Late treffer van Roggeveen ontketende enorm enthousiasme Godbout in Canadees team voor Davis Cupwedstrijd Kessler kon eindelijk eens breeduit lachen Nederlandse aanvalsdrift leverde te weinig rendement op door falen van schutters Laver verslagen door Emerson Stand in groep 8 Tiende schaakpartij werd uitgesteld Pingeon verdedigde leiderspositie goed Aanvoerder Deens elftal naar Duitsland Grote prijs van Nederland in Norg Als een sneltrein Volhardend Grandioos Steeds verder Geen risico Doorzichtig Enorme conditie SPORT IN 'T KORT DONDERDAG 8 MEI 1969 Dolgelukkig met de overwinning verlieten Jan van Beveren, Wim Suurbier en Wim Jansen (v.l.n.r.) het veld van het Feijenoordstadion. helft de opzet van de aanvallen plaats had. Steeds maar weer werd de op bouw vanuit het middenveld, die overi gens vaak voortreffelijk was, besloten met een hoge bal naar het Poolse ver dedigingscentrum, waar altijd wel enke le tegenstanders klaar stonden om de situatie te klaren. Want de Polen bleken meesters in het afschermen van de te genstander en in het uit de verdediging razendsnel overschakelen op de aan val. Ze beschikten in Kostka bovendien over een doelman van uitzonderlijke klasse. De snelheid van mannen als Szoltysik en Lubanski hield steeds weer 't gevaar in van een onverwachte over rompeling van de Nederlandse defensie, maar gezegd moet worden, dat de ach terste linie van ons nationale team een voortreffelijke wedstrijd speelde. Voor al Suurbier deed het bijzonder goed, al bleek hij in de tweede helft iets terug te vallen doordat hij zich voor de rust als aanvallende recht verdediger wat te veel had gegeven. Jan van Beveren kreeg door het goede spel van de ach terste linie niet zo gek veel te doen, maar op de momenten, waarop hij in actie moest komen demonstreerde hij toch grote doelmanskwaliteiten. Bijzon der sterk speelde voor de rust op het middenveld en achter de aanval Aja- cied Tonny Pronk. Op links deed Rijn- ders van Go Ahead ook vaak voortref felijk werk, maar zijn vervanging door de Feijenoorder Jansen na de rust had geloven wij toch meer aanvalskracht, althans meer steun voor de aanval, ten gevolge. Rijnders werd, zo verklaarde bondscoach Kessler na afloop, vervangen omdat hij een vrij ernstige oogwond en mogelijk een lichte hersenschudding had opgelopen toen hij een bal tegen zijn hoofd kreeg. v. Hanegem moest wegens maagklachten zijn plaats afstaan aan Roggeveen. Sterk, zeer sterk zelfs, speel de Rensenbrink in de Nederlandse aan val, terwijl Pahlplatz van FC Twente eveneens op een goede wedstrijd kan terugzien. Van Hanegem en Van Dijk echter, we schreven het hierboven reeds Nederland Bulgarije Polen Luxemburg AMSTERDAM Als een granaat spatte al in de tweede minuut van de strijd een kogel van Pronk op het li chaam van de Pool Winkler uiteen en nog in dezelfde minuut ging doelman Kostka in z'n volle lengte naar de uiter ste hoek om met een vuistafweer een omhaal van Pahlplatz onschadelijk te maken. „Dat belooft wat", dachten de toeschouwers op de, kale plekken ver tonende, tribunes van de Feijenoord- kuip. Ze leken niet te worden teleur gesteld, want nog geen minuut later kreeg Van Dijk als op een presenteer blaadje een kans aangeboden van Ton ny Pronk, die in een weergaloze rush twee tegenstanders op rij de verkeerde kant had uitgestuurd, Pe bal verdween na het mislukte schot van Van Dijk in de rangen in de nabijheid van de cor- nervlag. Maar och, het zou slechts een kwestie van tijd zijn alvorens de Pool se verdediging onder de enorme aan valsdrift van onze landgenoten zou breken. Tenminste, dat dacht men. Die aanvalsdrift veroorzaakte wel moeilijkheden, maar geen paniek in de Poolse afweer. Ook niet, toen Van Dijk uit een voorzet van Van Hane gem opnieuw een bijna niet te missen kans kreeg, doch de bal slechts nakeek in plaats van zijn hoofd eronder te zet ten. Maar het was in deze periode vooral Tonny Pronk, die het Poolse doel on der vuur nam en... de grote pechvogel bleek. Drie-, viermaal zoefde de bal met enorme vaart in de richting van het Poolse doel, maar evenzovele ma len vond het ronde ding een Pools li chaam, been of hoofd op zijn weg. Een snelle uitval van de Polen via de snelle Szoltysik en zijn even rappe teamgenoot Lubanski veroorzaakte even wat onrust in de toeschouwersrij- en, maar de schrik was slechts van korte duur, want Nederland kwam te rug. Een laaiend schot van Rensen brink dwong de Poolse doelman tot een spectaculaire duik en de in het nauw gebrachte Blaut versloeg zijn eigen doelman met een paniekerige handbal, Van Dijk kreeg een mooie kans bij een verkeerde terugspeelbal van Anc- zok maar reageerde te laat en de Twent kwam opnieuw te laat, toen doelman Kostka de bal los liet na een hard schot van Pahlplatz, die tweemaal bij zijn shirt werd vast gehouden, maar mocht doorgaan omdat arbiter Howley terecht de voordeelregel toepaste. En opnieuw sloeg een golf van schrik door de rijen der toeschouwers, toen Suurbier en Israël elkaar even niet be grepen, waardoor Szoltysik vrije door tocht kreeg. De Pool rushte als een sneltrein in de richting van Van Beve- rens heiligdom en greep in wanhoop naar zijn hoofd, toen de bal door de kruising van paal en lat werd gekeerd. Met een corner voor Nederland, de achtste in deze eerste helft, werden de eerste drie kwartier besloten. Bondscoach Georg Kessler had na de rust Van Hanegem, die het spel in de aanval te veel ophield, en Rijnders ver vangen door respectieyelijk Roggeveen en Jansen. Laatstgenoemde stuwde de aanvalslinie beter dan zijn voorganger Rijnders, maar het opstellen van Rog geveen bleek niet of nauwelijks een ver betering. Voorlopig kwam de Hagenaar er nau welijks aan te pas. Een schitterende kans kreeg Van Dijk .'na-ongeveer twin tig minuten spelen, maar opnieuw re ageerde de Twent veel te traag en kon den de Poolse verdedigers het gevaar tijdig bezweren. Suurbier vond direct daarna geen an dere oplossing om een gevaarlijke Poolse aanval te onderbreken dan door Lubanski zonder meer onderuit te ha len en de vrije trap, die arbiter How ley de Polen daarvoor op de rand van het Nederlandse strafschopgebied toe kende leverde niets op. Intussen bleven onze landgenoten vol harden in het met een boog plaatsen van de bal naar het centrum van de Poolse verdediging. Dat doorzichtige systeem leverde toch wel enkele kans jes op, maar nu was het driemaal op rij Roggeveen, die zich in zijn acties te traag en technisch te gebrekkig toonde. Meer dan enkele corners leverde dat niet op en daarbij misten we steeds weer de man, die de goede positie bij de tweede paal inneemt. Er ontstond zelfs gevaar voor Neder land, toen arbiter Howley een van zijn heel weinige foutjes maakte en niet floot voor buitenspel, toen Szoltysik de bal doorschoof naar Wilim. De Poolse linksbuiten kwam, doordat de gehele Nederlandse defensie bleef staan in af wachting van het fluitsignaal van de scheidsrechter, voor open doel te staan. Hoe hij kans zag deze mogelijkheid te missen zal wel niemand, hijzelf het minst, hebben begrepen. Nog in dezelf de minuut verrichtte Van Beveren een grandioze redding bij een hard schot van Deyna. Klemvast en horizontaal in Dick van Dijk (links) in duel met enkele Poolse verdedigers. de lucht greep de doelman van Sparta de bal. Met nog tien minuten te spelen leek de kans op volle winst voor Nederland niet meer aanwezig. De Polen, al dik tevreden met een gelijk spel, trokken een hechte verdedigingsmuur op voor hun doel, maar steeds verder moesten ze terug. Een daverend schot van Suur bier smoorde in de Poolse verdedigings muur en hetzelfde lot onderging een laaiende kogel van Pronk. Een kopbal van Israël in de allerlaatste minuut spatte op de deklat uiteen en toen, de officiële speeltijd was al verstreken, trof Roggeveen met een waarlijk schit terend schot, waarbij de bal ineens uit de lucht werd ingeschoten, toch nogc doel.. Nederland had.de vo^e winst toch nog gekregen. En dat wós een reden voor dolle feestvreugde in het Feijen- oord-stadion. MOSKOU De voor woensdag vast gestelde tiende partij in de schaaktwee kamp om het wereldkampioenschap tussen Petros jan en Spasski is ver schoven naar vrijdag wegens een lich te ziekte van eerstgenoemde. ZARAGOZA De Belg Raymond Steegmans heeft woensdag het eerste gedeelte van de veertiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Hij legde de 121 kilometer van Barbastro naar Zaragoza af in 3 uur 21 minuten en 26 seconden. De Nederlander Harm Ottenbros werd tweede op één seconde, voor Saez (Sp.), Wright (GBr.) en Wagtmans (Ned.). Ook in deze 14e etappe heeft de Fransman Roger Pin geon zijn leiderspositie in het algemeen klassement met succes verdedigd. Hij won zelf de tijdrit over vier km. en controleerde gedurende het eerste ge deelte van de etappe, samen met zijn ploeggenoten, de koers volkomen. Het peloton stond in de 134 km. van Barbastro naar Zaragoza slechts één serieuze vluchtpoging toe. Onmiddellijk na de start formeerde zich een kop groep met o.a. de Spanjaarden San Miguel, Saez en Mendiburu, de Belg Boucquet en de Nederlander Haast. Te gen de harde wind in wist deze forma tie een voorsprong te nemen van 3 mi nuten en 30 seconden, doch toen zette Pingeon, geholpen door Ocana (Sp.), de tegenaanval in. Ruim twintig km. voor het einde werden de vluchters achter haald, waarna het peloton geen uit looppogingen meer toeliet. In de mas sale eindsprint was de Belg Steeg mans de snelste. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Pingeon (Fr.) 62 uur 31 minuten 16 sec; 2. Wright (GBr.) op 2 minuten; 3. Bellone (Fr.) op 3 minuten 31 sec; 4. Manuel Lasa (Sp.) op 3 minuten 37 sec; 5. Wagtmans (Ned.) op 3 minuten 44 sec; 6. Wolfshohl (W.Dld.) op 4 mi nuten 01 sec; 7. Canet (Sp.) op 4 minu ten 02 sec; 8. Echevarria (Sp.) op 4 minuten 12 sec; 9. Ventura Diaz (Sp.) op 4 minuten 40 sec; 10. Ocana (Sp.) op 6 minuten 02 sec. SCHEVENINGEN Nauts had eni ge moeilijkheden met het uitspreken van de naam. Maar toen het duidelijk werd, dat de Belg, die als referee zal optreden bij de Davis-Cup-wedstrijd Nederland-Canada de 31-jarige, Frans sprekende advocaat Francois Godbout bedoelde als tegenstander van Jan Hor dijk in het eerste enkelspel van vrijdag, ontstond er enige consternatie in het Nederlandse kamp. Men had verwacht, dat de Canadese aanvoerder Fred Bol ton voor de enkelspelen zou vertrouwen op Mike Belkin en Harry Fauquier, hoewel laatstgenoemde een lichte been- blessure heeft. Desnoods, dat hij zou terugvallen op de nummer drie, Tony Bardsley, maar niet op de pas zondag overgekomen veteraan Francois God bout. „Die man is links", merkte Hor dijk enigszins onthutst op. Trainer Buytelaar, die ineens zag wat er aan de voorbereiding van zijn team schortte, trof onmiddellijk voor bereidingen om aan de vooravond van de wedstrijd alsnog een linkshandige sparringpartner naar het trainingscen trum te krijgen. Daar zijn er in Neder land maar zeer weinig van. Bij de jeugd: Jan Willem Bruin en een Suri namer op de cursus voor tennisleraar. Eén van die twee zal Hordijk aan enige ervaring moeten helpen. „Dat gaat wel", aldus Buytelaar. „Zo'n man hoeft eigenlijk alleen maar te serveren. Dat is het grootste probleem voor degeen, die er tegenover staat. Het effect is an ders". Feit blijft, dat zowel Jan Hordijk als Nick Fleury, die de tweede single van vrijdag speelt tegen Mike Belkin, ge confronteerd wordt met een spel, waar zij onwennig tegenover staan. Francois Godbout is linkshandig, Mike Belkin neemt de backhand tweehandig. Wel niet zo flitsend als Clif Drysdale, maar toch met veel effect en bijzonder goed gecamoufleerd wat de richting betreft. Moeilijk te bestrijden tegenstanders dus voor spelers, die hun Davis-Cup- debuut maken. „Ik mocht natuurlijk het risico niet nemen, dat de blessure van Fauquier erger zou worden", aldus Bolton. „Na Bournemouth heb ik gevraagd, of God bout alsnog wilde overkomen. Hij had in eerste instantie voor het Davis-Cup- team bedankt, omdat hij het te druk had met zijn werk. Maar toen hij hoor de, dat wij in moeilijkheden dreigden te komen, heeft hij zich voor één week vrij kunnen maken. Maandag gaat hij naar Canada terug. Of we winnen of niet". Frangois Godbout komt niet voor op de Canadese ranglijst. Maar dat zegt weinig, want alleen degenen, die deelnemen aan het Canadese in doorkampioenschap werden gekwalifi ceerd. Daartoe behoorde geen enkele van de leden van het Davis-Cupteam. „Wees ervan verzekerd, dat Godbout een behoorlijke speelsterkte heeft. Tot voor zes jaar werd hij jaren achtereen in het Canadese Davis-Cupteam geko zen en hij heeft sindsdien geregeld ge speeld. Voor mij is hij de juiste man op de juiste plaats. Wat telt is de rou tine. Davis-Cup spelen is iets heel an ders dan in een toernooi uitkomen. De zenuwen spelen een grote rol. Je moet gehard worden. Hoe vaak is het al niet voorgekomen, dat jonge onervaren spelers nauwelijks partij gaven omdat ze de druk niet konden weerstaan". De loting is voor vrijdag: Jan Hor dij k-Frangois Godbout en Niek Fleury - Mike Belkin: en voor zaterdag: dubbel: spel waarschijnlijk Fleury/Hordijk- Belkin/Harry Fauquier en voor zon dag: Nick Flgury-Frangois Godbout, Jan Hordijk-Mike Belkin. Sheffield Wednesday heeft woensdag 100.000 pond betaald voor de 18-jarige halfspeler Tommy Craig van Aberdeen (Schotland). Craig, voor wie niet alleen Sheffield Wednesday heel veel geld (ruim 860.000 gulden) wilden betalen, is de jongste Britse voetballer die 100.000 pond heeft opgebracht. Liver pool betaalde Wolverhampton Wanderers ook wel hetzelfde bedrag voor de 18-ja- rige middenvoor Alune, maar die was een paar maanden ouder. De UEFA-jeugdelftallen van Oosten rijk en West-Duitsland hebben woens dag in Graz gelijk gespeeld met 22. Er waren 2000 toeschouwers. Oostenrijk had met de rust een voorsprong van 2—0. KOPENHAGEN Ulrik Lefèvre, de aanvoerder van het Deense nationale voetbal-elftal, zal het volgend seizoen voor de Duitse Bundesliga-vereniging Borussia Mönchen-Gladbach uitkomen. Na de interlandwedstrijd Denemarken- Mexico van afgelopen dinsdag werd tussen de 22-jarige linksbuiten van BK Vejle en de Duitse bestuursleden over eenstemming bereikt. Die Nederlandse stormlopen, ze lie pen allemaal op niets uit. Gedurende het eerste en laatste kwartier van de wedstrijd stond het Poolse verdedigings gebied onder enorme druk en vooral in de laatste fase van de strijd leek vrou we Fortuna onze landgenoten het geluk van een overwinning niet te gunnen. Even voor afloop nog had de lat een prachtige kopbal van Rinus Israël ge stuit. Het was om wanhopig te worden. Voor de rust hadden de Nederlanders al een cornervoordeel van acht tegen één behaald en in de tweede helft viel de balans met zeven tegen drie in het voordeel van onze landgenoten uit. Maar een doelpunt waarom gesmeekt werd door het publiek bleef uit. Bleef uit ten dele door het voortreffelijke verdedigen van de Polen, maar vooral door het falen in schotvaardigheid en reactiever mogen van spelers als Van Hanegem, Van Dijk, en na rust Roggeveen. Ten dele ook door de doorzichtige wij ze, waarop met name in de tweede ROTTERDAM Sjaak Roggeveen, die met het enige doelpunt Neder land zyn kansen op het eindtoernooi van 't we reldkampioenschap voet bal in Mexico liet behou den, was uiteraard het middelpunt in de Neder landse kleedkamer. „Er flitste, toen die bal voor mijn linkervoet kwam, ;en heleboel door myn hoofd. Tweemaal drie kwartier hadden wy op dat Poolse doel gebonkt, en toen kwam die kans. Normaal is mijn rechter voet de beste, maar na vandaag is het natuur- !yk mijn linker. Ik kon wel huilen toen die bal tegen het net sloeg". De blonde Holland Sport-speler kon er nog niet over uit. „Ik had er helemaal niet op gere kend dat Kessler mij nog zou inzetten. Toen hij in de rust dan ook tegen mij zei, dat ik Van Ha negem moest vervangen, heb ik hem wel even ge knepen. Het is gelukkig voortreffelijk gegaan". Bondscoach Kessler was uiteraard zeer tevre den: „Ik wist, dat ons elftal naar deze wed strijd heeft toegeleefd. Ik heb de jongens dins dagavond in het oefen partijtje, dat wij in Zeist speelden, zelfs moeten if remmen. Ik moest in de rust, toen Nico Rijn ders met een lichte her senschudding binnen kwam en Van Hanegem last van zijn maag had, natuurlijk risico nemen. Ik had geen andere keus dan hen beiden te ver vangen". De bondscoach vond de Dverwinning van zijn ploeg volkomen ver diend. „Wij wisten, dat fit Poolse elftal te ver slaan .vas. Natuurlijk heeft het niet meespelen van Cruyff en Groot een enorme invloed gehad :>p een groot gedeelte van het elftal, vooral op de andere spelers van Ajax. Polen was een moeilijke .egenstander. Evenals in le wedstrijd die zij te- ;en Luxemburg speelden vas duidelijk te zien, dat de Polen al sinds lange tijd bij elkaar zijn ge weest. Je kunt dan een hecht elftal smeden, iets dat in Nederland nog niet mogelijk is". Over uitblinkers wilde Georg Kessler zich niet uitlaten. „De ploeg heeft iet voortreffelijk ge daan". Doelman Jan van Be zeren had het, toen een Nederlands doelpunt, on danks het grote over wicht, steeds maar uit bleef, moeilijker met zijn zenuwen dan met de Po len gehad. „Zo'n wed strijd is niet goed voor je aart. Toen Sjaak Rogge veen na die massale aan val de bal achter de Poolse keeper schoot con ik wel in mijn net gaan hangen van vreug de. Mexico is in ieder ge val dichterbij gekomen." Tonnie Pronk, die na bijna twee jaar afwezig heid zijn rentree maakte, vond dat hij fijn had ge speeld. „Gezien het over wicht, dat wij vrijwel voortdurend hadden, zat het ons bepaald niet mee. Met één doelpunt zijn wij karig beloond." De kleine grijze Poolse :oach Ryszard Konce- wicz (58) had zijn teleur stelling na afloop snel in bedwang. Er kon zelfs een zij het wat wrang glimlachje af, toen hem werd gevraagd of de pijp, die hem immer vergezelt, van Poolse of Engelse makelij is. „Het is een Engelse pijp en ik ben er best tevreden over", zei hij wat ge maakt. Weer in ernst te rugvallend blikte hij ver volgens terug op de wed strijd. „Ik heb Nederland nu zo'n vier keer zien spelen, maar jullie zor gen steeds weer voor verrassingen. Dingen waar ik geen rekening mee heb gehouden, geen rekening mee heb kun nen houden. Het was uiteraard een verdiende zege voor jullie, maar waarom moet de beslis sing vallen op zo'n mo ment?" Dr. Stefan Bosjkov, ;rainer van concurrent Bulgarije, had alle reden, le overwinning van Ne- ierland toe te juichen. „Het elftal toonde een hart te bezitten. De span ning heeft het publiek, dat toch maar één doel punt kon bewonderen, in zijn greep gehouden. De ze spanning was het ge volg van het constante aandringen van de Ne derlandse spelers. Dit verraadde de wil om te winnen." Dr. Bosjkov bleef diplomatiek, toen hem gevraagd werd een vergelijking te trekken tussen Oranje in Sofia m in Rotterdam. „Tja, dat is een moeilijke zaak. Het maakt veel uit of een elftal uit of thuis speelt. Bovendien zag ik enkele andere spelers. Ik miste Cruyff, Muller, Groot om er maar eens een paar te noemen." Voor de wat gedrongen jebouwde scheidsrechter Kevin Howley (reeds on geveer 75 internationale wedstrijden gefloten), was het een uiterst ge makkelijke wedstrijd ge weest. „It was a doodle", zei hij tevreden. Ook voor Howley was de Nederlandse overwin ning niet onverwacht ge komen. „Ze vielen steeds maar aan een doel punt leek een kwestie van tijd. Nederland had in feite geen uitblinkers. De beste van het veld was doelman Kostka en na hem volgde de num mer acht (Szolteysik)." Voor grensrechter Eric Jennings, enkele weken geleden spelleider bij AjaxSpartak Trnava, was het een duidelijke zaak. „Nederland had geen afmaker. Tot vlak voor het Poolse doel ging iet goed, uitstekend zelfs, Maar daarnaals Cruyff had meegedaan was het vast en zeker niet bij één treffer ge bleven". POLEN IN .VERLENGING' DOOR DE KNIEËN GRONINGEN Voor de Grote Prijs van Nederland op zondag 18 mei in Norg (een wedstrijd, meetellend voor het wereldkampioenschap motocross 500 cc.) zal een groot aantal bekende coureurs aan de start verschijnen. Naast Friedrichs (O.Dld), Aberg (Zwe.) en de Engelsen Banks en Hickman rij den onder meer ook de Nederlanders Sigmans, Karsmakers, Van Heugten en Lammers mee. ROTTERDAM De officiële speeltijd in de wedstrijd NederlandPolen voor de voorrondes van het wereld kampioenschap voetbal was al verstreken en nog was het Nederlands elftal er, ondanks voortdurende stormlopen, niet in geslaagd de hatelijke nul van het scorebord weg te schieten. En toen, ongeveer een minuut na het verstrijken van die officiële speeltijd de sterk leidende scheidsrech ter Ken Howley had de Polen er al enkele malen op gewe zen, dat hij voor opzettelijk spel ophouden tijd zou bijtrek ken kwam daar die hoge voorzet van Dick van Dijk. Holland Sports goalzetter Sjaak Roggeveen, die in de tweede helft de falende Feijenoorder Van Hanegem was komen vervangen, maar zijn keuze bepaald niet had kun nen waar maken, haalde met alle macht uit en als een pro jectiel joeg hij de bal ineens uit de lucht langs de vertwij feld springende Poolse doelman Kostka, nadat Eykenbroek hem had doorgekopt. Het leek, alsof de hel in het Rotterdamse stadion was los gebroken. De ca. 46.000 Nederlanders op de tribunes bra ken uit in een wilde jubel, planken van de tribune-uitbrei ding werden losgerukt en als enorme trommelstokken ge bruikt en een confetti van zitkussens daalde vanaf de tri bunes neer. Het was een explosie van geestdrift, die einde lijk een uitweg kon vinden nadat het Nederlandse legioen negentig minuten lang om een doelpunt had geschreeuwd, gesmeekt. Op de tribunes speelden zich wilde tonelen van blijdschap en opwinding af en op het veld was het al niet anders. De spanning baande zich een uitweg als een lava stroom na een vulkanische uitbarsting. Nederland had dan toch Polen verslagen en dat was een feit, dat gevierd moest worden. konden ons niet bekoren. Beide spelers demonstreerden te vaak een slechte kijk op de bal en op de spelsituatie, maar met Roggeveen als vervanger voor eerstgenoemde kwam daarin ei genlijk geen verbetering. Al bracht Roggeveen dan ook de volle winst op het laatste moment, overigens volko men verdiend, in het Nederlandse kamp. Het Poolse elftal bleek over een bij zonder goede conditie te beschikken en stuk voor stuk bestond het uit spelers die over grote technische kwaliteiten be schikken. Bij de Polen echter hetzelfde euvel als bij de Nederlanders; een op vallende schotloosheid en een tekort aan reactievermogen in kansrijke situaties. De enorme conditie van de ploeg van achter het IJzeren Gordijn bleek voor al uit de wijze, waarop vanuit een ge sloten verdediging razendsnel tot onver wachte tegenstoten kon komen. Het ge vaar, dat hieruit voortvloeide werd door de oranjeverdediging echter meestal heel knap, met een enorme inzet, be dwongen. Een van de beste deelnemers aan deze enerverende strijd was naar onze smaak de Engelse arbiter Ken Howley, die natuurlijk wel wat kleine schoonheidsfoutjes maakte, maar de zaak bijzonder goed in de hand had dankzij zijn resolute en deskundige op treden. TOKIO Wimbledon-kampioen Rod Laver heeft woensdag in groep A van het Japanse prof circuit in twee sets ver loren van Roy Emerson: 65, 64. In deze groep hebben Emerson, Laver en Marty Riessen de leiding met ieder twee overwinningen en één nederlaag. In groep B leidt Tom Okker, na de ne derlaag van Laver de enige nog onge slagen speler. De uitslagen van de andere wedstrij den: Groep A: Dennis Ralston (VS)- Ron Holmberg (VS) 65, 64. Groep B: Earl Buchholz (VS)-Tony Roche (Austr.) 65, 64. Inter Bratislava (Tsj.) en Vasas Boe dapest (Hong.) hebben woensdag in Bratislava gelijk gespeeld (22) in hun eerste halve-finalewedstrijd van het toernooi om de Mitropacup. Hoog reikte Jan van Beveren boven de Poolse aanvallers, om de bal weg te stompen.

De Vallei | 1969 | | pagina 17