Italianen zijn vol vertrouwen AC Milan zal niet alleen verdedigen Manchester komt op volle oorlogssterkte Klaas Boot sr. overleden Petrosjan won JE VOELT HET NIET- 3ayern Miinchen en Schalke '04 in Duitse bekerfinale Zege voor Griffith Okker versloeg Fransman Proissu Koersen Hilversum EUROPA CUP II FINALE OP T.Y. Tennismeisjes sterk in oefenwedstrijd Belg Van Springel eerste in tijdrit Snor koel Nobby Stiles en Denis Law zullen erbij zijn: Present Rivera Opstellingen Capituleren Geluk Peter Osgood moet mee op toernee Madrid Reportages van Olympia's Toer Ralph Boston houdt er mee op Metaalbedrijf kocht kruiser Tromp'* SPORT IN 'T KORT MASSA-ONTSLAGEN IN SPANJE M'il I WOENSDAG 14 MEI 1969 Kereo Rocco: Geen vrees voer Manchester; Ajax imponeert niet MANCHESTER Manchester United beschikt over dekselse voetballers die morgenavond best wel eens voor een verrassing zouden kunnen zorgen. Nereo Rocco zegt het zelf. En Nereo Rocco is de trainer van A. C. Milan, dat op Old Trafford een comfortabele voorsprong van 2-0 in de halve finale van het toernooi om de Europa Cup hoopt te kunnen consolideren. De 56-jarige Ita liaan onderschat de Britten niet. O nee. „Manchester United is een goede ploeg", zo onthulde hij gisteren openhartig. „En ik ben ervan overtuigd dat ze morgen beter zullen spelen dan in Milaan". De schaterlach die zich gisteren fre quent uit zijn massieve gestalte los maakte en die ernstig detoneerde met de klassieke meubeltjes in het honderd jaar oude en oer-Britse Lymmhotel, wettigt echter enig wantrouwen ten opzichte van Rocco's uitspraken. Uit spraken die zelfs in voetbalkringen als gemeenplaatsen mogen worden gekwa lificeerd en waarom ook Rocco zelf, anders toch een stuurse man die „non capito" mompelend iedereen ontwijkt, niet zelden erg moest giechelen. En zelfs toen hij demonstreerde hoe de achtergebleven tifosi uit Milaan hem om het leven zouden brengen wanneer hij die finaleplaats alsnog zou verspe len, verdween de brede grijns niet van zijn gezicht. Kortom, Nereo gelooft dat het wel snor zit met die cup. „Op beslissende momenten", zo wilde hij wel toegeven, „hebben mijn spelers mij nog nooit teleurgesteld. Ik ben helemaal niet van plan om mij alleen tot verdedigen te beperken. Ook al staan wij met 2-0 voor. Wij zullen zeker niet zo zwaar in de verdediging gaan als Ajax dat in Trnava deed. Snelle tegenaanvallen zijn ons sterkste wapen en wij zullen daar als het kan gebruik van maken. KARL HEINZ SCHNELLINGER wij raken niet zo gauw in paniek Maar het belangrijkste is dat wij vooral in het begin het hoofd koel hou den. Dat eerste offensief van Man chester United is het gevaarlijkst. In de Europa Cup ligt onze laatste kans om volgend jaar voetbal op Europees niveau te kunnen spelen. En die kans mogen wij eenvoudig niet missen". Vandaar dat Manchester United morgenavond zal worden geconfron teerd met een meedogenloze defensie, MANCHESTER Het staat vrijwel vast dat de voorhoede van Manchester United op volle oorlogssterkte in het veld zal komen. Weliswaar wordt de geblesseerde knie van de Schotse inter national Dennis Law nog twee keer per dag behandeld, maar tijdens de trai ning heeft hij er geen last meer van. Law: „Wij hadden afgesproken dat ik onmiddellijk zou stoppen wanneer ik iets zou voelen, maar het ging allemaal geweldig". Het meespelen van Law, 'n agressieve stoottroeper met een grote dosis moed, wordt door de Britse voet balbonzen vooral van zo'n eminent be lang geacht, omdat hij vroeger als spe ler van Torino veel ervaring heeft op gedaan met het Italiaanse voetbal. Ook het medisch rapport over de knie van Nobby Stiles, sukkelend met 'n meniscus waaraan hij binnenkort ge opereerd moet worden, luidde gisteren gunstig. Hij zal waarschijnlijk, evenals Tony Dunne, spelen. Verdediger John Fitzpatrick kan niet worden opgesteld omdat hij in de eer ste wedstrijd uit het veld werd ge stuurd. De opstelling van AC Milan zal waarschijnlijk niet veel verschillen van die in Milaan. Het wonderkind Gianni Rivera, in 't eerste duel wegens een blessure al na ruim een kwartier uitgevallen, is in ie der geval weer helemaal fit. Het is niet uitgesloten dat Maldera, GELSENKIRCHEN Bayern Mün- chen en Schalke '04 zullen op 14 juni a.s. tegen elkaar uitkomen in de fina le van het Duitse bekertoernooi. Schal ke '04 won dinsdag in Gelsenkirchen met 31 van FC Kaiserslautern. Het was de tweede ontmoeting tussen bei de clubs. De vorige wedstrijd was in een gelijk spel geëindigd. De doelpun ten werden gescoord door Heinz van Haaren (3e en 69ste minuut) en Pohl- schmidt (81e minuut), terwijl het doel punt van de gasten, dat na 16 minuten de gelijkmaker betekende, werd ge scoord door Windhausen. die in de laatste competitiewedstrijd van AC Milan inviel voor Rosato, de verdediging zal komen versterken. De vermoedelijke opstellingen zijn: AC MILAN: Cudicini; Anquiletti, Ro sato, Malatrasi, Schnellinger; Trapat- toni, Rivera, Lodetti; Hamrin, Sorma- ni, Prati. MANCHESTER UNITED: Rimmer; Dunne, Sadler, Stiles en Brennan; Cre- rand, Charlton; Morgan, Kidd, Law en Best. NEW YORK De middengewicht- bokser Griffith heeft een grote punten- zege behaald op Stan Hayward. Grif fith, oud weiter- en middengewicht- kampioen heeft nu het recht gekregen titelhouder Nino Benvenutti uit te da gen. Benvenutti ontnam Griffith ruim een jaar geleden de titel. BRUSSEL Op de tweede dag van de open tenniskampioenschappen van België heeft Tom Okker in het heren enkelspel de Fransman Proissu versla gen. De setstanden waren 8-6, 4-6 en 6-4. De prof speler Ron Holmberg (Am.) verloor van de Fransman Contet. In de kwartfinales van het dames dubbelspel verloor Judith Salomé met haar Argentijnse partner Rankovic van de Franse combinatie Gail Chanfreau- Sheriff/Darmon met 1-6. 2-6. Astrid Suurbeek en Els Veentjer plaatsten zich voor de halve finale damesdubbelspel door een zege op het Engels-Belgische duo Taylor/Mercelis (6-4, 3-6, 9-7) In de eerste ronde van het damesenkel spel werd Els Veentjer met 6-3. 1-6, 1-6 uitgeschakeld door Gail Chanfreau (Fr). De uitslagen waren: eerste ronde he renenkelspel: Okker - Proissu 8-6, 4-6, 6-4; Contet (Fr) - Hoimberg (Am) 6-3, 7-9, 6-4. Damesdubbelspel Kwartfinales: Chan- fieau/Darmon - Salomé/Rankovic 6-1, 6-2; Suurbeetc'Veentjer - Taylor/Merce lis (GB-Bel) 6-4. 3-6. 9-7. Damesenkelspel eerste ronde: Veen tjer - Chanfreau (Fr) 6-3, 1-6, 1-6. Herendubbelspel achtste finales: Hu- lyas/Plotz (Hon/Wdl) - Drys - Sheri- dan/Tielemans (Belg) 6-0, 6-4. die, naar een woord van Rocco, „de basis is voor alle succes". Toch gelooft Bobby Charlton dat zelfs de verdediging van AC Milan zal moeten capituleren wanneer United er in slaagt constant druk te blijven uit oefenen. „Ik heb natuurlijk alle re spect voor de mening van Charlton", aldus Rocco, „maar ik geloof dat wij daar toch wel tegen zijn opgewassen. Ook Bobby Charlton kan niet alles van voetbal weten". En Karl Heinz Schnellinger, de blon de gastarbeider in Milans potige de fensie: „Wij raken niet zo gauw meer in paniek. Maar ik moet toegeven dat het Engelse voetbalpubliek het fana tiekste is dat ik ken". „Je moet geluk hebben in dit soort wedstrijden. Zonder geluk red je het LONDEN De Chelsea-speler Peter Osgood zal niet spelen in het Engelse elftal onder 23 jaar dat 22 mei inDe- venter tegen (Jong Oranje) uitkomt. Osgood moet na een amandeloperatie op medisch advies thuisblijven. Tijdens deze trip speelt het Engelse team voorts tegen elftallen van België en Portugal. Ook deze wedstrijden zal Osgood missen Ook Peter Knowles zal de trip naar het Europese vasteland niet meemaken. Deze speler van Wolverhampton is Je hova-getuige. Hij schreef af omdat hij meedoet aan een religieuze campagne in Amerika. Knowles wordt vervangen door Jimmy Greenhof, die vorig jaar voor meer dan een half miljoen gulden overging van Leed Unites naar de twee de divisieclub Birmingham City. BERGEN Op 71-jarige leeftijd is in Bergen overleden de oud Nederlands turnkampioen Klaas Boot sr. De over ledene is in de twintiger jaren een be kend keurturner geweest en heeft ook aan de Olympische Spelen van 1928 in Amsterdam deelgenomen. Onder zijn leiding werden zijn zoons Guus en Klaas jr. resp. jeugdkampioen en kampioen van Nederland. Na de oor log is Klaas Boot sr. jarenlang leider geweest van de Nederlandse keurturn- ploeg. Hij kreeg van het KNGV de medaille van verdienste. De teraarde bestelling is op 16 mei op de algeme ne begraafplaats in Bergen (N-H). HILVERSUM De amateurs zqn gisteravond in Hilversum aan een serie koersen om het kampioenschap begon nen. De eerste rit was van start tot fi nish voor Gloria, het eigenaar-rijder N. P. Kapttfn. De uitslagen waren: Graaf Gregorprjjs 1ste afdeling. 1. Guy Derby (P. J. Verhoeve), kil. tijd 1.27, 2. Hofnar, 3. Hanny, win. 5.70, pl. 1.60, 1.70, en 1.50, kop. 10, cov. 7.10. Graaf Gregorprqs 2de afd. 1. Hoss Westlandia (G. W. van Eykelenborg), kilometertijd 1.28,4, 2. Germo Buiten zorg, 3. Hilma, winn. 3.20, pl. 1.90, 1.70 en 4.20, koopel 3.30, cov. 4.90, trio 462.90. Helonprjjs. 1. Hippo (Th. Kooyman), kilometertijd 1.26, 2. Hannibal, 3. Haria Buitenzorg, winn. 5.10, pl. 1.70, 1.50 en 1.60, koppel 4.90, cov. 4.70. Hoss Westlandiaprqs. 1. Gert Jan (W. Leeuwenkamp), kilometertijd 1.36,5, 2. Galanthis, 3. Grafientje, winn. 7.30, pl. 3.10, 1.40 en 2.70, koppel 3.30, cov. 4.80. Amateurskoers. 1. Gloria (M. T. Kap- tijn), kilometertijd 1.24,5, 2. Eric Kinley, 3. Gilia van Amstel, winn. 2.80, pl. 1.50, 2.80 en 1.60, koppel 25.40, cov. 11.60, trio 198.50. C Alkestis van E-prqs. 1. Christiaan de Wet (L. Schoonhoven Jr.), kilometer tijd 1.23,5, 2. Brün Beer, 3. Crony van de Lente, winn. 3.30, pl. 1.80 en 1.30, koppel 5, cov. 3.40. Gallant Way Prijs. 1. Generaal Padua B (M. Bouwhuis), kilometertijd 1.22,4, 2. Eros Hollandia, 3. Dorothea, winn. 2.30, pl. 1.60, 1.50, 3.60, kopp. 4,-, cov. 4.90, trio 106,50. Famous Mac Prijs. 1. Goenan (E. Lee man), kilometertijd 1.24,2, 2. Go Away Gerda, 3. Ella Ross, winn. 2.80, pl. 1.20, 1,60, 1.60, kopp. 3.80, cov. 7.80. Tataalom- zet f 170.290. HILVERSUM De NTS brengt woensdag 21 mei van 19.56 tot 21.45 uur via Nederland I een rechtstreekse re portage van de finale om de Europese beker voor bekerwinnaars die in Bazel wordt gespeeld. De finalisten zijn FC Barcelona en Slovan Bratislava. niet in dit toernooi. Normaal gespro ken moeten wij de finale kunnen ha len, maar eerlijk gezegd praat ik er liever nog niet over. Wanneer je er gens op rekent, pakt het vaak heel an ders uit. Noem het voor mijn part bij geloof". Desondanks viel het optimisme on der de zeventien spelers die gisteren arriveerden, gemakkelijk te registre ren. Kurt Hamrin, de 35-jarige Zweed, die de slopende strijd om zijn plaats in het eerste elftal moe is en die AC Milan daarom aan het eind van dit seizoen gaat verlaten, tipte zijn ploeg als de winnaar van de Europa Cup. „Met een voorsprong van twee doel punten", zo taxeerde hij, „is het vrij zeker dat wij Madrid halen. Onze ver dediging is sterk genoeg om de aan vallers van Manchester United te kun nen uitschakelen. En ik denk wel dat wij Ajax in de finale kunnen verslaan. Ik heb de twee laatste wedstrijden van Ajax op de televisie gezien en dat vond ik niet imponerend. Het zal wel beneden zijn normale niveau hebben gespeeld, maar clubs als Manchester United en Celtic lijken mij toch in ieder geval sterker". AC Milan denkt nauwelijks aan Ajax. Rocco: „Dat is ook nog te vroeg. Ze hebben mij ver teld dat Ajax een sterk elftal is en ik neem aan dat die wedstrijd in Trnava geen maatstaf is voor hun werkelijke kracht". En reservespeler Nevio Sca la: „Ajax is ons erg tegengevallen. Voor mij staat het vast dat de uit eindelijke winnaar van de wedstrijden tussen AC Milan en Manchester Uni- Het belangrijkste Hongaarse sport blad, Kepes Sport, heeft voorgesteld de traditionele finale om de wereldbe ker tussen de houder van de Europese beker voor landskampioenen en de beste club uit Zuid-Amerika te ver vangen door epn finale tussen de win naars van de Europese beker voor Jaarbeurssteden Kepel Sport stelt tevens voor de eer ste finale van dit triotoernooi in Frankrijk te houden. SAN DIEGO Haiti heeft zich door een zege van 1-0 op de Ver. Staten in San Diego geplaatst voor de finale van groep 13 van de voorronden voor het wereldkampioenschap voetbal. In de fi nale zal Haiti uitkomen tegen de win naar van de ontmoeting San Salvador- Honduras. ROTTERDAM Van 16 tot 23 mei zal de NTS dagelijks korte reportages verzorgen van de wielerronde Olym pia's Toer door Nederland. Verslagge ver is Barend Barendse. Het schema van de uitzendingen ziet er als volgt uit: 16 mei: Ned. I: 22.45- 22.50 uur. 17 mei: Ned, I 23.50-23.55 uur. 18 mei: Ned. I: 22.45-22.50 uur. 19 mei: Ned. I: 22.25-22.30 uur. 20 mei: Ned. 2: 22.10-22.15 uur. 21 mei: Ned. 1: 22.20-22.25 uur. 22 mei: Ned. I: 23.05- 23.10 uur. Bovendien zullen in het programma Scala op woensdag 21 mei van 19.07- 19.56 uur via Nederland I, en donder dag 22 mei van 19.03-19.30 uur via Ne derland 2, flitsen van dit wielerevene- ment worden uitgezonden. Indien het tijdschema van de Toer gehandhaafd blijft, zal in Scala op 22 mei een recht streeks verslag van de aankomst wor den uitgezonden. NEW YORK De Amerikaanse at leet Ralph Boston, oud-Olympisch kampioen in Rome 1960 en oud-we reldrecordhouder verspringen, neemt zondag bij wedstrijden ter nagedachte nis aan dr. Martin Luther King af scheid van de wedstrijdsport. Boston wordt sportverslaggever van de televi siemaatschappij CBS. PRAAG Het Nederlandse dames- tennisteam, dat eind van deze week uit komt in het toernooi om de Federation- Cup in Athene, heeft op de eerste dag van de oefenwedstrijd tegen Tsjecho- Slowakije in Praag een voorsprong ge nomen van 4-0. De uitslagen waren: Betty Stöve - Vlasta Vopickova 6-4, 6-4; Marijke Schaar - Marie Neuman- nova 6-3, 6-3; Ada Bakker - Miloslava Holubova 6-2, 6-3; Marijke Schaar-Ada Bakker - Vopickova-Neumannova 6-2, 7-5. MOSKOU De match om het we reldkampioenschap tussen titelhouder Petrosjan en uitdager Spasski is in het stadium van een loterij gekomen. De stand is namelijk plotseling weer gelijk. 572-572. De titelhouder won gisteren de afgebroken partij. Hij leidde het winst- spel in met 42..., c3, een zet die onzer zijds eveneens werd gesuggereerd. Vandaag heeft Spasski zwart in de twaalfde partij. Hoewel de weersomstandigheden op het ogenblik beslist niet aan schaatsen doen denken is de dames schaatsploeg gisteren aan de eerste conditietraining begonnen. Hier een kijkje tijdens deze training onder lei ding van Ben Holleboom, voorop Ans Schut. DUINKERKEN De Belg Van Springel heeft een tijdrit, voorafgaan de aan de vandaag beginnende wieler ronde van Duinkerken, over 4700 me ter gewonnen. De Nederlander Rini Wagtmans finishte als uitstekende der de, achter de Fransman Poulidor, maar voor de Belg Bracke. De uitslag was: 1. Van Springel (Belg) 4700 meter in 5 minuten 58.02 seconden; 2. Poulidor (Fr) 6.01.01; 3. Wagtmans 6.02.02; 4. Bracke (Belg.) 6.04.02. De plaatsing van de overige Neder landers: 6. Pijnen 6.05.07; 7. Jansen 6.07.05; 8. Poortvliet 6.07.08; 19. ex aequo Plankaert (Belg.) en Sperenti 6.15.00; 26. Karstens 6.18.00, 65. Beu gels 6.30.01; 78. Nijdam 6.39.0; 74. Haast 6.39.2. ROTTERDAM Het Rotteramse metaalbedrijf Simons heeft van Domei nen in Haarlem de vroegere lichte kruiser Tromp van de Koninklijke Ma rine gekocht. Het legde ervoor neer f 724.144,30, inclusief opgeld. De directie deelde mee: „Er zit drie duizend ton staal in, maar we hebben het schip hoofdzakelijk gekocht omdat er een paar honderd ton koper en brons in is verwerkt". „Ook het pantserstaai tot een ge wicht van 450 ton is belangrijk. Dit pantser zit ongeveer anderhalve meter binnen de romp ter bescherming van de munitieliften en de machinekamer". De Tromp kwam in 1936 als flottille- leider in de vaart. Na haar actieve dienst als lichte kruiser werd zij in Den Helder als logementschip ingericht. Het lot van de Tromp staat nog niet helemaal vast. „Als we het schip niet doorverkopen naar het buitenland, wordt het gesloopt aan de Feijenoord- dijk". PAMPLONA (Spanje) Alle 850 ar beiders van een fabriek in Pamplona, die gestaakt hadden voor hogere lonen zijn vandaag door de directie ontsla gen. Er zijn echter nog onderhandelingen gaande, tussen de directie en afgevaar digden van de vakbonden.

De Vallei | 1969 | | pagina 17