Kantongerecht Wageningen Duizend gulden boete kon rijbewijs redden AFSCHEID DR. BAX Drs. Carsouw nieuwe rector Clir. Lyceum Raadslid A. de Kievid bezocht Zuid-Afrika „Ik ben en blijf tegen apartheidspolitiek" GEITENVIERLING Bekendmaking MOEDERDAG REIN KOK Boertjes van Buuten komen naar Kesteren Twee nieuwe wethouders in Arnhem Duitse voorraad Studievereniging S.G.P. over Oorlog en Vrede Merendeel van kleurlingen is tevreden Werkwillig Eigen mening Ouders Kleur Dodenherdenking Overberg gaat niet door BURGERLIJKE STAND Belt 10550 T,11070 EMANCIPATIE! KAPITALE SLIP KWAJONGENS DURE STREPEN VRIJSPRAAK FIETS KWIJT VEILINGEN RHENEN 1 ZATERDAG 3 MEI 1969 WAGENINGEN „Begrijpt u niet, dat u het mij ver schrikkelijk moeilijk maakt", verzuchtte de kantonrech ter, mr. H. P. Jager vrijdagmorgen, toen Pieter Jacobus S. uit Arnhem voor de zesde maal voor de balie stond wegens overschrijding van de maximum snelheid. „U was nota bene in een proeftijd, u hebt al eens eerder voor waardelijke ontzeggingen van de rijbevoegdheid gehad, die ten uitvoer moesten worden gelegd, maar die waar schuwingen schijnen geen indruk op u te maken. En dan moeten wij er steeds rekening mee houden, dat ontzeg ging u direct in uw bestaan aantast en dat u niet zonder die auto kunt „We zijn thuis met z'n achten", vulde verdachte aan. „We hebben een familiebedrijf en omdat binnenkort twee zoons in dienst moeten, komen we toch al klem te zit ten. De auto is onontbeerlijk voor me Even tevoren had officier H. J. C. Pieters een boete van f 150,en twee maanden onvoorwaardelijke ontzegging tegen S. geëist, die op 19 maart in de Veenendaalse Sta tionsstraat 80 kilometer gereden had. Drukte, ziekte van familieleden en overplaatsing van 'n werkplaats had verdachte aangevoerd als oorzaken van zijn „gejaagdheid". „ïk moest die middag op een bepaald uur in Barneveld zijn en ik was laat. Ik weet, dat ik in de Stationsstraat te hard heb gereden", bekende hij. Rechter Jager wilde nog eenmaal met de hand over 't hart strijken, hoewel hij de eis redelijk vond. ..Ik zal u veroordelen tot een fikse boete, duizend gulden of honderd dagen, en u ditmaal geen ontzegging op leggen". S. was kennelijk opgelucht en verklaarde onmiddellijk, dat hij van hoger beroep afzag. Dat op de zolder thuis bij landbou wer Gerrit H. in Veenendaal nog zo'n driehonderd" patronen, een enkelloops- geweer en onderdelen, alles uit de Duit se tijd lagen te verroesten en er boven dien nog een boksbeugel werd aange troffen, kwam de landbouwer duur te staan. „Ik wist wel, dat m'n vader en broer 't spul in huis hadden gehaald en dat het mogelijk nog ergens op de zol der zwierf, maar ik heb er nooit meer naar omgekeken" verklaarde H. „U had dat gevaarlijk goedje beter weg kunnen doen", merkte de rechter op. „Precies" gaf verdachte toe. „Het is niet van mij, maar het is in mijn huis gevonden, 'k Had er niks aan, 't was allemaal verroest". De officier eiste f 70,- boete in totaal en onttrekking aan 't verkeer van de inbeslaggenomen goe deren. Verdachte maakte niet de in druk, dat hijzelf bewust 'n munitie-op slagplaats had gehandhaafd en de rech ter trok een tientje van de gevraagde boete af. ,,'k Wil 't meteen betalen", zei de landbouwer, die met de deurwaarder naar de griffie ging om definitief een punt achter de zaak te zetten. De echtgenoot van Cornelia W. v.d. P. die was gedagvaard, omdat ztf op de Markt in Wageningen foutief geparkeerd stond, dacht, dat hij 't op het kantonge recht wel even kon klaren voor z'n vrouw. Op de vraag van de rechter of hij door zijn vrouw gemachtigd was, kon Cornelia's man slechts zeggen: „Ze vond het best, maar een schrifte lijk bewijs heb ik er niet van." Mr. Pieters herinnerdet eraan, dat de eman cipatie van de vrouw inmiddels zover is gevorderd, dat zij voor haar eigen zaken moet opkomen. Nu werd Corne lia v.d. P. bij verstek veroordeeld tot een boete van tien gulden, of één dag. „Tien gulden of ze gaat een dag hier naartoe" preciseerde haar man. Op 13 november van 't vorig jaar richtte de Hardenbergse chauffeur J. B. in alle vroegte in Renkum een rava ge aan, die zo'n zestigduizend gulden schade opleverde. „Ik kwam met m'n wiel op de vlucht heuvel en begon te slippen", zei B. „Van te voren ben ik een paar maal uitge stapt om te kijken of het glad was". „U reed daar met een snelheid van tachtig kilometer, is dat niet wat hard als u gladheid verwacht?", vroeg de rechter. „Zeventig kilometer was er toege staan", merkte verdachte op. „Iets anders dan tachtig. U beschouwt de ma ximumsnelheid als beginsnelheid", con cludeerde de officier in zijn requisitoir. ,U hebt daar beslist onverantwoordelijk hard gereden, zeker met de mogelijkheid op een glad wegdek, wat u kennelijk verwachtte". Kantonrechter Jager conformeerde alch aan de geëiste boete van f 150,-. „En 't rijbewijs?" informeerde ver dachte, „daar gebeurt dus niks mee?" „Ik heb er nog wel over gedacht", zei mr. Pieters. Verdachte schrok alsof hij de officier aan een goed ideetje gehol pen had. ,,'k Heb zo het vermoeden, dat u niet in hoger beroep gaat", liet de rechter horen, waarmee hij midden in de roos had geschoten bij de haas tig beamende verdachte. „Het heeft veel weg van een kwa jongensachtig gedoe, volwassen men sen doen zoiets niet", vond de officier die f 75,- boete eiste tegen chauffeur Mees v.d. B. uit Ede en bijrijder Ger rit van A. uit Veenendaal. De heren waren op de Meentdijk fiet sers voorbij gereden, hadden even later VEENENDAAL B. en W. van Veenendaal maken bekend: I. dat zij bij hun besluit van 9 april 1969, nr. 58.739, hebben besloten op de Pelikaanstraat borden model 49 van bij lage II van het Reglement verkeers regels en verkeerstekens te plaatsen, waardoor het verboden is aan de zuid zijde van deze weg te parkeren; II. dat hun onder I. genoemde be sluit in werking zal treden, zodra dit onherroepelijk is; III. dat een afschrift van hun onder 1. genoemde besluit gedurende 30 dagen voor een ieder ter inzage ligt in het Raadhuis (kamer 1.7) en dat geduren de deze termijn eventueel beroep kan worden ingesteld bij H.M. de Koningin, in te dienen bij de Commissaris dér Koningin in deze provincie; IV. dat afschrift van hun meerge noemd besluit is gezonden aan: 1. gedeputeerde staten van Utrecht; 2. de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat te Utrecht; 3. de Ko ninklijke Nederlandsche Toeristenbond ANWB, Wassenaarseweg 220 te 's-Gra- venhage; 4. de Koninklijke Nederland sche Automobielclub KNAC, Sophialaan 4 te 's-Gravenhage; 5. de Koninklijke Nederlandsche Motorrijders Vereeniging Bezuidenhoutseweg 185, te 's-Graven hage. Veenendaal. 7 mei 1968 B. en W. voornoemd: de secr. Van Manen De burgem. Ant. de Ruiter (l.b.) gestopt en onverhoeds het linker- en rechterportier geopend. De fietsers kwamen daardoor in ernstige moeilijk heden. Een wist het linkerportier nog te ontwijken, een meisje reed tegen het rechterportier op en kreeg een hersen schudding. Beide verdachten moesten toegeven, dat ze wel erg onoplettend waren geweest. Het is nogal een dure manoeuvre om bij station Ede Wageningen over on onderbroken strepen op het wegdek te rijden. Dat ondervonden althans de au tomobilisten René van N; uit Bennekom en Karei T. F. van R., eveneens uit Bennekom, die respectievelijk 19 en 20 maart voor dit feit een procesverbaal kregen. Van N. zei er niet op gelet te hebben en bij Van R. was dat ook het geval. Tegen Van R. zou de verbalisant ge zegd hebben: Ga maar meteen sparen voor de boete, wat verdachte een kin derachtige opmerking vond. „Zoiets zou ik ook niet kunnen bewonderen", stem de de rechter in. Voor beide streep- overschryders werd het tenslotte f 75,- boete. Vrijspraak verkreeg een Veenenda- ler, die op de vrijdagse koopavond in zijn woonplaats op de Markt in botsing kwam met een hem passerende automo bilist. S. J. M. zou bij het wegrijden van de Markt het achteropkomend ver keer in gevaar hebben gebracht, door pal voor een andere auto de weg op te rijden. „Het is beslist anders gegaan", verklaarde M. „Ik had mijn vrouw laten uitstappen en reed alweer vijf a tien meter stapvoets langs de trottoirband, toen een passerende wagen mijn auto ramde. De wagen van de tegenpartij is vanaf de voor- tot de achterbumper gelijkmatig gekrast. Ik weet zeker, dat ik al reed, toen ik werd ingehaald". De officier stelde vast, dat de stand 11 was, ge?ien de tegenovergestelde verklaringen en kon niet tot een wettig, laat staan overtuigend bewijs komen. Ook de rechter was van mening, dat vrijspraak moest volgen. Mevrouw H. van M.-v.d. T. uit Ben nekom zei, dat ze op het fietspad van de Bennekomseweg in Ede was afge stapt, had omgekeken of ze kon over steken naar de Emmalaan en op het vol gende moment haar fiets kwijt was. Een achteropkomende bromfietser reed te gen haar voorwiel en kwam lelijk te vallen zodat ztf naar het ziekenhuis vervoerd moest worden. Vrijdagmorgen stond mevrouw Van M. voor de balie, omdat zij de doorgang voor de bromfietser belemmerd zou hebben. „Niet waar, ik ben afgestapt zoals ge woonlijk. Ik stond links van m'n fiets en wachtte op een mogelijkheid om te kunnen oversteken. Ik heb de bromfiet ser alle ruimte gelaten om te passeren". „Het is natuurlijk mogelijk, dat uw voorwiel een slag naar links heeft ge maakt, terwijl u omkeek", veronderstel de de rechter. Volgens de bromfietser, J. Severijn, tekenaar uit Ede, die als getuige a charge was opgeroepen, had mevrouw midden op het rijwielpad ge staan. „Het voorwiel stond over het fiets pad naar links, ik probeerde haar zo veel mogelijk te ontwijken, maar dat voorwiel heb ik geraakt", vertelde hij. De officier was van mening, dat het niet was komen vast te staan, dat me vrouw Van M. het pad geblokkeerd had en vroeg vrijspraak. Rechter Jager sloot zich erbij aan. ADVERTENTIE VEENENDAAL Drs. J. I. Carsouw beleefde gisteren zijn eerste dag in z'n nieuwe functie, als rector van de Schoolgemeenschap van het Christelijk Ly ceum. Donderdag is hij als zodanig in de school gehuldigd en geïnstalleerd. Drs. Carsouw is de opvolger van dr. J. Bax, die in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn werk heeft moeten staken, na een Veenen daalse loopbaan van 23 jaar. Voordien was dr. Bax in Amsterdam en Zutphen. Drs. Carsouw, sinds maart 1967 waarnemend rector van het lyceum, is sinds 1946 de naaste medewerker van de scheidende rector geweest, van de school die nu meer dan 600 leerlingen telt. In een toespraak bracht de heer P. N. Hey, secretaris van het schoolbe stuur, hulde aan dr. Bax. Hij prees hem als de man die stijl heeft gegeven aan de school, niet alleen als rector, maar ook als mens. Ook mevrouw Bax werd in de hulde betrokken. Zij is al die jaren als lerares aan de school ver bonden geweest. Namens het gehele personeel sprak de „oudste leraar", de heer H. W. Buys. Hij dankte de heer Bax voor de soepele wijze waarop ieder, die aan de school zijn werk heeft, dank zij de rec tor zijn eigen persoonlijkheid heeft kun nen laten gelden „zonder dat de school een versnipperde zaak werd". Ook de nieuwe rector dankte dr. Bax voor de vriendschap en de collegiali teit die men van hem heeft mogen on dervinden. Dr. Bax antwoordde de spre- ZONDAG 11 MEI Wie moeder écht wil verwennen, slaagt 't best bij DROGISTERIJ PARFUMERIE Gelderland, hoek Hoogstraat VEENENDAAL TEL. 12656 KESTEREN De onlangs gehouden feestavond van de sportvereniging Kes teren ten bate van het bouwfonds voor kleedlokaal en kantine op het sportveldencomplex „De Leede" heeft een batig saldo van f 131,10 opgele verd. Dit bedrag en het batig saldo ad f 978,68 van de voor hetzelfde doel ge houden verloting, is een welkome on dersteuning van het bouwfonds. Op 26 juni a.s. zullen de Boertjes van Buuten voor de Sportvereniging op treden in de grote veilinghal. Het be stuur van de S.V. Kesteren hoopt, dat ook deze avond de belangstelling van de burgerij van Kesteren en wijde om geving zal ondervinden. VEENENDAAL De studievereni ging van de SGP in Veenendaal houdt dinsdag 6 mei een lezing in de consis toriekamer van de Geref. Gem. aan de Fluiterstraat. Majoor A. Scholts, ver bonden aan het ministerie van Defen sie in Den Haag, zal als militair des kundige spreken over het onderwerp: „Oorlog en Vrede". ARNHEM Het Arnhemse college van B. en W„ dat sinds veertien da gen alleen nog maar een loco-burge meester en een wethouder telde, is gisteren weer enigszins op "sterk_„ee- bracht. De gemeenteraad koos mr! J. Hekkelman (pvda) en ir. A. van den Berg (chu) in de plaats van de om persoonlijke reden afgetreden wethou der J. Mulder en de tot burgemeester van Scherpenzeel benoemde J. Heij. Het wachten is nu nog op de benoe ming van een burgemeester in de plaats van Chr. G. Matser, die bin nenkort met pensioen gaat. Als kan didaten worden genoemd ex-minister mr. M. Vrolijk en Gedeputeerde drs. A. Vermeer. Tijdens de verkiezingsvergadering van de wethouders pleitte VVD-frac- tievoorzitter Visser voor een uitbrei ding van het nu vierkoppige college van wethouders. De zetels daarin wor den tot nu toe bezet door twee PvdA- ers, een KVP-er en een GH-er. „Die vier moeten veel te veel werk doen", zei hij. Als voorbeeld noemde de heer Visser het vijf maanden uitblijven van een rapport dat de instelling van een vijfde wethouderszetel behandelt. VEENENDAAL „Inderdaad zijn er in Zuid-Afrika dingen waar aan men zich ongelooflijk kan erge ren en waarover men zich kwaad kan maken. Men kan uit alles op maken, dat de blanke zich onder alle omstandigheden wil handhaven, omdat ze in de minderheid zijn, maar een duidelijk alternatief stel len, dat zou ik niet kunnen. Dit is een van de meningen die zich bij de heer A. de Kievid, lid van de Vee nendaalse gemeenteraad en Staten lid van Binding Rechts hebben vastgezet na zijn zes weken durend bezoek aan Zuid-Afrika. De heer De Kievid is in eerste instantie naar het zwarte werelddeel gereisd om samen met zijn vrouw en dochtertje een familiebezoek af te steken. De apartheidspolitiek van de Zuidafri- kaanse regering intrigeerde hem echter ook in die mate, dat hij zijn ogen en oren goed de kost heeft ge geven om de mening die hij hierover had aan de realiteit te toetsen. „Voorop wil ik stellen, dat ik te gen apartheid ben", zo vertelt het door de Zuidafrikaanse zon gebruin de raadslid in zijn woning aan de Patrimoniumlaan. „De regering daar doet alles om de apartheid te laten zegevieren. Zij wil bevoegd heden geven aan elk ras, maar daarboven staat altijd een blanke. Er is opositie genoeg maar als het er op aankomt is men het met elkaar eens". De heer De Kievid heeft zowel in kringen van blanken als bij de Ban toes zijn oor te luisteren gelegd over de apartheidspolitiek. „Volgens inge wijden zijn er de laatste jaren veel goedé dingen gedaan. De grootste groepen kleurlingen zijn tevreden, ze gaan? goed gekleed en men lijdt geen honger. Ook de rassen onder ling zoals Indiërs, die men er op vallend veel aantreft, de Bantoes en de Zoeloes leven er naar eigen idee gescheiden. Men leeft tot op zekere hoogte in vrijheid en vriendschap naast elkaar." Voor zichzelf onderscheidt de heer De Kievid de Bantoes, die de meer derheid van de bevolking uitmaken in twee groepen: de nette Bantoe, die werkwillig en vaak geschoold is in winkels werkt en die men ver der kan aantreffen als chauffeur, po- tie, dokter, advocaat maar ook als melkboer, ober en de niet nette Ban toe die zijn tijd verdoet met drin ken en dobbelen. Het merendeel van de Bantoes kan naar de mening van de heer De Kie vid niet zonder toezicht werken. „Het is een doodgemoedereerd volk je, dat men echter niet zonder meer kan loslaten. Veel Bantoes werken in de mijnen en wonen in kleine maar mooie huizen. Hier hebben ze ook hun vertrouwensmannen bij wie ze hun beklag kunnen indienen als ze onheus behandeld zijn. Naar de mening van de heer De Kievid slaan de naar Zuid-Afrika geëmigreerde Hollanders geen slecht figuur wat betreft de behandeling van de Bantoes. De Engelsen daar entegen zijn vaak hooghartig, vindt de heer De Kievid. Wat hem verder opviel was de vrijheid en de ruimte in dat land. „Zuid-Afrika is beslist geen politiestaat zoals men wel eens wil laten voorkomen. Als de politie in actie komt gaat het er bijzonder hard toe, maar voor het overige is men bijvoorbeeld vrij zijn eigen me ning naar voren te brengen. Door toedoen van de blanke be volking heeft de Bantoe het veel be ter gekregen, maar toch is de situa tie nog niet ideaal. Volgens mij worden de Bantoes bijvoorbeeld sterk onderbetaald voor hun arbeids prestaties. Doch het ziet ernaar uit dat hierin verbetering zal komen. Op den duur zal het wel moeten", aldus de heer De Kievid, die overi gens toegeeft dat in zes weken nau welijks een analyse van een situatie als deze is te geven. Daar is hij dan ook niet op uit. Hij geeft slechts zijn eigen summiere indrukken weer. „Opmerkelijk is het dat er in Zuid- Afrika zoveel Indiërs zijn", vindt hij. „Het zijn vaak zakenmensen, ze zien er goed uit, keurig verzorgd. Ook zij hebben een aparte wijkge- meenschap". Zo vertelt de heer De Kievid verder over de verschillende facetten van zijn observaties. langs een dertigtal dorpen en ste den („De natuur is fantastisch en de ruimte enorm...") „Veel emigranten heb ik naar hun mening over de apartheid gevraagd. Zij waren er niet vóór, maar hun ervaring en ondervinding met het systeem lieten ze duidelijk blijken", zegt de heer De Kievid, en hij ver volgt met een advies: „De geeste lijken moesten daar meer over naas tenliefde spreken. Want op dat ge- bid bestaat er eigenlijk geen ver schil van kleur. Maar zou men de hele apartheid in één keer laten varen, dan zou het zeker op bloed vergieten uitdraaien, kijk maar naar Biafra..." Bij wijze van aanvulling op zijn eigen verslag vol indrukken, laat de heer De Kievid een brief zien van een Nederlandse emigrant, die zich zestien jaar geleden in Zuid-Afrika vestigde, en met wie hij tijdens zijn zes weken durende reis contact heeft gehad. De briefschrijver vindt het jam mer dat het Zuid-Afrika niet wordt toegestaan zijn „eigen boontjes te doppen", en dat zoveel feiten ver draaid worden, en „aan de verkeer de kant van het zoeklicht worden geplaatst, namelijk aan de achter kant, in het donker..." Nuchter, koel en zakelijk, maar in vlagen even subjectief als de meesten onder degenen „die er nooit zelf geweest zijn", somt hij feiten op, zoals hij ze heeft waar genomen, gedurende zijn rondreis Zes weken is geen periode waar in alles kan worden begrepen en aanvaard, vindt de emigrant. „Na zestien jaar in Zuid-Afrika leer ik nog elke dag iets meer omtrent de Bantoe en zijn leefwijze en gewoon ten. Er moet niet worden gesteld dat de blanke de Bantoe als minder waardig beschouwt. Veel is gebaseerd op het verschil op cultureel, sociaal en politiek gebied, dat steeds weer aantoonbaar is. De Bantoe is anders dan de blanke. Ook in de natuur paart een duif niet met een mus, zelfs geen post duif met een tortelduif, ook de tortel duif niet met de koolduif, enzovoort Het grootste probleem in Zuid- Afrika, zo staat in de brief, ligt niet bij de Bantoe, maar bij de kleur ling, die noch zwart, noch blank is, tengevolge van onbezonnen daden van vroeger Europese nederzetters en zeelieden. Het blijkt het moei lijkst deze kleurlingen rechtmatig een plaats te geven in de maat schappij". Tenslotte de heer De Kievid over de Zuidafrikaanse pers: „De kran ten zijn daar belachelijk. Men is erop tegen dat het buitenland kritiek levert op Zuid-Afrika, maar ze werken het vaak zelf in de hand..." Maar: „De vooruitgang is zeer zeker te bespeuren in dit land met z'n ongekende mogelijkheden". OVERBERG De dodenherdenking, die door Kamp Overberg zondag 4 mei bij het gedenkteken in de bossen nabij het „Bergbad" zou worden gehouden, zal geen doorgang vinden. kers met een humoristische toespraak. Hij zei zijn taak steeds met grote dankbaarheid te hebben vervuld, en sprak zijn vertrouwen uit in zijn op volger. In de aula van de school werd ver volgens voor het front van de hele schoolgemeenschap de huldiging van drs. Carsouw een feit. Nadat verschei dene sprekers, onder wie een vertegen woordiger van de schoolvereniging „El dorado", er blijk van hadden gegeven het rectoraat van drs. Carsouw met vertrouwen tegemoet te zien, kreeg de nieuwe rector het woord. Hij riep docenten en leerlingen op gezamenlijk de school te maken tot een echte Chris telijke gemeenschap, „waarin iets zichtbaar wordt van de grootste op dracht in ons leven, de vervulling van het gebod God lief te hebben boven al les, en de naaste als onszelf". VEENENDAAL De geit van de heer J. van Nieuwamerongen, Hol- leweg 25 in Veenendaal, heeft deze week vier jongen gekregen. „Dat is iets dat heel weinig voorkomt"aldus de heer Van Nieuwamerongen. „Drie jongen, dat hoor je wel vaker, maar ikzelf heb nog nooit van iemand ge hoord dat zijn geit een vierling ter wereld bracht". De drie geitjes en het bokje trekken zich van het bijzondere van hun ge boorte overigens niets aan. Zij springen en dartelen even vrolijk als „nor male" geitjes op het grasveldje achter het huis van de heer Van Nieuwame rongen. u dan even a.u.b. voor Veenendaal 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 Coöp. Veilin/gsvereniiging „Geldermal- sen en Omstreken" G.A. Noteringen van donderdag 1 mei 1969. Appelen Jonathan K 18-40, EII 60/65 34- 47 65/70 40-55 70/75 46-55 75/80 46-55 80/85 36-45. Winston EI 60/65 64 65/70 85 70/75 98 75/80 105. G Delicious K 20-59, EI 60/65 45 65/70 54 70/75 71 75/80 73-74 80/85 64-69 EII 60/65 35-47 65/70 47-55 70/75 52-68 75/ 80 53-69, 80/85 53-66. L Calville K 24-55, EII 60/70 48-52 70/80 67-72 80/90 58-61. Peren. Conference II 17-23, EI 55/60 46- 50, 60/70 65-70, 55/65 54-56, 65/75 62-74. Brederode K 41-43, EI 60/70 64 70/80 70. St Remy EI 60/70 45 70'80 45. Aardbeien per doosje van 200 g EI 94- 100, EI 1.16-129. Getrouwd: C. van Hal en G. J. H. van Gelderen te Rhenen; G. J. van As- selt te Amstelveen en T. Keuning te Amsterdam; A. Scholten en H. C. Al- berti; H. van Binsbergen en W. Harde man; A. Budding en E. van Ginkel; G. D. Koudijs en E. J. E. van Zaaien. Overleden: Gijsbertus van Wakeren, 86 jr.; Anthonie van de Kraats, 58 jr., echtg. van C. Anbeek; Jan Thomas van Soest, 88 jaar. Overleden: Janus Hootsen, 82 j., geh. gew. met H. van de Haar; Piebe Faber, 74 j., echtg. van A. Faber (Veenendaal); H. A. van den Hoofd akker, 22 j. (Lienden); G. van Wake ren, 86 j„ geh. gew. met A. Weppel- man (Veenendaal); G. Ariessen, 75 j„ geh. gew. met H. Snijders; J. Dirk- sen, 77 j., geh. gew. met T. van Gar deren. Ingekomen: L. E. van Doesburg met gezin van Utrecht naar Vogelen zang 19; W. B. Breukers van Echteld naar Bruine Engseweg 62; W. E. van Nieuwamerongen van Veenendaal naar Papaverstraat 69; J. G. H. M. Kosterman van Wijk bij Duurstede naar Cuneraweg 12; G. van der Sluis van Ede naar Rhenen, Platanenlaan 11; D. van der Linden met gezin van IJsselstein naar Oude Dijksestraat 8; B. H. L. Spekking van Apeldoorn naar Nieuwe Veenendaalseweg 22; J. Schaefer met gezin van Deurne naar Middelbuurtseweg 11; G. J. de Kat met gezin van Heteren naar Rijks straatweg 99a Eist; W. F. K. Verhoef f met gezin van Arnhem naar Utrecht sestraatweg 139; J. Kerkhof van Cu- lemborg naar Cuneraweg 12; J. G. Posthuma van Hilversum naar Cune raweg 12; J. G. Kuiper, van Laren (Gld) naar Cuneraw. 12; T. Snijders van Am sterdam nr. Nieuwe Veenendaalseweg 23; A. A. de Jong van Zeist naar Rad- boudweg 14; E. van der Geest met ge zin van Soest naar Papaverstraat 49; C. A. A. M. Huijben van Emmeloord naar Afweg 6; H. J. Nijland met gezin van Raai te naar Papaverstraat 83; L. Joziasse van Vlissingen naar Af weg 6; P. J. C. Post van der Burg van 's-Gravenhage naar Cuneraweg 12; R. Koster met gezin van 's-Gra venhage naar Papaverstraat 51. Vertrokken: F. Hulsman van Utrechtsestraatweg 2h naar Voorburg.

De Vallei | 1969 | | pagina 3