 0,64 miljoen (0,91 mil joen). Daarna resteert een uit te keren winst van f 2,1 miljoen (f 2,27 miljoen). Voorgesteld wordt, zoals bekend, het di vidend te verlagen tot twaalf (dertien) procent. De liquiditeitspositie per ulti mo 1968 is, blijkens het verslag, goed te noemen. Over de vooruitzichten wordt opge merkt, dat de economische ontwikkeling zich in Nederland vooral in de tweede helft van 1968 door een forse groei heeft gekenmerkt. Het ziet ernaar uit, aldus de directie, dat deze ontwikkeling zich in 1969 zal voortzetten. Over het geheel genomen lijkt het dat de toekomstige economische ontwikkeling er voor Ne derland niet ongunstig üitziet. Toch meent de directie dat in het algemeen niet zonder meer aangenomen mag wor den, dat gunstige resultaten te ver wachten zijn. QJ DEN HAAG In de commissarissen- vergadering van Nationale-Nederlan- den n.v. is besloten op. de 29 mei te houden algemene vergadering van aan deelhouders een dividend over 1968 voor te stellen van 20 pet (v.j. 18 pet), waar van reeds in januari een interimdivi dend van 8 pet is uitgekeerd. Daarnaast zal een belastingvrije uit kering worden gedaan in aandelen of certificaten van aandelen van 10 pet. ten laste van de agio-reserve, ten volle delende in de resultaten van zowel het boekjaar 1968 als volgende jaren. Het slotdividend zal derhalve 12 pet bedragen, dat zal worden uitgekeerd te zamen met 20 pet dividend over de bo nusaandelen. De winst over 1968 is be langrijk gestegen n.l. tot bijna f 80 mil joen tegenover f66 miljoen over 1967. AMSTERDAM „De Algemene Bank Nederland heeft een goed jaar achter de rug. De bank heeft een forse groei te zien gegeven en het bedrijfs resultaat stelt ons zeker tevreden. Wij hebben ook goede voortgang geboekt bij het verder ontwikkelen van onze op de toekomst gerichte organisatie van ons bedrijf en onze bedrijfspolitiek". Aldus verklaarde de heer H. W. A. van den Wall Bake, president van de Algemene Bank Nederland, in de alge mene vergadering van aandeelhou ders. De president vervolgde: „Ondanks snelle toeneming van de investeringen is de liquiditeitspositie van het be drijfsleven blijkbaar ruim gebleven. De geldschepping in ons land werd in 1968, vergeleken met 1967. in veel sterkere mate veroorzaakt door het fi nancieringstekort van de overheid en minder door uitbreiding van de kre dietverlening aan de particuliere sec tor van de economie. De forse groei van het bedrijf en van de resultaten doen vrijwel vanzelf de vraag rijzen naar de mogelijkhe den en aanleiding voor uitbreiding van het geplaatste aandelenkapitaal. De voorkeur onder de huidige om standigheden gaat uit naar een nor male emissie met daaraan voor aan deelhouders verbonden voorkeurs recht. Uiteraard zijn ook de gedachten gegaan in de richting van een achtergestelde converteerbare Eurodollarlening. „Hoewel wij deze mogelijkheid beslist niet definitief wil len afwijzen en zeker niet als de om standigheden te lange tijd ongunstig voor een aandelenemissie zouden zijn, zien wij toch enkele belangrijke nade len verbonden aan het alternatief van de Eurodollarlening. Hierbij weegt voor ons vooral zwaar, dat aan dit soort leningen geen claimrecht voor de bestaande aandeelhouders is verbon den en de condities van de lening zo danig zijn, dat zij bij de huidige hoge rentestand in ons land een weinig aan trekkelijk beleggingsobject vormen voor de Nederlandse aandeelhouder^". De ABN heeft als eerste en enige Nederlandse Bank nu vergunning om OLST Op het terrein van de N.V. Asphaltfabriek Olst alhier Is vrijdag middag omstreeks kwart voor vier door nog onbekende oorzaak een brand ont staan gevolgd door een hevige ontplof fing. Er werd een persoon gewond, die per ambulance naar een der Deventer ziekenhuizen werd afgevoerd. Verschil lende ketels en een deel van de fa- brieksinstallatie werden door de vlam men zwart geblakerd. Tot in wijde om trek waren langs de oevers van de IJs- sel grote rookwolken- te zien. - De brandweer uit Olst, geassisteerd door die van Deventer, wist het vuur vrij snel te bedwingen. In ruim een uur was men de brand meester en kon men tot nablussing overgaan. De brand veroorzaakte onder het cir ca zestig man tellende personeel vrij grote consternatie. Dat was er vermoe delijk ook de oorzaak van dat men te gen omwonenden en de pers zeer on heus optrad. Er was uiteraard veel bekijks, vooral van de zijde van de Olster jeugd en van vele passanten die door de Rijks politie van Olst op een tactische en prettige wijze van het terrein van de brand werd geweerd. Omtrent de oor zaak van de ontploffing tast men in het duister. Ook over de schade die werd veroorzaakt kon men ons vrijdag nog weinig mededelen. Wel bleek dat het laboratorium, waar vrij kostbare apparatuur staat opgesteld en het kan toor van de fabriek geen schade had den opgelopen. Een grote drukte ontstond op het fa brieksterrein toen 7.0 tegen vijf uur ver schillende auto's met ploegen van de buitendienst, die van het gebeurde nog piet op de hoogte was, van hun werk zaamheden n^ar 4e fabriek terugkeer den. De brand is, naar wij vernamen, ontstaan in de afdeling waar teer wordt geproduceerd waar tengevolge van de brand een teertank ontplofte. Behalve de brandweer van Olst en Deventer kwam ook die van Wijhe assistentie verlenen. De bedrijfsbrandweer v.an de fabriek zelf bleek direct al te zijn ge alarmeerd. Het deel van de fabriek waar teer- produkten en grondstoffen zijn opgesla gen alsmede een aantal technische in stallaties gingen bij de brand verloren. De schade schijnt, naar wij later ver namen, vele tienduizenden guldens te bedragen. in Indonesië binnen- en buitenlandse bankzaken te verrichten. De eerste reacties van het publiek en van het bedrijfsleven hebben ons duidelijk ge maakt dat nu het contact met In donesië zo lang gebrekkig is geweest er grote behoefte bestaat aan de directe bankverbinding met dat land, die wij thans kunnen bieden. De zake lijke mogelijkheden hangen natuurlijk nauw samen met de economie van In donesië, doch naarmate deze tot ont plooiing komt, zullen wij daarin zeker deel kunnen hebben, aldus de presi dent. Vooruitzichten: de ABN zal een ster kere verhoging van de loonkosten en sociale lasten moeten opvangen dan in 1968 het geval was, terwijl juist deze kosten nog altijd een zeer hoog per centage van de totale bedrijfslasten uit maken. Of de rentemarge op zichzelf een bijdrage tot vergroting van het re sultaat zal leveren, is niet met zeker heid te zeggen. Erg waarschijnlijk lijkt het, ondanks de recente disconto verhogingen, niet, omdat de felle con currentie om de creditgelden de te vergoeden tarieven op aangetrokken middelen reeds lang op de disconto- verhoging had doen vooruitlopen. GAAN'DEREN Pelgrim nv en de nv emailleerfabriek Neerlandia, beide gevestigd te Gaanderen, hebben beslo ten een zo nauw mogelijke samenwer king tot stand te brengen. Pelgrim nv beweegt zich voornamelijk op het ge bied van gaskooktoestellen, gasverwar- mingsapparaten en andere verwar mingstoestellen. De nv Neerlandia pro duceert huishoudelijke artikelen van emaille en aluminium, wasapparaten en pentrifuges, alsmede tefflonartike- len. Het assortiment artikelen van bei de bedrijven vult elkaar goed aan en zal de positie zowel op de binnenlandse markt, als op de exportmarkten gunstig beïnvloeden. De structurele positie, als mede het karakter van beide bedrijven, waartussen reeds een nauwe relatie be stond, hebben thans tot volledig samen gaan geleid. Om de twee ondernemin gen zo goed mogelijk te laten samen werken, zullen beide door dezelfde di rectie worden geleid. De bundeling krachten van beide be drijven, evenals de vakorganisaties, werden volledig ingelicht, aldus een communiqué van Pelgrim nv. AMSTERDAM De Stoomvaart Maatschappij Nederland heeft in het eerste kwartaal iets beter gedraaid dan in dezelfde periode van 1968, maar de Amerikaanse havenstaking is hierin nog niet verwerkt. Het bestuur wil in een internationale groep een rol spelen in de container vaart, die wellicht in 1972 op gang kómt tussen het Verre Oosten en Eu ropa. De maatschappij heeft tot dus ver op het continentale plat f 2 mil joen geïnvesteerd, aldus het bestuur in de jaarvergadering. ROTTERDAM Slavenburg's Bank heeft het effectenkantoor J. A. Meijs uit Breda gekocht. De heer J. G. J. H. Meijs zal worden benoemd tot me dedirecteur, de heer J. A. Meijs tot adviseur van Slavenburg's Bank. Maandag zullen de 10.000 werknemers en de 430.000 le den van Co-op Nederland weten of de topleiding van deze onderneming definitief zal aftreden. Directie en commissarissen van Co-op hebben een maand geleden hun ontslag aangeboden. De „aandeelhouders" (die bij Co-op deelgenoten worden genoemd) gingen niet in zee met het voorstel om de achttien districtscoöperaties en Co-op Nederland te laten opgaan in één nationale orga nisatie, Co-op Beheer. Het besluit van de Co-op-leiders heeft enige deining ver oorzaakt. De deelgenoten proberen nu de zaak te lijmen. Zij hebben om te beginnen aan de top van Co-op gevraagd de ontslagaanvraag op te schorten, in afwachting van een andere oplossing. Er is daarvoor een commissie aan het re winkels (tabak, groenten en fruit, foto-materiaal, elektrotechnische appa ratuur). 40 bakkerijen (merkbrood Juweel), die twintig procent van de Nederland se markt van fabrieksbrood voorzien en tien procent van de totale brood- markt (inclusief die van de warme bak kers). De zestien landbouwcoöperaties he- ben 24 levensmiddelenwinkels (omzet 7,5 miljoen gulden). De districtscoöperaties zijn er nog maar tien jaar. Daarvoor telde ons land enkele honderden coöperaties die vrij onafhankelijk van elkaar werkten. Het enige bindmiddel was Co-op Neder land, welke in 1947 werd opgericht door de Handelskamer Haka, en de so cialistische, roomskatholieke en pro testantse coöperatieve bonden. Voor de leden van deze districtsco- operaties doet Co-op Nederland ook in chartervluchten. Zij verzorgt emigran- tenreizen naar Amerika. Canada en naar Australië. Meer dan 20.000 passa giers gingen de oceaan over. (Co-opre- tourtje naar Los Angeles 875 gulden, per lijnvlucht ongeveer f 2600). HAMBURG De Westduitse douane heeft een stoomwals die bestemd was voor de Libanon opengemaakt en in de grote cylinders 1500 Duitse en Hon gaarse pistolen aangetroffen. Een woordvoerder voor de douane zei, dat de wals al de douane was ge passeerd en klaar stond om aan boord van het Libanese schip te worden gela den, toen de douane werd ingelicht over de verborgen pistolen. werk die probeert de tegenstellingen te overbruggen. In oktober moet men klaar zijn. Maandag komen directie en commissarissen bijeen. Gaan zij niet in op het verzoek van de deelgenoten, dan zullen de commissarissen in elk geval op het congres van 25-26 juni aftreden. De directeur, drs. J. F. van Net ten, blijft nog even op zijn stoel zitten. Hij moet namelijk minstens vier maanden voor een congres begint zijn ont slag indienen. Maar ook hij zal gaan als er geen compro mis uit de bus komt. Waarom stapt de topleiding van Co-op Nederland (omzet dit jaar 600 miljoen gulden) uit de boot? Is er geen andere oplossing mogelijk? ROTTERDAM „Ik. wil best over een tussenoplossing praten", zegt de hoogste man bq Co-op Nederland, drs. J. F. van Netten. „Maar tot hoever willen de deel genoten ons tegemoetkomen?" Hq neemt een velletje papier en tekent een rechte lqn. Aan het begin ervan stelt h(j de federalisten op, de tien regionale coöperaties die hun zelfstandigheid niet willen opgeven maar die wel een betere federatieve samenwerking willen. Aan de andere kant staan de natio nalisten, de acht regionale bestuur ders van Co-op die veel heil verwach ten van een fusie op nationaal niveau. Op welk punt van de lijn moeten voor- en tegenstemmers elkaar vin den? Drs. Van Netten wil met zijn antwoord liever wachten tot de verga dering van maandag, als directie en commissarissen weer bijeen komen. Maar de leiding is het over een punt helemaal eens: vanuit het hoofdkan toor Rotterdam moeten veel meer za ken centraal aangepakt worden. „Dat is hard nodig", vindt de 48- jarige directeur van Co-op Nederland. „Wij voelen dagelijks de harde concur rentiestrijd. Daarom moeten wij zoe ken naar een organisatie die zo doel matig mogelijk draait. Een grote or ganisatie kan zich nu eenmaal veel meer veroorloven", zegt hij. Een na tionale coöperatie is ook nodig om vol gend jaar doeltreffend met de andere zustercoöperaties in West-Europa te kunnen samenwerken. Ook internatio naal staan er plannen op stapel. In 1966 hebben de deelgenoten een commissie benoemd. Die moest na gaan hoe de samenwerking tussen de coöperaties en Co-op Nederland kon worden verbeterd. Die studie-commis sie. onder leiding van prof. dr. P. J. A. M. Steenkamp, kwam in september 1968 klaar. Zij stelde voor dat alle coöperaties en Co-op Nederland een fusie zouden aangaan. Deze samen werking zou in vijf jaar beklonken moeten zijn. Een half jaar lang hebben de deel genoten en hun leden zich over de plannen gebogen. Maar op 20 en 21 maart zeiden tien coöperaties „neen" tegen het plan-Steenkamp, vier tegen stemmers te veel om het reorganisa tieplan erdoor te krijgen. .Vooral de goedlopende districts coöperaties hebben tegengestemd", zegt drs. Van Zetten. Zij hebben zich op het congres niet laten overtuigen dat het nog beter kan. „Etos uit Eind hoven bijvoorbeeld", geeft Co-op- directeur Van Netten in zijn zakelijk gemeubileerde werkkamer toe, „kan zijn klanten acht procent dividend uit keren". De kleine organisaties daaren tegen zien wel brood in een fusie. De achttien coöperaties werken zelf standig. Zij betrekken hun spullen van Co-op Nederland en leveren die aan 430.000 gezinnen af. Elke regionale coöperatie kan naar eigen believen plannen maken, winkels bouwen, ac ties voeren. De winsten die een coöpe ratie maakt, gaan ook naar de eigen klanten. Co-op Nederland probeert wel de ac tiviteiten te bundelen. Dat werkt eco nomischer. Maar elke districtscoöpe ratie is vrij om aan een actie of plan van Co-op Nederland mee te doen. „Dat staat een slagvaardig beleid in de weg", menen directie en commis sarissen. Zij staat dan ook volledig achter het plan Steenkamp. „Het ver velende is", zegt drs. Van Netten, „dat je natuurlijk nooit met cijfers kunt aangeven hoe een fusie zal uit pakken". Het is vooral verschil in visie op de toekomstige ontwikkeling die de gees ten bij Co-op verdeeld houdt. „De te genstemmers willen ook wel reorgani seren, maar het tempo ligt hun te hoog. Daar kun je natuurlijk over van mening verschillen. Maar directie en commissarissen willen met zo weinig mogelijk vertraging het plan-Steen kamp uitvoeren", motiveert de heer Van Netten zijn standpunt. „Als men een trein wil die langza mer rijdt, akkoord. Maar dan stappen wij uit". De top hecht veel waarde aan het standpunt van deskundigen als professor Steenkamp, oud-minister Hofstra en organisatiespecialist prof. dr. A. Wattel. De districtscoöperaties zijn ook bang voor verlies van zelfstandigheid. Maar volgens de heer Van Netten blijft er voldoende speelruimte over. Ook het beginsel van Co-op blijft vol ledig intact: stemrecht overeenkom stig het aantal leden dat men heeft en niet afhankelijk van de kapitaalin- breng en een aandeel in de winst naar gelang er gekocht is. „De tijd dat iedereen zijn eigen boontjes dopt, is voorbij". De toplei ding van Co-op Nederland hoopt dat de werkgroep (vijf tegenstemmers, 3 voorstemmers) alsnog een haalbare kaart op tafel legt. „Je neemt niet zo gemakkelijk je ontslag", zegt de man die al van 1946 af bij Co-op werkt

De Vallei | 1969 | | pagina 7