WÊÊÊÊ, Het was nog maar vraag* of het Oudewaterse ooievaar spaar genoegen sou willen nemen met het nieuwe nest op het dak van de bioscoop - het was immers niets minder gewend dan het stad huis. Het stadhuis brandde echter af, met het <x?ievaarsnest. De ooievaars bleken gelukkig be grip te hebben voor het feit, dat waar niet is, zelfs de ooievaar zijn rechten verliest. Ze zijn vlot aan de huwelijksplechtigheden voor dit seizoen be gonnen De Nederlandse slepers zijn wereldberoemd en daarom kan dit er ook nog wel bij: een vlet je sleept een dekschuit door de Amsterdamse grachten.... Goed voor het gras - maar niet voor het gras alleen, Dr. Ralph David Abernathy voerde in het Witte Huis besprekingen met de raad voor stadszaken over de dit jaar te houden campagne voor de armen. Achter dr. Abernathy de presidentiële assistent voor stads zaken, Daniël P. Moynihan. In Breda is de vijfhonderd jaar oude toren van de Grote Kerk gerestau reerd; reden te over voor een stads feest, dat enkele dagen zal duren. In dit hotel aan de Kenmarerivier bij Parknasilia in Zuid-Ierland laten generaal De Gaulle en zijn echtgenote de spanningen van de laatste tijd wat bezinken. Vier van de zes rijbanen op de dr uk- bereden weg Interstate 80 werden ter hoogte van Pinole in Californië vernield tengevolge van zware re genval. Zoals op deze luchtfoto te zien is, lijkt het resultaat op dat van een aardbeving. Met deze kraan, in gebruik bij de constructie van een 120 meter hoge hoogspanningsmast in de biesbosch, viel ook de machinist naar beneden. Hij kwam er met lichte verwondingen af. Hoe de kraan kon omvallen is nog een raadsel. Dit is de IRIS (Infra-Red Intruder System) oftewel een elektronische waakhond, die ontworpen is door een Britse firma om het de bewa kingsdiensten wat gemakkelijker te maken. De indringer wordt ontdekt zodra hij een inf ra-rode straal on derbreekt. Samen verder in 't bejaardentehuis St Jozef te Leeuwarden: in het stad huis gaven de 81-jarige bruid Regi- na Zwart en de 86-jarige bruidegom Henk Keeskamp elkaar het ja woord. Een vooroorlogse railbus uit Duitsland rijdt nu bij wijze van attractie op het in 1966 opgeheven lokaals poor EnschedeBroekheurne. De eigenaar, het Muieum Buurtspoorweg Twenteheeft geen officiële ta rieven voor de passagiersvrijwillige bijdragen worden gebruikt om oud trammaterieel aan te kopen en weer rijklaar te maken. U(y)len onder elkaar op het toneel van theater Carrë, waar P.v.d.A fractievoorzitter Den Uyl zijn naamgenoot Jacob ontmoette.

De Vallei | 1969 | | pagina 11