Zwaargewicht Siem Gerritsen na operatie opnieuw in de ring RUST i CADEAUS om M 0 E D E R te verrassen 19.95 9.00 2.50 14.95 Warenhuis D. QUINT De Ordonnans startte met vliegseizoen n BÉjgK Voordelig kopen met ZFC Engeland sterker dan Wales Eén kampioen bij amateurs Na ongeluk in motocross overleden Advendo-veteranen ontmoeten compleei familie-elftal Uitslagen wedvlucht De Luchtreiziger Trainer De Visser nu ai weg bg Telstar Verder hebben wij nog vele andere MOEDERDAGGESCHENKEN, o.a. Veenendaalse bokser viert zijn come-back Technisch Wedstrijdelement Kraakbeen Ja, maak nu van de gelegenheid gebruik, om moeder een mooi en nuttig cadeau te geven voor een voordelige prijs, o.a. Roestvrij stalen LEPELREK 6 porseleinen KOP EN SCHOTELS LIMONADEGLAZEN, 6 stuks PERSONENWEEGSCHAAL Sola-artikelen cassettes, pannen, boter- vloten, dekschalen enz. enz. - Pas-aan-ser- viezen - Brabantia artikelen - Tornado- artikelen - een zeer grote collectie tuin meubelen, tegen sterk concurrerende prijzen. DIT ALLES BIEDT U koperwerk - theebeurzen - paraplubakken - gangspiegels (smeedijzer) - kapstokken - schilderijen - schemerlampen - keuken meubelen tegen zeer lage prijzen. Kortom, te veel om op te noemen Zandstraat 19 Veenendaal - Tel. 08385-12489 NIET DUUR - WEL BETER DONDERDAG 8 MEI 1969 VRENENDAAL De gemeente Veenendaal heeft momenteel nog slechte één wedstrgdbokser binnen haar grenzen. Dat is niet Dick Jansen, de laatste Veenen- daler die in boksmatches is uitgekomen, maar ztyn 22-jarige plaatsgenoot Siem Gerritsen. Deae pugilist, evenals Jansen pupil van de Arnhemse boksschool „Muscular", is inmiddels weer gestart met boksen, na een neusoperatie die hem lange tyd buiten spel zette, en viert zaterdag 1T mei in Musis Sacrum in Arnhem zjjn come-back op een wedstrjjdavond, die zfyn vereniging heeft belegd. Dick Jansen is, evenals Van de Weerdhof, gestopt met de pugiiistiek. Dat Siem Gerritsen nog terug zou teren naar het wedstrijdboksen had den slechts weinigen gedacht. De Veenendaler moest ruim een jaar ge leden stoppen met boksen als half- zwaargewicht kwam hij in zeven offi ciële wedstrijden uit omdat een neusblessure hem daartoe dwong. Ger ritsen was in zijn matches steeds ern stig gehandicapt doordat zijn neus zeer snel ging bloeden een kwaal overigens die niet is veroorzaakt door VEENENDAAL „Het is nauwe lijks voor te stellen", aldus de heer J. van Kranenburg, vader van de Musketierkeeper Kees van Kra nenburg, „hoeveel moeilijkheden mijn gezin en ik momenteel hebben door de publiciteitsstorm die heeft gewoed over mijn zoon". En het is inderdaad niet te ont kennen dat de heer Van Kranenburg geconfronteerd is met enkele nare voorvallen, die hoofdzakelijk zijn veroorzaakt doordat men hem ver wart met de schrijver van het arti kel in Musketier. „De rust in mijn gezin is verstoord en dat kan ik mij door verschillen de omstandigheden niet veroorlo ven", vertelde de heer Van Kranen burg gisteren. Van verschillende zijden is hij be naderd door mensen die om duide lijkheid vroegen en de verschillende bezoeken die aan hem werden ge bracht meestentijds gekenmerkt door negatieve reacties, die soms bepaald kwetsend waren voor hem en zijn gezin. Vooral het „splintertje" over de vader van de talentvolle zoon heb ben velen al te letterlijk opgevat. Met dit ironische item hebben wij echter slechts op de actualiteit van de „kwestie Van Kranenburg" wil len inhaken en verder volstrekt geen bijbedoelingen gehad. Maar de familie Van Kranenburg („Wij wil len alleen maar met rust gelaten worden") is helaas het slachtoffer geworden van misverstanden hier omtrent. En dat is uiteraard te be treuren. „Ik verlang nu alleen nog maar naar (broodnodige) rustaldus totgSlot de heer J. van Kranenburg. het boksen en slechts een operatie kan uitkomst brengen. Die heeft hij inmiddels ondergaan en hij is vanaf januari van dit jaar in training bij „Muscular", voor wel ke school hij volgende week zaterdag weer uitkomt in wedstrijdverband. Siem Gerritsen viert zijn come back nu in de zwaargewichtsklasse. Hij begon op zestienjarige leeftijd in Amersfoort bij sportschool Boersma te boksen. De jonge knaap was evenals zijn va der behept met een voorliefde voor de bokssport en hij besloot derhalve deze sport naast voetbal evenals zijn broers Cees en Wim speelt Siem bjj voetbalvereniging Veenendaal te gaan beoefenen. Toen het wedstrijdele ment hem ging aantrekken nam hij af scheid van de school in Amersfoort om zich vervolgens te melden bij „Muscular" in Arnhem, waar hij als nieuweling startte in het half zwaarge wicht. Gerritsen wist onder meer door te dringen tot de finale in ztfn gewichts- klasse van de oostelijke kampioen schappen, waarin hij echter op punten werd verslagen. Hij kreeg in die tijd steeds meer last van zijn neus en dat werd in de volgende duels in de C-klasse een ern- utige handicap voor de Veenendaler. „Ik hoorde vaak van insiders dat ik er iets aan moest laten doen en ik be sloot om me te laten opereren. Die operatie, waarbij het kraakbeen uit mijn neus werd verwijderd, slaagde in het Juliana-ziekenhuis goed en toen stond het voor mij reeds vast dat ik aan een come-back zou gaan werken", vertelt Siem Gerritsen. Na een half jaar wilde de forsgebouwde bokser weer beginnen met de training, maar door werkzaamheden werd de pe riode waarin hij op non-actief stond, verlengd tot een jaar. Aan het begin van dit jaar pas hervatte hij zijn trai ning. Consciëntieus hield hij zich weer bezig met zijn favoriete sport, doch wederom werd hij voor de tijd van zes weken uitgeschakeld. In een voetbal wedstrijd liep Siem een scheurtje in zijn sleutelbeen op en was daardoor genoodzaakt opnieuw rust te nemen. De Veenendaalse pugilist nu uit komend in d« zwaargewichtsklasse ondervond aanvankelijk nog last van de blessure, maar hij zette door en sloeg zich weer naar het wedstrijdni veau. „Ongetwijfeld wordt het volgende week zaterdag in mijn nieuwe ge wichtsklasse zwaarder", aldus Siem Gerritsen, „maar ik dacht wel te kun nen zeggen dat ik de snelheid van de halfzwaargewicht heb behouden en dat biedt mij uiteraard grote voordelen". De voetballer/bokser (of eigenlijk andersom) is voor de kenners een technisch pugilist. In Jutphaas ontving hij enkele jaren geleden uit handen van scheidsrechter Ben Bril een onder scheiding, die de jury hem toekende om zijn technische spel in de wedstrijd die daar bokste. Toen werd hem ook verteld dat zijn snel bloedende neus een remmende factor was in zijn ver dere carrière. Hoewel Siem Gerritsen, evenals zijn broers, bepaald een voetbalenthousiast is te noemen, heeft toch boksen duide lijk voorrang bij hem. Voor deze sport heeft hij bijzonder veel over. Hij heeft veel hindernissen genomen om het wedstrijdniveau weer te bereiken en volgende week zal in de individuele boksmatches van „Muscular" blijken of de 22-jarige Veenendaler niets aan kracht, snelheid en intelligentie heeft ingeboet. Eén important wapen brengt Siem Gerritsen („Ik streef ernaar de hoog ste amateurklasse te bereiken") in ie der geval in de strijd. Zijn te bewon deren wilskracht.... OPHEUSDEN De Opheusdense postduivenvereniging „De Ordonnans" is met haar vliegseizoen begonnen. Aan de vlucht vanaf Roosendaal, over een afstand van ruim 92 km, werd met 298 duiven deelgenomen, die wer den gelost om 7.40 uur met z.w. wind. O. de Wit klokte om 9.20.01 uur de eerste duif die een snelheid maakte van 923.84 m. Als laatste prijsduif werd genoteerd een duif van G. J. v. Holland om 9.55.06 uur met een snel heid van 681,73 m. De uitslag van de eerste 25 duiven was als volgt: 1.11 O. de Wit, 2.4.5.8 C. Verwoert, 3.16.18.22 T. Verwoert, 6.19 W. Vermeer 7.12.25 D. Lindner 9.20.21 J. v. Neerbos, 10 G. de Wit, 13.15 A. Aalbers, 14.17 Comb. Kerkstra en Schaap, 23. G. J. v. Holland, 24 Gebr. van IJmeren. In de afdeling oost rayon 3 eindig de de eerste duif van „De Ordonnans" op de 33e plaats op een totaal van 1752 duiven. Wm-Mm De Veenendaalse pugilist heeft zich zelf een keiharde training voorge schreven. Enfin, zijn gehavende hand schoenen spreken duidelijke taal ZAANDAM De voetbalclub AFC te Zaandam heeft de ZFC- Consumenten-Voordeelclub opge richt. De opzet is dat leden en do nateurs van deze club korting ont vangen op artikelen die ze bij aan gesloten winkeliers kopen. Zij krij gen de korting op vertoon van lid- maatschaps- of donateurskaart. Het initiatief is van de secreta ris van de voetbalclub, die zegt ervan overtuigd te zijn dat sport verenigingen steeds meer een so cial e taak krijgen. Er hebben zich reeds enkele winkelbedrijven als lid van de Consumenten-V oordeel club gemeld. Hoe groot de korting zal zijn wordt overgelaten aan de zaken. Voorwaarde is echter dat de prij zen lager zijn dan in andere win kels. Een bijkomend voordeel voor de voetbalclubs is dat men ver scheidene donateurs wint die voor de verlaagde prijzen in aanmer king willen komen. LONDEN Engeland heeft woens dagavond in Londen het voetbalelftal van Wales met 21 verslagen in het toernooi om het Britse voetbalkam pioenschap. Wales nam na achttien minuten een voorsprong van 01 door Ron Davies, die de bal langs doelman West kopte. Geen drie minuten later had Engeland, dat sterker was, maar ongelukkig speelde, gelijk moeten ko men, maar Lee schoot de bal van de strafschopstip tegen de lat. In de tweede helft drong Engeland, geleid door de uitblinkende Bobby Charlton, de Welshmen steeds verder terug. Charlton zelf maakte het doel punt en de 70.000 toeschouwers zagen de speler van Manchester United ook nog paal en lat raken. Tot 16 minuten voor tijd behield Wales zijn kansen op een gelijk spel. Toen scoorde Fran cis Lee, nadat een kopbal van debu tant Astle op de doellijn was gekeerd. De stand in het Britse kampioen schap is: Engeland 2 2 0 0 4 52 Schotland 2 110 3, 4—3 Noord-Ierland 2 0 10 1 2—4 Wales 2 0 0 2 0 4—7 ROTTERDAM Het Nederlandse voetbal zal voortaan maar één ama teurkampioen hebben. Het bondsbe- stuur van de KNVB heeft besloten de kampioenen van het zaterdagvoetbal en het zondagvoetbal in twee wedstrij den te laten uitmaken wie zich lands kampioen bij de amateurs mag noe men. KAMPEN De 22-jarige J. Schip per, die vorige week tijdens een moto- cross in Kampen ernstige verwondin gen opliep, is in het stadsziekenhuis te Kampen overleden. Hij zat tijdens de cross in het zijspan van de door zijn broer bestuurde motor. Het ongeluk ontstond waarschijnlijk, doordat het zijspan een houten afschei ding langs de baan raakte. 4 EDERVEEN Zaterdagavond vindt op het terrein aan de Schras een leuk sportevenement plaats tus sen de veteranen van Advendo en de familie Van Ruiswijk. Het elftal van ,4 de familie Van Ruiswjjk bestaat® uit de vader, 8 zonen en 2 kleinzonen.^ Men verwacht voor dit duel veel!* belangstelling. De opbrengst is be-JJ stemd voor de jeugd. De leden heb-«s ben ditmaal geen vrije toegang. In de» pauze zal muzikale medewerking wor-« den verleend door het fanfarekorps» Irene. De wedstrijd, die om 7 uur' begint, wordt geleid door de plaatse lijke scheidsrechter A. Jansen. Opstelling familie-elftal: doel: G. v. Ruiswijk; achter: G. J. v. Ruiswijk, B. G. v. Ruiswijk, A. D. v. Ruiswijk; midden: P. J. v. Ruiswijk, M. G. v. Ruiswijk; voor: B. A. v. Ruiswijk, D. H. v. Ruiswijk, H. C. v. Ruiswijk, G. v. Ruiswijk en C. G. v. Ruiswijk. Opstelling Advendo: doel: H. de Jong; achter: W. v. Barneveld, T. v. Laar. T. Snitselaar; midden: A. v. Kessel, H. v. Beek; voor: C. Zeppen. A. v. Rhee, N. v. Beek, H. v. Bijk, G. J. v. Zonden. M V# VEENENDAAL EVPV „De Lucht reiziger" in Veenendaal nam afgelopen week deel aan het concours vanaf Strombeek (België). De duiven werden om 7.40 uur in vrijheid gesteld en de eerste meldde zich bij de heer A. Spies om 9.23 uur. De verdere uitslag is: A. Spies 1, 39, 47; A. v. Barneveld 2, 4, 27, 46; W. J. v. Dam 3, 8, 11, 12, 26, 30; R. J. v. Kooten 5; Goosbeek y. d. Kolk 6, 20, 36, 48; A. v. d. Bovenkamp 7, 18, 22, 25, 34; C. v. Ginkel 9, 15, 24, 28, 50, 51; B. H. C. Schuurman 10, 16, 40, 45; H. Beyk 13, 19; H. v. Kooten 14, 31, 33, j 44; A. Versteeg, 17, 23, 32; G. Muller 21, 35, 43, 52; Gebr. Spies 29, 41, 42; G. Fasse 37; H. Zwijmen 38^ BarrreveM- Tanis 49. ir IJMUIDEN Trainer Piet de Vis ser, die het lopende contract met Tel star niet had verlengd en enkele we ken geleden zijn ontslag indiende, heeft na een ernstig meningsverschil met het bestuur van Telstar de IJmuider eredivisie-clug nu reeds verlaten. Het bestuur van Telstar wilde met het oog op de precaire positie van het eerste elftal meer inspraak hebben bij de samenstelling en begeleiding van het elftal. De Visser, die blanco volmachten had, is hiermee niet ak koord gegaan. De training van Telstar is nu in handen van assistent-oefen- meester Doorenboöch. Verwacht mag worden dat De Vis ser het komende seizoen bij zijn oude club DFC zal terugkeren. 5 N V mei levenslange fabrieks garantie, 8-dlg., geen 32.95 maar met verschillende bloemdecors nu in cadeauverpakking, in frisse kleuren in diverse kleuren, met garantie, slechts

De Vallei | 1969 | | pagina 19