ervaring op te doen Zijn de rollen in raad Kesteren omgedraaid? Zwemmend redden in Lijsterbergbad Rhenen's muziekleven beleeft bloeiperiode R.K. vertegenwoordiging bij intrede van ds. J. Bos Geef dominee tijd om Wethouder J. den Hartog (A.R.) zou Resteren gaan verlaten SPOR TVERENIGING AMERONGEN VIERDE 30-JARIG BESTAAN Nieuw instrumentarium voor „Ons Genoegen99 Vacature weer vervuld VALLEI? Belt ,730':: 10550 11079 Vragen van SGP aan het college Zware schade aan twee auto's Sparta-verloting beleefde finale Zaterdag komt burgemeester Hey Personeel bluste begin van brand Zeeman kreeg zwaar rugletsel Reinigingsdienst werkt niet op Koninginnedag Bezwaren tegen doden herdenking op zondag Schoolmelk Conclusie u dan even a.u.b. voor Veenendaal Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 niftoittri RHENEN Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de grote zaal van gebouw „Irene" overhandigde burgemeester jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal de harmonie „Ons Genoegen" een gloednieuw instrumentarium ter waarde van ongeveer f 35.000,De burgerij van de Grebbestad zal op Ko ninginnedag kennis kunnen maken met deze geheel nieuwe stemming. De talrijke aanwezigen in gebouw „Irene" kregen zaterdagavond die pri meur! Het moet gezegd worden: dat directeur Johan van Ingen en zijn korps een prachtig stuk muziek lieten horen. Er werd pittig gespeeld en vooral feil loos kwamen de moderne nummers door. Het nieuwe instrumentarium was een genot voor het muzikale oor. „Ons Genoegen" heeft hiermee bewezen een springlevende vereniging te zijn. Pre cies een jaar geleden kregen de muzi kanten een nieuw uniform. Met de in strumenten mee gerekend is voor dit alles een behoorlijk bedrag op tafel ge legd. Voorzitter E. Veenendaal bracht daarvoor allen die hieraan hun mede werking hadden verleend een bijzon der woord van dank, vooral de Rhe- nense middenstand, die steeds aan al le acties en bazaars de volledige me dewerking heeft verleend. De heer Veenendaal constateerde, dat het muziekleven in Rhenen een periode van grote bloei doormaakt. In dit verband herinnerde hij eraan dat nog maar kort geleden ook Oe fening Baart Kunst" en de „Drum band Rhenen" van nieuwe instru menten worden voorzien. Ook deze verenigingen, alsmede de mondaccor- deonvereniging „Kunst en Vriend schap", werd dank gebracht voor de ondervonden medewerking. De Tirolerkapel van „Ons Genoegen", pas nog voor een geslaagd concert in Frankrijk geweest, zal dat nog enkele malen herhalen gezien het feit, dat met deze trip aanzienlijke bedragen worden verdiend om de hoge kosten te kunnen dekken. Op verzoek van de voorzitter van VEENENDAAL Door de gemeente raadsfractie van de SGP zijn aan het college van Burgemeester en wethouders van Veenendaal de volgende vragen gesteld „Weledele Heren. Onze fractie heeft vernomen dat het college heeft besloten de Nationale Dodenherdenking op zon dag 4 mei a.s. te doen plaats vinden. Uit het antwoord van de Minister-Pre sident n.a.v. vragen van het Tweede- Kamerlid de heer Van Dis hebben wij begrepen dat de gemeentebesturen de vrijheid hebben af te wijken van de vastgestelde datum. Onze fractie neemt de vrijheid onderstaande vragen over bovengenoemde kwestie aan uw college te stellen. 1. Is uw college met ons niet van me ning dat door het organiseren van deze herdenking op zondagavond de zondags rust wordt verstoord? 2. Is uw college met ons niet van me nig dat gezien het nationale karakter van deze herdenking iedere Nederlan der in de gelegenheid moet worden ge steld deze plechtigheid mee te maken? S. Indien onze tweede vraag bevestigend wordt beantwoord verzoeken wij u ge zien de levensbeschouwelijke grondslag van een groot deel van onze bevolking, die zeker principiële bezwaren heeft te gen een herdenking op zondag, de Do denherdenking te doen plaats vinden op zaterdag 3 mei a.s. ELST Twee personenauto's werden zaterdagmiddag ernstig beschadigd als gevolg van een aanrijding op de krui sing Woudweg - Rijksstraatweg. Het on geluk gebeurde toen A. van L. uit Eist vanaf de Rijksstraatweg de Woudweg wilde inrijden. Een hem achterop ko mende automobilist J. H. H. uit Eind hoven was hierop niet bedacht en bot ste in volle vaart op de wagen van de Elstenaar- Tegenover de politie verklaar de de chauffeur uit Eindhoven dat Van L. geen richting had aangegeven. Per soonlijke ongelukken deden zich niet *oor. „Ons Genoegen" overhandigde burge meester Bosch van Rosenthal, die ver gezeld was van zijn echtgenote, symbo lisch het instrumentarium, door enke le instrumenten te overhandigen. Ook de beschermvrouwe van „Ons Genoe gen", mevrouw Woudenberg-van Voort- huisen overhandigde enkele instrumen ten. De voorzitters van talrijke plaat selijke verenigingen boden hun geluk wensen aan, die vergezeld gingen van enveloppen met inhoud. De directeur Johan van Ingen werd door voorzitter Veenendaal geprezen om zijn zeer goede dirigentskwaliteiten, „Ik hoop dat u nog lang voor onze ver eniging mag blijven werken", aldus de heer Veenendaal. De vader van de di rigent, de heer Kobus van Ingen, die bij deze gebeurtenis aanwezig was, heeft dertig jongelui in opleiding. Vele jeugdleden van de vereniging blazen al constant in de eerste gelederen van het orkest. Daaronder bevinden zich veel meisjes. De honderdjarige harmo nie maakt een complete verjongings kuur door. OPHEUSDEN „Sparta" organi seerde vrijdagavond in haar clublokaal weer een Bingo-avond waarvoor weer veel belangstelling bestond. Tevens werd de trekking gehouden van de ver loting. De hoofdprijs, een geslacht var ken viel op lotnummer 683. De kinder fiets viel op nummer 505 en het stoom strijkijzer op nummer 835. De verdere prijzen vielen op de nummers: 624, 118, 887, 164, 458, 571. 239, 427, 342, 746, 63, 945 391 790 en 276. De prijzen zijn af te halen bij café Van Broekhuijze. Een deel van het korps nieuwe instrumenten. met de SCHERPENZEEL Het program ma voor het inhalen van burgemeester J. Heij op 3 mei is als volgt samenge steld. Om tien uur wordt hij aan het Oosteinde ingehaald aan de grens van de gemeente. Vandaar vertrekt men naar het bejaardencentrum waar om 10.30 uur de installatie begint tijdens een bijzondere raadsvergadering. Voor de burgerij is er na de middag gelegen heid tot kennis maken op het gemeen tehuis van 14.00-15.30 uur. Ds. Bas ken soms niet begrijpen waar hij de moed vandaan had gehaald om dominee te worden. Hij dacht dan steeds aan de tekst van de prediking en dit had men de moed gegeven om op de ge kozen weg voort te gaan. Hij wees er op dat ieder verschillend reageert op de boodschap: de Here is opgestaan. De Joodse leiders probeerden het te looche nen en de discipelen konden het ook nog bijna niet geloven, ook niet toen de Heer al voor hen versohenen was. ALs de Here zegt: ,Mij is alle macht gegeven op hemel en op de aarde", wat merken wij hiervan. Wij zitten hier niet om als dominee en kerkeraad alles gesmeerd te laten lopen maar wij moeten in ons leven en werken van deze boodschap getuigen. En als hij KESTEREN Het lijkt erop, dat de confessionele groeperingen in de ge meenteraad van Kesteren weer in de meerderheid «pijn, nadat enkele maanden achtereen de macht in handen is geweest van de niet-confessionele partijen. Het vrijdagavond beëdigde raadslid voor de Boerenpartij, de heer D. van Brenk schijnt zich te hebben opgesteld aan de kant van de „rechtse" fracties, in tegenstelling tot zijn voorganger, de heer L. van Eldik. Hierdoor zouden de rollen opnieuw zijn omgekeerd. Na de beëdiging van de heer Van Brenk vroeg de heer C. H. Jansen Schuiling (SGP) op het laatste nippertje het woord 0111 het nieuwe raadslid namens de SGP-fractie welkom te heten. De heer Jansen-Schuiling zei onder rnear: „Wij hopen op uw steun te mogen rekenen als het om principiële beginselen gaat". Het welkomstwoord van de SGP-er bleek plotseling ook voor andere raads leden aanleiding te zijn een dergelijke speech te houden. De heer J. van Ap peldoorn (Chr. Arb. Partij) beloofde de heer Van Brenk zijn steun. Ook de heer H. Remmelink (Gemeentebelang) en de heer Th. Haan (PvdA) maakten het nieuwe raadslid „het politieke hof". De beslissingen van het B.P-raads- lid ten aanzien van enkele voorstellen wekte de indruk, dat hij al tijdens de eerste vergadering zijn keuze had laten vallen op zijn „rechtse" collega's. De heer Van Brenk stemde samen met SGP, Chr. Arb. Partij en T. van de Pol (zelfst.) tegen het voorstel om in Kesteren een planologisch onderzoek in te stellen. Ook pleegde het B.P.-raads- lid tijdens een schorsing van de verga dering (affaire rond wethouder J. den AMERONGEN Vrydag en zaterdagavond jl. vierde de Sportvereniging Ame- rongen zyn 30-.jarig bestaan met een groots opgezet jubileumfeest. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter de moeilijke start van de gymnastiek in Amerongen nu 30 jaar geleden vooral veroorzaakt door de slechte zaalaccommodatie en onvoldoen de oefenmateriaal. Pas nadat men be- terev outillage kreeg steeg het ledental snel tot het huidig ledental van rond 350 leden. Vooral werd gewezen op afdelingen die de laatste jaren veel succes oogstten nl. de senioren heren groep, die hoofd zakelijk volleybal speelt en de huis vrouwen gymnastiek, waarvan men tij dens deze uitvoering getuige kon zijn van een première optreden met een perfect uitgevoerde oefening. Verder uitte spreker de wens om uitbreiding van de zaalruimte om de verwachte groei op te vangen. Voordat men vrijdag startte werd de heer Tr. Leppers gehuldigd in verband met zijn 20-jarig leidersjubileum. In een leuk opgezette show werd hem een complete visuitrusting geschonken en een tafeltje met lamp. Namens de Stichtse Turnkring werd hem door de heer E. v. Asselt de erespeld van het kringverband opgespeld. Êen zichtbaar vereerde en bewogen heer Leppers De jeugd van de sportvereniging Amerongen tijdens de openings ceremonie van de jubïleumuitvoe- ring. mocht daarna z'n pas ontvangen hengel uitwerpen en constateren dat hij de eer ste vis in de vorm van een grote plas tic model aan de haak had geslagen. Zaterdagavond werd een groot aan tal leden gehuldigd. Er was een zilveren speld voor de leden die 10 jaar lid zijn en. een gouden speld voor hen die 15 jaar onafgebroken hun vereniging trouw bleven. Wat de uitvoering zelf betreft, vielen vooral 't ritmische num mer van mevr. Hellinga, het kleuterop treden, o.l.v. mej. v.d. Haar, de oefe ning sneeuwpret o.l.v. dhr. Joh. Lep- per en het altijd weer sensationele paardspringen o.l.v. dhr. Tr. Leppers bijzonder op. Al met al 'n bijzonder geslaagde sport manifestatie die aantoonde dat bok de gymnast onder goede leiding een pracht stuk ontspanning kan vinden en tevens de zo broodnodige gezonde lichamelijke ontwikkeling. Aan het sluitingsbal op vrijdagavond werd door een groot aantal aanwezigen deelgenomen. Hartog) overleg in het „rechtse" kamp. De gemeenteraad van Kesteren heeft vrijdagavond een voorstel verworpen om het presentiegeld voor raads- en commissievergaderingen te verhogen. Nadat de heer H. Remmelink had op gemerkt, dat juist in deze tijd van be zuinigingen door de raadsleden eens een daad moest worden gesteld door de voorgestelde verhoging te zijn toe gedaan. Het voorstel werd met 8 stem men tegen en vijf voor van tafel ge veegd. De start van de gesubsidieerde' schoolmelkvoorziening op de openbare kleuterschool in Kesteren werd door de meeste raadsleden bijzonder gewaar deerd. „Wij hopen, dat er spoedig meer scholen zullen volgen", merkte burge meester D. J. Pott op. De heer Th. Haan (PvdA) vond het, evenals zijn fractiegenoot H. C. de Gier, wat vreemd, dat in het voorstel werd ver meld, dat het hoofd van de openbare school voor basisonderwijs in Kesteren, niet wil meewerken. Beide PvdA-ers vroegen de burgemeester daarover op heldering, temeer omdat datzelfde schoolhoofd in een vraaggesprek met De Vallei de bewering van het college een pertinente leugen heeft genoemd. „Wij zijn uitgegaan van een onder zoek, dat in 1968 op de scholen heeft plaatsgevonden. In tegenstelling tot de hoofden of besturen van andere scho len heeft het schoolhoofd van de open bare school in Kesteren nooit een schriftelijk antwoord gegeven op onze vragen. Hij heeft dit wel telefonisch gedaan met de mededeling, dat hij be zwaar had tegen de administratie, die aan de schoolmelkvoorziening vastzit", aldus de heer Pott in zijn antwoord. Zoals zaterdag reeds summier werd bericht is het voorstel om geen subsi die te verlenen aan de heer G. G. Meurs voor een te houden boottocht voor bejaarden, aangehouden. Nage noeg alle raadsleden waren het er over eens, dat getracht moet worden de heer Meurs in contact te brengen met het Bejaardencomité in Kesteren, dat jaarlijks de autotocht voor bejaarden organiseert, zodat eventueel gezamen lijk de bootreis kan worden georgani seerd. Alleen de heer H. C. de Gier toonde zich voorstander om de heer Meurs de gevraagde subsidie te verle nen. De verkoop en verhuur van diverse percelen grond in Kesteren en Opheus- den had de reeds uitvoerig berichte dei ning rond wethouder J. den Hartog tot gevolg. Het voorstel werd aangenomen met uitzondering van een onderdeel er van, n.l. de verhuur van De Biezenwei aan de v.v. Opheusden. Omdat de voet balvereniging zondags wedstrijden speelt keerden acht van de dertien raadsleden zich hier tegen, inclusief wethouder J. den Hartog, hetgeen hem, zoals bekend, bijna zijn zetel kostte. zegt „Ik ben met u", dan is dit zo. Want het is de Here die de verdrukte recht schaft en de hongerigen en dor- stigen voedt en laaft". Ds. Bos besloot zijn boeiende prediking met op te mer ken dat hij het werk aanvaarde van Jezus alleen. Hierna kregen nog een aantal spre kers het woord. De eerste was de eme ritus predikant ds. Firet die in Scher- penzeel woont en zolang de vacature duurde als consulent dienst deed. Hij vond het zeer verwonderlijk dat zonder dat ds. Bos en hij contact had den gehad, hij in de kerkbode die deze week verschijnt dezelfde tekst gebruik te in zijn afscheidswoord als welke door ds. Bos in zijn intrede was ge bruikt. Hij wenst de gemeente geluk met de nieuwe herder en leraar. Ds. Zijlstra, die namens de classis Amersfoort het woord voerde, heette ds. Bos hartelijk welkom in de rij van Geref. predikanten. Hij wees de ge meente er op dat ds. Bos nog ambtelij ke ervaring moet opdoen en hij hoopte dat men hem de tijd zou geven om in zijn ambt te groeien. De heer Dalhuisen sprak namens de Geref. kerk uit Woudenberg. Deze kerk is uit de Geref. kerk van Scherpenzeel voortgekomen. Hij hoopte dat de pret tige samenwerking die er reeds was zo mocht blijven. De heer G. v. Middendorp sprak na- RHENEN De reinigingsdienst zal op woensdag 30 april ter gelegenheid van Koninginnedag niet functioneren. In de wijken waar normaal op woens dag het vuil wordt opgehaald, wordt nu gereden op 1 mei. VEENENDAAL Zaterdagmorgen werd brandalarm gegeven voor een brand bij Firet nv aan het Verlaat. Het begin van de brand die was ontstaan door het warm lopen van een der ma chines werd echter door eigen personeel geblust, zodat de brandweer niet in ac tie behoefde te komen. VEENENDAAL De 38-jarige zee man D. die vrijdagavond wat te uit bundig had gepassagierd kwam nabij het NVV-gebouw zo ongelukkig ten val dat het met ernstig rugletsel per am bulance naar het Julianaziekenhui* moest worden overgebracht. Zaterdag morgen werd hij voor operatief ingrij- pe naar het St.-Canisiusziekenhuis te Nijmegen vervoerd. Achteraf is gebleken, dat de „linkse" partijen hebben verzuimd een motie van wantrouwen tegen de wethouder in te dienen, omdat hierdoor ook de wet houderszetel van de heer R. de Jongh (PvdA) in gevaar zou zijn gekomen. De motie tegen Den Hartog zou echter, naar het zich liet aanzien, stellig zijn aangenomen. Of de opmerking van de heer J. van Appeldoorn tegen de AR- wethouder („U moet zelf uw conclusies maar trekken") gevolgen heeft, is nog niet bekend. Wel gaat in raadskringen het gerucht, dat de heer Den Hartog in de nabije toekomst voor zijn functie zal bedanken, omdat hij voornemens zou zijn zich in de gemeente Zetten te vestigen. RHENEN In het overdekte instructiebad „Lysterberg" werden zaterdag voor de eerste maal in de Rhenense zwemgeschiedenis diploma's afgenomen in zwem mend redden, de zogenaamde „jeugdbrevetten". Het gemeentebestuur was vertegen woordigd door wethouder T. van Lien- den, die in een korte toespraak zijn vreugde uitsprak over het feit dat er nog zoveel mensen zijn, die hun kinde ren willen leren zwemmend te redden. „Het is van zoveel belang, dat een mens een medemens kan redden". De wethouder herinnerde zich het feit dat zijn zoon vroeger op elfjarige leeftijd door een jongeman van de verdrin kingsdood kon worden gered. Hij hoop te echter, dat de jonge kandidaten het geleerde niet in de praktijk zouden be hoeven te brengen en dat allen hun ui terste best zouden doen om het brevet te halen. De verschillende proeven werden hierna in een rustig tempo en in alle ernst uitgevoerd. De bevrijdingsgreep werd zowel op het perron als in het water in de praktijk gebracht. Het ken geweest, bij een les per week. Het werpen van een ruim 15 meter lange nylonreddingslijn over de drenkeling werd doeltreffend gedemonstreerd. Het publiek, ongeveer 100 vaders en moe ders, was bijzonder enthousiast. Alle deelnemers, te weten 12 meis jes en 14 jongens hebben met goed ge volg de proeven afgelegd. De kandida ten ontvingen uit handen van de voor zitter, van de examencommissie, de hr. J. Beekink zowel het diploma met in signe als het zakboekje, uitgegeven door de Koninklijke Nederlandse Bond tot Redding van Drenkelingen. De chef-zwemmeester sprak na af loop van het examen de hoop uit, dat ook in Rhenen binnenkort een red dingsbrigade tot stand zal komen. De opleidingstij d is gemiddeld 15 we- kn geweest, bij één leis per week. Het gehalte van de zwemmers was boven de middelmaat, zo stelde de voorzitter van de examencommissie. Hij bracht zowel dank aan de opleiders als aan 't gemeentebestuur voor de genoten roya le medewerking. De namen van de ge slaagden luiden als volgt: Meisjes: Ellen Wilbrink. Elisabeth van Dam, Petronella H. J. Meijer, Jeanet Lucas, Karin de Kat, Marit Meijer, Angeline M. Kriek, Hermina M. J. v.d. Laan, Daniëlle Buma, Mar- celle J. Aarden, Gerritje J. Joon en Eli sabeth van Schaik Jongens: Wim Rijken, Willem Ja- gersma, Dirk van Ommeren, René Brouwer, Freddy Buysingh, Gerrit A. J. Jansen, Henk Rustenhoven, Cornelis Pieter ter Haar. Ferdinand K. M. H. van Gelderen, Hans Zomer, Jan Elzin- ga, Bert Vis, Johnny van Oort «1 Wolter Albert Prinsen. SCHERPENZEEL En zie ik ben met u alle dagen tot de voleinding der we reld Deze woorden uit Matth. 28 vers 20 waren het hoofdthema van de pre- diging waarmee ds. J. Bos zondagavond zijn intrede deed in de Ger. Kerk in Scherpenzeel. Niet alleen was er van de gemeente Scherpenzeel grote belang stelling maar er waren ook vele afgevaardigden van de andere kerken uit Scherpenzeel. waaronder voor het eerst bij een dergelijke gelegenheid ook de R.-K. Kerk was vertegenwoordigd. Namens het gemeentebestuur waren aanwezig de beide wethouders, de heren J. v.d. Ham en P. de Jonge, en de gemeentesecretaris de heer B. v.d. Brink. Deze waren vergezeld van de toekomstige burgemeester van Scherpenzeel de heer J. Heij en echtgenote. Ook de oud-burgemeester inr. C. P. Hoytema van Konijnenburg en echtgenote bevonden zich onder de genodigden. In de mor gendienst was ds. Bos bevestigd door ds. H. Hortensius uit Harderwijk. mens de kerken uit Scherpenzeel en hij hoopte dat de samenwerking die de laatste jaren was gegroeid mocht blij ven bestaan. De rij van sprekers werd gesloten door de wethouder J. v. d. Ham. Hij hoopte dat de verhouding tus sen de kerkelijke gemeenten en de overheid zo goed zou blijven als het nu was en wenste ds. Bos met zijn ge zin Gods zegen toe. Hierna dankte ds. Bos ontroerd voor de vele woorden tot hem gesproken.

De Vallei | 1969 | | pagina 3