Veenendaals dagblad Studenten beraadden zich in massale vergaderingen Buiten Papoea-opstand onderdrukt Verlies voor Labour in gemeenteraden Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei P.v.d.A. voor meer inspraak en openheid Panagoelis zou dood nabij zijn JAMIN Treinramp in Engeland mokka mei ka's Anti-hongerwet van Nixon Nog zuiveringen gaande V erkeersstaking in Rome Duitse coalitie wankelt Dajan: China helpt Arabieren Vondeling kocht aandeel van T. en D.-Verblifa om vergadering wonen I.B.M. gaat naar Zoetermeer Minister Rogers naar Vietnam Maastrichtse kassier bekent Kans op regen MARINE-HELIKOPTERS UIT VOORZORG AAN DE GROND GEHOUDEN Inlagen (I) Discussie Vergaderingen Nijmegen Leiden VERJARINGSTERMIJN BOLTINI MOEST IN HUIZEN VAN B. EN W. PRIJZEN VERLAGEN NIEUWE GEVECHTEN IN LIBANON WILSON: RUSTIG AAN MET E.E.G. Bij concertabonnement babysit-regeling Burgemeester Schinveld PPR-kandidaat voor Eerste Kamer OUDERS MISHANDELD VLIEGTUIG LUCHTBRUG BIAFRA NEERGESTORT HELIKOPTERRAMP IN ZUID-VIETNAM PRAAGSE PADVINDERS GEREHABILITEERD Bur. voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Losse nummers f 0,25; Abonnement 0,97 p. w., 4,15 p. m., 12,35 p. k. "T--, VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei" opgericht In 1926. Uitg.Wegener's Oouranten Concern n.v. Advertentietarieveo op aanvraag» WOENSDAG 7 MEI I969 - 43e JAARGANG no. I06 MORPATH (Engeland) Heden morgen vroeg is in Morpath bij New castle de exprestrein Londen-Aber- deen ontspoord. Zes mannen en een vrouw kwamen om het leven, terwijl PI personen ge wond werden. Van zes der gewonden is de toestand ernstig, aldus hebben de Britse Spoorwegen bekendgemaakt. Tien wagons liepen uit de rails. Enkele der gewonden hebben twee uur lang in een der slaapwagens be kneld gezeten voordat politie en brand weer hen kon bevrijden. Het was het ergste spoorwegongeluk in Engeland in 16 maanden toen een exprestrein op een spoorwegovergang op een vrachtauto in reed. Bij dat on geluk op 6 januari 1968 te Hixon, kwamen 11 personen om het leven en werden 40 gewond. Tien brandweer wagens spoedden zich naar de plaats van het ongeluk. Snijbranders waren nodig om sommige passagiers te be vrijden. Een dertigtal ziekenauto's re den af en aan naar drie ziekenhuizen om de gewonden daar te doen verzor gen. Het ongeluk is 400 meter buiten het station van Morpath gebeurd. De loco motief en de eerste twee rijtuigen van de nachtexpres van Londen naar Aberdeen zijn zwaar beschadigd en de overige tien rijtuigen ontspoorden. Het ongeluk is om half 2 gebeurd en twee- eneenhalf uur later meldde de politie dat iedereen uit de wrakstukken van de trein was gehaald. DEN HAAG De Marineluchtvaart dienst houdt zes helikopters van het type Augusta Bell voorlopig aan de grond. Een van deze toestellen moest on langs een voorzorgslanding maken we gens een technisch mankement in de brandstoftoevoer waardoor kortsluiting optrad. In afwachting van het resul taat van het onderzoek naar de oor zaak, heeft de Koninklijke Marine ver boden met deze helikopters te vliegen. ADVERTENTIE morgen 200 gram van 105 voor 95 niet te geloven voor die prijs! Indertijd had ik een vogelvriend, A die zich nergens zo op zijn plaats voelde als in de meeuwen- stadzoals hij dit uitverkoren Zeeuwse oord aan de Ooster- schelde noemde. Hij was een ver maard wetenschappelijk eierken- ner (oöloog) en bezat een grote collectie legsels van schier alle Nederlandse vogels, van klein tot groot. De stad van de meeuwen en sterns werd bestuurd door Jan v. de Hoek en we werden er door de schoolmeester van Schouwen, J. Vijverberg, geïntroduceerd. Het waren de z.g. Inlagen", restanten van oude doorbraken met grote en kleine eilanden, bewoond door een zeer beweeglijke bevolking van kapmeeuwen, visdiefjes, noordse sterns, grote sterns en nog andere vogels, die schut en hoede zochten onder die honderden meeuwachti- gen. Al zat je maar gewoon tegen de groene glooiing van de dijk, dan verveelden de tafrelen nooit, maar vooral wanneer v. d. Hoek ons toestond met hem de hillen op te gaan een grote onderschei ding! kwam je middenin een wonderlijke drukke wereld van vliegende, krijsende en schijnaan- vallen uitvoerende bewoners. Voort durend moest je uitkijken, om niet op de prachtig gekleurde en gete kende bonte eieren te trappen, want de nesten lagen mannetje aan mannetje. Van der Hoek, de ge rechtigde eiergaarder, was altoos in de weer, de beperkte broedruim te uit de breiden met zoden, plan ten en vlechtwerk, want gedurende enige weken was de stad zijn brood winning. Bij manden vol gingen de eieren naar banketbakkers in bin nen- en buitenland. Ik heb er wel advocaat van gehad; ondanks de oranje kleur ,,probatum est". Er bleef niet veel van dit vogelpara dijs over; doch enkele uren verder op kregen we recompensatie. Zie de krant van morgen 7 mei 1969 A. B. WIGMAN DEN HAAG Studenten in vrijwel alle universiteitssteden van ons land heb ben gisteravond massale vergaderingen gehouden. Tot nieuwe bezetting van universiteiten of hogescholen is het daarbij niet gekomen. Vooral in Nijmegen ging het in de studentenvergadering chaotisch toe. Overigens was het een vrij rustige dag, ook in de Tweede Kamer, waar minister Veringa's verklaring over de toestand in Tilburg alleen bij de oppositie op weerstand stuitte. Het socialistische Tweede-Kamerlid dr. J. G. H. Tans vindt het dringend ge wenst dat alle geledingen van de Til- burgse hogeschool het recht van mede beslissing wordt toegekend. Dr. Tans wil verder integratie van curatoren en senaat van de hogeschool. Het bestuur moet in volle openheid worden gevoerd. De socialist kondigde gisteravond tij dens de debatten in de Tweede Kamer over Tilburg verder aan, in de vaste commissie voor onderwijs en weten schappen te zullen voorstellen alle be trokken partijen daarover te horen. De oppositie in de Kamer noemde de verklaring van minister Veringa over Tilburg teleurstellend. Prof. mr. I. A. Diepenhorst (ARP) en dr. K. van Dijk (VVD) keurden het optreden van de studenten en de bezet ting van de hogeschool af. De CHU-afgevaardigde dr. K. A. Schuring hoopte dat de democratische gezagsdragers zich niet zullen laten in timideren. „laat de spiegelgevechten in Tilburg zo snel mogelijk in discussie overgaan", zei hij. De pacifist dr. B. van der Lek noem de het gedrag van de studenten zeer or delijk. Ook de katholieke-radicaal mej. Kessel schaarde zich volledig achter de studenten met „hun duidelijk beheerste actie". In Tilburg was het gisteren betrekke lijk rustig. *s Morgens hadder. studen ten van Links Front korte tijd de tele fooncentrale bezet. Zij trokken zich te rug na een felle woordenwisseling met anderen. De Atso distantieerde zich van de gebeurtenissen in een telegram aan de Tweede Kamer. In Nijmegen, Wageningen, Leiden en Amsterdam belegden studenten gister avond vergaderingen. De studenten aan de Landbouwhoge school in Wageningen hebben gister avond besloten morgen de besloten se naatsvergadering binnen te stappen om hun wensen over medebeslissingrecht kenbaar te maken. Leidse studenten vergaderden gister avond in het Academiegebouw over de eisen die zij aan het curatorium van hun universiteit hebben gesteld. De Algemene Studentenvereniging Amsterdam vergaderde in de Oudeman- huispoort. In de aula van de Nijmeegse uni versiteit waren ruim 1200 belangstel lenden samengepakt voor de discus sies, die zouden moeten uitmonden in een oordeel van de hele universitaire gemeenschap over rector, curatoren en senaat. De discussie kreeg een bitter karak ter, toen de beraadslagingen een poli tiek karakter kregen en de initatief- nemers bleven vasthouden aan hun wens, dat de aula zou worden bezet. De rector magnificus prof. Van Wijn bergen verklaarde naar aanleiding van de voorbereiding op het gebied van de veranderende bestuursstructuur, dat het overleg hierover op alle niveaus in volle gang is. De enige groe^, waarvan tot nu toe niets is gehoord, is die van de studenten. Hij vond het raar, dat nu uitgerekend de studenten een ulti matum aan de senaat stellen, omdat het overleg over een nieuwe bestuurs structuur te lang zou duren. Omstreeks twaalf uur „schorste" de voorzitter onder protest van aanwezi gen de vergadering door de microfoon uit te schakelen. Onder de ontwerp-resoluties die na de schorsing werden aangeboden was er één waarin voor donderdagavond een openbare senaatsvergadering wordt verlangd, in plaats van een universi teitsvergadering die de rector eerder op de avond had toegezegd. Deze reso lutie werd aangenomen met 707 tegen 288 stemmen bij drie ongeldige stem men. In de resolutie staat voorts dat tijdens deze senaatsvergadering het in stituut van de rector-magnificus ter sprake zal moeten komen, alsmede de persoon van de rector aan wie het be wind zal worden toevertrouwd in het volgende academische jaar. Ook de positie van senaat en curatoren in de huidige bestuursstructuur zal onder werp van debat moeten zjn. Tot don derdagavond zou de aula voor de stu denten beschikbaar moeten blijven als discussiecentrum, echter met volledige eerbiediging van colleges en examens. In Leiden hebben tijdens een verga dering in het academisch gebouw 500 leden van de Leidse universitaire ge meenschap (merendeels studenten) met grote meerderheid van stemmen be sloten het universiteitsbestuur tot don derdagavond de tijd te geven de eisen van de studenten in te willigen, met als sanctie dat tot bezetting van de universiteit zal worden overgegaan bij uitblijven van een antwoord of wanneer dit antwoord niet bevredigend geacht wordt. In de aula van de Universiteit van Nijmegen is gisteravond door een actiecomité van Nijmeegse studen ten een universiteitsvergadering be legd. Prof. mr. S. van Wijnbergen, rector magnificus van de universi teit hier in de aula temidden van de studenten. WASHINGTON —De president van de Verenigde Staten, Richard Nixon, heeft een veelomvattende wijziging voor gesteld van de hulpprogramma's waar onder voedsel wordt verstrekt aan de armlastige gezinnen in de Verenigde Staten. Nixon die de honger in Amerika on aanvaardbaar noemde, deed voorstel len waardoor deze hulpprogramma's in ongeveer een jaar tijds twee en een half miljard dollar per jaar zouden gaan kosten. Onder de voorstellen van Nixon, die vrij onverwacht werden ingediend, zul len nieuwe wetten tot stand komen die het mogelijk zullen maken voor alle ar me gezinnen in de Verenigde Staten een gezond en goed gebalanceerd dieet te verkrijgen, zonder dat hun dat iets zal kosten als hun inkomen erg laag is. DJAKARTA Indonesische troepen zijn volgens de laatste berichten de toe stand meester geworden in het centrale bergland van West-Irian, waar enkele dagen geleden primitieve Papoea's in opstand kwamen, zo deelde vanochtend de Indonesische minister van Voorlichting, Budiardjo, in Djakarta mee. Wel kwamen in 't gebied van Enarotali bij de Wisselmeren, nog zuiveringsoperaties gaande. De minister zei niets af te weten van ongeregeldheden die de onder grondse beweging Vrij-Papoea, ijve rend voor een onafhankelijk West-Iri an, op het eiland Biak zou hebben ver oorzaakt. De Australische radio had dinsdag gemeld, dat bij recente ge vechten op Biak minstens zes vermoe delijke leden van de beweging en een Indonesische marinier de dood hadden gevonden. Verscheidene Indonesische officieren, juist in Djakarta teruggekeerd uit West-Irian. zeiden dat de moeilijkhe den in het centrale bergland niet zo ernstig waren als door de Australische radio gemeld. Volgens hen hadden en kele tientaliep Papoea's op een bevol king van 30.000 in het bewuste gebied op 27 april geprobeerd het vliegveld bij Enarotali in bezit te nemen door het te blokkeren. Deze poging was door inderhaast aangevoerde militairen verijdeld en er waren wat arrestaties verricht. De officieren spraken be richten tegen volgens welke een bom menwerper Enarotali met raketten had bestookt Een woordvoerder van het Indonesi sche bureau voor West-Irian, Muljadi, verklaarde dat de moeilijkheden bij Enarotali niet van invloed zullen zijn op de volksraadpleging over de toe komst van het gebied, die omstreeks eind juli zal worden gehouden. Het nieuws van de opstand volgde op berichten over meningsverschillen tus sen Indonesië en de VN-afgezant voor West-Irian, Ortiz Sanz, over de wijze waarop de bevolking tot de „daad van vrije keuze" in de gelegenheid zal wor den gesteld. ROME De jonge Griek Alexan der Panagoelis. eerst tot de doodstraf en later tot vijftien jaar gevangenis straf veroordeeld wegens een moord aanslag op de Griekse premier Pap- dopoelos, is volgens zijn broer Stathis de dood nabij. Stathis Panagoelis, die in Rome stu deert, heeft zich tot de publieke opinie gericht met het verzoek, te proteste ren tegen het lot dat zijn broer onder gaat. Zijn oproep werd dinsdag door l'Unita (het orgaan van de Italiaanse communistische partij) en l'Avanti (het socialistische partijblad) gepubli ceerd. Stathis zegt dat zijn broer sinds 13 augustus van het vorig jaar zit opge sloten in een kleine onderaardse ker ker en onafgebroken aan martelingen wordt onderworpen „die hem op de rand van waanzin hebben gebracht". Door zijn voortdurend verblijf in het duister is hij bijna blind geworden en zijn handen zijn misvormd doordat hij dag en nacht geboeid blijft. „Alexan der sterft een langzame dood", aldus zijn broer. ROME Het vervoer in Rome was vanmorgen weer 'n complete chaos door dat een staking van het personeel van het stadsvervoerbedrijf, die oorspronke lijk slechts dinsdag van 16.00 tot 18.00 zou duren, voor onbepaalde tijd werd voortgezet. De Romeinen die vanmorgen met bus of tram naar hun werk wilden, kwamen tot de ontdekking, dat de staking nog voortduurde. De vakbonden van ver voerpersoneel hebben dinsdag de twee- uurstaking afgekondigd, omdat de stad nog altijd de nu reeds twee maanden achterstallige beloofde extra-vergoedin gen niet heeft uitbetaald. Maar dinsdag om zes uur weigerden de buschauffeurs en de trambestuur ders aan het werk te gaan en dreigden te zullen blijven staken tot zij hun geld hadden gekregen. Reeds dinsdag ontstond daardoor een geweldige chaos in de stad. BONN Leiders van de Duitse Chris ten-Democratische partij hebben gister avond vergaderd over een eigen wets ontwerp inzake opheffing van de verja ringstermijn voor oorlogsmisdaden. De ze kwestie zou tot een ernstig conflict binnen de coalitie met de socialisten kunnen leiden. De Christen-Democraten willen een onderscheid maken tussen ernstige en minder ernstige nazi-misdaden. Volgens een kabinetsbesluit van elf dagen geleden zou de verjaringswet zon der voorbehoud worden geschrapt. De sociaaldemocratische minister van JuUitie Horst Ehmke vond dat het ma ken van uitzonderingen de bevoegdheid van de rechtbanken zou beperken. Het parlement zou nu met twee ver schillende wetsontwerpen over deze kwestie te maken kunnen krijgen, maar volgens welingelichte kringen zullen dé christen-democraten nog tot een com promis met hun socialistische partners trachten te komen. HtJIZEN gr* Burgemeestf: er,'wethou ders van Huizen hebben circusdirec teur Toni Boltini gisteren 'bevolen de toegangsprijs te verlagen tot maximaal zes gulden per zitplaats. Direct na het begin var. de voorstel ling werd dit aan het circuspubliek meegedeeld. Van de mogelijkheid en kele guldens aan de kassa terug te ont vangen, maakte echter niemand ge bruik. JERUZALEM De Israëlische mi nister van Defensie, Mosje Dayan, heeft meegedeeld, dat Israël „duidelij ke bewijzen heeft dat communistisch China, Arabische guerrillastrijders heeft opgeleid en van wapens voorzien. Hij verklaarde dit voor het parlement, maar gaf geen verdere bijzonderheden. Hij zei, dat Russische adviseurs in Egypte de opleiding, ontplooiing en ope rationele plannen van Arabische solda ten leiden en dat zij zeker iets te ma ken hebben met de plannen voor een linie aan het Suez Kanaal. De berichten dat El Fatah, de militante Arabische commando organisatie, over 10.000 man beschikt, zijn sterk overdre ven, aldus Dayan. Hij gaf geen ander getal. Hij zei wel, dat El Fatah niet over zeer zware wapens beschikt en dat de zwaarste mortieren zijn van 120 mm en 130 mm en raketlanceer- ders van 240 mm. BEIROET Het leger van Libanon heeft dinsdagavond bekendgemaakt dat er zich gevechten hebben voorge daan die acht en een half uur hebben geduurd tussen eenheden van het leger van Libanon en gewapende groepen die uit Palestijnen bestonden, in de stad Kater Rikha in het zuiden van Libanon. In de verklaring van het leger werd gezegd, dat de aanvallen werden ge daan met mortieren en dat de gevech ten om 22.00 uur W.E.T. nog steeds voortduurden. Een soldaat van het leger van Liba non werd gedood en twee werden ge wond. Kater Rikha ligt op tien en een halve km ten zuid-oosten van Hasbaya, waar reeds eerder een aantal gevechten plaatshad tussen het leger en wat eer der genoemd werd guerrillagroepen van de Sa Iqua, die de steun geniet van de regering van Syrië. LONDEN Premier Wilson van En geland heeft in het Lagerhuis aangedron gen op voorzichtigheid vij de pogingen om Engeland in de EEG opgenomen te krijgen. Groot-Brittannië handhaaft echter zijn aanvraag voor het lidmaat schap en zal, als de kansen beter wor den, daar zeker gebruik van maken. Wilson achtte het in dit verband ver standiger de ontwikkelingen af te wach ten na de presidentsverkiezingen die de volgende maand in Frankrijk gehouden zullen worden. Volgens hem is er geen reden te veronderstellen dat het veto van Frankrijk op Engelands toetreding tot de EEG nu wel ingetrokken zal wor den. Wilson was het eens met de con servatief Eldon Griffiths, dat er nog steeds grote problemen zoals dat van de landbouw opgelost moeten wor den wil Engeland tot de EEG kunnen toetreden. LONDEN De gemeenteraadsverkiezingen die deze week in Groot-Brittannië worden gehouden, bljjken een groot succes te worden voor de conservatieven. De ze zeggen maandag en dinsdag in Engeland en Wales 107 zetels te hebben gewon nen. De Labour-party zou er 100 hebben verloren. DEN HAAG Dr. A. Vondeling, Tweede-Kamerlid en voorzitter van de Partij van de Arbeid, heeft een aan deeltje Thomassen en Drijver Ver- blifa gekocht. Hij deed dit om vandaag in de jaar lijkse aandeelhoudersvergadering in De venter het woord te kunnen voeren over de sluiting van sommige bedrij ven van dit concern. Hij zal de hele organisatie van Tho massen en Drijver ter discussie stel len, maar vooral de sociale gevolgen van bedrijfssluitingen. DEN HAAG Bezoekers van de tien woensdagavondconcerten die het Residentie-Orkest in het komende sei zoen in het Haags Congresgebouw gaat geven, kunnen verzekerd zijn van een oppas voor de kinderen. Als zij een abonnenment nemen op deze serie, kunnen ze zich tegelijk abonneren op een babysit voor de con certavonden. In Schotland, waar dinsdag in 26 plaatsen werd gestemd, verloren de so cialisten 18 zetels, en won de coalitie van conservatieven en „Progressieven" er 13, terwijl de Schotse nationalisten een winst van drie zetels boekten. Eer der genoemde coalitie behaalde de meerderheid in Glasgow. In Aberdeen veroverde Labour de meerderheid, maar zy verloren die in Paisley, De uitslagen in Schotland worden overigens als een grote teleurstelling voor de nationalisten gezien, die op veel grotere winst hadden gehoopt. Een bittere slag werd Labour toege bracht in het Noord-Engelse Huyton, gelegen in het kiesdistrict van premier Wilson. De conservatieven veroverden daar de meerderheid, zoals ze 24 uur tevoren al hadden gedaan in Krikby, in hetzelfde district. Juichende conservatieven stelden him leider Edward Heath telefonisch op de hoogte en zeiden dat Wilson bij een af- gemene verkiezing zijn parlementszetel weieens zou kunnen verliezen. SITTARD De Politieke Partij Ra- dikalen zal voor de verkiezingen voor de Eerste Kamer de Limburger G. Ton- naer, burgemeester van Schinveld, op de kandidatenlijst zetten. Dit heeft drs. J. Aarden, fractievoor zitter van de PPR, gezegd na een werkbezoek dat hij met de Tweede- Kamerleden mejuffrouw A. Kessel en drs. P. Jansen aan Limburg heeft ge bracht. Ook vertelde hij dat de PPR in 1970 aan de provinciale statenverkiezingen zal deelnemen en in Limburg in veel plaatsen ook aan de gemeenteraadsver kiezingen. VERSAILLES Twee jonge arbei ders, 18 en 20 jaar oud, plachten hun ouders, die in de omgeving van Parijs wonen, regelmatig te mishandelen, deels „om de tijd te doden" en ook om dat zij vonden dat de „oudelui de maatschappij naar beneden haalden". Deze brave lieden, op wie niemand ooit iets aan te merken had, moes ten zich herhaaldelijk onder medische behandeling stellen, maar uitten nooit een klacht. De buren, wie het tenslotte te erg werd, hebben de politie gewaar schuwd. De jongelui zitten nu gevan gen. GENèVE Een transportvliegtuig dat door het Rode Kruis was gecharterd voor de hulpvluchten naar Biafra is vanmorgen neergestort, waarbij de vier bemanningsleden zijn omgekomen. De viermotorige Douglas DC-6 a is, aldus het Rode Kruis in Genève, neergestort kort voor de landing op het vliegveld van Oeli. De bemanning bestond uit drie Zweden en een Duitsers. Het toestel is het tweede rodekruis- vliegtuig, dat sinds het begin van de vluchten naar Biafra is neergestort. AMSTERDAM IBM Nederland gaat in Zoetermeer een nieuw kantoor neerzetten. Het is de bedoeling dat er een rekencentrum komt en dat de ves tigingen van Rijswijk, Den Haag en Rotterdam in Zoetermeer worden ge concentreerd. In het nieuwe districtskantoor voor zuidwest-Nederland komt werk voor achthonderd man. In het begin zal het personeel voor het grootste deel uit de vestigingen in Rijswijk, Den Haag en Rotterdam komen. Later zal ook nieuw personeel moeten worden aangetrok ken. Bij IBM werken in totaal 4250 werknemers. SAIGON Bij het neerstorten van een Chinook-helikopter zijn dinsdag in Zuid-Vietnam 32 Zuidvietnamese mili tairen en twee Amerikaanse beman ningsleden om het leven gekomen. Een even groot aantal inzittenden werd ge wond. Het ongeluk gebeurde bij de stad Phoeoc Binh, 105 km ten noordoosten van Saigon. Volgens een Amerikaanse woordvoerder was het kennelijk te wij ten aan een technisch mankement. Het ongeluk brengt het aantal hef- schoefvliegtuigen dat de afgelopen ze ventien dagen in Zuid-Vietnam verlo ren is gegaan op 35. Op 24 april vielen bij een ongeluk met een Chinook-hele- kopter 24 doden en 49 gewonden. WASHINGTON De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Wil liam P. Rogers, zal volgende week een oriëntatiebezoek aan Vietnam brengen. Het zal deel uitmaken van een eerder aangekondigde Aziatische tournee van 17 dagen, waarin o.m. India, Pakistan, Thailand, Perzië en Afghanistan zijn op genomen. MAASTRICHT De 32-jarige Maas trichtse kassier J. F. die na zijn arres tatie op het vliegveld te Brussel ingeslo ten werd in het huis van bewaring te Maastricht heeft dinsdag bekend gerui me tijd aanzienlijke bedragen te heb ben verduisterd ten nadele van zijn werkgever, de Maastrichtse autodealer Jos Janssen. Uit een voorlopig accoun tants onderzoek is gebleken dat het om een bedrag van 120.000 gulden gaat. De kassier heeft het toegegeven. Het pre cieze bedrag is echter nog niet bekend. Volgens de Maastrichtse recherche ls de kassier niet van plan geweest zich met zijn vrouw en kinderen voorgoed in Marokko te vestigen. Hij moet in pa niek gehandeld hebben. In de woning van F. is een aanzienlijke hoeveelheid juwelen in beslag genomen. PRAAG Zeven leiders van de pad vindersbeweging in Tsjecho-Slowakije, die in de Stalinperiode tot langdurige dwangarbeid in de uraniummijnen zijn veroordeeld, op beschuldiging van hoog verraad, zijn door «en Praagse recht bank in ere hersteld. Volgens het vak verenigingsblad Prace, hebben twee vroegere leden van de veiligheidsdienst, bekend, dat de geheime politie indertijd de aanklacht heeft verzonnen. In de Stalinistische tijd, van 1948 tot 1953, is de padvinderij opgerold, hoofd zakelijk wegens de banden met het wes ten. "T)e kern van een depressie ver plaatste zich over Duitsland langzaam in noordoostelijke rich ting. Een bijbehorend frontaal sys teem, dat dinsdag van zuid naar noord over ons land trok, verwij derde zich naar de Noordzee. Daar na breidde een rug van hoge lucht druk zich van Frankrijk naar onze omgeving uit. Ondertussen daalt de luchtdruk boven de Britse eilanden op de na dering van een nieuwe oceaansto ring, die nu vrij snel oostwaarts trekt. Samenhangend hiermee zal vanavond en vannacht de bewol king bij ons toenemen en mogelijk gevolgd worden door regen. In de temperatuur komt niet veel verandering.

De Vallei | 1969 | | pagina 1