ARP Renswoude zocht en vond argumenten tegen samenvoeging Basis voor „defensie" ,De gemeenteraad had dit niet mogen nemen' Programma Koninginnedag KESTEREN CENTRAAL KNOOPPUNT NIEUWE REGELING VAN BSM Herindeling gemeenten in discussie Lintjesregen: mals buitje A.R.P. beraadt zich over houding van wethouder Ex-raadslid L. van Eldik: „Rechtse partijen hebben bevolking inspraak belet" Dief ontsnapte via WC-raam Wachttijden korter Bus wordt straks geel LICHTGEWICHT KOSTUUMS v.a. 120,- Gewestelijke dag van N.V.Y.H. A. C. Schalk secretaris van kiesvereniging Vuilnis ophalen op zaterdag 3 mei Exclusieve zangnummers voor de jeugd Ontheffing van sluitingsuur Marokkanen raakten slaags op Palmengrift Onbekende ramde stil staande auto Niet formeel Argumenten Vuist Verklaring Trap HOOFDZAKEN VAN DIENSTREGELING BURGERLIJKE STAND KERKDIENSTEN DINSDAG 29 APRIL 1969 RENSWOUDE De Anti Revolutionaire kiesvereniging in Renswoude gaat zich samen met de kiesvereniging van de C.H.U. beraden over de vraag op welke manier men zich het best kan verdedigen tegen het op provinciaal ni veau gekoesterde verlangen om de gemeenten Woudenberg, Renswoude en Scherpenzeel samen te voegen. De bespreking tussen de verenigingen zal eind mei worden gehouden, zo werd gisteravond meegedeeld op de vergadering die de A.R.-kiesvereniging hield in de zaal achter de Gereformeerde Kerk. De gemeentelijke herindeling was 't voornaamste punt op de agenda, en eigenlijk ook de enige reden waarom de vergadering werd belegd. Het re sultaat van de discussie is dat men nu over een aantal argumenten beschikt, die met de C.H.U. samen nog zullen worden besproken, en die een aardige basis kunnen vormen voor de defen sietactiek die ten opzichte van de plannen van Gedeputeerde Staten kan worden gebruikt. De argumenten, afkomstig van het verenigingslid ir. E. Lagerweij zullen, eventueel via burgemeester en wethou ders van Renswoude worden voorge legd aan GS. Op deze manier wil men de provin cie „officieel een stap voorblijven", zo als de heer Lagerweij het uitdrukte. Hij deed dat na de herhaalde constatering dat van de motieven voor de provincia le plannen in feite nog niets bekend is. Het bestuur van de AR kiesvereniging liet overigens doorschemeren dat wel licht een kans bestaat op nauwere sa menwerking met de CHU, mede voort vloeiend uit de gezamenlijke bespreking van eind mei. „Zo kan misschien uit het kwade het goede geboren worden", was de reactie van gemeentesecretaris N. van 't Wout, die als lid de vergade ring bijwoonde. Aan het begin van de vergadering maakte secretaris S. Laansma de leden nogmaals duidelijk dat er op dit mo ment formeel geen stappen kunnen worden gedaan om bezwaren tegen de ■amenvoeging naar voren te brengen. Dat stond in een brief van de dr. Abra ham Kuyperstichting, waartoe de kies vereniging zich om advies had gewend. Schriftelijke bezwaren kunnen bij GS pas worden ingediend, wanneer de bur gemeester het voornemen via de pers heeft bekend gemaakt, en de plannen twee weken op de secretarie ter inzage hebben gelegen. Dit gebiedt de Ge meentewet. De discussie kwam enigszins stroef op gang. Men stelde wel dat het noodza kelijk is op het juiste moment met de juiste, scherp geformuleerde argumen ten te reageren, maar het bleek pas na drie kwartier dat iemand argumenten had verzameld, en dat was ir. Lager weij. Voorzitter H. Vermeulen had eerst gezegd dat het oordeel van de kiesver eniging noodzakelijk bekend moest wor den, maar met concrete punten kwam voorlopig niemand voor de dag. Uitvoe rig spraken de in totaal veertien aanwe zigen over het verschil in kosten dat zou optreden na een samenvoeging. Ook uitte men de vrees dat Renswoude, als onderdeel van de ene grote gemeente in de hoek zal zitten waar de slagen vallen, dat er voor het dorp geen ver beteringen van zijn positie aan de com binatie zullen zijn gekoppeld, en dat Renswoude de dupe zou worden van de rivaliteit van Scherpenzeel. Ir. E. Lagerweij leidde tenslotte zijn argumenten in met de woorden „De gekozen organisatievorm is slechts een hulpmiddel bij de ontwikkeling van een gebied, geen voorwaarde," waarmee hij wilde duidelijk maken dat een sa menvoeging helemaal niet het unieke middel is voor de oplossing van bestaan de problemen. Zijn argumenten waren: Naast grote gemeenten moeten ook kleine blijven bestaan; de afstand tus sen kiezer en gekozene moet niet be wust vergroot worden; de betreffende dorpen zijn nu aparte kernen - stede bouwkundig en zullen dat blijven; planologisch zou een samenvoeging geen grote voordelen opleveren; de mening en het oordeel van de betrokken bevol king moet een rol spelen. Bovendien gaf de heer Lagerweij een „onderwijskundig" argument: „Wan neer aan kinderen moet worden uit gelegd hoe een gemeente functioneert en wordt bestuurd is dat gemakkelijker te doen aan de hand van de situatie in een kleinere gemeenschap, dan in een grote..." De argumenten zullen worden vastge legd in een concept-brief voor GS, zo dat men, als het nodig is, onmiddellijk zijn mening kenbaar kan maken. ADVERTENTIE Kreukherstellend Comfortabel dragen Goed plooihoudend VEENENDAAL Goed van Van der Zee gaat langer mee AMERONGEN Op woensdag 14 mei zal in Lunteren de Gewestelijke dag worden gehouden van de Neder landse vereniging van huisvrouwen. De dames uit Amerongen vertrekken van af het Dorpshuisplein. De bijeenkomst zal plaatsvinden in „De Blije Werelt" te Lunteren. Het programma omvat onder meer een mode-show en solo-to neel door de heer Tob de Bordes. Da mes, die naar deze gewestelijke dag willen gaan gelieven zich voor 2 mei op te geven bij mevr. J. J. van de Pol, Zandvoort 24 of bij mevr. A. Bou- ma, Aspergelaan 6. VEENENDAAL De lintjesregen die leder jaar ter gelegenheid van de ver jaardag van H.M. de Koningin over ons land neerdaalt draagt voor Veenendaal en omgeving het karakter van een mals buitje. In Veenendaal, Scherpen zeel, Renswoude en Resteren behoeven de burgemeesters de ambtsketen van daag niet voor de dag te halen want aan die plaatsen gaat de lintjesregen zonder meer voorbtf. In Leersum werd prof. dr. W. K. Hirschfeld, hoogleraar in de erfelijk heidsleer bij de faculteit der dierge neeskunde van de rijksuniversiteit te Utrecht omhangen met de versierselen die behoren bij zijn benoming tot Rid der in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Op het Depot Elektronisch Lucht macht Materieel te Eist werd aan twee militairen de zilveren medaille met de zwaarden verbonden aan de Or de van Oranje Nassau opgespeld, te we ten bij de adjudant-onderofficier J. J. Arendse en bij de sergeant der eerste klasse J. van Weelden. In Rhenen werd verder de ere-medail- le in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toegekend aan de heer J. Ph. Rijnberk, voorman bij de NV Industrie- en Handelmaatschappij „De Stoomhamer". In Amerongen werden de heren C. en H. Terschegget in dienst bij de Vlam- oversteenfabriek Timmermans en Zoon eveneens onderscheiden met de ere-me- daille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. In het kamp van de Mariniers te Doorn ontving korpo raal-kok P. N. Gijben uit Amerongen de ere-medaille in brons met de zwaar den. Tot officier in de Orde van Oranje Nassau werden benoemd de ook in Veenendaal en omgeving bekende on derwij sfiguren de heren H. M. Bos uit Ede en A. Lens te Utrecht achtereen volgens inspecteur en coördinerend in specteur van het lager onderwijs in de inspecties Ede en Utrecht. RESTEREN Het optreden van de ARP-wethouder, de heer J. den Hartog, tijdens de jongste raadsvergadering in Kesteren was gisteren in de Betuwse gemeente het gesprek van de dag. Nagenoeg in alle bevolkingsgroepen is de dubieuze houding van de wethouder afgekeurd. Ook binnen de kiesvereniging van de A.R.P. is men verontwaardigd. Er zou zelfs al zijn gesuggereerd om de wethouder als lid te schorsen. De voorzitter van de kiesvereniging, de heer A. Braafhart, kon gisteravond nog geen commentaar geven. Het bestuur zal zich op korte termijn over het gebeuren beraden. De heer L. van Eldik, voormalig raadslid voor de Boerenpartij, die vrijdagavond de raadsvergadering vanaf de publieke tribune volgde, heeft geen goed woord meer voor de wethouder over. „Dit is nu al de twee de maal in een korte periode, dat Den Hartog de „politieke perken", maar ook de menselijke normen, ver te buiten is gegaan. De raad had dit niet mogen nemen, maar helaas is dat wel weer gebeurd", aldus het ex- raadslid, die de raadsvergadering maar een slappe vertoning vond. „Sommige raadsleden durven wel een vuist te maken, die ze dan drei gend laten zien, maar de daden blij ven uit. Natuurlijk was het zo goed als zeker, dat ook wethouder R. de Jongh (PvdA) zijn zetel zou zijn kwijtge raakt wanneer men een motie van wantrouwen tegen Den Hartog had in gediend. Toch geloof ik, dat men dit risico ter wille van de duidelijkheid had moeten nemen. Politiek is welis waar een harde zaak, maar de eerlijk heid daarin is een van de eerste ver eisten. Als men nu al leugens van een wethouder gaat slikken, waar is dan het eind?", vraagt de heer Van Eldik zichaf. Ook in zijn opvolger, die vrijdag avond de vuurdoop kreeg, is de heer Van Eldik teleurgesteld. „De houding van Van Brenk heeft me sterk be vreemd. De Boeren Partij staat, bij mijn weten, vooral de persoonlijke vrijheid voor, maar tijdens de eerste de beste vergadering heeft mijn op volger al bepaalde groepen van de be volking zijn wil opgelegd door het voetballen op zondag onmogelijk te maken. Kennelijk heeft hij voor de zij de van de SGP gekozen, maar dat heb ik nog niet met zekerheid kunnen vaststellen. Misschien was het alle maal nog wat nieuw voor hem..." Dat de Boeren Partij met dit beleid van de heer Van Brenk geen genoegen zal blijven nemen, lijkt volgens de heer Van Eldik nagenoeg zeker maar duimen voor een grote verschui ving", aldus Van Eldik, die tot slot nog opmerkt, dat er in zijn gemeente behoefte is aan een partij die politiek onafhankelijk is, vooruitstrevend en vooral duidelijk. „Zo'n partij haalt met een goede lijst gemakkelijk drie zetels". Dat de gemeenteraad het instellen van een planologisch onderzoek onder de bevolking heeft afgestemd, bete kent volgens Van Eldik een trap tegen het begrip democratie. „De rechtse partijen hebben de bevolking nu in spraak in het gemeenteleid belet en dat vat ik zeer ernstig op. Als deze tendens in de raad (alle progressieve voorstellen verwerpen zonder te zeg gen hoe het dan wel moet) zich blijft voortzetten, raakt onze gemeente bin nen korte tijd aan de rand van de on bestuurbaarheid", vindt hij. „Hopelijk zullen de ogen van de bevolking na de jongste gebeurtenis sen eindelijk open gaan. Maar dat zal pas blijken bij de komende gemeente raadsverkiezingen in 1970. Laten we De heer Th. Haan fractieleider van de PvdA, was gisteravond bereid na mens zijn fractie een verklaring af te leggen naar aanleiding van de gebeur tenissen in de raad. „Als de voorzitter van de gemeen teraad en wethouder R. de Jongh verklaren, dat wethouder J. den Har tog geen afwijkend standpunt heeft kenbaar gemaakt, dan hebben wij geen enkele reden om aan de woor den van de voorzitter en wethouder De Jongh te twijfelen. Dat het een schot voor de boeg werd in plaats van op de zetel van de ARP-wethou der is tijdens intern beraad beslist. Daarbij moest worden geko zen tussen een politiek alternatief en de verantwoordelijkheid voor een progressief beleid. Ons politiek vertrouwen in de ARP-wethouder is niet total loss, maar wel beschadigd. We hopen dat dergelijke grapjes zich in de toe komst niet meer zullen voordoen, daar is de inzet te ernstig voor", al dus de tekst van de verklaring. De heer J. den Hartog wilde giste ren een vraaggesprek niet toestaan „Dat vind ik helemaal niet nodig", merkte hij in een telefoongesprek op. De wethouder gooide vervolgens de hoorn op de haak. RENSWOUDE De AR-kiesvereni- ging in Renswoude heeft gisteravond een nieuwe secretaris gekozen. Het werd, na drie stemmingen, de heer A. C. Schalk, die pas sinds kort inwoner van Renswoude is. Hij is echter wel tien jaar lang secretaiis geweest van de kiesvereniging in Lisse, maar daar van waren de op de vergadering aan wezigen niet op de hoogte. Het bestuur overwoog nog een mo ment zijn sterkte te vergroten tot vijf man, maar zover kwam het niet, na dat de leden hun mening hadden gege ven. Het lid ir. E. Lagerweij werd be noemd tot vertegenwoordiger van de vereniging op vergaderingen op hoger niveau. De nieuwe secretaris, opvolger van de heer S. Laansma aanvaardde zijn verkiezing onder voorwaarde dat hij over twee jaar zijn functie mag neer leggen, om die te verwisselen met een andere bestuurstaak. VEENENDAAL In de nacht van 27 op 28 april is er ingebroken in het huis van de heer Van M. aan de Prins Bernhardlaan. Er werd f 50,- uit een kassa in de winkel ontvreemd. De dief had het hele huis doorzocht. Toen de heer Van M. lawaai hoorde en op onderzoek uitging, bleek dat de WC- deur aan de binnenkant was afgeslo ten. Via het WC-raampje sprong de inbreker op het erf van de buren en ont snapte. Vermoedelijk was de man langs dezelfde weg ook binnen gekomen. De politie heeft de zaak in onderzoek. RENSWOUDE In verband met de viering van Koninginnedag, a.s. woens dag 30 april, zal de vuilnisophaaldienst deze dag niet functioneren. Inplaats hiervan zullen op zaterdag 3 mei a.s. de plastic-zakken met vuil nis worden opgehaald. VEENENDAAL Dinsdag 29 april: 22.00, uur: Vuurwerk op het terrein bij het raadhuis. Woensdag 30 april: 10.00 uur. Kinderzang op de markt o.l.v. Gijsbert van Zanten. 10.45 uur: Muziekshow in de Hoofd straat door het jeugdmuziekkorps uit Beneden-Leeuwen. 11.00 uur: Spuitbalwedstrijd door le den van de Veenendaalse brand weer op terrein achter raadhuis. 13.30-15.30 uur: Kinderspelen in Westersingel, 't Hoorntje, speel tuin Prins Willem-Alexander, speeltuin Jan Roeckplantsoen en speeltuin Engelenburg. 14.00-23.00 uur: Electric Pop Circus, non-stop show in een tent aan het Boompjesgoed, m.m.v. Rob Hoe- ke's R an B groep en de Brain- box. 14.30-16.30 uur: Paarden- en pony show van rijvereniging „Kern- hem" uit Ede op het terrein bij het raadhuis. 16.30 uur: Finale schoolvoetbaltoer- nooi op het terrein van de voetbal vereniging „Veénendaal". 18.30-20.30 uur: Rolschaatsballet en majoretteshow van rolschaatsbal let „Magnolia" uit Ede op de rol- schaatsbaan aan de Palmengrift (tegenover het politiebureau). 25, 26. 28, 29 en 30 april: Lunapark op het terrein bij het raadhuis. RHENEN. 8.008.10 uur: Feestklokken. 8.00 uur: Oriëntatierit voor auto's, onder auspiciën van de Motor- en Autoclub „MACRO". Start om 8 uur bij het VW-huisje op het Fred. v. d. Paltshof. Lengte van de rit plm. 40 km. Finish en prijs uitreiking bij het hotel Koningta fel. 8.30-9.00 uur: Carillonconcert door de Stadsbeiaardier, de heer G. Brinks te Baarn. 9.30 uur: Vlaghulde en aubade voor het gemeentehuis door leerlingen der lagere scholen met medewer king van de muziekverenigingen. 9.15 uur: Optocht leerlingen, 3e tot en met 6e klassen der lagere scho len met de muziekverenigingen naar Ouwehands Dierenpark. 9.30-11.45 uur: Verbluf in Ouwehands Dierenpark met uitreiking van traktaties. 9.00-10.30 uur: Goochel- en Poppen kastvoorstelling door Peter Oran in de Feesttent op het Koningshof vor de kleuters van de kleuter scholen en de leerlingen van le en 2e klassen der lagere scholen. Daarna uitreiking van traktaties. 9.30 uur: Dropping voor leerlingen van het voortgezet onderwijs (l.a. v.o.-, huishoud- en mavo-scholen). Lengte van de tocht: 4 km. Start bij het gebouw van „Ons Genoe gen" in de Muntstraat. 14.00-16.30 uur: „Tête a tête met Ted de Braak" in de feesttent op het Koningshof met medewerking van: het Trio Ted de Braak, Les Shaloms, Mieke van Ingen (caba retière), Hans Borghardt (confe rences en aankondigingen), Al Preston en Valery (goocheltrucs met vishengels en vissen, manipu latie-illusie show), Nol Kok (bege leiding) en Roland Wagter (alge hele leiding). 18.45 uur: Show-taptoe door de mu ziekvereniging „Ons Genoegen" op het terrein bij de R.K. Kerk aan de Herenstraat. 19.30-22.30 uur: „The Chums", beat- group verzorgen het beat-festijn in de Feesttent op het Koningshof. 22.30 uur: Grandioos Feest-Vuur- werk op de Veerweg. Voor de aan vang van het vuurwerk zal de Veerweg voor motorvoertuigen af gesloten worden. AMERONGEN. 10.00 uur: Aubade voor het gemeen tehuis door de schooljeugd. 10.30 uur: Optocht schooljeugd door het dorp. Route: Nederstraat, Burg. Jhr. H. v. d. Boschstraat, De Keivit, De Postmeester, Ta bakslaan, Pr. Irenelaan, Pr. Bern hardlaan, Molenstraat, Overstraat Hof. 11.00 uur: Traktatie voor de kinde ren in de scholen. 14.00 uur- Kinderspelen op het sport park De Burgwal. 20.00 uur: Oranjebal in het Dorps huis. ELST. 8.30 uur: Zanghulde bij de Muziek tent door de schoolkinderen. 9.30 uur Kinderspelen in het sport park. 14.00 uur: Optocht door het dorp met muziekkorps en majorettes (opstellen om 13.30 uur bij de Openbare Lagere School). 18.30 uur: Kinderprogramma in de Muziektent met poppenkast, buik spreken, clownerie, enz. 20.00 uur: Grote show in de muziek tent m.m.v. het Leedy Trio, Die Drei, Los Pajaros, Les Bollini's, Dick Engelbracht en Jan van de Beid. RENSWOUDE. 10.00 uur: Aubade voor het gemeen tehuis door de schooljeugd. 13.00 uur: Film in gebouw Rehoboth voor leerlingen van de lagere klas sen van het l.o. 15.15 uur: Film in gebouw Rehoboth voor leerlingen van de hogere klassen van het l.o. 19 en 21 uur: Filmvoorstelling in ge bouw Rehoboth. OVERBERG. 8,00 uur: Muziek van harmonie „Ons Genoegen" uit - Amerongen op Kamp O verberg; opening van de feestelijkheden door de directeur. 9.00 uur: Veldloop achter het vroe- fere voetbalveld van Kamp Over berg. 9.30-11.30 uur: Kinderspelen om en nabij de lagere school. 10.15 uur: Voetbalwedstrijd op Kamp Overberg tussen personeel en jon gens van het kamp. 14.00 uurKinderspelen om en na bij de lagere school. 14.00 uur: Volksspelen op het oude voetbalveld van Kamp Overberg (hardlopen met hindernissen, kus sengevecht, touwtrekken, enz.). 19,30 uur: Prijsuitreiking in de sport zaal van Kamp Overberg. SCHERPENZEEL. 9.00-12.00 uur: Bazaar in het gebouw van de kleuterschool aan de Beu kenlaan. 9.00-12.00 uur: Circus, opgevoerd door kleuters op het schoolplein van de kleuterschool aan de Bruinhorsterlaan. 9.00-12.00 uur: Kinderspelen in en nabij de Eierhal voor de le, 2e en 3e klassen van de lagere scholen. 9.00-12.00 uur: Speurtocht in en om Scherpenzeel voor de 4e, 5e en 6e klassen van de lagere scholen. 14.00-17.00 uur: Dansen in zaal Bos- zicht aan de burg. Rooyaardslaan, m.m.v. de groep S.O.Four. Zaal open om 13.30 uur. 20.00-23.00 uur: Dansen in zaal Bos- zicht aan de burg. Rooyaardslaan, m.m.v. S.O.Four. Zaal open om 19.15 uur. LEERSUM. 9.00 uur: Aubade door de school jeugd op het plein van de Juliana- school. 9.30 uur: Optocht door het dorp. 10.30 uur: Kinderspelei: voor de kleu terscholen op het voetbalveld. 13.30 uur: Kinderspelen voor de la gere scholen op het voetbalveld. 15.00 uur: Voetbalwedstrijd tussen schoolelftal van de lagere scholen en elftal van spelleiders op het voetbalveld. 20.30 uur: Oranjebal in hotel Dam- lust. EDERVEEN. 9.00 uur: Aubade door de school jeugd op het schoolplein van de Julianaschool, m.m.v. tamboer korps „Irene". Daarna optocht naar het Advendoterrein. Vervol gens: tot 11 uur: Kinderspelen op het Ad- vendo-terrein. ACHTERBERG. 10.30 uur: Ringsteken op een paard of pony. 13.00 uur: Behendigheids wedstrijden met tractoren, ringsteken met fietsen en bromfietsen, touwtrek ken. 19.00 uur: Springen met skippybal len, kussengevechten en stoelen dans. 5 ■1 VEENENDAAL In het pro gramma voor de kinderzang op Ko ninginnedag zijn drie exclusieve zangnummers opgenomen. Een is er gewijd aan het 50-jarig bestaan van de Vereniging „Oranjedag", de tweede is een variatie op een kin derversje dat zestig jaar geleden ter gelegenheid van de geboorte van prinses (koningin) Juliana werd ge zongen terwjjl de derde speciaal be doeld is als meezinger voor de oude ren. Vijftig jaar Oranjedag werd ge dicht door de heer P. C. Maas en zal worden gezongen naar een be staande melodie. Dertig april, uit gevoerd op de wijs van „Piet Hein" werd op 30 april 1909 door de Vee nendaalse schooljeugd op de Markt gezongen ter gelegenheid van de ge boorte van prinses Juliana. Het klonk indertijd uit de kelen van de leerlingen van de vier Veenendaal- j i se lagere scholen. Woensdag wordt het lied gezongen door de leerlin gen van vijftien Veenendaalse lage re scholen. De meezinger is een ca non op de wijs van „De uil zat in de Olmen" en is een speciale ode van Veenendaal aan de jarige Koningin. De tekst van de drie liederen luidt: 50 jaar Oranjedag Steeds als wij tezamen als Veenendaals jeugd uit duizenden kelen luid zingen van vreugd dan waait van de torens fier Nederlands vlag want 't is weer feest in Holland t is Oranjedag. Reeds vijf maal tien jaren van activiteit werd op veel gebieden ten toon hier gespreid. Elk Veenendaals burger maakt dankbaar gewag van 't vele dat gedaan werd door Oranjedag. Wij hopen van harte dat hier straks mag staan als nog vijftig jaar na dit jaar zijn vergaan, een plein vol met kind'ren, die blij met een lach, ter eer van 't eeuwfeest zingen van Oranjedag. 30 april Weet je wie het druk hadden 60 jaar gelêen? De klokken van onze toren. Ze bromden zo luid en ze bromden zo zwaar: Er is een prinsesje geboren! Bim-bam, bim-bam. Wie op de wereld kwam? 't Is een prinsesje klein. *t Is een prinsesje klein. Dat later Koningin zal zijn. Dat later Koningin zal zijn. CANON Een mooier dag dan deze is er haast nooit geweest: De Koningin is jarig en daarom is het feest! Refrein: Hoezee, hoezee, zingt allen met ons mee. Hoezee, hoezee, zingt allen met ons mee. Laat luid ons lied nu klinken, het spreekt dan klare taal van wat wij Haar steeds schenken: de trouw van Veenendaal. Refrein: Hoezee, hoezee zingt allen met ons mee. Hoezee, hoezee, zingt allen met ons mee. KESTEREN Ondanks de moeilijke positie waarin het streekvervoer zich de laatste jaren bevindt, gaat de N.V. Be tuwse Streekvervoer Maatschappij (BSM) het publiek meer service bie den. Zondag is een nieuwe dienstrege ling ingegaan, die diverse ingrijpende wijzigingen heeft meegebracht. Zo is bijvoorbeeld van Kesteren een nieuw centraal knooppunt gemaakt. De nieu we regeling is erop gericht de vervoer- m<«gelijkheden in het gebied van Go- rinchem tot Arnhem en Nijmegen te verbeteren. De wijzigingen hebben in hoofdzaak betrekking op de interlo kale lijnen, die nu veel beter dan voor heen aansluiten. Heel duidelijk blijkt dit nu in Kesteren KESTEREN De nieuwe dienstrege ling van de BSM houdt in hoofdzaak de volgende wijzigingen in: In Tiel gaat lijn 7 een stadsrit ver zorgen. Dit betreft de volgende route: Tiel/Viaduct-Grotebrugse Grintweg - Havendijk-Waalstraat (veer)-Hof van Buren - Rechtbankstr. - Nieuwe Tiel- seweg -Heiligestraat - Veemarkt. In Kesteren wordt bij halte Van Kleef ieder uur aansluiting gegeven tussen lijn 4 en lijn 6. De lijn Rhenen-Ochten-Tiel-Gelder- malsen (6) zal ook betrokken worden bij de stadsverbinding met ziekenhuis Bethesda in Tiel. Deze lijn wordt voorts met twee ritten Tiel-Rhenen uitgebreid. Voorts zijn diverse lijnen uitgebreid met retourritten. het geval te zijn bij de snelle verbin ding Geldermalsen-Tiel-Andelst-Nij- tuegen vice versa. De wachttijd voor 't overstappen in Kesteren is hierbij dras tisch bekort. B.S.M.-directeur P. Verhoeks wees dezer dagen in een toelichting op de nieuwe regeling op de moeilijkheden waarmee het streekvervoer heeft te kampen. Met name het geringe reizi gersaanbod speelt de maatschappij par ten bij het streven het publiek meer service te bieden. Het is een problema tiek die wellicht slechts met steun van de overheid tot een oplossing zal kun nen worden gebracht. Het bedrag van drie miljoen gulden dat de minister van Verkeer en Waterstaat als bijdrage aan de onrendabele streekvervoermaat- schappij op de begroting voor 1969 heeft gezet, beschouwt de heer Ver- hoeks evenwel als een druppel op een gloeiende plaat. Tot 17 maart 1968 re den de bussen van de B.S.M. nog vol gens een streekdienstregeling maar na die datum werd de frequentie van de ritten danig ingekrompen om bedrijfs economische redenen. Dat betekende een besparing van 15 pet. op de kilo- meterproduktie en het betekende ook dat sommige dorpen verstoken bleven van regelmatige busverbindingen. De ze bezuiniging had evenwel minder re sultaat dan werd verwacht. Het aan bod van reizigers bleef dalen. Voor de heer Verhoeks dan ook reden te con cluderen: „Het gaat hier om de pro blematiek van het hele rivierengebied. Als maatregelen uitblijven zullen we rekening moeten gaa nhouden met een slechtere financiële positie. Deson danks blijven we ons bewust van onze dienende taak..." De doorgaande diensten vormen nog steeds de ruggegraat van de Tielse „stadsdienst". De heer Verhoeks ge looft dat het economisch gezien niet mogelijk is het streek- en het stads vervoer gescheiden te exploiteren. In feite staat de B.S.M., zoals zo vele andere vervoersbedrijven, tussen twee vuren. Enerzijds is er de taak te vol doen aan de vervoers-behoefte van een gebied en anderzijds heeft men er maar voor te zorgen dat de exploitatie-kosten zo laag zijn, dat ze de uitvoering van die taak mogelijk maken. Een pro bleem waar de heer Verhoeks eigenlijk al jaren mee bezig is en waarvan hij de oplossing voorlopig nog niet ziet. De lijnbussen van de B.S.M. zullen op den duur allemaal geel worden ge spoten. De nieuwe kleur zal worden ge markeerd door de grijze band en wit rond de ramen. De heer Verhoeks ge looft dat ntet dit initiatief ook de vei ligheid van de passagiers gediend zal zijn. De bussen zullen in ieder geval beter opvallen in het verkeer. De B.S.M. heeft inmiddels ook de frequentie van de stadsritten in Tiel opgevoerd. Lijn 7 (Rhenen-Kesteren- Maurik-Zoelen) legt nu ook een route af door de stad en stopt onder meer b(j het veer Tiel-Wamel. VEENENDAAL Ter gelegenheid van Koninginnedag is door de politie voor die dag ontheffing verleend van het sluitingsuur tot een uur 's nachts. Voor muziek- en dansvergunningen geldt een ontheffing tot 's nachts half een. RENSWOUDE Ondertrouwd: An- thonie Haanschoten (Woudenberg) en Dirkje Jannigje Teunissen; Dirk van Voorthuizen (Woudenberg) en Cornelia Moesbergen. Overleden: Geertje Timmerman, oud 89 jaar, echtg. v. F. van den Brink; Willem van Buren, oud 86 jaar, echtg. v. E. van Mourik. VEENENDAAL De politie heeft zondagnacht twee Marokkanen, J. R. R. en C. R. B., moeten kalmeren, die aan het vechten waren op de Palmen grift. Zij hadden de avond doorgebracht in „La Casa", daar een biertje gedron ken en ruzie gekregen. Omdat ze niet binnen wilden vechten waren zij pa« buiten op de Palmengrift op de vuist gegaan. Zij zijn gisteren met behulp van een tolk verhoord. VEENENDAAL In de Stationstraat is in de nacht van 27 op 28 april een onbekende tegen een daar geparkeer de personenauto gereden. De auto, eigendom van B. T. is beschadigd. Hij stond aan de rechterzijde van de weg voor de woning van de eigenaar gepar keerd, op ongeveer twintig meter af stand van een lantaarnpaal. De onbeken de die de botsing veroorzaakte, is door gereden zonder zijn identiteit bekend te maken. VEENENDAAL In het kerkgebouw van de gereformeerde gemeente (syn) aan het Holle Goed zal op donderdag 8 mei 's avonds om half acht een kerkdienst worden gehouden. Voorgan ger in deze dienst is ds A. W. Verhoef te Barneveld. VEENENDAAL Ds. A. M. de Boer uit Ridderkerk zal donderdag 1 mei preken voor de Geref. Gemeente (Syn) in gebouw 't Holle Goed in Veenen daal. Aanvang 19.30 uur. VEENENDAAL Ds. Middelkoop uit Zwolle zal donderdag 1 mei om 19.30 uur preken voor de Ned. Herv. Kerk in t Veenend" te Veenendaal*

De Vallei | 1969 | | pagina 3