Britten hebben nog steeds hoop, dat hun Manchester United Europa Cup-finale haalt Joegoslavië in tweede ronde van Davis Cup Ook Italianen in Olympia's Tour Jan Bols nog steeds boos op de KNWU, toch weer op racefiets Combinatie wielrennen - schaatsen moet mogelijk zijn Clubdag Renault trok grote belangstelling „AC MILAN IS NIET ONVERSLAANBAAR" Feijenoord geeft vrije transfer Kraay Petrosjan kan weer naast Spasski komen Proftennissers in Australië krijgen deel van recette Nationale wedstrijden op Yeluwemeer Real Madrid voor beker uitgeschakeld Hockeyclub Laren verliest twee „groten Astrid en Judith in Brussel gewipt Udenhout: net geen verlies Forse boetes Horeca Weigeren Weer terug Klasse Ongeslagen Verantwoordelijk Diep geschokt Vechtjas Klassiekers Moeilijk vergeten Niet samen gaan SPORT IN 'T KORT IETS LAGER DIVIDEND CALVÉ HOLLAND-HAAG 12% UIT DE KERKEN DINSDAG 13 MEI 1969 BOBBY CHARLTON na ernstige knieblessure nu weer in topvorm ROTTERDAM Vandaag valt de beslissing voor welke voetbalclub Hans Kraay (32), tot het einde van dit seizoen nog trainer van DFC in Dor drecht, weer gaat spelen. „Tenminste", aldus Kraay," als de uitslag over de onderhandelingen posi tief uitvalt. Met welke club? Kraay: „Het heeft nog geen zin om namen te noemen. Ik heb nog geen verbintenis. Er zijn alleen hoopgevende onderhan delingen. Zolang er niets definitiefs is, noem ik niets". Een groots gebaar van Feijenoord, de club waarvoor hij zeven jaar speel de, heeft voor Kraay de weg geopend voor een terugkeer als speler in het betaalde voetbal. Feijenoord gaf Kraay een vrije transfer. Manager Brox van de Rotterdamse eredivisieclub: „Wij hebben onze claim op Kraay vrijwillig losgelaten wegens zijn verdienste voor Feijen oord. Hij gaat bij ons weg als ama teur". Hans Kraay, nog altijd in optimale conditie, stelt dit gebaar van zijn oude vereniging bijzonder op prijs. „Het is keurig wat ze gedaan hebben. Het is tevens een bewijs op welke manier Feijenoord zijn spelers behandelt." Had hij deze beslissing verwacht? „Ja ik had dit verwacht, gezien mijn ver dienste voor Feijenoord". OSKOU Na de elfde partij, die gisteravond op de 42ste zet is afgebro ken, geldt in Moskou de vraag: heeft Spasski kans om de stelling remise te maken in de strijd om de wereldtitel schaken dat moet dan vanmiddag gebeuren of is de situatie hopeloos? De meningen in de zaal waren aan vankelijk ietwat verdeeld, maar de grootmeestersschare in de perskamer beweerde vrijwel unaniem, dat Petros jan de beste kansen had. In de afgebro- TIGRAN PET ROS JAN weer naast Spasski ken stand lijkt de zet 42..., c3 van heel fors kaliber te zijn. De opening was opnieuw een première in deze tweekamp, namelijk Dame- Indisch. Wit koos een systeem, dat eer tijds door Petrosjan zelf is uitgebouwd, doch hij deed het weinig ambitieus. Na zo'n twintig zetten stond zwart zeer prettig, waarna wilde verwikkelin gen volgden. Over deze scherpe fase zal het laatste woord nog moeten val len. De wereldkampioen offerde een kwa liteit, die Spasski enkele zetten nadien accepteerde hetgeen overigens impli ceerde, dat hij twee sterke vrijpionnen te keren kreeg. Tn die omstandigheden werd verdaagd. De kans op 5V*5% zit er dus in. Morgen heeft Petros jan wit in de twaalfde ontmoeting. BASKETBALL Zweden en Tsje- cho-Slowakije hebben op de eerste dag van het kwalificatietoernooi voor de strijd om het Europese kampioen schap in Stockholm gewonnen. Zwe den versloeg IJsland met 79-51; Tsje- cho-Slowakije won van Denemarken met 82-55. MANCHESTER Moed puttend uit grote glazen mishandeld bier gunnen de supporters van Manchester United hun stembanden thans volledig rust. Want al het geluid waarover het legioen achter Busby's vedetten kan beschikken moet donderdagavond worden gebundeld in een onovertroffen aantal decibels. Binnen de muren van het efficiënt gebouwde Old Trafford hoopt men daar mee het genie, dat ontegenzeggelijk sluimert in de voorhoede van „de United", tot leven te wekken. In de halve finales van het toernooi om de Europa Cup voor landskampi oenen staat bekerhouder Manchester United voor de immense taak twee doelpunten goed te maken op A. C. Mi lan. Een onbarmhartige squadra uit Italië dat in 1899 nota bene door een paar ondernemende jolly good fellows uit het Britse rijk zelf werd opgericht en dat nu, opererend volgens een duivels concept van Nereo Rocco, Engeland in het verderf dreigt te storten. Want 2 doelpunten maken tegen de vrijwel vol maakte verdediging van A.C. Milan lijkt e,en hopeloze zaak. In dit toernooi werden de Italianen slechts drie keer gepasseerd en alle drie doelpunten werden dan nog ge scoord door het onbeduidende Malmö, dat in de eerste ronde nauwelijks se rieus werd genomen. Desondanks weigeren vele Britten aan te nemen dat de weg naar de fi nale in Madrid volledig is afgesneden. Een van die Britten is Wilf McGuinness, pas 31 jaar, maar toch al aangewezen om met ingang van 1 juni Sir Matt Busby op te volgens als teammanager van een elftal, dat zelfs een matig sei zoen als dit een gemiddeld aantal toe schouwers van 52.000 blijkt te kunnen trekken. McGuinness, een beminnelijk man, wiens hart onstuimig klopt voor Man chester United in het algemeen en voor „de Boss" in het bijzonder baseert zijn gematigde optimisme op twee dingen: de geschiedenis van Manchester Uni ted en de plotselinge vormverbetering van aanvoerder Bobby Charlton. McGuinness: „Wanneer Bobby zo speelt als woensdag tegen Wales, kun nen we zelfs tegen een verdediging als die van AC Milan twee doelpunten maken. Hij is ineens weer helemaal te rug. Dat is niet alleen voor ons, maar ook voor de spelers een geweldige sti mulans. Want een Bobby Charlton in topvorm kan een heel elftal tot grote daden inspireren. Na die wedstrijd in Milaan zat hij totaal in de put. Door een knieblessure had hij acht wedstrij den niet kunnen spelen". „Dat was hem nog nooit overkomen en toen hij terugkwam wilde het eenvou dig niet meer lukken. Maar Bobby is een geweldige kerel. Een model prof voetballer. Toen alle spelers na de eer ste wedstrijd een week met vakantie gingen is hij keihard gaan trainen. Dat is typisch Bobby Charlton" En in het Engelse nationale elftal bewees de 31-jarige Charlton dat hij er weer was. Tot diepe vreugde van allen die Uni ted minnen. „Nu hebben we donderdagavond ab soluut de kans om erdoor te komen", zegt McGuinness overtuigd. „We heb ben de klasse ervoor. We hebben schit terende individualisten die op hun een tje een pening kunnen maken, voor tje een opening kunnen maken. Voor de hardheid van de Italianen ben ik niet bang. Laat ze ons maar een keer of vijf in het strafschopgebied onder uit halen. Van inij mag het. Het is alleen te hopen, dat Dennis Law op tijd fit zal zijn. Dinsdag heeft hij een schop tegen zijn knie gekregen en daar heeft hij nog steeds last van Maar ik denk wel dat hij donderdag kan spelen. Tony Dunne waarschijnlijk ook. Zijn kaakfractuur is vrijwel gene zen. Hij is vanmiddag bij de specialist geweest en die dacht dat hij wel op tijd in orde zou zijn". En wijzend op het roemrijke verle den van Manchester United wenst Wilf McGuinness nog niet te geloven aan de ondergang. In die bewogen geschiede nis vindt hij de troost, die hij in de ze dagen hard nodig heeft. In de ne gentien Europa Cup-wedstrijden die Manchester United op eigen terrein speelde bleven de Britten ongeslagen. Alleen het Real Madrid van toen slaagde er in 1957 in op Old Trafford tot een gelijkspel te komen: 2-2. Bij elkaar scoorden United's gretige aan vallers 69 doelpunten, wat neerkomt op een gemiddelde van ruim drie, terwijl de verdediging haar tegenstanders slechts dertien treffers gunde. Deze historische feiten voeden het onpeilba re vertrouwen dat Wilf McGuinness in de ploeg stelt. De ploeg die hij over veertien dagen alleen moet gaan leiden. McGuinness: „De hele leiding van het elftal komt dan bij mij te berus ten. Ik ben ook verantwoordelijk voor de opstelling. Ik ga niet proberen een tweed Matt Busby te worden. Dat lukt mij nevemin als wie dan ook. Wat die man voor Manchester heeft be tekend is niet in woorden uit te druk ken. Je zegt vaak tegen de spelers: Het is voor United. Maar iedereen weet, dat het eigenlijk voor de Boss is. Ze had den de club beter. Busby United kun nen noemen. Ik zie niet tegen die func tie op. Tenslotte ben ik al negen jaar als trainer actief en bovendien gaat Busby niet helemaal verdwijnen. Dat is voor mij een rustgevende gedach te. En voor de spelers trouwens ook". „Dezelfde successen behalen als Bus by is natuurlijk erg moeilijk, maar ik heb wel over bepaalde dingen toch wel een eigen mening en ik ben ook zeker van plan mijn eigen ideeën op de ploeg te gaan overdragen. Bus by is nu eenmaal door niemand te ver vangen en ik wil graag gewoon me zelf blijven". McGuinness, ooit samen met Bobby Charlton opgesteld in het Engelse schoolelftal en als Busbybabe al op prille leeftijd ingelijfd bij Manchester United, leefde als actieve speler in de schaduw van de vedette Duncan Ed wards, die in 1958 bij de vliegramp van München om het leven kwam. Mc Guiness: „Normaal gesproken had ik in hetzelfde vliegtuig gezeten, want ik behoorde wel tot de kerngroep. Maar toevallig was ik net aan mijn menis cus geopereerd, waardoor ik die reis naar Yoegoslavië niet kon meemaken". „Alles bij elkaar heb ik ongeveer honderd wedstrijden in United I ge speeld en twee keer in het Engelse elftal. Maar in '59 brak ik mijn been. Na negen maanden heb ik het nog ge probeerd, maar dat was niet bepaald een succes. Dat zei Busby me dan ook, maar hij bood me wel aan om als jeugdtrainer bij United te blijven" En dat aanbod accepteerde Wilf Mc Guinness met beide handen. Want gebo ren als supporter van stadgenoot Man chester City, behoort zijn hart al sinds jaren aan United. McGuinness: „Zelfs in de tijd dat ik alleen maar reserve was, heb ik er nooit over gepiekerd Manchester United te verlaten. En ik ben heus niet de enige, die er zo over denkt. De meeste spelers voelen zich nauw verwant met de club. Voor mij is het in ieder geval onbegrijpelijk, dat er in het verleden mensen zijn geweest die zo dwaas hebben kunnen zijn dat ze de club verlieten." MELBOURNE De Australische tennisbond heeft besloten het tot nu toe gebruikelijke startgeld voor prof- tennisspelers te vervangen door uitbe taling van vijf procent van de recette. Verder werd besloten voor de tegen het eind van dit jaar plaatsvindende toernooien met beroepsspelers slechts Tom Okker, Nicola Pilic (Z-Sl), An dres Gimeno (Spa) en de Australiërs Roy Emerson, John Newcombe, Ken Rosewall en Tony Roche uit te nodi gen. MARIBOR Het Joegoslavische Da- vis Cupteam heeft zich door een zege met 32 op Frankrijk geplaatst voor de tweede ronde van de Europese zone van de Davis Cup. Met de kwalificatie van Joegoslavië is het veld van de zestien tennisteams compleet, die in de tweede ronde tegen elkaar zullen uitkomen. Het schema luidt: Europese zone A Monaco Tsjecho-Slowakije, Polen Zuid-Afrika, Ierland Engeland, Zwe den W.-Duitsland. Europese zone groep B: Spanje Joegoslavië, Roemenië Israël, Rus land Canada, Italië Oostenrijk. De Poolse tennisbond heeft reeds be kend gemaakt niet tegen Zuid-Afrika te zullen spelen. Zuid-Afrika treft in de derde ronde de winnaar van de ont moeting Tsjecho-Slowakije Monaco. Tsjecho-Slowakije heeft zich bereid ver klaard op neutraal terrein tegen Zuid- Afrika uit te komen. AMSTERDAM De organisatoren van Olympia's Tour, die vrijdag in Am sterdam van start gaat, hebben van de Italiaanse wielerbond een opgave ge kregen van de zes rijders die zullen starten. Daarmee is de twijfel over het al of niet komen van de Italianen vrijwel opgeheven. Daar tegenover staat, dat de Franse Bond zijn opgave niet heeft bevestigd, waardoor het vrijwel uitgesloten is, dat Franse amateurs zul len deelnemen. De Italiaanse ploeg bestaat uit: Gio vanni Tonoli, Augostino Bertagnoili, Franco Baroni, Rino Carraro, Tomas- so Giroli en Guiseppe Rosolen. De andere ploegopgaven, die bij Olympia zijn binnengekomen, zijn: Engeland: Andy McGhee, Peter Smith, John Watson, Geoff Wiles, Ho ward Wamsley en Raymond Barker. Denemarken: Helge Ingmann, Erik Jensen, Bent Pedersen, Finn Wester- gaard, Claus Jakobsen en Tom Nielsen. Caballero: Blom, Bakker, en Baars (Haarlem), Van Vught, (Boxtel), Die penveen (Bilthoven), en Benjamins (Hoi landscheveld). De Duitse ploeg onderging enkele wij zigingen en bestaat nu uit: Herbert Bal der, Karl Heinz Unger, Axel Krause, Emil Merks, Horst Kampfer en Willy Heckel. In de ploeg van Vredestein werd Koeken vervangen door Dekker (Enk huizen). De Belgische ploeg, van Flandria- renners, is nog niet bekend. Zeker is in ieder geval, dat twee Nederlanders, Piet Le gier se en Cor Leumis, in dit zes tal zullen worden opgenomen. Daarmee loopt Flandria vooruit op de plannen om ook volgend jaar een zestal Nederland se beroeps renners te contracteren. HOOGEVEEN Jan Bols is nog altijd een beetje kwaad op de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU), omdat de wielerbond hem in mei 1967 ten onrechte, naar hij zelf nog steeds beweert, beschuldigde van het gebruik van stimulerende middelen in Olympia's Tour door Nederland. Na zijn triomf van een paar weken daarvóór in de klassieke Ronde van Twen te won de Drentse bankwerker in Olympia's Tour een etappe en droeg hij twee dagen de leiderstrui. Vele dagen gold het Hoogeveense natuurtalent als één van de meest serieuze kandidaten op de eindzege. Uiteindelijk moest hij toch genoegen nemen met een bescheiden klassering. Olympia's Tour 1967 zal de op 27 augustus 1944 in Hoogeveen geboren Drent niet gemakkelijk vergeten. Na een zeer aanvechtbaar proces werd Bols als schaatser genoot hij op dat moment niet meer dan regionale be kendheid die op de nominatie stond voor uitzending naar de Tour de l'Ave- nir, voor een maand geschorst Jan Bols, die op dat moment in de vorm van zijn leven verkeerde was diep geschokt door deze onbillijke straf en hij nam zich heilig voor nooit meer op een racefiets te stappen. Zelfs liep hij enkele weken met het idee rond zich geheel uit de wedstrijd sport terug te trekken. Het was toen slechts aan zijn ambi tieuze schaatstrainer Leen Pfrommer te danken, dat deze bescheiden en wils krachtige Drent niet geheel voor de Ne derlandse sport verloren ging. Onder supervisie van Pfrommer, die een jaar later zou worden benoemd als opvolger van schaatscoach Wim de Graaff, start te Jan Bols in het ruige Drentse heide landschap een intensief trainingspro gramma, dat een half jaar later al werd gehonoreerd met een plaats in de schaatsploeg. Zijn eerste Europese kampioenschap in Oslo werd reeds dadelijk een groot succes. Vanaf dat moment behoorde Jan Bols tot de „grote drie" van Ne derland. En dat voor een man, van wie de Noren, Zweden en Russen een paar weken daarvoor het bestaan zelfs nog niet wisten. Toch is erkenning in één tak van sport voor Jan Bols kennelijk niet voldoende. Deze „vechtjas", mentaal gehard in het zo moeilijk metier van wiel. jn- nen, bruist van eerzucht. Na een slo pend schaatsseizoen nauwelijks terug in zijn eigen vertrouwde Drentse omge ving heeft Jan Bols zijn stoutmoedige en vastomlijnde plannen voor de komen de maanden alweer gemaakt. Hoewel de Hoogevener die onbegrij pelijke dopingaf faire van 1967 nog steeds niet helemaal kan vergeten „toch kan ik er beter niet meer aan den ken; het heeft me al genoeg slapeloze nachten bezorgd" belet hem dat toch niet te denken aan een come-back als wielrenner. Na zijn imposante seizoen als schaat ser gaat hij opnieuw „kilometers vre ten", maar nu op de fiets. Dit seizoen wil hij zijn wieleractiviteiten niet meer uitsluitend beperken tot criteria, maar zich ook weer gaan wijden aan het zwaardere werk: de klassiekers. Bol's ambities strekken zich ver uit. Wanneer alles gaat zoals hij zelf hoopt, wil de Hoogevener ook starten in Olym pia's Toer, het onbetwiste hoogtepunt jor het overgrote deel van de landse amateurs. „Het duurt nog even", zei Jan Bols onlangs, „voor Olympia Tour van start gaat. Dat lijkt mij voldoende om tijdig in vorm te zijn. Conditioneel heb ik im mers geen achterstand op de andere renners. Het gaat er de komende tijd alleen maar om mijn souplesse als wiel renner terug te krijgen. Men mag niet vergeten, dat ik tien maanden geen fiets heb aangeraakt. Daar komt bovendien nog bij, dat de overgang van het schaatsen naar het wielrennen aanzienlijk groter is dan veel mensen denken. Maar wanneer alles eens klein beetje meeloopt, moet het lukken". Uit alles blijkt, dat Jan Bols de wie lersport, die hij destijds verkoos boven het volleybal met Pegasus, het late re Olhaco bereikte hij zelfs de hoofd klasse maar moeilijk kan vergeten. „Voor mij bestaat er de komende maanden maar één sport: wielrennen. De schaatsers beginnen straks weer met de conditieraining op het Cios in Over- veen. Ik heb verschrikkelijk de pest aan droogtraining en verkies daarom het JAN BOLS schaatser-wielrenner Holleboom. Conditioneel raak ik daar door heus niet achter en waarom zou ik het dan niet doen op de manier, die mij het beste ligt?" De kans lijkt daarmee groot, dat de Schaatsbond over enkele maanden opnieuw wordt geconfronteerd met het probleem van een wielrennende schaat ser. Na Rudi Liebrechts, die acht jaar lang zijn keuze niet kon bepalen ,kent de Schaatsbond dan het „probleem Bols". Want voor de KNSB blijft het wielrennen een moeilijk verteerbare zaak. Het één kan volgens de bond niet met het ander samengaan. Jan Bols zelf denkt daar heel anders over. „Het is op dit moment nog niet bekend wanneer ik precies met wielren nen moet stoppen. Het vorige jaar stel de de KNSB 15 augustus als onherroe pelijke eis. Wanneer die datum ook voor dit jaar gehandhaafd blijft, is het best mogelijk dat ik mij daar niets van aan trek en rustig doorga met fietsen". Faluwe kul Ik begrijp niet waarom de Schaats bond er ieder jaar zo'n drukte over maakt. Wanneer ik bij de eerste vijf of zelfs bij de eerste drie eindig is er toch niets aan de hand? Waarom dan al die herrie? Waarom moet ik dan half augus tus stoppen met wielrennen? Dat is toch flauwekul! NEW YORK De 30-jarige Ameri kaanse atleet Ralph Boston, oud-Olym pisch kampioen (Rome 1960) en oud- wereldrecordhouder verspringen, zal zondag in Philadelphia bij wedstrijden ter nagedachtenis aan dr. Martin Lu ther King afscheid nemen van de wed strijdsport. Boston, momenteel administrateur aan een universiteit, zal deel gaan uit maken van een ploeg sportverslagge vers van de televisiemaatschappij CBS die dit jaar een reeks van 18 atletiek- fietsen boven de trainingen van Ben wedstrijden zal uitzenden. HEERDE Tientallen mengen uit het gehele land zijn zaterdag naar de jaarlijkse Renaultclubdag in Heerde ge trokken. Voor de derde maal was camp ing „de Vrijbuiter", een onderdeel van „de Koerberg", het centrum van bedrijvigheid rondom de wagens. Het belangrijkste onderdeel van het geva rieerde programma was de puzzelrit. Reeds om 10.00 uur vertrokken de eer ste deelnemers bij Montizaan's auto mobielbedrijf te Heerde. Voor deze puzzel- en gezelligheidsrit waren niet minder dan 227 wagens ingeschreven. Gemiddeld zaten in iedere auto vier personen zodat er een kleine 900 deel nemers waren. De Renaultclub „Vrijbuiter" had op verschillende punten langs de route enkele lastige problemen opgesteld. Bij de start kreeg men reeds een bal lonnetje, dat moest worden opgebla zen, waarna aan de wagen werd meegevoerd. Vrijwel niemand is echter met het ballonnetje in Heerde terugge keerd. Men moest ook aan een auto verschillende fouten zien te ontdekken. Ook dit probleem werd door de meesten niet geheel foutloos opgelost. De meest amusante situaties ontstonden bij „IJs- selzicht" te Veessen. In een vijver had men een paal geplaatst waarop een nummertje was bevestigd. Vanaf de oever was dit echter niet te lezen zodat de deelnemer door het water moest waden. Verder werd er met pijltjes geworpen en bracht men kraai- hei of andere dingen uit de natuur mee. Tot laat in de middag kwamen de vele deelnemers binnen. De belangstelling was ook bijzonder overweldigend. Vorig jaar had de or ganisatie te kampen met bijzonder slecht weer. Zaterdag viel dit gelukkig mee. Er was dan wel geen zonnetje maar het bleef in ieder geval droog. De overgrote deelname bezorgde de juryleden veel hoofdbrekens maar ten slotte bleken er twee winnaars uit de bus te zijn gekomen. Er moest echter één winnaar ko men. Door het lot werd de heer G. W. Kruidenier uit Scherpenzeel aangewe zen. De prijsuitreiking vond plaats in de grote tent waar de secretaris van de Renaultclub „Vrijbuiter" de heer Mulder namens zijn vereniging de vele aanwezigen bedankte voor hun komst en hoopte dat iedereen veel plezier had gehad. De heer Boeschoten gaf vervolgens enige uitleg over de problemen, die de rit met zich had meegebracht. Burge meester T. J. Faber reikte zestien prij zen uit aan de deelnemers, die hiervoor in aanmerking kwamen. De prijzen be stonden uit autoaccessoires. De heer Kruidenier kreeg als winnaar van de eerste prijs een autoradio aangeboden. Ook burgemeester Faber was blij met de overweldigende belangstelling uit het gehele land en dankte de mensen voor het bezoek aan „de Koerberg". Onder de niet-prijs winnaars werden nog enige prijzen verloot. Namens Renault Nederland sprak de heer Berk en dankte de burgemeester voor de blijken van belangstelling en de gastvrijheid, die men had genoten. Naast de puzzelrit waren op het ter rein van camping „De Vrijbuiter nog andere festiviteiten georganiseerd. Er waren twee tenten opgesteld. In de gro te tent speelde de gehele middag de boerenblaaskapel „De Maisplukkers". Als conferencier trad de in de omge ving overbekende „Driekus uut Vaos- sen" op. De kleinere tent was voor de jeugd waar zij zich ook kon uitle ven met wagens. Ze konden er namelijk miniracen op de cerrera miniracebaan. Het Skippy-bal springen, 'n nieuwe ra ge, maar dat toch nog niet zo erg wil aanslaan beoefende de jongere jeugd in wedstrijdverband. De kinderen kon den verder enige rondjes op de pony's rijden. Op een open veld enkele tien tallen meters van de grote tent verzorg de de Koninklijk Nederlandse Vereni ging voor Luchtvaartclubs met twee Amsterdamse clubs het stuntvliegen. De lijnbestuurde vliegtuigjes snor den door de lucht en deden de toe- NUNSPEET Op het Veluwemeer organiseert de gelijknamige vereniging van donderdag a.s. tot en met zondag a.s. naonale zeilwedstrijden. Er zijn ruim 100 boten ingeschreven, verdeeld over diverse klassen Op de eerste dag, Hemelvaartsdag, is de eer ste start om 14 uur, hetgeen te zien is vanaf de dijk tussen Harderwijk en Elburg. Ook vrijdag en zaterdag be ginnen de wedstrijden om twee uur, terwijl zondag de eerste start om één uur is. Het spits wordt afgebeten door de FD-klasse. Voorts zijn er wedstrijden voor 12m2 Sharpieklasse, Topklasse, Schakelklasse, OK-klasse, FJ-klasse, Clipperklasse en SROW Tempo-klasse, In de 12m2 Sharpieklasse doen o.m. mee de bekende zeilers Dick Mulderij uit Apeldoorn en J. Vreugdenhil uit Wageningen. In de Schakelklasse tref fen we o.m. B. Elzenaar uit Amers foort. In deze klasse is trouwens de gehele Nederlandse top aanwezig. MADRID Real Madrid heeft de kwartfinales van het Spaanse toernooi om de Spaanse voetbalbeker niet be reikt. De Spaanse kampioen speelde zondag in de achtste finales gelijk (0-0) tegen stadgenoot Atletico, dat de eerste wedstrijd had gewonnen. Naast Real Madrid verdween uit de Spaanse bekerstrijd ook FC Barcelo na, houder van de beker en finalist van het toernooi om de Europa Cup II. In de eerste wedstrijd van de acht ste finales had Barcelona bij Real Sociedad een nederlaag van 5-1 gele den. Een verlies, dat voor eigen pu bliek niet meer goed te maken bleek met 3-0. schouwers vol bewondering de vreemd ste capriolen aanschouwen. Als laatste punt voor de prijsuit reiking was er het programma-onder deel vliegerwedstrijden. Door dit alles kan de 6000 leden tellende Renault club weer terugzien op een uitstekend geslaagd nationale clubdag. Uitslag puzzelrit: 1. G. W. Kruide nier (Scherpenzeel) 150 punten, 2. F. Bunt 150 punten, 3. J. Nijhoff (Zwol le), 160 punten, 4. W. ten Bremers 180 punten, 5. Fam. de Graaf (Den Haag) 210 punten, 6. mej. A. C. Altena 210 punten, 7. J. Bosch 230 punten, 8. P. J. Bonninga, 9. L. A. Liefveld, 10. B. Pannekoek (Heerde), 11. T. Wachten donk, 12. G. J. Aken. De poedelprijs ging naar de heer Westra (Marknesse) 1080 punten. BRUSSEL Op de eerste dag van de open tenniskampioenschappen van België te Brussel zijn de Nederlandse speelsters Astrid Suurbeek en Judith Salomé uitgeschakeld in het dames-en kelspel. Judith Salomé verloor met 1-6, 2-6 van Frangoise Dürr en Astrid Suur beek met 3-6, 4-6 van Lesley Hunt. De belangrijkste uitslagen van de eer ste dag zijn: Dames-enkelspel, eerste ronde: Rose mary Casals (VS) - Christiane Mercelis (Bel.) 6-4, 6-3; France Taylor (GB) - Monique van Haver (Bel.) 6-2, 6-4; Fran coise Dürr (Fra.) - Judith Salomé (Ned.) 6-1, 6-2; Rosi Darmon-Reyes (Fra.) - Mi chelle Kahn (Bel.) 6-4, 6-4; Lesley Hunt (Aus.) - Astrid Suurbeek (Ned.) 6-3, 6-4. Heren-enkelspel, eerste ronde: Ashe (VS) - Paul (Fra.) 6-2, 6-1; McMillan (ZA) - Barthès (Fra.) 6-3, 6-3; Hewitt (ZA) - Plötz (WD1.) 6-2, 6-2; Richey (VS) - n'Godrella (Fra.) 6-2, 6-3; Drysdale (ZA) - Chanfreau (Fra.) 8-6, 6-2. VOETBAL Het duel Nederland- Engeland, voor veteranen, zater dag in Assen wordt geleid door de oud-scheidsrechter Fred Bus. ROLHOCKEY Spanje werd in Lausanne Europees kampioen. Portugal werd tweede en Nederland derde. ZEILEN Het Belgische jacht Bree Yll heeft in de Schelde- mond-race de Bree-on-cup veroverd. Het was een wedstrijd over 34 mijl. UDENHOUT De Steenfabriek Uden hout heeft het boekjaar 1968 op het nip pertje, tegen de verwachting in, zonder verlies kunnen afsluiten. Als gevolg van de matige resultaten van 1968 en 1967 kon een deel van de voorziening ven nootschapsbelasting vervallen. Daar door kwam de gecombineerde netto winst op f 10.250 tegen een verlies van f 143.598 over 1967. Evenals over 1967 wordt geen dividend uitgekeerd. Voor 1969 worden betere resultaten verwacht. Het bruto-exploitatieresultaat over 1968 steeg van f577.300 tot f639.500. De fabrieken in Udenhout en Maren heb ben op volle capaciteit geproduceerd: ongeveer 48 miljoen stenen. De voorra den daalden en de verkoopprijzen ste gen. In ons land gingen 32 steenfabrie ken dicht. f# LAREN De hockeywedstrijd om het kampioenschap van Nederland te gen Venlo, zal voor twee spelers de afscheidswedstrijd zijn. Spil en aan voerder Jan Piet Fokker (27) stopt om dat hij het te druk heeft met zijn stu die. Tippie de Lanoy Meijer, die in te genstelling tot oud-international Fok ker, nog steeds in het Ned3rlands elf tal speelt, zal het komende seizoen uit komen voor BMHC. ARNHEM Zeven horecabedrijven in Arnhem en Nijmegen hebben in to taal bijna twaalfduizend gulden boete gekregen voor het berekenen van te ho ge prijzen. De prijsovertedingen va rieerden van vijf tot 25 cent per consup tie. De economische politierechter in Arn hem veroordeelde een Nijmeegs horeca bedrijf tot de hoogste boete, namelijk 6000 gulden. De officier van justitie nam aan, dat de wederrechterlijke inkom sten van dit bedrijf ruim negenduizend gulden waren geweest. De overige boe tes varieerden van 750 tot 1500 gulden. DELFT Calvé-Delft heeft vorig jaar f 4,54 miljoen aan dividenden ont vangen tegen f 4.51 miljoen in 1967. Na verrekening van enkele andere posten kwam de winst uit op f 4.97 (v.j. f 4,94) miljoen. Doordat de post onverdeelde winst van 1967 lager was dan die van 1966 wordt voorgesteld het dividend te ver lagen van 37 tot 36 pet. DEN HAAG Commissarissen en di rectie van Holland Haag hebben beslo ten aan de jaarlijkse algemene verga dering van aandeelhouders, te houden in de maand juni, een dividend voor te stellen van 12 pet. (Onv.). (Holland Haag is ter beurze incourant genoteerd). Ned. Herv. kerk Beroepen te Veen- wouden (toez.): J. J. Nijenhuis te Schar- negoutum, te IJzendijke: F. C. G. van Anrooy, kand. te Utrecht, te Hendrik- Ido-Ambacht (toez.): H. Stroeve te Lo- pikerkapel, te Kootstertille (toez.): A. Sieders te Biezelinge. Aangenomen naar Rijsoord: J. Pronk te Rotterdam-Centrum. Bedankt voor Waspik (toez.): D. C. v: Wijnen te Goedereede, voor 's-Grevel- duin-Capelle: T. Langerak te Veenen- daal. Geref. kerken: Benoemd tot geest, ver zorger van de Stichting Rotterdamse Verpleeghuizen „De Rustenburg" C. J. Honig, evangel isatiepred. te Rotterdam- Delf shaven, die deze benoeming heeft aangenomen. Aangenomen naar Driebergen: G. van Andel te Rotterdam-Charlois. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Oosterwolde-Smilde: M. H. Sliggers, kandidaat te Haarlem. Christ. Geref. kerken Tweetal te Apeldoorn-Zuid: M. W. Nieuwenhuijze te Delft en Chr. Verhage te 's-Graven- hage-Centrum.

De Vallei | 1969 | | pagina 15