Anti-Sovjet demonstraties in Tsjechische stad Pilzen Griekse kwestie in dee. weer aan de orde lpede_Tlj Amnestie in N.-Ierland CENTRUM WIL POHER ALS KANDIDAAT Zwitserse Garde legt eed Essi D iservue steeds Bier Brandt: Bonn niet achter jaspanden van De Gaulle PASHA Aanval Moskou op Mao Er zijn weerbarstige vaders 3 gewonden45 arrestanten Nieuwe zuiveringen in pers Protestanten in Oost-Duitsland breken met West-Duitsers Cult, revolutie kan nog eeuw voortgaan Fransen blijven Nasser steunen Kamerlid vraagt naar landelijk alarmnummer Reeks schertskandidaten Pueblo-mannen niet voor de krijgsraad 6.000 melaatsen Universiteit in Portugal dicht Oude tunnel in Antwerpen voor zwaar vervoer dicht HEDEN DEBATTEN EUROPEES PARLEMENT ZUIVERING maar er zijn alleen maar lieve moeders en lieve moeders zijn op moederdag een elektrische pede snijmachine waard KLAAGZANG in vacu-pak FILTER-GEMALEN EXCLUSIEF VOOR Nog zes EUROPEES PLAN VOOR REUZEN-COMPUTER GESTOLEN WAPENEN GEVONDEN mïi urn a' in "U'W twwv- (BW*! •t&W' WOENSDAG 7 MEI 1969 v ADVERTENTIE 3fc A Gisteren is het 20-jarig bestaan van de Raad van Europa herdacht tijdens een bijeenkomst in Westminster. Hier v.l.n.rOnorovoli Mario Zagari, de Italiaanse staatssecretaris voor Buitenlandse Zaken; dr. Walter Hallstein, president van de Europese beweging; Sir Geoffrey de Freitas, president van de raadgevende vergadering van de Raad van Europa (hij is voorzitter van de bijeenkomst) en Per Federspiel, voormalig president van de RVE. LONDEN Het ministercomité van de Raad van Europa heeft dinsdag in meerderheid besloten, de beslissing of Griekenland uit de organisatie moet worden gewerkt, uit te stellen tot de komende vergadering van het comité in december. De stemming gaf de volgende uit slag te zien: veertien landen stemden voor uitstel, twee tegen en twee ont hielden zich van stemming, Frankrijk en Zwitserland onthielden zich, Grie kenland en Cyprus stemden tegen. Het compromis dat de ministers be reikten was opgesteld door de West duitse, Italiaanse en Engelse ministers ▼an Buitenlandse Zaken. De Scandinavische en Nederlandse minsters hadden bij het comité gepleit voor een onmiddellijke beslissing over Griekerüands lidmaatschap. De ministers hebben Griekenland hun bezorgdheid kenbaar gemaakt over de situatie in het land. Zij hebben de commissie voor de rechten van de mens opdracht gege ven, haar onderzoek naar de politieke vervolging en mishandelingen die in Griekenland zouden plaatshebben te bespoedigen, zonder echter een datum te stellen. De kwestie zal door de ministers tij dens hun vergadering van december opnieuw worden besproken. Het Europees parlement zal heden in Straatsburg een debat houden over de gevolgen van de huidge politieke toe stand in Griekenland voor de werking van de associatie met dat land. Basis voor het debat is een rapport van de Italiaanse christen-democraat Scaras- cia-Mugnozza, waarin een ontwerp-re- solutie is opgenomen die de in Grieken land toegepaste methoden en middelen om de macht te verkrijgen en te hand haven, veroordeelt. Deze resolutie doet verder een plech tig beroep op de Griekse regering om de grondwet onverwijld volledig toe te passen, de uitzonderingstoestand spoe- ADVERTENTIE dig op te heffen en in elk geval in 1970 parlementsverkiezingen te houden met de grootst mogelijke waarborgen voor de vrijheid van meningsuiting, vereni ging en stemrecht. De resolutie dringt er voorts op aan, geen enkele ontwik keling aan de associatie te geven, tot dat de voorwaarden voor een normaal democratisch bestel in Griekenland weer zijn hersteld. PRAAG Meer dan 2000 Tsjechen, van wie sommigen Amerikaanse en Brit se vlaggen meedroegen en anderen stenen naar de politie gooiden, zijn maandag avond in Pilzen een serie demonstraties begonnen. Deze stad in West Bohemen werd precies 24 jaar geleden bevrijd van de Duitsers, door het Amerikaanse leger. Berichten die uit Pilzen binnenkwamen, meldden dat drie afzonderlijke beto gingen uit de hand liepen en dat 395 man politie nodig was om met twee water kanonnen de orde te herstellen en het verkeer te regelen. Er werden 45 betogers gearresteerd of vastgehouden voor ondervraging en drie politiemannen gewond, aldus Tsjechoslowaakse zegslieden. In Praag heeft het partijblad Rude Pravo de schuld voor de wanordelijkheden toegeschreven aan „misdadige elementen'' die „tegen de staat gerichte acties aanwakkerden". In berichten uit Pilzen wordt gezegd dat de deelnemers in hoofdzaak studen ten en fabrieksarbeiders waren, die hun ongenoegen lucht gaven over de her nieuwde pro-Sovjet politiek van Praag en de pogingen om de rol van de wes telijke geallieerden in de tweede we reldoorlog te minimaliseren. De onrustige avond begon met een officiële plechtigheid ter herdenking van de Tsjechische opstand in 1945 te gen de Duitsers in de laatste dagen van de oorlog. De vlaggen van de Sovjet- Unie, Engeland en Amerika werden ge hesen op het gedenkteken van nationaal verzet op het vredesplein en er werden kransen gelegd. Er werden echter vijf Tsjechen gear resteerd, omdat zij geprobeerd zouden hebben deel te nemen aan de plechtig heid met Britse- en Amerikaanse vlag gen, die hun ontnomen werden. Tijdens een van de inbeslagnemingen begonnen de Tsjechen in spreekkoor de minister van Binnenlanfse Zaken Jan Pelnar te honen. Zij riepen tegen de politie: „Pel nar jongens, jullie doen je werk goed". Ongeveer 1500 Tsjechen zetten een te- genviering op touw op 't drukste kruis punt van de Ludvik Svoboda Avenue en de straat van de eerste mei. Zij leg den Amerikaanse vlaggen en portretten van wijlen de eerste president van Tsjecho-Slowakije, Thomas G. Masaryk en wijlen de minister van Buitenlandse Zaken Jan Masaryk bij de overblijfse len van een gedenkteken voor het Ame rikaanse leger. Het gedenkteken werd in de Stalin-tijd ontmanteld. Tegen het vallen van de avond ver spreidde de politie de menigte maar er verzamelde zich een nieuwe menigte LONDEN De Westduitse vice-kan- selier Willy Brandt heeft volledige Duitse steun toegezegd aan het Britse lidmaatschap van de EEG, maar waarschuwde voor het uitoefenen van druk op Frankrijk in deze kwestie. De leider van de Duitse sociaal-de mocraten noemde de suggesties dat de regering in Bonn zich verscholen had achter de jaspanden van ex-president De Gaulle inzake de toelating van En geland tot de EEG „ongepast en on houdbaar". De Frans-Duitse vriendschap heeft haar wortels in de volkeren zelf en blijft een eerste vereiste voor de een making van Europa", aldus Brandt aan een lunch van de buitenlandse persvereniging. „Wij hebben eveneens belangstelling voor vriendschap met Engeland en de vitale nationale en gemeenschappelijke belangen spreken zich uit ten gunste van vergroting van de basis voor Euro pese samenwerking." Brandt sprak openlijk over de gevol gen van het heengaan van De Gaulle in verband met de toekomst van de EEG en merkte op, dat weinig gedaan kan worden voordat een nieuwe Fran se president en regering geïnstalleerd zijn. „Al degenen die ernstig belangstel len in het bewerkstelligen van het Brit se lidmaatschap van de EEG en in grotere Europese gemeenschap moe ten op het ogenblik proberen, alles te vermijden wat in Frankrijk opgevat kan worden als druk of tussenkomst door een van de andere partners." Tegen het einde van 1969, aldus Brandt, kunnen veel dingen er anders uitzien. Maar alle landen, ook Frank rijk, hebben tijd nodig zich te organi seren. In antwoord op een vraag zei Brandt, BELFAST, (Noord-Ierland) Noord-Ierland heeft amnestie afgekon digd voor „alle politieke gevangenen". Een van de eersten die vrij gelaten werd was de extremistische protes tantse leider, dominee Ian Paisley. „Wij moeten de nieuwe regering een kans geven het land weer tot het nor male terug te brengen", aldus Paisley, toen hij uit de gevangenis in Belfast kwam. Hij had toen twee maanden van zijn straf van zes maanden uitgezeten. De amnestie was de eerste grote be slissing van het drie dagen oude kabi net dat gevormd werd door premier James Chichester-Clark. Hieronder vallen 133 mensen, van wie er enkele al in de gevangenis zaten en anderen die hun proces afwachtten we gens overtredingen begaan in de afge lopen acht maanden van onlusten over de burgerrechten. De plegers van sabotage vallen niet onder de amnestie. Ds. Ian Pailsey, de leider van de extremistische protestan ten, is op grond van de maatregel in vrijheid, evenals zijn medewerker, ma joor Buting. Bernadette Devlin, het jeugdige vrou welijke Lagerhuislid, zal van rechts vervolging worden ontslagen. Zij had zich anders binnenkort voor een recht bank moeten verantwoorden wegens deelneming aan betogingen. dat West-Duitsland en andere lidstaten van de West-Europese Unie (W.E.U.) de raadzaamheid bespreken van het uitstellen van de volgende ministerbij eenkomst die in Den Haag gehouden zal worden tot na de Franse verkie zingen van volgende maand. De Fransen hebben de vergaderingen van de W.E.U. geboycot. BERLIJN Alle acht Oostduitse re gionale protestantse kerken hebben be sloten tot oprichting van een federatie welke los staat van de Duitse Evange lische Unie waarin ook de Westduitse protestanten vertegenwoordigd zijn. Dit betekent formeel het einde van de laatste overgebleven contacten In geheel Duitsland. In de praktijk had het Oostduitse bewind reeds na de bouw van de Berlijnse muur in 1961, de contacten tussen de kerk in Oost en West verbroken. Verder beschreef de Berlijnse bisschop dr. Kurt Scharf de oostelijke federatie als een noodzake lijkheid voor de kerken om op afdoen de wijze een gesloten front tegenover het Oostduitse communistische bewind te vormen. De federatie was noodzakelijk ge worden als gevolg van de nieuwe com munistische grondwet, waarbij het de Oostduitse kerken verboden werd lid te zijn van de traditionele Duitse Evan- gelistische Associatie (E.K.D.). De Evangelische persdienst in West- Berlijn heeft bevestigd, dat de regiona- lè kerk van Thüringen als laatste in Oost-Duitsland voor de nieuwe federa tie heeft gestemd. De resolutie over de oprichting van de Oostduitse federatie legde de na druk op „de speciale gemeenschap van de gehele protestantse kerk in Duits land". Bisschop Scharf heeft journalis ten gezegd, dat de toekomst moet le ren hoe de kerkelijke contacten buiten Oostduitsland gehandhaafd zullen wor den. Hij legde er de nadruk op dat het niet de bedoeling was het Oostberlijn- se communistische bewind te provoce ren, maar dat de federatie „ernstige" besprekingen tussen de kerk en staat beter mogelijk zou maken. 80 procent van de 17 miljoen Oost duitsers, zijn protestanten. HONGKONG De culturele revolu tie kan nog wel 50 a 100 jaar duren, heeft radio Peking verklaard, 'n hoofd artikel aanhalend uit de Rode Vlag, een orgaan van de Chinese communistische partij. In die tijd, aldus het hoofdartikel van Rode vlag, zal er voortdurend gevoch ten worden tegen de klassevijanden, waarbij de tactiek van 't aannemen van een houding van „uiterst links", tenein de de maoïstische gelederen in verwar ring te brengen, in het bijzonder be streden moet worden. van ongeveer 2000 mensen op dezelfde plaats, laat in de avond. De deelnemers gooiden de politie met stenen en bewoners van huizen in de omgeving smeten bloempotten naar hen vanuit hun ramen temidden van ge fluit en gejoel. Na enig handgemeen slaagde de politie er opnieuw in de wijk af te sluiten. Bij deze laatste demon stratie werden 34 mensen gearresteerd, aldus de zegslieden. De hoofdredactie van het partijblad in Ostrava, is weggezuiverd omdat zy na gelaten heeft strijd te voeren tegen anti-Sovjet en anti-communistische in vloeden. CTK, het Tsjechoslowaakse persagentschap, maakte de zuivering bekend van de hoofdredactie van het blad Nova Svoboda (nieuwe vrijheid). Sedert de Sovjet-invasie van verleden jaar augustus heeft het blad zich ver zet tegen pogingen van de oude garde, de Sovjetgezinde politici, censuur uit te oefenen. CTK zei, dat de hoofdredacteur, La- dislaf Bublik en z'n waarnemend hoofd redacteur, Miroslaf Solevic en de secre taris van de hoofdredactie, Ladislaf Vy- mazal door de regionale partijcommis sie van hun functies ontheven zijn. Het bureau voor de Tsjechische pers en voorlichting heeft vandaag de ver dere publikatie van de „studentske listy" het Boheems-moravische studenten weekblad verboden. Een bitter artikel in Rude Pravo, het orgaan van de Tsjechoslowaakse com munistische party, maakt melding van een sterke aifti-sovjet stemming van de leerlingen en de leraren. „Onze gelederen waren en zijn nog steeds aangetast door het vergif van anti-Sovjetisme en chauvinisme en wat nog erger is sommige collega's verge ten, dat zij staatsemployés zijn en ver spreiden hun twijfelachtige ideeën on der de studenten, die aan hen zijn toe vertrouwd, aldus het artikel van een leraar uit West-Bohemen. De -toestand is zo, dat bij de minste vermelding van de Sovjet-Unie er gezoem in de klassen ontstaat. De schrijver klaagt erover dat de leerlingen nog steeds in signes dragen met de namen van Svo boda en de vroegere partijleider Alex ander Dubcek. Hij schrijft, dat de man, die het ergst twijfelt aan de partijpolitiek en het meest anti-Sovjet is als de grootste progressief wordt beschouwd. CAIRO De Franse minister van Buitenlandse Zaken Michel Debré heeft de regering van Egypte de verzeke ring gegeven, dat Frankrijk ongewij zigd zijn politiek ten opzichte van het Midden-Oosten zal blijven voortzetten en daarbij naar een vredelievende op lossing van de crisis in het Midden- Oosten blijven streven, die gebaseerd is op de resolutie van de Veiligheids raad van de Verenigde Naties van no vember 1967. Deze boodschap van minister Debré is aan de Egyptische minister van Bui tenlandse Zaken Mahmoud Riad over handigd tijdens een onderhoud tussen hem en de Franse ambassadeur in Cairo dat 90 minuten heeft geduurd. Frankrijk blijft eisen, dat de resolu tie van de Veilgheidsraad zal worden uitgevoerd en dat Israël zijn troepen uit de bezette Arabische gebieden dient terug te trekken. Er is geen wijziging in de houding van Frankrijk ten op zichte van het Midden-Oosten. Zo wordt de boodschap van minister Debré aan gehaald door het Egyptische persbu reau „Het Midden-Oosten". „Frankrijk zal blijven werken voor de handhaving van zijn goede betrek kingen met de Arabische landen en zal het standpunt van de Arabieren blijven steunen wat betreft de uitvoering van de resolutie van 1967". DEN HAAG „Wat zijn de moei lijkheden dat Nederland thans nog niet over één landelijk uniform alarmnum mer beschikt?" Het Tweede-Kamerlid Kleisterlee (kvp) vraagt dit aan minis ter Bakker (Verkeer en Waterstaat). Hij vraagt de bewindsman of deze het belang inziet van een dergelijk nummer, hoe dit in andere landen is geregeld, of sinds 1960 over dit onder werp besprekingen worden gevoerd en hoeveel tijd nog nodig is voordat een landelijk alarmnummer zal zijn ge realiseerd. PARIJS Er wordt zware pressie uitgeoefend op de waarnemend president Alain Poher, om zich kandidaat te stellen voor de Franse presidentsverkiezingen. De radicaal-socialisten deden dit gisteren in een motie van hun party. Het gehe- 4 le Centrum voegde zich daarby by monde van zyn voorzitter DuhameL Poher aal pas aan het einde van deze week een beslissing nemen. Vermoedelijk wil hij eerst van de socialisten weten of zij Defferre zouden handhaven wanneer hijzelf zich kandi daat zou stellen. Zouden zij dit doen, dan voelt Poher niets voor een kandida tuur, wetende dat hij dan in de eerste ronde zou worden uitgeschakeld, hetzij door Deferre, hetzij door de communist Duclos. Er is op het ogenblik tussen de radicalen, het centrum en de nieuwe socialistische partij geheim overleg hier over gaande. Inmiddels regent het kandidaten voor het presidentschap. Niet alleen de Gaul list Pompidou, de socialisten Defferre en Rocard en de communist Duclos staan aan de start voor de wedloop. Er zijn nog zes anderen. Alain Krivine (27), leraar aan een van de Parij se lycea. Hij was een van de grote gangmakers van de meirevolutie in 1968. Hij is bovendien de leider van de trotskistische beweging in Krankrijk en als zodanig bestuurslid van de Vier de Internationale. In juni 1968 werd hij gearresteerd, beschuldigd van het oprichten van een verboden vereniging. Maar daar voor is hij nooit veroordeeld. Hij weet, dat hij geen ernstige kansen heeft om gekozen te worden. Georges Maniglier (62), een advocaat uit Nice. Hij is een voorvechter van op heffing van genationaliseerde bedrijven, van de totale seksuele vrijheid en ver vanging van de echtscheidingsprocedu re door een simpele formaliteit voor de ambtenaar van de burgerlijke stand. Louis Ducatel (63), oud-vice-voorzit- ter van de Parij se gemeenteraad. De ze ingenieur is ook voor een versterking van de particuliere onderneming tegen over de staatsbedrijven, voor een vol ledige belastinghervorming en voor een algehele decentralisatie van de open bare en economische macht in Frank rijk. Marcel Locquuin (46), voorzitter van de departementale afdeling van de po- LONDEN Vijf Europese compu terfabrikanten (waaronder Philips) be- kyken of zy samen een reuzen-compu ter kunnen bouwen. Deze zou in 1980 voor het experimenteel gebruik klaar moeten zijn. Aan dit project nemen deel: Compa- nie Internationale Informatique (Frank rijk), Siemens en Telefunken (beide uit West-Duitsland), Olivetti (Italië) en Philips. Gisteren is ook dc Britse groep van computerfabrikanten International Computers Limited uitgenodigd om aan het gesprek over deze computerstudie deel te nemen. Het is nog niet bekend of de Britse groep, waarin de Engelse regering voor dertien procent deelneemt, aan deze Europese computer gaat mee doen. Een zegsman van Philips deelde gis teravond mee, dat het gesprek over een eventuele samenwerking nog in volle gang is. Welk type computer men gaat bouwen en hoe groot de inbreng van elke fabrikant zal zijn, is daarom nog niet bekend. WASHINGTON De bemanning van het Amerikaanse spionageschip Pueblo zal niet voor de zeekrijgsraad verschij nen. Dat besluit heeft de Amerikaanse minister van Marine, John Chaffee, genomen. Hij vindt dat de mannen, wier schip op 23 januari 1968 door Noordkoreaanse zeestrijdkrachten werd buitgemaakt, genoeg narigheid hebben gehad. Een commissie van onderzoek had aanbevolen om de commandant van het schip, Bucher, en de man die ver antwoordelijk was voor 't verkennings- werk, Harris, voor de zeekrijgsraad te brengen en de eerste officier een be risping te geven. De commissie was tot de overtuiging gekomen dat de bemanning, door zich niet tot het bittere einde teweer te stellen tegen de Noordkoreaanse over weldigers, zich onwaardig had gedragen en derhalve gestraft moest worden. MADRID Spanje is een van de landen van Europa, waar, evenals in Portugal en in Griekenland, de me laatsheid het meest verbreid is. Dit heeft de directeur van een Spaans zie kenhuis voor melaatsen dinsdag in Ma drid bekendgemaakt. Er zijn op het ogenblik in Spanje 6.000 melaatsen. A Op het San Belvedereplein van Va ticaanstad hebben 24 leden van de Zwitserse Garde de eed van trouw ge zworen. Traditiegetrouw leggen elk jaar de rekruten met een hand gehe ven en de ander op de vlag, de eed af op de verjaardag van de laatste slag van de Garde, toen paus Clemens II verdedigd moest worden tegen Keizer Karei V op 6 mei 1527. De plechtigheid had plaats in stromende regen. litieke stroming „Technique et Démo cratie" in Nièvre. Deze politieke stro ming komt veel overeen met D'66 in Nederland. Professor Guy Héraud (59), uit Straatsburg. In zijn programma heeft hij opgenomen de afschaffing van het centrale gezag, vervanging van het ka pitalisme door economische collectivi teiten en de stichting van een Europese federatie. Jean Barret (46), die zich bezig houdt met het restaureren van oude kastelen. Hij heeft geen ander program ma dan dat hij voor iedereen alle goeds wenst. Hij zegt, dat degenen die van een goede tafel en een goed glas wijn houden, gelukkige mensen zijn, zodat het de moeite waard is daarnaar te streven. In de eerste plaats dient dat de president van de republiek te doen. Deze laatste vijf kandidaten beweren geen lid te zijn van enige politieke par tij. MOSKOU Radio-Moskou heeft to een uitzending in het Chinees een hef tige aanval gedaan op de Chinese par tijleider Mao Tse-toeng en hem be schuldigd van het afslachten van dui zenden mensen. „Mao's weg naar de macht is gepla veid met het bloed van duizenden op rechte communisten, onder wie velen van zijn oude kameraden", aldus de radio. In december 1927 zou Mao in de ber gen van Tsjinkiang 4300 soldaten heb ben laten vermoorden, omdat hij ze on betrouwbaar achtte. In het voorjaar van 1931 doodde hij de commandant van een „bevrijd" gebied en honder den militairen. In december van dat zelfde jaar zou hij in de provincie Kiangsi 170 vooraanstaande leden van de partij hebben laten doden. In Mao's campagne tegen de „rechts- gezinden" zijn honderdduizenden men sen afgeslacht, aldus radio Moskou. Volgens de Russische radio heeft de propagandamachine van Mao voortdu rend getracht zijn misdaden te verber gen. „Maar eens zal de waarheid aan het licht komen en dan zal Mao Tse- toeng de straf krijgen die hij ver dient." COIMBRA (Portugal) De Portuge se regering heeft de Coimbra universi teit de oudste van Portugal geslo ten vooruitlopend op de examens in ju ni. Het besluit werd genomen nadat de universiteitssenaat was gehoord. Het besluit volgt op een zenuwoorlog tussen de studenten en de overheid, waarbij de studenten zich op het stand punt stelden dat zij slechts colleges wil den bijwonen ter bespreking van hun grieven. De studenten eisen opheffing van de schorsing van 15 studenten die zich oneerbiedig zouden hebben gedra gen tegenover president Americo Tho mas toen deze op 17 april de universi teit bezocht. Zij eisen ook hervorming van het leerprogramma en medezeggen schap. De studenten hielden tal van protest vergaderingen tijdens de 15-daagse boy cot, waarvan sommige door 5.000 stu- den en een aantal professoren werden bijgewoond. Zij volhardden in hun boy cot, zelfs nadat de minister van Onder wijs José Sraiva voor de TV had geëist, dat zij onmiddellijk het bezoek aan de colleges zouden hervatten. Dit soort ver zet is zeldzaam in Portugal. Politie werd gestationeerd in de universiteit, maar zij greep niet in bij de studenten vergaderingen. ANTWERPEN Na de opening van de Antwerpse E-3 tunnel op 31 mei wil de havenstad het zware verkeer weren uit de oude tunnel. Na 1 juni zal die tunnel slechts mogen worden gebruikt door personenauto.s en vrachtwagens waarvan het gewicht minder is dan 1,5 ton. KARLSRUHE Een woordvoerder van het openbaar ministerie heeft in Karlsruhe verklaard, dat federale agen ten een aantal voorwerpen hebben ont dekt die werden gestolen tijdens de aanval in januari op een amunitie-op- slagplaats van het Westduitse leger. Volgens de woordvoerder hebben de federale agenten die een onderzoek in stellen naar de aanval op het depot van het Westduitse leger bij Lebach, bij de Franse grens, dinsdag vroeg een aan tal wapens opgegraven die volgens hen tijdens deze aanval werden gestolen. Bij de aanval op 20 januari werden vier Duitse soldaten gedood en een gewond. De wapens die werden opgegraven in een bosje nabij de Franse grens om vatten ondermeer twee geweren «n een hoeveelheid amunitie. ADVERTENTIE Alles voor uw

De Vallei | 1969 | | pagina 7