Racers kregen vlag van gemeentebestuur KAMPIOENSRECEPTJE V.R.C. DRUK BEZOCHT I\. van 't Wout deed intrede in Valkenburg Prov. brandweerwedstrijd in Leersum gewonnen door vrijwillige korpsen Lopik Rheingold-orkest was drie dagen te gast in Leersum ACCORDEON CONCERT WAS EEN UNICUM Amateurvoetbal in cijfers REIN KOK Duits orkest speelde in Leersum moeiteloos Gelukwensen uit de wijde omgeving Voor Pinksteren „schoon" zijn? Dirigent en voorzitter kregen ere-speld „Vallei vogels^ maakten uitstapje Zomeravond concerten in Amerongen Examens in Lijsterbergbad Modeshow van NBP-leden Zege voor de Scherpenzeelse ambtenaren SCHERPENZEEL Vaantje BEKENDMAKING schoonmaakmiddelen verf behang Nieuwe burgemeester feestelijk ingehaald Veenendaal behaalde eervolle derde prijs Burgemeester reikte de prijzen uit MAANDAG 19 MEI 1969 Als eerste Veenendaalse club ver scheen DOVO zaterdag op de recep tie van VRC om de Racers geluk te wensen met de promotie naar de twee de klasse. Op de foto feliciteert de heer Ver- schuuren, tweede voorzitter van de roodwitten, praeses Jansen met de prachtige resultaten. VEENENDAAL Bestuur en spelers van het eerste elftal van de voetbal vereniging VRC hebben zaterdagavond op de receptie in hotel De Korenbeurs slechts weinig kunnen zitten. Onophoudelijk kwamen delegaties van voetbal clubs,, de sportstichting, gemeentebestuur, VRC-jeugd en vele andere belang stellenden bestuur en spelers gelukwensen met het kampioenschap en de auto matische promotie naar de hoogste klasse van het zaterdagvoetbal. De grote zaal van De Korenbeurs was dan ook na een uur al eivol met druk pratende mensen, van wie het VRC-bestuur en de kampioensploeg het stra lende middelpunt vormden. SCHERPENZEEL Geboren: Ru- dolf Cornells, z.v. H. Versteeg en J. Vermeulen, Bruinhorstlaan 35; Yvonne d.v. P. Kooij en A. A. Meier, Doorn- boomspark 5. Ondertrouwd: R. J. de Gier te Soest en A. J. J. Leeuwenburg te Scherpen- zeel; M. Gallo te Almelo en G. A. Val kenburg te Scherpenzeel. Alle Veenendaalse clubs kwamen de Racers complimenteren met de behaal de resultaten in het afgelopen seizoen. Maar ook de meeste verenigingen uit de wijde omgeving van Veenendaal gaven acte de présence. Het Edese DTS '35 had twee vertegenwoordigers gestuurd en ook Musketiers en Oranje-Wit uit Eist waren onder meer aanwezig. Twee bestuursleden van DOVÖ openden de rij van Veenendaalse clubs. Een verte genwoordiger van de roodwitten heette VRC van harte welkom in de tweede klasse en bood daarna een geschenk aan. Ook de andere verenigingen o.a. RK Unitas, Veenendaal, SVP, Me rino' NSVS en GVVV kwamen hun gelukwensen aanbieden en deden hun felicitaties vergezeld gaan van een ge schenk. De heren Boers en Slik complimen teerden voorzitter Jansen c.s. namens de Veenendaalse sportstichting met de promotie, waana de heer Van de Scheur namens de scheidsrechtersver- eniging groep Veenendaal en omstreken de Racers feliciteerde. Van de KNVB afdeling Utrecht ver schenen de heren Kerseboom en Was- sink op de VRC-receptie. „U hebt bij zonder vaak bij de KNVB aangeklopt om te worden ingedeeld in het district West," aldus de heer Kerseboom in zijn speech tot praeses Jansen, „maar dat hebben wij helaas niet kunnen ver wezenlijken. Nu u de tweede klasse hebt bereikt is er wat de indeling betreft auto matisch veel veranderd. U moét nu echter waarschijnlijk nog verdere rei zen maken." Hierna bood de KNVB- vertegenwoordiger het vaantje van de bond aan, ditmaal eens niet aan het be stuur, doch aan de aanvoerder van de Racing Club, Gert van de Weerdhof. Voorzitter Jansen noemde in zijn dankwoord nog even de goede relaties die VRC zeventien jaar lang heeft ge had met de afdeling Utrecht. „Goede contacten zijn er ook altijd geweest met GVVV", zo ging de heer Jansen verder. „Het verheugt mij bijzonder vertegenwoordigers van deze „geweldi ge zustervereniging" op de receptie te zien." De praeses zei tenslotte te hopen op een indeling met één van de Veenen daalse clubs. Twee vertegenwoordigers van de PvdA-fractie kwamen ook hun geluk wensen aanbieden, waarna loco-burge meester Ant. de Ruiter namens het ge meentebestuur van Veenendaal een vlag aanbood. RHENEN B. en W. van Rhenen brengen ter openbare kennis, dat in verband met 2e Pinksterdag op maan dag 26 mei a.s. geen huisvuil wordt opgehaald. Dit huisvuil zal nu op dinsdag 27 mei t-s. worden opgehaald. Rhenen, 14 mei 1969. B. en W. van Rhenen De secr. W. C. Pieters Dv burgemeester L Bs-sch v. Rosenthal AFDELING UTRECHT le klasse A: Amf. BoysRoda '46 3-0; Veense BoysEMM afgel.; Scherpen zeel—Soesterberg 6-0; BDCKampong 21; MidlandiaMinerva 0-3. Minerva 20 31 Midlandia 19 21 EMM 19 27 Kampong 20 19 BDC 19 22 Scherpenzeel 20 17 Amf. Boys 20 22 Soesterberg 20 16 Hoogland 18 21 Veense B. 19 13 Roda '46 20 5 lc klasse B: Alle wedstrijden afgel. 2e klasse B: Olympia '25Maluku Muda afgel.; Oranje-WitMaarssen 0-3. DSO (U.) 18 27 Olympia '25 17 15 Maarssen 17 24 VSK 18 14 Rivierw. 18 24 De Meeuwen 18 11 Barneveld 18 21 Oranje-Wit 16 8 DVSU 17 18 Maluku M 15 6 ADVERTENTIE DAT KAN MET VAN Gelderland hoek Hoogstraat VEENENDAAL TEL. 12656 Verhuur van de HOOVER shamporalautomaat voor een schone kamer in-een- handomdraai. AMERONGEN Evenals vóórgaan de jaren organiseert de Concertcommis sie van de Ned. Hervormde gemeente in Amerongen ook dit jaar weer een viertal zomeravondconcerten en wel op de volgende data: 3 juni: Het Amsterdams strijkkwar tet, waaraan mede zullen werken R. Beek, le viool, M. Reesink-de Graaf, 2e viool, F. J. van Lokeren, altviool en H. J. Bienfait, violoncel. Aan het or gel Dick E. Schipper. 1 juli 1969: Dulci Ouwerkerk, viool en Ben Teij orgel. 26 augustus: Joosje te Coultre fluit; Piet Dhont hobo en Mees van Huis, orgel. 16 september a.s. Het A Capella Tra- zom-koor uit Haarlem onder leiding van Jacques Moolenijzer. Aan het orgel Bernard Bartelink. Loco-burgemeester Vis hangt de heer Van 't Wout de ambtsketen VALKENBURG/RENSWOUDE De voormalige gemeentesecretaris van Rens- woude, de heer N. van 't Wout, heeft zaterdag als burgemeester zgn intrede ge daan in Vaikenburg (Z.-H.). Het burgemeestersgezin werd op de gemeentegrens verwelkomd door het gemeentebestuur. In een open landauer ging het gezelschap, voorafgegaan door de harmonie en drumband met daarachter de gymnastiekver eniging De Valken en de voetbalclub Valken '68 naar het gemeentehuis, waar de kinderen van de lagere school de heer Van 't Wout met zyn gezin een zanghulde brachten. De nieuwe burgemeester van Valkenburg werd nog voor de installatieplechtig heid geconfronteerd met één van de wensen, die er in zijn gemeente bestaan. Uit een van de zangnummers van de kinderen bleek, dat de school veel te klein was, maar dat het geld voor uitbreiding ontbrak. „Nu u er bent, o burgemeester, gaan we weer gerust naar les. Ook al is er weinig ruimte, met uw leiding komt het best", zo luidde een vanVle coupletten. de tijd toe in Valkenburg en hoopte op een goede samenwerking. Nadat nog vele sprekers het woord hadden gevoerd, onder wie, de post cdt. van de plaatselijke politie dankte de heer Van 't Wout voor de meer dan pretti ge ontvangst. „Wij gaan een nieuwe toekomst tegemoet. Ik kom niet met schone beloften, maar ik wil wel zeg gen, dat ik mij voor honderd procent zal geven in het belang van de ge meente," zei hij. 's Avonds was er voor de burgerij van Valkenburg gelegenheid om met de familie Van 't Wout kennis te ma ken. Donderdag hoopt de burgemees ter van Valkenburg uit Renswoude naar zijn nieuwe gemeente te verhui zen. LEERSUM Zaterdag werden in Leersum de provinciale brandweer- wedstrijden gehouden. De organisatie van de wedstrijden was opgedragen aan de Leersumse vrijwillige brand weer, die 1 juni haar 30-jarig bestaan viert. 's Morgens werden wedstrijden gehou den voor bedrijfsbrandweren. Lopik Radio won met 536 punten de eerste prijs en plaatste zich door dit .«••tiUaat voor de gewestelijke finale. Centrafe Afdeling Transmissie werd met 516 punten tweede en de Neder landse Aluminium Maatschappij be haalde de derde prijs. 's Middags stonden 16 vrijwillige bran weer korpsen vor twee plaatsen in de gewestelijke finale. Deze wedstrij den werden gehouden bij de boerderij aan de Hoflaan. Dit was een uitste kend object vooral ook omdat hier vol doende parkeerruimte was, want er be stond voor deze wedstrijden veel be langstelling. In de boerderij was de beatzaal ingericht als kantine en de leden van de Leersumse brandweer ont popten zich hier als volleerde obers. In een overvolle zaal van jachthuis Damlust werden om half zes de prijzen uitgereikt. De provinciaal wedstrijdlei der, de heer Lamère complimenteerde de commandant van de Leersumse brandweer, de heer Van Doorn voor de uitstekende organisatie, voor de goede keus van de objecten. Hij vond dat er door de 16 brandweerkorpsen uitste kend was gespeeld. De jury lette bij de beoordeling op de technische en tactische inzet, de snel heid en de redtijd. De jury moest onder moeilijke omstandigheden werken om dat door de aanhoudende regenval de omgeving van het wedstrijd object in een modderpoel was veranderd. Een speciaal woord van dank was voor Wim van Neut en Arie Stijn, twee slacht offers van de brand, die zich de gehele middag in de „brandende" boerderij moesten verstoppen. De prijzen werden uitgereikt door de burgemeester van Leersum, mevrouw RHENEN Zaterdagmiddag werd onder auspiciën van de commissie ele mentair zwemmen van de KNZB een examen afgelegd door de kandidaten die de afgelopen winter werden opge leid. Het examen werd afgenomen in het overdekte instructiebad „Lijster- berg" in Rhenen. De leerlingen moesten onder andere hun vaardigheid tonen in het geven van zwemonderwijs en het theoretisch ge deelte bestond uit zwemslagen, EHBO en een medisch gedeelte. Alle vijftien kandidaten behaalden hun diploma met goede cijfers en zul len nu hun bijdragen gaan leveren om nog meer mensen de zwemkunst mach tig te maken. De heer Geerlings, voorzitter van de betreffende KNZB-commissie, dankte bij het uitreiken van de diploma's de heer L. H. Schoonhoven voor zijn uit stekend verzorgde opleiding. De namen van de geslaagden waren: de dames Melkert, Wageningen; H. de Koning, Driebergen, H. Haalboom, Doorn en A. v. Ginkel uit Veenendaal. De heren H. de Jong, A. Timmerman, P. Kooistra, W. Baars, allen uit Rhenen, A. van Eldik, Zetten, N. v. d. Poel, D. Melkert, C. de Korte, W. v. d. Dikken- berg, K. v. d. Dikkenberg, H. Roskam, allen uit Wageningen. De installatieplechtigheid vond plaats tijdens een bijzondere raadsvergadering, waarbij de voltallige raad aanwezig was. Loco-burgemeester Vis hield een toe spraak waarin hij zei, dat het instal leren van een burgemeester veel meer betekent dan het overdragen van een ambtsketen en een voorzittershamer. Volgens de loco-burgemeester wacht de heer Van 't Wout veel werk, zoals bijvoorbeeld het uitwerken van de plannen voor de aanleg van een weg dwars door het tuindersgebied, de uit breiding van de lagere school, stich ting van een dienstencentrum en de bouw van bejaardenwoningen en wo ningwetwoningen. Nadat loco-burgemeester Vis, de heer Van 't Wout de ambtsketen had omgehangen, hield de nieuwe burge meester zijn eerste toespraak. „Het is voor mij een grote belevenis als bur gemeester blijk te kunnen geven van de in mij levende gevoelens. De nieu we burgemeester constateerde een goede bestuurskracht bij zijn voorgan gers, die allen blijk hadden gegeven van een juiste visie op de toekomst. Inhakend op het recente rapport Bestuurlijke Organisatie, zei de heer Van 't Wout, dat centralisatie van een deel van de gemeentelijke administra ties te verwezenlijken is, maar dat een centralisatie van het lokale be stuur de belangstelling van de bur gers hiervoor niet zal bevorderen. An derzijds zag burgemeester Van 't Wout wel in, dat de maatschappelijke ontwikkeling zich niet uitsluitend meer tot de gemeentegrenzen kan be perken. De heer Van 't Wout toonde zich in zijn maiden-speech een warm voorstander van hearings voor de be volking. Na het officiële gedeelte volgde een diner in hotel restaurant „Haagse Schouw", 's Middags vonden in Val kenburg ter ere van de nieuwe burge meester talrijke .evenementen plaats. Zo hielden vele plaatselijke verenigin gen demonstraties, terwijl later op de middag een helikopter van de marine vliegbasis Valkenburg boven het dorpsplein de aandacht opeiste. .Er werd onder andere getoond hoe met helikopters drenkelingen worden ge red. Aan het eind van de middag volgde een receptie voor genodigden in het dorpshuis van Valkenburg. Er werd o.a. het woord gevoerd door de burge meester van het nabij gelegen Rijns burg, die de heer Van 't Wout van harte welkom heette in de „Duin kring", zoals hij de burgemeesters- kring noemde. De plaatselijke Her vormde predikant, ds. Zonneveld, weitete het gezin Van 't Wout een goe- LEERSUM Zondagmiddag nam Leersum afscheid van het Rheingold orkest uit Mannheim. Dit orkest was vanaf donderdag op uitnodiging van de Leersumse accordeonvereniging Crescendo te gast in Leersum. Het driedaags verblyf is een enorm succes geworden. Een succes voor Crescendo, maar vooral het succes van organisator George Putman. Donderdagmiddag werd het Duitse gezelschap in hotel Darthuizen verwel komd en 's avonds werden hiet dia's vertoond van de afgelopen bloemen- corsos's. Vrijdagochtend werden de gasten of ficieel ontvangen door het gemeente bestuur van Leersum. Mevrouw s'Ja- cob heette de orkestleden welkom. Wet houder Walter Pahl was enthousiastrover de ontvangst in Leersum en over het mooie natuurschoon van deze plaats. „Wat wij tot nu toe gezien hebben overtreft al onze verwachtingen". Ter herinnering aan het bezoek kreeg de burgemeester 'n fotoboek van Mannheim en een langspeelplaat aangeboden. Vrijdagavond was ongetwijfeld het hoogetepunt van het bezoek. In een overvolle zaal (500 mensen) van vakan tiecentrum „Ginkelduin" werd meege werkt door de Duitse gasten en cres cendo. Zaterdagavond werd in Damlust een afscheidsavond gegeven. De avond werd muzikaal opgeluisterd door de band Brouwer uit Wijk bij Duurstede. Tot diep in de nacht werd gedanst. Op deze avond was ook aanwezig de bescherm vrouwe van Crescendo, mevrouw s'Ja- cob. De heer Putman bracht zijn welge meende dank over aan de gastgevers voor de geweldige ontvangst van de Duitsers. Ook dankte de heer Putman de overige bestuursleden van Crescen do voor het vele voorbereidende werk. In goed Duits werd de gasten door de heer Putman toegesproken. „We heb ben ons best gedaan u prettige dagen te geven". De heer Putman, die deze dag zijn verjaardag vierde bracht dank uit voor de aubade die hem 's morgens door de Duitse gasten in zijn sigaren zaak werd gebracht. Aan het gemeente bestuur van Mannheim werd een schil derij aangeboden van de Uilentoren van Leersum. Alle gasten kregen een persoonlijke herinnering aan Leersum. Herr Pahl vertolkte de dank van de Duitse vereniging en sprak de hoop uit dat de prettige contacten met Crescen do blijven bestaan. s'Jacob de Bouvrie. Mevrouw s'Jacob had de gehele dóg een grote belang stelling getoond voor de wedstrijden. Zij was er trots op dat Leersum, ter ere van het 30-jarige bestaan deze wed strijden mocht organiseren. „Ik gun on ze brandweer het succes dat ze heeft behaald met de organisatie van de ze wedstrijden". De eerste prijs met 522 pnt. was voor Lopik. Houten was met 521 pnt. een Burgemeester C. M. s'Jacob de Bouvrie (links) reikte de prijzen uit. goede tweede. Deze korpsen plaatsten zich voor een plaats in de gewestelijke finale. Veenendaal werd met 517 punten derde. De Leersumse brandweer kan terugzien op een uitstekend georgani seerde wedstrijddag. LEERSUM „Het is een unicum voor Leersum en wijde omgeving, dit Duit se orkest in ons midden te hebben en daarmee dit concert te beleven. Wij zijn onze gasten, het gemeentebestuur en alle medewerkenden daarvoor zeer veel dank verschuldigd". Met deze woorden besloot dhr. G. P. Putman als voorzitter van de accordeon vereniging Crescendo te Leersum zijn openingsspeech ter gelegenheid van een concert in de grote zaal van het vakantiecentrum Ginkelduin, waaraan niet al leen Crescendo zelf, maar ook het Handharmonika-Kameradschaft Rheingold uit Mannheim-Kafretal, meewerkte. Het bijna 30 man tellende orkest was gedurende vier dagen te gast bij leden j en kennissen van de accordeonvereni ging Crescendo. Daags tevoren hadden zij reeds een excursie gemaakt naar be kende toeristische trekpleisters en 's middags had het gemeentebestuur van Leersum hen officieel ontvangen op 't gemeentehuis. Deze uitwisseling was het resultaat van heeds bestaande con tacten op particulier niveau. Via het Accordeoncentrum „Zeist" had al in 1966 een dergelijk buitenlands bezoek zoveel enthousiasme teweeg gebracht, dat het bestuur van Crescendo meende het Duitse gezelschap op eigen risico nogmaals naar Nederland te moeten la ten komen. Dat het daarmee beslist geen mis stap heeft gedaan, bleek overduidelijk aan een ieder, die dit orkest nu heeft horen concerteren. Onder leiding van zijn dirigent Herr F. Breunig, bracht het Rheingold-orkest een aantal klas sieke en semi-klassieke nummers, die op werkelijk verbluffend technische wij ze en met perfecte afwerking werden uitgevoerd. Dat zulk een ensemble op deze instrumenten, Ondersteund door een sublieme slagwerkpartij, voorwaar geen eenvoudige stukken als de Sabel- dans van Khachaturian en de Rocky- Mountains-suite van Steffaro schijn baar moeiteloos de zaal yinspeelt, mag werkelijk een unicum gënoemd wor den. Wij althans zouden niet zomaar een vergelijkbaar Nederlands orkest kunnen noemen. Na afloop van hun optreden reageer de de stampvolle zaal dan ook met een ware ovatie, die minutenlang duurde. De Duitse gasten boden voor de gast vrijheid en de mogelijkheid hier te con certeren, Crescendo een volledig klok kenspel aan. Tevens kreeg zowel de voorzitter als de dirigent de gouden erespeld van het orkest Rheingold. De bijna 500 aanwezigen, waaronder burgemeester C. M. s' Jacob des Bou vrie en wethouder v. d. Bogert van Leersum, hadden eerder op de avond de A- en B-orkesten van Crescendo be luisterd. Het 18-man tellende B-orkest SCHERPENZEEL De afdeling Scherpenzeel van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen besluit het winter seizoen met een vergadering op 20 mei in hotel „Schimmel". Op deze bijeenkomst zal door de da mes eigengemaakte kleding worden ge showd. AMERONGEN De heer G. Bree- schoten uit Amerongen heeft een gratis vliegreis gewonnen naar Madrid, waar hij op 28 mei de Europacup-finale Ajax- AC Milan zal bijwonen. De gelukkige wiir.iaar had deelgenomen aan een ac tie van de plaatselijke drogisterij en slijterij De Haas. (de junioren) bracht een viertal num mers, waarvan vooral het laatste, de ouverture „Unique" van J. Tiebosch opviel door de maatvastheid bij veel tempowisselingen. Het A-orkest, opge richt in 1956 en bestaande uit 14-man, speelde met veel overgave en liet met name in „Balalaika" van J. B. Kok ho ren waartoe het reeds in staat is. De heer D. Willems, dirigent van bei de orkesten was zeer verheugd over zo wel het ledental als het enthousiasme waarmee men deze muziek beoefent. Uit dit concert werd weer eens duide lijk waartoe zélf-musiceren, op wat voor instrument dan ook, kan leiden. De resultaten vrijdagavond waren be slist hoopgevend en zullen hopelijk jong en oud ervan doordrongen hebben dat passief vermaak niet de enige weg der 20ste eeuw behoeft te zijn. SCHERPENZEEL Op zaterdag 17 mei maakte de sportvereniging „Valleivogels" uit Scherpenzeel een uitstapje. Organisator en reisleider P. T. v.d. Ham had bergen werk verzet om het geheel tot in de puntjes te re gelen. Om 8 uur precies vertrok het ge zelschap in de richting van Arnhem. Via Zevenaar ging het naar het Duitse Elten, waar een kop koffie werd ge dronken. Hierna werd een korte wandeling ge maakt naar de „Christoffel-Brücke". Na de wandeling werd een verfris sing gebruikt, vervolgens stapte het gezelschap weer in de bus, die allen via Emmerich naar het stadje Kleve bracht. Daar stond de bezichtiging van „de Schwanenburg" op het program ma. In dit imposante slot is een grote verzameling gesteenten en fossielen bij eengebracht uit de verschillende perio den van het ontstaan der aarde. Vervolgens werd de hoge toren met eindeloze wenteltrap beklommen. Van bovenaf kon men een schitterend pa norama aanschouwen. Om drie uur werd de reis herval. Via Nijmegen en Arnhem bereikte men de Westerbouwing. In Wageningen wachtte 's avonds een uitstekend diner. Via Rhenen en Amerongen bereikte het gezelschap de laatste pleisterplaats. In Leersum werd in het Jachthuis „Dam lust" de geslaagde reis afgesloten mei een borrel. Om half twaalf arriveerde men weer in Scherpenzeel. SCHERPENZEEL Vrijdagavond speelde op het gemeentelijke sportter rein in Scherpenzeel een elftal van het gemeentepersoneel van Scherpenzeel en Woudenberg tegen elkaar. Burge meester J. Heij van Scherpenzeel ver richtte de aftrap. Het waren de Scherpenzeelse ambte naren die de leiding namen. Wouden berg gaf zich echter maar zo niet ge wonnen. Het wist zelfs nog met 2-1 voor te komen. Toch waren het de Scher- penzelers die tenslotte met 3-2 wonnen. De recette ruim f 100,- was voor de bejaardentocht.

De Vallei | 1969 | | pagina 3