Over de grenzen Zondag start voor laatste verkenning MARZINE Sterke prijsstijgingen in Tsjech o-Slo wa k Levenslang voor betonmoord Liberale miljonair bleek marxistische spion ZUID-AFRIKA GAAT MINIROK VERBANNEN STEUN VOOR DE MARK Ruzie Win met de 'n kwart miljoen aan prijzen! voorkomt reisziekte Blaiberg moet rust houden Menon terug in parlement Meer vrijheid voor Soboekwe Foster vreest voor veiligheid van V.S. bij apotheek en drogist Dit is Mevrouw de Jong 3160 reis-adviseurs en 460 directeuren regelen haar vakantie WAGONS-LITS// COOK reist met u mee ITALIAAN MOET LIT ETHIOPIË SPANJE GEEFT IFNI AAN MAROKKO STOPPEN Neef Gat in muur Wie maakt de beste Seven-Up slagzin van zeven woorden? de enige WOENSDAG 14 MEI 1969 MAANREIZIGERS BEVINDEN ZICH IN GOEDE VORM WASHINGTON De eerste t'ase van de maanreis die de Apollo-10 zondag gaat beginnen, is in de nacht van maandag op dinsdag op Kaap Kennedy in gegaan met het aftellen, dat vijf en en halve dag zal duren. Commandant Tho mas Stafford, ruimteschippiloot John Young en maanlanderpiloot Eugene Cernan werden dinsdag na een laatste grondig onderzoek lichamelijk goedge keurd voor de reis. Zij verkeren in blakende gezondheid. Bij vorige ruimtereizen waren de ruimtevaarders al ziek voor de start of wer den zij het kort daarna. De artsen wijten dit aan oververmoeidheid. Om herhaling daarvan te voorkomen zijn de voorbereidingen nu zorgvuldig verdeeld. De mannen hebben het weekeinde rustig doorgebracht. -sioV I PRAAG De Tsjechoslowaakse regering heeft een aantal prijsmaatregelen be kendgemaakt, welke volgens het persbureau CETEKA neerkomen op een ver hoging van de pryzen van de levensmiddelen met 0,8 en van die van industrie- produkten met 1,3 procent. Tot de zeer fikse prijsverhogingen be horen: Ingeblikt vlees 41 procent, diep vrieslevensmiddelen 34, koffie 39, ge bak dl, importsigaretten 19. wasmachi nes jen centrifuges 6, metaalprodukten voor de bouwnijverheid 53, motorfiet sen tot 100 cc 11 fornuizen en kachels 16, naai- en breimachines 16, onderde len voor auto's en motoren 15, schoe nen 5, werkschoenen 58, houten meu belen 11 en tal van textielprodukten waarvoor de prijsstijgingen variëren van 4 tot 49 procent. De percentages der prijsverlagingen zijn: motoren boven 100 cc 25, zeep en wasmiddelen 3, katoenen gordijnen 6, plastic kleding 12, plastic schoenen 24, rubber schoenen 23, linnenschoenen 5. Een grote verrassing is dat de prijzen voor brood, eieren, aardappelen, sui ker, boter, rijst, vlees, melk, kaas, kin derschoeisel en kleding, steenkool, bier gas en elektriciteit niet verhoogd wor den. Huisvrouwen hebben opnieuw van daag de winkels belegerd. Veel textiel- en schoenwinkels waren echter gesloten ADVERTENTIE U kunt óók als Mevrouw de Jong beschikken over 3160 reisadviseurs en 460 directeuren om uw vakantie te regelen. Ze doen dat graag. Het is hun beroep en hun hobby. Zij zijn zelf - stuk voor stuk - bereisde Roeien. Vrouwen en mannen die de prettigste plekjes ter wereld kennen. En die voor u graag in dienstregelingen duiken, hotels uitzoeken, tickets klaarmaken, geld wisselen, reischeques verzorgen, verzekeringen afsluiten, ingewikkelde reizen uitstippelen, of u een prettig geprijsde all-in vakantie adviseren. Wagons-Lits//Cook wéét hoe belangrijk die paar weken vakantie zijn, en handelt daarnaar. Vandaar dat alomvattende programma: zon, zee. bergen, sneeuw, vliegtuig, boot, trein, hotel, apartement, bungalow... Loop eens binnen bij Cook voor een vrijblijvend advies. U bent er welkom. Ook in al die buitenlandse kantoren. 460 Kantoren In 56 landen. Voor Nederland In Alkmaar, Almelo, Amsterdam, Amjtelvcen. Apeldoorn, Arnhem. Bilthoven, Eindhoven. Enschede, Groningen. Den Haag. Haarlem, H.lvoreum, Leeuwarden. Nijmegen. Rotterdam, Utrecht. Zwolle. voor het aanbrengen van prijswijziginge De maatregelen worden anti-inflatoir genoemd. In de regeringsverklaring wordt echter toegegeven dat 1968 eco nomisch buitengewoon onbevredigend was geweest «en dat tegenover de ster ke stijging van de vraag geen groter aanbod staat. Bohumil Sucharda, het hoofd van de federale commissie voor de prijzen heeft bekendgemaakt, dat in de tweede helft van dit jaar de prijzen van spoorweg biljetten enkele reis, en i tarieven van post, telegraaf en telefoon omhoog zul len gaan. Ook luister- en kijkgelden worden ver hoogd. Sucharda noemde geen percentages. De post- en telefoontarieven in Tsje- cho-Slowakije zijn zo belachelijk laag, zei hij, dat Oostenrijkst zakenlieden de grens over komen om hier hun tele foongesprekken te voeren en hun brie ven te posten. BONN Tot levenslang tuchthuis heeft de gezworenenrechtbank in Win- terthur (Zwitserland) de „Betonmoorde- naar" veroordeeld, de 69-jarige Karl Angst uit Interlaken. Hij had zijn zakenvriend en kredietge ver Arthur Hoffmann (59) op een verla ten fabrieksterrein bij Oberhausen (West-Duitsland) vermoord en ingemet seld. Ook de officier van justitie had levenslang geëist. Onopgehelderd bleef de vraag of Angst ook de dood van een andere, sinds jaren .spoorloos verdwenen zakenrelatie op zijn geweten heeft. Arthur Angst, die zich uitgaf voor in genieur, leefde van allerlei uitvindin gen. Drie jaar geleden werkte hij aan een luchtfiltersysteem dat het moge lijk moest maken het vergaan van vuilnis sterk te bespoedigen. Voor zijn proefnemingen had Angst bij Oberhausen een voormalige viscon- servenfabriek gehuurd. De Züricher za kenman Hoffmann hielp het project fi nancieren en zou er bijna een miljoen Zwitserse francs in hebben gestoken. Angst vatte het plan op. zijn pariner uit te schakelen en de exploitatie ge heel voor zichzelf te houden. Op 17 maart 1966 reisde Hoffmann per vliegtuig maar Düsseldori, waar Angst hem af haalde. De taxichauffeur die de beide mannen naar Oberhausen reed, is de laatste getuige die Hoffmann in leven gezien heeft. In de leegstaande fabriek schoot Angst zijn zakenpartner neer en schoof het lijk in een betonnen bassin, dat hij kort tevoren had laten aanleggen. Hij sloot het bassin af met metsel werk en een laag beton. Daarin bracht hij ook een buis aan om er later zwa velzuur in te gieten, zodat het stoffe lijk overschot zou worden verteerd. Vijftig liter zwavelzuur had hij al be steld, maar dit deel van zijn plan kwam nooit tot uitvoering. ADDIS ABEBA De Ethiopische autoriteiten hebben de Italiaanse jour nalist Luigi Lino, correspondent varf het persbureau „Ansa'\ gelast Ethiopië binnen 24 uur te verlaten. Hij is tot on gewenst persoon verklaard, wegens ..onvriendelijke daden die tegen het Ethiopische belang indruisen". Lina was verbonden aan de Italiaanse am bassade in Addis Abeba. De drie astronauten, die 18 mei een ruimtevlucht gaan maken, hebben vandaag hun laatste belang rijke medische controle ondergaan en werden ruimtegeschïkt bevonden. V.l.n.r. John Young, Thomas Stafford en Eugene Cernan. RABAT Spanje zal de Spaanse en clave IFNI in Marokko binnen drie maanden overdragen aan de Marok kaanse regering. Beide landen ratifi ceerden een daartoe strekkende over eenkomst die in januari werd afgeslo ten. De enclave IFNI omvat een ge bied van 760 vierkante kilometer woes tijngebied in zuidwest Marokko dat se dert 1934 in Spaanse handen is geweest. De Saturnus-5 staat op de startplaats 39, waarvan hij zondagmiddag 17.49 Ned. tijd omhoog moet gaan voor de reis die acht dagen duurt en waarbij de ruimtevaarders Stafford en Cernan in hun maanlander tot op 15 km bo ven de maan moeten komen. Tijdens het aftellen worden miljoenen ónder- deeltjes nog eens beproefd. De voor naamste fase begint 28 uur voor de start. Dan worden de tanks gevuld, de boordrekenmachines ingesteld en het elektriciteitsnet nog eens nagegaan. De vlucht die de ruimtevaarders gaan ondernemen kan beschouwd wor den als een generale repetitie voor de vlucht van de Apollo-11. Die zal in juli vertrekken voor een werkelijke landing op de maan. Hun doel is om de landingsplaats waar twee astronauten van de Apollo- 11 op 20 juli voet op de maan zullen zetten, te verkennen en om te leren hoe er in de baan rond de maan moet worden genavigeerd. Terwijl Young in het commando schip op een hoogte van 100 km alleen' boven de maan cirkelt, zullen Stafford en Cernan in een maanlandingsvaar tuig (LEM) de maan tot op 14 kilome ter van zijn oppervlakte te naderen al vorens zich opnieuw te koppelen aan het moederschip voor de terugkeer naar de aarde. De bemanning zal zich 12V2 dag in een baan om de maan bewegen, drie keer zo lang als de piloten van de Apol- I0-8 verleden jaar Kerstmis deden. Door het aftellen over zes dagen te verspreiden is er de gelegenheid een aantal keren te stoppen, teneinde de bemanning rust te geven of bepaalde problemen te corrigeren. De vlucht van de Apollo-10 biedt ook de eerste „live" kleurentelevisie-uit zending uit de ruimte. Tijdenê de reis van acht dagen zal er in totaal drie uur televisie zijn, langer dan ooit bij vorige vluchten is gebeurd. Van de elf uitzendingen, die beoogd worden, zul len er tien in kleur zijn, een 40 minu ten lang en de andere elk 10 a 20 mi nuten. De kijkers zullen kunnen zien, hoe het maanmoduul zich voor de eerste keer van de Apollo afscheidt, om tot op 14 km van het maanoppervlak neer te dalen. Het moduul heeft geen tele visiecamera. De televisie-ontvangst zal, naar ver wacht wordt, belangrijk beter zijn dan voorheen door het gebruik van een nieuwe door Westinghouse Electric ver vaardigde kleurencamera, die zo gevoe lig is dat hij heldere beelden kan uit zenden van een voorwerp, dat slechts verlicht wordt door drieduizendste van de lichtsterkte van een kaars. KAAPSTAD, (Zuid-Afrika) Dr. Blaiberg (59) de langst overlevende met een ruilhart, kreeg dinsdag te ho ren, dat hij een week naar bed moet, omdat de doktoren geloven dat hij zich zelf „uitgeput" heeft. Zijn vrouw, Eileen, zei dat zij de dok ter riep, die met de nazorg van haar man belast is, toen Blaiberg dinsdag morgen vroeg moeite had met adem halen. „Er is niets aan de hand met hem", zei zij, er aan toevoegend dat het feit dat haar man het bed moet houden, niets te maken heeft met verschijnse len van afstoting van het hart. Blaiberg kreeg op 2 januari 1968 in het Grote Schuur-ziekenhuis een nieuw hart. Hij werd geopereerd door prof. Christiaan Barnard. „De dokter heeft Philip gezegd, dat hij een week het bed moet houden, omdat hij uitgeput is. En hij zal er in blijven, zelfs als wij hem er aan vast moeten lijmen. Als hij niet luistert, gaat hij voor een rustkuur naar het ziekenhuis hebben de doktoren gezegd". Zondag had de tandarts de dag door gebracht aan het strand. Hij bracht 'n bezoek aan een schip in Kaapstad en nodigde 30 gasten uit om bij hem thuis een Amerikaanse tv-film te zien, die gemaakt werd ter gelegenheid van het feit dat het een jaar geleden was van zijn transplantatie. BONN Voor het federale hof in Karlsruhe staat sinds maandag een van de merkwaardigste verdachten terecht die West-Duitsland ooit heeft opgeleverd. De „marxistische miljonair" Hannsheinz Porst (46), die tegelykertyd topfiguur van de Westduitse liberalen was, lid van Ulbrichts Oostduitse communistische partij en inlichtingenman van de Oostduitse geheime dienst. Porst, een in heel West-Duitsland bekend zakenman, had twee Oostduit se onderscheidingen in het geheim aangenomen. In 1967 werd hij gear resteerd, op een borgtocht van een miljoen mark weer vrijgelaten, en nu wordt hij beschuldigd van jarenlange landsverraderlijke contacten met Oost- Duitsland. Hijzelf zegt: „Ik wilde de basis leg gen voor een politiek gesprek tussen Oost en West; van het uitleveren van geheime gegevens is geen sprake. Hannsheinz Porst, de zoon van een kleine ambtenaar, bouwde het latere postorderbedrijf van zijn vader uit tot een concern met een omzet van 150 miljoen mark, dat o.m. foto- televisie en optiekwinkels. een computercen trum, een uitgeverij en ettelijke druk kerijen omvat. Bekend zijn vooral de NIEUW DELHI De voormalige Indiase minister van Defensie Krisjna Menon is door het winnen van tussen tijdse verkiezingen in Midnapore (West- Bengalen) teruggekeerd in het parle ment. Ook de Indiase oud-minister voor de Spoorwegen S K. Patil (Congres partij) keert in het parlement terug. Hij won tussentijdse verkiezingen in het kiesdistrict Banaskhanta in de staat Goejarat. Menon trad in 1962 af, nadat de In diase troepen door het Chinese leger in het noordoostelijk grensgebied waren teruggedreven. In 1967 trad Menon uit de Congres-partij In Midnapore was hij onafhankelijk kandidaat en hij kreeg steun van het communistisch getinte „Verenigd Front". tientallen fotowinkels met populaire prijzen overal in de Bondsrepubliek. De jonge Porst houdt aan zijn zaken zo'n drie miljoen per jaar over, hij be zie ettelijke villa's en vliegt in 'n privé- vliegtuig ter waarde van 1,2 miljoen. Tegelijkertijd houdt hij er betrekkelijk bescheiden hobby's op na, zoals hen gelen en hij fietst graag naar kan toor. De gezette man met het onaf scheidelijke vlinderdasje was tamelijk populair onder de 2300 werknemers in zijn bedrijven, waarvan hij de leiding sterk had gedecentraliseerd. De wonderlijke contacten van Porst met het land van Ulbricht schijnen te zijn bevorderd door zijn vriendschap met een oudere neef, Karl Böhm (56) die in Oost-Duitsland een bekroond communistisch schrijver was. Van jongsafaan had Porst een grote bewon dering gehad voor deze oudere mak ker, die als communistisch veteraan een Duits concentratiekamp en een strafbataljon in de Wehrmacht had overleefd. Vooral hij moest Porst hebben ver leid tot contacten met Oostduitse poli tici, onder wie ook de plaatsvervan gend commandant van de Oostduitse geheime dienst, generaal Markus Wolff. Porst was als lid van de liberale partij voorzitter van de partijafdeling in Midden-Franken geworden, en hij was nauw bevriend met de liberale leiders zoals de vice-kanselier Erich Mende. Porst reisde sinds 1955 geregeld voor zijn „politieke gesprekken" naar Oost-Berlijn en zijn contacten in de Westduitse liberale kringen kwamen hem daarbij goed van pas. Hij zou dik wijls geheime rapporten van zijn par tij hebben gekregen en hebben meege nomen naar Oost-Berlijn. Daarbij zouden zelfs protocollen van kabinetszittingen zijn geweest; de libe rale partij nam toen deel aan de rege ring. Omgekeerd stelde de Oostduitse geheime dienst Porst geld ter beschik king om de verkiezingskas van de li- ralen te spekken. In 1958 werd Porst lid van Ulbrichts communistische partij. De Oostduitse geheime dienst stuurde in de loop der jaren drie agenten als contactmannen naar het westen om Porst te assiste ren. Een daarvan werd zelfs privéle- raar van Porsts kinderen. Twee van deze agenten staan nu eveneens terecht in Karlsruhe; de derde is destijds ontkomen. Toen Post in 1967 door de mand was gevallen verklaarde hij tegenover het weekblad Der Spiegel dat hij in derdaad „miljonair en marxist" was, en dat hij door zijn gesprekken in Oost-Berlijn had geprobeerd een „gat in de Muur open te houden". Op de terechtszitting van maandag zei hij: „Mijn neef en ik waren ervan overtuigd dat wij" een mooie en betere wereld konden opbouwen. Door hem ben ik tot het marxisme gekomen". De justitie is echter van mening dat de wellicht goedbedoelende kapitalist veel te ver is gegaan in aanpappen met Ulbrichtsdwangregime. JOHANNESBURG (Zuid-Afrika) „Gij zult geen minirokjes in de kerk dragen", aldus de dominee. En toen begon het. Dominee Arthur Sexby weigerde de dienst te beginnen, totdat zes le den van zijn gemeente met minirok jes aan de Anglicaanse kerk van de H. Michael en H. George verlieten. „Korte rokken zijn een flagrant en uitdagend vertoon van het vlees, dat alleen de verleiding door de duivel dient", aldus ds. Sexby. De gemeente verschilde over deze zaak van mening. Oudere leden wa ren het met de dominee eens, maar de meeste jonge leden van het koor verlieten de kerk. In Klerksdorp hebben drie domi nees van de Nederduits Hervorm de kerk er op aangedrongen dat een minirokkenwedstrijd van de plaat selijke landbouwtentoonstelling ver wijderd zou worden. De wedstrijd ging pas door nadat de geestelijk heid ervan verzekerd was dat de deelneemsters niet alleen beoordeeld zouden worden naar de lengte van de minirokjes, maar ook naar de sierlijkheid waarmee zij een proef aflegden. Een proef was een enve loppe van de grond oprapen „zonder aanstoot te geven". De onofficiële leider van de pogin gen om het minirokje uit te bannen is een onderwijzer en lekenprediker in Pretoria, Gert Yssel. Hij wil een nationale raad voor openbare zede lijkheid oprichten „om de gevaarlij ke moderne kleding" te bestrijden, „die het voortbestaan van de be schaving bedreigt, ondermijnt en op schandelijke wijze vertrapt". „Ik verklaar, met alle verant woordelijkheid als kind van God, dat de dracht te wijten is aan wange drag in Zuid-Afrika. De grootste zon de in dit land is de neiging van de vrouwen zichzelf tentoon te stellen". BONN Westduitse economische en financiële leiders hebben beslist, dat geen buitengewone maatregelen nodig zijn, om de gevolgen te neutraliseren van het besluit van vrijdag de mark niet te revalueren. Na een vergadering van vier uur van het economische kabinet onder leiding van kanselier Kurt Georg Kiesinger zei regeringswoordvoerder Günther Diehl, dat wel besloten werd tot een aantal maatregelen o.a. ter beperking van de liquiditeit van de geldmarkt. Officiële zegslieden hebben gezegd, dat naar schatting 16 miljard mark tij dens de monetaire crisis van de vorige week naar West-Duitsland is gevloeid, hoewel financiële deskundigen in Lon den en Parijs geloofden dat dit zeker 'n miljard dollar meer was geweest. De voorgestelde maatregelen zijn: 1. De in- en uitvoermaatregelen van november j.l. blijven voor onbepaalde tijd van kracht. 2. De Bundesbank krijgt machtiging de minimum reserves aan buitenland se deviezenreserves met maximaal 100 procent te verhogen. 3. Een aantal technische maatrege len om speculatie tegen te gaan. 4. De hogere belastingopbrengst welke dit jaar verwacht wordt zal gereser veerd worden voor tijden van econo misch teruggang. Er zou ong. 3,6 mil jard mark komen in dit potje voor ma gerder jaren. 5. De Bondsregering moet de renteloze obligaties terugkopen welke in de jaren van recessie welke in 1967 een climax bereikte, op de vervaldata, of deze om zetten in verplichtingen op middellange of lange termijn. Diehl raamde dat hiermee in 1969 4.4 miljard en in 1970 twee miljard mark gemoeid zal zijn. KAAPSTAD Robert Soboekwe, voormalig leider van het in Zuid-Afrika verboden Pan-Afrikaanse Congres, is van het Robbeneiland, waar hij zes jaar lang zonder te zijn veroordeeld, gevan gen heeft gezeten, naar Kimberley overgebracht. Het ministerie van Jus titie maakte bekend, dat Soboekwe daar beperkte bewegingsvrijheid heeft. Vorige maand zei minister van Justi tie Pelser, dat Soboekwe voor 30 juni zou worden vrijgelaten. DAYTON (Ohio) De voornaamste geleerde van het Pentagon zegt, dat Amerika kwetsbaar zal zijn voor een aanval met raketten door de Sovjet- Unie tegen het midden van de jaren 70 als het congres weigert dit jaar machtiging te geven voor een anti-ra ketsysteem. Dr. John S. Foster jr. heeft ver klaard, dat als de machtiging van het beveiligingssysteem uitgesteld wordt, Amerika geen operationeel defensie systeem zal hebben voor 1976. Tegen die tijd, aldus Foster, zal de Sovjet-Unie al een jaar een raketsys teem operationeel hebben, dat in staat zal zijn 95 pet. van de Amerikaanse silo's van de Minuteman te vernieti gen. „Wij zouden met te weinig en te laat onszelf verdedigen", aldus Foster voor een bijeenkomst hier van de journalis ten die schrijven over lucht- en ruimte vaart. Foster is onderminister van Defensie voor onderzoek en ontwikkeling. Zijn rede volgde op .berichten dat te genstanders in het Congres van het systeem genoeg stemmen hebben om het systeem te verwerpen. De militai re plannenmakers hoopten het in 1974 in werking te hebben. President Richard Nixon wil 900 mil joen dollar hebben voor Het belasting jaar te beginnen 1 juli voor ontwikke ling, proeven en ontplooiing van de eer ste eenheden van het systeem. TYe Italiaanse minister van Buitenland - se Zaken Pietro Nenni en vice-pre mier Francesco de Martino zijn ge wikkeld in een persoonlijke strijd om de macht, in de door fractievorming verscheurde Italiaanse socialistische partij. Hun twist werpt bange schadu wen over de toekomst van het coali tiekabinet van premier Mariano Ru- mor. yanavond komt het centrale comité van de socialistische partij bijeen om over de meningsverschillen te be raadslagen. Als De Martino de steun krijgt van de linkse groeperingen en daarmee de meerderheid in de partij verwerft, zouden Nenni en drie ande re socialistische ministers willen af treden. Dat zou waarschijnlijk het aftreden van het hele kabinet van Rumor ten gevolge hebben. De coalitie-regering van christen-democraten, socialisten en republikeinen is vijf maanden ge leden gevormd. lYTenni is momenteel leider van de so- cialistische partij. Met behulp van rechts en centrum in de partij be schikt hij over een meerderheid van 52 procent. Een van Nenni's medewerkers, Mauro Ferri, is secretaris van de partij. PIETRO NENNI op de wip Maar Ferri heeft aangekondigd, dat hij het centraal comité zijn ontslag zal aanbieden. De Martino heeft verklaard, dat mi nister van Openbare Werken, Giaco- mo Mancini, zich van Nenni heeft af gewend en zijn zijde heeft gekozen. Mocht dit zo zijn, dan is Nenni zijn meerderheid in de party kwy t. Volgens sommigen in de partij wil Mancini aftreden als minister en de functie van partijsecretaris op zich nemen. De aanhangers van Nenni noemden 't akkoord tussen De Martino en Man cini „politieke zelfmoord". Y/olgens minister van Financiën Luigi Preti opent dit akkoord voor de communisten de deur tot de regering. Hij verklaarde, dat als Nenni zijn meerderheid verlies, hij en zijn me destanders in het kabinet zullen af treden om plaats te maken voor De Martino aanhangers. De groeperingen die Martino steunen, staan kritisch tegenover het coalitie kabinet van Rumor. In politieke kringen acht men in geval van aftreden van Nenni nieuwe par lementsverkiezingen de enige moge lijkheid om uit de politieke moeilijk heden te komen. De Italiaanse socialistische partij ls pas enkele jaren byeen. Voorheen wa ren er de linkse tegen de communis ten leunende socialisten, onder Nenni. Deze brak na de Hongaarse opstand met Moskou. De rechtse partij stond onder de huidige president Saragat. Pas na moeizame onderhandelingen kwam de nu al bedreigde eenheid tol stand. ADVERTENTIE Haal nü een fles met deelnemers formulier en spaar de woorden onder de doppen, 't Is makkelijk, 't is spannend. En iedereen kan meedoen, iedereen kan winnen! 'n Koel glas Seven-Up brengt u allicht op bruisende ideeën Seven-Up "Seven-Up" and "7UP" are the registered trademarks of the Seven-Up Company, St. Louis, Missouri, U.S.A.

De Vallei | 1969 | | pagina 15