HET BADPAK IN 1989: VEEL MOGELIJKHEDEN slaap gezond drink KOFFIE HAGV BRAAT! Volgend jaar misschien naar Den Haag Lente is muziek om nam* Ie KEUKENS? Slecht Alexandre Den Haag Leven Jcugdd\ room Uitdaging Te duur hotel kreeg drie mille boete N.\ .V.-jongeren willen tot 17 jaar op school Actie tegen „zwartkijkers" liad succes TV-presentator keek er verbaasd van op! Onderzoek vast in Bredase moordzaak Mail in dronken bui „op hete kolen" gezet „Overheid moet opdrachten in eigen land houden" echte koffiebonen- COFFEÏNEVRIJ NIET TERUG MELK BIJSTAND IN ROTTERDAM BELANGRIJK GEEN RESULTAAT WERKGEVERS: Pagina 17 VRIJDAG 2 MEI 1969 EIGENLIJK ALLES Eigenlijk heeft een te grote neus. Haar ogen zijn ongelijk van kleur. En feitelijk is ze ook te klein. Toch is Barbra Streisand (27), de vrouw, die van de wereld haar publiek maakte. Veertien langspeelplaten, waarvan acht het tot een verkoop van één mil joen dollar brachten. Drie televisie shows (met vijf prijzen bekroond) die de hele wereld heeft gezien. Een musi cal die alle records in Amerika en En geland heeft gebroken. En tenslotte de film over die musical f„Funny girl") waarmee ze de afgelopen week haar eerste Oscarbeeldje binnenhaalde. De adembenemende carrière in nog geen zes jaar van een adembene mende vrouw. Haar platenmaatschap pij juicht in een van de vele biografieën over haar: „Wie Barbra Streisand heeft gehoord of gezien zal onmiddellijk beseffen dat het begrip „talent en per soonlijkheid" regelrecht op haar van toepassing is". Een waarheid die voor een Neder - 1 ander moeilijk is te controleren, want als zoveel Amerikaans talent, is Euro pa ook voor Barbra Seisand niet aan trekkelijk. Geld is overal elders makke lijker te verdienen. Maar als het impre sario Lou van Rees lukt, staat dezelfde Barbra Streisand volgend jaar zomer op het Haagse Gevers Deynootplein. Sinds de Amerikaanse drie jaar gele den de top van het internationaal show- gebeuren bereikte, probeert Lou van Rees al haar hier te krijgen. Via Joe Glaser, de man van Associated Booking Corporation het impresariaat van el- le groten, van Louis Armstrong tot Sa ra Vaughn. Lou van Rees: ..Ik heb haar een paar jaar geleden in New York gespro ken. Toen al was ze niet meer te beta len. Voor geld komen ze ook niet naar Europa. Wel voor hun platenmaatschap pij, tijdens een zogeheten promotie-tour nee. Barbra zou eerst dit jaar maart voor een dergelijke tournee naar Euro pa komen, maar dat wordt nu volgende zomer". Op de jaarlijkse platenmarkt in Can nes (de Midem) maakte Lou van Rees vorige maand een afspraak met Bar- bra's manager Marty Ehrlichman. Lou van Rees: „Ze komt in vijf tot acht Europese steden, voor telkens één optre den. Gratis, voor niks. Alleen moet er voor goed geld wel een tv-optre- den aan vast zitten". „Nou, het is vrijwel zeker dat ze dan naar Holland komt. Ze wil pertinent in de open lucht optreden. Ik dacht dat zoiets prachtig zou gaan op het Schevc- ningse Gevers Deynootplein." Het idee voor de openluchtséances komt na een geslaagd experiment in het New Yorkse Central Park. Voor 135.000 geesdriftigen heeft Babra Streisand in de plaatselijke schapenwei in 1967 gratis voorstellingen gegeven. Maar de televisieopnamen daarvan hebben over de hele wereld goed geld opge bracht. Die succes-formule wil ze vol gend jaar ook op het Europese vaste land proberen. Het is niet de enige reden dat Funny Girl nu als film in ons land een kassuc ces blijkt te zijn. Het is ook omdat Funny Girl het verhaal is van haar le ven: opgegroeid in de armoede van New York, alle middelen gebruikt om te worden ontdekt en tenslotte nog meer middelen gebruikt om aan de top te ko men. Want ook dat is Barbra Streisand. Niet alleen de vrouw die gek is op ijs en daarom in alle kamers een ijskast heeft, maar ook de vrouw die een nachtclub in Las Vegas zo gek krijgt om haar vijf miljoen te betalen. Om daarvoor slechts vier jaar achter elkaar een maand per jaar te komert optreden. Uit een van de biografieën: „Ze heeft van kinds af aan er van gedroomd ccit eens een ster te worden. Terwijl ze nog op school was, bezocht, ze vaak zelfbe- dienings-fotostands, waar ze experimen teerde met haar make-up. haar haar en diverse poses. In de spiegel van de bad kamer voerde zij regelmatig zelf be dachte „commercials" op. Later aan vaardde zij alle mogelijke baantjes variërend van toilet juffrouw tot figu rante die haar enigerlei wijze in het theater brachten". Maar tenslotte werd het de platen- studio, via de wanhoopsdaad van een zangtalentenjacht. En nog steeds zegt ze, bij wijze van stopwoordje: „Eigen lijk wil ik helemaal niet zingen". Ze heeft ook nooit zanglessen gehad fzegt ze). En tegen het Amerikaanse weekblad Look: „Mijn stem is een ver lengstuk van me: ze doet wat ik wil dat ze doet. Mensen vragen me wel eens: hoe kan je noten zo lang aanhouden. Dat gebeurt omdat ik het wil". Kortom een krachtige persoonlijkheid. Ze ontkent dat niet: „Ik herinner me dat toen ik nog een kind was ik al iemand wilde zijn. En niet eens zo maar het beste in een bepaald opzicht Nee, ik tvilde de beste zangeres zijn en de beste actrice en de grootste platen- artieste en de grootste Broadway-ster en de grootste filmster. Dat was mijn uitdaging. Nu het zo is, is iedereen ver baasd. Maar ik heb altijd geweten dat het zo zou gebeuren". Sterke taal, maar zij heeft recht van spreken. Want het is de waarheid, de hele waarheid en niets dan de waar heid. Barbra Streisand is een ster. Een ster die volgend jaar even zal schitteren in Nederland?— op het Haagse Gevert vPeynootpleir).., Volgens haar platenmaatschappij „leeft er bij haar reeds lange tijd een sterk verlangen naar kennismaking met Nederland". Hoe dat komt? Misschien omdat kweker Frans Roozen uit Voge lenzang drie jaar geleden een oranje kleurige tulp naar haar heeft genoemd. Bij Amerikanen weet je dat nooit. Het wordt in ieder geval een noodza kelijke kennismaking, want deze meest verkopende platenartieste ter wereld moet het veel gezochte achtste wereld wonder zijn. Het Amerikaanse weekblad Time schreef over haar: „Zij is van een klasse, waarvan men slechts een maal in een generatie een vertegenwoor digster ontmoet". „Zij beschikt over meer dan louter technische veelzijdigheid. De ware kracht van haar talent ligt in een unie ke eigen geestkracht, een levenskracht die haar meer nog tot een persoonlijk heid dan tot een zangeres en een actri ce maakt". ADVERTENTIE \7"an brutaal kleine bikini tot. meer klassiek ééndelig badpak: het kan allemaal deze zomer. En er is méér. Pakkend modieus zijn de semi-kini's het badpak waarbij het broekje, van voren, door middel van een „bretel", met het bovendeel verbonden is. Ook zijn er de „ring-verb'indingen" tussen de twee delen van de bikini: een de tail dat vooral voor ionge meisjes aantrekkelijk blijkt. De vlotte Bermuda en de meerdeli ge set blijven ook dit jaar tot de moge lijkheden behoien. Dat alles blijkt uit de collecties zoals zij getoond wer- dep: nu weer door Benrer Ribana in het Amsterdamse Hilton-Hotel. De collectie gaf overigens een aar dige indruk van wat wij deze zomer aan de stranden verder verwachten mogen. Felle kleuren blijken taboe. Pasteltinten dus: een teer mimosa- geel bijvoorbeeld en het veel bewon derde apricot. De tendens-kleuren door deze zomer zijn sienna, begonia, peppermint en terra (een warme ko perkleur). Bij de strepen vinden we harmonieuze combinaties, met veel zacht-blauw en wit. Bloemrijke dessins en opgestikte bloemen zijn nu veelgevraagd. In tere kleuren ziet u ook de bloemen bloeien, in Petit-Point-steken, zowel op bad-kle- ding als op strandkleding. Een veel gebruikt materiaal blijft katoenen badstof met lycra: van uni- tot zes-kleuren filmdruk. Helanca badkostuums zijn er in vele variëteiten. De bikini's worden ook dit jaar weer meestal in katoenen stoffen ge bracht. Geheel nieuw was een elasti sche lakstof van helanca, kleur- en wa- terecht, in bikin:'s en semi-bikini's verwerkt. Een ander aardig snufje: bij het klassieke eendelige badpak, meestal met V-hals, dat er in veel variaties is. vindt u een drukknopsluiting op de schouders. Deze sluiting maakt het mogelijk te zonnen, zonder dat het no dig is om eerst (onelegant en slecht voor het badpak) de armen uit de schouderbandjes te wringen. Dit driedelige ensemble is in feite vier-delig. Want behalve de Bermuda behoort ook een bikini-broekje tot de uitrusting. Het geheel is gemaakt van katoenen badstof met lycra, bedrukt in een zeer mooi gestileerd bloemendessin. AMSTERDAM De Amsterdamse economische politierechter mr. Ten Kroode heeft de directrice van het ho tel Apollofirst in de hoofdstad veroor deeld tot een boete van drieduizend gulden, waarvan tweeduizend voor waardelijk met een proftijd van twee jaar. De directrice had de prijzenbeschik- king horecabedrijven 1969 overtreden. In februari verhoogde /.ij de prijzen van zeStien van de 32 kamers met 50 cent tot elf gulden. Nadat proces-verbaal tegen haar was opgemaakt, had de directrice de prijzen niet teruggebracht tot het ni veau van oktober vorig jaar. De twee procent die zij nog extra rekende, werd haar door de politierechter ern stig kwalijk genomen. De economische politierechter von niste conform de eis van de officier van justitie. ROTTERDAM Het college van B. en W. van Rotterdam wil de bijstands uitkeringen aanpassen aan de gestegen prijzen. Het college heeft dit geant woord op schriftelijke vragen van de dames A. H. Schilthuis-Van Bruggen (PvdA) en H. de Vos-Krul, (CPN) leden van de gemeenteraad. Over de hoogte van de toeslag en de wijze van uitbetaling wordt echter nog overleg gepleegd, aldus B. en W. Opeens staat de natuur in lichterlaaie. Lente heet dat en de bleke winter wordt verbannen. Bulten, maar... hoe is dat binnen? Waarom laten we ook daar het voorjaar niet vrolijk zijn gang gaan? Het is zo gezellig. En makkelijk. Sla de staalboeken van R&D maar open en kies een fleurig, kleurig behang dat de winterse somberte van uw wanden verdrijft. Maak morgen nog een nieuw begin. Met behang van R&D. ziet iPons'merk.^Uw^gormitiet Ratll DOOdeheefW Vijf RiD-boeken boordevol idtefct om von mh huis uw thuis te mak»». DEN HAAG De centrale, maar ook de lagere overheid zal belangrijke op drachten zoveel mogelijk bij de Neder landse industrie moeten plaatsen. Dat is althans de mening van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen, dat nog steeds geen vrede heeft met het „weglopen" van de bouw der Zeeuwse kerncentrale naar de Westduitse maat schappij Siemens. In de Nederlandse Onderneming, het blad van het verbond wordt gezegd dat op dit punt geen moeilijkheden bestaan met de centrale overheid. Met de auto nome, lagere overheden onderhoudt het bedrijfsleven echter minder nauwe re laties. Vooral met het oog op de verdere ontwikkeling van de industrie ziin be langrijke opdrachten als die van de centrale in Zeeland van het grootste be lang. Het tegenargument dat dit een nationale visie zou zijn, wijst het Ver bond van de hand met: „vrijwel geen enkele Europese of Amerikaanse re gering denkt er ooit aan een dergelijke opdracht buiten eigen land te plaatsen". Het Nederlandse bedrijfsleven is dus wel aangewezen op opdrachten van de eigen overheden, aldus het Verbond. Alexandre (meester-kapper) praat over... Alexandre PAR/JS Het is midden op de dag in Alexandre's salon aan de Rue Faubourg St. Honoré. Twee etages met de lucht van bleekmiddelen, hoek jes voor aparte behandelingen, en roze, oranje en rood geschilderde vertrek ken waar jongemannen rijke vrouwen kammen en opmaken. Alexandre, die een jaar of vijftig is en twee kinderen heeft, beiden in de twintig, zit in zijn eigen kamer, die van een agressief groen is. en praat, onder een lunch van een gekookt ei en sla, over hoe het is één van 's werelds beroemdste kappers te zijn. „Ik ben ontsnapt aan de eentonigheid van 'in' te zijn geweest en het is mij nu vergund gelukkig te zijn. Maar ik be hoor niet langer aan mijzelf toe Alex andre creëerde Alexandre, maar hij 'dankt alles aan de hertogin van Wind sor. Als Alexandre bestaat, besta ik bij haar gratie. Zij bracht mij naar de da geraad van mijn carrière. Hoe heb ik mij niet doodgewerkt: alle musea heb ik bezocht". Over „mijn teleurstelling": Er zijn voorname dames die mij hebben teleur gesteld, mensen wie ik alles heb bijge bracht, die ik volkomen heb getransfor meerd, die nu tien of twintig 'jaar léven volgens de adviezen die ik ze heb gege ven en misschien ietsje ondankbaar zijn. Maar men moet een vrouw niet veroordelen. Een vrouw, men streelt haar, men veroordeelt haar niet". Zijn nieuwigheden in haardracht: „Sluik haar. Ik startte de rage van het lange, sluike haar. Na de oorlog kwam ik met de chignon. Daarna bracht ik het krullende haar, bij het huwelijk van Ira Fürstenberg in Venetië. Vervolgéns creëerde ik een strak-langs-het-gelaat- stijl. Ik creëerde de pruikenrage. Ik gaf vrouwen de eerste moderne pruik. Daar na kwam het lange haar. Ik ben een voorloper in mode. „Ik begin altijd twee jaar eerder met de dingen. De mensen zeiden dat ik gek was om het haar weer te laten krullen, maar nu het terugkomt is het mijn beurt om te lachen. (Zijn stem zit tegen gilhoogte aan) oh, ?a e'est Alexandre: dat is Alexandre". Amerikaanse vrouwen: „in de Ver enigde Staten wordt alles nageaapt wat ze in Europa doen. en soms wordt het slecht gedaan, op een slechte manier ge meengoed gemaakt. Ongelukkigerwijze zijn er tal van Amerikaanse vrou wen die op een slechte manier kapsels adapteren die ze in kranten en tijd schriften tegenkomen. „Er zijn er nog altijd veel die niet met de mode zijn meegegaan, en u ziet vele vrouwen lopen met wat ik bruids taartkapsels noem. Geen vrouw wordt a n v rr. r t ENTIE (Alexandre is een van de bekend ste kappers ter wereld. Hier praat hij over twee van zijn stokpaardjes kapsels en Alexandre. Dat wil zeg gen de nieuwe Alexandre. De zeer gelukkige Alexandre). door John Vinocur, Associated press. hier meer zo behandeld, dat het lijkt of ze zo uit een kapsalon komt. Ik ben ver baasd als ik zie hoe vrouwen met pad destoelen op hun hoofd lopen, met krul spelden en hoofddoekjes. Het is afschu welijk". „Ik erger me als een vrouw iets le lijks van zichzelf heeft gemaakt, en ze heeft niet het recht zich aan haar echt genoot te vertonen wanneer ze zich zo heeft toegetakeld. Amerikaanse vrou wen hebben verrukkelijk haar. Maar veel Amerikaanse vrouwen hebben er veel te veel aan gedaan. Ze zouden er beter uitzien als ze tevreden waren met een goede coupe". Negervrouwen: „Het zwarte ras is, zeer mooi, even mooi als het blanke ras. Wat er is gebeurd, is dat de zwar te schoonheid de blanke schoonheid wil de imiteren, en dat had geen enkele zin. Als het gegaan was zoals het had moe ten gaan, zou er een mode voor het blanke ras zijn, en een mode gecreëerd voor het zwarte ras, mode en make-up, gecreëerd voor zwarte vrouwen. Ik ben daarmee bezig. Binnen vijf jaar zal het zwarte ras zijn eigen modes en kapsels hebben die zeer mooi zullen zijn". De „nieuwe Alexandre": de Alexan dre van het overdadige, van de gala's, dat alles is dood. Ik ben zoals Walt Dis ney, die niet eeuwig kon doorgaan met Mickey Mouse. Ik heb gebruik gemaakt van de oude Alexandre, maar nu is er een futuristische Alexandre, een Alex andre voor de jeugd. Ook de Alexandre voor de verfijnde vrouwen die briljan ten dragen en naar couturiers gaan, zal blijven bestaan, maar dat dan in een moderne versie". Vrouwen in het algemeen: „Voor de welopgevoede vrouw is het nooit moei lijk een kapsel te ontwerpen. Alleen de slechtgemanierde vrouw levert proble men op. Ik ga voorzichtig te werk. Als ik merk dat een vrouw bang is leg ik haar uit dat ik veel tijd aan haar zal be steden, en heel langzaam begin ik haar te transformeren. Ik wil niet dat vrou wen de mode volgen, maar dat zij erin meegaan. Dat is iets anders. Ik wil dat vrouwen zich door de mode laten adviseren zonder dat dit de per soonlijkheid doodt. Ik wil de persoonlijk heid van een vrouw juist naar voren la ten komen", UTRECHT De jongeren van het NVV wilden de leerplicht uitbreiden tot en met zestien jaar. Voor jongeren tot en met zeventien jaar die geen volledig dagonderwijs meer genieten, moet het volgen van algemeen vor mend beroepsonderwijs wettelijk ver plicht worden gesteld. Daar zouden speciale instellingen voor moeten komen. Dit zijn een paar wensen uit het ac tieprogramma van het NVV-jongeren contact. Op de verlanglijst van de jon geren van de vakcentrale staat onder meer: een achturige werkdag voor jeugdigen tot negentien jaar, voor hen ook een vakantie van vijf weken en voor jongeren boven de negentien jaar vier weken vakantie. DEN HAAG In het eerste kwar taal van dit jaar zijn 22.000 niet-aange geven televisietoestellen en 5500 niet- aangegeven radiotoestellen opge spoord. Deze cijfers heeft minister Klompé (c.r.m.) de Tweede Kamer meegedeeld. De actie tegen het „zwart kijken" en „zwart luisteren" heeft volgens de minister vruchten afgeworpen. Onge veer 220 houders van een radiotoestel hebben bij de dienst omorepbijdragen een aangifteformulier gevraagd. ADVERTENTIE Élke morgen by het ontwaken dacht hfl dat-ie ziek was. Kent u dat vervelende gevoel ook Dan behoort u tot de grote groep mensen die onvoldoende slaapt. Mogelijke oor zaak De coffeïne in de koffie. Ga Koffie Hag drinken, zei men de TV-presentator. En daarmee was het euvel verholpen. Steeds meer mensen gaan daarom Koffie Hag drinken. De beste koffiebonen, maar vrij van cofl%ïne en andere schadelijke stoffen. Uoffie Hag spaart hart, zenu wen, bloedsomloop en maag, lever en gal. Opwekkende, pittige, geurige Koffie Hag. De beste koffiebonen... maar coffeïnevrij. BREDA Omdat het onderzoek van de Bredasé politie naar de op 17 fe bruari in Breda gepleegde moord op de 29-jarige Ettense drukker J. Mallen» is vastgelopen, wordt volgende week een tipgeld van drieduizend gulden uit geloofd. De politie hoopt daardoor nieuwe tips te krijgen die licht zullen brengen in deze mysterieuze moordzaak Het lijk van de heer Mallens werd tijdens de carnavalsdagen naast de auto gevonden in een met sneeuw be dekt steegje. Zijn schedel was met een hooivork ingeslagen. Uit een sectie bleek dat de moord om ongeveer vier uur 's nachts was gepleegd. Volgens het politieonderzoek had de heer Mallens tot 's nachts 1 uur een be zoek gebracht aan zijn ouders in Bre da. Daarna had hij een bezoek gebracht aan een bar voor homofielen. Om kwart vóór drie die nacht had de por tier van deze zaak de heer Mallens nog in diens auto vóór de bar zien zitten. Aanvankelijk kreeg de politie van publiek en betrokkenen zoveel tips, dat hoofdinspecteur A. Puntman optimis tisch was ten aanzien van het verloop van het onderzoek. Alle 75 ontvangen tips zijn nu echter gecontroleerd en zij hebben geen enkel resultaat opgele verd. Volgens de heer Puntman heeft de politie nu geen enkel aanknopings punt meer voor een verder onderzoek. ADVERTENTIE TE KUST EN TE KEUR IN ONZE SHOWROOM: KAYERSDIJK 97 APELDOORN - TEL. 05760-31970 OOK 'S-ZATERDAGS GEOPEND VAN 9 TOT 12 UUR MIDDELBURG „Wij waren stom dronken" was de verontschuldiging van de dertigjarige W. R. en de 23-jarige D. van G„ beiden uit Koewacht, giste ren voor de Middelburgse politierech ter. Op 10 november van het vorige jaar hadden ze na rijkelijk bier te hebben gedronken een eveneens dronken dorpsgenoot met ontbloot zitvlak op 'n brandende kachel gezet. Het slachtof fer, dat op hete kolen zat, liep daarbij tweedegraads brandwonden op. Hij was echter zo dronken dat hij niets van de roosterpartij merkte. De daders sleepten het slachtoffer daarna naar zijn huis vanwaar hij naar een ziekenhuis werd gebracht. Het slachtoffer had geen klacht inge diend omdat de daders „zijn vrienden" waren. De Middelburgse politierechter ver oordeelde hen tot een boete van 150 gulden en drie weken voorwaardelijke gevangenisstraf met twee jaar proef tijd. BABRA STREISAND: KAN ADVERTENTIE

De Vallei | 1969 | | pagina 17