ütt r Het paleis op de Dam in Amsterdam Is weer opengesteld voor het publiek. Velen maken gebruik van de mogelijkheid, tegen een kleine vergoeding het interieur te bezichtigen. Dit was weer eens een heel andere oefening in weerbaarheid voor de Tilburgse studenten, die de universiteit be zet hielden: een simultaan partij schaak met grootmeester Jan Hein Donner. Bij deze ontmoeting tussen prof. mr. baron S. van Wijnbergen, rector-magnificus van de Universiteit in Nijmegen, met een actiecomité van de studenten zag het er iets gemoedelijker uit dan het een paar dagen laten zou worden. Dit is een plaatje van een zeer link(s)e vogel die zich in Oslo op bijzondere wijze In de nesten heeft gewerkt. Het dier koos rode lamp van een batterij verkeerslichten. Prins Bernhard heeft dezer dagen het Vestingmuseum in Naarden heropend. Met een lontstok ontstak hij een kanon, dat voor die gelegenheid speciaal klaar was gemaakt. Toen het kanon afging, sprong de Prins van schrik een gat in de lucht. Het zijn niet altijd mensenpoppen, die leden van het Koninklijk Huis meekrijgen bij diverse gelegenheden. Prins Bernhard kwam uit Naarden. v/aar hij de heropening van het Vestigingmuseum had verricht, terug met drie olifantjes. Lloyd Bucher, commandant van het Amerikaanse spionageschip Pueblo, dat vorig jaar werd opgebracht door de Noord- Koreanen. mocht vernemen dat geen disci plinaire maatregelen tegen hem en zijn be manning worden genomen. Rechts zijn ci viele raadsman, E. Miles Harvey. Een goed begin: de eerste tanker die prinses Anne van Enge land te water liet was meteen de grootste, ooit in dit land gebouwd: de Northumbria meet 253.000 ton. Bij haar aankomst kreeg de prinses bloemen van de jongste der bou wers. de 17-jarige Joe Atkinson. Met deze foto van mevrouw King en haar dochtertje Berenice (genomen tijdens de begrafe nis van dr. Martin Luther King) won Moneta Sleet van het Amerikaanse Ebony Magazine de Pulitzerprijs voor featurefotografie. Prins Claus bracht een bezoek aan de Zaanstreek. De Prins bij zijn aankomst aan de Zaan- se Schans. Na heel wat moeilijkheden kon de Queen Elisabeth II dezer dagen met 1400 passagiers boord vanuit Southampton naar New York vertrekken de lang verbeide „malden trip". Ex-koning Leopold III van Belgiö en zijn naaste familie zuilen binnenkort in de romantische villa Manoir des Clausonnes bij Biot In Zuid-Frankrtjk gaan wonen. Voordat de koning het kocht, was het huis eigendom van de mode-ontwerper Molyneux. In Rijsbergen opende prinses Beatrix het nieuwe paviljoen Prins Alexanderhuis van het kleuterhuis De Krabbenbossen. Dit minitankje met bluskanon, ontworpen in Frankfort en nog op tekening, kan een vuurzee worden ingestuurd om die met 80 at mosfeer blusmiddel te „beschieten" De vuurvas te verbindingsslang met de bluswagen is 120 meter lang. Het „wapen", waarvoor veel belang stelling bestaat, kan ook goed worden gebruikt bij grote vloelstofbranden. Rechts: de poewo (boven) en onder: de poejak. Deze nieuwe huisdieren zijn ont staan uit wetenschappelijke kruisingsexperimen ten in Kiel. De poewo is een kruising van poe del en wolf. de poejak heeft een poedel en een jakhals a's ouders. Het experiment woidt o.m. uitgevoerd om nieuwe wegen te vinden bij di verse kruisingen.

De Vallei | 1969 | | pagina 13