De Fabeltjeskrant werd ook in het bloemencorso te Haarlem al een onmisbaar attri buut. Ook dit was Amsterdam op 30 april: kleine muzikanten luisterden m eigen kring het Koninginnefeest op. Wat er in Tilburg op 't ogenblik ook niét wordt gedaan, gefourageerd wordt er wèl. Studenten, die het gebouw bezet houden, aan de maaltijd. Samen met burgemeester P. van der Weijden bespeelde dr. E. Jonkheer, gevolmachtigd minister van de Antillen, in het gemeentehuis van Noordwijkerhout de steel band pan. Dit exotische muziekje weerklonk op een tentoonstelling, gewijd aan Suriname en de Nederlandse Antillen. De Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam heeft een privaat-docen te in het Esperanto gekregen: mej. A. JMiddelkoop uit Hilversum, die haar ambt inmiddels heeft aanvaard. Sirhan, wegens de moord op senator Robert Kennedy ter dood veroordeeld, in ge sprek met zijn beide raadsheren. Even later zou de verdediging hei hof verzoeken, de exe cutie uit te stellen tot 21 mei. Prof. Robert Stolz, componist en di rigent, werd benoemd tot Comman deur in de Orde van Oranje Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Wenen, nu. C. baron van Boetselaar, reikte hem de onderscheiding uit. H.K.H. prinses Margriet maakte, nadat zij het Sint Clara- ziekenhuis in Rotterdam had geopend, een rondgang over de zalen. Kampioen onder de kappers tijdens het concours in Musis Sacrum te Arnhem: links W. Lutgens uit Roermond met zijn model, rechts de kampioen herenkappen, H. Houwen met het zij ns. Een klein onder onsje voordat het debat begint: drs. J. M. den Uyl en mr. E. H. Toxopeus, voorzitters van resp. de PvdA- en de VVD-fratie in de Tweede Kamer. Uitwisseling van burgers tussen Is raël en Egypte. Een Egyptenaar draagt zijn kind de boot op, die hen over het Suezkanaal zal brengen. - In dit huis op de achtergrond woont de man, die óók op de achtergrond gaat treden: Frankrijks ex-president Charles de Gaulle, nu zonder meer bur ger van Colombey-les-deux-Eglises. Nog even een foto van de generaal uit andere dagen: Generaal Charles De Gaulle te kent het Gouden Boek na een krans te hebben gelegd op het graf van de onbe kende soldaat (9 mei 1954). HM. Koningin Juliana: een brede glimlach voor een volk dat zich mèt haar varbHjdde op haar zestigste verjaar dag. Prins Claus maakte deze foto van prins Willem-Alexander aan de vooravond van de tweede verjaardag, die het prinsje op 27 april vierde. Allebei gefeliciteerd met de verjaardag van oma: prins Willem-Alexander (links) ver welkomt zijn neefje prins Maurits. De kerk van Sensau in Opper-Beie- ren wandelt langzaam maar zeker de kerkgangers tegemoet. Ondanks kostbare veiligheidsmaatregelen glijdt het gebouw steeds verder de berg af. De top staat al 2,80 meter uit het lood i

De Vallei | 1969 | | pagina 13