Opgewekte rallykaravaan werd met groot enthousiasme in Rotterdam ontvangen EVINRUDE Kindvall bracht Zweden op winst: 1-0 Hockey B-team speelde gelijk Waterpoloërs ook in Dieren kansloos tegen sterke Russen: 3-6 „Ik had er niet op gerekend" Ajacied Tonny Pronk terug in selectiegroep van Kessler Okker in Tokio in tweede ronde Weïjgen trainer bij Roda JC Marijke Schaar en Ada Bakker wonnen PINTENS WINNAAR WAGTMANS DERDE ZOETEMELK WON CIRCUIT DE MINES Muller vervanger voor Spielmann MORGEN IN ZANDVOORT LAATSTE PROEVEN Hartelijke zoen Net op tijd Kistenmaker gaat EDO trainen echte service Meer verwacht Renners naar buitenland |y|j|jÊjÈiLm Altijd bij top Belgen beheersen eigen ronde Nederlands D.C.-team oefent Weinig animo voor nieuwe school Twee jaar voor neersteken van publieke vrouw Adjudant voelde zich niet verguld genoeg buitenboordmotoren daar staat achter! HOOFDDEALER PRINSEN BEDRIJF VOOR PROEF NAAR WINSCHOTEN Ronde van Spanje SPORT IN 'T KORT VELE GEHANDICAPTEN LEVEN BENEDEN MINIMUMLOON VRIJDAG 2 MEI 1969 ROTTERDAM De vermoeide helden zijn weer fit. Bad en bed verrichtten wonderen. De mannen en vrouwen die gistermorgen grauw van moeheid hun bestofte auto's uitrolden, zitten fris en kwiek bij elkaar in de grote hal van Rotterdam Hilton, met een drankje in de hand en overborrelend van sterke verhalen. De ontspannen after-rally-sfeer wordt vandaag één keer onderbroken. Ander half uur lang wordt er koortsachtig gesleuteld aan de rallywagens. De auto's werden gisteren meteen na de start in de Ahoyhal gezet die daarop op slot ging. Vanmorgen ging dat pare fermé even open. Anderhalf uur mogen de bemanningen aan hun auto's werken om ze zo geschikt mogelijk te maken voor de laatste klassementsproef van de Tulpenrallye, die morgen wordt ver reden op het Circuit van Zandvoort. Bij hun werk mogen de rijders uitsluitend gebruik maken van onderdelen en gereedschap, dat zij de hele rally in hun auto hebben meegevoerd. Die laatste klassementsproef komt morgenvroeg. Per klasse wordt dan een wedstrijdje van vijf ronden gehouden. De eerste race begint om tien uur. Pas daarna is de 21e Tulpenrallye defini tief afgelopen. Bij de binnenkomst in Rotterdam gis termorgen zat het grote werk er echter toch op. Van de 85 équipes die er van start gingen, kwamen er 48 aan de finish. Bijna de helft van de deelne mers viel dus uit. Dat tekent deze 21e Tulpenrallye als buitengewoon zwaar. Regen, mist en sneeuw speelden de rallyrijders parten. Vooral de zware mist in de Vogezen en de Juni óp de heenweg, dunde de rallykarayaan da nig uit. Op de terugweg kregen de ster ke equipes die Annecy ondanks het bar re weer toch haalden, het nog eens op nieuw voor hun kiezen. Wéér mist in de Vogezen. Vandaar de voldane ontspannen after-rally-sfeer in Rotterdam Hilton vandaag. De rijders die het haalden, we ten dat zij een fikse prestatie hebben geleverd! Geen kilometer kregen zij ca deau van hun retourtje Rotterdam-An- necy. Zij hebben er heel hard voor moe ten werken. Dat stemt tevreden. De hartelijke ontvangst met vele zoenen, gisteren aan de finish, beteken de het einde van de zware rit. Sommige rijders ondergingen dat wat gegeneerd, verlegen lachend. Anderen gaven de meisjes een stevige pakkerd terug. Een enthousiaste jongeman brul de, dat hij daar de auto wel even voor uit kwam. Stuk voor stuk werden de wagens daar, op het Ahoyterrein, begroet door een hartelijk applaus van het geestdrif tige publiek. De Porsches, de BMW's, de Al ja Romeo's, de Escortes Twin Cam, de DAF's. De ene Ferrari, die als nummer 1 van start ging, kwam ook weer heelhuids terug. En de Austin-Healy 3000 van de 2 Britten die de start bijna misten ze kwamen met de nachtboot maandagmor gen vlak voor de start binnen was royaal op tijd aan de finish. Twee équipes met hetzelfde merk, die elkaar de hele rally stevig beconcur reerden, kwamen samen binnenrijden: de Belgische meisjes „Christine" en Ga by Arendt en de Nederlanders Kees van Grieken en Bob de Jong. Met hun Alfa Romeo's 1750 SV streden zij in dezelfde klasse. Overal waar dat mogelijk was snoep ten ze elkaar punten af. De kleine „Christine" (zij rijdt onder pseudoniem) met haar paardestaartje kwam hier en daar dicht bij de tijden van Kees van Grieken. Soms troefden ze hem ook. Toch stonden Van Grieken-De Jong lang iets voor. In de Ardennen raakten zij echter van de weg af, wat hun zoveel strafseconden kostte, dat de meisjes voor kwamen in het klassement. Van Grieken is trouwens al lang blij dat hij Rotterdam levend heeft gehaald. Terwijl hij op de weg stond te kijken hoe hij zijn Alfa het beste uit de grep pel kon krijgen, kwam er een Belgische auto op hem af, die ook niet op de weg kon blijven. Van Grieken: „Ik ben nog TOKIO Tom Okker heeft zich ge plaatst voor de tweede ronde van het prof-tennistoernooi in Tokio, waar bij na honderdduizend gulden aan prijzen geld is te verdienen. Op de snelle indoorbaan van het To- kio-gymnasium versloeg Okker de Ame rikaan Bucholz met 6-1, 6-5.. De profs gebruiken in Tokio een nieu we puntentelling. Na 5-5 spelen de spe lers om twaalf punten, waarbij om beurten geserveerd wordt. De eerste speler die zeven punten scoort, is win naar van de set. De andere uitslagen waren Laver- Ralston 6-5, 6-3; Riessen-Emerson 5-6, •-5, 6-2. nooit zo hard opzij gesprongen. Net op tijd. Vlak voor mijn neus sloeg die Belg over de kop. Zeker een vent, die was aangestoken door de rallyrijderij. We hebben hem nog uit zijn auto geholpen, en dat kostte ons nog weer wat extra strafseconden. Even later kwamen de Nederlanders Rob Slotemaker en Ferry van der Geest binnen met hun BMW 2002 TI. Moe, maar tevreden. Zij reden een uitsteken de rally. Slotemaker: ,,'t Was een zware rally. Vooral die mist is ellendig. Dan heb je niets aan al je extra lampen. Er waren stukken, dat je maar een paar meter door de mist kon turen. En toch moest je een beetje tempo houden. Je zat dan wel eens in een bocht voor je het wist en dat viel dan ook wel eens tegen". Nog weer later kwam de Ford Es cort Twin Cam van de Belgen Gilbert Stapelaere en André Aerts binnen, ex tra hartelijk met applaus begroet, want al bij de finish stonden zij als de ver moedelijke winnaars van deze tulpen rallye geboekt. Ook Stapelaere klaagde over de mist, die hem echter in de Vo gezen toch aan zijn voorsprong op Slo temaker-Van der Geest hielp. De Ne derlandse équipe reed daar, in de mist, een keer mis, hetgeen op een fiks aan tal strafseconden kwam te staan, genoeg om Stapelaere-Aerts aan een voorsprong te helpen. HAARLEM Als opvolger van voet baltrainer Klijn heeft EDO de 28-jarige Siem Kistenmaker gecontracteerd. Kis tenmaker, oud-speler van Stormvogels, is thans trainer van de amateur-eerste klasser JOS. KERKRADE De 34-jarige Breur Weyzen zal op 1 juli als voetbaltrai ner in dienst treden bij Roda JC. Wey zen, die thans de amateurclub MKC uit Maastricht traint, volgt de Duit ser Weth op. ADVERTENTIE Beulakerweg 137 - Giethoorn Telefoon 05216-261 GRONINGEN Texas Instruments Holland nv in Almelo start in augustus met een voorlopige vestiging in Win schoten. Het zal van de resultaten die daarmee bereikt worden, afhangen of tot een definitieve vestiging wordt over gegaan. In eerste instantie biedt het bedrijf werk aan 45 werknemers, voorname lijk meijsen. De Belg Gilbert Stapelaere (links) vrijwel zeker algemeen win naar van de Tulpenrallye kort na aankomst in Rotterdam. De beslissen de slag valt morgen in Zandvoort. MALMö Ove Kindvall is niet voor niets naar Zweden geweest. De voor het Zweedse elftal door Feijenoord be schikbaar gestelde Zweed maakte het enige doelpunt in de wedstrijd Zweden- Mexico, gisteravond in Mamö gespeeld. Na een half uur kreeg Kindvall een goede kans, maar van twaalf meter schoot hij over het Mexicaanse doel. Na 39 minuten maakte hij die fout goed door een voorzet van Larsson keurig over de uit zijn doel komende Mexi caanse doelman Calderon te wippen: 1-0. In de tweede helft kreeg Kindvall weinig meer te doen. De Mexicanen hielden de zaken toen min of meer in evenwicht. Zij waren wel gehandicapt door de temperatuur slechts vijf gra den maar lieten toch redelijk veld spel zien. Het Zweedse publiek 20.000 man had meer van het eigen elftal verwacht. DEN HAAG De volgende Neder landse amateurwielrenners zullen de ko mende dagen aan wielerwedstrijden in het buitenland deelnemen: Grote Prijs Greenall Withley (Enge land), 10/11 mei: Popke Oosterhof (Eel- de), Jan Spetgens (Someren) en Joop Zoetemelk (Rijpwetering). Fleche du Sus, Luxemburg, 12/19 mei: Cornelis Priem (Goes), Ronald BaLI.cr (Haarlem), Piet van K?:twijk (Oploo), Jules Bruessing (Bovenkerk) en Peter Pennekamp (Blokker). BOURNEMOUTH Het Nederlandse damesdubbel Ada Bakker/Marijke Schaar heeft op de open Engelse ten niskampioenschappen op verharde ba nen het Zuidafrikaanse duo Kirk Tomlinson verslagen met 6-4, 6-3. De uitslagen waren gisteren: Herenenkelspel, kwartfinales: Bob Hewitt (ZA)Jean Claude Barclay (Fr) 6-2, 6-2, 6-2; John Newcombe (Aus)-Mark Cox (GB) 6-4, 6-0, 6-2; Fred Stolle (Aust)-Bob Crealy (Aust) 6-4, 6-3, 6-2; Roger Taylor (GB)-Graham Stil- well (GB) 6-3, 6-4, 6-8, 6-8, 6-4. Damesenkelspel, kwartfinales: Julie Heldman (VS)-Joyce Williams (GB) 6-8, 6-3, 6-0; Margaret Court (Aus)- Rosemary Casals (VS) 6-0, 6-1; Winnie Shaw (GB)-Karen Krantzcke (Aus) 6-3, 8-6; Virginia Wade (GB)-Lesley Bow- rey (Aust) 4-6, 6-4, 6-3. EINDHOVEN Het Nederlands B- hockeyelftal heeft in Eindhoven gelijk gespeeld (2-2) tegen Rijnland-Westfa- len. Het was een rommelige wedstirjd, waarin Nederland al vroeg een voor sprong nam toen Peter Elffers na ze- van minuten een strafcorner goed af rondde. De Duitsers die veel gebruik maakten van de lange pass en fysiek iets ster ker waren, speelden na de rust beter. Uli Vos was voor Dötsch ingevallen en dat bracht meteen meer vaart in de Duitse aanvalsacties. Hij was het ook die drie minuten na de pauze uit een voorzet van Krause kon scoren. (11), Het Duitse overwicht hield aan en na een blunder van Elffers had Schu bert in de 57e minuut geen moeite om doelman Sikking die zich bij enkele Duitse strafcorners onderscheidde, te passeren (1-2). Tijdens een slotoffensief van Nederland slaagde Bolhuis erin de gelijkmaker te scoren nadat eerst een inzet van Jeroen Zweerts van de doellijn was geslagen. 3 H&i De Nederlandse en Russische teams, tijdens het spelen van de volksliederen DIEREN Het Russisch waterpolo-ze- vental heeft gisteravond de reeks wed strijden tegen het Nederlands team af gesloten met een alleszins verdiende 3 6 overwinning. De Russen waren snel ler, speelden directer en toonden een be tere conditie dan de formatie van coach Harrie Vriend. Hoewel van de zijde van het organi serende DZ en PC De Bevers uit Dieren alle moeite werd gedaan, de organisatie van dit internationaal gebeuren vlekke loos te doen verlopen, werd eerst om kwart over acht in het goed verlichte 50- meterbad van zwembad Het Nieuwland in Dieren gestart, nadat de burgemees ter, mr. J. P. Drost, de beide teams had verwelkomd. Duidelyk In de eerste periode konden de Neder landers hun Russische tegenstanders in snelheid nog wel bijhouden. Nadat de Russen via Barkalov de score hadden geopend, werd het gelijk door een schot van de Neptunus-speler Jansen. De pau ze kwam echter met een 12 stand. De tweede periode kenmerkte zich door een goed verdedigend Nederland team. Toch was het toen reeds duidelijk, dat de Ne derlanders ook deze vierde wedstrijd te gen Rusland gingen verliezen. Het ein de kwam met 14, nadat doel verdedi ger De Vries een 4-met er-worp prach tig uit zgn doel hield. Ook de derde pe riode was volledig voor de superieure Russen. De voorsprong groeide naar een stand van 1—5. Toch kwam Neder land in de laatste 5 minuten nog terug. Doelverdediger De Vries weet dit flitsende schot bekwaam onschadelijk te maken ZEIST De Ajacied Tonny Pronk is terug in de selec tiegroep van bondscoach Georg Kessler. In het najaar van 1967 speelde de Amsterdammer voor de laatste keer in het Nederlandse voetbalelftal. Dat was in Kopenhagen tegen Denemarken. Kessler selecteerde achttien spelers voor de interland op 7 mei te Rotterdam tegen Polen in het kader van de strijd om de wereldtitel 1970. Ook de Ajacied Johan Cruyff zit daarbij. Of de Amsterdammer, die geblesseerd is, wel dan niet kan meespelen tegen Polen moet nog worden afge wacht. Vanmiddag zal door de artsen Rolink en Mosterd advies worden uitgebracht. De selectieploeg ziet er als volgt uit: Jan van Beveren (Sparta), Piet Schrijvers (FC Twente), Epi Drost (FC Twente), Wim Suurbier (Ajax), Rinus Israel (Feyenoord), Tonny Pronk (Ajax), Hans Eijkenbroek (Sparta), Theo van Duivenbode (Ajax), Henk Groot (Ajax), Wim Jan sen (Feyenoord), Nico Rijnders (Go Ahead), Wim van Hanegem (Feyenoord), Theo Pahlplatz (FC Twente), Ad Brouwers (NAC), Johan Cruyff (Ajax), Dick van Dijk (FC Twente), Sjaak Roggeveen (Holland Sport) en Rob Rensenbrink (DWS). De geselecteerden komen maandag in het Sportcentrum te Zeist bijeen. Daar zullen zij blijven tot kort voor de wedstrijd, die op 7 mei, 's avonds om half negen in het Stadion Feyenoord begint. Achttien oranjeshirts telt de voet balgarderobe van Pronk (27) en er be staat een kans dat binnenkort aan deze stapel een nieuw oranjehemd wordt toe gevoegd. Sinds gisteren hoort de lange, brede en zwaar gebouwde Ajacied er weer helemaal bij. Bondscoach Georg Kess ler woensdag als keurmeester langs de lijn bij Ajax - Twente, had daarna nog maar één nachtje slapen nodig om tot het besluit te komen. Pronk moest weer in de selectiegroep waaruit hij het Ne derlandse elftal voor de wedstrijd tegen Polen zal samenstellen. Een come back? Zo ziet de blonde verdediger van Ajax zijn rentree bij de geselecteerden niet. „Ik heb altijd bij de top behoord. Soms was ik wel wat uit vorm, maar niettemin bleef ik in de running. En uit vorm zijn is nooit slecht voor een voet baller omdat hij dan een extra prikkel krijgt erg goed terug te komen". Het was wel een verrassing voor hem, toen hij de uitnodiging van Kessler, om maandag op de centrale training te ver schijnen op de mat vond. „Ik was juist een dag gaan vissen, we hebben van Ajax namelijk een week je vrij gekregen na het zware program ma dat we in april moesten afwerken. Ik dacht eigenlijk niet aan voetbal. Die uitnodiging brengt daar nu wel veran dering in, want je wil toch niet zonder goede voorbereidingen naar zo'n trai ning toe". Pronk, die in mei 1961 voor de eerste maal in het Nederlandse elftal speelde (tegen Oost-Duitsland) kwam in het na jaar van 1967 in de uitwedstrijd tegen Denemarken voor het laatst als inter national in het veld. In die tussenliggende periode heeft zich zijn hoogst merkwaardige carrière in het Nederlandse voetbal voorgedaan waarin Pronks acties op het voetbal veld door Ajacieder hogelijk werden ge prezen of hij hartgrondig naar eeuwi- ger jachtvelden werd verwenst. In 1964 had men hem bij Ajax al bij na afgeschreven en riepen vertwijfelde Ajax-fans dat Pronk maar verkocht moest worden. Enige tijd later, Michels had toen het bewind van Buckingham overgenomen, vierde hij weer triomfen en werd aanvoerder van Ajax' keur korps. Pronk voelt zich ook nu weer geheel en al de oude, in de goede zin van het woord. Want oud voelt hij zich nog in het geheel niet. „De mensen denken wel eens dat ik oud ben, omdat ik al zoveel jaar mee loop". Vindt Pronk het nu een eer om weer bij de selectiegroep te horen of had Kesseler hem beter kunnen vergeten omdat spelen voor het Nederlandse elf tal toch niet meer is wat het was. „Dat i3 een moeilijk punt, waar ik liever maar geen oordeel over geef. Ik heb ook eigenlijk nog geen tijd gehad om me met dit vraagstuk bezig te hou den want de invitatie is net binnen en ik had er niet op gerekend. Ik ben er door verrast". Vragen over eventuele vermoeidheid, de eer of de aardige schnabbel, die spe len voor het Nederlandse elftal kan zijn, weert hij af met eenzelfde vastberaden heid waarmee hij in de wedstrijd tegen Benfica Eusebio aan banden legde. Het enige wat hij er na lang aandrin gen zelfs een sterke verdediger laat wel eens een steekje vallen over zegt is dit: „Als m'n naam genoemd wordt als kandidaat voor het Nederlandse elf tal, dan is dat een goede reclame voor die naam". Een goed schot van Moolhuysen bete kende 25 en zelfs werd het door Bon- gers nog 3De actieve Barkalov be paalde tenslotte de eindstand op 36. Zwemwedstrijden Tevoren werden zwemwedstrijden ge houden voor meisjes en jongens, waarbij de superioriteit van de zwemclub uit Wychen opviel, en voor dames en he ren. De uitslagen hiervan waren als volgt: 100 m vrye slag heren 1. Rob Es- sers—Wychen 1.03.6; 2. Wim Husman de IJssel; 3. Jan Zweers—Bevers. 100 m vrije slag dames 1. TRudy Jan sen—Wychen 1.08.5; 2. Maria Metze— Wychen; 3. Paulien v. d. Wildt IJssel. FRANKFORT De 22-jarige Belgi sche wielrenner Georges Pintens heeft in Frankfort de 230 kilometer lange wegwedstrijd „Rond de Henninger To ren" gewonnen. De Belg had een voor sprong van tien seconden op de Itali aan Michele Dancelli, met wie hij voor het peloton uitreed. De Italiaan was op de laatste 200 meter kansloos door een lekke band. De Belg Herman van Springel won de sprint van een eerste peloton, voor de Nederlander Wim Schepers. De uitslag van de profwedstrijd was: 1. Pintens (B) 230 km in 5 uur, 48 min. en 10 sec. Op 10 seconden: 2. Dancel li (It), op 1 minuut 20 seconden: 3. Van Springel (B), Wim Schepers (Ned.), 5. Vasseur (Fr), 6. Anni (It), 7. Van Schil (B), 8. Catiaul (Fr.), 9. In 't Ven (B). Op 1 minuut 50 sec. 10. Gode- froot (B), 20. Zoontjes (Ned.). OOSTENDE De Belgen beheersen hun eigen landelijke ronde voor ama teurs. In de vierde etappe won Mon- serre de 179 km in 4.05.40 van een kop- groepje, waaruit de Nederlander Jans- sens derde werd in de sprint en Spet gens negende. 15 Den Hertog in 4.08.05; 50 Van der Leeuw in 4.12.25, 52 Hoek stra z.t.; 74 Aling 4.27.09. Na deze etappe wordt het algemeen klassement aangevoerd door de Belg Verstraite. Spetgens was tiende, Jans- sens elfde en Den Hertog dertiende. BENICASIM. De Spanjaard Saez won de achtste etappe van de Ronde van Spanje in de sprint. Hij reed Nu- les - Benicasim (199 km) in 5.14.32. De Belgische leider in het klassement Ray Steegmans werd tweede, Wagt- mans derde en de Belg Sonk vierde. Harm Ottenbros bezette de negende plaats, allen in dezelfde tijd als de winnaar. Wagtmans is nu in het algemeen klassement elfde, Dolman zeventiende, Haast dertigste, Van Katwijk en Ot tenbros staan op de 34e en 35e plaats en Nijdam is 47e. Cor Schuuring werd in het Belgi sche Genk tweede in een wegwedstrijd over 145 km die door de Belg Jan Bo nen werd gewonnen. Zesde werd Gert Bongers in dezelfde tijd als de winnaar. Henk Nieuwkamp werd in de Gro te Prijs van Büttgen bij Mönchen-Glad- bach vijfde. Winnaar werd de Duitser Dülpers, zevende Ben Janbroers. PIENNES Joop Zoetemelk heeft gisteren het Circuit des Mines, een wedstrijd voor amateurs, gewonnen. In de zevende etappe werd de Westduitser Frank eerste in een sprint van een grote groep. Hordijk was vijfde, Zoe temelk negende en De Koning tiende. Hierdoor behielden Zoetemelk en De Koning een eerste en tweede plaats in het algemeen klassement. DEN HAAG Voor de oefenwed strijd van het Nederlands Davis Cup team tegen Nieuw-Zeeland, die vandaag en zaterdag in Scheveningen wordt ge speeld, zijn de partijen als volgt sa mengesteld: Enkelspel: Parum-Hem- mes, Fairlie-Hordijk, Parum-Hordijk en Fairlie-Fleury. In het dubbelspel ko men Fairlie en Parum uit tegen Fleury en Hordijk. De eerste twee enkelspelen worden vandaag gespeeld, Zaterdag volgen de twee andere enkelspelen en het dubbelspel. Naast deze partijen worden ook nog andere oefenwedstrij den gespeeld. Vandaag ontmoeten in het enkelspel Hemmes en De Koning resp. Simpson en Hawkes. Simpson en Hwakes spelen ook nog een dubbel te gen Fleury en Hordijk. Zaterdags komt De Koning in het enkelspel uit tegen Simpson en ontmoet De Koning Haw kes. De twee Nederlanders spelen de zelfde dag ook een dubbel tegen de Nieuwzeelanders. ADVERTENTIE LEVE OLIFANT! De man die op Safari gaat roept het De circusdirekteur en z'n gasten roepen het. De mensen in de dierentuin en de maharadja in India roepen het. Envooral... d« liefhebbers van een puike oude of jonge jenever juichen het: Leve Olifant! AMSTERDAM De Westduitse bil jarter Spielmann zal in het Europese kampioenschap anker kader 47/1, dat van 8 tot 12 mei in Maassluis wordt ge houden, worden vervangen door zijn landgenoot Dieter Müller. De overige deelnemers zijn: Vultink en Van Nijnatten (Ned.), de Belgen Schrauwen en Corin, de Spanjaarden Galvez en Aguilera en de Fransman Galmiche. De Nederlander Henk Poppe heeft donderdag in het prater in Wenen de eerste etappe van de Disicu-ronde, een etappewedstrijd voor renners onder 18 jaar, gewonnen. Poppe versloeg in de eindsprint van het peloton in het 80- kilometer lange criterium de Italiaan Pancheri. Uitslag: 1. Poppe (Nijverdal) de 80 kilometer in 1 uur 49 minuten 24 seconden; 2. Pancheri (It); 3. Longo (Lux); 6. Ben Jurriaans (Amsterdam); 10 Johan Koot (Eindhoven) allen z.t. In de tweede wedstrijd om de Zuid- amerikaanse voetbalbeker, die donder dag in Montevideo werd gespeeld, heeft Penarol met 1-0 gewonnen van Nacio- nal. De eindstand was reeds bij de rust bereikt. Omdat Nacional de eerste ont moeting met 2-0 had gewonnen, is een beslissingswedstrijd noodzakelijk ge worden. Zowel landskampioen AMVJ als het Rotterdamse Libanon hebben don derdag in Warschau bij een internatio naal toernooi verloren van een Pools studententeam. Libanon eindigde op de tweede plaats, omdat het onverwacht AMVJ versloeg. GRONINGEN Er is op het nipper tje een oplossing gevonden voor het „bevolken" van de nieuwe rk nijver heidsschool in Groningen. Voor de school, die 2miljoen gulden kost meldden zich maar zestien leerlingen aan. Nu zal hoogstwaarschijnlijk de Stich ting Analistenschool haar intrek in het gebouw nemen. Formeel is de zaak bijna rond. Aanvankelijk had men geprobeerd tot een samenwerking te komen met. de christelijke lager technische school. Dat liep echter ook op niets uit. AMSTERDAM De Amsterdamse rechtbank heeft gisteren de negentien jarige magazijnbediende H. G. uit Amsterdam veroordeeld tot twee jaar jeugdgevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De jongeman had op 28 december vorig jaar een prostituee zes messte ken toegebracht. Omdat hij de vrouw niet kon betalen en opschudding vrees de was hij tot deze daad gekomen. In de straf zijn twee inbraken ver disconteerd. Adjudant P. Gerritsen (60) van de Almelose gemeentepolitie heeft luttele seconden voordat de plak zijn borst bereikte, de zilveren ere medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau geweigerd. Dat gebeurde tijdens een intieme bij eenkomst op het hoofdbureau, waar de adjudant afscheid nam met het oog op zijn pensionering. Adjudant Gerritsen had erop ge rekend, dat zou worden vastgehou den aan de gewoonte scheidende adjudanten een gouden medaille op te prikken. Met een zilveren was hij niet verguld. HAARLEM De heer M. v. Beem, voorzitter van de Algemene Nederland se Invalidenbond, heeft gisteren ver klaard dat „honderdduizenden" gehan dicapten in Nederland een inkomen hebben dat onder het minimumloon ligt. Hij zei dit bij de opening van het nieuwe gebouw van de ANIB in Haar lem. Oud-burgemeester mr. G. van Hall van Amsterdam, die de feitelijke ope ning verrichtte zei dat er een betere coördinatie moet komen tussen de ver enigingen, commissies, federaties en fondsen in Nederland die zich met de zorg voor lichamelijk en geestelijk ge handicapten bezig houden.

De Vallei | 1969 | | pagina 19