Spasski op weg naar titel Wim van Hanegem weer volkomen fit is Tonnie Pronk: „We hebben nog een kans om tot de eindronde door te dringen" LUBANSKISTER BIJ POLEN Canadees Davis Cup-team in gewijzigde samenstelling Ajax-'DO vervroegd De „kwestie Van Kranenburg" Blue Soeks hebben al ruim vijftig leden VERLIES BETEKENT UITSCHAKELING VOOR MEXICO Leicester City behield kans Spanje plaatste zich in tweede ronde Koersen Hilversum Deelnemers WK 47/2 Roger Pingeon won twaalfde etappe Rinus Schaap gaat 't Gooi trainen Jeugdcompetitie sportschool v. d. Velde beëindigd Uitslagen wedvlucht vanaf Roosendaal CRUIJFF EN GROOT SPELEN NIET MEF Tegenslag Voortreffelijke conditie Bulgaarse trainer spioneert Josselin ontnam Bertini titel Tactische bedoeling Optimale conditie Zwaar programma Wel verwacht Kans Noodzakelijk Selectie VHC 2 niet ontmoedigd door zware nederlaag Zwaar verlies DC-tennis SPORT IN 'T KORT Ronde van Spanje Judo Pagina 13 DINSDAG 6 MEI 1969 Kessler„Polen hebben voortreffelijke conditie" ZEIST Bondscoach Georg Kessler, die geïmponeerd door het Poolse elftal dat hij onlangs zag zegevieren over Turkije (31) en Luxemburg (81). wenst het wegvallen van de geblesseerde Ajacieden Cruyff en Groot voor zijn natio nale elftal niet te beschouwen als een drama. Met zijn voorliefde voor een schijnbaar onverwoestbaar optimisme legde hij gisteren geduldig uit„Het is jammer, maar ik wil er wel op wijzen dat wij in het verleden ook zonder deze spelers tot successen zijn gekomen". Nog sterker: „Zij zullen het elftal moreel steunen door hun aanwezigheid. Uitgeregend voor deze sleutel wedstrijd in de kleedkamer zullen weipen". Enige morele steun zal daarvan na tuurlijk niet uitgaan. Het is duidelijk dat Kessler het aan de vooravond van deze 23ste interland van Oranje die on- der zijn verantwoordelijkheid wordt ge speeld weer eens heel slecht heeft ge troffen. Uitgerekend voor deze... sleutelwed in de voorronden na twee overwin ningen op Luxemburg en verlies tegen de Bulgaren zou een nederlaag uitscha keling betekenen voor de eindronde in Mexico moet hij het doen zonder de formidabele ervaring van Groot en het sublieme talent van Cruyff. Die tegenslag heeft de bondscoach bij de samenstelling van zijn elftal tot voorzichtigheid gemaand. Temeer daar hij het Poolse voetbal vreest. Kessler: „De Polen, die zich voor beeldig hebben voorbereid, steunen op een veelzijdige opleiding. In het bijzon der heeft hun voortreffelijke conditie indruk op mij gemaakt. Zij kunnen ROTTERDAM Tot de toeschou wers, die morgenavond de wedstrijd Nederland Polen volgen, behoren ook de trainer van het Bulgaarse elf tal Boskof en diens assistent Angelof. Bulgarije, dat in dezelfde groep van de voorronden zit als Nederland en Po len, heeft nog een uitwedstrijd voor de boeg tegen Oranje. De vierde formatie in de poule, Luxemburg, is voor plaat sing in de eindronde al uitgeschakeld. met zeven, acht man verdedigen en dan opeens, als een vuurtje dat plotseling ontbrandt, stormen zij met zeven man naar voren. Zeer gevaarlijk zijn zij vanuit de tweede linie." In het Nederlands elftal keerde door het wegvallen van Groot diens clubge- PARIJS De Fransman Jean Jos selin heeft maandagavond in Parijs de Italiaan Silvano Bertini onttroond als Europees bokskampioen in het welter- gewicht. De scheidsrechter staakte in 'het begin van de achtste ronde het ge vecht, omdat de titelhouder een hevig bloedende wond boven het oog had. De Franse kampioen had op dat mo ment een kleine puntenvoorsprong. Ook Josselin bloedde uit zijn wenk brauw. Al lang voor de achtste ronde moest Bertini zich door de ringarts laten verzorgen. In de zevende ronde kreeg hij aanmerkelijk meer last van zijn verwonding. Na overleg met de dokter besloot de arbiter even later de wedstrijd voortijdig te beëindigen. Josselin was reeds eerder titelhouder. In april 1966 werd hij Europees kam pioen door een overwinning op de Brit Brian Curgis. Op 17 mei 1967 ontnam Carmelo Bossi hem de Europese ti tel. Bossi leed ruim een jaar later een nederlaag tegen de van Curasao afkom stige „Fighting Mack". MOSKOU Uitdager Boris Spasski lijkt regelrecht op weg te zijn naar het wereldkampioenschap schaken. Indien de tekenen namenlijk niet bedriegen wint hij vanmiddag de gisteren afge broken negende partij. Hij heeft dan een voorsprong van 6-3. De insiders wijzen erop dat na drie weken Spasski vrijwel niet in gevaar is geweest. Weliswaar verloor hij zijn eerste partij, maar dat was aan een grote fout van hemzelf te wijten en aan winnend spel van titelverdediger Pe trosjan. Er is nog veel materiaal op het bord, hetgeen een langdurige tweede zitting kan inhouden. Spasski staat er echter uitstekend voor. noot Ton Pronk na anderhalf jaar afwe zigheid terug. Van Hanegem, volgens de bondscoach weer in topvorm, kreeg weer eens kans door de blessure van Cruyff. De derde wijziging in vergelijking met het elftal dat duelleerde met de Luxem burgers (26 maart), betreft de tweede linie, waarin Wim Jansen werd gepas seerd door Rijnders, die in de zinloze vriendschappelijke wedstrijd op 16 april debuteerde tegen de Tsjechen. Verwondering wekte het passeren van Wim Jansen wel. De Feijenoorder is de laatste weken in uitstekende vorm, het geen morgen de broodnodige aanvals- kracht van het elftal ten goede had ge komen. Kessler, na die wedstrijd tegen Lu xemburg: „Jansen heeft zeer agressief gespeeld. Hij was een gelukkige keuze omdat hij zich volledig in dienst van het elftal heeft gesteld." Kessler, gisteren over het passeren van Jansen: „Daarmee heb ik tactische bedoelingen. Maar daarover wil ik voor de wedstrijd niets zeggen." Bondscoach Kessler heeft gister middag het Nederlands elftal, dat morgenavond in Rotterdam tegen Po len zal uitkomen, samengesteld; staan de v.l.n.r.: Eykenbroek. Rijnders, Is rael. Suurbier, Pronk, Van Hanegem en Van Beveren; knielend: Pahlplatz, Van Dijk, Van Duivenbode en Rensen- brink. De blonde Amsterdammer, een mi nuscuul gouden balletje in zijn revers, een geschenk van een Ajax-fan na de overwinning op Benfica, was duidelijk verheugd over zijn verkiezing in het Ne derlandse elftal. ,Ik ben er een beetje ongelukkig naast gekomen", zegt hij. „Eerst had den we die affaire met Keizer, waar door de spelers van Ajax zich niet meer beschikbaar stelden voor het na tionale team en toen dat opgelost was, raakte ik geblesseerd". Pronk ziet niet op tegen de interland. Hij voelt zich in een optimale conditie, ondanks het zware programma dat hij met Ajax heeft moeten afwerken. „Ik geloof dat we in april zo'n negen of tien wedstrijden hebben gespeeld. Het weekje rust dat we daarna kregen het kwam ons wel toe heeft de ac cu weer opgeladen voor de eindfase". De Amsterdammer is een van de weinige spelers van de nationale ploeg die al eerder in de voorronden van het wereldkampioenschap voetbal 1966 uit kwam. „Ik speelde mijn eerste wed strijd toen tegen Oost-Duitsland. Daar was Faas Wilkes nog bij. Het werd 1-1". ":f\ _J.<5 VAN HANEGEM ...fit... ZEIST Twee interlands is hij niet van de partij geweest, de Feijenoor der Wim van Hanegem <24). Voor de wedstrijd tegen Luxemburg werd hij „om tactische redenen" niet opgesteld en voor het duel met de Tsjechen had hij met een gekneusde teen te kampen. Een medisch onderzoek gistermiddag stelde vast dat Van Hanegem volko men fit was. „Ik heb van die teen he lemaal geen last meer. Die blessure liep ik Tweede Paasdag tegen Sparta op". Van Hanegem zal Pahlplatz en Van Dijk van passes moeten gaan be dienen. „Ik verondersto1 tenminste dat ik achter de aanval zal moeten opereren. Dat spel ligt mij trouwens het beste. We moeten winnen, willen we niet worden uitgeschakeld. We zullen daar om ook wel meer aanvallend spelen dan tegen Bulgarije". „Gelukkig hebben we een voortreffe lijke verdediging. Alleen tegen de Bul garen kregen we twee doelpunten tegen. Daar was dat cadeautje van die straf schop bij. Als die Bulgaren naar Ne derland komen zijn zij zeker te klop pen". Fullprof Van Hanegem ziet niet op tegen het zware programma dat hem te wachten staat. ..In veertien dagen moet ik vijf wedstrijden spelen. Woensdag de interland, dan zondag met Feijenoord tegen Volendam, op Hemel vaartsdag tegen Holland Sport uit, de zondag daarop tegen Telstar en dinsdag tegen NEC voor de beker". De Feijenoorder acht goed voet bal het belangrijkste. „Ajax speelt goed voetbal, wij ook. maar wij spelen te veel onder druk. Misschien dat we er over heen zijn, wanneer we kampioen worden", zegt de man die na twee ge miste interlands weer vaii de partij is: „Ik had het wel verwacht ook", zegt hij. LONDEN Door maandag zijn in haalwedstrijd tegen Sunderland met 2-1 te winnen heeft Leicester City zijn kans behouden degradatie uit de Engel se eerste divisie te ontgaan. Leicester moet uit de resterende twee wedstrij den drie punten vergaren om in de hoogste afdeling te blijven. De inhaalwedstrijd tussen Manches ter City en Newcastle United eindigde in een 1-0 zege voor de Engelse beker winnaar Manchester. LISSABON Door maandag in Lis sabon het heren-diibbelspel in de Da- vis bekerontmoeting tegen Rhodesië te winnen heeft Spanje een beslissende 3-0 voorsprong genomen. Manuel Santana en Manuel Orantes versloegen de Rhodesiërs Frank en Alan Salomon met de cijfers 6-3, 6-3 en 6-4. Hiermee plaatste Spanje zich voor de tweede ronde van de Europese zone. ZEIST Anderhalf jaar was de Ajacied Tonnie Pronk (27) achttien interlands op z(jn naam uit het gezichtsveld van bondscoach Georg Kessler verdwenen. Gisteren was hg weer in het sportcentrum van de Koninklijke Nederlandse Voet balbond in Zeist, waar Kessler zgn kandidaten voor de strijd tegen Polen verza meld had. Pronk gelooft dat Nederland deze maal zeker nog een kans heeft om tot de eindronde in 1970 te Mexico door te dringen. Hij stelt: „Wij zijn het aan onze stand wel verplicht. Kijk eens naar de Bel gen. Die hebben het gehaald. Met Ajax hebben we toch ook wat voetbal betreft de Europese top bereikt. De nationale ploeg moet dat ook weten te bereiken." Een overwinning acht de Ajacied dan wel noodzakelijk. Dat het niet gemak kelijk zal gaan, daarvan is de man die al van zijn negende jaar af in het shirt van Ajax speelt wel overtuigd. Een lichtpuntje ziet hij nog in het feit dat de Bulgaren en Polen nog twee keer tegen elkaar moeten spelen, hetgeen voor een en misschien wel voor beide ploegen puntenverlies oplevert. „Al die ploegen uit Oosteuropese lan den laten zich opzwepen door het na tionale belang. Die tendens is hier niet. Waarom weet ik niet, maar als ik zo terug denk aan Trnava, waar de armoe de je aangrijpt, geloof ik dat die men sen de voetbalsport als een soort uitlaat klep gebruiken". SCHIPHOL Het Poolse voetbalelf tal, dat morgenavond in Rotterdam voor de voorronden van de strijd om de wereldtitel 1970 tegen Nederland uit komt, is gisteren in Nederland gearri veerd. De kleine 58-jarige trainer van het Poolse team, Ryszard Koncewicz, nam zestien spelers met zich mee uit wie hij waarschijnlijk vanavond zijn ploeg zal samenstellen. Ster van de Poolse selectie is de 22- jarige Lubanski van Gomik Zabzre. Al op zestienjarige leeftijd speelde hij zijn eerste internationale wedstrijd. Van dat moment af werd hij voor het eerste elftal van zijn club een vaste keuze. Lubanski had daarvoor overigens dispensatie van de Poolse bond nodig omdat het Poolse reglement zegt dat spelers tot hun negentiende jaar in de jeugdcompetitie moeten uitkomen. Trainer Koncewicz zal straks een keu ze maken uit de doel verdedigers Kost- ka (Gornik) en Brol (Polonia Bytom) en de veldspelers Antsjok (Polonia By tom), Sjatkovski (LKS Lodz), Winkler (Polonia). Latocha (Polonia Bytom), Oslizo (Gornik), Musia (Wisla Krakau) Deyna (Legia Warschau), Blaut (Legia Warschau), Vilczek (Gornik), Szoltysik (Gomik), Lubanski (Gornik), Vilim (Szombierski Bytom), Zmyewski (Le gia Warschau) en Stachuwa (Zaglebie Valbrzych). Er zijn geen debutanten bij. SCHEVENINGEN Canada's toptennisser Mike Belkin komt vrijdag, zaterdag en zondag in de Davis Cup-wedstrgd tegen Nederland zowel in het enkel- als in het dubbelspel uit. Wie de tweede man wordt kon non-playing captain Fred Bolton gisteren op de Scheveningse Metsbanen nog niet zeggen. Hg zal morgen b<j de lo ting een keus maken uit Harry Fauquier (26), Tony Bardsley (24) en Francois God- bout (31). ROTTERDAM Vanavond geeft Hilversum een programma van acht draverijen. De eerste begint om zeven uur. Het programma luidt: AEGIRPRIJS (2000 m, autostart. - eerste afd.): Hanny Holgapluto Gerda Giovanni. AEGIRPRIJS (tweede afdeling, met trio): Fira Beroona Hartin Gerda Gerard Hollandia. Outsider: Honey Six. ARESPRIJS (2040 m): Handy Mac Hövi Lady Goldrose. EOSPRIJS (2400 m, autostart): Edel Hollandia Goldfinger Friday. AMORPRIJS (2000 m, autostart, met trio): Fedde B - Fabiana H Egyp tian Princess, Outsider: Ghia. EROSPRIJS (2000 m): Zevenklap per Brün Beer El Hadie. AEOLUSPRIJS (2420 m, met trio): Ferdinandus R Dacron Dear Electra W. Outsider: Azuro Pluto. ATEPRIJS (2020 m, voor leerlingen) Flipsen Friedl Hanover Furie. 9 Het Uruguese Nacional heeft zich geplaatst voor de finale van het toernooi om de Zuidamerikaanse voet balbeker. Nacional verloor zondag in Montevideo weliswaar de tweede wed strijd in de halve finales tegen Penarol 'met 10, maar het had de eerste wed strijd met 20 gewonnen. De Nederlandse basketbalploeg zal van 9 tot 11 mei deelnemen aan een internationaal basketbaltoernooi is Dus- seldorp. Het toernooi wordt georgani- door het veertig jaar bestaande V" 'uitse basketbalteam ASV Keulen n die in dit toernooi tegen f k;-. .uilen uitkomen zijn: West-Duit.- lar.'.i. Centraal-Afrika. Nederland, als mede het clubteam van ASV Keulen. Twee potentiële kandidaten voor het tweede enkelspel van de Canadezen, de in Canada wonende Australiër John Sharpe en de Canadese indoorkampioen John Puddicombe, zijn al eerder afge vallen. Sharpe omdat hij alleen maar wilde spelen op voorwaarde dat zijn vrouw de trip mocht meemaken en Rud- dicombe omdat die door studiezorgen pas overmorgen in Scheveningen had kunnen arriveren. Over de 23-jarige Belkin, die de back hand met twee handen neemt, kan Ca nada echter wel beschikken. Men mag aannemen dat Belkin, die verleden jaar onder andere de Amerikanen Arthur Ashe en Charlie Pasarell versloeg, zijn beide enkelspelen vlot zal winnen. De kans lijkt groot dat Fauquier zal wor den aangewezen voor het tweede enkel spel. GRONINGEN Aan het toernooi om het wereldkampioenschap anker kader 47/2, dat van 29 mei tot 1 juni in Groningen wordt gehouden, nemen de volgende biljarters deel: Shigeo Otsuki (Japan), Girves (Ar gentinië), Tini Wijnen en Henk Scholtè (Nederland), José Galvez (Spanje), Dieter Müller (West-Duitsland) en Ton- ny Schrauwen en Ludo Dielis (Bel gië). MOYA De Franse renner Roger Pingeon heeft de twaalfde etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Hij reed de 151 kilometer van Feliu de Guixols naar Moya in'4.11,27. Tweede werd de Brit Wright met een tijd van 4.13,42 en derde de Spanjaard San Mi guel. Door zijn zege nam Pingeon de lei derstrui over van de Spanjaard Saez. De Nederlander Wagtmans werd ze vende. Hij staat in het algemeen klas sement eveneens op de zevende plaats met een achterstand 3,27 op Pingeon. De klassering van de overige Neder landers in het algemeen klassement: 30. Dolman op 11.12; 32. Haast op 11.31; 42. Ottenbros op 16.52; 47. Van Katwijk op 19.43; 54. Zilverberg op 22.53. HILVERSUM De oud-vo national Rinus Schaap (47 et ingang van 1 juli de Hilvt n. vierdeklasser 't Gooi trainen. Hij was eerder trainer van KHFC en Victoria. ROTTERDAM De voetbalwedstrijd Ajax-ADO, voor de competitie vastge steld op maandag 26 mei, zal vrijwel zeker op donderdag 22 mei worden ge speeld. ADO is bereid om aan het ver zoek van Ajax om eerder te spelen, in verband met de finale om de Europese voetbalbeker op 28 mei, tegemoet te komen. Er is voor de Hagenaars slechts één hinderpaal; op 23 mei zou ADO een vriendschappelijke wedstrijd spelen in Praag tegen Spartak Praag. Een ver zoek om tijdelijk uitstel van dit duel is reeds onderweg. Mocht Spartak Praag de datum 23 mei niet willen veranderen dan zal Ajax - ADO op dinsdag 20 mei worden gespeeld. VEENENDAAL In sportschool Van der Velde zijn de laatste onderlin ge teamwedstrijden voor de jeugd ge houden. Acht ploegen, bestaande uit vijf judoka's, moesten nog drie wed strijden spelen. Aan deze onderlinge competitie werd ook deelgenomen door twee teams uit Scherpenzeel. Het eerste Veenendaalse team werd ongeslagen kampioen. Deze ploeg was als volgt samengesteld: Ronnie Nagel, Teus van Beek, Frans van Manen, Wim van de Broek en Wim van Doorn. De eerste Scherpenzeelse ploeg eindigde met een verliespartij op de tweede plaats. In deze plo^g kwamen uit Best van der Veer, Wim Nap, Beppy Wa- gensveld, Jacob Essenburg en Frans Budding. De jeugdcompetitie is, aldus de heer Van der Velde, een groot succes ge worden en zal in september zeker wor den herhaald. Bovendien komen dan de 6- en 7-jarigen aan bod. Ditmaal na men judoka's vanaf 10 jaar deel. Het afgelopen weekend is Gijs An- beek, een 21-jarige pupil van sport school Van der Velde, in Amersfoort geslaagd voor de zwarte band (teran le dan). Hg won zgn laatste wedstrij den en bracht daarmede het totaal van n gewonnen matches op tien. De ncommissie bestond uit de heren ïoersma, W. v.d. Vlucht en Idema. Slechts 3 van de veertig examinandi behaalden een zwarte band. LUBANSKI vaste keus VEENENDAAL V.P.V. „De Zater dagvliegers" heeft deelgenomen aan de wedvlucht vanaf Roosendaal. De duiven werden gelost om 7.40 uur, wind Z.W. In concours waren 320 duiven. Aan komst le prijswinnende duif 9.13.11 uur snelh. 999,29 meter p.m. Aankomst laat ste prijswinnende duif 9.52.27 uur; snel heid 693.83 meter p.m. R. Muller Fl.:l-36-44-48-49-54; M. v Zetten: 2; H. Schoeman: 3-4-8-18-32-41- 45-47; J. J. Hey: 5; G. Methorst: 6-11-27- 37-53; H. v. Dijk: 7-26-51-59; H. G. Ree- de: 9-15-16-23-24-33; C. J. Stuivenberg 10-21-43; L. Kwetters: 12-42-64; K. v.d Velde: 13-14-17-22-29-34; P. Vink: 19-26 G. v.d. Weerdhof: 20-25-28-31-46-50; R. v. Engelenburg: 30; C. W. de Koning: 35- 39-60; A. Quint: 40-58-63; Gebr. Gijs- bertsen: 52-56-62; C. Bos: 55-57. In het rayon klasseerden zich (1752 duiven in concours) bij de eerste 100 prijswinnnende duiven: R. Muller Fl.: 3 M. v. Zetten: 7; H. Schoeman: 8-9-24-90 J. J. Hey: 16; G. Methorst: 20-44; H. Dijk: 23; H. G. Reede: 25-59-68; C. Stuivenberg: 31; L. Kwetters: 12-42-64 K. v.d. Velde: 55-57-72; P. Vink: 99. Plaataing gatcftiedt buitan verantwoordelijkheid van de redactie Naar aanleiding van uw artikel j.l. zaterdag in de Vallei over spanningen rond Kees van Kranenburg, wilde ik graag het volgende onder uw aandacht brengen. In de le plaats ben ik het niet eens met uw redacteur dat Musketiers DO- VO aanhangers beschuldigt van ron selpraktijken. Niet Musketiers maar A. v. Kranenburg spreekt hierover in het cluborgaan van Musketiers, en hoewel bovengenoemde jarenlang trouw lid is, spreekt hij niet namens Musketiers, maar voor zichzelf. Niet Musketiers maar de schrijver is verantwoordelijk voor het artikel. In de 2e plaats wil ik duidelijk stellen dat ondergetekende zich volkomen dis tantieert van de reactie van de hr. A. v. Kranenburg Sr., daar volgens mij DO- VO en Musketiers goede sportburen zijn. In de 3e plaats vind ik dat de betref fende redacteur wel veel zorg aan dit artikel heeft besteed. Doorgaans zijn de verslagen van Musketiers niet zo groot, meestal zijn het andere vereni gingen die met grote koppen de sport pagina's vullen. Maar hiervoor zal de redacteur wel een verklaring hebben. Voor 4e klassers wordt meestal niet in het groot geschreven, alleen als men kopij uit een vereniginsblad overneemt, wat overigens zonder medeweten en toestemming gebeurt. (Misschien is dit laatste niet nodig, maar in ieder geval wel beleefd). In de 4e plaats, ben ik als vader van de veelbesproken keeper niet erg geluk kig dat de hr. A. v. Kranenburg Sr. dit artikel in het clubblad heeft geplaatst, omdat veel mensen, vooral in Veenen- daal denken dat ondergetekende dit ar tikel heeft geschreven en ik hierdoor herhaalde malen een verklaring moet geven dat niet ik, maar mijn broer de schrijver is. In de 5e plaats heeft men indertijd, inderdaad uit betrouwbare bron, ver nomen dat Kees van Kranenburg van plan was naar DOVO te gaan, maar als men onder collega's waar toevallig een verslaggever bij is het z.g. voetbal praatje op maandagmorgen houdt, geeft dit volgens mij de schrijver nog niet het recht zonder medeweten van mijn zoon of mij direct maar een artikel in de Val lei te schrijven. En juist dit artikel is vele weken stof van gesprek geweest in Eist en Veenendaal. Het was beter geweest dat mijn zoon zelf was bena derd, en deze was zelf uiterst verbaasd en ontstemd, dat men zonder hemzelf er in te kennen over hem schreef. Tot op heden heeft Kees zich bij Mus ketiers niet afgemeld als lid en zich bij DOVO niet aangemeld, en door al die publiciteit zal het wel niet gebeue- ren ook. Hij heeft er meer dan genoeg van. In de 6e plaats hoop ik dat er een ein de zal komen aan het artikeltjes schrij ven, zowel voor mijn zoon alsmede voor ons gezin. Wij wensen zo rustig moge lijk te leven en stellen er geen enkele prijs op om zo in de publiciteit te ko men. Met dank aan de redactie voor de plaatsruimte, hoogachtend, J. v. Kranenburg. Govert Flinckstraat 22, Veenendaal. Voetnoot van de redactie: Wanneer een vader meent te moeten rondvertellen dat zijn (bekende) zoon overweegt om naar een andere vereni ging over te gaan, hebben wij o.i. het recht (zo niet de plicht) hiervan iets te publiceren. Dat is hoogst interessant voor de Elster sportgemeenschap en niet minder voor het Veenendaalse voetbal wereldje. Het is bijvoorbeeld nét zo interessant te horen, dat Kees van Kranenburg „er meer dan genoeg van heeft" en waar schijnlijk bij Musketiers blijft. Dat zou óók een bericht waard zijn. Maar om ons dagblad te beschuldigen van onsportiviteit, enkel en alleen om dat zij onze lezers op de hoogte brengen van de plannen van een bekende doel man in deze streek, is natuurlijk ridi cuul. Dat de heer J. van Kranenburg met zijn gezin in de publiciteit is gekomen moet dan ook worden toegeschreven aan het bericht dat hijzelf heett verspreid en aan het tendentieuze artikeltje van zijn broer A. van Kranenburg sr. in Musketier. Het leek ons niet misplaatst een en ander, in de zevende plaats, nog even i te vermelden... VEENENDAAL De Veenendaalse honkbalvereniging VHC (alias de Blue Soeks) heeft haar bestaansrecht over duidelijk bewezen. De' club heeft in middels ruim 50 spelende leden en komt met drie teams in de competitie uit. Vooral de technische leiders van de Blauwkousen kunnen tevreden zijn over de resultaten in de afgelopen sei zoenen, want insiders beschouwen de honkbalsport in Veenendaal bepaald niet meer als „weinig geperfectioneerd vergeleken met het honkbal in het wes ten van het land". Het eerste negental van de Blue Soeks, getraind door teammanager Leo Vonk, is hier een bewijs van. Dit negental is bijzonder sterk van start gegaan in de eerste klasse van de regionale bond. Het eerste duel eindig de in een forse zege van de Veenenda- lers, die het afgelopen weekend zelfs een van de grote titelkandidaten, het Utrechtse Domstad Dodgers, in een uitwedstrijd versloegen. Coach Vonk: „W;j hebben dit seizoen zeker titelkansen. De vorige competitie sloten wij in de eerste klasse af met een vierde plaats en dat is natuurlijk een goed debuut. Ons spel is sterk voor uitgegaan. Bovendien hebben we het grote voordeel dit jaar met twee wer pers te kunnen opereren, te weten John van der Klift en Jurjen Bosga. Het eerste negental is nagenoeg on veranderd en de overwinning op Dom stad Dodgers heeft m.i. bewezen dat we flinke vorderingen hebben gemaakt. Onze grootste concurrenten zijn Achil les '28, UW 3 en Domstad Dodgers. Vooral Achilles is een belangrijke ri vaal. Of we in deze afdeling het kampioen schap kunnen behalen is nog niet te zeg gen, ^naar we gokken dit seizoen duide lijk op de titel". De tweede uitgave van VHC is niet ontmoedigd door de 0-17 nederlaag die zg zaterdag jl. leden tegen Utrecht- hitters. VHC 2, bestaande uit jonge honkballers die worden getraind en ge coacht door respectievelijk Jan van Rgnbach en Ton Markestein, heeft het in Veenendaal verloren van de routine. De gastenploeg draaide namelijk op een drietal oud-gedienden (onder ande ren ex-international Hiele) en tegen de ze keiharde routiniers waren de Vee- nendalers niet opgewassen. De reserves van de Blue Socks, die de competitie met een overwinning be gonnen, zgn aldus de leiders, door het zware verlies niet aangeslagen en ver volgen de strijd in de tweede klasse

De Vallei | 1969 | | pagina 13