STAND NA EERSTE DAG: 1-1 Dubbel wellicht beslissend voor de einduitslag Hemelvaartsdag voordelig treinen ppeen2-plnskaart voordelig uit met NS Bende van autodieven en helers opgerold DE SP0RTT0T0 Okker versloeg in finale Roy Emerson Muller en Vultink favorieten voor titel Kindvall ook volgend jaar bij Feijenoord Weekendsport op radio en tv Davis Cup-strijd op vele fronten f30.- PETROSJAN WON TOERSEN DRAAIDE SNEL IN TRAINiNG Internationale Motocross Italiaan Zamboni Europees kampioen bij drafamateurs Spanjaard Ocana eerste in tijdrit DAVIS CUP-WEDSTRIJD NEDERLAND-CANADA Geen profijt Beter spel Curieuze vertoning Na maandenlang speurwerk EUROPEES KAMPIOENSCHAP 47/1 Ontdekking Schitteren SC Gooiland: standpunt nog niet bepaald ZATERDAG 10 MEI 1969 Met z'n tweeën voor Met 3 personen voor f35.-, met 4 voor f40.- of met 5 voor f45.-! Neem één pasfoto mee. Westduitse G.P. Hemelvaartsdag 10 notionaliteiten NATIONALE ZUSPANKLASSE 10e SOVJET-GENERAAL OVERLEDEN Brutaal ADVERTENTIE SCHEVENINGEN Het handjevol tennisgetrouwen, dat bij wijze van spreken het zwarte pak al had aange trokken om de begrafenis van de Nederlandse Davis Cup illusies bij te wonen, is vrijdag op de openingsdag van de ontmoeting tegen Canada van de ene verbazing in de an dere gevallen. Allereerst het verbijsterend zwakke optre den van de 31-jarige advocaat Francis Godbout tegen Jan Hordijk. De robuuste Nederlander had net een uur De dubbel van vandaag zal zeer waarschijnlijk beslissend worden voor de einduitslag. „Ik stel Fauquier op naast Mike Belkin", aldus de Canade se Davis Cup-aanvoerder Fred Bolton. Tegen beter weten in voegde hij eraan toe: „Hij is volledig hersteld". Dichter bij de waarheid was hij met: „Fauquier en Belkin vormen een ingespeelde dub bel. Die kun je niet zomaar uit elkaar halen". Die onzekerheid omtrent de fitheid van Fauquier („Als hij speelt, moeten Hordijk en Fleury hem natuurlijk voortdurend onder vuur nemen", aldus de Nederlandse captain ir. Velds) geeft de ontmoeting tegen Canada een avon tuurlijk tintje. Strikt genomen, was het echter niet nodig geweest, dat Nederland de uitein- Re delijke overwinning moet laten afhan- gen van eventuele winst in het dub belspel. Er zijn kansen geweest om de eerste dag te besluiten met een vrijwel niet meer in te halen 2-0 voorsprong. Tennistoerist Mike Belkin is in nor male vorm natuurlijk volkomen on aantastbaar voor welke Nederlandse speler buiten Okker. Snelvoetig, in staat een hoog tempo te spelen en volgepakt met wedstrijdervaring. Maar de Belkin, die vrijdagmiddag de baan op ging was heel anders. Nerveus („Het verplet terende verlies van Godbout had me echt aangepakt"), prikkelbaar (al bij de eerste slag vroeg hij een let omdat het publiek niet helemaal stil was), zwak op service (nog geen derde van zijn eerste opslagen ging in) en bijzonder kwetsbaar op de dubbelhandige back hand. Nick Fleury verzuimde daar ech ter profijt van te trekken. Daarbij speelde gebrek aan wedstrijdroutine de lange Amsterdammer parten. Hij speel de te gretig", aldus Jan Hajer, die voor het eerst sinds jaren een Davis Cup-wedstrijd in het nette pak vanaf de tribune volgde. En zo was het. Fleu ry jaagde achter de bal of zijn leven er van af hing. Scoorde prachtige pun ten met smashes, cross-backhands en topspin-forehand-vegen. Maar hij maak te fouten en steunde onbewust het wan kele moreel van de Canadees door veel te veel diens sterke forehand op te zoe- kem^Na.een 2-0 voorsprong kregen in 'de'-vijïdé ghme die stëuri-acties zlelfs-^ri- dicule afmetingen, toen Fleury met drie dubbele fouten achtereen zijn service uit handen gaf. Belkin arriveerde zon der enige verdiensten op 2-5. Maar de kwetsbaarheid van de Canadees bleek direct erop, toen Fleury voor een mo ment gehoor gaf aan de smeekbede van aanvoerder Velds om de backhand van zijn tegenstander onder vuur te nemen. Een doorbraak en een servicegame op love brachten hem op 4-5, maar toen redde Belkin met enige veine zijn op slag en pakte de set. De lob, die Fleu ry op setpoint sloeg, ging net uit. nodig om Nederland op 1-0 te zetten (6-1, 6-2, 6-1). Ver volgens de entree van de hypernerveuze Mike Belkin, die Nick Fleury alle kansen bood voor het bereiken van een betere score dan 4-6, 4-6, 0-6 en tenslotte gloorde zelfs de hoop dat Nederland de eerste ronde zal overleven, toen Harry Fauquier, in de avonduren tijdens een laatste oefenpartij duidelijk trekkebenend over de baan ging. De tweede set bracht beter spel. Belkin was over de ergste zenuwen heen en verhoogde het tempo. Fleury ging mee en er ontsponnen zich aan trekkelijke duels. De negende game bracht de beslissing. Fleury had wat punten verspeeld door te veel topspin In zijn forehand te leggen. Op „ad vantage Canada" waagde Belkin, die tot dusverre hoofdzakelijk aan de ach- MIKE BELKIN hypernerveus JAN HORDIJK voortreffelijk terlijn was gebleven, zich naar voren om met een volley de doorbraak te forceren. Zijn eigen service hield hij vervolgens op love. Die voorsprong van twee sets tegen nul gaven de Canadees moed eindelijk vrijuit te spelen. Wat een snelheid ont wikkelde hij, verzuchtten Hordijk en Hemmes later geïmponeerd. Maar toch waren het in de eerste plaats fouten van Fleury, waardoor hij aan de pun ten kwam. Onder druk ging de Am sterdammer ongecontroleerd slaan, waardoor het duel sneller ten einde was dan men na de eerste twee sets had verwacht: in 64 minuten. Aan dit toch wel boeiende duel was een hoogst curieuze vertoning vooraf gegaan. Frangois Godbout, door aan voerder Bolton te hulp geroepen om de gekwetste Fauquier te ontlasten, kon zijn slagen maar niet binnen de lijnen houden. Achteraf gaf Bolton een plausibele verklaring: „Godbout heeft sinds augustus van het vorig jaar niet meer gespeeld. Ik had gehoopt dat hij er wat van zou maken. Een paar jaar geleden heb ik ook eens zo'n gepen sioneerde laten overkomen. Die speel de toen tegen Roger Taylor een gave vijfsetter. Maar voor Frangois is het gebrek aan slagentraining inderdaad funest gebleken". Bij de zeldzame gelegenheden dat Godbout op zijn wankele groundstro- kes een aanval kon opbouwen, demon streerde hij aan het net met scherp gehoekte volleys vroeger toch wel eni ge klasse te hebben bezeten. Maar het mechanisme was verroest. Hordijk was slim genoeg om niet de olie-spuit te hanteren. Hij hield de ballen goed in het spel, forceerde weinig en ver meed al te opvallende fouten te ma ken. Alles bij elkaar voor een Davis- cup-debutant een vrij moeilijke opga ve, waarvan hij zich echter voortref felijk heeft gekweten. DEN HAAG Vrijdagmiddag is in diverse steden in Europa een begin gemaakt met wedstrijden voor de eer ste ronde van de Europese zone van het Davis Cup-toernooi. De standen na de eerste dag zijn: Groep A: Kopenhagen: Denemarken - Tsje- cho-Slowakije 1-1. Uitslagen: Jan Leschly (Den) - Jan Kodes 2-6, 2-6, 3-6; Jörgen Ulrich - Milan Holecek 0-6, 6-4, 6-4, 3-6, 7-5. Bonn: West-Duitsland - Nieuw-Zee- land 2-0. Uitslagen: Wilhelm Bungert (W-Dld) - Onny Parun 6-4, 9-7, 6-0; Christian Kuhnke - Brian Fairlie 6-3, 6-1, 6-4. Groep B: Rome: Italië - België 2-0. Uitslagen: Nicola Pietrangeli (It) - Patrick Hom bergen (Belg) 6-3, 6-2, 6-3; Eugenio Castigliano - Eric Drossart 6-4, 4-6, 5-7, 6-1. Maribor: Zuid-Slavie - Frankrijk. Wegens regen uitgesteld. De Franse tennisbond heeft voorgesteld de wed strijd volgende week in Parijs te spe len. Athene: Griekenland - Rusland 0-2. Uitslagen: Pericles Gavrilides (Gr) - Alexander Metréveli 0-6, 1-6, 1-6; Ni kos Kaligeropoulos - Tomas Lejus 7-5, 6-3, 2-6, 0-4 (Kalogeropoulos trok zich terug). Lissabon: Portugal - Israël 0-2. Uit slagen: Joao Lagos (Port) - Josef Stabholz 2-6, 3-6, 0-6; Vaz Pinto - Ela- zar Davidman 2-6, 6-4, 6-3, 5-7, 3-6. Oslo: Noorwegen - Oostenrijk 0-2. Uitslagen Jon Erik Ross (Noorw) - Ernst Blanke 2-6, 4-6, 4-6; Dag Jagge - Detlev Herdy 1-6, 4-6, 1-6. De standen zijn verder: Groep A: Zürich: Zwitserland - Engeland 0-1; Uitslagen: Cox (Eng) - Stalder 6-4, 8-6, 6-2. Het tweede enkelscel werd we gens de regen uitgesteld tot vanavond. Helsinki: Finland - Zweden 0-2. Uitslagen: Berner (Fin) - Bengtsson 7-5, 3-6, 2-6, 4-6; Hedman-Nerell 2-6, 0- 6, 4-6. Warschau: Polen-Hongarije 1-0; Uitslagen: Gasiorek(Pol)-Szoeke 7-9, 6-4, 7-9, 6-0, 6-2; Rybarczyk-Gulyas 6- 4, 6-4, 2-1 (wegens duisternis afgebro ken). Boekarest: Roemenië-Egypte 1-1; Uitslagen: Tiriac (Roe)-El Shafei 3-6, 3-6, 3-6; Nastase-Sonbol 6-4, 6-0, 6-4. Cork: Ierland-Luxemburg 1-0: Hickey (Ier)-Brasseur 6-3, 6-4, 6-4. de hele dag door héél Nederland. UTRECHT Na maandenlang speurwerk is door samenwerking tus sen de politie in Utrecht, Groningen en Veendam een bende van autodieven en -helers opgerold, die hun activitei ten niet beperkten tot Nederland, maar zelfs in België en Duitsland opereerden. Zeven verdachten zitten nu achter slot en grendel, te weten de 28-jarige beroepsinbreker V. uit Gro ningen, zijn 23-jarige vriend en stadge noot O. (een glazenwasser), de vader van O, de 43-jarige Utrechtse autohan delaar Van G. en zijn 41-jarige com pagnon G. De 32-jarige Veendammer P. en zijn 37-jarige compagnon M. V. en O. jr. hebben minstens tien auto's gestolen, waarvan er zes konden wor den achterhaald. De overige verdach ten zijn wegens heling aangehouden. V. en O. junior pleegden voorts een reeks inbraken. De beroepsinbreker V. werd eind de cember met zgn. wandelverlof ge stuurd uit de Mesdagkliniek in Gro ningen, waar hij geruime tijd werd verpleegd. Daarvoor verbleef hij ge- DEN HAAG De cijfers van de sporttoto van het weekeinde 26/27 april, nummer 37, luidden: aantal deelne mers: 778.498; inleg: f 1.687.718,70. Er waren geen deelnemers, die der tien uitslagen juist hadden voor speld waardoor van het prijzenbedrag (f 759.473,42) 40 procent naar de tweede-, 35 procent naar de derde-, en 25 pro cent naar de extra prijs gaat. Tweede prijs: f 303.798,37, zeven aan meldingen, bruto f 43.398,48. Derde prijs: f 265.815,70, 211 aanmel dingen, bruto f 1259,78. Extra prijs: f 189.868,36, 234 aanmel dingen, f 811,40. De cijfers van de sporttoto van het weekeinde 3/4 mei, nummer 38, waren: aantal deelnemers: 673.630; inleg: f 1.398.721,50; prijzenbedrag: f629.424,68. Eerste prijs: f 188.827,40, drie aan meldingen, bruto f 62.942,46. Tweede prijs: f 125.884,94, 72 aan meldingen, bruto f 1.748,40. Derde prijs: f 188.827,40, 1015 aan meldingen f 186,-. Extra prijs: f 125.884,94, 610 aanmel dingen f 206,30. MOSKOU Tigran Petrosjan heeft zijn achterstand in de tweekamp tegen Boris Spasski om het wereldkampioen schap schaken tot een punt terugge bracht. Vrijdag won de houder van de titel de tiende partij na 38 zetten. De stand is thans 5.5-4.5 in het voordeel van de uitdager. De elfde partij wordt maandag 12 mei gespeeld. HOCKENHEIM Aalt Toersen, zon dag op een Kreidler winnaar van de lichtste klasse in de Spaanse Grand Prix, heeft zich op de eerste trainings dag voor de grote prijs van West-Duits land wederom de snelste getoond in de 50 cc-klasse. De Nederlander kwam op het circuit van Hockenheim bij Heidel- berg tot een gemiddelde van 132,07 per uur. De tweede plaats in de trainings rangschikking was voor Jan de Vries, eveneens op Kreidler, met 131,22 km. per uur. De Duitse MZ-rijder Heinz Rossner was de snelste renner in de 125 cc-klas- se. Zijn gemiddelde bedroeg 148,85 km. per uur. Cees van Dongen win naar in Madrid was op zijn Suzuki tweede met 148,04 km. per uur. OSAKA Tom Okker heeft vrijdag avond de eindstrijd gewonnen van het tennistoernooi voor profs, dat in Osa ka werd gehouden. In de finale ver sloeg de Nederlandse kampioen de Australiër Roy Emerson met 6-3, 6-5. De overwinning bracht Okker 3200 dol lar op, zo'n 11.500 gulden. De oud-Wim>- hledonkampioen verdiende nog altqd 2560 dollar. In de strijd om de bezetting van de derde plaats zegevierde de Austra liër Rod Laver met 5-6, 6-2, 6-5 over de Amerikaan Butch Buchholz. De winnaar mocht 2080 dollar incasseren, Buchholz 1440. Bij de dames werd de Britse Ann Jones winnares. Zij versloeg Frangoi- se Durr met 6-1. 2-0. De Frangaise trok zich hierna terug wegens een polsblessure, Ann Jones werd dooi haar overwinning 1440 dollar rijker. ADVERTENTIE „LECCIUS DE RIDDER" Solo- en zijspan, 500 cc. RHENEN Aanv. 14.00 uur. Circuit Greb- beberg. Met toprijders uit Zweden - Engeland - België - Oostenrijk - Duitsland Schotland - Tsjecho Slowakije - Zwitserland - Finland - Nederland. (meetellend voor het Kampioenschap van Nederland). ENTREE 5— P.P. KINDEREN 2.— P.P. MAASSLUIS De verondersteling, dat de finale van 't Europees kampioen schap 47/1 in Maassluis al op de eerste dag gespeeld is, zou wel eens op waar heid kunnen gaan berusten. Want zeker na de derde ronde gelden Hans Vul tink en de 26-jarige Berlijner Dieter Müller, de twee om wie het in dit geval gaat, sterk als favoriet voor deze titel. En zoals bekend kwamen zij donder dagmiddag al in de openingsronde tegen elkaar uit met een door Vultink in de nabeurt bevochten remise als resultaat. Zowel Müller als Vultink zegevierde namelijk vrijdagmiddag vrij gemakkelijk over respectievelijk Tonnny Schrauwen, wiens kampioensaspiraties door twee achtereenvolgende nederlagen zijn weggevaagd, en Jean Galmiche. In beide partijen waren grootmeesters aan het werk. Müller scoorde nog geen super serie, maar ging met reeksen van 112 en 90 in vijf beurten onbederigd over de finish. Schrauwen, die de nederlaag tegen Wijnen moeilijk had kunnen verwerken, bleef op 111 staan... Müller is wel de grote ontdekking van de laatste jaren. Met reuzenschreden beende deze biljartzaalhouder, die ove rigens pas op zijn zestiende jaar kon gaan biljarten omdat hij niet eerder tot de biljartzaal werd toegelaten, naar de top van de Europese kaderwereld. Tot internationale titel bracht deze door zijn oudere landgenoot Sigfried Spiel- mann sterk gepousseerde jonge Duitser het nog niet. Maar wel zorgde hij zo hier en daar voor opzienbarende resul taten. Laatst nog bracht hij in zijn slot- partij van 't Europese kampioenschap neo-kader het serierecord met 294 op zijn naam. De grote concurrent voor Müller is in Maassluis echter Hans Vultink, die hij nog nooit heeft kunnen kloppen. Ook dit keer dus niet. Het hangt er nu van af, wie van deze twee het eerst zal struikelen. Vultink heeft wat dat betreft meer mogelijkheden, want zijn programma is ongetwijfeld beduidend zwaarder dan dat van Müller. Maar als Vultink zo blijft spelen als tegen Galmiche, dan moet degene die hem overwint nog ge boren worden. De Nederlandse kampioen schitterde tegen de nu weer zwak tegenstribbelen de Fransman in zijn vijfde beurt met een grote reeks van 242, waarmee zijn totaal op 285 kwam. Hij had die laat ste vijftien punten natuurlijk ook moe ten maken, want zo moeilijk was de po sitie niet waarop de serie afbrak. Maar Vultink wil nog wel eens wat noncha lant gaan stoten als het zo goed gaat, en dat kostte hem nu nog zes beurten. Want zoveel pogingen had de Nederlan der vervolgens nog nodig om aan de fi nish te komen. ROTTERDAM De Zweed Ove Kindvall heeft vrijdag zijn contract met de Rotterdamse eredivisieclub Feijenoord voor een jaar verlengd. Kindvall, die reeds twee jaar bij Feijen oord speelt, scoorde dit seizoen 26 keer voor de Rotterdamse ploeg MOSKOU Luitenant-generaal Bo- leslafa, Kenevits is in de ouderdom van 61 iaar overleden, zo meldt het dag blad „Rode Ster" van het Russiscl ministerie van Defensie vandaag. Het was de zevende melding van he' overlijden van een Russische generaal in 17 dagen. Kenevits ging in 1954 met pensioen en overleed na een langdurig ziekbed, aldus „Rode Ster". Geheel in de kaart van het duo Mül- ler-Vultink was 't resultaat van de ont moeting tussen de Spanjaard Galvez en onze landgenoot Tini Wijnen, die door zijn tegenstanders overdonderd werd Na vier beurten immers had Wijnen 26 punten, Galvez stond dank zij series van 87, 77 en 109 al op 289. In een laatste verwoede en soms wat krampachtige poging trachtte Wijnen die achterstand in een ruk weg te wer ken. Een lofwaardig streven dat de snel vermoeid rakende Wijnen 207 caram boles opleverde. Niet genoeg dus om Galvez van de zege in zes beurten af te houden. Eerste uitslagen tweede ronde: Galmiche (Fr.) 151 11 51 13.72 Vultink (Ned.) 300 11 242 27.27 Wflnen (Ned.) 236 6 207 39.33 Galvez (Sp.) 300 6 109 50.00 Schrauwen (Belg.) 111 5 56 22.20 Müller (W-Dld.) 300 5 112 60.00 Corin (Belg.) 300 17 130 17.64 Van NQnatten (N.) 186 17 46 10.94 Stand na de derde ronde pnt h.serie alg.gem 1. Müller 5 130 25.00 2. Vultink 5 242 23.07 3. Wijnen 4 207 24.58 4. Galvez 4 116 19.55 5. Schrauwen 2 132 21.00 6. Corin 2 130 14.86 7. Galmiche 2 142 13.30 8. Van Nijnatten 0 46 8.21 In het NTS-programma „Scala", dat vandaag vein 19.03 tot 19.30 uur op Ne derland 2 wordt uitgezonden zijn ver slagen van de volgende sportgebeurte nissen opgenomen: Wielrennen: De ronde van de Haarlemmermeer; Honk bal: HCAW-Sparta te Bussum; Tennis: de Davis-cupwedstrijd Nederland-Cana da te Scheveningen. De onderwerpen waaruit NTS-sport van zondag dat van 19.30 tot 20.30 uur via Nederland 1 wordt uitgezonden, is samengesteld zijn, onder voorbehoud van wijzigingen: De voetbalwedstrijden MW-DOS, Ajax-DWS en de Graafschap -EDO; De motocross om het kam pioenschap van Nederland te Apel doorn; de Europese kampioenschappen biljarten 47/1 te Maassluis; De hockey wedstrijd Hattem-Laren te Hattem; De korfbalwedstrijd Ons Eibernest-Blauw- Wit; Het Nationaal Concours Hippique te Tilburg. In het NRU-sportprogramma „Langs de lijn" (14.30-17.00 uur en 18.10 tot 18.30 uur via Hüversum II) zullen re portages en beschouwingen te horen zijn van de volgende sportgebeurtenis sen: De voetbalwedstrijden Ajax-DWS, Feijenoord-Volemdam NEC-Telstar MVV -DOS, SW-Vitesse en De Graafschap- EDO; De tenniswedstrijden om de Da- viscup Nederland-Canada in Scheve ningen; De Europese kampioenschap pen biljarten 47/1 in Maassluis; De na tionale kampioenschappen kunstzwem- men in Utrecht; De paardenkoersen in Sappemeer en op Duindigt; Nieuws over en uitslagen van amateurvoetbal handbal, korfbal en hockey. In het RONO-programma „Sport voor Sport" dat zondag van 18.30 tot 19.25 uur wordt uitgezonden wordt naast de gebruikelijke reeks uitsla gen en berichten uitvoerig aandacht be steed aan: De voetbalwedstrijden F.C. Twente-Holland Sport G VA V-Go Ahead SW-Vitesse Wageningen-F.C. Cambuur De Graafschap-EDO in het betaalde voetbal, en aan de amateurwedstrijden RKHW-Quick N.; Glanërburg-GFC in Oost, alsmede Zwaagwesteinde-Alcides; Heltman-Jubbega; Hoogezand-Mussel- ':anaal; Ti tan-S VBO; Gomos-Wilder- ank in noord. Verder kan men nog luisteren naar verslagen van de internationale motor races op het circuit Hockenheim en de motorsportevenementen in Noordwolde, Sleen en Apeldoorn. ruime tijd in de Kruisberg in Doetin- chem. V. keerde niet naar de Mesdag kliniek terug, maar dook onder bij zijn vriend O. Vader O. gaf V. op dracht auto's te gaan stelen om aan de kost te komen. V. probeerde het eerst alleen in De Bilt, waar hij even wel niet slaagde. Hij stal een brom fiets, reed erop naar IJmuiden en nam een personenauto weg, die hij verkocht aan de autohandelaren in Utrecht. Dit tweetal bleek meer be langstelling te hebben voor gestolen auto's, maar wel werd de voorkeur ge geven aan exemplaren uit Duitsland en België. Dat leverde minder moei lijkheden op i.v.m. de registratie van gestolen auto's in ons land. V. en O. junior gingen van dat mo ment af samen opereren. Ze zochten in Zuid-Limburg een smokkelweg om ongezien Duitse auto's te kunnen bin nensmokkelen. Dat lukte niet, maar op de terugweg slaagden ze er in in Vaals wel een auto te stelen en in Utrecht te verkopen. Het tweetal woonde van dat moment af trouwens ook bij de Utrechtse autohandelaren, want O. had ruzie met zijn vader in Groningen gekregen. De twee autodieven gingen soms heel brutaal te werk. Zo werden in op dracht van de Utrechter Van G. in de Domstad een auto gestolen, die kort daarvoor door hen voor f 4250,- was verkocht. Hij had nog een sleuteltje van deze auto, waardoor een inbraak geen moeilijkheden opleverde. De twee reden er mee naar Mcppel, waar ze contact kregen met de Veendam- mers P. en M. die ook in auto's han delden. Zij betaalden f 1250,- voor het gestolen exemplaar. Op een gegeven moment voelden O. en V. zich bedrogen door de Utrechtse autohandelaren en gingen wat meer in zee met de Veendammers. De beide Utrechters wilden hun „klanten" trou wens ook kwijt, omdat de politie al eens een gestolen auto voor hun huis vandaan had gehaald. Door de contac ten met de Veendammers werd de aandacht meer gericht op Duitsland. In totaal hebben V. en O. tien auto diefstallen bekend. Ze liepen eind maart tegen de lamp bij een koper diefstal in Veendam. De aanhouding van de rest van de bende vergde ge ruime tijd. V. en O. incasseerden voor elke ge stolen auto f 100,- f 75,-. Een van de gestolen auto's werd door de Utrechtse autohandelaren voor f 9500 op de Utrechtse automarkt verkocht. Ze hadden er f 75,- voor betaald. In de woning van V. werden veel van in braak afkomstige goederen gevonden. De politie is nog lang niet klaar met het uitpluizen van deze ingewikkelde reeks diefstallen en inbraken. PARIJS De Italiaan Orlando Zam boni is in Parijs Europees kampioen bij de drafamateurs geworden. Zamboni eindigde in de tweede race met zijn paard Arcesilao op de tweede plaats. De Fransman Rayon met Un Coeur B won deze tweede wedstrijd over 2050 meter in een kilometertijd van 1 min. 22,2 seconden. In het eindklassement be zette de Nederlander Gerard van der Wal met Faith Hollandia de derde plaats, in het 1 andenklassement werd Nederland tweede achter Italië. De uitslag van de tweede race luide: 1. Un Coeur B (Rayon, Fr.) km.tijd: 1.22.2; 2. Arcesilao (Zamboni, It.); 3. Epolett Sund (Askenbach, Zwe.); 4. Faith Hollandia (Van der Wal, Ned.)- 10. Beachcomber (Eijsvogel, Ned.). HILVERSUM Het bestuur van de tweede divisieclub SC Gooiland heeft vrijdag verklaard, dat ondanks het feit dat de gemeente Hilversum heeft be sloten een eenmalige subsidie van 60.000 gulden te geven, het nog niet ze ker is dat SC Gooiland in het betaald voetbal blijft spelen. SC Gooiland staat, evenals het gemeentebestuur, op het standpunt, dat de garantie moet worden verkregen dat het bedrijfsleven en particulieren bijdragen zullen leveren. De SC Gooiland organiseert hiertoe in de nabije toekomst enkele acties en pas nadat het resultaat bekend is, be paalt de SC Gooiland zijn standpunt over wel of geen betaald voetbal. SAN SEBASTIAN De zestiende etappe van de Ronde van Spanje, een individuele tijdrit over een afstand van 25 kilometer, is gewonnen door de jaard Luis Ocana in de tijd van 36 mi nuten en 5 seconden, vóór Perurena (Spa), die de derde plaats bezette in 37 min. 30 sec. De uitslag: 1. Ocana (Spa) 25 km in 36 min 05 sec; 2. Pingeon (Fra) 36.59; 3. Perure na (Spa) 37.30; 4. Velez (Spa) 37.34; 5. Manuel Lasa (Spa) 37.42; 6. Lina res (Spa) 37.47; 7. Gabiva (Spa) 37.50; 8. Lopez Rodriguez (Spa) 37.55; 9. Ca- net (Spa) 37.58; 10 Echevarria (Spa) 38.05; 11. Wagtmans (Ned.) en De Geest (Belg) 38.08. De plaatsen van de Nederlanders in de zestiende etappe waren: 37. Dolman 39.51; 46. Zilverberg 40.19; 49 Haast 40.31; 56. Van Katwijk 42.59. Het algemeen klassement zier er na de zestiende etappa als volgt uit: 1. Pingeon (Fra) 67 uur 44 min. 48 sec; 2. Ocana (Spa) op 3.48; 3. Wright (GBr) op 4.26; 4. Manuel Lasa (Spa) op 4.39; 5. Bellone (Fra) op 5.02; 6. Wagtmans (Ned) op 5.13; 7. Canet (Spa) op 5.21; 8. Echevarria (Spa) op 5.38; 9. Wolfshohl (WD1) op.6.16; 10 De Geest (Bel) op 6.46. Met 23 tegen 20 siemmen heeft de Rotterdamse gemeenteraad gister- .ond besloten dat de winkels in de stad voortaan op vrijdagavond tot half tien open mogen zijn. Rotterdam is hier mee de eerste van de drie grote steden die tot een koopavond overgaan.

De Vallei | 1969 | | pagina 9