Van idealisten99 tot „snotneuzen99 BEZETTINGEN staan achter JURIDISCH EN rebellerende ETHISCH NIET ACCEPTABEL T.V.-reclame zoekt naar echte achtergrond Meeste ouders CONGRESGEBOUW DEN HAAG TE VEEL EEN DWAALTUIN zonen Dorp bracht 'tgeld bijeen I Prof. Diepenhorst Nieuw record in oceaan-race Directeur Steensma ex-K LMgeei mij twee jaren VROUW ZIET NA 27 JAAR HAAR MOEDER TERUG Ted de Braak er uitgegooid BELABBERD REGENPUT Aanslag in Saigon op auto Ned. Ambassade Onbetamelijk Gebrek Rapport VLEKKELOOS PIEKFIJN Niet gelukt Zelf doen Residentie-orkest Klachten Waarderen Niet somber SNOTNEUZEN VLIEGTUIG VERNIETIGD IN BIAFRA ZELF NUTTIG IDEALEN MAANDAG 12 MEI 1969 \WWWWtW«VW\V»VWIWI»TOVWWV\WWWtTO«V»WV«n*\\\H\«TOUW»WWV«*\V\VWft\VVJ ZEIST Terwijl in Tilburg na negen bewogen dagen een voorlopige overeen komst werd bereikt, zit ik in Zeist te praten met prof. dr. I. A. Diepenhorst. De Amsterdamse hoogleraar volgt de studentenacties uiterst kritisch en de midde len die de studenten gebruiken, hebben niet zijn onverdeelde bewondering. Daarvan gaf hij duidelijk blijk tijdens 't roerige Kamerdebat van dinsdagavond. Minister Veringa noemde toen het optreden van de Tilburgse studenten „on doelmatig", maar prof. Diepenhorst, woordvoerder van de ARP in de Tweede Kamer, keurde de studentenbezetting ronduit af. Thuis in Zeist gaat hij een stapje verder. Hij noemt de Tilburgse studentenactie „onrechtmatig", wat voor hem als hoogleraar in het strafrecht een zware klank heeft. De heer Diepenhorst is bijna 53 jaar. Hij was in het kabinet-Cals en in het kabi net-Zijlstra minister van Onderwijs en Wetenschappen. Daarvoor was hij dertien jaar lid van de Eerste Kamer en daarna werd hij in 1967 lid van de Tweede Ka mer. Sinds 1947 is hij hoogleraar aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. NEW YORK Ze zijn nog niet zover, dat zij op de maan gaan filmen, maar de producers van de Amerikaanse te levisiecommercials, zoeken de gehele wereld af naar geschikte plaatsen om op te nemen. Dit streven naar „echt heid van de achtergronden en omge ving" is niet de enige reden. Kostenver mindering is ook een factor. Met stokken en fakkels in de hand, bestormt een woedende menigte de poorten van een spookachtig kasteel op een woeste heuvel in Duitsland. In het kasteel bevinden zich een krankzinnige geleerde, zijn monster en zijn helpers. Ze zijn koortsachtig bezig alles in te pakken voor hun ontsnapping. Een nieuwe Frankenstein-film? Neen, alleen maar een reclamefilm van 60 sec. Voo een Amerikaanse auto. De geleerde en zijn helpers laden al les in een kleine stationwagen, die wordt aanbevolen wegens de grote bergruim te. De commentator zegt, dat de wagen ruimte heeft voor alles en iedereen, wat voor zaken men ook doet. Dit filmen op de echte plaatsen in de Verenigde Staten en het buitenland wordt voor de tv-reclame even belang rijk als voor de filmindustrie. Bijna de helft van de commercials wordt thans op die manier gemaakt. Vertegenwoordigers van Amerikaan se advertentie-maatschappijen reizen van Tahiti naar' Joego-Slavië en van Tel Aviv naar Nairobi op zoek naar authentieke omgeving en exotische ach tergrond. Herb Strauss, een producer voor Doy le Dane Bernbach Inc., zei: „Als je de Ierse kust wilt, dan ga je naar de Ier se kust en probeer je die niet na te boot sen in New England". Carl E. Sturges, directeur voor tv- produktie van Young and Rubicam zei: „Als vroeger voor een commercial een exotische omgeving nodig was, dan werd die in de studio nagebootst en het zag er belabberd uit. Een verhoging van het peil heeft daar een einde aan gemaakt. De kijkers zijn veeleisender geworden". De kostenfactor speelt ook een rol. Het is goedkoper om naar Rome te vlie gen en daar personeel en acteurs aan te nemen, dan in New York decors te bouwen en daar te produceren. De laatste jaren zijn er'verschillende firma's opgericht, die zich alleen maar bezig houden met zoeken naar een ge schikte omgeving. Toen Doyle Dan Bernbach besloot een •ommercial te filmen voor een aircon ditioner in de hel „als het domein van de duivel er mee gekoeld kan wor den, dan kan hij dat ook gemakkelijk uw huis doen" gingen ze op zoek naar spelonken in de Verenigde Staten. Maar die hadden vleermuizen. Daarna wer den Spanje en Duitsland geprobeerd. Totdat de producer zich de regenput van St. Helena in Israël herinnerde. En daar werd de hel gefilmd, in een on dergrondse regenput uit de 8e eeuw. SAIGON In de Zuidvietnamese hoofdstad Saigon is vrijdagavond een bom geworpen naar een geparkeerde auto van de Nederlandse ambassade. De wagen brandde uit Van slachtoffers is geen melding gemaakt. De Nederlandse ambassade meent dat de aanslag op een vergissing berust. De auto werd gebruikt door een Ne derlandse architect de heer Korsman, die belast is met de bouw van een door de regering in Den Haag bekostigde tatón&ek voor tuberculosen. Voor hem is de universiteit een insti tuut van leermeesters en leerlingen. Hij neemt aan dat hervormingen in het hoger onderwijs nodig zijn, maar een eis als „medebeslissingsrecht op alle niveaus" acht hij onverenigbaar met het karakter van de universiteit. Hij acht de bezetting door studenten van gebouwen die door de gemeen schap voor het geven van hoger onder wijs zijn gesticht, wel onrechtmatig, maar hij wil deze zware term wat ver zwakken: „Bij studenten is er altijd een groot spelelement aariwezig; daar door ziet de maatschappij bij studen ten altijd meer door de vingers dan bij andere groepen". De negen bezettingsdagen in Tilburg hebben de gemeenschap natuurlijk geld gekost, maar hij wil de zaak niet eco nomisch bezien: „Natuurlijk kost dit de gemeenschap geld, uiteindelijk is voor alle studenten in Tilburg de stu die vertraagd. Belangrijker vind ik ech ter de vraag of de actie betamelijk is geweest. Zo'n studentenbezetting zou alleen niet onbetamelijk zijn als er een zodanige noodsituatie was dat er geen andere middelen meer waren om aan de nood een einde te maken. Naar mijn informatie was dat in Tilburg be slist niet het geval". Bijzonder ernstig acht de Amster damse hoogleraar het ook dat aan stu denten die gewoon wilden studeren de mogelijkheid daartoe werd onthouden: „De grote meerderheid van de studen ten voelt zich niet betrokken bij de ac ties. De meeste studenten willen ge woon verder studeren, een onbezorgd studentenleven hebben en zich voorbe reiden op de functies die hun in de samenleving wachten". Nu is er in elke maatschappelijke groep wel altijd een kleine groep die tot al dan niet noodzakelijke activiteit komt, terwijl de grote meerderheid zich geamuseerd, geërgerd of onver schillig ter zijde houdt, maar prof. Die penhorst zegt: „Toen de studenten hun grondraden kozen, heeft slechts een klein deel van de studenten ge stemd. Er is dus een duidelijk gebrek aan belangstelling voor de groep die tot actie komt". Hij geeft toe dat er onder de rebelse studenten originele gedachten worden geboren en dat velen van hen door oprechte bewogenheid worden geleid: „Men kan soms veel van hen leren en iedere leermeester zal bereid moeten zijn van zijn leerlingen te leren, maar de student ontbreekt deskundigheid. Daarom zal de leermeester altijd de beslissende stem moeten hebben, wil men het wezen van de universiteit handhaven". „Dat de studenten inspraak willen hebben, acht ik een vanzelfsprekende wens,- maar de eis tot medebeslissings recht op voet van gelijkheid voor alle niveaus acht ik onaanvaardbaar". De bezwaren van de studenten tegen de huidige vorm van hoger onderwijs acht prof. Diepenhorst niet alle onge grond, maar „zaken als studie-doel, de inhoud van de programma's en de vorm van onderwijs zijn zeer moeilijke vraag stukken die niet in rumoerige massa vergaderingen kunhen worden gere geld. In Tilburg was een duidelijk voor- LONDEN Het snelheidsrecord voor supersonische vliegtuigen in de race tussen Londen en New York is nog wat scherper gesteld. Het werd weer gepresteerd met een jager van Amerikaanse makelij. Peter Goddard, officier van de Brit se zeemacht, had vijf uur elf minuten en 23 seconden nodig om van het Em pire State Building naar de toren van Londens hoofdpostkantoor te komen. Daarmee won hij bijna acht minuten op zijn collega Hugh Drake. De winst begon niet alleen met twee minuten op de grond. Met behulp van een staartwind van bijna vijftig kilo meter kon Goddard zijn Phantom op jagen tot een snelheid van 1800 km. In de afdeling dames die lichte toe stellen besturen, verloor de Britse re- cordbreekster Sheila Scott de eerste plaats aan de Amerikaanse Nancy Kelly. Die was met 22 uur, 33 minu ten en 57 seconden meer dan vier uur sneller. Zondagavond om twaalf uur was de ze merkwaardige wedstrijd geëindigd. Er waren bijna vierhonderd deelne mers die dongen naar een prijzens'.hat v'an ruim een half miljoen gulden. De definitieve uitslag wordt woensdag be kend gemaakt. SWALMEN Op vrijdag 16 mei zal Alexandra Meuter-Kusina (43) uit Swalmen voor het eerst sinds 27 jaar haar moeder terug zien. Alexandra (foto hierboven) met 'n koffer voor de reis werd in de Oekraïne geboren. In de Tweede Wereldoorlog werd zij door de Duitsers uit haar woonplaats weggevoerd. Als dwangarbeidster werkte zij in het Duitse Brüggcn. Daar leerde zy haar man, Louis Meuter (nu 51) kennen. Van haar familie hoorde zy niets meer. Eind vorig jaar kwam er een brief uit Canada. Haar moeder leefde nog en woonde in Bradford (Ontario). Zy vroeg of Alexandra haar nog een keer wilde bezoeken. Dank zij een snelle actie in Swalmen, waardoor het geld voor de reis op tafel kwam, zal Alexandra vrijdag met haar man haar moeder kunnen gaan bezoeken. Alexandra Meuter-Kusina drib- beltzielsgelukkig en wat van streek door haar huisje in Swalmen. Moe der en dochter verloren elkaar uit het oog tijdens de tweede wereld oorlog, toen de zestienjarige Alex andra als dwangarbeidster werd weggevoerd. In Bruggen leerde zij haar man kennen. Zij vluchtten en vestigden, zich in Swalmen. „Ik heb jarenlang tevergeefs naar mijn, familie gezocht", zegt Alex andra in vlekkeloos Swalmens dia lect. „Vorig jaar november kwam er echter een brief uit Canada. Er zaten fotootjes in van een oud vrouwtje. Vaag herkende ik het ge zicht van mijn moeder. Wat ben ik toen gelukkig geweest." „Mijn moeder vertelde dat hij in 1947 met vader uit Rusland was ver trokken, omdat zij meende haar dochter nooit meer te zullen te rugzien. Zij hebben tot 1951 in Bel gië gewoond. Daarna zijn zij naar Canada geëmigreerd. Vorig jaar is mijn vader gestorven. Mijn moeder kwam daarna in contact met een Nederlandse familie. Zij vertelde haar lotgevallen en door deze mensen kwam zij met mij in contact." In de eerste brief schreef de oude Olga: „Je moet mij nog eenmaal bezoeken. Dan kan ik rustig mijn ogen sluiten." Maar hoewel alle spaarpotten werden omgekeerd, geld voor een reis naar Canada is er niet. Het probleem werd voorge legd aan pastoor J. Kessels. Die ontketende een inzamelingsactie die het hele dorp in haar greep kreeg. Toen de pastoor bij een ongeluk om het leven kwam, nam burge meester mr. P. Pesch het initia tief over. Hij constateerde tevreden: ..Al les is tot in de puntjes geregeld. Er is ongeveer drieduizend gulden bijeengebracht. Daarvan hebben we ondermeer vliegtickets gekocht. Ik heb ervoor gezorgd dat vader en moeder Meuter piekfijn gekleed in het vliegtuig kunnen stappen". „Wij hebben samen koffers en reis- benodigdheden gekocht en voor alle zekerheid heb ik een arts gevraagd een oogje in het zeil te houden, zo dat ze niet helemaal over hun toe ren raken. Zij zien namelijk een beetje op tegen de vliegreis". Gedurende de drie weken dat vader en moeder Meuter in Cana da zijn, worden hun vijf kinderen in de Swalmense gemeenschap on dergebracht. Zelfs voor de hond en de duiven is gezorgd. en de bewegwijzering veel te wensen overlaat. Dat laatste is een bron van ellende voor de ijverige directeur Steensma. Ruim één jaar geleden zette hij een deskundige aan het werk om een vol maakt bordensysteem te ontwerpen. „Het is niet gelukt", zegt hij thans treurig. „De man heeft samen met de aannemer en de ontwerper echt z'n best gedaan. Vorige week dachten we een goede bewegwijzering te hebben, maar de verwarring bleef even groot. De mensen kijken niet, letten niet op en lopen bij verscheidene evenemen ten door elkaar. Nu gaan we de mas sa nog eens bestuderen in de hoop aan de weet te komen waarop wel wordt gereageerd". Hij geeft toe dat het aantal tele foons moet worden uitgebreid. „We hebben gemerkt dat onze klanten ser vice niet op prijs stellen. Ze willen zelf interlokaal bellen in plaats van dat een juffrouw hen helpt. Daarom komen er ook wisselautomaten". Er is niet veel aan te doen dat veel mensen hun richtingsgevoel kwijtra ken. Zoiets heb je of je hebt het niet. Borden kunnen helpen. Met klem ontkent de heer Steens ma dat zijn congrescentrum geen sten- cilapparatuur zou hebben. „In het ge bouw is een complete drukkerij. Die kan echter pas werken als er tekst is. Zonder tekst geen drukwerk". Hij bekent dat het Residentie Or kest een moeilijke beginperiode had. „Krakende en piepende luidsprekers tijdens een concert zijn niet prettig. Gesloten en met moeite te openen deuren ook niet. Artiesten zijn echter moeilijke mensen. Nadat zij vele jaren in Scheveningen hadden gespeeld, was het Congresgebouw een overgang." Dat die overgang niet eenvoudig was wil er bij de directeur wel in, maar hij vindt de „muzikale" klach ten wat overdreven. „Over een jaar heb ik een behoor lijke organisatie en over twee jaar een beste. Dan heb ik voldoende per soneel aangenomen en opgeleid. Als er dan klachten zijn, kunnen die te recht zijn. Ik ben geen baas van een boekenstalletje maar van een gebouv dat dag en nacht in bedrijf is", aldu Carel Christiaan Steensma. „Dat is n* eenmaal de aard van de jeugd. Ik zou zeggen: Goed laten wij daar dan nóg maar eens over praten, want je moet de dingen niet té snel willen realiseren." „Maar ik vind, dat die studenten alle recht op inspraak hebben. Als zij dat niet goedschiks gedaan kunnen krijgen, nou dan in 's hemelsnaam maar door middel van een bezetting". DEN HAAG „Ik kan het niet hel pen dat de bezoekers grote afstanden moeten lopen. Het hele gebouwencom plex is meer dan vier hectaren groot, een stad op zich zelf en zeker geen Madurodam." Veel mensen zetten hun auto kilo meters ver weg om één gulden par- keergeld te sparen. Zodra ze echter in het congresgebouw zijn, realiseren zij zich dat in zo'n centrum de afstanden niet misselijk zijn." Zo reageert de directeur van het Ne derlands Congresgebouw in Den Haag, de heer C. C. Steensma, op klachten die hem van veel kanten bereiken. uctstrevend rapport als gespreksuit- gangspunt opgesteld". Dat rapport was opgesteld door vier hoogleraren; de studenten wilden het gesprek op basis van een rapport dat was opgesteld door 21 mensen, onder wie behalve vijf hoogleraren, ook stu denten en stafleden: „Dit verschil van mening over het uitgangspunt recht vaardigt niet een zo ernstige actie als de bezetting van de hogeschool. De ge bouwen van de hogeschool zijn* er wel voor de studenten, maar hun is daar over niet het beheer dus de verant woordelijkheid opgedragen." Hoewel prof. Diepenhorst de betrok kenheid van de studenten met de zware actuele vraagstukken als kernenergie, moderne oorlogvoering, ontwikkelings hulp en bevolkingsvraagstuk waardeert, meent hij dat er nog vrij wat vraag stukken zijn waarvoor de studenten geen belangstelling hebben: „Als we het aan de studenten overlieten zou er op de colleges alleen nog worden ge praat over Cuba, Vietnam en het we- reldbevolkingsvraagdstuk". „Natuurlijk komen uit felle acties dikwijls goede vruchten voort. Vooral een universiteit zal zichzelf steeds moeten vernieuwen, maar men behoort zich te houden aan bepaalde normen en men moet de aanwezige mogelijk heden eerst volledig benutten voordat men tot buitensporigheden overgaat". „Bovendien zetten de studenten zich te veel af tegen wat hun niet bevalt. Dat is negatief. Kijk, hoe in hun bla den zedelijke en religieuze waarden worden aangetast. Ik ben bang dat zij veel van de eenzijdigheid van nu over vijftien jaar betreuren". Toch ziet prof. Diepenhorst de zaak niet al te somber: „Als men hoofd- en bijzaken weet te scheiden dan bevindt het hoger onderwijs in Nederland zich beslist niet in een. chaos. De meesten zullen gewoon doorgaan, zich bewust van de noodzaak tot vernieuwing. Als men er in gemeenschappelijk overleg uitkomt, is dat prachtig, maar anders blijft naar mijn inzien de beslissing bij de hoogleraar". „De studenten vinden nu wel dat ze te veel pasklaar worden gemaakt voor een gevestigde orde die zij niet wil len aanvaarden, maar ik vind dat zij veel te actualistisch en pragmatisch denken waardoor de wetenschap alle hogere waarden zou gaan verliezen". Een beschouwing of .de rebellerende studenten juridisch aansprakelijk zou den moeten worden gesteld, acht prof. Diepenhorst vruchteloos: „Ik zelf zou op ethische en juridische gronden niet hebben willen meedoen aan zo'n bezet ting. Verder wens ik er niet over te spreken. Ik hoop alleen dat ik als ik zelf ooit als retor-magnificus met een studentenbezetting zou worden gecon fronteerd het nodige inzicht zal heb ben om de juiste dingen te doen". TILBURG De meeste ouders van studenten, die de Economische Hoge school in Tilburg bezet hielden, stonden deze week achter de actie van hun kinderen. Toch was het opmerkelijk A'eel ouders wisten nauwelijks waar het protest van hun kinderen nu eigenlijk om ging. Maar vrijwel unaniem zeiden de ouderparen „Het was een waardige demonstratie". De moeder van de 21-jarige studentenleider Ton Koster uit Tilburg, echtgenote van een accountant, formuleerde het zo „Eigenlijk zouden wy zélf op universi teiten of hogescholen gezeten moeten hebben, om het studentenleven te kunnen aanvoelen. Dat wij vroeger niet hebben gestudeerd, voelen wjj vooral nu als een gemis. Het enige wat Is weet is, dat studenten pas beginnen te leven, wanneer andere mensen naar bed gaan". „Maar ik geloof wel, dat die kinderen recht hebben op inspraak in een aantal zaken. Vergeet niet, dat jonge mensen tegenwoordig véél eerder volwassen zijn dan wij vroeger. Wij durfden vroeger onze mond niet open te doen. Dat is toch niet gezond? Gelukkig is die hele zaak nu in ontwikkeling." „Ik vind", zegt mevr. Koster, „dat professoren en 't curatorium veel eerder hadden moeten inzien dat de studenten, althans daar waar het onderwijszaken betreft, recht hebben op medezeggen schap. Als de autoriteiten dat niet inzien, dan moeten de studenten maar zelf in grijpen. Die jongens hebben zich tijdens die bezetting toch correct gedragen? Zij hadden immers ook met stenen kunnen gaan gooien." De heer G. Koelink uit Enschede, za kenman en vader van de 23-jarige Til burgse student R. Koelink: „Allemaal flauwekul. Laten die snotneuzen aan het werk gaan. Wij, de ouders hebben die jongens naar een hogeschool gestuurd om ze te laten studeren, niet om flau wekul te trappen. Al die idioterie om een hogeschool te gaan bezetten kost de ouders alleen maar geld, want van stu die komt dan natuurlijk geen snars te recht." „Ik geloof trouwens niet, dat mijn zoon aan die onzin heeft megedaan", meent de heer Koelink. „Die jongen heeft mij zelf gezegd: „Wat koop ik er voor? Over drie weken moet ik examen doen. Ik wil werken." Toch zegt de heer Koelink wel te kun nen begrijpen, dat de studenten bepaal de wensen hebben. „Hoewel ik eerlijk moet zeggen drit ik niet precies weet wat GENèVE Een door de kerken ge charterde Amerikaanse Stratofeighter werd door de Nigeriaarise vliegtuigen vernietigd, nadat het een noodlanding had gemaakt tijdens een hulpvlucht in de luchtbrug naar Biafra, aldus deelt de kerkelijke hulporganisatie mee. Alle bemanningsleden kwamen er ongedeerd af en alleen de eerste be stuurder liep lichte verwondingen op toen het toestel woensdagavond een noodlanding maakte op het vliegveld Annabelle. De G-97 was het tweede toestel dat in twee dagen in de gevaarlijke lucht- die jongens willen (inspraak kan zo veel betekenen), geloof ik dat er heus wel andere wegen te vinden waren ge weest om hun eisen kracht bij te zet ten. Het zetten van een hogeschool vind ik bepaald ondemocratisch". De moeder van studentenleider Theo van Berkum uit Tilburg (zoon van prof. dr. P. P. van Berkum van de econo mische hogeschool) zegt van de actie van haar zoon: „Ik weet er niets van en ik bemoei mij er niet mee. Die jongen moet dat allemaal zelf uitdokteren." De heer C. Klein uit Eindhoven is de vader van de Tilburgse student C. Klein, die ook heeft meegedaan aan de bezet ting van de hogeschool. Hij zegt: „Je moet deze actie niet gaan vergelijken met straatdemonstraties van socialis tische jongeren." „De actie van de Tilburgse studenten is héél wat anders. Ik keur dit protest niet af, hoewel ik de bezetting van de hogeschool allesbehalve democratisch vind. Toch is die bezetting nuttig geble ken, want die jongens krijgen waarach- nog hun zin ook. Let op mijn woorden: Dit is het begin van een hervorming van het hele wetenschappelijke onderwijs." „Die studenten hebben hun spelletje correct gespeeld en daarvoor heb ik be wondering", zegt de heer Klein. „Toch vind ik, dat zij te veel ineens hebben gewild. Zij willen inspraak in alle gele dingen van de hogeschool. Dat gaat mij te ver, want als je die lijn doortrekt in het maatschappelijk leven, dan zou een werknemer ook een stem moeten hebben bij het aanstellen van een directeur van een onderneming. Dat gaat natuurlijk niet". „Daarom vind ik het verbazend, dat de curatoren bakzeil hebben gehaald. Misschien zou het gezonder zijn geweest, wanneer die jongens ten aanzien van enkele van hun eisen de pin op de neus hadden gekregen". Mevrouw Van Euwijk uit Waalwijk is de moeder van een andere studen tenleider. de 27-jarige Paul van Euwijk. In haar banketbakkerswinkel zegt zij: „Ik heb mij met die hele bezetting eigenlijk nauwelijks bemoeid, omdat ik er niets van afweet. Ik weet niet of die studenten inderdaad recht hebben op in spraak. Ik weet allen, dat ruzie ook niet alles is. Als die jongens bezetting van de hogeschool het beste vinden, dan zal dat wél het beste zijn." Mevrouw Groot in Tilburg, echtgenote van een verzekeringsman en moeder van studentenleider Peter Groot (26) vindt, dat de studenten op veel punten gelyk hebben. Zij zegt: „Er zijn te weinig idealisten onder de autoriteiten op een hogeschool, die zich actief met vernieu wingen willen bezig houden. Maar de studenten willen te snelle hervormin gen." BUSSUM Vanavond voor het laatst Pick-Up voor de t.v. Ted de Braak, een door sommigen geprezen en door velen als aansteller verfoeide figuur, wil niet zo maar gaan. Om zijn honkvastheid te overwinnen sleuren de „Covergirls" hem dè studio uit. Die klachten zijn talrijk. Europa's grootste en modernste congrescentrum - kosten ruim zeventig miljoen gulden en een jaarlijks tekort van meer dan zes miljoen - heeft het niet gemakke lijk. Residentie Orkest, Partij van de Arbeid, reclamedeskundigen en bui tenlandse ministers vinden dat na een half jaar aanlooptijd aan zo'n duur pand niets meer mag mankeren. Ze vinden het een vermoeiend ge bouw, waar de af te leggen routes im mens zijn, de ventilatie miserabel is, het richtingsgevoel wordt ondermijnd

De Vallei | 1969 | | pagina 6