Voedselvoorziening Maagdenhuis werd ondanks isolering toch hervat DAMES! x wie zei er ook weer dat alle verpakte brood hetzelfde was? Kroonleden SER voor twee pet. duurte- toeslag Kamer voor vrijgeven van handel in anticonceptiva De veilige manier van sparen Rijkspostspaarbank altijd safe! Heracles hield lang stand tegen DWS WITTE KRUIS Spoorwegen bieden meer voordeel- tarieven X nje Ministers praten morgen met T. en D.-Verblifa PAK-poging in O.-Flevoland Havo-leerlingen staken Tweede Kamer vanavond in debat over Maagdenhuis Kritiek NCBO op het ABP Dader overval meldt zich Massale belangstelling door reeks oproepen via studentenradio helpt elke maand weer Amsterdam stemt radio ai op zender SCHOOLKINDEREN IN LOSSER HIELDEN PROTESTMARS IN ZWOLLE Overleg AUTOBAHN NAAK NEDERLAND Oplc ossing Hongerstaking Niet opgeven LIMBURGSE MIJNEN ZOEKEN DRIEHONDERD BUITENLANDERS King Com ...'t enige dat u weggooit, is de verpakking Premier roemt politie Fusie DRIE ONDERWIJZERS IN DIENST, ÉÉN OVER VOOR SCHOOL VAN 100 LEERLINGEN Kamerlid vraagt aan ministerverhuur leerboeken VIJFTIG TURKEN UITGEWEZEN TERUGBETALING VAN KI J K-LUISTERGELD Leeftijdsgrens Onaanvaardbaar WOENSDAG 21 MEI 1969 ADVERTENTIE AMSTERDAM De bezetting van Het Maagdenhuis begint massale belang stelling te trekken, vooral veroorzaakt door de constante oproepen van radio De vrije Maagd 0111 solidariteitsbetuigingen, die van alle kanten binnen komen. Na de nachtelijke politie-actie om de luchtbrug te verwijderen wordt op vele manieren (met succes) getracht voedsel naar de honderden bezetters te transpor teren via tassen aan touwtjes. T Aanvankelijk beklom de politie de omliggende daken om dit te voorkomen of werd het voedsel nat gespoten door het permanent aanwezige waterkanon. De waterstraaltjes zijn zo minimaal dat deze actie later werd gestaakt, zodat regel matiger voedselzendingen naar binnen gaan. AMSTERDAM „Hallo, hier spreekt Radio De Vrije Maagd, het station van de door de politie opgesloten studenten in het Maagdenhuis. Het station waar zoveel traangas in zit". Deze woorden, duidelijk uitgesproken door Huib Riethof, worden sinds gister morgen vier uur ontvangen door alle Amsterdamse radiobezitters die afstem men op 225 meter. Het radioprogramma bestaat naast het uitzenden van verklaringen (vooral van Ton Regtien) uit oproepen om ver gaderingen te bezoeken en muziek. De radiozender zou zijn opgebouwd uit materiaal dat al in het universiteits complex aanwezig was en dat bedoeld zou zijn om in oorlogstijd dienst te doen. De studenten zonden gisteren de hele dag korte nieuwsbulletins uit. Er werd ook een oproep gericht tot de agenten die gisteravond geen dienst hadden, mee te doen aan de „voedseloptocht" om de blokkade van het Maagdenhuis te door breken. Ene Agnes vroeg via de radio of Addy de katten wil voeren in de P. C. Hooft- straat en van burgemeester Samkalden werd gezegd dat hij de geschiedenis in zal gaan als de (traan)gasburgemeester. ZWOLLE Zevenhonderd schoolkin deren uit het Overijsselse dorp Losser hebben gisteren een protestmars ge maakt van het station naar het provin ciehuis in Zwolle. Het protest gold de slechte toestand van de Oldenzaalsestraat in Losser. In de laatste drie jaar zijn op deze weg vijf doden gevallen. De stoet droeg leuzen mee als „Het is meer dan een schandaal, zo'n smal le weg naar Oldenzaal". In een petitie, die is aangeboden aan de commissaris der Koningin jhr. Van Nispen tot Pannerden, eisen de school kinderen voor 1 juli een uitspraak van de provincie. Als deze eis niet ingewilligd wordt, zullen andere maatregelen worden ge nomen. De ouders van schoolkinderen denken erover hun kinderen van school te houden, wanneer aan de gevaarlijke situatie niets verandert. Heel Amsterdam luistert inmiddels naar de illegale zender van de studen ten. Honderden belangstellenden kwa men de hele dag naar het afgesloten Spui om te zien hoe vrolijk de studen ten de bezetting en de blokkade be leefden, zwaaiend in de dakgoot en voortdurend pamfletten met informa ties naar het publiek werpend. 's Middags werd de drukte zo groot dat bereden politie met zachte drang wat ruimte maakte. Wel ontstonden schermutselingen tussen voor- en te genstanders van de bezetting. De bezetting van het Maagdenhuis en de uitzendingen van de illegale zen der kunnen worden gerekend tot de spectaculairste gebeurtenissen die Amsterdam sinds de oorlog en het bouwvakkersoproer in 1966 kreeg te verwerken. DEN HAAG De ministers De Block (economische zaken) en. Rooi vink (so ciale zaken) gaan morgen met de di rectie van Thomassen en Drijver-Ver- blifa praten. De directie is op het mi nisterie uitgenodigd. Na een debat in de Tweede Kamer over de fabrieks- sluitingen bij Thomassen en Drijver hebben beide ministers overleg met de directie toegezegd. BREMEN De Westduitse minister van Verkeer, Leber, heeft de deelstaat Nedersaksen gevraagd een zo gunstig mogelijk traject uit - te stippelen voor een Autobahn tussen de westkust van Sleeswijk-Holstein en de Nederlandse grens. Leber verklaarde dinsdag in Bremen dat het er daarbij op aankwam hoe dicht de verkeersweg langs de Noordzeekust kon lopen. Op initiatief van drs. Ed van Thijn, fractie-voorzitter van de PvdA en Tweede-Kamerlid kwam omstreeks tien uur een overleg tot stand tussen bezetters en universiteitsbestuur. Aan het overleg namen deel de voorzitter van de As va Johan Middendorp en de studenten Bertus Hendriks en Wietske Miedema. Namens het Universiteits bestuur was prof. dr. P. Verburg aan wezig. De drie bezetters kregen de garan tie dat ze later ongemoeid door de po litie konden terugkeren in het Maag denhuis. Ze werden afgehaald met de auto van prof. Van der Woude, direc teur van de Universiteitsbibliotheek, die overigens nog steeds is geopend. In zoverre had de bespreking succes dat er een tweede overleg uit voort kwam met burgemeester Samkalden. Het universiteitsbestuur liet echter weten dat verdere toezeggingen uitge sloten zijn. Men wilde de studenten overtuigen van hun onredelijke hou ding. Ook over de tweede vergadering van de raadscommissie Openbare Or de, wilde de gebrekkig functionerende voorlichtingsdienst van de gemeente niets meedelen. Wel gaf dr. Samkalden in de och tenduren een persconferentie over de nachtelijke vechtpartij bij het verwij deren van de noodbrug. „Er moet een oplossing worden ge vonden met zo weinig mogelijk esca latie, maar ik ben niet bereid om iets van de voorwaarden in mijn brief ge steld terug te nemen." Het isoleren van het Maagdenhuis is bedoeld om de studenten ervan te overtuigen dat ze de bezetting dienen op te heffen. Het liberale raadslid H. Jacobse heeft B. en W. schriftelijk vragen ge steld over de verklaringen die zijn collega J. Steijger over een vertrou welijk beraad later in het Maagden huis aflegde. Hij vraagt of een derge lijke schending van vertrouwen geen ernstige bedreiging betekent voor con structief beraad. De commissie openbare orde uit de raad is na de rellen van 1966 inge steld. Dr. Samkalden hoort de .com missie in geheim beraad voordat hij beslissingen neemt. De niet aangemelde voedseloptocht die de Asva gisteravond organiseerde, richting Maagdenhuis, bracht honderd man politie van de Mobiele Eenheid op de been, onder leiding van hoofd inspecteur J. van Dijk. In de Oudemanhuispoort ging giste ren de 25-jarige Jan Willem Nooij, tweedejaarsstudent sociologie, in hon gerstaking om zijn solidariteit met de bezetters te demonstreren en om het aftreden van de curatoren te eisen. Het voedsel in het Maagdenhuis is al wel gerantsoeneerd. Brood, fruit, melk, vlees en soep worden gratis op bonnen uitgedeeld, maar wie teveel neemt, wordt de volgende maal over geslagen. Sinds gistermiddag is ook de laatste telefoonverbinding uitgevallen. De interne medische dienst werkt goed. De bezetters hebben vooral be hoefte aan verband voor kleine won den of doorgelopen voeten. De schattingen over het aantal be zetters worden steeds hoger. In een bulletin van de „de Poorter" wordt van zevenhonderd gesproken. Men blijkt niet voornemens de actie op te geven. Hoogleraren, staf en studenten van de faculteit wis- en na tuurkunde hebben een motie aangeno men waarin ontruiming van het Maag denhuis en gelijktijdige terugtrekking van de politie wordt voorgesteld. Gisteravond stonden toespraken door aanwezige historici op het pro gramma van de bezetting. De dertienhonderd stafleden van de Amsterdamse universiteit komen mor genmiddag in Krasnapolsky bijeen om over de situatie aan de universiteit te praten. De Eerste-Kamerleden Piket, Knott- nerus en De Geer van Oudegein heb ben minister Polak vragen gesteld over de bezetting van het Maagden huis. Zij willen weten of er van mis drijf sprake is en of er tot strafvervol ging zal worden overgegaan. Zij wil len dat minister Polak (justitie) zono dig zélf hiertoe opdracht geeft. ZWOLLE De afdelingen van de PPR en PvdA in Oostelijk Flevoland gaan trachten in Dronten een combi natie te vormen van alle progressieve partijen en groeperingen. Er is een werkgroep geformeerd die voor de ko mende weken een actie heeft voorbe reid waarbij de gehele bevolking be trokken wordt: door middel van een enquête, huisbezoek en vergaderingen. SCHIJNDEL Honderd leerlingen van de Schijndelse Havo zijn gistermor gen in staking gegaan. Zij hebben de aula bezet. De leerlingen willen hiermee hun so lidariteit betuigen met de leraar han delswetenschappen drs. G. J. Hamer- linck, die gisteren een ééndagsstaking hield. De leraar heeft herhaaldelijk ge protesteerd tegen het slechte lesroos ter van de school. De leerlingen van de Havo vrezen voor volgend jaar het ergste. Van de dertien leraren zullen er acht de school verlaten vanwege de slechte sfeer. Omstreeks zes uur gistermiddag ver lieten de leerlingen de school. Zij wil len de aula niet permanent bezet hou den. Vandaag zullen zij op dezelfde ma nier te werk gaan als gisteren: voort zetting van de staking en bezetting van de aula. De leerlingen eisen inspraak in alle zaken die direct on indirect in ver band met de leerlingen staan, de ver zekering van het behoud van de docen ten aan de Havo en het aftreden van de adjunct-directeur. HEERLEN De steenkolenmijnen in Limburg willen 300 buitenlanders laten overkomen. Door een onverwacht groot personeelsverloop zijn de mijnen onderbezet geraakt. Het sluitingspro gramma dreigt nu in gevaar te komen. De Limburgers zelf en met name de jongeren voelen er bitter weinig voor om weer in de mijn te gaan wer ken. ADVERTENTIE Zeker niet die mevrouw die vorige week voorde verandering eens géén King Corn nam King Corn wordt elke nacht overal;in Nederland vers gebakken en 4 komt dus dagelijks vers op tafel. King Corn blijft dagen langer vers. Een groep van naar schatting 1500 jongelui trok gisteravond op weg naar het Maagdenhuis na een vergadering in de Oudemanhuispoort. Op het Rokin stootten zij op een politiekordon. De groep ging er toen bij zitten uit protest. (alleen King Corn kan dat zeggen) DEN HAAG Vanavond is er in de Tweede Kamer een debat over de be zetting van het Maagdenhuis in Am sterdam. Hoewel minister Veringa gis terochtend reeds had laten weten, dat hij graag meteen zijn standpunt over de ongeregeldheden aan de Amster damse universiteit aan het parlement wilde meedelen, besloot de Tweede Kamer deze actuele zaak niet onmid dellijk ter hand te nemen. De vier regeringsfracties van KVP, VVD, ARP en CHU hadden overigens gisteren antwoord willen hebben op 2 vragen: of de minister zich reeds een oordeel over het Maagdenhuis had ge vormd en of hij mogelijkheden zag om de colleges weer te laten hervatten. Er lag echter ook een interpellatieverzoek van de pacifist dr. Van der Lek. Nadat bij de aanvang van de ver gadering over deze beide kwesties was gepraat, viel de beslissing pas na de theepauze. De Kamer zal nu eerst de medische hulpmiddelen afdoen, daarna vanmiddag, beginnen met de accijnzen en dan vanavond met het Maagden huis. Dan komt de interpellatie-Van der Lek aan de orde en minister Veringa zal in zijn antwoord ook de beide vra gen van de regeringsfracties behande len. Overigens was er gisteren toch een politieke reactie: minister-president De Jong zei gisteravond voor radio en tv, dat de regering zich geheel achter de maatregelen van het Amsterdamse uni versiteitsbestuur stelt. Hij zei dat de structuur van de universitaire wereld „wat verouderd" is en de regering op vele punten begrip heeft voor het stand punt van de studenten. De regering heeft echter geen begrip voor de kleine groep studenten, die pro beert het overleg tussen studenten en universiteitsbestuur onmogelijk te ma ken. Premier De Jong roemde tenslotte de houding van de Amsterdamse politie. DEN HAAG De voorzitter van de Nederlandse Chr. Bond van Over heidspersoneel, de heer J. ten Heuvel hof, heeft de wijze waarop de directie van het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds de uitvoering van de Pensioenwet verzorgt „ergerlijk slecht" genoemd. Hij deed dat in z'n openingsrede van het tweedaagse congres van de bond van ochtend in het Kurhaus in Schevenin- gen. „Altijd is er wel iets mis. We denken nu b.v. alleen maar aan de datum van uitbetaling van de laatste salarismaat regelen voor de gepensioneerde ambte naren. En moeten we veel zeggen van de klacht van b.v. veel te lange wacht tijden? De staatssecretaris weet het, de directie weet het, kennelijk weet de Tweede Kamer het ook. Wanneer maakt men de zaak nu eens in orde? Waar zit de moeilijkheid eigen lijk? Duidelijkheid en openheid dient er op dit punt hoognodig te komen". Op grond van het bepaalde in artikel 72 van de Grondwet wordt de rechtspo sitieregeling van het overheidspersoneel nog altijd eenzijdig vastgesteld door de overheid, zo constateerde spreker in zijn openingsrede. Zou het geen aanbeveling verdienen, zo vroeg hij, bij een herziening van de Grondwet te overwegen of dit artikel nog juist is en nog past in een in ont wikkeling zijnde democratische samen leving? De heer Ten Heuvelhof beval de instelling door het hoofdbestuur van een commissie aan, die deze problematiek kan bestuderen. „Ik kan me goed voorstellen dat men zich binnen de kring van het CNV be raad over de vraag, of niet een aantal bonden kan fusioneren of tot een betere samenwerking kan geraken. Minder goed kan ik me voorstellen dat er nog steeds mensen zijn die als hoogste ideaal dat alle bonden bij een vagcen- trale fusioneren en dan onder n machtige leiding, aldus spreker. Er moet z.i. primair rekening worden gehouden met de wensen en inzichten der leden. Mede rekening houdende met de eigen sfeer en geaardheid van elk der zes organisaties waarmee de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidsperso neel samenwerkt in de „Christelijke Centrale van overheids- en onderwij zend personeel" zou de NCBO niet wil len denken over een fusie. Deze bond zou echter wel belangrijk meer inhoud willen geven aan de christelijke centra le van overheids en onderwijzend per soneel. •4Kb DEN HAAG Kan één van de drie onderwijzers van de Sint Jozefschool in Burgerbrug bij Schagen weer voor de klas komen? Dit vraagt het Twee de-Kamerlid Imkamp (D'66) aan mi nister Den Toom (defensie). Doordat ze alle drie tegelijk voor de militaire dienst zijn opgeroepen moet nu één onderwij zer aan honderd kinderen les geven. DEN HAAG Het Tweede Kamer lid C. Laban (PvdA) heeft de minister van Onderwijs en Wetenschappen ge vraagd een grootscheeps leerboekenver- huur systeem in te stellen. De studiekostenregeling ten behoeve van leerlingen van dagscholen voor mavo, lavo, lbo, van het eerste leer jaar van scholengemeenschappen voor wov-havo-mavo- of havo-mavo en de ho gere mavo-klassen van deze gemeen schappen is weliswaar gunstiger dan de vorige regeling, doch is dermate laat verschenen dat de uitbetaling pas plaats kan vinden geruime tijd nadat al kos ten zijn gemaakt. Het intrekken van de regeling voor het gratis in bruikleen verstrekken van boeken en leermiddelen zal veel min der draagkrachtige ouders dwingen een uitkering krachtens de algemene bij standswet aan te vragen, aldus het Ka merlid. Hij informeert voorts waarom de tegemoetkoming in twee termijnen wordt betaald, terwjjl de aanschaffin gen vrijwel geheel voor het begin van het schooljaar moeten plaatsvinden. De PvdA-afgevaardigde vraagt de minister voorts, het maximum van f 200 voor leerlingen van de eerste klassen van havo- en vwo-scholen te verhogen. ROTTERDAM De Rotterdamse re cherche heeft maandagavond een inval gedaan in twee pensions, die voor het grootste deel waren bezet met Turkse gastarbeiders. De actie de politie spreekt over een routinecontrole le verde de rechercheurs 50 Turken op die zonder geldige papieren in ons land ver bleven. Dinsdag werd in overleg met het ministerie van Justitie besloten dat de 50 Turken naar hun land zullen wor den teruggebracht. De repatriëring zal worden uitgevoerd door de vreemde lingendienst van de Rotterdamse poli tie. Poeders, tabletten, cachets. (Witte Kruis spaart bovendien de maag.) UTRECHT De Spoorwegen gaan deze zomer verder met hun slag om de massa. Bij de voordeeltarieven-1968 komen met ingang van zaterdag drie nieuwe trekpleisters: twee alleen voor deze zo mer, en één permanent; een voor tie ners, een voor iedereen en een voor de 65-plussers. Tieners tot 19 jaar kunnen voor twee tientjes onbeperkt acht dagen door heel Nederland treinen. De kaart voor „acht dagen op de tienertoer" is verkrijgbaar van zaterdag voor Pinksteren tot 31 augustus. De Spoorwegen denken voor die ene rijksdaalder per dag zeker 100.000 jongelui te kunnen verleiden. Voor iedereen zal er de actie „gast vrij" zijn. Los van romantiek, zeggen de Spoorwegen, samen uit op zaterdag of zondag kost nooit meer dan tien gul den per persoon. Iedereen die op de eerste dag van zijn dagabonnement reist en iedere houder van de vorig jaar ingevoerde twee-pluskaart heeft het recht om pon der verdere reiskosten een gast mee te nemen op reis. Als er zes personen te gelijk op stap gaan is het met drie rijks daalders per man bekeken. Deze mogelijkheden bestaan op zater dag voor Pinksteren, de pinksterdagen en elke zaterdag en zondag tot 31 au gustus. De jaarkaart 65-plus is het antwoord van de Spoorwegen op de vele verzoe ken om prijsverlaging en langere loop tijd van de reductie-kaart 65-plus. Voor vijftig gulden kan een bejaarde voort aan 12 maanden reizen tegen half geld. Kaarten voor echtparen gaan 57,50 gul den per persoon kosten. Al gekochte driemaandskaarten kunnen tegen bijbe taling worden ingeruild. Voor deze en andere abonnementsaan biedingen is 'een NS-lègitimatiebewijs nodig. Voor wie een pasfoto meeneemt naar het station is het gratis verkrijgbaar. Bejaarden en al wat oudere tieners moeten paspoort, geboortebewijs of iets dergelijks overleggen. DEN HAAG De kroonleden m de Sociaal-Economische Raad (SER) onder wie de president van De Neder- landsche Bank, dr. J. Zijlstra heb ben voorgesteld om in bepaalde be drijfstakken een uitkering ineens te ge ven van twee procent. Dit als tegemoet koming in de gestegen prijzen. Het gaat hier om die bedrijfstakken waar voor de c.a.o. werd afgesloten op het moment dat de prijzen nog niet zo sterk omhoog liepen. Als dit voorstel zóu worden aanvaard, wil de vakbeweging haar eisen laten vallen om twee procent van de sociale premies naar de werkgevers te verschui ven. De werkgevers beraden zich dezer da gen op het voorstel, dat in de vergade ring van de SER op 30 mei opnieuw in behandeling komt. BREDA Gistermiddag om twee uur heeft de 19-jarige betonijzervlech- ter A. A. H. uit Breda, de medeverdach te van de overval op 13 mei op de 66-ja rige weduwe De R. uit Prinsenbeek zich vrijwillig bij de getneentepolitie van Breda gemeld. De man is in verzeker de bewaring gesteld en heeft een ge deeltelijke bekentenis afgelegd. Hij zal vrijdag aan de officier van justitie wor den voorgeleid. Op 13 mei was 's nachts op de dove weduwe in Prinsenbeek een overval ge pleegd door twee onbekenden. De over vallers hadden de bejaarde vrouw met slagen versuft. Direct daarna werd de 17-jarige J. A. N., een neef van de we duwe, aangehouden, die samen met de betonijzervlechter de overval bleek te hebbengepleegd. DEN HAAG De Dienst Luister- en kijkgelden gaat de te veel betaalde luister- en kijkgelden restitueren. Mi nister Klompé (c.r.m.) heeft dit mee gedeeld in antwoord op vragen van het socialistische kamerlid mr. Van den Bergh. Reeds 165.000 autoraddobezitters hebben het te veel betaalde" teruggekre gen. DEN HAAG De overgrote meerderheid van de Tweede Kamer maakt er geen bezwaar tegen om de verkoop van voorbehoedmiddelen geheel vry te laten. Een kleine inbreuk op deze vrijheid de bepaling dat gemeentebesturen de ver koop van condooms in automaten buiten besloten ruimten aan banden kunnen leggen werd zelfs door verscheidene sprekers met aarzeling of afkeuring ont vangen. De staatkundig-gereformeerden, de heer Jongeling (GPV), de Boeren en de Anti-Revolutionairen zullen tegen het wetsontwerp stemmen. Dr. C. Boertien (AR) wilde, zoals staatssecretaris Bartels onder het kabi- ADVERTENTIE Er zijn 2200 vestigingen. Op de postkantoren kunt u de hele dag terecht. Een aantal daarvan is zelfs ook op vrijdagavond of de plaatselijke koopavond geopend. Voor de postagentschappen gelden aparte openingstijden. net-Cals destijds heeft voorgesteld, dc verkoop van voorbehoedmiddelen bin den aan een vergunning, en de verkoop in automaten verbieden. Als zijn motie hierover niet wordt aangenomen, stemt zijn fractie tegen het gehele wetsont werp. Dit zal dus wel gebeuren. De rooms-katholieke socialist mr. F. H. J. M. Daams had overigens ook grote moeite met het wetsontwerp. Als paus Paulus maar niet met zijn ency cliek Humanae Vitae was gekomen, zou het allemaal veel eenvoudiger zijn ge weest, verzuchtte hij. De hele fractie van de PvdA, inclusief de rooms-katho- lieke leden, stond overigens wel achter het wetsontwerp. De KVP is voor het wetsontwerp, dat beter is dan een gereglementeerde ver koop, zoals de staatssecretaris Bartels wilde. Ook tegen het achterwege laten van een leeftijdsgrens voor de ver strekking van condooms had prof. mr. J. T. M. Vreeze geen bezwaar. Zo'n grens is in strijd met de vrije verkoop en bovendien is van positieve voorlichting meer te verwachten dan van een verbod. Van verscheidene kanten werden nog wel vraagtekens gezet achter de mo gelijkheid om voor anti-conceptionele middelen reclame voor radio en tv te maken. Er werd ook aangedrongen op een goede voorlichting aan de jeugd. Minister Polak (Justitie) noemde gis teravond de motie van dr. Boertien on aanvaardbaar. Er is uit een oogpunt van volksgezondheid geen enkel bezwaar te gen de vrije verkoop van voorbehoed middelen. Minister Polak zag geen enkele reden om de verkoop ervan aan een vergun ning te binden, zoals dr. Bartels inder tijd en dr. Boertien gistéren wilden. Begin juni zal de Kamer kunnen re ageren op de antwoorden van minister Polak en staatssecretaris Kruisinga (volksgezondheid). Dan wordt ook ge stemd. AMSTERDAM DWS heeft zijn as piraties voor de nationale voetbal be- beker niet waar kunnen maken. In de kwartfinale, die nog geen duizend toe schouwers naar het Olympisch Stadion had getrokken, heeft het één minuut voor tijd, dank zij een doelpunt van Rensenbrink, een zich verrassend goed werend Heracles van het lijf kunnen schudden (43). De doelpunten van DWS werden ge scoord door Geurtsen, Seemann en Rensenbrink (2 maal). Voor Heracles scoorden Hulshorst (2 maal) en Roor- dink.

De Vallei | 1969 | | pagina 13