Lawn-tennis VLTC-seniorenteams zetten hun overwinningenreeks voort Spor Splinters Favoriet Domstad Dodgers met 2-4 verslagen door Blue Soeks STV-Climaxreserves na forse zege op M.V.R. dicht bij de overgangsklasse Renswoude revancheerde zich op Eemnes: 3-0 Verjongd DOVO naar winst op Lunteren: 1-4 Advendo verloor kostbaar punt FIRET-ADSPIRANTENTOERNOOI WEER OP TWEEDE PINKSTERDAG SVP speelde gelijk ondanks aanmerkelijk beter spel (2-2) SCHERPENZEEL WON ZEER POVER DUEL Statistiek van het zaterdagvoetbal Musketiers-trainer Heikamo b'Hft ROMMELIGE STRIJD IN UTRECHT iiüi Druk weekend Spanning Rommelig Teleurstelling in Ederveen Pu^.'.a I I MAANDAG 5 MEI 1969 O Een beeld uit het heren-enkelspel van de ontmoeting tussen VLTC (zaterdag) en Lunteren 1. VEENENDAAL Het afgelopen weekend is voor de VLTC-teams zeer gun stig geweest Het zaterdag-seniorenteam kwam tweemaal tussen de lijnen. Het won beide malen met 50 van respectievelijk Presikhaaf uit Arnhem en Lun teren I. De junioren liepen gemakkelijk met 14 over de jeugd van NVLTB I in Wa- geningen en het zondag-seniorenteam bleef ongeslagen door een 26 overwin ning op Union I in Nijmegen. Het zondagteam had veel moeite met Union in Nijmegen. Tot vijfmaal toe moesten er drie sets worden ge speeld om tot een beslissing te komen. Henk van Schuppen won zijn enkelspel vrij gemakkelijk met 36 en 16, doch Marijke van Stuyvenberg moest met een 21 nederlaag genoegen ne men (setstanden 68, 61. 64). Joan Slotboom won haar enkelspel met 16, 63 en 36, terwijl Mari- nus de Kleuver veel moeite had met zijn opponent (46, 75 en 46). Het heren-dubbel werd een 46, 26 over winning voor de Veenendalers en ook het dames-dubbel werd met 56, 16 door VLTC opgeëist. Het eerste ge mengd-dubbelspel bleef in Nijmegen met de setstanden 62, 36 en 64. Het tweede werd met 64, 46 en 46 door VLTC gewonnen, waardoor Vrijdagavond om 7 uur gaat het Veteranentoemooi '69 van start. Een toernooi dat enkele jaren gele den bijna was verdwenen van het Veenendaalse sporttoneel, maar toch weer volop in de belangstelling is gekomen. Hoewel er bij elke gelegen heid wordt beweerd dat het in dit toernooi niet om het spel maar om de financiële knikkers gaat ten be hoeve van de uitgaansdag voor be jaarden, is het toch steeds weer de felle strijdlust die de veteranenwed- strijden kenmerkt. Die felheid en inzet zijn, dat valt niet te ontkennen, niet alleen een gevolg van de bezorgdheid en het medeleven met de plaatselijke bejaar den. Er is wel degelijk sprake van een grote rivaliteit tussen de clubs en vooral ook tussen de verschillende bedrijfsclubs. Daarvan getuigen wel de opmer kingen van de supporters tijdens deze wedstrijden. Juist omdat het veteranentoemooi wordt gespeeld na afloop van de competitiestrijd ver vult dit oldtimers-spektakel een be langrijke rol in de plaatselijke sport. Als het tenminste bij sport blijft, want altijd weer zijn er bepaalde spe lers die helemaal vergeten wat het doel van dit toernooi is. Soms al vlak nadat zij hun eigen entreegeld hebben betaald. „Doe goed je best jongens", zou dezer dagen een vader tegen z'n zoon hebben gezegd die in een voetbal wedstrijd moest uitkomen. „Want als je toont dat je talent bezit hoef ik je binnenkort zelf geen kostuum meer te kopen of een goede baan voor je op te zoeken nadat je uit militaire dienst komt. Ik weet nu alleen nog niet precies waar je 500 gulden kunt gaan halen. De ontmoeting Renswoude 4 - Scherpenzeel 4 is ruim vijf minu ten gestaakt geweest omdat een on willige supporter zich niet achter de afrastering wilde begeven. Het advies van enkele leden van Renswoude en de uitnodigingen van de roodwitte aanvoerder om dat wel te doen sloeg hij in de wind, waarna de scheids rechter het duel onderbrak. Hij sommeerde het bestuur van de thuisclub de man van het veld te verwijderen, hetgeen ook inderdaad gebeurde. Een triest slot voor de voetballief hebber, die getuige zijn plaats (vrij wel aan de lijn van het speelveld) nog wel niets wilde missen van de derby. ELST Het bestuur van Musketiers heeft tijdens zijn maandelijkse bijeen komst besloten om het contract van trainer Heikamp bij de vereniging met een jaar te verlengen. Een en ander in tegenstelling met de berichten, dat de heer Heikamp Mus ketiers na afloop van het seizoen zou verlaten. de 26 zege een feit werd. Het zon dagteam blijft door deze uitslag onge slagen leider in zijn klas. Het zaterdag senioren-team had een druk weekend. In Arnhem trad het aan om de inhaalwedstrijd tegen Pre sikhaaf I af te werken en dit werd een duidelijke 05 overwinning. Za terdagmiddag speelde het thuis op de banen aan de Dennelaan tegen Lunte ren I en ook dit duel eindigde in een eclatante 50 overwinning. Mej. Ha- zelhof won het dames-enkelspel duide lijk (60, 60) en ook Thedo Tuin- stra bleef in het heren-enkel zijn te genstander met 60 en 60 de baas. Mej. De Rooder en de heer Knevel bleven in het gemengd-dubbel met 60 en 61 aan de goede kant van de score terwijl in het dames-dubbel mej. Hazelhoff en mej. De Rooder met 60 en 60 zegevierden over hun tegenstandsters. Het heren-dubbel tenslotte werd door Tuinstra en Kne vel met 60 en 60 gewonnen, waar door de uitslag 50 werd. Door deze uitslag blijft ook het zaterdag-senio renteam ongeslagen en het schijnt evenals het zondagteam regelrecht op het kampioenschap af te stevenen. De junioren hadden het in Wagenin- gen tegen NVLTB I niet erg moeilijk. Henk Witters won het enkelspel met 61 en 63, terwijl Carla van Haar lem met een nederlaag genoegen moest nemen (setstanden 46 en 36). Het jongens-dubbel werd een HOEVELAKEN In het competi tieduel met Hoevelaken is SVP zater dag niet verder gekomen dan een 2-2 gelijk spel. Het is een merkwaardige wedstrijd geworden, waarin de Veen endalers voor rust de gastheren volko men overtroefden, met spel dat een klasse beter was dan dat van de thuis club maar toch bleven doelpunten uit. Hoevelaken kon door zeer verdedi gend spel het SVP-doel niet in gevaar brengen en bij de rust was de score dan ook nog 0-0. Na de hervatting kreeg SVP een zware inzinking te verwerken en de Veenendalers raakten totaal uit hun spel. In de 57ste minuut kon de scheidsrechter de bal niet ontwijken en Hoevelaken kreeg gelegenheid orri de stand op 1-0 te brengen. Nauwe lijks drie minuten later was het al 2-0, toen aanvoerder B. v. d. Pol een straf schop veroorzaakte en Hoevelaken daar dankbaar gebruik van maakte. Deze stand gaf SVP aanleiding om alle krachten in de aanval te gooien en dat had in de 75ste minuut succes. Met een hard schot scoorde P. Kater 1-2. Even later bracht W. de Hartog de score in evenwicht (2-2) en de strijd was weer volkomen open. Hoevelaken kon een mogelijk gelijk spel moeilijk verdragen en zette een bijzonder forse eindsprint in, waarin bikkelhard werd gestreden om de vol le winst. Hoewel er goede kansen kwa men aan beide kanten ontbrak het aan afwerkers waardoor de stand 2-2 bleef. In de reserve-derde klasse H werd het tweede elftal van SVP zaterdag kampioen. 60, 61 zege voor VLTC en ook het meisjes-dubbel werd met 64 en 62 gewonnen. Het gemengd-dubbel ten slotte ging met 64 en 61 ook mee naar Veenendaal, want Dinie van Stuyvenberg en Bert de Ruyter zagen kans ook deze klip te omzeilen. Het juniorenteam heeft van de drie match es één duel verloren. SCHERPENZEEL In een matige wedstrijd heeft het zaterdagelftal van Scherpenzeel op het gemeenlijke sport terrein een 4-0 overwinning behaald op een zeer zwak Roda '46. De gehele wed strijd was Scherpenzeel ver in de meer derheid, maar de voorhoede was niet erg op schot. Reeds direct kwam het doel van de gasten onder zeer zware druk te staan. In de zesde minuut wilde Ruler een voorzet van links tot hoekschop ver werken, maar tot een ieders verrassing vloog de bal hard in eigen doel. Tot de rust bleef deze stand gehandhaafd. Direct na de rust kwam Scherpen zeel flink opzetten. In de 55e minuut gaf G. Vlastuin een afgemeten voor zet waaruit K. Jansen fraai inschoot (2-0). Enkele minuten later werd G. Vlastuin onderuitgehaald en de straf schop werd onberispelijk door Baarde- mans benut (3-0). Scherpenzeel bleef sterker. In de 70e minuut moest A. Becker zich laten vervangen door J. Valkenburg. Roda probeerde nu enke le tegenaanvallen te forceren maar men kon zich niet onder de Scherpen- zeelse druk uitwerken. Toen in de 79e minuut K. Jansen de stand op 4-0 bracht was de strijd beslist. Het duel werd beëindigd met zeer matig voetbal. UTRECHT De Veense Blauwkousen hebben zaterdag in Utrecht een niet mis te verstane zege behaald. De als favoriet voor de titel gestarte Domstad Dodgers moesten de beide winstpunten meegeven naar Veenendaals (24). Dit prachtige resultaat hebben de Soeks, behalve aan de veel sterkere aanval, zeker ook te danken aan hun beide werpers Jurjen Bosga en John van der Klift, die ondanks de grote spanning overeind bleven. De Soeks hebben de, wegens emigratie, voor het laatst werpende „ster-pitcher" Valenten geen legendarisch afscheid gegund. Vanaf het begin hing er onheil in de lucht Weliswaar leverde het in de eerste vier innings nog geen punten op, doch byna alle Blauwkousen raakten zijn worpen reeds in hun eerste maal aan slag. Daarbij speelden de Veenendalers zeer geconcentreerd in de verdediging, onder aanvoering van de voor het eerst als werper opererende Jurjen Bosga. Deze deed dit meer dan voortreffelijk. Tot en met de vijfde innings kreeg hij slechts drie man meer dan het minimum tegenover zich. In de vijfde innings was het dan zo ver, Harry Beckers en Jan van Hall „ontfutselden" werper Valentijn 4-wijd. De twee volgende slagmensen kregen weliswaar drie-slag, maar Leo Vonk, Jurjen Bosga, Rob de Vos en Herman Takken sloegen achtereenvolgens een honkslag hetgeen een 4O-voorsprong opleverde. Domstad-coach H. de Bruin zag zich toen genoodzaakt zijn sterke „starting-pitcher" van de plaat te ha len. In de gelijkmakende slagbeurt hield Jurjen Bosga de Dodgers voor nul aan de kant tot grote teleurstelling van het luidruchtige Utrechtse publiek. De zesde innings bracht de nodige spanning. De Soeks lieten een kans om verder uit te lopen glippen door onge concentreerd honklopen. In de gelijk makende slagbeurt kwam de „kopman" van de Dodgers door 4-wijd op de hon ken en werd d.mv. 'n apofferingsstoot- slag over de thuisplaat gebracht (1-4). Hierdoor waren de honken weer .schoon" en inmiddels twee man uit, maar toen was Jurjen Bosga plotseling zijn snelheid kwijt (Later zou blijken dat hij zich enigszins vergooid had). Door tweemaal 4-wijd, een honk slag en een „infiëld-hit" liepen de honken weer „vol" en kwam er een Utrechter over de thuisplaat (2-4). Coach Leo Vonk achtte toen het mo ment gekomen om Jurjen Bosga te ver vangen. Toen bleek het grote voordeel van twee zgn. „starting-pitchers" ge durende de wintertraining. John van der Klift nam de taak op de heuvel over en de manier waarop hij dit deed was magnifiek. Ondanks de „volle" hon ken en het loeiende publiek „knalde" hij de volgende slagman met 3-slag voor de derde „nul" aan de kant. In de zevende Soeks-slagbeurt be reikte John van der Klift door een honkslag het eerste honk. Toen de eer- ste-honkman hem daarbij hinderde ont stond een handgemeen. waarvan scheidsrechter Konings ooggetuige was en volkomen terecht de Domstad-spe ler naar de kleedkamer stuurde. Plotseling was hierdoor de tot op dat moment goede wedstrijdsfeer ver dwenen. De Soeks raakten een beetje uit hun concentratie en konden op dat moment ondanks twee bezette honken niet doordrukken. In de laatste gelijk makende slagbeurt van de Dodgers raakte werper Van der Klift met twee man uit volkomen onopzettelijk (de stand was 3-wijd, 2 slag) zijn directe tegenstander Leber met een geworpen bal. Het Utrechtse publiek toonde zich toen een zeer slechte verliezer door John van der Klift de wildste verwij ten naar het hoofd te slingeren. De spelers van Domstad toonden zich daarentegen veel sportiever en speel den normaal verder. John van der Klift revancheerde zich tegenover het publiek op de enig juiste manier door de volgende slagman volkomen kans loos op 3-slag uit te schakelen. Hier mee kwam het einde van een rommelige doch snelle en goede partij honkbal, waarin de beste ploeg de zege had be haald. Scoreverloop: VHC 0000400=4 Domstad D0000020 2 Werpersresultaten: J. Bosga: 6 x 3-slag, 6x4- ijd, 5 hsl. tegen; J. v.d. Klift: 4 x 3-slag, 1 x 4-wijd, 0 hsl. tegen; C. Valentijn: 7 x 3-slag, 2 x 4-wijd, 6 hsl. tegen; W. Le ber: 3 x 3-slag, 0 x 4-wijd, 4 hsl. tegen. VHC 2 leed thuis tegen Utrecht-hit- Kampioenschap van Nederland: VVOGExcelsior 00; WVF—Spakon- burg 22. Tweede klasse A: SSSZwart Wit '28 12 (SSS degradeert). Stand De STV-Climaxreserves hebben zich in hun opmars naar de over gangsklasse ook door M. v. R. uit 's Heerenberg niet laten verrassen De Veenendalers hebben nu hun te genstanders alle één maal ontmoet en blijken met kop en schouders boven de opponenten uit te steken. Na van Be Quick uit Zwolle en Entac uit En schede met respectievelijk 10-0 en 9-1 RENSWOUDE De pupillen van trainer v. Soest hebben kennelijk hun oude vorm terug. Zaterdag wisten ze op eigen terrein met dezelfde cijfers als destijds in Eemnes tegen de gelijkna mige club verloren werd revanche te nemen (3-0). Renswoude kreeg reeds na 10 min. een tegenslag te verwerken toen de gevaarlijke spitsspeler J. Veld huizen met een blessure het veld moest verlaten, maar A. v.d. Bovenkamp ver ving hem uitstekend. De andere kans hebbers, Lopik en Montfoort, verloren beiden en wanneer Terschuurse Boys nu in de laatste vier wedstrijden een misstap begaat, heeft Renswoude weer volop kans. Renswoude ging vlot van start en B. Veldhuizen kreeg de eerste reële kans om de score te openen. Beide ploegen wogen goed tegen elkaar op in de be ginperiode. Nadat J. Veldhuizen moest worden vervangen was het toch Rens woude dat het beste van het spel bleef houden. Invaller A. v. d. Bovenkamp deed uitstekend werk. Nadat B. J. Vink die deze middag wat traag speel de, enkele malen te lang wachtte met schieten moest aan de overkant v.d. Foort al zijn talenten aanspreken bij een harde schuiver van Manten. Na ruim een half uur spelen was het nog steeds 0-0 ondanks goede kansen aan beide zijden. Na een zeer goede aanval over links waaruit de bal door B. J. Vink werd voorgetrokken redde back Hamersveld. B. Veldhuizen kreeg het leer recht in zijn gezicht en moest met de spons worden opgelapt. Renswoude viel de laatste 10 minuten onstuimig aan en Eemnes kwam danig in de ver drukking. Toch werd er niet constant verdedigd door de gasten, die over een uitstekende doelverdediger beschikten. Toch kwam het lang verwachte doel punt tot stand. A. v.d. Bovenkamp pass- te op de op snelheid ligende B. Veld huizen en via de binnenkant van de paal vloog de bal in het doel (1-0). B. J. Vink scoorde vlak voor rust nog maals maar de goed leidende arbiter had een overtreding geconstateerd. Na rust probeerde Eemnes de achterstand te nivelleren en Koenen testte enkele malen de kwaliteiten van doelman v. 't Foort. De tegenstoten van Renswou de waren veel gevaarlijker en B. Veld huizen moest worden gestopt door de Eemnes goalie en de door v. d. Boven kamp opnieuw ingeschoten bal werd door back Hamersveld van de doellijn getrapt. Het was echter uitstel van exe cutie want na 15 minuten was het B. J. Vink die zeer slim scoorde (2-0). Eemnes was nu duidelijk aangeslagen. Renswoude verkreeg een ruime veld- meerderheid en keeper Niesing voor kwam een grote nederlaag door enkele malen voortreffelijk te redden. In de allerlaatste minuut werd het 3-0 door B. Veldhuizen die goed doorging en keeper Niesing omspeelde. Verdere uitslagen: Renswoude 4 - Scherpenzeel 4 6-0; Jun. Veenendaal - Renswoude 0-2; Pup: Renswoude - Val leivogels 2-0. te hebben gewonnen werd M. v. R. nu met 8-2 teruggewezen. Toch zal dit laatste team waarschijnlijk op de tweede beschikbare plaats in de over gangsklasse beslag weten te leggen. De wedstrijd tegen het team uit 's Heerenberg werd in de Ritmeester- kantine gespeeld, daar STV-Climax de eigen zaal niet ter beschikking had. In deze voor hem oude vertrouwde omge ving was v. d. Weerd ongenaakbaar. Zijn drie tegenstanders hadden geen enkel verweer tegen de sterke aanval van de STV-Climaxspeler die een nachtmerrie was voor zijn opponenten. V. d. Weerd is in deze promotiewed strijden nog steeds ongeslagen. Bos en v. Dam wonnen van Angement en Heuvelink, maar beide spelers moesten in de sterke Geerling hun meerdere erkennen. Daar ook het dub belspel voor STV-Climax was werd de einduitslag 8-2. Zaterdag gaan de Veenendalers naar Zwolle voor de return tegen Be Quick. Dit is de zwakste opponent in deze promotiewedstrijd en bij een (te verwachten) overwinning zijn de STV-Climax-reserves praktisch Over gangsklassen Voor de Wildschutbeker kwam team nummer één van STV-Climax, be staande uit Vermeer, De Kluwer en v. Hal, uit tegen Kr. en Vr. 4. Het duel eindigde in een 9-0 overwinning. Team nr. 2 speelde tegen Kr. en Vr. 3. Dit team dat is samengesteld uit de spe lers v. Dam, Rust en Roelofs moest met een 7-3 nederlaag genoegen ne men. Roelofs won 2 wedstrijden en v. Dam kwam éénmaal tot winst. De derde uitgave (v. Wely, v. Beek en v. Eist) boekte tegen Semper-Avan- ti 2 een 7-2 zege. Van Beek bleef onge slagen, v. Eist verloor alleen van Wil ling terwijl de 9 punten voorgift die v. Wely deze lang niet zwakke tegenstan der moest geven een voor de Veenen- daler niet te overbruggén kloof vorm den. Een spelmoment uit de wedstrijd Renswoude-Eemnes, die met 3-0 werd gewonnen door de pupillen van trainer Van Soest. tens een 0,17-nederlaag. Bij de gasten traden drie spelers wel zeer sterk op de voorgrond. Dat waren Tielemans, Stellaard en Hiele, respectievelijk wer per, catcher en le honkman. De Veenendaalse jeugd verloor in Utrecht geflatteerd met 7-3 van de b- jeugd van Utrecht-bitters. LUNTEREN Een sterk gewjjzigde DOVO-formatie heeft zaterdag een oefenwedstrijd gespeeld tegen Lunte ren, dat sinds enkele dagen onder lei ding staat van ex-GVW oefenmeester Aarsman. In het DOVO-team was onder meer een drietal junior-spelers opgesteld. Van Hattum, Van Ingen, en Van de Bovenkamp konden uitstekend meeko men en de interregionale competitie heeft voor deze spelers kennelijk vol doende ervaring opgeleverd om met succes een plaats in te kunnen nemen in de eerste uitgave van de Veenen daalse tweedeklassers. Het is een sportieve strijd geworden, waarin DOVO duidelijk zegevierde over de oostelijke derde-klassers. Al na twee minuten scoorde Nico Diepeveen de eerste treffer. Na een 0-2 score kon Lun teren weliswaar een tegenpuntje ma ken maar DOVO scoorde tenslotte nog tweemaal, waardoor de eindstand op 1-4 werd bepaald. De Veenendaalse doelpunten kwamen van Diepeveen (2x), Van Hattum en Hartog. Het ziet er in elk geval naar uit dat door de komst van een aantal junior spelers in de nabije toekomst het elf tal van DOVO een geheel ander aan zien zal krijgen, nog afgezien van het feit dat ook Gerard Schinkel (ex-Go- Ahead) ongetwijfeld deel zal gaan uit maken van de DOVO-ploeg. EDERVEEN Advendo heeft zater dag op eigen terrein een zeer kost baar punt verspeeld aan Rood-VVit uit Putten. De Ederveners kwamen niet verder dan een 1-1 gelukspel in een matige wedstrijd, die door een groot aantal toeschouwers werd bijgewoond. In de eerste helft was het een gelijk opgaande wedstrijd maar na de rust werd de thuisclub sterker. De Adven- do-aanvalslinie bleef echter ver bene den de maat en de meeste kansen wer den gemist. Door dit gelijke spel en door de zege van Veense Boys op SOVA is de kans van Advendo op het kam pioenschap weer kleiner geworden. Ad vendo moet de laatste competitiewed strijd thuis tegen Zwart-Wit nu winnen om geljjk te eindigen met Veense Boys, waardoor een bekerwedstrijd nodig zal zijn om de kampioen aan te wijzen. In de eerste helft namen de gasten, die met een grote inzet speelden, al spoedig het middenveld in handen, waardoor Advendo niet tot gevaarlijke acties kon komen. De gasten combi neerden goed, maar de afwerking ont brak. In de 18e min. kwam Advendo gelukkig aan de leiding toen de Rood- Wit-spil uit een voorzet van C. Ruis- wijk de bal over de uitgelopen keeper v. Beek in eigen doel kopte (1-0). De thuisclub ging na deze openingstreffer beter spelen. Schoten van J. v. Donke laar en J. Nab gingen rakelings over. De gasten kwamen in de 23ste min. aan de gelijkmaker. Uit een vrije trap werd over de Advendomuur ingeschoten (1- 1). Advendo kreeg voor de rust nog unieke kansen op een doelpunt. Een schot van C. Greuter was te zacht en een hard schot van C. Ruiswijk maak te de goalie van de gasten onschade lijk. Na de hervatting speelde Advendo veel feller en beter dan voor de rust. Er kwamen legio kansen maar de voor hoede faalde volledig. Eerst schoot T. Veer, die in de 35ste min. J. v. Donke laar was komen vervangen, in vrije po sitie tegen de keeper en vervolgens richtte C. Greuter van korte afstand verkeerd. Even later had dezelfde spe ler pech toen hij in een moeilijke posi tie tegen de lat schoot. De Advendo- supporters moedigden de spelers hevig aan en de thuisclub bleef aanvallen, maar zowel Greuter als Veer faalde in de afwerking. Na het laatste fluitsig naal van de goed leidende scheids rechter v. 't Hoofd verlieten zowel de spelers als supporters zeer teleurgesteld het terrein. De overige uitslagen waren: Adven do II - Merino's III 4-1. Pup.: Advendo - Oranje Wit 0-4. Junioren: SDS - Ad vendo 5-1 (vriendschappelijk). Excelsior M. 20 13 T 0 SHO 20 13 1 6 IJsselm.vogels 20 10 6 4 Zwart Wit '28 20 9 4 7 SIZO 20 8 5 7 Zwaluwen 20 7 5 8 Arnemuiden 20 7 4 9 CSVD 20 5 7 8 Rijnsb. Boys 20 6 3 11 Ter Leede 20 4 5 11 SSS 20 4 4 13 26 45—28 22 37—22 21 36—36 VEENENDAAL De voetbalvereniging DOVO organiseert ook dit jaar weer het FIRET-adspirantentoernooi, de wedstrydenserie waarvoor elk jaar een zeer grote belangstelling bestaat. Het toernooi wordt op tweede pinksterdag op het sportpark Panhuis gehouden. Zestien adspirantenformaties nemen dit jaar deel aan het jeugdvoetbaltoernool. Behalve veertien ploegen uit onder andere Veenendaal, Tiel, Eist, Rhenen, Ame- rongen, Scherpenzeel en Barneveld zyn ook twee Duitse adspirantenteams uitge nodigd. Dat zyn Viktoria uit Aschaffenburg en VFB uit Grossostheim. Er wordt ditmaal niet op drie maar op vier velden gespeeld. Als sluitstuk van het evenement is 's avonds een vriendschappelijke wedstrijd ge pland tussen de eerste seniorenuitgave van DOVO en de eerste uitgave van Vik toria-Aschaffenburg. Tweede klasse Stand Quick Boys De Zwerver Noord wijk DOTO RVVH HBSS Rijsoord Zuidvogels NDSM ZCFC HCSC T weede klasse 52; Go Ahead- WZC 02. Stand B: ZCFC—HCSC 1—1. 20 14 3 3 31 40—19 19 40 5 4 25 37—20 20 10 4 6 24 41—15 19 8 6 5 22 41—32 20 8 6 6 22 2&—32 20 8 4 8 20 29—27 20 8 4 8 20 34—27 20 7 5 8 19 29—38 20 5 6 9 16 27—37 20 4 2 14 10 27—60 20 2 6 12 10 12—37 D: WHC—Excelsior '31 -Fit Boys 5—0; DES— VVOG 20 I T 2 1 36 5819 Go Ahead K 20 12 3 5 27 43—26 GVVV 20 11 2 7 24 45—39 Excelsior '31 20 9 2 9 20 4436 Klazienaveen 20 7 6 7 20 36—35 Nunspeet 20 7 6 7 20 36—36 WHC 20 6 8 6 20 40—37 WZC 20 8 3 9 19 30—34 DES 20 4 7 9 15 34—35 SVZW 20 4 6 10 14 27—38 Fit Boys 20 1 3 16 5 17—52 Tweede klasse E: Blauw Wit '34— Be Quick '28 32; VVT—Oranje Nas sau 30; Eems BoysHarkemase Boys 2—7. Stand WVF 20 14 5 1 33 40—16 Harkemase Boys 20 11 5 4 27 46—27 ONS 19 9 5 5 23 29—27 DOSK 20 8 6 6 22 26—24 VVT 20 8 6 6 22 35—29 Urk 20 7 7 6 21 27—23 Be Quick '28 20 6 7 7 19 32—41 Genemuiden 20 8 2 10 18 25—31 Blauw Wit '34 20 7 3 10 17 29—39 Oranje Nassau 20 4 4 12 12 23—38 Eems Boys 19 3 0 16 6 22—41 Derde klasse West I: ARC—SDCP 22; AmstelveenVVOP 50. Stand ARC 10 12 5 2 29 41—18 SDVB 20 12 3 5 27 4426 DESTO 20 11 4 5 26 50—24 ssvu 20 7 9 4 23 38—31 Amstelveen 19 9 4 6 22 36—19 Sparta 20 7 7 6 21 36—30 Altius 20 9 3 8 21 31—39 DVS *33 20 8 4 8 20 35—35 DOSC 20 4 3 13 11 25—54 VVOP 20 2 5 13 9 24—62 SDCP 20 1 6 13 8 18—50 Derde klasse Oost: HHCOWIOS VRC 22 12 4 6 HHC 22 10 4 8 DOS '37 22 11 5 6 OWIOS 22 12 2 8 Vroomsh. Bays 22 9 8 5 Voorwaarts 22 8 8 6 ESA 22 11 4 7 Lunteren 22 8 4 10 Bergentheim 22 4 8 10 Elburg 22 4 7 11 Oranje Nassau 22 4 6 12 Enter Vooruit 22 4 6 12 1—0. Stand 28 44—20 28 43—30 27 39—29 26 38—29 26 40—24 24'36^-34 26 39—43 20 33—34 16 37—46 15 33—53 14 27—42 14 31—58 West I, vierde klasse C: Hierden IJFC 0—2; Flora Boys—NSC 24; AM V JOSDO 1—1. Stand IJFC 20 12 NSC 20 12 Veluwse Boys 20 12 Musketiers 20 10 Jonathan 20 9 AMVJ 20 9 Bloemenkwartier 20 7 Flora Boys 20 7 Hierden 20 6 OSDO 20 4 Altijd Paraat 20 1 Oost, vierde klasse Harskamp 12; Sjarta '57Bennekom 4 4 28 51—34 4 4 28 42—32 1 7 25 47—28 4 6 24 45—28 4 7 22 38—30 4 7 22 30—25 7 6 21 45—35 3 10 17 42—49 5 9 17 31—46 3 13 11 38—54 3 16 5 20—69 A: Ostrabeke 2—3; OtterloWS '65 kampBennekom 23. Stand 70; Hars- DTS '35 22 18 4 0 40 83—19 SKV 22 18 2 2 38 95—23 De Merino's 21 16 0 5 32 80—26 Blauw Geel '55 21 12 5 4 29 51—35 Bennekom 22 7 6 9 20 33—36 Ostrabeke 19 7 3 9 17 37—38 VVS '65 21 6 5 10 17 24—42 Sparta '57 21 T 3 11 15 31—33 Otterlo 20 6 2 12 14 30—51 Harskamp 19 6 1 12 13 29—56 Redichem 19 3 4 12 10 25—56 FHS 21 1 1 19 3 20—80 AFDELING UTRECHT le klasse: LekvogelsHulshorst 2-0; RenswoudeEemnes 3-0; LopikCSV Vitesse 0-1; Cobu BoysVVJ bij 3-3 stand gestaakt; CSWMontfoort 4-2. Tersch. B. 16-25 CSW 16-16 Renswoude 16-21 Cobu Boys 16-14 Montfoort 17-21 Lekvogels 17-14 Lopik 17-21 WJ 17-13 CSV Vitesse 18-18 Hulshorst 16- 4 Eemnes 19-18 2e klasse A: HoevelakenSVP 2-2; TOVWoudenberg 2-2; Valleivogels Kulan 4-1; SEC—VVZ '49 1-0; Candia '66Baarn 6-1. Hees SVP TOV Candia '66 Woudenb. Hoevelaken 18-25 SEC 17-17 19-24 VVZ '49 19-17 19-23 Valleivogels 19-16 19-22 Baarn 18-14 19-21 Kulan 18- 5 19-20 A: ScherpenzeelRoda '46 -Veense Boys 0-5; Advendo 1-1; BarneveldAchterveld 20-32 SOVA 20-20 19-30 Posthoorn 19-13 19-28 Barneveld 19-11 19-25 Roda '46 20-11 19-22 Achterv. RS 19- 0 19-20 3e klasse B: Beverweerdse Boys Stroe 1-2; LangbroekFZO 3-3. 3e klasse 4-0; SOVA- -Rood-Wit RS 3-1. Veense B. Advendo Zwart-Wit Scherpenz. EFC '58 Rood-Wit DVSA Bunnik Stroe DEV NS VS CDN 17-31 Langbroek 16-15 16-27 Beverw. B. 17-14 16-19 FZO 17-13 18-18 Soesterberg 17-10 17-16 Dold. Boys 17- 4 16-15 - 9 Een 20-kilometerloop, georganiseerd door de atletiekvereniging AVT uit Te- gelen, heeft zaterdag een overwinning opgeleverd voor Kortenray (Kimbria). De tijd van Kortenray over 20 kilome ter was 1 uur 59 seconden. Tweede werd Van Irsen (Kimbria) in een tijd van 1.07.13, en 3e was Smeets (Kim bria) met een tijd van 1 uur tien min. rond.

De Vallei | 1969 | | pagina 11