Kantongerecht Wageningen Snelheidsovertreder op 'n bromfiets wrak van de weg gestuurd Burgemeester P. Bode opende expositie Geslaagd D'66 zoekt contact met haar kiezers Schilderijen tekeningen en grafische werken in het raadhuis D.S. huldigde 3 jubilarissen STICHTSE TURNRKRING BESTAAT VIJFTIG JAAR Schade bij aanrijding Schuurtje ging in vlammen op Werknemers kregen „gouden scheepje99 voor 25-jarig dienstverband VALLEI? Belt Zware straf Hoe bestaat 't Koud kunstje Levensgeva arli j k Bromfietser Idem gereden Modeshow van H. v. Schuppen voor NVYH in ,De Blije Werelt' Jeugdige venter kreeg berisping COLLECTE ZATERDAG 17 MEI 1969 u dan even a.u.b. voc^r Veenendaal 17.30 uur 10550 Van 17.30- -I-I f|7Q 19.30 uur I lüf 9 Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg I59 WAGENINGEN Een uitlaat van een bromfiets, die door een snelbinder bevestigd is, mag dan voor de Heelsumse fabrieksarbeider G. v.d. B. de ge woonste zaak ter wereld zijn, bij het Wageningse kantongerecht denkt men er anders over. Men vindt het eveneens bezwaarlijk, dat een bromfiets opgevoerd is en onberemd, feiten, die aan het licht kwamen toen de politie constateerde, dat de Heelsummer in de bebouwde kom veel te hard reed op z'n brommer, v.d. B. moest vrijdagmorgen toegeven, dat het de vijfde keer was, dat hij we gens te hard rijden een proces-verbaal kreeg. Waarom hij zo hard reed op zijn slecht onderhouden brommer, die door de politie in beslag genomen was? Verdachte vond het nogal duidelijk: „Omdat m'n kilometerteller kapot was", zei hij, „u moet weten, dat ik op een tweede hands brommer reed". Volgens de politie kon de bromfiets niet meer in een acceptabele staat ge bracht worden. De officier, mr. H. J. C. Pieters eiste dan ook onttrekking aan het verkeer „van het vehikel", f 60,- boete wegens 't opvoeren, f 25,- voor de ondeugdelijke uitlaat, f 7,50 voor de defecte voorrem en f 75,- boete voor de vijfde snelheidsovertreding in successie. Rechter A. C. van den Brand legde de Heelsummer drie maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid op en in totaal f 145,- boete, met onttrekking de bromfiets aan het verkeer. De Veenendaalse granietwerker E. L. was ten laste gelegd, dat hij iemand had rijden in een auto met verschei dene gebreken. „Ik heb die wagen, waar gewoonlijk m'n vrouw in rijdt, op 24 december aan een dochter van een buurvrouw uitgeleend en toen verkeerde hij in pri ma staat. Een maand later komt er dit van terecht en ik krijg de schuld", klaagde verdachte. De politie had geconstateerd, dat in de bodemplaat een gat van 25 centime ter lengte en vier centimeter breedte zat, de uitlaat was gescheurd en de ban den verkeerden ook niet in al te beste staat. „Dat meisje is over een hoop stenen gereden en toen is de bodemplaat beschadigd, maar 't was toen een gat van nog geen gulden. Ze hebben het vergroot en de punten van 't ijzer staan omhoog. Hoe bestaat dat je als het zelf op 'n normale manier beschadigt?" riep L. uit. Tegelijkertijd was volgens hem de uitlaat gescheurd en wat de banden be treft had hij het over „tachtig procent". „Ze waren als nieuw, 't waren pracht banden", volgens L., die van mr. v.d. Brand te horen kreeg, dat er twee banden van veertig en één van twintig procent om de wielen van z'n auto la gen. „De uitlaat was helemaal nieuw", merkte L. op. Het speet hem, dat hij de rekeing niet had meegebracht. Vol gens hem was het bewijsmateriaal de wagen zelf. „Maar die kan ik hier natuurlijk niet voor de balie rijden", zei hij spijtig. Hij stelde er prijs op, dat de verbali sant over de toestand van de wagen zou worden gehoord en er werd dan ook besloten de zaak aan te houden. „Ik kreeg van m'n baas weinig vrij en ik moest gauw eventjes naar het VEENENDAAL Bij studiecentrum „Magnolia" in Veenendaal slaagden de volgende leerlingen voor het Unieprak- tijkdiploma Typen: R. Aarts, P. H. A. Aben, S. K. E. Burgier, S. E. van Dam me, J. B. van Dijk, J. L. Ekkel, J. M. Gossieau, H. L. Hylkema, F. H. Jansen, R. M. H. Karpes, B. A. van Kooten, A. van Loo, H. E. Naumann, L. R. Ne ve, J. W. van Nood, A. H. Schrijver, E. M. Sipma, L. van de Vendel, J. M. Sip, E. A. Barten, A. L. J. Barendsen, A. T. Berends, L. van den Berg, M. A. van Ginkel, A. M. van Harselaar, M. P. Horlings, H. Y. L. H. van Huisstede, P. G. Kok, A. Lauson, A. C. de Leeuw den Bouter, E. Liebrechts, Y. C. J. Nab, B. Niemeyer, F. D. Rol, A. H. Speel ziek, B. Veenendaal, J. E. van Baanen, J Broertjes, H. J. Buys, E. M. Docters van Leeuwen, M. F. Duyker, M, G. Evertse, G. H. Hazelhekke. J. A. Jo- chemsen, J. van der Hoeven, A. G. W. Kalverkamp, G. Karsch, A. M. Koe man, U. Koorevaar-Dijkstra, A. M. A. G. Kuin, M. J. Sacré, H. de Saint-Obin- Bijkerk, J. A. Schriek, J. Teitsma, E. M. Wilholt, A. C. E. Alferink, J. Bak, W. Bak, M. M. J. Boekhoorn, A. H. Brinks, I. A. L. Eckhardt, C. T. Gale- sloot, G. van Hiele, H. G. Jacobsen, J. Jansen, J. de Jong, V. Ponsen, A. P. A. C. Segeren, C. W. van Wieringen, H. van de Veen, C. Verduijn, J. F. van den Wal. Twee kandidaten werden afgewezen. Voor het Uniepraktijkdiploma Stenogra fie slaagden J. Elands, F. de Krum en D. P. H. Kummer. Er werden geen kan didaten afgewezen. VEENENDAAL De afdeling Rhe- nen/Veenendaal D'66 in oprichting be legt op dinsdag 20 mei a.s. in het NVV gebouw te Veenendaal een discussie avond. Gijs Stappershoef, hoofdbestuurs lid van D'66, zal deze avond inleiden De bedoeling van deze bijeenkomst is kennis te maken met de sympathisan ten, die D'66 heeft. Pet motto van de avond is D'66 zoekt coat act met haar kiezers. belastingkantoor", motiveerde de Benne- komse fabrieksarbeider C. G. de snel heid van vijftig kilometer, waarmee hij met z'n bromfiets door 't dorp had ge reden. Voor de brommer was die snel heid 'n koud kunstje. G. had 'm opge voerd en tegen de verbalisant gezegd, dat dit was gebeurd om er harder mee te kunnen rijden. Een tandwiel en uit laat waren promt in beslag genomen. In augustus 1967 was G. ook al eens geverbaliseerd wegens snelheidsover schrijding op een bromfiets. „Wanneer u zelf zegt de bromfiets te hebben opgevoerd om harder te kun nen rijden, blijkt daar al uit, dat u er niet tegenop ziet de wet te overtreden", concludeerde mr. v.d. Brand. De officier, mr. Pieters eiste f 75,- boete voor de opgevoerde staat en f 50.- voor de snelheidsovertreding. De rechter was van oordeel, dat ver dachte een voorwaardelijke ontzegging aan de rijbevoegdheid nodig had voor drie maanden, met een proeftijd van twee jaar. Hij bepaalde de boetes bei de op f 50,-, met onttrekking aan het verkeer van de inbeslaggenomen onder delen. In de levensgevaarlijke bocht van de Apeldoornseweg te Otterlo, waar een levensgroot waarschuwingsbord staat, raakte D. J. M. uit Apeldoorn de macht over t stuur kwijt, kantelde met z'n wagen en belandde in een sloot. Voor het Wageningse kantongerecht verklaarde hij zich van het ongeval weinig meer te herinneren. Hij liep onder meer hoofdletse op en moest ge ruime tijd in een ziekenhuis verpleegd worden. „Altijd nog beter op 't kantongerecht dan op 't kerkhof terecht te komen", merkte mr. v.d. Brand weer eens op. „Ik weet zeker, dat ik niet hard gere den heb. Ik ken die bocht heel goed, ik neem 'm altijd met een snelheid van ongeveer 55 kilometer", zei verdachte. „Waarom ik er die keer uitgevlogen ben, is me een raadsel". Zowel de rechter als de officier was van mening, dat die snelheid in de gegeven situatie aan de hoge kant was. „Wanneer u er dagelijks komt, loopt u de kans zo'n bocht met wat meer durf dan geoorloofd zou zijn, door te gaan. Uw gevaarlijke manoeuvre had voor 't overig verkeer ernstige gevol gen kunnen hebben", aldus mr. Pieters, die f 150,- boete eiste. „Als ik hard had gereden, was ik aan de andere kant terechtgekomen", hield verdachte vol. Conform de eis. vonniste mr. v.d. Brand met de gevraagde boete. VEENENDAAL Op de Nieuweweg in Veenendaal heeft gistermorgen een vrachtwagen met aanhanger een brom fietser uit Veenendaal klem gereden tus sen de aanhanger en het trottoir. De bromfietser W. W. kon zijn hachje red den doordat hij tijdig van de bromfiets sprong. De bromfiets werd zwaar be schadigd. De vrachtwagen, bestuurd door W. J. B. C. van N. uit Oorschot, reed in de richting van de Hoofdstraat en moest bij de verkeerslichten stop pen in het vak voor rechtdóorgaand ver keer. De wagen reed echter zo dicht langs de witte streep, dat het rechter- achterwiel van de aanhanger over het trottoir kwam te rijden. Daardoor raak te de bromfietser, die inmiddels in de fuik tussen de aanhanger en het trottoir was gereden, klem. De schadevergoeding van 200 wordt door de betrokkenen on derling geregeld. VEENENDAAL In de trouwzaal van het raadhuis opende burgemeester P. Bode gistermiddag officieeel de ex positie van de kunstenaarsgroep „Em- manuelshuizen" uit Zwolle, die tot en met 31 mei in de raadzaal te zien is. Burgemeester Bode leidde de tentoon stelling in voor een zeer klein aantal belangstellenden. H(j trachtte daarbij een definitie van „kunst" te geven, ken- nelijk ten behoeve van de te verwach ten kunstminnende bezoekers, die de werken in de raadzaal ongetwijfeld met gemengde gevoelens zullen „beieven". Kunst is de individuele weergave van de duizend aspecten van 't eeuwig men selijke..." zei de heer Bode onder meer, „een kunstwerk is pas goed wanneer het je persoonlijk bevredigt". De kwaliteit van het geëxposeerde loopt sterk uiteen. Alle facetten van de beeldende kunst, met uitzondering van de beeldhouwwerken zijn te zien, in de collectie die uit 46 stukken bestaat. Wie deze kunst erg mooi vindt kan een of meer werken kopen. De prijzen lig gen tussen zestig en zeshonderd gulden. Bij aankoop wordt een regeringssubsidie van 25 procent beschikbaar gesteld. Het duurste stuk van de collectie is van Tom te Velde (26). Zijn „over planting uit z" kost zeshonderd gulden. Het werk, uitgevoerd in gemengde tech niek, is ook inderdaad een van de prok- stukken in de raadzaal. Te Velde kreeg in 1967 de Gerard ter Borghprijs voor grafiek. De tentoonstelling is georganiseerd door de Nederlandse Kunst Stichting, in samenwerking met de Stichting Cultu rele Raad. Zij is geopend van maandag t/m vrijdag van 9>12.30 u. van 13.30 17.30 u. en van 1921 u. 's Zaterdags en op tweede Pinksterdag van 13.30 17.30 u., en van 19—21 u. Zondag is de expositie gesloten. Bij de opening van de expositie in de raadzaal maakte burgemeester Bode met een klein gezelschap een rondgang lang de 46 kunstwerken. In het kader van de tentoonstelling houdt de heer J. Jongenelen dinsdag in het raadhuis een causerie onder 't mot to „Van prentenboek tot schilderij". Hij zal aandacht schenken aan „zien en waarderen" van de hedendaagse beel dende kunst. Er worden kleurendia's vertoond, voor de bezoekers die ouder moeten zijn dan zestien jaar. De drie jubilarissen ontvangen uit handen van directeur mr. C. C. P. de Vries het Gouden Scheepje". LUNTEREN De dezer dagen ge houden gewestelijke dag van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, waar ook de af deling Veenendaal vertegenwoordigd was, is een succes geworden. Driehon derd en vijftig huisvrouwen van de vijf tien afdelingen in gewest Utrecht kon den in „De Blije Werelt" te Lunteren genieten van een zeer gevarieerde mo deshow van fa. Hein van Schuppen. Mannequins waren de Veenendaalse huisvrouwen. Firma Van Ginkel stelde twee bloemstukjes beschikbaar voor bruid en bruidsmoeder. De bloemstuk jes werden uitgereikt aan twee dames die zich verdienstelijk hadden gemaakt bij het organiseren van de gewestelijke dag. 's Middags trad' voor de huisvrou wen de acteur Tob de Bordes op. VEENENDAAL De 16-jarige W. S. uit Veenendaal is gasteren door de politie naar het politiebureau gebracht omdat hij bij de Grote Pekken samen met zijn 11-jarig zusje liep te venten met wondverband. De kinderen vroe gen ook om oude kleren en sigaretten. Het wondverband, dat bij de groothan del voor 48 cent per doosje werd ge kocht, verkocht W. S. voor f 1,75. De jongen werd na een flinke reprimande aan zijn ouders meegegeven. VEENENDAAL Drie werknemers van de Scheepjeswolfabrieken hebben gisteren het „Gouden Scheepje" ontvangen voor vijfentwintig jaar dienstver band. De heren J. van Nieuwamerongen (65), N. van Dijk (59) en F. C. Slot boom (48), kregen deze onderscheiding opgespeld door directeur mr. C. C. P. de Vries tijdens de huldiging in hotel „De Korenbeurs" in Veenendaal. De Scheepjeswolfabrieken hebben er een traditie'van gemaakt jaarlijks op de dag na Hemelvaartsdag jubila rissen te huldigen. In zijn toespraak constateerde de directeur dat er dit jaar geen vijftig- en veertigjarige jubi larissen waren. „Maar met onze vijf entwintigjarige jubilarissen is iets bij zonders aan de hand. Zij kwamen na melijk in 1943 bij ons in dienst, dus tijdens de oorlog". f Vervolgens schetste de heer De Vries verleden en toekomst van de DS.- Hij zei onder meer: „Het afgelopen jaar is voor ons een zeer bewogen jaar ge- VEENENDAAL De Stichtse Turn kring gaat in de komende maanden het vijftigjarig bestaan op luisterrijke wij ze vieren. In deze kring zijn ook ver schillende Betuwse KNGV-verenigingen aangesloten, onder andere ILO-Lienden, DOS-Eck en Wiel, Opheusden, Keste- ren, Tonodo-Zoelen, Lingia-Wadenoijen en AG-Ophemert. Zij zullen ongetwij feld aan verschillende activiteiten deel nemen. Het gouden feest is op 3 mei gestart met de bondswandeltocht te Hilversum en een vervolg komt op 31 mei in Utrecht. Op Hemelvaartsdag vond een grote kring-rayondag plaats op De Lie- berg te Laren en op 7 juni nog eens op het Vriendenschaar-terrein te Culem- borg. De Betuwse clubs zullen aan het laatstgenoemde turnevenement deelne- VEENENDAAL Bioscoop:, za. 17 mei, 19.00 uur; zo, 18 mei, 15.00 uur: „Met de dood op de hielen"; za. 17 mei, 21.00 uur, zo. 18 en ma 19 mei, 19.30 uur: „Sexy Carmen Baby". RHENEN Bio, za. en zo. 18 mei, 20.00 uur: „Be min je naaste (maar vergéet je vrouw niet)"; zo. 18 mei, 14.30 uur: ..Matt Helm en de verdrukkers". UTRECHT Za. 17 mei, Stadsschouwburg, (Lucas Bolwerk), 20.00 uur: Nieuw Rot terdams Toneel met „Nu" van John Osborne. K. en W. (Mariaplaats), 20.00 uur: Utrechtse Operette o.l.v. Bert Achterberg met showavond „Ex- travanganza" Het Rad (Oudegracht), 20.00 uur: Dansavond met „First Six". Nieuwe Kamp 13 (bij Tivoli), 20.30 uur. Muzevalcabaret met „Dwars tegen de draad". Zo. 18 mei, Stadsschouwburg, 20.00 uur: Toneelgroep Theater met „Don Juan" van Molière. Ma. 19 mei, Stadsschouwburg, 20.00 uur: De Nederlandse Comedie met „De Spaanse Brabander" van Bre- dero. Di. 20 mei, Stadsschouwburg, 20.00 u.: „Er zit een haar in mijn soep". Wo. 21 mei, Stadsschouwburg, 20.00 u.: „Er zit, een haar in mijn soep". Geertekerk, 20.15 uur: Buitengewoon concert door „The Consort of Vi ols" uit Londen. Muziek uit het Elisabethaanse tijdperk gespeeld op oude instrumenten. Aula Utrechts Conservat., (Lange Nieuwstr.), 20.00 u.: Voordrachts oefeningen. Het Rad (Oudegracht), 20.00 uur: Gespreksavond over seksualiteit. Do. 22 mei, Stadsschouwburg, 20.00 uur: Toneelgroep Theater met „Blijf zitten waar je zit" van John Bowen. Vr. 23 mei, Stadsschouwburg, 20.00 uur: Zuidelijk Toneel Globe met „2, 4, 6, 8, wie wordt er om zeep gebracht" van Jules Feiffer. Nieuwe Kamp 13 (bij Tivoli): Muze valcabaret met „Dwars tegen de draad". Aanvang 20.30 uur. BIOSCOPEN Camera, Oudegracht 156, dag. 14.30, 18.45, 21.00 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: „Gooi 'm maar open" (Jerry Lewis). City, Voorstraat 89, da. 14.30, 18.45 en 21.00 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: „Vanuit de Ardennen naar de hel". Filmac, Vredenburg 29, za. en zo. 14.30 en 16.30 uur: „Laurel en Har dy als stierenvechters". Olympia, Amsterdamsestraatweg 350, dag. 18.45 en 21 uur., wo. tevens 14.30 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: do./zo.: „James Bond 007, Veel liefs uit Moskou". Ma./ wo. „Rififi in Rio". Palace, Vredenburg 29, dag. 12.30, 14.30, 16.30, 18.45 en 21 uur (van 12.30 tot 18.30 uur doorlopend); za. en zo. 18.45 en 21 uur: „Dr. geX»# Rembrandt, Oudegracht 73, dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur; zo. 13.45, 16.15. 18.45 en 21.15 uur: „Jerry als babysitter" (Jerry Lewis). Scala, Potterstraat 16, dag. 14.15 en 20.00 uur; zo. 14.00, 17.00 en 20.00 uur: „Modern Millie" (July An drews en Mary Tyler Moore). Studio, Oudegracht 154, dag. 14.45, 19.00 en 21.15 uur; zo. 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur: „Teorema" (re gie: Pier-Paolo Pasolini). Vreeburg, Vredenburg 8a, dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: „Als adelaars vielen ze aan". (Richard Burton en Clint Eastwood). Nachtvoorstellingen Camera, Oudegracht 156, vr. en za. 23.15 uur: „Deserto Rosso". (Regie: Michelangelo Antonioni, met Mo nica Vitti en Richard Harris). Palace, Vredenburg 29, vr. en za. 23.30 u.: „Bandolero". (Dean Mar tin en Raquel Welch). Studio, Oudegracht 154, za. 23,45 u. „De dodenlijst van A.M.". Vreeburg, Vredenburg 8a, vr. en za. 23.15 u. „De mysterieuze dr. Lao". ARNHEM Zaterdag 17 -mei, Stadsschouwburg, 20.00 uur: Toneelgroep Theater met „Don Juan" van Molière. Zondag 18 mei. Theater aan de Rijn, (Rijnstraat), 20.30 uur: Demonstra tie-avond van leerlingen van de Arnhemse Toneelschool. Gemeentemuseum Arnhem, 15.00 u.: Muziek in de Rijnzaal op grammo foonplaten. Hans Henkemans speelt werken van Debussy. Maandag 19 mei: Stadsschouwburg, 20.00 uur: „Er zit een haar in mijn soep". Dinsdag 20 mei: Stadsschouwburg, 20.00 uur. Nieuw Rotterdams To neel met „Hippolytus" van Euri pides. Donderdag 22 mei: Stadsschouw burg, 20.00 uur: Euro-Studio met „Das Ehekarusssel" van Leslie Stevens. Musis Sacrum (Velperplein): Het Gelders Orkest met „Rijkdom der Klassieken". Dirigent; Carl von Garaguly; solist: Jack Glatzer, viool. Werken van Smetana, Dvo rak, Tsjaikowski. BIOSCOPEN Rembrandt, Velperplein, 14.30, 18.45 en 9 u. „Sexy Suzanne zondigt weer". Saskia, Looierstraat, 2.30, 6.45 en 9 u. „Een raar stel". Luxor, Willemsplein, 2.30, 6.45 en 9.15 u. „Mackenna's gold",; za. 23.30 uur: „Sexy Carmen Baby". Palace, Bakkerstraat, 2.30, 6.45 en 9 u. do. t.m. za. „Lifsters", zo. t.m. wo. „De zeven maskers van een judoka". Studio A, Lange Wal, 6.45 en 9 uur: „Engeltje, wild op liefde"; za., zo. en wo. 2.30 uur: „Drie kleine de tectives". men. Er worden circa vijftien-honderd gymnasten op dit festijn verwacht. Vandaag vindt in Tivoli te Utrecht een feestelijke receptie plaats, gevolgd door een floorshow in de avonduren met medewerking van bekende radio- en te levisie-artiesten. Onder andere treden op Cees de Lange, Tonny Huurdeman en Betty Cassoln. Het dansorkest van Tonny Schifferstein zorgt voor een mu zikale omlijsting. Ter afsluiting wordt er een grote demonstratie-tournee ge houden in de maand augustus. Hierbij zal de Stichtse Turnkring wel ke met 27.000 leden de grootste van ons land is, met name de plaatsen bezoeken waar nog geen gymnastiekvereniging bestaat. Tenslotte zijn er voorbereidin gen gaande voor een grote dames-trial- meet tussen Stichtse Turnkring-Leipzig en Praag in de nieuwe sporthal aan de Croeselaan te Utrecht. Hierbij* hoopt men bekend turnsters, zoals Karin Janz en Vera Caslavska, naar ons land te ha len. He'c moet de bekroning worden op vijftig jaar actief turnwerk. Actief in die zin, dat de Stichtse zo langzamer hand de meest aantrekkelijke kring in het KNGV is geworden. weest. Maar gelukkig zijn we er goed doorheen gekomen. Wat veel kranten schreven, is niet uitgekomen. Onze om zet is zelfs gegroeid". Over de toe komst van het bedrijf voorspelde hij, dat er de komende vijf jaar meer zou veranderen, dan er in de afgelopen vijf entwintig jaar reeds veranderd was. „We leven nu eenmaal in een tijd van vele, snelle veranderingen", aldus de heer De Vries. Tenslotte sprak de directeur nog een persoonlijk woord tot de drie jubilaris sen. De heer J. van Nieuwamerongen, die nu de pensioengerechtigde leeftijd bereikt heeft, begon als wolrijder in de oorlogsjaren,en was de laatste tijd werk zaam als schoonmaker van het kantoor. De heer N. van Dijk, die eveneens als wolrfjder begon, werkt tegenwoordig op een nieuwe afdeling van het pakjesma- gazijin. Hij is tevens reserve-nachtwacht. De jongste van de jubilarissen, de heer F. C. Slotboom, is de laatste jaren werk zaam als controleur en nachtportier. VEENENDAAL Bij een aanrijding op de Davidsstraat in Veenendaal heb ben gisteren twee auto's materiële scha de opgelopen. Het ongeval gebeurde toen door een harde windvlaag het rechter- achterportier van de aan de linkerzijde geparkeerd staande auto van N. C. de G. uit Veenendaal open waaide. Het por tier, dat kennelijk niet goed gesloten was, sloeg tegen de linkerzijde van de bestelwagen van B. van der H. uit Vee nendaal, die juist passeerde. De chauf feurs liepen geen letsel op. RENSWOUDE De grote jaarlijkse collecte van het Nederlandsche Roode Kruis wordt dit jaar in Renswoude van 26 mei t/m 7 juni gehouden. Er zullen huis aan huis zakjes worden verspreid, waarin men zijn gave kan doen. Collec tanten komen dan de zakjes weer op halen. VEENENDAAL Toen de heer D. A. V. gistermiddag in de tuin ach ter zijn woning aan de Smidstraat 15 rommel aan het verbranden was, heeft een oud houten schuurtje brand gevat. De heer D. A. V. bluste zelf een deel van de brand, de brandweer voltooide het werk. In het schuurtje werd brandhout opgeslagen. i

De Vallei | 1969 | | pagina 3