Engeland Brits voetbalkampioen Transpirerende Voeten..': Motocross in Apeldoorn Jo Lammers bewees klasse aan zestienduizend toeschouwers West-Duitsland versloeg Oostenrijk: 1-0 Westduitser Dieter Müller Europees kampioen 47/1 Zwemrecord voor Ale van der Yeer Merkwaardige beslissing DE GRAAUWE HENGST Herenploeg verloor van Winterthur Nationaal concours hippique in Tilburg Winst voor Schepers Joke Beusekom haaide finale niet Juniorentitels voor Ellen Klatt en Yan Zoelen Vijfkamp-record voor Heide Rosendahl Nek-aan-nek race Onzekerder Verrassing Oostelijk De uitslagen Cebinac naar Hannover '96 TWEEDE PLAATS VOOR HANS VULTINK het Nederlandse paard dat m zegt met een onvervalste Franse tongval. 10.95 11.45 Turnen Pagina 9 MAANDAG 12 MEI 1969 LEVERKUSEN De Westduitse at lete Heide Rosendahl heeft dit weekein de in Leverkusen het eerste wereldre cord op de vijfkamp, waarin de 80 me ter horden is vervangen door 100 meter horden, gevestigd. De Westduitse kwam tot een totaal van 4995 punten. Het we reldrecord vijfkamp met de nieuwe hor denafstand kan sinds 1 mei van dit jaar worden gevestigd. De prestaties van Heide Rosendahl waren: 100 meter horden: 13,7 sec.; ko gelstoten: 13,93 meter; hoogspringen: 1,59 meter; verspringen 6,24 meter; 200 meter: 24,8 sec. BRUSSEL Bij internationale zwem wedstrijden in Brussel heeft Ale van der Veen zaterdag het Nederlands record 100 meter vrije slag (25-meterbad) ver beterd. Hij bracht het op 54,6 sec. Het oude record stond sinds 9 maart van dit jaar op naam van Elt Drenth met een tijd van 54,7 sec. Naast de recordverbe tering van Ale van der Veen, waren de overige Nederlandse prestaties niet van hoog gehalte. Roger van Hamburg bleef op de 400 meter vrije slag met zijn tijd van 4.26.0 ver boven zijn eigen nationale record (4.18.2). Rob Bossom zwom op de 100 meter vlinderslag 1.01.5. MAASSLUIS Dieter Müller, 26 jaar oud en terecht Duitslands hoop voor een betere biljarttoekomst, klemde zich na een zenuwslopende partij, waarin hij door een remise te forceren de Europese titel in het anker kader 47/1 had ver overd, uitgeput vast aan Tini Wijnen. Dikke tranen biggelden over Müllers wan gen. Zij waren niet alleen de getuigen van de grote vreugde van de Berlijner, maar tevens de begrijpelijke menselijke reactie na een slijtageslag, waarin Mül ler aanvankelijk zo maar het kampioenschap leek te gaan veroveren, maar ver volgens met een verschrikkelijke inzinking kreeg te kampen zodat zijn kam- pioensdroom nog verstoord dreigde te worden. Zelden had een biljartkampioenschap zulk een spannend slot als deze titel strijd in Maassluis. Immers, toen Wij nen in die slotpartij tegen Müller het eerst de finish bereikte, was Hans Vul- tink, die aanvankelijk geen cent meer voor zijn kansen had gegeven, nog bij na kampioen. Daarvoor moest Müller dan in de nastoot falen. Onder doodse stilte echter maakte Müller behoedzaam punt voor punt, zeven in totaal, en was verdiend kampioen. Want hoewel de koele cijfers eigenlijk van een overmacht van Vulting getuigen (de Gelderlander scoorde in bijna iede re partij tenminste een serie van 100 en enkele malen zelfs meer dan 200 met een reeks van 254 als top en eindigde met verreweg het hoogste algemeen ge middelde van 26.02) mag toch ook niet uit het oog worden verloren, dat Müller geen enkele partij verloor. Dat hij ten slotte drie punten op het maximale to- Dieter Müller: Europees kampioen 47/1. taal tekort schoot kwam, doordat eerst tegen hem Vultink in de eerste ronde en Corin in de vierde ronde in de nastoot een gelijk spel forceerde. Daarom werd Müller die titel via een nu eens door hem zelf bevochten remi se van harte gegund. Zijn felste tegen standers waren er dan ook het eerst bij om de Berlijnse biljartzaalhouder met zijn succes te feliciteren. Müller, die in zijn nog jonge büjart- loopbaan al drie Duitse titels veroverde (in het 71/2 en het 47/2) en een paar Weken geleden achter Dielis en Ceule- mans derde werd in het wereldkam pioenschap pentatlon, heerste samen met Hans Vultink in dit toernooi en de uitgesproken vrees, dat de finale op de eerste dag gespeeld was toen werd de ontmoeting Vultink - Müller opge voerd is bewaardheid geworden. Het was in feite een nek-aan-nek race tussen deze twee met Wijnen en Galvez als niet ongevaarlijke concurrenten op de achtergrond. Vultink verloor het con tact met de Duitser door een nederlaag zaterdagmiddag tegen Corin, die, na dat hij door twee nederlagen en een re mise kansloos was geworden, steeds sterker ging biljarten en nog als derde eindigde. Alleen Galvez, die de in dit kampioenschap volkomen falende Ton- nie Schrauwen verpletterde (92 - 300 in 14 beurten), kon op gelijke hoogte met Müller blijven nadat Galmiche tegen Wijnen een remise had gescoord. Mül ler kwam er nog béter voor te staan toen vervolgens ook Galvez door Corin werd opgepeuzeld (23 - 300 in 5 beur ten) terwijl hij zelf Galmiche op ruime afstand hield: 209 - 300 in 12 beurten. Vultink maakte zaterdagavond tegen Schrauwen geen fout (15 - 300 in 5 beur ten) maar werd toch afhankelijk van de tegenstand, die Tini Wijnen in de slot partij kon opbrengen. Wijnen moest win nen om de Nederlandse kampioen ook aan deze Europese titel te helpen. Het werd tenslotte geduldig afwachten voor Vultink, die, na Galvez met een prach tige serie van 251 verslagen te hebben (300 - 97 in 8 beurten), nog anderhalf uur hoog van de tribune de zenuwslo pende verrichtingen van Müller en Wij nen volgde. MAASSLUIS Vlak voordat de finalepartijen in het Europees kam pioenschap anker kader 47/1 in, MaasstiJfa begonneid, is een merk-i waardige. ^esiissingf! gesanctioneerd' door de voorzitter van de KNBB, de heer P. van Engelen, die bij dit toernooi als vertegenwoordiger van de Europese bond optrad. Hans Vultink beklaagde zich er namelijk over, dat voor zijn belangrijke par tij tegen Galvez een arbiter was aangewezen, die naar de mening van Vultink een Wijnen-fan is en wel eens te veel óp het spel van zijn favoriet op de andere tafel (daar trad Wijnen aan tegen Müller) zou kunnen letten. Vultink vreesde, dat eventuele afgedwaalde belangstelling van de evenals Wijnen uit Nijmegen afkomstige scheidsrechter, in zijn nadeel zou kunnen werken. Vultinks verzoek werd ingewilligd. Hij kreeg een an dere arbiter, de betrokken scheids rechter mocht de partij Wijnen Müller gaan tellen ADVERTENTIE vieux etalon vieux brandy per hele liter LONDEN Het Engelse voetbalelftal is op indrukwekkende wqze Brits voet balkampioen geworden. Engeland won zaterdag in het Wembleystadion voor 100.000 toeschouwers de laatste en beslissende wedstryd met 4-1 van Schotland. B\j rust had Engeland een voorsprong van 2-1. Net als in de finale van het toernooi om het wereldkampioenschap tegen West-Duitsland maakten Geoff Hurst en Martin Peters de Engelse doelpunten. Colin Stein scoorde tegen. Schotland was maar in één opzicht de mindere van Engeland, als ploeg speelden de Engelsen een klasse beter dan de stuk voor stuk zeker zo rijk ge talenteerde Schotse voetballers. Het boeiende duel in het Wembley-stadion feite binnen vijf minuten beslit. Na een kwartier zag de Schotse verdedi ging Martin Peters over het hoofd en zijn koglharde schot bleek voor doel man Jim Harriot onhoudbaar. Geen vijf minuten later legde Geoff Hurt de laatste voet aan een prachtige combi natie van Bobby Charlton en Francis Lee. Vlak voor rust maakte Colin Stein, hoog springend boven de Engelse ver dedigers met een machtige kopbal uit een voorzet van debutant Eddy Gray, het Schotse doelpunt. Na de rust hebben de Schotten on stuimig aangevallen tot Hurst na een kwartier de stand op 3-1 bracht. Hurst schoot raak van de strafschopstip, na dat Peters door Greig onderuit was ge haald. Vier minuten later verraste Pe ters de Schote verdediging nog eens, 4-1. In Belfast behaalde Wales voor 12.500 toeschouwers zijn enige punt in dit toernooi tegen Noord-Ierland. Door he vige regenval in de ochtenduren was het veld praktisch onbespeelbaar, be halve uiteraard voor George Best in topvorm. Maar ook hij kon in zijn eentje de verdediging van Wales niet uit haar verband halen. De eindstand in het tournooi om het Britse voetbalkampioenschap is: Engeland 3 3 0 0 6 93 Schotland 3 1113 78 Noord-Ierland 3 0 2 1 2 2—4 Wales 3 0 12 1 4—7 BELGIë De uitslagen van de zon dag op de laatste dag van de Belgische voetbalcompetitie in de eerste klase gespeelde wedstrijden waren: Beveren -Standaard 1-0; Beringen-Union St. Gil les 1-0; Wareg.-Daring 3-0; La Gantoise -FC Mechelen 1-2; Lierse SK-Charle- roi 0-0; Anderlecht-FC Brugge 1-1; Racing White-St Truiden 1-1; FC Luik -Beerschot 2-0. Eindstand: 1. Standard 45 pnt; 2. Charleroi 40 pnt; 3. Lierse SK en Anderlecht beide 36 pnt; 5. FC Brugge 35 pnt; 6. Beve- ren-Waas 33 pnt.; 7. St. Truiden 32 pnt; 8. Beringen en Waregem, beide 29 pnt; 10. La Gantoise en FC Luik beide 28 pnt; 12. Racing White 26 pnt; 13. Union St. Gilles 25 pnt; 14. Beerschot 23 pnt; 15. FC Mechelen 20 pnt; 16. Daring 15 pnt. De plaatsen van de degradanten FC Mechelen en Daring zullen worden ingenomen door Oostende en Crossing Molenbeek. ITALIë Fiorentina is zondag Ita liaans voetbalkampioen geworden door met 2-0 te winnen van Juventus. De club uit Florence vergaarde uit 29 wed strijden 43 punten. Bologna-Paleomo 2-0; Cagliari-Samp- doria 0-0; Juventus-Florentina 0-2; Pisa-Lanerossi 2-2; AS Roma-Atalanta 4-1; Varese-Torino 1-0; Verona-Inter- nazionale 2-3; Milan-Napels 0-0; Stand na 29 wedstrijden: 1. Fiorentina 43 pnt; 2. Milan 40; Cagliari 39 pnt; 4. Interna - zionale 34. Toen Vultink met Galvez had afgere kend, zag het er weinig hoopvol uit voor zijn kansen. Müller had namelijk met een serie van 134 in zijn tweede beurt een ruime voorsprong genomen: 58 - 245 in acht beurten. De kansen keerden ech ter. Müller ging steeds onzekerder spe len, maakte zes poedels en zag tenslot te Wijnen toch het eerst door de finish gaan. Het pleit voor het moreel van de Westduitser, dat hij er daarna in slaag de om niet alleen de nastoot van acquit tot een goed einde te brengen maar ver volgens uit moeilijke posities nog zes punten te scoren. Na zijn laatste en triomferende carambole moest Müller zich aan de rand van het biljart staan de houden. Hij was totaal uitgeput. 1. Dieter Müller (W.Dld.) 11 134 19.26 2. Hans Vultink (Ned.) 10 251 26.02 3. Tini Wijnen (Ned.) 9 207 19.39 4. Leo Corin (Belg.) 9 189 20.93 5. José Galvez (Spanje) 8 116 17.15 6. Tonny Schrauwen (B.) 4 144 16.65 7. Jean Galmiche (Fr.) 3 142 13.15 8. Bert v. Nijnatten (N.) 2 53 8.92 OSSINGEN De Nederlandse heren- turnploeg heeft zaterdag de wedstrijd tegen een versterkt team van Winter thur (Zwi.) verloren met 244,80 - 246,45. De Zwitsers dankten hun overwinning voornamelijk aan international Edi Greutmann, die het individuele klasse ment met ruime voorsprong won, maar bij het paardvoltigeren ongelukkig was en met niet meer dan 8.15 punten werd beloond. Greutmann had in het persoon lijke klassement twee en een halve punt voorsprong op Hans Gunneman, de bes te Nederlander, die tweede werd. De Nederlanders toonden dat de trai ning onder de Duitser Hardy Frenger resultaten afwerpt. De opbouw van hun oefeningen was gemiddeld beter ver zorgd dan bij de Zwitsers, maar de af werking was nog niet voldoende. Het persoonlijke eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Greutmann (Zwi.) 54,30 pnt.; 2. Gunneman 51,85; 3. Smul ders 51,05; 4. Fassler (Zwi.) 49,50; 5. Snellenberg 48,75; 6. Biber (Zwi.) 48,35; 8. Wijma 46,35; 10. Knip 44,30; 11. Kar- regat 44,05. De beste prestaties bij de onderdelen gfcleysrd door Edi Greutmann bij de vrije oefeningen (9.15), ringen (9.10), rek (9.35) en brug (9.55), door Greutmann en Senllenberg bij de paardsprong (9.00) en door Gunneman bij het paardvoltigeren (8.55). TILBURG De uitslagen van het zaterdag en zondag in Tilburg gehou den nationale concours hippique luid den: 1-springconcours (zaterdag) 11 hin dernissen, 15 sprongen (max. hoogte 1.20 meter, tempo 350 m per min.); 1. L. Melchior (Maastricht) op Lean- der 0 straf pnt 33,2 sec; 2. mej. R. Meulendijks (Stiphout) op Baronesse, 0 straf pnt 35,1 sec.; 3. H. Wiering (Til burg) op Anu Zette, 0 strafpnt. 37,6 sec. Jachtspringconcours (500 meter, toegestane tijd: 91 sec, max. hoogte 1.25 m, 15 hindernissen 20 sprongen). 1. E. Schoenmaker (Lage Vuursche) op Mary Twinkle 74,7 sec.; H. Brug man (Almelo) op Sky Ranger 77,7 sec; 3. Mej. J. Morsink/Almelo op Miss Holland 78,1 sec. 1-springconcours (zondag) 11 hinder nissen 15 sprongen max. hoogte 1 m, tempo 350 m per min.; 1. W. de Vries (Amsterdam) op Hraban 0 strafpnt 68,0 sec; 2. H. Wiering (Tilburg) op Any Zette 0 strafpnt 10,0 sec; 3. A. Konwenbergh (Hoogerheide) op Rigo- letto 0 strafpnt 74,6 sec. Ma-springconcours 12 hindernissen, 16 sprongen, max. hoogte 1.30 m; Dit concours werd in twee manches verre den. Eindstand: 1. H. Brugman (Al melo) op Sky High 0 strafpnt 148,9 sec; 2. J. Maathuis (Geesteren) op de Savit 0 strafpnt 149,4 sec; H. Wouters van den Oudewijer (Loosdrecht) op Fabiola 0 strafpnt 157 sec. MEULEBEKE De Ronde van Meu- lebeke (Bel.) voor beroepsrenners is ge wonnen door Wim Schepers, die snel ler sprintte dan de Belg Herman Vrlj- ders. Er waren 88 renners van start ge gaan. Uitslag: 1. Schepers (Ned.) 220 km ln 5 uur 11 min., 2. Vrijders (Bel). Op 2 minuten 28 seconden: 3. Van Vrekom (Bel.); 4. De Witte (Bel.); op 2 min. 45; 5. Van der Horst (Ned.); 14. Krekels; 17. Vianen. ROMANDIë De uitslag van de laatste etappe van de ronde van Romandië, een rit over 247 km van La Chaux de Fonds naar Porrentruy luidde: 1. Dancelli (Ita.) 6 uur 58 min. en 50 sec., met bonifica tie 6.58.30; 2. Gimondi (Ita.) 6.58.51 met bonificatie 6.58.41; 3. Delia Torre (Ita.); 4. Naessens (Bel.); 5. Motta (Ita.); 6. Houbrechts (Bel.) en de rest van het pe loton in dezelfde tijd als Motta. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Gimondi (Ita.) 22 uur 52 ixin. en 37 sec.; op 1 sec.: 2. Adorni (Ita.); op 12 sec.: 3. Houbrechts (Belg.); op 36 sec.: 4. Colombo .(Ita.); op 2 min. 35: 5. Delisle (Fra.); op 2 min. 54: 6. Vifian (Zwi.); op 3 min. 22: 7. Schütz (Lux.); op 3 min. 25: 8. Fezzardi (Ita.). ADVERTENTIE ZummeneczeemJ POEDER EN CRÈME BIJAPOTHEKER EN DROGIST 3/ De „brommertjes" gaan van start. Voorop Jan Beukhof (5), daarachter Cor Veldkamp (45) en Henk Postel (48). DEN HAAG Joke Beusekom, de enige Nederlandse, die tot de halve fi nales van de enkelspelen in het inter nationale badmintontoernooi in Den Haag had weten door te dringen, slaagde en niet in de sprong naar de eindstrijd te maken. Ofschoon zij goed op dreef was, moest zij toch haar meerdere er kennen in de Deense Pernille Mölgaard- Hansen, die over een grotere routine beschikte. De cijfers waren 11-4, 1-11, 11-7. De finale werd daardoor een ge heel Deense aangelegenheid, waaruit Anne Flindt als winnares te voorschijn kwam. Bij de heren werd de uiteinde lijke overwinning betwist door de Euro pese kampioen, de Zweed Sture Johns- son, en de Deen Klaus Kaagaard, die ook het vorige jaar in de finale van dit toernooi tegenover elkaar stonden. De Zweed won overtuigend met 15-2, 15-10. APELDOORN Jo Lammers uit Schijndel heeft tijdens de kampioens- motocross 250 cc op het circuit in het „Orderbos" bewezen, dat hij niet voor niets aan het begin van het seizoen als de kampioen 1969 getipt is. Die strijd was het hoofdnummer van een bijzon der spannende en spectaculaire motor- sportdag, die onder auspiciën van de KNMV werd georganiseerd door de motorclub V.V.R. Rond zestiendui zend toeschouwers hebben van dit eve nement genoten. In alle drie klassen de 500 cc senioren, de 250 cc senioren en de 250 cc junioren is bijzonder fel om de ereplaatsen gestreden. Een en ander was er oorzaak van, dat op dit toch heus niet zo gemakkelijke cir cuit enkele snelheidsrecord gesneuveld zijn. De eerste manche van de grote strijd bij de 250 cc senioren begon al met groot vuurwerk. Ton van Heugten, altijd nog van uitstekende klasse, nam gedecideerd de kop over van de snel gestarte Lammers. Alles leek erop, dat hij de achter hem fel vechtende Stef van der Sluis, Jo Lammers, Harry Driessen en Jan Roessink achter zich zou kunnen laten. Na een zestal ronden ging de motor van de Amersfoorter echter kuren vertonen. Achteraf bleken de remmen vast te zijn gelopen. Dat was voor Jo Lammers het moment om de kop over te nemen. De overigen ble ven hem echter op de voet volgen. Al leen Ton van Heugten moest geleide lijk aan terrein prijs geven. Jo Lam mers reed zeer tactisch en hij slaag de erin zijn leidende positie tot op de finishlijn te handhaven. In de tweede manche was de man uit Brabant ongenaakbaar en met veel machtsvertoon bracht hij ook deze op zijn naam, daarmee het maximum aantal punten verzamelend voor de ti tel. Jan Roessink mag dan in Harfsen zijn overwinning te danken hebben ge had aan veel geluk, dat de Diepenhei- mer van wanten weet bewees hij in Apeldoorn wel. Hij kwam uitstekend met kop mee getuige zijn eervolle der de plaats, die hem de leiding in het klassement voor de titel deed behou den. Van Wiebe Plötz, van wie de ver wachtingen hoog gespannen waren, viel het rijden deze middag wel erg te gen. Een bijzonder knappe prestatie daarentegen leverde Jan Eggens uit Westerbork, die als niet-H-rijder op de vijfde plaats beslag legde. Ook de na tionale rijders Jan Eggink uit Zelhem, Brord Haaker uit Badhoevedorp en Jo Hoefman uit Doetinchem slaagden erin zich hoog te klasseren en vele interna tionalen achter zich te laten. Niet Anton Gebben uit Rouveen werd winnaar van de 50 cc senioren, maar het jeugdige V.V.R.-lid Wim van de Brink. Onder de ogen van zijn aan de kant zittende geblesseerde broer Ber- tus reed Wim een uitstekende koers. Anton Gebben, geplaagd door pech, Jo Lammers in een van zijn hoge sprongen. Dan is hij in zijn element en zo ziet het publiek hem graag. kwam ditmaal in het stuk niet voor en- zijn achtste plaats in de eindrangschik king is ver beneden zijn stand. Verras send goed reed hier ook weer de jeug dige Tonny Kakkenberg uit Heeten. Hij is een bijzonder goede stuurman van zijn snelle Zündapp. Jan Harkink be gint ook steeds beter te rijden. Daar getuigde zijn zesde plaats van. Jan Hol uit Harskamp kwam ditmaal niet zo goed mee, hoewel een negende plaats altijd nog eervol is. Ook de 250 cc junioren werd een oos telijke aangelegenheid. Bijzonder goed kwam Jan Veenhof uit Doetinchem hier voor de dag. In een felle strijd met Sally van Peer uit Bilthoven en Anton Woessink uit Harfsen, wiens ster ook als een komeet naar boven is gescho ten, trok de Achterhoeker aan het langste eind. Een knappe prestatie, die het beste voor de toekomst doet ver wachten. Zoals gewoonlijk was de organisatie bij de V.V.R. weer bijzonder goed. Het circuit was weer uitstekend en goed beveiligd. De enkele valpartijtjes die zich bij de hoge snelheden voordeden liepen, op enkele kneuzingen en schrammetjes na, goed af. Joop Bol derman zorgde voor een uitstekende voorlichting, zodat het enthousiast meelevende publiek steeds van de juis te situatie op de hoogte was. 250 cc senioren: 1. Jo Lammers, Schijndel op CZ; 2. Harry Driessen, Stein op CZ; 3. Jan Roessink, Diepen- heim op HUsqvarna; 4. Ton van Heug ten, Amersfoort op CZ; 5. Jan Eggens, Westerbork op Husqvarna; 6. Wiebe Plötz, Nieuw-Dordrecht op Husqvarna; 7. Stef van der Sluis, Arnhem op Bul taco; 8. Jan Eggink, Zelhem op Bul taco; 9. Brord Haaker, Badhoevedorp op CZ; 10. Ad van de Boomen, Veltho- ven op Husqvarna. Stand op de titel na twee wedstrij den: 1. Jan Roessink 56 pnt; 2. Paul van Heugten, Amersfoort op Husq varna, 53 pnt; 3. Jo Lammers 51 pnt; 4. Stef van der Sluis, 47 pnt; 5. Jan Eggens, 46 pnt. 50 cc senioren: 1. Wim van de Brink, Harskamp op Crosta; 2. Ton Kakken berg, Heeten op Zündapp; 3. H. Ste- man Jr, Voorburg op Kreidler; 4. Jan Beukhof, Bennekom op Rond; 5. Piet Plevier, Oterleek op Kreidler; 6. Jan Harkink, Lochem op Zündapp; 7. Cor Veldkamp, Hellendoorn op Rond; 8. Anton Gebben, Rouveen op Zündapp; 9. Jan Hol, Harskamp op Crosta; 10. Jan Homan, Bakkeveen op Crosta. 250 cc junioren: 1. Jan Veenhof, Doe tinchem op Husqvarna; 2. Sally van Peer, Bilthoven op Husqvarna; 3. An ton Woessink, Harfsen op Bultaco; 4. Henk Hendriks, Helmond op Husqvar na; 5. J. Oosterink, Vorden op CZ; 6. Jan van Leek, Soest op Bultaco; 7. Kees van Tintelen, Dodewaard op Greeves; 8. Jan Tijhuis, Nijverdal op Sachs; 9. Gerrit Horenberg, Lochem op Husqvarna; 10. Jan Hoogendoorn, Gouda op Husqvarna. NEURENBERG. Gerd Müller is voor het Westduitse elftal zo mogelijk nog meer waard dan Sjaak Roggeveen voor het Nederlandse. In Neurenberg leek het duel tussen West-Duitsland en Oostenrijk zeer sterk op de wedstrijd Nederland - Polen. Ook in Neuren berg was het thuisspelende land veel sterker, kregen de bezoekers in de tweede helft een unieke kans om tegen de verhouding in een voorsprong te nemen, was de hoekschoppenverhou- ding zeer sterk in het voordeel van de thuisploeg en viel het beslissende en enige doelpunt minder dan twee minu ten voor het laatste eindsignaal van de scheidsrechter. Zoals Sjaak Roggeveen in Rotter dam werd bejubeld, zo werd Gerd Müller het in Neurenberg door het Westduitse deel van de 67.892 toe schouwers in de laatste minuten. Mül ler heeft trouwens voor de Westduit sers toch een „gouden" voet. In de vier kwalificatiewedstrijden, die hij meespeelde, maakte hij vier doelpun ten en daarbij is de treffer die goed was voor een gelijk spel in Glasgow tegen Schotland en het doelpunt dat de Duitsers de volle winst bracht in het warme Nicosia tegen Cyprus. Oostenrijk heeft zich, vooral defen sief, uitstekend geweerd, maar was aanvallend in de eerste helft, toen Duitsland elf hoekschoppen kreeg te nemen tegen Oostenrijk niet een, nau welijks gevaarlijk. Duitsland miste echter het kleine beetje geluk dat no dig was om de Oostenrijkers, die met vier spelers uit de Duitse Bundesliga doelman Fray dl (Hertha), Pumm en Starek (Bayern) en Siber (Kickers) uitkwamen, op de knieën te krijgen. In de tweede helft werden de Duitsers moedeloos door de gemiste kansen, de ploeg werd bovendien nerveus en daardoor kreeg Oostenrijk de gelegen heid ook gevaarlijk te worden. Koegel- berger had de Oostenrijkers zelfs een voorsprong kunnen geven, maar hij treuzelde te lang en Starek raakte van twintig meter keihard de doel paal. Het doelpunt, dat de Duitsers tenslotte de winst bracht, was min of meer een toevalstreffer. Na en voor zet van Volkert mislukte een omhaal van Heynckes, maar daardoor sprong de bal naar Müller, die koelbloedig reageerde en de bal onhoudbaar langs Fraydl kopte. De stand in groep 7 van de voorron den voor het wereldkampioenschap is: West-Duitsland 4 3 1 0 7 5-1 Schotland 3 2 1 0 5 8-2 Oostenrijk 5 2 0 3 4 10-7 Cyprus 4 0 0 4 0 2-15 UTRECHT Tijdens de Nederland se tafeltenniskampioenschappen voor ju nioren, die zondag in Utrecht werden gehouden, hebben Anton-Will van Zoe len bij de jongens en Ellen Klatt bij de meisjes de titels in het enkelspel ver overd. Anton-Wül van Zoelen versloeg in de finale Henk van der Zee met 21-15 en 22-20. Ellen Klatt was met 21-5 en 21-17 sterker dan Sonja Heltzel. De overige uitslagen: Jongensdubbel: Anton-Will v. Zoelen/ A. de Vreede - Hans van den Broek/ Hans van Lingen 15-21, 21-19, 7-21. Meisjesdubbel: Sonja Heltzel/Lisette Vaassen - Ellen Klatt/Annemieke van Moor: 21-19, 21-18. HANNOVER De Zuidslaviër Zved- zan Cebinac, rechtsbuiten van het West duitse FC Nürnberg, heeft een contract getekend bij Hannover '96. Cebinac, die ook in PSV heeft gevoetbald, gaat de verbintenis voor twee jaar aan.

De Vallei | 1969 | | pagina 9