KERKDIENSTEN WERELDKAMPIOEN NAAR DE GREBBEBERG HEMELVAARTSDAG WELLICHT MEER DAN 30.000 BEZOEKERS IN RHENEN Beste coureurs ter wereld in Leccius de Ridder-cross Gerrit Paap (2) overreden en gedood r 0 P E L Eerste kampioen bij SKF Den Hartog nam afscheid van het bankwezen Junioren uit omgeving in 250 cc-strijd CHEVROLET VALLEI? Belt u dan oven a.u.b. 10550 11079 Oni tuinbouwhoeh WIJZIGING VUILNIS OPHAALDIENST V.A.B. KIRPESTEIN Korfbal Integer directeur kreeg vervroegd pensioen Raadslid Rekening ZONDAGSDIENSTEN VRIJDAG 9 MEI 1969 RHENEN Het is niet verwonder lijk dat het bestuur van de Motor- en Auto Club Rhenen en Omstreken (MACRO) ultra-optimistisch is over 't welslagen van de Leccius de Ridder- motocross, die dit jaar op Hemel vaartsdag voor de vijftiende maal wordt georganiseerd door deze vereni ging. Aan dit spectaculaire sportgebeuren, dat vorig jaar ongeveer 25.000 toe schouwers trok, neemt namelijk de crème de Ia crème van de internatio nale motocrossers deel in de 500 cc- klasse. Eén naam op de deelnemers lijst valt wel bijzonder op. Dat is die van wereldkampioen Paul Friedrichs, het Oostduitse motocrosswonder, die dat staat inmiddels vast aan de start zal verschijnen op de Grebbeberg. En daarop is het bestuur van de MA CRO terecht trots. De bestuurders van de Rhenense vereniging zaten gister middag op een persconferentie met glunderende gezichten achter de tafel toen de vertegenwoordigers van de KNMV, sportcommissaris Rins de Groot, de topcoureurs uit elf landen bekendmaakte aan de pers. In de Lec cius de Ridder-cross verschijnt in de 500 cc-klasse een renners veld aan de start, zoals nog nooit eerder te zien is geweest in Rhenen. Maar ook in de zijspanklasse senioren, een race die meetelt voor het Nederlands kampi oenschap, zullen onze nationale reji- ners een titanenstrijd gaan leveren. Tot slot staat er een wedstrijd voor se nioren 250 cc op het programma, waarin onder meer een aantal renners uit onze omgeving gaat strijden om de hoogste eer. Insiders in de motocrosswereld zijn het er over eens. Op het unieke circuit van de Grebbeberg wordt op Hemel vaartsdag een motocross verreden, zo als die in Rhenen nog nooit is ver- voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg I59 AMERONGEN De 2-jarige Gerrit Paap uit Amerongen is gisterochtend in de Oranjelaan door "n vrachtwagen bestuurd door A. v.d. B.. overreden en op slag gedood. Het kind zat bij zijn 7-jarig zusje achterop de fiets toen de vrachtwagen hen inhaalde. Beide kin deren raakten met hun fiets beklemd tussen de wagen en het trottoir. De 2- jarige Gerrit Paap viel van de fiets, kwam voor het voorwiel van de vracht wagen terecht en werd op slag gedood. Zijn zusje bleef ongedeerd. ADVERTENTIE toond. Rins de Groot over het sporteve nement: „De deelnemerslijsten bewij zen het o.i. volkomen: Rhenen komt steeds meer in zwang en dat is niet te verwonderen, want het circuit op de Grebbeberg is zonder enige twijfel het fraaiste van Nederland." Er zijn verbeteringen aangebracht op verschillende punten van het circuit, de contracten zijn „waterdicht" afge sloten, de regeling van het verkeer op Hemelvaartsdag is weer in goede han den van de lokale politie-functionaris- sen enz. enz. De Leccius de Ridder-motocross het bezoekersaantal gaat vrijwel zeker de 30.000 passeren van dit jaar zal met gouden letters in de annalen van de MACRO-Rhenen worden vermeld. Internationaal 500 cc Het wordt een strijd van de giganten! Eindelijk zal Nederland wereldkam pioen Paul Friedrichs aan het werk kunnen zien. Het bestuur van de MACRO heeft de Oostduitser kunnen De meimaand is in het land! Ter wijl ik dit schrijf schijnt de zon vro lijk door het raam. Het heeft voor ons wel lang geduurd vóór dat de lente de overhand kreeg. April was koud en guur al kon het november zijn en iedere dag hoorden we de klaagliedjes over de klimatologische narigheden met als een klap op de vuurpijl: regenbuien hagel- en sneeuwbuien koud voor de tijd van het jaar... voorjaar nog niet in zichtDit laatste zat mij wel een beetje dwars, we zijn de he ren van het weer in De Bilt zeer dankbaar voor de weeraankodigingen, doch om nu maar steevast te melden dat „het voorjaar nog niet in zicht is" dat vond ik mis! Ik meen: het voor jaar was toch wel te zien. Zeker, ik geef toe, er zaten wel sneeuwbuitjes en koude regenbuien in de weg, maar ik meen dat we in de maand april daar maar met een opgeruimd ge zicht doorheen moeten kijken. Im mers, de voorjaarsboden Sneeuwklok jeSneeuwroem, Scilla's, Krkussen, etc. etc. hebben toch wel op grootse wijze het voorjaar aangekondigd? Ook u, geachte lezers(essen)hebt het feest van de nieuwe lente van zeer nabij meegemaakt. Al was het ook koud en guur (de Paasdagen laat ik buiten beschouwing) de voorjaars boden meldden zich. De wilgenbomen, de populieren, etc. staken de takken vol gele speldekussentjes de lucht in. De dotters waren al in knop en op be schutte plekjes zag men de bos-ane- moon haar pasgeboren leven aanbie den. In de tuinen pronkten vele i-roeg- bloeienden en vertelden ons in duide lijke taal, dat het voorjaar er volop was. Het voorjaar nog niet in zicht" depressie zus en zo was zeker voor de muisjes bedoeld. Kou of geen kou, het voorjaar meldde zich! De lente heeft nu toch zeker de norse winter onverwonnen, de natuur is druk bezig om de bonte mengeling van bloemen op de groene voorjaars mantel te borduren, opgewektheid en vreugde heersen om ons heen. De bomen wedijveren weer met hun fris groene bladeren in schoonheid. Wij begroeten de hyacinten, narcissen, tulpen, etc. Voorjaar is er volop! De bloemenweelde wordt steeds groter! In de rotstuin(tjes) staan ver schillende gewassen in schone bloei. De steenbreeksoorten (saxifraga's) zul len spoedig een rijke bloei vertonen. De meeste saxifraga's worden door de kwekers in potjes gekweekt en kunnen nu nog worden aangeplant met potkluit, ze groeien dan meteen door. Om het gazon heel mooi te houden moet éénmaal per week gemaaid worden. Hou het gras kort, des te be ter is dat voor de grasmat. Door het vele maaien raakt het gras uitge groeid, zorgt dus dat het gras flink aan de groei kan blijven. De bemes ting mag niet verwaarloosd worden. Geeft eenmaal per maand voeding aan het gazon door Asefkorrelmest te geven. Heeft men in het vroege voorjaar behoorlijk bemest dan is een flinke handvol voor tien vierkan te meter voldoende. Uw gazon be houdt dan een mooie donkergroene kleur. Vaste planten moeten we tijdig op- bijlden, laat men deze groeien dan waaien de stengels om en slaat het hele geval tegen de grond. Behoud bij het opbinden zoveel mogelijk de natuurlijke groeiwijze van de plant. Vaak ziet men enige stokken ge plaatst, een touwtje er omheen en klaar is de zaak. Fout, fout! Zet de stok(ken) schuin achter de planten en bind de scheuten hieraan losjes vast. Verft men de stokken groen, dan is er niets te zien en het geheel geeft een nette indruk. Zo hoort hel en het zal u beter aanstaan als voor heen toen er van de planten van die stijve propbosjes werden gefabriceerd. Zonnebloemen, goud om zwart, wat zien ze donker diep in 't hart! Zonne bloemen staan prachtig in de tuin, hetzij op de achtergrond in een boordbed, op de hoek van een muur of, zo u wilt zelfs naast de voordeur, als het daar goed zonnig is. Daar staan ze dan als trouwe wachters bij de deur. Zaai de zonnebloemzaden nu uit, drie pitten bijeen, komen er dan drie plantjes op, dan moet er één blijven staan, de overtollige verwijde ren. In de loop van de zomer geeft men een stok tot steun óm het om waaien te voorkomen. Het staat net jes wanneer men de steunstok groen verft. Binnenkort moeten de tuinvazen of de balkonbakken beplant worden. Maakt deze nu reds voor de beplan ting gereed. Breng er zeer goede aar de in, immers moeten de planten de gehele zomer op een kleine ruimte groeien en bloeien. Zorgt dat er een behoorlijke gietrand blijft. Maak vóór de belanting de aarde goed vochtig, na het planten weer aangie ten. In deze maand worden de dahlia- stekken en chrysantenstekken uitge- plant. De kwekers hebben ze te kust en te keur in voorraad. In de nazo mer heeft men dan de beschikking over prima snijbloemen, uitermate ge schikt voor de vazen. Dahliastekken bloeien rijk, de bloemen zijn vaak mooier dan die van oude knollen. Cactusdahlia's lenen zich bijzonder als snijbloemen voor de vaas. En welk een fraaie boeketten geven de de chrysanten, vergeet niet deze te planten. U weet tuinieren is vooruit zien! E. J. Grijsen, Rhen$ji. contracteren de motocrosscoryfee kan slechts sporadisch zijn land verla ten omdat de Leccius de Ridder cross precies tussen twee Grand Prix- races inligt. Maar of Friedricks de 22 andere renners uit Engeland, Oost- Duitsland, Zweden, West-Duitsland, Bel gië, Oostenrijk, Finland, Schotland, Tsjecho-Slowakije en Zwitserland ach ter zich zal kunnen laten is de grote vraag, want 't is zonneklaar dat hij bij zonder veel concurrentie krijgt. Niet al leen van de buitenlanders maar ook van de topcrossers van Nederland, dat ver tegenwoordigd wordt door maar liefst 22 renners. Vooral John Banks, tweede op de we reldranglijst en aartsvijand van de Oostduitser, zal van de wereldkam pioen het uiterste eisen in deze titanen strijd. De Brit wordt gesecondeerd door Jeff Smith, vele jaren de beste crosser ter wereld, en de jonge Dave Nichell. En de Engelsen staan nu een maal bekend om hun fantastische teamwork. Friedrichs krijgt zonodig steun van de sterke coureur Heinz Hoppe. Ook de Belg Jos Vermeeren, de Fin Penti Salonen en natuurlijk de Zweed Christ Hammargren, de grote triom fator van St. Anthonis, hebben echter schitterende kansen op de zege. landers moeten eveneens hoog worden Doch de toprijders van de 22 Neder- aangeslagen. Jan Keizer uit 's-Heeren- berg, die vorig jaar zegevierde, en de nationale kampioenen Frans Sigmans en Gerrit Wolsink zijn bijzonder goed thuis op de zandcircuits en kunnen ze ker voor een verrassing zorgen. Boven dien komen ook Karsmakers, Lammers, Ton en Paul van Heugten en Frits Sel ling met hun snelheidsmonsters aan de start. Er wordt gereden in drie man ches in deze klasse. Zijspan senioren Voor een adembenemende strijd op het 2300 meter lange parcours van de Grebbeberg gaan ook de zijspanvirtuo- zen uit Nederland zorgen. Deze wed strijd telt mee voor het nationaal kam pioenschap en van kampioen Broer Dirkx wordt in Rhenen de grote aan val verwacht. Hij krijgt zware concurrentie van on der anderen Gijsbertsen en Snijder. In deze klasse waarin -twee man ches worden gereden komt ook uit Steef van Heugten uit- Scherpenzeel. Junioren 250 cc 45 Nederlandse junioren gaan in de 250 cc-klasse strijd leveren. Rhenen die waarschijnlijk een geweldige race vestigt de aandacht op Roefie van Laar wil gaan rijden in zijn gemeente. Ook de vScherpenzelers Voogt en Van Leu- veren starten in deze klasse, waarin verder onder meer twee Betuwse cros sers uitkomen. Dat zijn W. J. van Zanten uit Kesteren en C. J. van Tinte len uit Dodewaard. Deze renners vechten voor een hoge klassering op de Grebbeberg. die voor door toeschouwers uit hun directe om- een groot gedeelte zal worden bevolkt geving. En dat kan de strijd alleen maar feller maken. De toegangsprijzen voor de Leccius de Ridder-motocross bedragen vijf gul den voor volwassenen en twee gulden voor de jeugd. De cross op de Grebbeberg is dat het is niet prematuur een ,en ander te stellen zeker waard. Daarvan ge- RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat in verband met He melvaartsdag op donderdag 15 mei a.s. geen huisvuil wordt opgehaald. Dit huisvuil zal nu op vrijdag 16 mei a.s. wórden opgehaald. Rhenen, 7 mei 1969. Burgemeester en wethouders van Rhenen, De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal. De secretaris, W. C. Pieters. Paul Friedrichs, de Oostduitser die de wereldtitel in zijn bezit heeft, ts een van de grote trekpleisters op Hemelvaartsdag in Rhenen. tuigt wel de opmerking die een ver maard motocross-verslaggever giste ren op de persconferentie van de MACRO maakte. Hij zei: „Wanneer de coureurs de beste terwereld in deze cross stuk voor stuk alles willen geven, dan wordt het een sportevenement, waarover nog jaren zal worden gesproken." VEENENDAAL CITY-MOTOR8 - EDE VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude kerk: 9.30 u. kand. v.d. Plas (Katwijk aan Zee); 17.00 u. ds. v. As senberg. Julianakerk: 9.30 u. ds. Kok (Baarn); 17.00 u. ds. Jongerden. Vredeskerk: 9.00 u. en 10.30 uur: ds. Langerak; 17.00 u. ds. Wisgerhof. Sionskerk: .9.30 uur: ds. Jongerden; 17.00 uur: ds. Terlouw. Poortkerk: 10.30 uur: ds. v. Asenberg; 18.30 u. ds. Wisgerhof. Bejaardencentrum: 9.00 uur: ds. v. As senberg. Veeneind: 15.00 uur: ds. Terlouw. Dijkstraat: 14.15 uur: dhr. Meijer. Herv. Gem. „Sola Fide": 10.30 u. ds. Tigchelaar; 18.00 u. ds. Vijzelaar. Geref. Kerk: Ver. geb. Eikenlaan: 9.00 u. ds. Over- duin en 16.30 u. ds Blanken. Petrakerk: 9.30 u. ds. Blanken en 17.00 uur: ds. Overduin. Geref. Poortkerk (Vrygem.): 9.00 en 16.30 u. ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk: 9.30 en 17.00 u. ds. Wijn- sma van Rozenburg. 17.00 u. bevesti ging nieuwe ambtsdragers. Pniëlkerk: 9.30 en 17.00 u. ds. Brons Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 en 18.30 u. leesdienst. Geref. Gem. (Syn.): 9.30 en 17.00 uur: Leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 u. dr. De Wilde te Lunteren. VEENENDAAL Korfbalvereniging SKF heeft het eerste kampioenschap kunnen vieren. De junioren 1 van de Veenendaalse vereniging grepen door een 61 overwinning op KVO de titel in de afdeling B. Ook de tweede seniorenuitgave heeft plotseling weer uitstekende kampioens kansen gekregen in haar afdeling. Wint SKF 2 morgen de moeilijke uit wedstrijd tegen Austerlitz 1, dan heeft het nog slechts twee punten uit twee duels nodig om de vlag te kunnen hij sen. Het eerste twaalftal heeft een vrije dag, evenals SKF 4 en junioren 2. SKF 3 ontmoet om vier uur in een thuiswedstrijd Viko 1. Het jeugdpro gramma vermeldt de volgende wed strijden: SKF A-JUKO A: SKF B-To- vers C; pup.: Doorn 2-SKF. Voor SKF B is het een kampioens wedstrijd. Dit duel begint om kwart voor drie. Geslaagd VEENENDAAL Bij de modevak school „Willy van Dijk" slaagden de volgende personen voor de cursus co- tumière: mevrouw Van Wijk. me vrouw Roelof sen, mevrouw Bley en- berg en mejuffrouw Laros. OPHEUSDEN ,,U heelt vele jaren een vertrouwenspositie in de gemeente Kesteren ingenomen en als integer directeur de bank geleid. De cliënten vonden u altijd bereid hen met raad en daad bij te staan". De/.e lovende woorden sprak de heer Indermauer gistermiddag tot de 64-jarige D. E. O. den Hartog, die afscheid nam als directeur van de Raiffeisenbank Kesteren en Opheusden. De heer Indermauer voerde op de afscheidsreceptie in hotel De Zwaan in Op heusden als rayon-inspecteur het woord namens de Centrale Raiffeisenbank in Utrecht. De heer D. E. O. den Hartog ging op 5 mei na een loopbaan van 31 jaar aan de bank met vervroegd pensioen. Hij had hier zelf om gevraagd: „Het werd tijd dat ik plaats maakte voor een jongere. Nu voel ik me nog fit en kan ik nog wel iets van het leven ma ken. Ik kan nog auto rijden, ik kan nog jagen, kortom op deze leeftijd kan ik nog alles. Daarom heb ik nu om pen sioen gevraagd en niet afgewacht tot ik zou moeten ophouden omdat ik niet meer mee kon komen". In 1938 kwam de heer Den Hartog aan de Raiffeisenbank Kesteren en Op heusden en tot zijn 25-jarig ambtsjubi leum bleef hij daar kassier. Bij dat ju bileum in 1963 werd hij echter benoemd tot directeur. „Dat was toen iets heel bijzonders, want in die tijd hadden we in de kleine plaatsen nog geen direc teuren", aldus de heer Den Hartog. Hij is een bekend figuur in Kesteren en om streken, vooral door de vle functies die hij in het verenigingsleven heeft. „Ik ben op dit moment nog bestuurs lid van de veiling, secretaris van het Groene Kruis, secretaris van de schiet vereniging en lid van een commissie voor ouden van dagen. Vroeger bekleed de ik functies bij achttien verenigingen en was ik tevens raadslid van de ge meente Kesteren. Maar dat werd me allemaal te veel. Ongeveer zes jaar ge leden ben ik daarmee gestopt. De func ties die ik nu nog heb, houd ik aan als hobby. Anders zou ik helemaal niets meer te doen hebben." De heer W. K. Veenstra (rechts), de nieuwe directeur van de bank, drukt de heer D. E. O. den artog de hand, Op de druk bezochte receptie werd de heer Den Hartog onder meer toege sproken door de heer H. van Tongeren, voorzitter van het bestuur van de Raif feisenbank Kesteren en Opheusden, de heer Indemauer, rayon-inspecteur, en heer Indermauer, rayon-inspecteur, en van de gepensioneerde directuer. De heer Van Tongeren schetste in het kort de snelle ontwikkeling die de bank on der leiding van de heer Den Hartog heeft doorgemaakt en zei vervolgens: „Tussen 1938 en 1969 liggen 31 jaren trouwe dienst van u aan onze bank. De bank geniet hier het vertrouwen van de bevolking en dat is vooral aan u te danken." „Ga niet in een bejaardentehuis maar probeer uw leven nog te verrijken door wat te gaan reizen en trekken", was de raad die de heer Indermauer de ge pensioneerde en zijn echtgenote gaf als besluit van zijn toespraak. Vervolgens bood hij de heer Den Hartog een bron zen legpenning aan. „U kunt nu gaan doen en laten wgt u wilt. U hoeft met niemand meer re kening te houden, alleen met uw vrouw" aldus de nieuwe diredteur W. K. Veen stra. De heer Veenstra heeft vele jaren onder leiding van D. E. O. den Hartog gewerkt als procuratiehouder van het bijkantoor in Kesteren. De 28-jarige di recteur woont nu nog in Kesteren, maar zal te zijner tijd verhuizen naar Opheus den. „Het samenspel tussen jong en oud is bij onze bank altijd bijzonder goed verlopen. Uw raad en ervaring zullen we hard missen en we hopen dan ook dat we van tijd tot tijd nog eens een beroep daarop kunnen doen." De heer Veenstra sprak er tenslotte zijn spijt over uit dat de gepensioneerde het be trekken van het nieuwe bankgebouw in Opheusden niet meer als directeur zal meemaken, terwijl hij steeds actief heeft meegewerkt aan het maken van de plannen ervoor. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, zaterdag 18.45 uur en zondag 9.00 en 11.00 u, H. Mis. Willibrorduskerk: zondag 10.00 u. II. Mis. Leger des Heils: 10.00 u. Heiligingssamenkomst en 19.30 u. Verlossingssamenkomst. Jehova's Getuigen: 9.30 u. Openb. vergadering; 10.30 u.J „Wachttoren"-studie. NVV-geb. Tuin- str. Dinsdag 19.30 u.: Theocr. bedie- ningsschoolc 20.30 u.: Dienstvergade- ring, NVV-geb. Tuinstraat. Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. v.d. Peut. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. Jonkers; 17.00 uur: ra diodienst ds. Jonkers. ELDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. A. Noordegraaf uit Ede (Voorber. H. A.); 18.30 uur: ds. J. v. Drenth uit Ede. Geref. Gem. in Nederland: 9.30 en 18.45 uur: ds. Aangeenbruf. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 19.00 uur: Leesdienst. LEERSUM Ned. Herv. Kerk: Geen opgave. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. Lugtigheid; 17.00 uur: ds. Hoorweg. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. W. Kranen donk uit Leerbroek. Hemelvaartsdag 15 mei, 10.00 uur: da J. Bakker uit Veenendaal. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Muilwijk. Geref. Gem. (Syn.): 10.00 en 18.30 uur: ds. Van Beek. Geref. Gem. in Nederland: 10.00 en 18.30 uur: ds. Van Beek. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. Rijnsburg uit Amersfoort, bed. H. Avondmaal; 18.30 uur: ds. R. de Bruin uit Lunteren., bed. H.A. en nabetrachting. Geref. Kerk: 10.00 uur ds. K. Schippers uit Amers foort; 18.30 uur: ds. P. J. Bos. Vrye Evang. Gem.: 10.30 uur: ds. W. E. van Petegem in het verenigingsgebouw aan de Molen weg. Vrijz. Herv. Gem.: 19.15 uur: mej. ds. S. A. J. F. Doets uit Leersum in het verenigingsgebouw te Woudenberg. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: dhr. B. Roest. 10.00 en 18.30 uur: Leesdienst, nood gebouw Holevoetlaan. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. G. Kaastra; 18.30 uur: ds. J. van Noort. Dorpshuis, 10.00 uur: Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. Hoorweg; 18.30 uur: ds. Lugtigheid. ^e.d., I'rot. Bond: 10.30 uur: mevr. ds. E. W. H. Laman Trip-Kleinstarink uit De Steeg, Rem. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. C. van Viegen. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: Leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.00 uur: ds. J. van Malestein. EDE Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: ds. v.d. Poel. 10.00 en 18.30 uur: ds. v.d. Poel. Hemelvaartsdag 15 mei, 10.00 uur: ds. v.d. Poel. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk, 9.00 uur: ds. v.d. Velden uit Renkum; 10.30 uur: ds. Kooreman; 18.30 uur: ds. Kaastra uit Amerongen. Bergschool, 9.00 uur: ds. Kooreman. Hemelvaartsdag 15 mei, Cunerakerk, 9.00 uur: kand. R. Kieskamp uit Utrecht; 10.30 uur: ds. Kooreman. Geref. Kerk: 10.00 en 17.00 uur: ds. J. Goldschme- ding. Hemelvaartsdag 15 mei, 10.00 uur: ds. Goldschmeding. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.00 uur: Leesdienst. Oud Geref. Gem. (Syn.): 10.00 en 17.30 uur: dhr. Stuivenberg uit Bodegraven. Geref. Gem. in Nederland: 10.00 en 17.30 uur: Leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: mej. drs. J. Ph. Feikeme uit Driebergen. VEENENDAAL Zaterdag 10 mei J. Schilperoort, Kerke- wijk 56, telefoon 12134. Zondag 11 mei N. Rijlaarsdam, Boomp- jesgoed 221, telefoon 10885. Apotheek, Zuiderapotheek, dr. Slote- maker de Bruineplein,, telefoon 10714. SCHERPENZEEL en WOUDENBERG Arts: W. v. Vulpen te Scherpenzeel. Tel. 03497—1220. Dorpstraat 192. AMERONGEN, LEERSUM en ELST Arts: dokter W. A. Ossendorp uit Ame rongen, Holleweg 2, tel. 034341678. Wijkverpleging: Leersum, zr. A. van Rijsbergen, Kon. Julianalaan 50, tel. 034341423, tot zaterdag 12 uur, daar na zr. Reuyl te Amerongen. Amerongen, zr. D. Reuyl, Kon. Wilhel- minaweg 67, tel. 034341759 tot maandagkmorgen 8 uur. EDERVEEN, RENSWOUDE en DE KLOMP Arts: 10 en 11 mei, dokter J. H. Rade maker, Hoofcfweg 50, Ederveen, tel. 08387—201. Dierenarts: dokter Van Riessen, Dorps straat 18, Lunteren, tel. 083882557. RHENEN Artsen: dokter Almekinders, Heren straat 59, tel. 2432 en dokter Rienstra, Herenstraat 63, tel. 2577. Apotheek: apotheek Deys. KESTEREN Arts: dokter Keur, Kesteren, tel. 08886 —201. Wijkverpleging: zr. C. de Jong, Groene Kruis, Ochten, tel. 03444257. OPHEUSDEN Arts: dokter Eikelenboom, Ochten, tel. 03444—220. Wijkverpleging: zr. H. Budding, Dode waard, tel. 08885—218. VEENENDAAL en RHENEN Tandartsen: Voor spoedgevallen bellen 08385—12945.

De Vallei | 1969 | | pagina 5