Rijnstreek-competitie werd afgesloten Twee teams van Blue Socks in competitieduel „Het Grondbezit" sprak over plan-Mansholt Grote belangstelling voor Bloesemdamtoernooi Exportmarkten voor eieren en gevogelte Panters naar Roermond voor eerste promoted ue Eén stamboek voor warmbloedpaarden Hmrlijk. Je bent net getrouwd. Maar moet een vrouw zich dan meteen maar kleden als haar tante Bets! Mag je misschien jong, modern en nèt even leuker voor de dag komen? Mag, jong mevrouwtje. Daar is die speciale mode voor. lërienkaYoung. Rokken en bloezen. Opvallend modern zond»* extravagant te zijn. En altijd 'n paar maten jonger. Leuk. Jé bent maar ééns Terienka^oung. Logica contra mollen Felle brand Biljarten Wijziging Honkbal Eén Rhenenaar in hoofdklasse 27 poules Lijstcollecte voor bejaardentocht Wedvlucht van „De Luchtreiziger" V arkenspr i j zen 5 cent omlaag Vrachtauto sloeg om in Arnhem Beroepingswerk Bondsdag Geref. Mannenbond MOGELIJKE FUSIE VL1S én ISWP Rokken en bloezen in Terlenka Young, 'n Gelukkige mode met vele speelse combinatiemogelijkheden.Gecreëerd door 'n enthousiast groepje progressieve spinners, wevers, ontwerpers en confectionairs. Op mode en draagbaarheid getest door 5 'n jong tribunaal van Neêrlands best geklede vrouwen. Verkocht in méér dan 2.000 vooruitstrevende modezaken.En onvoorwaardelijk voor jong gegarandeerd door het Terlenka Young etiket. DINSDAG 29 APRIL 1969 VEENENDAAL De biljartcompetitie in de Rijnstreek is nu definitief afge sloten. In de hoofdklasse stond alleen nog de strijd tussen Nationaal en Ons Genoegen op het programma. Nationaal 1 kreeg een teleurstelling te verwer ken want in deze laatste wedstrijd moest het toestaan dat Ons Genoegen een 2-6 overwinning behaalde in Wageningen. Door deze nederlaag kon Nationaal net geen beslag leggen op de 4e plaats. De eindstand in de hoofdklasse is als volgt geworden: BVR 1 (Rhenen) DOG 1 (Veenendaal) Rijnstroom 1 (Wageningen) Terminus 1 (Wageningen) Nationaal 1 (Wageningen) Torenzicht 1 (Lienden) Ons Genoegen 1 (Ingen) ABC 1 (Maurik) DOH 1 (Veenendaal) De teams in de overganj nishten als volgt: ONA 1 (Opheusden) VOP 1 (Opheusden) Taveerne 1 (Veenendaal) Nationaal 2 (Wageningen) ABC 2 (Maürik) Ons Genoegen 2 (Ingen) Torenzicht 2 (Lienden) Rijnstroom 2 (Wageningen) Vogelenzang 1 (Echteld) DVJ 1 (Resteren) 16 90 38 16 74 54 16 73 55 16 62 66 16 60 68 16 60 68 16 57 71 16 55 73 16 45 83 sklasse fi- 18 96 48 18 94 50 18 86 58 18 82 62 18 70 74 18 68 76 18 63 81 18 62 82 18 52 92 18 47 97 In de le klasse komt een wijziging in de stand, daar het duel BVR 2Rijn stroom 3 geen zege opleverde voor kam pioen BVR, doch voor de gasten. De eindstand werd in deze afdeling: BVR 2 (Rhenen) 18 95 49 De Zwaan 1 (Opheusden) 18 82 62 Terminus 2 (Wageningen) 18 81 63 ONA 2 (Opheusden) 18 78 66 Ons Genoegen 3 (Ingen) 18 72 72 Rijnstroom 3 (Wageningert) 18 69 75 Nationaal 2 (Wageningen) 18 62 82 Torenzicht 3 (Lienden) 18 62 82 ODI 1 (Lienden) 18 62 82 DOH 2 (Veenendaal) 18 57 87 2e klasse: Roskam 1 (Ommeren) 18 86 58 Recticel 1 (Resteren) 18 83 61 VOP 2 (Opheusden) 18 82 62 Ons Genoegen 4 (Ingen) 18 82 62 Torenzicht 5 (Lienden) 18 75 69 DVJ 2 (Resteren) 18 70 74 DOG 2 (Veenendaal) 18 68 76 ABC 3 (Maurik) 18 66 78 Torenzicht 4 (Lienden) 18 63 81 Rijnstroom 4 (Wageningen) 18 46 98 In de 3e klasse werd ook de laatste wedstrijd gespeeld. Hier was het Recticel 2 dat ODI 2 klopte (62) en ODI daar mee op de laatste plaats wist te hou den. Recticel is opgeklommen naar een VEENENDAAL De seniorenne gentallen van de Veenendaalse honk balclub Blue Soeks komen morgen beide op het Panhuis-complex binnen de lijnen. De competitie voor VHC zou reeds zaterdag jl. van start zijn ge gaan, maar toen werden de wedstrij den voor de Veenendaalse senioren af gelast. Blue Socks 1, dat vorig seizoen op de vierde plaats van de ranglijst ein digde, ontmoet om twaalf uur het Utrecht HMS 2. Het moet deze oppo nent een nederlaag kunnen toebren gen. De Veenendaalse reserves binden om twee uur de strijd aan met UN-hit- ters, een nieuwe formatie in deze af deling. De routine van de Blue Soeks zal in deze ontmoeting duidelijk de doorslag moeten geven. De jeugd van de Veenendaalse honk balclub komt pas zaterdag weer voor een competitiewedstrijd in het veld. Het eerste negental heeft aldus de teammanager van VHC, Leo Vonk, weer aan kracht gewonnen dit sei zoen. Coach Vonk heeft nu de be schikking over twee vaste werpers, te weten Jonny van der Klüt en Jurjen Bosga, en dat is uiteraard een belang rijk winstpunt. Er zijn goede perspectieven voor de eerste uitgave, evenals overigens voor de Veenendaalse reserves, die voor een groot deel worden gevormd door nieuwe, bijzonder enthousiaste honkbaltalenten. VEENENDAAL De berichten over een gesignaleerde mollenplaag in de Betuwe (een landbouwer in Echteld ving er in één dag 167) heb ben het in Oosterbeek - gevestigde Bedrijf slaboratorium voor Grond en Gewasonderzoek aan het denken gezet. In een persbericht laat het laboratorium weten dat de frequen tie van de molshopen „door deskun digen wordt toegeschreven aan 'het vrij droge voorjaar van 1968, waar door er weinig jonge mollen zijn verkleumd" Het laboratorium geeft bovendien een goede raad: ,,Het is van belang om tijdig te beginnen met het slech ten van deze molshopen om straks bij het maaien en oogsten zo weinig mogelijk te worden gehinderd door de grond". De deskundigen van het laborato rium huldigen blijkbaar het princi pe dat een gewaarschuwd man voor twee telt, want zo wordt in het pers bericht gesteld, door het opvolgen van die raad ,,komt er minder zand in het hooi en de kuil". Dat speciaal voor degenen onder ons, die dat nog niet wisten 4e plaats, volgt: De eindstand BVR 3 (Rhenen) De Zwaan 2 (Opheusden) Ons Genoegen 5 (Ingen) Recticel 2 (Resteren) Taveerne 2 (Veenendaal) Torenzicht 6 (Lienden) DVJ 4 (Resteren) DVJ 3 (Resteren) ODI 2 (Lienden) hier nu als 16 92 36 16 82 46 16 69 59 16 66 62 16 64 64 16 64 64 16 54 74 16 44 84 16 41 87 UTRECHT „Met melk meer mans maar de boer met meer melk is niet meer boer!", aldus de aanhef van de openingsrede van de vergadering van „Het Grondbezit" van voorzitter B. A. P. H. baron van Harinxma Thoe Sloo (Ankeveen), maandag te Utrecht. Wel ke rede vooral aandacht gaf aan kort gezegd: het plan Mansholt. Hervorming van de produktiestruc- tuur, vermindering van de oppervlakte cultuurgrond met consequenties voor de grondeigenaren, financiële consesuen- ties van landbouw naar bos, geaard- heind van de Nederlandse grond t.o.v. die in andere EEG-landen, verschil in fiscale behandeling e.d. enz. passeerden de revue. Het plan Mansholt draagt niet alleen een persoonlijk, maar vooral ook een politiek stempel. Na de oorlog verkondigde dr. Mans holt de stelling dat bedrijven boven 50 ha. gesplitst moesten worden ten behoe ve van kleinere bedrijven. In Gronin gen pleitte hij voor bedrijven van 500 - 1000 ha. akkerbouw en van 400 melk koeien... Inmiddels is hij wel terugge vallen tot reëler normen maar het is toch tragisch dat zo'n centrale figuur VEENENDAAL Een buitengewoon groot aantal dammers heeft ingeschre ven voor het Bloesemdamtoernooi, dat zaterdag 10 mei in Ochten wordt ge houden. Aan deze wedstrijdenserie, die wordt georganiseerd door het district West van het Gewest Gelderland van de KNDB, nemen onder andere dammers deel uit Rhenen en Leersum. De spelers uit deze gemeenten komen uit in de hoofd-, eerste en tweede klasse. De heer J. van Setten is de enige Rhenense vertegenwoordiger in de hoofdklasse. De deelnemers uit Rhenen en Leer sum zijn in de volgende groepen on dergebracht. Hoofdklasse E: W. Borgers, J. van Setten (Rhenen), W. van Alfen en A. van Rrevel. le klasse B: E. Achterstraat, Chr. van Berken bosch, W. Baars (Rhenen) en P. Roo ien. le klasse C: M. Willemsen, H. Schouten, H. Jong (Rhenen) en M. Mugen, le klasse D: J. van Oosterom, A. Gijsbertse, A. Lieuwen (Rhenen) en A. W. Janssen. 2e klasse D: C. Verduin, R. Rijndertse, G. Lok horst, W. van Walsum (Rhenen). 2e klasse E: H. van Keulen, W. Doeleman, W. de Greef (Leersum) en J. van As. 2e klasse F: B. van Manen, L. Wijnia, M. van Dijk (Leersum) en Ch. Fluit. 2e klasse G: J. Sonneveld, R. van Drenth, W. P. v. d. Broek (Leersum) en W. van Wer ken. de L. A. In de hoofdklasse zijn zeven poules van vier deelnemers gevormd, terwijl de dammers die in de eerste klasse uitkomen, zijn ondergebracht in tien groepen van vier. De veertig deelnemers, die hebben ingeschreven voor wedstrijden in de tweede klasse, vormen in totaal even eens tien poules. Om precies tien uur wordt de eerste zet gedaan en de organisatoren stre ven ernaar om het toernooi om onge- ven ernaar om het toernooi om onge veer zes uur te beëindigen. Een uur later komen de grootmees- ELST Ter financiering van de tocht met de Elsterse bejaarden wordt van 4 tot 10 mei een lijstcollecte ge houden. De tocht met de bejaarden zal dit jaar plaats vinden op 18 juni. VEENENDAAL De EVPV „De Luchtreiziger" in Veenendaal nam af gelopen week deel aan de wedvlucht vanaf St. Rat. Wavre. De duiven wer den om 7.45 uur in vrijheid gesteld. De eerste meldde zich reeds om 9.07 uur. De uitslag was: B. H. C. Schuur man 1, 3, 9, 13, 26, 28; Gaasbeek-v. d. Rolk 2, 10, 20, 35; A. v. d. Bovenkamp 4, 5, 8, 21, 27; G. Mulder 6, 31, 42; A. v. Barneveld 7, 17, 29, 33; H. v. Rooten 11, 14, 16, 38, 45, 52; A. Spies 12, 15; W. J. v. Dam 19. 32, 40, 47, 51, 55; G. Fasse 22, 25, 41, 56 Gebr. Spies 23, 36, 43, 49; C. v. Ginkel 24, 30, 39, 44, 48, 53, 54; Barneveld Tanis 34; H. Beijk 37 en J. W. v. Schaik 46, 50. ters ir. G. E. van Dijk en H. Wiersma op het dorpsplein van Ochten in actie. Het plein wordt voor deze gelegenheid omgetoverd in een groot dambord, waarop de twee bekende dammers een „levende partij" spelen. De schij ven worden namelijk gevormd door 20 meisjes in het wit en 20 jongens in zwarte kledjj. Op te merken is dat de tendens van de markt voor braadkuikens iets stabie ler aan het worden 'Is. Niettemin blijven de prijzen nog uiteenlopen en betrekke lijk laag. De lopende produktie is ge makkelijk te quitteren, zodat geen voor- raadvorminig van enige betekenis op treedt. In 1968 is het import-overschot van de EEG ofwel de netto-import van de EEG teruggelopen tot ca. 15.000 t. In de zestiger jaren beliep de netto-im port nog ca. 110.000 t. In de laatste ja ren is zowel de produktie als de consum ptie in de EEG belangrijk gestegen, In het algemeen is het aanbod in zware soepkippen nog wat kort, gemeten aan de vraag. De contractprijs voor mesters bleef stabiel op f 1,56, terwijl de gemid delde marktprijs voor de week tot 12 april werd becijferd op f 1,66, dat is één cent lager dan voorgaande week. In de week tot 19 april werd 2869 ton geslacht gevogelte uitgevoerd, waar van 2529 t kuikens; 220 t kippen; 58 t Pekingeenden en 62 t divers gevogelte. EXPORTMARKT EIEREN In de afgelopen week bleken' de eier- prijzen zich gevangen te hebben. Begin van de week was men aan verkopers' zijde nog wat onzeker en vooral afwach tend gestemd. Kopers disponeerden voorzichtig en mondjesmaat. Dat gold de kopers in het binnenland zowel als buitenlands. De verbeterde vraag in het binnenland evenwel leidde tot een ver beterde stemming op de exportmarkt en zo gaven de noteringen van markt en veilingen in het midden van de week aan dat de prijzen wat hoger uitkwa men dan aan het begin van de week. Voor de afzet van het „overschot" blijft men evenwel goeddeels aangewe zen op de Duitse markt. In de week tot 19 april werden uit Nederland 15,9 mil joen eieren uitgevoerd, waarvan 15,4 miljoen naar Duitsland gingen. De uit voer van broedeieren beliep die week op 1,7 miljoen stuks, waarvan ca. 830.000 st. naar Duitsland gingen; ca. 516.000 naar Italië en 200.300 naar Oostenrijk. UTRECHTSE VARKENSBEURS Op de Utrechtse varkensbeurs werd een verwachtingsnotering opgesteld die voor de week tot 3 mei een verwach tingsnotering aangaf van f 3,14-3,16 voor geslachte varkens, middenkwaliteit, ge wichtsklasse 63/85 kg en geleverd fran- ko-slachtbedrijf. Voor zwaardere var kens gelden de gebruikelijke kortingen. Vergeleken met voorgaande week is de prijs 4 cent lager. Voor levende var kens noteerde men f 2,51-2,53 voor var kens tot 110 kg en f 2,48-2,50 voor var kens van 111-120 kg, met een tarra van 4 kg. Vergeleken mét voorgaande week zijn deze prijzen resp. 4 en 3 cent la ger. VEENENDAAL De promotiestrjjd voor de hoofdklasse van de dames van Panters komt deze week al in een beslissend stadium. Want zo onregelmatig het verloop van de afgelopen competitie is geweest, zoveel haast heeft men nu bjj de bond om de promotiewedstrijden af te werken. Panters reist morgen al naar Roermond om daar aan te treden tegen de ploeg van dezelfde naam. Zaterdag komt deze damesploeg naar Veenendaal voor de return. De ploeg die kans ziet beide duels te winnen is vrijwel verzekerd van promotie naar de hoofdklasse. De andere gegadigde is St. Martinus uit Amsterdam, waartegen Panters zaterdag 17 mei in Amsterdam aan treedt en twee weken later in Veenen daal in de aal aan de Tuinstraat. Maar voorlopig zijn eerst de beide ontmoetingen tegen Roermond van belang, want daar men met drie ploe gen strijdt om twee plaatsen in de hoofdklasse zijn twee zeges tegen de zelfde ploeg van het allergrootste be lang. Er is overigens van Roermond en St. Martinus weinig bekend. Alle drie de ploegen zijn zonder veel verliespun- ten kampioen geworden. Uit district Zuid II, waarin Roer mond thuishoort en district West II, waartoe St. Martinus en Panters be horen, komen de sterkste ploegen ge tuige de resultaten op districtskam- pioenenschappen. Panters zal dus alles moeten geven om het hoofdklasserschap te verove ren. De uitwedstrijd morgen in Roer mond is van groot belang, want pas daarna heeft men enig inzicht in de kracht van de ploeg. De Veenendalers hebben zeker een kans op succes, doch zij lijken volley balmoe te zijn. zo sterk afwijkende stellingen verkon digt! De verschillende onderwerpen leid den tot een levendige discussie tot in de namiddag de directeur van het Land bouw Economisch Instituut (LEI), dr. A. Maris, een inleiding hield over bovenbedoeld memorandum van de „Commissie v.d. Europese Gemeen schap van de raad van Ministers van de Europese Gemeenschp". Excusez du peu! Dr. Maris begon met op te merken dat het memorandum vooral als een dis cussie-stuk is bedoeld. Er moet dus over gepraat worden. Het plan is niet optimistisch, iets wat wel inherent aan de landbouw schijnt te zijn. Spr. wees erop dat in de laatste 100 jaar, vooral na de tachtiger crisisjaren, de landbouwproduktie door de overheid gestimuleerd is. Dit beleid zou gefaald hebben doordat er te grote overschotten zouden zijn ontstaan. Maar die over schotten zijn slechts gedeeltelijk. Er is wel een overschot aan melk enz. door de veeverbetering enz., maar op ander terrein (graan) is er een tekort in Euro pa. Daarom doet het zo merkwaardig aan dat in het memorandum gesteld wordt dat „het prijsbeleid voor een be langrijk deel oorzaak van de overschot ten is". Niet de produktie als geheel, maar de (verkeerde) richting heeft tot bepaalde overschotten geleid. Het plan wil nu van de zes miljoen EEG- boeren enkele miljoenen elimineren, maar zo min als zes miljoen hun pro duktie aan de vraag kunnen aanpassen zullen dat twee miljoen boeren kunnen doen. Met een achterlijke landbouw zou er minder produktie en hogere prijzen zijn. Maar het algemeen belang vraagt een goede produktie. Europa heeft land genoeg voor de produkten en met 50% van de beroeps bevolking kan volop voedsel geprodu ceerd worden. Op de wijze waarop ging spr. nader in .Het zal goed zijn de gronden in de meest gewenste opper vlakten te doen exploiteren. In dit verband wees dr. Maris op de tegenwoordig nog geldende pachtwetge- ving. Die is ontstaan in een tijd dat men meende dat de pachter beschermd moest worden. Maar de bevriezing van de pacht (continuatie) tegen een (te) lage pachtprijs is niet (meer) in over eenstemming met de doelstelling van de landbouw van thans. De pachtwet van thans werkt verstar rend; een doelmatig gebruik van de grond moet worden nagestreefd en het landbouwschap is al bezig de pachtwet te bestuderen. ARNHEM De afdeling Gelderlan van het warmbloedpaardenstamboek de VLN heeft maandag te Arnhem een bui tengewone algemene ledenvergadering gehouden in verband met de plannen die er heersen om te komen tot een fu sie tussen de Vereniging tot bevordering van de Landbouwtuigpaardfokkerij in Nederland (V.d.N) en het Noordelijk Warmbloed Paardenstamboek der drie Noordelijke provincies, het N..WP Over die samenvoeging is al eerder vergaderd in de afdelingen en ook door de V..LN. zelve, maar de toen voorge stelde plannen werden niet goed bevon den. De zaak zat vooral vast op de plaats(en) der centrale hengstenkeu- ringscommissie. Na nader beraad tussen ,de beide stamboeken werd nu voorgesteld om in de eerstkomende drie jaar de keuring te Zuidlaren te handhaven naast die te Utrecht. Daarna zal deze kwestie nader bezien worden; de dag te Zuid laren heeft diverse andere belangen en het is niet wenselijk om direct daar de hengstenkeuring te elimineren. De hengstenkeuringscommissie zal uit drie verschillende samenstellingen be staan: voor het eerst te keuren (jonre) hengsten zullen beoordeeld worden door vijf keurmeesters: P. v. Binsbergen, de stemgerechtigde voorzitter, twee uit het VLN en twee uit het NWP-gebied. De Utrechtse zal de samenstelling der commissie voor de oudere hengsten zijn: v. Binsbergen plus drie VLN le den en een NWP-lid, in Zuidlaren zullen keuren v. Binsbergen plus drie NWP- leden en één VLN-lid. Dit alles mede omdat die oudere hengsten uit de be treffende gebieden zijn gerecruteerd. De heer E. Fikse, Oldebroek, zag graag dat zo spoedig mogelijk één cen trale hengstenkeuringsplaats werd aan gewezen en wel te Utrecht, dat een nieuwe markt aanlegt en straks de aan gewezen plaats zal zijn. Dezelfde vroeg ook hoe de zaak moet worden opgelost als voorzitter van Vins- bergen eens verhinderd zou zijn. De secretaris van de VLN, de heer A. J. Vermond, deelde mede dat in zo'n (onve hoopt) geval de vier andere keurmees ters een voorzitter zullen aanwijzen: de centrale instantie wil liever niet een algemeen plaatsvervanger aanwijzen om niet vooruit te lopen op een even tuele definitieve latere vervanging. De ze kwestie werd aanbevolen in de aan dacht van de afgevaardigde naar de al gemene vergadering van 5 mei te Utrecht, opdat hieraan in de notulen va het stamboek aandacht kan worden be steed. Nadat nog enkele andere onderwer pen even ter sprake waren gekomen, o.a. over het stemmenaantal per afde ling dat rafiatief kleiner wordt als het ledental groter wordt sprak voor zitter Roseboom er zijn voldoening over uit dat de vergadering niet talrijk, maar van goede kwaliteit de voor stellen tot fusie had aangenomen. Over de positie der secretarissen der beide stamboeken werd ook gesproken: de heer A. J. Vermond van de VLN en Heidema van het NMP. Deze zullen o.a. adviseur der hengstenkeuringscom missie resp. te Utrecht en Zuidlaren zijn. Over drie jaren zal ook dit nader bezien worden. De voorzitter der VLN, de heer D. Rempt te Alkmaar, deelde nog mede, dat op de vergaderingen van vier afde lingen: Noord- en Zuid-Holland, Limbu en Brabant-Zeeland de fusieplannen ook waren aanvaard. De coöperaties en inkoopcombinaties hebben de uitbetalingsprijzen voor de in de week tot 3 mei over te nemen var kens met 5 cent verlaagd. De combina ties VAKO (Oss); IVO (Deventer), HO- VA (Cuyk) en de NCB-coöperatie beta len de volgende prijzen op basis van af-mestbedrijf voor geslachte varkens van le kwal.: 68/85 kg f 3,08; 86/90 kg f 3,03; 91/100 kg f 2,93 met kortin gen van 12, 17 en 22 cent per kg voor varkens van 2e, 3e en 4e kwaliteit. De Coveco betaalt 4 cent meer, doch houdt IV* pet. commissie in. De markt is flauw gestemd. Dat geldt de binnen landse afzet- alsook voor de afzet naar de ledenstaten van de EEG. Daar Icomt nog bij dat volgende week één slachtdag telt, een situatie die zich nog enkele weken zal herhalen. In de week tot 18 april werden ca. 159.000, dat is 29.000 méér dan voorgaande week. Uitgevoerd werden 23.363 geslachte en 10.187 levende varkens, waar onder 4598 mestbiggen, alle met bestemming de ledenstaten van de EEG. Aan delen van varkens werden ruim 500 t alsmede 365 t buikspek uitgevoerd alles met be stemming de landen van de EEG. In gevoerd werden 240 geslachte varkens, 190 uit Ierland en 50 uit Denemarken. EDE Een felle brand heeft gister avond de houtbewerkingshal van de Rippen pianofabriek in Ede geheel ver woest. De Edese brandweer, geassis teerd door die van Lunteren, Bennekom en Oosterbeek, wist te voorkomen dat het vuur zich een weg naar buiten baande. Volgens directeur J. J. Rippen kan worden gesproken van ettelijke ton nen Schade. De brand heeft geen invloed op de produktie van de fabriek. Er is juist een nieuwe hal voor de afgebrande af deling gebouwd, die over enkele weken in gebruik zou worden genomen. De voorraden van Rippen, een belangrijk pianoexporteur, zijn gespaard gebleven. Een groot deel van de nacht is de brandweer met nablussen bezig geweest. ARNHEM Op het Willemsplein in Arnhem is gistermiddag weer eens een vrachtauto omgerold. Het was ditmaal een combinatie uit het Westland gela den met sla. In de beruchte bocht voor het restaurant Royal kiepte de aanhan ger op zijn kant. De vrachtauto zelf bleef staan. Op het moment van het ongeluk was er gelukkig geen ander verkeer in de buurt. Niemand werd ge wond. Het verkeer was geruime tijd ge hinderd door het obstakel. VEENENDAAL De hervormde pre dikant ds. A. Vroegindeweij ontving een beroep van de hervormde gemeen te te Ede. Ds. Langerak ontving een beroep van de hervormde gemeente te Nunspeet en bedankte voor het op hem uitgebrachte beroep door de gemeente te Zoetermeer. ERMELO Op 16 en 17 mei a.s. zal in de Immanuëlkerk te Ermelo de 47e Bondsvergadering van de Bond Gereformeerde Mannen verenigingen in Nederland gehouden worden. Als spreker treedt o.a. op drs. J. van den Berg, gereformeerd predikant te Er melo over het onderwerp: „Met lege handen?" Het trio Mulder- Karsen uit Harderwijk zal tweemaal optreden. Dit is een JIB publikatie.

De Vallei | 1969 | | pagina 19