UITBREIDING COMPLEX MAAKT GRONDRUIL NODIG SIB bouwt 104 extra bejaardenwoningen Gemeente krijgt grond voor „De Duivenweide" HDS werkt hard aan clubhuis- P1 annen Veenendaal kan miljoen lenen WINKELIER MOET ZELF VAKANTIE VASTSTELLEN Professor dr. P. A. van Stempvoort overleden Gastarieven voorlopig niet omlaag Veenendaaise bakkers gaan saneren Winkeliersveren iging houdt Italië-week met veel festiviteiten Een week Italiaanse sfeer in Veenendaal Medewerking hotels en scholen verwacht Spoedig start werkzaamheden koopcentrum Derde veerpont Druten-Ochten loopt in juni van stapel Belt dae even a.u.b. Verbreding van Boslaan Grondaankoop in .Dragonder' Caecilia wil een seheel nieuw instrumentarium Geen school in het „Franse Gat" Puzzelrit op 10 mei in Echteld Opgeven voor bejaardentocht ^'<'Wut)0,*frli>0a>*-- VERORDENING INTREKKEN Bouwrijp OPENING ZWEMBAD f: AMBASSADE FILMS Voetgangersverbinding met de Hoofdstraat MARKTEN WOENSDAG 7 MEI 1969 VEENENDAAL De Stichting Interkerkelijk Bejaardenwerk te V eenendaal wil het in aanbouw zijnde complex van 240 bejaardenflats langs het Omlei dingskanaal uitbreiden met 104 bejaardenwoningen, verdeeld over twee flat gebouwen. De voor de uitbreiding benodigde grond is voor een deel eigendom van de gemeente en voor een deel van de NV Sajetfabrieken P. Clos en Leem bruggen te Leiden. De NV zal haar grond aan de SIB verkopen, de gemeente grond hoopt de stichting te verkrijgen door een grondtransactie met de gemeen te. Donderdag zal de gemeenteraad over de zaak beslissen. De grondtransactie zal bestaan uit de ruil van ongeveer 785 ca gemeentegrond gelegen langs het Omleidingskanaal ten westen van de Kerkewijk tegen perce len grond van de stichting, die de ge meente nodig heeft voor de realisering van het bestemmingsplan „De Duiven- weide", ter grootte van 3200 ca. De LEERSUM Vrijdagavond houdt de Sportvereniging HDS haar jaarlijk se voetbalvergadering in Jachthuis Damlust. De agenda vermeldt o.a. de verkiezing van een jeugdcommissie, een jeugdsecretaris en een elftalcom- miesie. Ongetwijfeld zal op deze vergade ring ook weer gesproken worden over de clubhuisplannen van HDS. De tekening en de begroting voor een eigen home is reeds lang klaar. De verloting die de afgelopen maand in Leersum is gehouden ten behoeve van bet clubhuis is, goed verlopen. In een recordtijd werden iOÖÓ loten a f2,50 verkocht. De totale kosten van het clubhuis zijn geraamd op f 40.000. Door acties wil het HDS-bestuur proberen om een bedrag van f 10.000 bij elkaar te krij gen. Het bestuur van HDS had gehoopt dat het gemeentebestuur van Leer sum een renteloos voorschot van f 20.000 beschikbaar zou stellen, maar dit verzoek is niet ingewilligd. De fi nanciële positie van de gemeente laat deze uitgave niet toe. I VEENENDAAL De gemeente Vee nendaal heeft een aanbieding gehad van de NV Bank voor Nederlandsche Ge meenten voor een geldlening van f 1.000.000 ter consolidatie van de vlot tende schuld van de gemeente. B. en W. stellen de gemeenteraad voor dit aan bod te aanvaarden. De schuld in reke ning courant bij de NV Bank voor Ne derlandsche Gemeenten bedraagt per heden f 3.400.000,-. VEENENDAAL „De winkelier moet worden vrij gelaten, zonodig in overleg met zijn collega's, de datum van de vakantie zelfstandig te bepa len", aldus burgemeester en wethou ders in hun voorstel aan de raad om de verordeningen die de vakantieslui ting van winkelbedrijven regelen in te trekken. Speciaal gaat het hierbij om levens middelenwinkels en kappersbedrijven in de gemeente Veenendaal. Sinds het voorjaar van 1967 bestonden deze ver ordeningen die de kappers en kruide niers enige speelruimte boden bij het vaststellen van hun krediet in het zo merseizoen. Dit gebeurde in overleg met B. en W. Gebleken is echter dat de Hoge Raad eind vorig jaar heeft bepaald dat de bevoegdheid tot het aanwijzen van va kantietijden alleen mag worden overge laten aan de gemeenteraad. Het dele geren van deze bevoegdheid aan B. en W. is niet meer toegestaan. Uit mededelingen van contactperso nen is het B. en W. gebleken dat in beide branches „niet meer een besten dig verlangen naar een verplichte re geling bestaat". Daarom wordt voorge steld de regeling af te schaffen. SIB zal de gemeente een toegift op de ruil betalen, terwijl de gemeente zal moeten zorgen voor het bouwrijp ma ken van het perceel, wat moet worden betaald door de stichting. In de raadsvergadering zullen B. en W. tevens een voorstel doen tot het ver lenen van een krediet en tot het onder hands aanbesteden van het werk aan Bruil-Apeldoorn NV te Ede. die ook be last is met het bouwrijp maken van het eerste gedeelte van het complex voor de bejaardenflats. Als de raad de voorstellen inwilligt, zal over enige tijd begonnen kunnen worden met het bouwrijp maken van 't terrein voor de twee flatgebouwen. De werkzaamheden bestaan uit de door trekking van de reeds aangelegde weg met trottoir langs het Omleidingskanaal over een lengte van ongeveer 130 me ter, het leggen van de nodige riolerin gen, het aanleggen van een bedienings- weg in de noordelijke richting en van een parkeerterrein aan de noordzijde van de te bouwen woningen van plant soenstroken en van verlichting. VEENENDAAL Prof. dr. P. A. van Stempvoort, oud-hoogleraar aan de rijksuniversiteit van Groningen, die de vorige week op ruim zevenenvijf tig jarige leeftijd is overleden, is in al le stilte begraven. Pieter Aalbertus van Stempvoort werd op 10 oktober 1911 uit een handelsfami lie te Veenendaal geboren. Hij bezocht eerst het gemeentelijk gymnasium te Apeldoorn en studeerde vervolgens aan de rijksuniversiteit te Utrecht, daarna aan die te Groningen en promoveerde naderhand op 26 februari 1950 bij prof. dr. J. N. Sevenster aan de gemeente lijke universiteit te Amsterdam op een proefschrift „Eenheid en schisma in de gemeente van Korinthe volgens 1 Ko- rinthiërs" tot doctor in de faculteit van de godgeleerdheid. Nadat de heer Van Stempvoort in 1936 door het provinciaal kerkbestuur van Gelderland was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk en hij eerst nog enke le maanden te Zwolle werkzaam was ge weest als hulpprediker werd hij op 13 december van datzelfde jaar (1936) door ds. C. M. Luteyn, toen nog predi kant van de hervormde gemeente te Groningen en thans emeritus predikant te Groningen, bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Has- kerhorne en Oudehaske in de classis Heerenveen. Op 1 september 1940 verwisselde de thans overleden predikant deze gemeen te met die van Eindhoven, vanwaar hij precies vijf jaar later naar die van De Bilt in de classis Amersfoort ver trok. In deze zijn derde en laatste gemeente werd hem in verband met zijn benoeming tot hoogleraar aan de rijks universiteit te Groningen met ingang van 25 maart 1956 eervolle ontheffing uit het ambt van predikant met de be voegdheden van een emeritus predi kant verleend. Prof. dr. Van Stemp voort was te Groningen de opvolger voort was te Groningen de opvolger van nu wijlen prof. dr. J. Th. Ubbink. aan wie met ingang van 19 september 1955 op zeventigjarige leeftijd emeri taat was verleend en heeft tot 1967. toen hem om gezondsreden eervol ont slag was verleend ongeveer elf jaar te Groningen christelijke letterkunde, in leiding tot en uitlegging van het Nieuwe Testament gedoceerd. Tijdens zijn ambtsbediening als pre dikant van de hervormde gemeente van De Bilt was prof. dr. Van Stempvoort van 1953 tot 1956 ongeveer drie jaar tevens privaat docent aan de rijksuni versiteit te Utrecht voor Capita Selec ta uit de theologie van het Nieuwe Testament. Behalve zijn dissertatie verschenen verder nog van zijn hand: Oud en Nieuw, De Brief aan de Galatiërs; De allego rie in Galaten 4: 21 tot 31 als herme neutisch probleem (een openbare rede); leerboeken voor catechese en godsdien- onderwijs op de middelbare scholen en artikelen en bijdragen in verschil lende periodieken. Zo o.a. in Vox Theo- logica; in Nederlands Theologisch Tijd schrift. Verder was hij ook medewerker aan het handboek voor de prediking en aan Het Oudste Christendom en de an tieke cultuur. Prof. dr. Van Stempvoort had indertijd ook bekendheid als radio spreker. Meermalen heeft hij voor drachten gehouden voor de Nederland se Christelijke Radio Vereniging. VEENENDAAL Op korte termijn is geen verlaging te verwachten van de gastarieven. die in de gemeente Vee nendaal worden berekend aan de consu ment. Dit antwoorden burgemeester en wethouders op vragen, die het raads lid C. van Genderen (CHU) heeft ge steld over de gasprijzen. die in Vee nendaal behoren tot de hoogste die in ons land bestaan. Door de omschakeling op aardgas heeft het gemeentebestuur in feite met de gastarieven geen bemoeiingen meer. De hoogte van de huidige tarieven word bepaald door de ongunstige financiële positie van de NV Nederlandse Gas Maatschappij, die in Veenendaal de gasvoorziening verzorgt, dat als gevolg van de desolate toestand van het bui zennet en de ter vervanging daarvan gepleegde investeringen in de afgelopen jaren met grote tekorten heeft gewerkt. Eind 1968 waren de geactiveerde ver liezen opgelopen tot 1.968.000,-. Dit jaar mag pas een matige winst worden ver wacht, zo delen burgemeester en wet houders mee. De heer Van Genderen had zijn vragen gesteld na het lezen van een publikatie in de Consumentengids. Hij vroeg wat B. en W. konden doen om aan de ongewenste situatie een einde te maken. SCHERPENZEEL Het zwembad in Scherpenzeel gaat op 12 mei open. De voorverkoop van abonnementen op het gemeentehuis is momenteel nog in volle gang. Tijdens de afgelopen winter zijn in het zwembad de nodige vernielingen verricht, die echter nog voor de ope ning door het gemeentepersoneel her steld zullen worden. Ook is inmiddels het parkeerterrein verhard en zijn er nieuwe rijwielrekken aangebracht. voor V»owon^ool 17.30 uur 10550 V^.30u°; 11079 't Zaterd. v. 16.30-17.20 u. Voor R4iai,M 3328 Nwt VoenandooUowag 159 VEENENDAAL De Boslaan in Veenendaal zal worden verbreed. Bur gemeester en wethouders hebben over eenstemming bereikt met 20 eigenaren inzake de aankoop van 21 stroken grond. Er is nog geen overeenstem ming bereikt met 26 eigenaren van 33 stroken grond, die ook nodig zijn om de verbreding te kunnen realiseren. Het college zegt de gemeenteraad ernstige pogingen in het werk te zul len stellen om deze overeenstemming alsnog te verkrijgen en stelt voor om nu reeds de grondstroken aan te ko pen, waarmij het tijdens de onderhan delingen tot een akkoord is gekomen. SCHERPENZEEL De muziekver eniging Caecilia in Scherpenzeel over weegt de aanschaffing van een geheel nieuw instrumentarium. Om deze lang gekoesterde wens in vervulling te kun nen laten gaan zal een beroep worden gedaan op de gehele bevolking. Er zul len verschillende acties worden georga niseerd, zoals bijvoorbeeld een grote verloting, en daarmee hoopt men een belangrijk deel van het benodigde be drag bijeen te kunnen brengen. VEENENDAAL De broodbezor- ging in Veenendaal zal, als alles naar wens verloopt, in augustus van dit jaar gesaneerd worden. De heren J. H. Hiensch en G. Hanient staan op het punt de voorbereidingen hier voor te treffen. Vier jaar geleden was er ook al sprake van sanering, maar dat ging op het laatste moment niet door, omdat een aantal bakkers bezwaren had. „Het zijn juist dié bakkers, die mij nu verzocht hebben de sanering op nieuw ter hand te nemen", zegt de heer Hiensch, eigenaar van bakkerij Henny Hiensch en voorzitter van de Veenendaaise Bakkersvereniging. „Daarom ziet het er nu naar uit dat we medewerking van alle bakkers zul len krijgen. Als dat inderdaad het ge val zal zijn, kunnen we ongeveer in augustus, dus direct na de zomervakan ties, met de sanering een begin maken. Deze week gaan de heer Hament, zelf gepensioneerd bakker, en ik eens pols hoogte nemen in enkele omliggende ge meenten, waar de sanerings-regeling al enige tijd tot ieders tevredenheid func tioneert. Daarna zullen we met alle Veenendaaise bakkers een persoonlijk gesprek voeren en in gezamenlijk over leg 'n zo goed mogelijke regeling trach ten te vinden." De heer Hiensch ziet de sanering als enige uitweg om de bezorging te redden. „De broodbezorging is een mooi iets, maar ik heb er een zwaar hoofd in. De kosten zijn de laatste jaren sterk geste gen, het wordt steeds moeilijker perso neel te vinden dat bereid is door weer en wind te gaan bezorgen en de klan ten maken er tegenwoordig een ge woonte van bij de bakker alleen een half broodje te kopen en andere artike- VEENENDAAL Voor de realise ring van het bestemmingsplan „dra gonder-Zuid" zijn weer oen aantal grondaankopen noodzakelijk. Het be treft een tweetal percelen nabij de Val leistraat. Met de eigenaren is reeds overeen stemming bereikt en B. en W. stellen de raad voor de benodigde kredieten van in totaal f 57.046,- beschikbaar te stellen om tot aankoop te kunnen over gaan. len als beschuit en koek bij de kruide nier te halen." „Er zal bij de invoering van sanering vooral goed op toegezien moeten wor den dat alle bakkers hun vroegere om zet behouden", aldus de heer Hiensch. Verder heeft het zowel voor de bakkers als voor de klanten veel voordelen. „De bakker heeft straks alle klanten bij el kaar zitten en dat bespaart tijd en heen-en-weer rijden. Voor de klanten heeft dat het voordeel dat ze hun brood vroeger bezorgd krijgen." VEENENDAAL Over drie weken zal Veenendaal een heel ander aanzien hebben dan gewoonlijk. De binnenstad vooral zal een sfeer ademen die door gaans alleen in zuidelijker streken kan worden geproefd. Maar iets van die zui delijke streken is dan ook overgewaaid naar Veenendaal, gedurende de Italië- Week, die de winkeliersvereniging organiseert van vrijdag 30 mei tot en met zaterdag 7 juni. Medewerking aan deze reclame-actie wordt verleend door het Italiaanse Instituut voor de Buitenlandse Handel en het Italiaanse Verkeers bureau. De deelnemende winkeliers dragen al len bij tot het scheppen van een omge ving die sterk zal afwijken van het stadsgezicht van alledag. Overal zullen Italiaanse vlaggen verschijnen, en dwars over de Hoofdstraat verschijnen spandoeken met teksten die de Ita- lië-Week begeleiden. In de winkels, die speciale aandacht zullen besteden aan de Italiaanse arti kelen uit hun assortiment komen zes tien verschillende affiches te hangen, zowel in als buiten de etalages, die overigens ook extra verzorging mogen verwachten, in verband met een eta lagewedstrijd. waarbij het publiek moet uitmaken welke uitstalling het best in de smaak valt. Bij deze wed strijd kan het winkelende Veenendaal een mooie prijs tegemoet zien, een tiendaagse reis naar Italië voor twee personen. In totaal zijn er drie van zulke reizen beschikbaar. De twee overige worden „weggegeven" op de zaterdagen 31 mei en 7 juni, tussen andere geschenken, die zoals in de be kende weekend-acties door de deelne mers aan het publiek worden uitge reikt. De opening van de Italië Week wordt op vrijdagavond 30 mei om zeven uur in het raadhuis verricht door burge meester Bode. Bovendien bestaat de kans dat een vertegenwoordiger van de Italiaanse ambassade in Nederland daarbij aanwezig zal zijn. Zodra de Nederlandse en Italiaanse vlaggen bij het raadhuis zijn gehesen, en de Scheepjeswolharmonie de beide volks liederen "ten gehore hééft gebracht gaat de stoet, met muziek voorop de binnenstad in, nadat op het Raadhuis- VEENENDAAL In het complex „Het Franse Gat" zal geen school worden gebouwd voor de Vereniging voor Christelijk Nationaal Onderwijs in Veenendaal. zoals al sinds 1959 in de bedoeling heeft gelegen. De bouw gaat niet door in verband met de fusie van deze vereniging met de Vereniging tot Bevordering van Christelijk Onder wijs, die op 1 januari van dit jaar zijn beslag kreeg. Ook maakt het in werking treden van de Mammoetwet het stich ten van de school niet urgent. Een en ander delen B. en W. de raad in een nota mee. Tevens wordt bekend gemaakt dat het bestuur van de Her vormde lagere scholen en het bestuur van de Vereniging tot Bevordering van Chr. Nat. Onderwijs hebben besloten een nieuwe stichting in het leven te roepen, die de te bouwen school in complex „De Molenbrug" zal gaan ex ploiteren. plein eerst nog een muzikale show is opgevoerd. De winkeliersvereniging doet alle moeite de Italië Week voor Veenen daal (en zichzelf) zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Het verpakkings materiaal dat in die perioden wordt gebruikt, zal zijn aangepast aan de sfeer, scholen worden waarschijnlijk ingeschakeld, en hotels is verzocht speciale menu's samen te stellen, met bij uitstek Italiaanse gerechten en wijnen. Alle lagere scholen is ver zocht mee te werken aan de organisa tie van een expositie van werkstukken, die door leerlingen zijn vervaardigd, en die iets met Italië te maken moeten hebben. Bovendien is de winkeliers vereniging van plan voor de hoogste klassen films over Italië te vertonen, die beschikbaar worden gesteld door het Italiaanse verkeersbureau. De organisatoren zijn naast dit al les nog voornemens de deelnemers aan de actie stalletjes in de buiten lucht te laten maken, waardoor enigs zins het beeld van een schilderachtige Italiaanse markt wordt geschapen. Ook mag een muziekprogramma mid den in de week worden verwacht. Waarom de week wordt georgani seerd verklaart de voorzitter van de winkeliersvereniging, de heer J. H. van Schuppen: „Het assortiment dat in de Veenendaaise winkels momen teel wordt aangeboden, is zodanig in ternationaal georiënteerd, dat nu zelfs speciale propaganda kan worden ge maakt voor Italiaanse artikelen..." ECHTELD Door de Oranjever eniging „Echteld" wordt er zaterdag 10 mei a.s. een puzzelrit georganiseerd, voor bromfietsen, auto's e.d. De rit die is uitgezet door de heer A. Waals, E. Was, en D. v. Beem gaat door de dorpen Echteld en IJzendoorn. Er zijn voor de puzzelaars fraaie prijzen te winnen in de vorm van be kers en medailles. De start vindt plaats bij het Wapen van Balveren tussen 17 en 18 uur. Vanaf half vijf kan men zich laten inschrijven. De inschrijfgelden bedragen voor auto's f 3,- voor niet-leden en f 1,- voor leden. Bij de bromfietsen is dit respec tievelijk f 2.50 en f 1,-. VEENENDAAL De dienst gemeentewerken in Veenendaal heeft de plan nen voor het bouwrijpmaken van het eerste gedeelte van het koopcentrum- Veenendaal zover uitgewerkt, dat op korte termijn tot de aanbesteding van de werken kan worden overgegaan. Burgemeester en wethouders stellen de ge meenteraad voor het hiervoor benodigde krediet beschikbaar te stellen. De werkzaamheden, die voor de reali sering van de eerste fase van het pro ject noodzakelijk zijn omvatten o.m. het maken van verharding rond gepro jecteerde bouwwerken (ten westen en noorden van het raadhuis), de aanleg van een deel van de verbindingsweg van de Brpuwersstraat naar de Tuin straat en de aanleg van geprojecteerde parkeerterreinen aan deze weg. Verder SCHERPENZEEL Bejaarden in Scherpenzeel. die Hen deelnemen aan de bejaardentoc op 3 juni kun nen zich daarvoor dinsdag 13 mei opgeven vanaf 's avonds 7 uur in de Holevoetschool. zullen parkeerterreinen worden aange legd in het noordoostelijk gedeelte van het complex. Ook zal bij de realisering van de eer ste fase een voorlopige voetgangersver binding worden gemaakt tussen de Hoofdstraat en de plaats van het „Koopcentrum-Veenendaal". Daartoe zullen de panden Hoofdstraat 40, 42 en 44 moeten worden afgebroken. Ook het OCB-gebouw en het Rodekruisge- bouw zullen worden gesloopt. Het colle ge heeft met hetb estuur van het Vee nendaaise Rode Kruis in principe over eenstemming over een en ander bereikt. In de juni vergadering van de raad zul len door B. en W. vermoedelijk met be trekking tot het nieuwe onderkomen van het Rode Kruis, de nodige voor stellen worden gedaan. De werken voor het bouwrijpmaken zullen in het openbaar worden aanbe steed. De kosten kunnen, volgens B. en W., worden gedekt en gefinancierd uit de opbrengst van de grondverkopen. OCHTEN Terwijl alle aandacht de laatste tijd gevestigd is op de twee de veerpont van Tiel die onlangs in de vaart kwam klinkt op een andere plaats het geklop van hamers met hetzelfde doel: op de NV Scheepswerf Janssen in Druten wordt naarstig ge werkt aan een veerpont, welke inden- tiek is aan de „Stad Tiel". De nieuwe pont wordt gebouwd voor de over steek Ochten-Druten. Deze veerpont zal de derde zijn, welke op het genoemde traject gaat varen. De toename van het verkeer maakt dit noodzakelijk. Wanneer in juni van dit jaar de laatste hand aan het vaartuig gelegd wordt, zal de bouw ongeveer een jaar geduurd heb ben. Doordat de pont via hetzelfde ont werp als de „Stad Tiel" wordt ge bouwd, kan hij bij intensief verkeer ingezet worden bij Tiel. Een ander voordeel is het gezamenlijke onder houd (eventuele reparaties). Ook deze derde veerpont zal geëx ploiteerd worden door de Provinciale Waterstaat Gelderland, welke voor de bouw ook opdracht heeft gegeven. VEENENDAAL Op de eiermarkt te Veenendaal werden gisteren 49.000 eieren aangevoerd. De prijzen waren: grote eieren 12 13 gulden per 100 stuks, kleine eieren 9 11 gulden per honderd stuks. De handel was matig.

De Vallei | 1969 | | pagina 3