Motorwegraces in Hilvarenbeek leverden summum aan spanning Manchester City veroverde Engelse Cup Van den Broek en Verstappen maakten tegen Wales indruk Nereus oppermachtig in 86e Varsity Hockeyers boekten triomfen op Engeland en Noord-lerland Nederland won van België: 11-3 Transpirerende Voeten..! Hockeydames in sensationee slot naar winst op Wales Resultaten eerste klassers Waterpoloërs speelden gelijk en verloren Nederland op weg naar top Nederlandse boksamateurs wonnen met 14-6 In het water Halve liters 350 cc Kwart liters 125 cc Brommers Uitslagen Geen verbinding Te veel ruimte Nog sneller Te geroutineerd KORFBAL Hoopvol hockey MAANDAG 28 APRIL 1969 Jan Kostwinder op zijn MR 350 cc Yamaha van wereldklasse Driemaal klonk zondagmiddag het „Wilhelmus" over het kabbelende water, het wijde strand en de enthousiaste 30.000 koppen tellende toeschouwersmenig te rond het wegracecircuit van het recreatieoord ,.De Beekse Bergen" in Hil varenbeek. Driemaal stond een Nederlander op het erepodium om de krans en de erg in trek zijnde zoenen van Miss Veronica in ontvangst te nemen. Een ongekende weelde bij internationale wedstrijden. Vorig jaar stond daar de Engelsman John Cooper driemaal. Éénmaal was het de Zweed Bo Gra^ath en slechts eenmaal een Nederlanders, Martin Mijwaart, die op zijn 50 cc waterge- koelde Jamathi de snelste was. Ditmaal dan drie Nederlanders. In de 50 cc de piepjonge international Teu- nis Ramaker uit Hattem, die zijn eer ste start in de internationale klasse maakte. Cees van Dongen op zijn su persnelle Suzuki de machine van we reldkampioen Anscheidt in de 125 cc- klasse en Jan Kostwinder op de 350 cc. Yamaha van het Motorhuis-Riemersma Racing-team. Voor John Cooper „slechts"' eenmaal de erepalm en wel in de 500 cc. En dan nog wel met slechts 2/100 sec. voorsprong op zijn landgenoot Godfrey Nash. De vijfde ere plaats was voor de Engelsman Cliff Carr in de kwart-literklasse. Verschil tussen nummer één en num mer twee in de 500 cc 2/100 sec.! Een adembenemend duel tussen de felle vechter John Cooper, die er op gebrand was in deze laatste race een klein beet je van zijn glorie van vorig jaar te red den en de bijzonder spectaculair rijden de Nash. De grote zittribune was in de 1 Ratste ronden, waarbij zij wiel aan wiel rond tolden, veranderd in 'n staan- tribune. Het baanrecord ging in deze heroïsche strijd aan flarden. Met twee Engelsen en een Nieuwzeelander op de volgende plaatsen was pas de zesde plaats voor de Nederlander Rob Noor- lander. Theo Louwes schoof in de laat ste ronde nog enkele plaatsen naar vo ren en eindigde als zevende. In deze klasse mochten de buitenlandse 350 cc- ers als speciale gunst van de KNMV- leiding meestarten. De Engelsman Jer ry Lancaster werd achtste en de Aus traliër Brian Smith negende. De Motorpaleis-Riemersma Yamaha- stal is, zoals de verwachtingen reeds waren, een enorme aanwinst voor de nationale wegrensport. Jan Kostwinder, de „krielkip" uit Rotterdam, voerde de 350 cc uit deze stal met zoveel machts vertoon over de baan, dat hij nu hij pas veertien dagen over deze machine beschikt en er nog maar weinig trai ningsmogelijkheden zijn geweest, deze eclatante zege het beste voor de toe komst doet hopen. John Cooper nam bij de start de leiding en Jan lag met een straatlengte achterstand op de vijfde plaats. Twee ronden later, toen hij een maal op toeren zat, keek hij de Engels man al in de rug. In de zesde ronde gebeurde waarop iedereen stond te wachten: Jan ging Cooper voorbij. Hij gaf zelfs de Engelsman geen kans in zijn slipstream mee te gaan. Ronden- lang bleef zijn voorsprong rond de drie seconden en zeer tactisch liet hij Coo per niet dichterbij komen. In de laat ste ronde liep hij zelfs onder oorverdo vende toejuichingen nog meer uit. De volgende Nederlander was Theo Lou wes, die op de achtste plaats eindigde. Ook in de 250 cc-klasse waren het de drie MR-Yamaha's, die de aandacht op zich vestigden. Will Hartog, Leo Com- mu en Bert Oosterhuis op de nog wat onwennige racers hadden een slechte start. Een veel betere start had de En gelsman Cliff Carr. Met veel geweld stoof hij voor een tweetal landgenoten en de Almeloër Cees van Dongen aan het hoofd van de meute weg. In een prachtige stijl ging Cliff over de baan, eenzaam aan kop, zonder echter een moment af te stoppen. Daardoor reed hij het gehele veld aan flarden. Achter zijn rug kwam de drie MR-rijders ge ducht opzetten. Cees van Dongen moest wegens pech afstappen, maar de drie overigen werkten zich prachtig op tot de tweede, derde en vierde plaats. Jan Hu berts had met een onwillige motor te kampen en trad ditmaal niet op de voorgrond. Hier een grote teleurstelling. De 125 cc MR-Yamaha van Louis van Rijs wijk die in de training veruit de snel ste tijd had gemaakt, raakte defect en ondanks hevig sleutelen en extra wacht tijd kreeg hij zijn machine niet aan het „praten". Voor v. Rijswijk pech, doch ook voor Cees van Dongen, die nu zijn van Anscheidt overgenomen Suzuki in alle eenzaamheid over de baan moest stu ren, ver voor het overige rennersveld uit. Knap werk deed Wil Hartog, die zijn Honda naar een tweede plaats reed, zonder erg door het buitenlandse veld bedreigd te worden. De Jamathi's van Paul Lodewijkx en Martin Mijwaart toonden beide voor de start gebreken en verschenen niet. De enige Engelsman, Jerry Lancaster, viel al na twee ronden uit en toen werd de 50 cc een Nederlandse aangelegenheid. Ze was er echter niet minder spannend om. Jos Schurgers was snel weg en nam bij de start al een flinke voor sprong. Achter hem kwam de nieuwe ling in deze klasse Teunis Ramakers uit Hattem, technisch zeer knap rijdend uitstekend mee. Een kleine slipper wierp Schurgers terug en Ramaker nam de kop over om die niet meer af te staan. Schurgers kwam uitstekend te rug en klasseerde zich als derde. Jan Zoombelt uit Oldebroek handhaafde zich met zijn achtste plaats in dit ge zelschap uitstekend. Het grote succes, ydat deze Olaf-ra- ces ook in dit tweede jaar zijn gewor den, wettigt de hoop, dat in Zuid-Neder land een vaste brug is geslagen naar jaarlijks weerkerende wegraces. Plan nen voor de aanleg van een nog fraaier circuit zijn reeds in een vergevorderd stadium. 500 cc: 1. John Cooper, Engeland See- ley Special 23.25.38; 2. Godfrey Nash, Engeland, Norton 23.25.40; 3. Steve Jol ly Engeland, Hugley Special 23.38.3; 4. Geoffrey Barry, Engeland, Oakley Matchlesse; 5. Raymond Breingan, Nw. Zeeland, Norton; 6. Rob Noorlander, Gouda, BMW; 7. Theo Louwes, Schild- wolde, Norton. Snelste ronde Cooper en Nash, tijd 1.53.8, gem. 136.03 km. 350 cc: 1. Jan Kostwinder, Rotter dam, Motorpaleis-Riemersma Yamaha 24.22; 2. John Cooper, Engeland, Seeley Special 24.25.1; 3. Gordon Keith, Enge land, Brown-Yamaha 24.34.1; 4. Jerry Lancaster. Engeland, Aermacchi-Trix- ton; 5. Charles Mortimer, Engeland, Stevens-Suzuki; 6. Godfrey Nash, En geland, Norton; 7. Brian Smith, Austra lië, Aermacchi; 8. Theo Louwes, Schjld- wolde. Aermacchi. Snelste ronde Cooper, tijd 1.58.6, gem. 130.57 km. 250 cc: 1. Cliff Carr, Engeland, Ya maha 24.12.7; 2. Will Hartog, Abbekerk, Motorpaleis-Riemersma Yamaha 25.01.3; 3. Leo Commu, Hilversum, Mo- torpalies-Riemersma Yamaha 25.33.1; 4. Bert Oostèrhuis, Groningen, Motorpa leis-Riemersma Yamaha; 5. Theo Lou wes, Schildwolde, Aermacchi; 6. J. Strijbos, St. Pancras, Bultaco; 7. Jer ry Lancaster, Engeland, Yamaha. Snelste ronde Carr, tijd 1.59.3, gem. 129.76 km. 125 cc: 1. Cees v. Dongen, Almelo, Suzuki 25.32.7; 2. Wil Hartog, Abbekerk, Honda 26.23.3; 3. Charles Mortimer, En geland, Bultaco 26.25.5; 4. Jerry Lan caster, Engeland, Honda; 5. Brian Smith, Australië, Honda; 6. Cliff Carr, Engeland, Bultaco; 7. Jan Huberts, Den Haag, M. Z.; 8. Hennie Jansen, Tubber- gen, Honda. Snelste ronde Van Dongen, tijd 2.05.9 gem. 122.95 km. 50 cc: 1. Teunis Ramaker, Hattem, Kreidler 24.46.2; 2. Jan Warners, Zd. Beyerland, Kreidler 24.58.5; 3. Jos Schurgers, Haarlem, v. Veen-Kreidler 25.03.7; 4. Ruud IJpelaar, Amsterdam, DKW5. Dolf Koekoek, Rotterdam, Kreidler; 6. Jan Bruins, Deventer, v. Veen-Kreidler; 7. Ard Mulder, Hard en- berg, O. M. Kreidler; 8. Jan Zoombelt, Oldebroek, Sachs. Snelste ronde Rikus Foekema, tijd 2.22.6, gém. 108.55 km. LONDÈN Manchester City heeft zaterdagmiddag in het Wembleystadion te Londen voor 100.000 toeschouwers door een 1-0 overwinning op Leicester City de Engelse FA Cup veroverd. Young scoorde in de 23e minuut. Het snel en kordaat oprukkende Man chester City veroverde de beker voor de vierde maal. Het doelpunt, dat de bestemming van de in Engeland zeer begeerde trofee voor een jaar zou re gelen, werd gescoord in de 23ste minuut door Nel Young, de lange binnenspeler van Manchester, die de bal hoog in het net schoot, nadat rechtsbuiten Summer- bee vanaf de zijlijn een gave voorzet had gegeven. Leicester, dat in de vijf resterende league-wedstrijden alles op alles zal moeten zetten om degradatie te ontlopen, vocht hard terug, maar kon Manchester niet evenaren in het combinatiespel. Het was de vierde ne derlaag in een Cup-finale van Leicester City gedurende de laatste 20 jaar. Man chester City, dat vorig jaar het lands kampioenschap won, zal Engeland het volgende seizoen in het toernooi om de Europa Cup II vertegenwoordigen. Spe ciaal voor de 34-jarige aanvoerder To ny Book was het een gedenkwaardige middag. De pas op 28-jarige leeftijd in de hoogste divisie van het Engelse voet bal debuterende Book (hij ging in 1966 voor 17.000 pond sterling over van Ply mouth naar Manchester City) speelde een voortreffelijke wedstrijd Daarnaast was het vooral de aanvalslinie van Manchester met de internationals Fran cis Lee en Colin Bell bijzonder gevaar lijk. Alan Oakes en Mike Doyle hielden het middenveld stevig in hun greep. EINDHOVEN' De Nederlandse amateurbokssport, slechts sporadisch gezegend met nieuw talent, heeft met middengewicht Jo van den Broek en Sjen Verstappen twee boksers, voor wie een grote toekomst lijkt weggelegd. Het tweetal, dat 14 dagen geleden tijdens de finales van de nationale titelstrijd kampioen werd, maakte zaterdagavond in de interlandwedstrijd tegen Wales grote indruk. Zo wel Van den Broek als Verstappen had nauwelijks een minuut nodig om zijn tegenstander uit te schakelen. De ongeslagen Bosschenaar Van den Broek be haalde in de Philips-jubileumhal zijn 24e overwinning en hield daarmee een uniek record in stand. Vooral in de zwaardere gewichtsklassen was Wales, dat uiteindelijk met 6-14 verloor, duidelijk de mindere van de Nederlandse amateurs. Naast Van den Broek en Verstappen behaalden ook Henk Baars en Rudi Lubbers overwinningen ver voor de limiet. De wetenschap, dat de wedstrijd te gen Wales gold als laatste selectie voor de Europese bokskampioenschappen, die van 30 mei tot 8 juni in de Roemeense hoofdstad Boekarest worden gehouden, heeft de Nederlandse amateurs duide lijk geïnspireerd. Vooral na de pauze Henko Baars, de nationale zwaarwelter- kampioen. nog steeds geladen door de affaire-Mexico, waar hij op medisch ad vies niet mocht uitkomen, luidde het „explosieve" kwartier van de Neder landers in. Baars, die om kampioen van Nederland te worden, nog geen drie minuten in de ring heeft behoeven te staan, begon tegen Billy Brothers het had zijn tweelingbroer kunnen zijn voor zijn doen zeer rustig. De Am sterdammer liet de Welshman komen JUTPHAAS Zelden heeft een Var sity, waarmee volgens de studenten het Nederlandse roeiseizoen „echt" wordt geopend, zo in het teken van Nereus ge staan. De Amsterdammers waren zon dagmiddag in het hoofdnummer van de oude vieren, dat de wedstrijdenreeks op het Amsterdam-Rijnkanaal bij Jut- phaas eigenlijk volkomen beheerst, op permachtig. De eerste jaars-acht van Nereus eiste na felle strijd het tweede hoofdnummer op. Kortom de 86e Varsi ty was volkomen een aangelegenheid van Nereus, dat in maar liefst acht van de dertien wedstrijden als eerste door de finish ging. De Soeters-vier, na een trial met de ervaren formatie van Maarten Klooster man aangewezen om de eer van de hoofdstedelijke vereniging te verdedi gen, heeft bij de duizenden supporters langs de kant niet lang onzekerheid over de uitslag doen bestaan. Ook op de minder gunstige vijfde boei bleek de Nereus-vier volkomen superieur. Na dat de aligneurs na het drama van de valse start van vorig jaar werd geen WOLVERHAMPTON Twee goede klappen, zondag in Wolverhampton, hebben de tournee van dit weekeinde van het Nederlands hockey-elftal naar Groot-Brit- tannië tot een geslaagde expeditie gemaakt. Die twee slagen brachten Nederland een overwinning van 2-1 op Engeland als aantrekkelijk verlengstuk van de zege met 1-0 op Noord-lerland, zaterdag te Belfast. De eerste van die twee klappen te gen Engeland was van Nico Spits. In de 25e minuut scoorde hjj uit een korte hoekslag, werkte daarmee de achterstand weg en haalde de ploeg meteen uit de depressie van de voorgaande periode waarin Engeland de strijd volledig had beheerst en Nederland niet meer was geweest dan een moedige, maar vrij uit zichtloos verzet biedende tegenstander. Na dat moment herstelde Nederland het evenwicht, werd daarna geleidelijk sterker en greep tenslotte zeven minuten voor tijd de winst door een voortreffelijk doelpunt van Jeroen Zwcerts. Tussen beide wedstrijden van dit weekeinde was een wereld verschil. Zaterdag een aantrekkelijk duel, voor al dank zij Nederland, dat van de Ieren een redelijke kans tot spelont- plooiing kreeg, zondag een stroeve strijd, mede door veelvuldig fluiten van de Duitsers Seegers en Woltje. Van En geland kreeg Nederland geen tijd voor een rustige spelopbouw. De tamelijk fanatieke en bijzonder enthousiaste Engelsen begonnen onstuimig, stuur den hun uitstekende verdedigers Oliver en Svehlic herhaaldelijk mee in het of fensief waardoor de sterke rechtervleu gel Neale en Morris voor de pijlsnel le middenvoor French openingen kon maken. De strijd was bovendien veel feller dan tegen Noord-lerland en tegen die combinatie van factoren heeft Neder land het grootste gedeelte van die eer ste helft wat verbaasd en soms ook wat verdwaasd staan aan te kijken. Ni co Spits en Heiko van Staveren moes ten snel ingrijpen en wegwerken en vooral dat laatste lukte niet altijd even best. Spil Toebosch verdronk bijna in de vloed van Engelse aanvallen, De Lannoy Meijer was niet gelukkig met zijn passes en Weemers zag zich her haaldelijk gepasseerd door de rappe Britten. Onder die druk op de verdediging kreeg de aanval geen kansen tot het opzetten van zijn acties. Ter Haar en Hulshoff, van wie de laatste nog niet rijp is voor dit soort wedstrijden, konden geen ver binding brengen tussen de snelle Thole, de slimme Franse Spits en de kundige Jeroen Zweerts. Engeland had in die eerste minuten al drie goede kansen, die strandden op een gebrek aan schotkracht en de goede reacties van Brederode, voor French Engeland na 17 minuten een voor sprong schonk. Spil Ekins gaf een pass- je waaruit de jonge, snelle middenvoor doelman Brederode geen kans liet (1-0). Nederland herstelde zich eigenlijk toevallig. Een incidentele tegenstoot, brokkelig van opzet, kreeg onverwach te perspectieven door afhouden tegen Ter Haar. De strafhoekslag werd door Frans Spits goed aangegeven, door De Lanoy Meijer volmaakt gestopt en door Nico Spits flitsend hard en laag inge slagen. De oefeningen van Belfast, waar Ne derland zes korte corners had mogen nemen, waren niet zonder resultaat ge bleven. Die plotselinge meevaller voor Ne derland hergaf de ploeg zijn zelfver trouwen en daarmee kwam ook weer de loop in het spel van het Nederlands elftal. De tweede helft was onmisken baar voor Nederland, mede doordat de Engelsen hun hoge tempo van de eer ste helft niet konden continueren. O'Keefe moest Jeroen Zweerts kort na rust van een doelpunt afhouden; Thole liet een paar uiterst moeilijk lij kende kansen ongebruikt, maar daar tegenover stond dat French Brederode een keer passeerde maar net niet tot scoren kon komen door de reddende stick van De Lanoy Meijer. Zeven minuten voor het einde gaf de Engelse verdediging Jeroen Zweerts even te veel ruimte. Frans Spits bracht de bal goed voor de stick van de mid denvoor, die de bal kogelhard langs doelman Flood schoot. Daarmee had Nederland een redelijke beloning ge had voor zijn voortreffelijke herstel in de tweede helft na een slechte begin periode. In de laatste minuten had En geland niet de macht meer om terug te komen. de republiek Eire, weinig potten bre ken. De kracht van de verdediging zou dus een vertekend beeld kunnen geven, ware het niet dat Nico Spits, door rust en zekerheid van ingrijpen opnieuw aantoonde een van de grootste achter spelers van het Nederlandse hockey te kunnen worden. De aanval, goed gesteund door Toe bosch en Weemers routinier De La noy Meyer was de minst overtuigen de van het laatste vijftal slaagde er niet in kansen te scheppen en te ge bruiken. De koele afmaker in de voor hoede, die het sublieme werk van Frans Spits en Kick Thole (na 8 minu ten ingevallen voor Martijn Nolet) moest afronden, ontbrak. Jeroen Zweerts was niet gelukkig, Otto ter Haar zag een op het oog heel erg gave treffer afgekeurd en Piet Weemers miste kort na rust een strafbal, na dat Zweerts in scoringsrijpe positie door Rose onderuit was gehaald De Uruguayese kampioensclub Na tional heeft zondag in Montevideo de eerste halve finalewedstrijd voor het Zuidamerikaanse kampioenschap tegen Penarol met 2-0 gewonnen. Beide doel punten kwamen in de eerste helft tot stand. risico meer genomen en starter hun werk hadden gedaan trok Skadi naar voren. Lang hebben de Rotterdammers het veld niet kunnen aanvoeren. Met opmerkelijke regelmaat kwam Nereus naar voren. Slechts Laga, gestart op de beschutte eerste boei onder de hoge wal, heeft de Soeters-vier daarna nog partij kunnen geven. Niet voor lang. Halverwege de race vielen de Delftena ren, die tot op dat moment op een taf je volgenden, terug. Voor de Galecopper- brug was de strijd in feite al beslist. Er was reeds licht tussen de leidende boten gekomen. De overige ploegen volgden op grote afstand. Voor de Amsterdamse supporters be stonden er op dat moment al geen pro blemen meer. Toen de „Veaning" de kleine overdekte tribune nog moest pas seren sprongen zij al bij tientallen in het water om maar zo snel mogelijk de winnaars van het hoogst-gewaardeer- de Varsetyblik geluk te wensen.. Het was een koud begin van een langdurig feest, dat op het tribuneterrein uitbundig werd voortgezet. Om dan, zoals al zo vaak, in het botenhuis van de Amster dammers zijn climax te bereiken. Het was de laatste maal, dat de wed strijden van de Koninklijke Nederland- sche Studenten Roeibond bij Jutphaas werden gehouden. Op het Amsterdam- Rijnkanaal werd daar sinds 1940 vijfen twintig maal gestreden om de eer en de „blikken". Het was geen afscheid éiat lang zal worden betreurd. Daarvoor is het boeienverschil te berucht en de wed- strijdbaan te slecht voor een recht vaardige krachtmeting. Desondanks zul len de vele oude getrouwen, die elk jaar weer naar Jutphaas trekken, dit maal met een lichte, begrijpelijke wee moed de terugreis hebben aanvaard. GRONINGEN Het Nederlands waterpoloteam heeft zaterdag in Gro ningen gelijk gespeeld met 55 tegen de ploeg van Rusland. De tussenstanden waren 2-1, 0-2, 2-2 en 1-0. De 2e officiële interland, die zondag in Leeuwarden werd gespeeld, eindigde in een overwinning voor de Russen 74. De tussenstanden waren hier 1-2, 2-0. 0-2, 1-3. maar toen Brothers even een gat liet vallen in zijn dekking was het gebeurd. Baars trof zijn tegenstander met 'n link se hoek op het lichaam waardoor de Brit een hele slag om zijn as maakte maar er wel in slaagde overeind te blijven. De Nederlander kwam onmid dellijk na met een serie, waarna Bro thers acht tellen rust kreeg. Met han gen en klemmen trachtte de Welshman de schade te beperken. Tegen de enor me stootkracht van Baars bleek hij echter niet opgewassen. De Amsterdam mer sloeg nl. dwars door de dekking heen. Toen Borthers na een rechtse hoek volkomen groggy in de ring stond, werd hij door de arbiter naar zijn hoek ge stuurd. De intelligent boksende Van den Broek was met William May nog snel ler klaar. De uitstekend kijkende Bra bander, technisch voortreffelijk ge schoold, behoefde slechts twee stoten te plaatsen. Een rechtse opstoot en een rechtse hoek. Na de hoek op de kaak ging May zwaar neer. Minuten nadat scheidsrechter Bril het „out" had uit gesproken, besefte May pas wat er pre cies gebeurd was. Sjeng Verstappen met zijn 18 jaar de benjamin in de Nederlandse ploeg, bleek de nervositeit, die zijn boksen tij dens de finales van de nationale kam pioenschappen gedrukt had, volledig te hebben afgelegd. Michael Hears, een bokser met een respectabele staat van dienst ruim 100 gevechtenkon in de kleedkamer nog niet uit over de „duivelse stootkracht" van zijn tegen stander. Eerst moest de Welshman op een linkse hoek naar het canvas maar hij vocht zich moedig over deze knock down heen. Een 20-tal seconden la ter besliste Verstappen het gevecht, evenwel met een klassieke rechts-link- se combinatie op hoofd en lichaam. Na de hoek precies midden op de maag ging Hears zwaar knock out. Zwaargewicht Rudi Lubbers bleek met zijn bijna honderd gevechten veel te geroutineerd voor Graham Isacs, die DORDRECHT Nederland heeft zondag in de 73e korfbalinterland tegen België een onverwacht gemakkelijke zege behaald. De Belgen, die het Ne derland de laatste jaren steeds moeilij ker maken, stelden in Dordrecht teleur en konden Nederland geen moment van zijn 60e overwinning afhouden; 113. Doordat in het eerste aanvalsvak het samenspel moeizaam verliep, nam Bel gië de leiding en duurde het tot de 22e minuut voor Nederland kon gelijk maken. Daarna echter liep Nederland gemakkelijk weg en nam zelfs een voorsprong van 111 voor Jeanne Meeussen in de slotfase de stand een voor België redelijker aanzien kon ge ven. Voor de wedstrijd overhandigde de voorzitter van de KNKB de heer H. A. Duns, het eerste exemplaar van de Ma- zure-medaille aan prof. dr. ir. J. B. Mazure, voorzitter van de Eerste Ka mer. De heer Mauzre is de ontwerper van het micro-korfbal, de medaille, die zijn naam draagt- zal jaarlijks aan de microkorfbalkampioen worden uitge reikt. ADVERTENTIE ZurmmersetzeemJ POEDER EN CRÈME BU APOTHEKER EN DROGIST 3' De verjongde Nederlandse hockey- ploeg speelde tegen Ierland een wed strijd met hoopvol hockey. Toegege ven, de Nederlandse overwinning bleef beperkt tot 10 en de enige treffer ont stond 8 minuten na rust uit een straf hoekslag via de zekere stick van Nico Spits, maar het spel toonde aan, dat ook een jonge onervaren ploeg zeer aanvaardbaar hockey kan spelen. Coach Kruize had weer twee debutan ten gekozen en van dit tweetal was de jonge doelman Maarten Sikking zonder meer goed en spil Ton Toebosch rond uit een aanwinst. Het elftal, met nog slechts vijf spe lers uit de Mexico-kern, (Van Stave ren, Weemers, De Lanoy Meyer, Frans Spits en Ter Haar, later aangevuld met Thole) trof in Ierland een tegenstan der, die probeerde hockey te spelen en daarin vooral defensief uitstekend slaagde. Aanvallend konden de Ieren, een combinatie van Noord-lerland en AMSTELVEEN In een sensationeel slot heeft de Nederlandse dameshockey- ploeg op het moeras in het Amstelveense Wagenerstadion een verdiende 2-1-zege behaald op Wales, dat twee weken geleden nog had verrast met éen fraai 0-0-re- sultaat tegen Engeland. Nadat de Oranje-meisjes er gedurende 62 minuten niet in waren geslaagd de sterke Wales-defensie tot capitulatie te brengen zij hadden toen in totaal al tien strafcorners verprutst schoot Jeanneke van 't Hek van de rand van de cirkel Nederland naar 1-0. Het hek was nu lctterlyk van de dam. Weinig seconden later was het nl. al weer 1-1, toen de overigens uitste kende Nederlandse defensie te aarzelend optrad bü een actie van Shirley Alli son. Wales, dat in het verleden slechts eenmaal van Nederland won en zesmaal had verloren, meende de draw nu wel te hebben bevochten. Maar weer een mi nuut later bezorgde Riet Kuper met een verre knal de Oranjeploeg toch nog de zege. Dit alles was meer dan de enkele honderden toeschouwers bij dit matig duel hadden verwacht. Vooral voor rust, toen de sterkste vleugels van beide ploegen (Riet Kuper/Els Teppema op links voor Nederland en Janet Morgan/ Eira Matthews op rechts voor Wales) in het drassigste deel van dit voor hoc key ongeschikte veld moesten opere ren, was er weinig fraais te zien. Wa les, dat in de eerste minuut een straf- corner had geforceerd naar later bleek ook de enige werd wel in de verdediging gedwongen maar het een zijdige aapvalspatroon van Oranje le verde de ploeg van over de Noordzee met de „geblokte" linkshalf Anne Ellis als uitblinkster, weinig moeilijkheden op. De fraaiste kans voor Nederland ont stond na een half uur spelen, toen He- leen van Rooy, die geen beste wedstrijd speelde, een iets te scherp passje aan Riet Kuper gaf in plaats van zelf te schieten. Onze linksbuiten werd hierbij in een te ongunstige hoek gemanoeu vreerd om een redelijke kans te krij gen. Onmiddellijk na rust faalde Heieen van Rooy opnieuw na een pass van Riet Kuper, waarbij de Oranje-middenvoor totaal missloeg. Intussen had de Neder landse verdediging, waarin aanvoerd- ster Marijke Alsbach en Anneke Sta ring schitterden, en Miep Voets van 'S-Hertogenbosch verdienstelijk op de spilplaats debuteerde, weinig moeite gehad met de schaarse en te traag op gezette aanvallen van Wales. Bepaald teleurstellend was in de tweede helft het spel van de Oranje-rechtsbuiten Wies van der Oord, die nauwelijks tot een behoorlijke voorzet kwam. Toen bijna iedereen zich al had ver zoend met een onbevredigend gelijk spel, kwam die verrassende slotfase, waarin maar liefst drie doelpunten vie len. Bijna werd het tenslotte ook nog 31, toen Els Teppema uit de elfde strafcorner eindelijk eens keihard in schoot. Daarbij veranderde de bal ech ter via een been van een meisje van Wales iets van richting en ging net naast. De Nederlandse meisjes hockeyploeg heeft zaterdag in Amstelveen een oefen wedstrijd tegen het Nederlandse B- damesteam met 02 verloren. Bij de rust was de stand 01. pas twaakf maal in de ring was ge weest.. De Amsterdammer kon 40 sec. nadat de gong voor de eerste ronde had geklonken, alweer naar zijn hoek. Met een rechtse hoek en een links- rechtse combinatie zette Lubbers Isacs tegen de touwen en maakte het gevecht af met een rechtse hoek op de kaak. Isacs hing volkomen groggy in de tou wen en werd uitgeteld. Voor de pauze had alleen de vier voudige nationale lichtgewicht-kampi oen Pierre Doorenbosch indruk ge maakt. De rechtsvoorstaande Bossche naar kreeg in Idwal Frost een eveneens „verkeerd" staande bokser te bestrij den. Het werd daardoor geen fraai ge vecht omdat het tweetal vaak dicht te gen elkaar aanstond. In het lijf-aan- lijf-gevecht had de Nederlander met zijn linkse door grote precisie echter ruim voordeel. Frost, die in de tweede ronde duidelijk in gevaar was, redde zich echter door herhaaldelijk afklem men waarvoor hij dan ook een open bare waarschuwing kreeg. Aan de pun- tenoverwinning van de Bosschenaar be stond niet de minste twijfel. EERSTE KLASSE A Alkmaarsche BoysO WO 31 DCGJOS 0—3 SDWAFC 0—2 (AFG kampioen) ZW-BVC 1—0 (BVC degradeert) HRCZilvermeeuwen 01 StormvogelsDe Spartaan 0—1 AFC M 14 7 3 29 43—24 kampioen DCG 21 8 7 6 23 2330 De Spartaan 21 9 4 8 22 34—27 SDW 21 7 8 6 22 26—22 JOS 21 8 6 7 22 2322 ZVV 21 8 5 8 21 21—22 HRC 21 7 7 7 21 26—28 OVVO 21 6 8 7 20 33—31 Alkmaarse Boys 21 6 7 8 19 29—24 Zilvermeeuwen 21 6 7 8 19 25—29 Stormvogels 21 4 10 7 18 2232 BVC 21 6 4 11 16 1933 degradeert EERSTE KLASSE B OlympiaPapendrecht 1—0 CVVNeptunus 6—0 OvermaasUnitas 1—1 De MusschenGouda 0-1 UVS—EBOH 1—1 LFCRoodenburg afg. De Musschen 21 15 2 4 32 36-46 kampioen UVS 21 lil 6 4 28 40—49 SVV 21 9 6 6 24 42—35 Neptunus 21 8 5 8 21 23—33 Papendrecht 21 7 6 8 20 27—28 Roodenburg 20 7 5 8 19 13—16 Olympia 21 8 3 10 19 22—24 EBOH 21 7 5 9 19 18—33 Unitas 21 7 4 10 18 27—24 Gouda 21 5 8 8 18 26—29 Overmaas 21 5 8 8 18 20—22 LFC 20 5 4 11 14 18—33 EERSTE KLASSE C German icus— -Drachten 1—8 V elocitasSneek 1—3 NeptuniaAlcides 1—2 Spel. Assen— -Noordster 2—3 EmmenMuntendam 0—2 Leeuwarden- -Zwaagwesteinde afg. Drachten 20 11 4 5 26 36—25 Alcides 19 9 6 4 24 27—21 Germanicus 20 9 6 5 24 33—23 Sneek 20 9 4 7 22 31—28 Spel. Assen 20 10 2 8 22 27—25 Velocitas 20 7 6 7 20 29—23 Leeuwarden 20 7 5 8 19 25—25 Muntendam 20 8 3 9 19 28—36 Zwaagwesteinde 19 5 7 7 17 23—30 Emmen 20 7 3 10 17 22—20 Neptunia 20 6 5 9 17 27—35 Noordster 20 5 1 14 11 27—44 (degradeert) EERSTE KLASSE D Quick '20Be Quick Z. 1—0 VostaHengelo 2—2 SC Enschede—ESCA/VC 8—0 De TreffersRheden 1—0 Victoria BoysDOS '19 2—2 AZCRietvogels 2—0 SC Enschede 21 18 2 1 38 64—15 (kampioen) De Treffers 21 13 2 6 28 45—25 Hengelo 21 8 7 6 23 40—37 Rietvogels 20 9 4 7 22 33—28 Quick-20 20 8 5 7 21 24—27 DOS-19 21 7 7 7 21 22—26 Be Quick-Z. 20 8 4 8 20 37—41 Rheden 21 7 6 8 20 31—33 Victoria Boys 20 5 6 9 16 31—35 AZC 20 5 5 10 15 28—40 VOSTA 20 4 5 11 13 25—37 ESCA/VC 21 3 3 15 9 20—56 (degradeert) EERSTE KLASSE E DESK—RKWU 3—1 UNA—TSC 2—4 BrabantiaHelmond 1—1 Veerse Boys—RKC 0—0 VlissingenSparta '25 2—4 Concordia SVDTOP 2—1 Middelburg 22 12 5 5 29 35—25 TSC 22 10 8 4 28 25—15 DESK 23 10 8 5 28 30—22 Sparta '25 22 10 6 6 26 34—23 Concordia SVD 22 9 6 7 24 38—27 Helmond 22 9 6 7 24 33—28 Veerse Boys 22 6 9 7 21 34—30 TOP 22 7 7 8 21 22—25 Vlissingen 22 6 8 8 20 29—33 Brabantia 23 6 7 10 19 22—35 RCK 22 3 12 7 18 18—27 UNA 22 5 7 10 17 31—44 RKVVU 22 5 3 14 13 23—40 (RKVVU degradeert) EERSTE KLASSE MKCCaesar SVNAlmania KVC OranjeRoermond Roermond Voerendaal Almania SC Irene Wilhelmina-08 MKC KCV Oranje RIOS-31 SVN Heer Caesar Minor 0—0 0—0 1—2 20 9 6 5 24 28—19 20 10 3 7 23 31—21 20 7 8 5 22 24—18 20 10 2 8 22 29—28 20 9 3 8 21 30—28 20 8 5 7 21 25—23 20 6 9 5 21 22—23 20 7 6 7 20 24—31 20 7 5 8 19 25—25 20 5 9 6 19 26—31 20 6 6 8 18 27—27 20 2 6 12 10 20—37 (degradeert)

De Vallei | 1969 | | pagina 8