Popke Oosterhof sprintte naar ritzege in rustige vijfde etappe Feijenoord groeide in bekerduel tegen NEC naar grote vorm: 4-1 Petrosjan buitte winstkans tegen Spasski niet uit Sparta ronde verder na omstreden treffer Karstens klaagt sportblad aan ontmoet bij DE VRIES de nieuwe generatie van Mercedes-Benz Gouden NSF-speld voor Ans Schut Ajax-AC Milan in kleur op televisie PSY speelde sterk tegen Holland Sport Antillianen met Ajax naar Madrid Etappewinst voor Van Vlierberghe Spanjaard Ortiz leidt Europa Cup-finale Loting halve finales KNVB-beker Tennistoernooi voor de televisie Banishevski voor twee jaar geschorst Koersen Hilversum BELGEN HIELDEN ZICH AFZIJDIG Rotterdammers hebben kans op „dubbel" Bombardement Vastberaden Nog meer daden kans Weinig Vaart Homogeniteit Offensief Defensief Uitslagen Klassementen Lothar Emmerich naar Beerschot Onderga perfektie als een boeiende belevenis, In de nieuwe generatie van Mercedes-Benz. Maak vrijblijvend een ontdek- kingsrit in het toppunt van veiligheid, kracht en comfort. Uw wagen staat bij ons voor u klaar. Wij staan voor u klaar met alle service en informatie die u wenst. AUTOMOBIELBEDRIJF DE VRIES N.V. WOENSDAG 21 MEI 1969 OPLOO De strijders van Noel Fo- ré, die zich met uitzondering slechts van de naar onstuimigheid neigende Van Roosbroeck nooit te buiten gaan aan krachtsverspilling, monsterden aan het einde van de vijfde dag in Olympia's Toer opgewekt de concur rentie. Sprinter Popke Oosterhof kreeg on der de grijze lucht in Oploo de bloe men voor de rit-winnaar in handen ge drukt en Henk Benjamins ontving tot eigen verbazing zyn tweede Oranjetrui, maar bet waren de Belgen, die hun plaatsen in het voorste gelid hadden behouden. Klaar voor de greep naar de macht wachten deze risico's schuwende rij ders, die de koers bekijken als vol leerde beroepsrenners, op het juiste Coen Moulijn maakte het tweede doel punt voor Feijenoord in de wedstrijd tegen NEC. Op de grond de verslagen doelman De Bree en op de achter grond NEC's aanvoerder De Koning. AMSTERDAM De Raad voor de Maatschappelijke Begeleiding in de Sport krijgt gestalte. In de openings rede op de algemene jaarvergadering van de Nederlandse Sport Federatie, die dinsdagavond in Amsterdam is ge houden, deelde de voorzitter, jhr. mr. A. Feith mee, dat voor het zeven leden tellende college, waarvan prof. P. A. Blaissee is gevraagd als voorzitter, welk verzoek hij nog in beraad heeft, reeds medewerking toegezegd de heren J. N. van Nass, Simon de Wit en van het Comité Topsport Add Oudt en Jan Steinhauser. Als adviseur zal aan de raad verbonden worden dr. W. van Zijll, de algemeen secretaris van de NSF, die op deze vergadering van de voorzitter de gouden erespeld van de NSF kreeg. Tevens werd deze onder scheiding toegekend aan de zeiler Du- dok van Heel, de wereldkampioen in de Flying Juniorklasse, de schaatsen rijders Carry Geyssen en Ans Schut, rijdsters Carry Geyssen en Ans Schut, Jan Wienese, de wielrenster Keetie Hage en de Olympische kampioens- ploeg op de 100 km tijdrit op de weg bestaande uit Joop Zoetemelk, Fedor den Hertog, Jan Krekels en René Pij nen. Het bestuur kreeg twee nieuwe leden, mej. H. E. Ventsahm, de secretaresse van het KNGV, en jhr. W. H. E. Quar- les van Ufford, de voorzitter van de KNSB, die de plaatsen zullen innemen van de heren P. D. A. van der Heijden cn H. Wesselo. Optimistische geluiden kon jhr. Feith laten horen over de toto-nieuwe-stijl, die de 70 miljoen dit seizoen is gepas seerd. De verwachtingi is gewettigd, dat een omzet van 75 miljoen gulden zal worden bereikt. In de toekomst zal de subsidieregeling voor de sport accommodatie worden uitgebreid tot de zwemsport en de ijssport. Overigens vormden de financiën een omstreden punt van bespreking in de vergadering. Het werd gelanceerd door de heer Rijkenberg, die ervoor pleitte om, gezien de speciale financiële si tuatie van de bonden, de subsidie aan de sportbonden te brengen van vier miljoen op vijf miljoen gulden. Met de toezegging, dat hij de suggestie zou doorgeven aan de bestedingscommissie van de totogelden werd dit punt' afge handeld. Echter niet dan nadat de heer Rijkenberg verscheidene keren het spreekgestoelte had beklommen met het verzoek om een directe uit spraak hierover van de vergadering, een verzoek, dat niet kon worden inge willigd. HILVERSUM De NTS zal de fi nalewedstrijd om de Europa Cup voor landskampioenen tussen Ajax en AC Milan rechtstreeks in kleur uitzenden. De wedstrijd wordt woensdag 28 mei in het Bernabeu-stadion in Madrid ge speeld. De uitzending via Nederland I begint om 20.25 uur en duurt tot 22.15 uur. Verslaggever is Herman Kuiphof. Vanavond zendt de NTS een recht streekse reportage uit van de finale wedstrijd om de Europa Cup voor be kerwinnaars tussen FC Barcelona en Slovan Bratislava. Deze ontmoeting wordt gespeeld in Basel. De uitzending begint via Neder land I om 19.56 uur. Het commentaar wordt verzorgd door Koen Verhoeff. ROTTERDAM Feijenoord is een eind op weg naar een fel begeerde dub bel. In de kwartfinales van het toernooi om de Nederlandse voetbalbeker moest NEC uit Nymegen een gevoelige neder laag van 41 incasseren. Feijenoord, in de eerste helft voor treffelijk spelend, schijnt juist op tyd weer naar een grote vorm te groeien en kan de slotfase in de strijd om de landstitel met een gerust hart tegemoet zien. De Rotterdammers speelden gis teravond met een hartverwarmende in zet. EINDHOVEN Holland Sport heeft precies 72 minuten stand gehouden te gen een geweldig op dreef zijnd PSV. Toen echter schoot Willy v.d. Kuylen van grote afstand de bal zó hard door de muur van Holland Sport-spelers, dat invaller doelman Louwerens de bal pas zag toen deze in het doel lag. Hoewel Holland Sport nog even op de gelijk maker leek aan te dringen, waren de laatste tien minuten opnieuw geheel voor PSV- De dol gedraaide -Haagse d/e|epsie mpest nog driemaal capitule ren;''PSV speelde in deze in verband met de verbouwing van het PSV-sta- dion vervroegde wedstrijd voortreffe lijk voetbal, zó zelfs, dat Holland Sport-manager Dirk Nijs meende: „Dit is de beste ploeg, die ik dit seizoen gezien heb". Voor de rust kwamen de Hagenaars slechts zelden over de middellijn. Het door invallers geplaagde Holland Sport verdedigde echter knap, waarbij voor centrale verdediger Theo Verlangen zich onderscheidde. Ook na de rust heeft Holland Sport een golf van vloei ende PSV-aanvallen moeten weerstaan. Schmidt Hansen en vooral de bril jant spelende Willy v.d. Kuylen braken tenslotte de ban met schitterende af standsschoten. NEC liet er geen twijfel over bestaan, dat het de verdediging zo gesloten mo gelijk wilde houden. Succes voor de Nijmegenaren moest van verrassende uitvallen komen. Aanvallend Feijenoord kroop zelfs door het oog van de naald toen Bonnen door Laseroms ten val werd gebracht en scheidsrechter Van Gemert weigerde te fluiten. Van Hanegem demonstreerde in de beginfase nog altijd naar een betere vorm te zoeken door vrij voor doelman De Bree hoog over te schieten. Aangemoedigd door twintigduizend toeschouwers begon de Rotterdamse kampióenspretendent aan een waar bombardement van schoten. Moulijn weer flitsend snel, vuurde op de vuis ten van De Bree; Kindvall, keurig ge lanceerd door Jansen had evenmin suc ces bij De Bree. Na ruim een half uur forceerde We- ry eindelijk weer eens doelbewust spelend de opening, die nodig was voor een doelpunt. Hij passèerde Mel- laard en Merckx en schoot vervolgens uit een moeilijke hoek flitsend raak: 1—0. Een in zijn spel groeiend Feijenoord kwam drie minuten voor rust op 20 door een magistraal gescoord doelpunt van Moulijn, die een fout afstrafte van Merckx en hoog inschoot. Feijenoord ging in de tweede helft vastberaden door. Na zes minuten wip te een sterk schakelende Haak de bal naar Kindvall, die een strakke pass naar binnen gaf. De mistastende De Bree werd vervolgens verslagen door een gloeiende kogel van Wery: 30. Het legioen, weer fel meelevend, zweepte de Rotterdamse formatie naar nog meer daden. NEC, dat nauwelijks aan uitvallen toekwam, zag korte tijd later Kindvall hard tegen de paal schie ten. Geheel onverwachts kwam NEC toch op 31. Terwijl heel Feijenoord zich opmaakte om een doeltrap van Pieters Graafland af te wachten speel de Lelieveld, nadat de bal duidelijk ach ter was geweest, rustig door. Scheids rechter Van Gemert kende ondanks heftige protesten een doelpunt toe. Geschrokken door dit doelpunt lie ten de Rotterdammers even de teugels vieren, waardoor NEC iets meer aan dacht aan de aanval kon schenken. Feijenoord verzuimde in de slotfase een grotere voorsprong te nemen, toen Moulijn werd gehaakt en Wery een strafschop mocht nemen. De Bree keer de het zwakke schot van de man, die gisteravond overigens groots speelde. Van der Heide schoot Feijenoord in de laatste minuut toch naar 41. WILLEMSTAD Ajax zal zich bij de Europa Cup-finale in Madrid zelfs gesteund weten door een veertigtal sup porters, die van de Nederlandse Antil len komen om getuigen te zijn van de eindstrijd tussen de Nederlandse kam pioen en, 4c Milan in hjjtBernab.eu- stadion» Vrijdag, vertrekker) srij' van 'Cu racao om via Amsterdam naar de' Spaanse hoofdstad te reizen. De Antilliaanse fans zijn zeer goed op de hoogte van de verrichtingen van Ajax, dank zdj rechtstreekse uitzendin gen van de wedstrijden van de ploeg door radio en televisie. MOSKOU Petrosjan heeft de „op winst staande 14e partij" niet tot een zegevierend einde gebracht. Het duel werd remise, hetgeen de stand 77 heeft opgeleverd. Spasski dient thans 5'/« punt te behalen uit 10 partijen, ten einde zich wereldkampioen te mogen noemen. Of daarop kans bestaat? In Moskou herhaalt men slechts, dat „de psychische conditie" beslissend zal zijn, omdat deze schaakreuzen elkaar technisch niet kunnen overtreffen, maar wel tot grove fouten in staat zijn als de spanning te machtig wordt. Zoals we gisteren al voorspelden speelde Petros jan 44. f 3+ waarna het volgens het algemene oordeel van de grootmeesters in de perskamer me chanisch voor zwart verloren zou moe ten zijn. In die opinie is vrijwel geen verandering gekomen. Thans hoort men eigenlijk nog niet anders. Er wordt aan toegevoegd, dat de titelhouder on- DORDRECHT „Het was een echte Cupwedstrijd, die we verdiend hebben gewonnen", zei trainer Wiel Coerver van Sparta na afloop van het bekerduel met DFC. Het was een door DFC fel omstreden doelpunt waarmee Sparta drie minuten voor het einde de overwin ning greep. Bij een inzet van Klijnjan lag Heijerman in buitenspelpositie. Toen de bal van doelman Hoogeveens borst het veld instuitte, krabbelde de Spar taan overeind en kopte het leer in. „Wij hebben verkrampt gespeeld", was 't excuus van trainer Coerver voor het zwakke en dikwijls harde spel van zijn ploeg. „Als we de beker nog ver prutsen, hebben we dit seizoen alles verprutst DFC speelde vrijuit. Met dikwijls frisse combinaties, die door Vrauwdeunt op het middenveld werden opgezet. De verdediging van Sparta had er nog heel wat moeite mee. Vooral in het begin moest er nogal eeri's een keer aan de noodrem worden getrokken: een ingreep waaraan vooral Venneker zich enkele malen bezondigde. Toch kwamen er maar heel weinig kansen voor de Dordtenaren. Zij voer den het combinatiespel te ver door en verzuimden te schieten. Overigens kwam er ook niets uit de Spartaanse aanval. Klijnjan, op oude^ Dordtse grond, kreeg geen voet aan de grond bij De Blok. Het enige gevaar kwam van de Deen Kristensen, die zich echter te veel in solo-acties uitleefde. Het ging in de tweede helft wat be ter in deze linie. Coerver had Wijs ver vangen door Van der Veen, die er wat meer vaart in bracht. Men begon ten slotte toch aan verlengen te denken toen het doelpunt van Heijerman voor Spar ta uitkomst bracht. Trainer Kraay van DFC liep met tra nen in de ogen de kleedkamer binnen waar Vermolen zich op de ongelukkige nederlaag wreekte door uit te roepen: „Ze spelen nogs lechter dan SVV". voldoende heeft geanalyseerd. Er wordt namelijk „per-formule", van uitgegaan, dat de stand na de 46e zet onhoudbaar moet zijn geweest. Met dat al is de sportieve belangstel ling enorm gestegen en wordt gehoopt, dat de tweekamp een ongelooflijk span nende finale zal opleveren. Over 't alge meen kiest men partij voor Spasski uiteraard een subjectieve sympatie-be- tuiging omdat daarvoor op dit ogen blik technisch geen doorslaggevende reden valt aan te voeren. Analyse: De 14e partij werd gisteren, na de 43e zet van zwart, afgebroken in de navol gende stand: wit: T. Petrosjan: Kc3, Tdl, Pd4, pi. a3, e3, f2, g3, h2. Zwart: B. Spasski: Ke4, Tb8, La6, pi. a5, c4, f5, g6, h7. Er volgde: 44. f2-f3 t, Ke4Xe3. Het is duidelijk, dat 44. Kd5; 45. Pf5:|, wit een eenvoudig gewonnen spel zou opleveren. 45. Tdl-d2 Wegens de matdreiging op e2 moet zwart thans materiaal geven. 45Tb8-b3 t46. Pd4Xb3, c4X b3; 47. Td2-d2 Deze zet heeft in Nederlandse schaak kringen kritiek opgeroepen. Gesugge reerd werd zowel Td6, als Td7. Russische expoerts zeggen, dat 47 f4, veel en veel sterster zou zijn geweest dan de tekstzet. 47h7-h5. Spasski dacht over dit antwoord een kwartier na. Dit duidt erop, dat hij de Moskou zwak geachte voortzetting nauwelijks in zijn overwegingen had be trokken. 48. Td7-a7, La6-fl; 49. f3-f4, h5-h4. De tegenkans, die zwart gretig uit voerde. 50. g3Xh4, Ke3Xf4; 51. Ta7Xa5, Kf4- e4; 52. Kc3Xb3, Opnieuw niet' de beste. Thans was 52. Ta8, directer. 5 2f5-f4; 53. Ta5-g5 Petros jan zag zich de winst ontglip pen en trok voor de tekstzet 32 minuten uit. De perskamer suggereerde nog 53. h5, hetgeen evenwel evenmin duidelijk heid brengt. Na de tekstzet maakt zwart 'vrij eenvoudig remise. 5 3f4-f3; 54. Tg5Xg6. Lfl-h3; 55. Tg6-gl, Vooral niet 56. Tf6, wegens 56. Lf5 en zwart wint nog. 55f3-f2; 56. Tgl-cl, Remise op voorstel van zwart. Hij wint wits toren doorfl, offert de loper voor de witte a-pion en bedwingt met zijn koning de dubbele h-pion. moment om Van Roosbroeck of wel licht de illustere Jean-Pierre Mon- seré te lanceren. De Belgen, die, naar Noel Foré her haaldelijk verzekert, zullen gaan profi teren van het gebrek aan een werke lijke vedette onder de Nederlanders, deden het op de 155 km lange weg tus sen Geleen en Oploo kalm aan. Maar toch: wéér vestigden zij met grote na druk de aandacht op zich. Oorzaak: een vroege vlucht van Piet Legierse, één der meesterknechten uit de Vlaamse gelegenheidsformatie. Vlak voor de straatjes van Echt had zij zich met de steeds ijverige Schoofs en de Amsterdamse reus Frans van de Ruit losgescheurd uit het peloton. -Pustjens, Aling, Hoogerheide en Voogt. zochten kort daarna hun gezelschap en daarmee leek een kopgroep van kans lozen ontstaan. Toen zij echter de kloof met het op merkelijk bedaarde peloton gingen vergroten tot 31/* minuut scheen deze etappe over lineaalrechte asfaltwegen toch te leiden naar een sensationele climax. Legierse, geklasseerd als tien- de met een achterstand van nog geen twee minuten, had toen in theorie althans de leiderstrui al aangetrok ken. Daarom stormde bevelhebber Noel Foré na negentig kilometer met zijn ploegleiderswagen naar het front om Legierse zijn instructies te geven. „Blijf meerijden, maar- doe geen moeite het tempo te verhogen". Foré lichtte later toe: „Ik had het toch wel prachtig gevonden als de voorsprong was opgelopen tot een mi nuut of zes. Dan hadden we deleiders- trui weer gepakt". Voor de hand lag die redenering niet want ook Foré zou zijn op winst belus te paradepaarden Monseré en Van Roosbroeck heel moeilijk de rol van knecht ten bate van Legierse hebben kunnen opdringen. „Jammer dat ik niet voluit mocht rijden" wilde Legier se in Oploo slechts kwijt. Begrijpelijk was niettemin de be slissing van de Belgische ploegleider wel en de goede afloop van deze etap pe garandeerde hem het behoud van de onontbeerlijke homogeniteit in zijn team. Daarvoor had in de slotfase het pelo ton dan dan nog zelf gezorgd. Zoals zo vaak tevoren vonden de rijders elkaar in de slotfase in een machtig offensief, dat gericht was op vernietiging van de vluchters. Pijlsnel slonk de voorsprong en toen de grote groep uitzicht had op de koplopers, die juist nog onbereik baar zouden blijven, sprongen Oos-, 'ïterófl Affïig én Hassthk naar'de'viuch terg. Zo sprintten tien man om de rit zege, die Oosterhof ten deel viel. Grote verschuivingen in het alge meen klassement waren achterwege POPKE OOSTERHOF juichend over de finishlijn gebleven en dat stemde, uiteraard, Noel Foré tot diepe tevredenheid. De defensieve houding van Gerard Peters' rijders, die een leiderstrui te bewaken hebben, bleef echter moeilijk verklaarbaar. Motivering van de ploeg leider: „Die Belgen deden er niets aan. Ze waren er kennelijk op uit ons kapot te krijgen door het zware werk aan ons over te laten. Ik heb toen mijn renners laten weten, dat ze zich maar rustig moesten houden". „Voor mijn part had die kopgroep een voorsprong van tien minuten geno men- Dat had ons wel de trui gekost, maar dan waren ook die Belgen ner gens meer geweest. Toen die voor sprong zolang op 3% minuut bleef han gen heb ik toch maar opdracht gege ven het peloton op te jagen, Anders zou Legierse die Belgen nog vaster in het zadel hebben gebracht". De rijders van Noel Foré kregen zo doende weer steun van onverwachte zijde, zodat ze zich geen moment hoef den in te spannen om hun uitzicht op de eindzege te behouden. Vandaag pro beren zijgoed uitgerust in de voorlaatste rit toe te slaan. De uitslag: 1. Oosterhof (Drente) 159 km, 3.35.12 (met bon. 3.34.47); 2. Aling (Drente) zt met bon. 3.35.02; 3. Van der Kruijs (Smith's Acifit) zt met bon. 3.35.07; 4. Legierse (België); 5. Hassing (Ketting); 6. Schoofs (Olympia); 7. Hoo gerheide (Smith's Acifit);; 8. Pustjens (Ovis); 9. Voogt (Amstel); 10. Van der Ruit (Ketting) allen dezelfde tijd als Oosterhof; 11. Jansen (Smith's Acifit) 3.35.37; 12. Monsere (België) 3.35.44; 13. Bravenboer (Smith's Acifit); 14. Jan boers Peugeot-Michelin-BP); 15. Van Roosbroeck (België); 16. Nieuwkamp (Ketting); 17. Van Katwijk (Amstel); 18. Slueper (Heijnen); 19. Bakker (Skol); 20. Dekker (Vredestein)21. Leunis (België); 22. Stolle (Skol); 23. Tabak (Ketting); 24. Cornelisse (Vredestein); 25. Westrus (Peugeot-Michelin-BP) allen dezelfde tijd. renners staakten de strijd, t.w. (GB), Dean (Olympia), Lucassen Embregts (Peugeot-BP) en Nak Vijf Smith (Ovis), (Skol). Algemeen klassement: 1. Benjamins (Caballero) 18.18.00; 2. Van Roosbroeck (Belg.) 18.18.09; 3. Prinsen (Vredestein) 18.18.29; 4. Monsere (Belg.) 18.18.52; 5. Hoekstra (Batavus) 18.19.03; 6. Van Ven- rooy (Olympia) 18.19.22; 7. Legierse (Belg.) 18.19.24; 8. Den Hertog (Amstel) 18.19.30; 9. Van Katwijk (Amstel) .J 18.19.56; lü. Cornelisse (Vredestein) zt.; ÏL Bravenboer (Smith) 18.20.48; 12. Oos terhof (Drente) 18.21.07; 13. v.d. Kruys (Smith) zt; 14. Westrus (Peugeot) 18.21.43; 15. Aling (Drente) 18.22.07; 16. Groen (Batavus) 18.23.16; 17. Tabak (Ket ting) 18.23.32; 18. Schoofs (Olympia) 18.24.31; 19. De Koning (Amstel) 18.24.59; 20. Voogt (Amstel) 18.25.03; 21. Janbroers (Peugeot) 18.25.07; 22. Rosolem (Italië) 18.26.40; 23. Vrancken (Ovis) 18.27.49; 24. Van de Ruit (Ketting) 18.27.53; 25. Bruinsma (Drente) 18.28.07. Ploegenklassement: 1. SmithAcifit 10.46.01; 2. Ketting 10.46.08; 3. Drente zt; 4. België 10.46.40. Puntenklassement: 1. Van Roosbroeck (Belg.) 69 pnt.; 2. Van de Kruijs (Smith Acifit) 62 pnt.; 3. Benjamins (Caballero) 60 pnt.; 4. Prinsen (Vredestein) 58 pnt.; 5. Aling (Drente) 50 pnt. De Belgen boekten gisteravond nog 'n fraai resultaat in de ploegentijdrit. Uitslag: 1. België 21 km in 25.57.3 (met bon. 24.57.3); 2. Amstel 25.58.0 (met bon. 25.28.0); 3. Ketting 26.17.6 (met bon. 26.02.6); 4. Smith—Acifit 26.25.5; 5. Dren te 26.26.3. FOLLONICA De vijfde etappe van dé Ronde van Italië is gewonnen door de Belg Albert van Vlierberghe. Hij legde de 194 km van Montecatini naar Follonica af in 4 uur 22 min en 54 sec. Tweede en derde werden de Italianen Renato Delia Toree en Lucillo Lievore. De Italiaan Polidori bleef leider in de algemene rangschikking. ROTTERDAM De Spaanse scheidsrechter Ortiz zal de finale om de Europese voetbalbeker voor lands kampioenen leiden. Deze wedstrijd, waarvoor Ajax en AC Milan zich plaats ten, wordt woensdagavond 28 mei te Madrid gehouden. ANTWERPEN Emmerich van het Westduitse Borussia Dortmund zal het komende voetbalseizoen uitkomen voor het Belgische Beerschot. De transfer som zou om en nabij de 160.000 gulden hebben gelegen. BREDA De president van de Bre dase rechtbank, mr. J. K. Schellenbach, heeft dinsdagmiddag bepaald, dat op 2 juni 's middags om half vier de plei dooien zullen worden gehouden in het kort geding, dat de wielrenner Gerben Karstens uit Prinsenbeek heeft aange spannen tegen de gebroeders Jan en Herman de Leeuw van de uitgevers maatschappij „De Vrijbuiter" in Til burg. Deze uitgeversmaatschappij geeft het sportblad „Sportexpresse" uit. Karstens is dit proces begonnen, om dat hij zich in eer en goede naam acht aangepast door een artikel, dat enkele maanden geleden in het sportblad ver scheen. In het artikel werd gesteld, dat Karstens in een psychatrische inrichting was terechtgekomen wegens het gebruik van doping. Middels zijn advocaat mr. P. Lap uit Bergen op Zoom, heeft hij aan de president van de rechtbank ge vraagd te gelasten, dat het sportblad zich voortaan soortgelijke artikelen zal onthouden en verder is een publika- tie gevraagd van het vonnis van de pre sident in het weekblad „Sportexpresse" in dezelfde opmaak en met hetzelfde lettertype in de kop als werd gebruikt voor het gewraakte artikel. Nadat de dagvaarding was uitge bracht door mr. Lap heeft de advocaat van de gebr. De Leeuw, mr. P. Man- naerts uit Tilburg, 14 dagen beraad voor de conclusie van antwoord ge vraagd, waarop mr. Lap 8 dagen be raad vroeg. Met de bepaling van de da tum Voor pleidooien is het proces in ver korte vorm in een beslissend stadium gekomen. Na de pleidooien zal de pre sident de datum voor de uitspraak vast stellen. ROTTERDAM Na afloop van de bekerwedstrijd Feijenoord - NEC is de loting verricht voor de halve finales van de KNVB-beker. De op deze dag 65 jaar geworden scheidende terrein- knecht van Feijenoord, Jaap Baren - dregt, die na een 50-jarig dienstverband met pensioen gaat, trok de lootjes. Het resultaat was: PSV - Sparta, Feijen oord - DWS. De wedstrijden worden op neutraal terrein gespeeld. HILVERSUM Zondag 25 mei (Eer ste Pinksterdag) zendt de NTS van 15.30 tot 17.15 uur via Nederland 1 een rechtstreekse kleurenreportage uit van het grote internationale tennistoernooi, dat op de DDV-banen in Amsterdam wordt gehouden. Aan dit toernooi ne men vele beroemde spelers deel, o.a. Rod Laver, Roy Emerson, John Newcombe, Tom Okker, Tonny Roche en Marty Riessen. Verslaggever is Jan Kamlag. De regie berust bij René Stokvis. MOSKOU Anatoly Banishevski, Russisch international, is door de voet balbond van zijn land voor twee jaar geschorst wegens openbare dronken schap. De 24-jarige aanvaller maakte deel uit van de Russische formatie, die in 1966 deelnam aan de eindronden van het wereldkampioenschap voetbal in Engeland. Er liep tegen Banishevski al een disciplinaire straf, omdat hij enke le weken geleden een tegenstander tij dens een wedstrijd had geslagen. HILVERSUM Een droevige gebeur tenis wierp zijn schaduw over de druk bezochte avonddraverijen in Hilversum. De vierjarige hengst Go Away Gerda, gereden door Jan Wagenaar jr. won na felle strijd met Flipsen de vierde race. Toen de winnende combinatie zich ge reedmaakte voor de traditionele ere- ronde, viel Go Away Gerda op de baan nee. Een gealarmeerde dierenarts moest later de dood constateren. Vermoedelijke oorzaak: een slagader lijke bloeding. Het stoffelijk overschot, dat werd weggesleept, zal nader wor den onderzocht. Donarprijs: 1. Gerardus O (Knijnen- burg) 1.31; 2. Gino Scotch; 3. Gavotte R. Winn 2.90; pl. 2.30, 3.50, 4.50; cov. 9.30; kopp. 4.90; trio 432.20. Lokiprijs: 1. Hazleton B (Smit) 1.30.8; 2. Hanny; 3. Heerdu Commerce. Winn 5.30; pl. 2, 2.20; cov. 4.70; kopp. 10.10. Odinprijs: 1. Granit Hollandia (Ee- renberg) 1.27.9; 2. Guy Volann; 3. Air Lady en Gloriant (dead heat). Winn. 4.10; pl. 3.40, 2.20; cov. 4.§0; kopp. 9.30; trio 80.30. Grigaaprys: 1. Go Way Gerda (Wage naar jr.) 1.26.7; 2. Flipsen; 3. Enny Six. Winn. 3.10; pl. 1.30, 1.10; cov 3; kopp. 3.20. Grote Meiprijs: 1. Azuro Pluto (F. J. Eerenberg) 1.25.00; 2. Crony van de Lente; E. Esta Beroona. Winn. 40.20; pl. 6.20, 2.80, 1.70; kopp. 5.60; cov. 9.20. Saturnusprijs eerste afdeling: 1. Edel Hollandia (H. A.' van Ooyen) 1.24.3; 2. Carla; 3. Fernanda Hannover. Winn. 2.30; pl. 1.40, 3.40, 2.60; kopp. 7.50; cov. 12.10; trio 553.50. Ramprijs, eerste afdeling: 1. Faola Hollanda (A. J. Bijmolt) 1.23.6; 2. Du mas Z; 3. George van Rhea. Winn. 2.40; pl. 1.30, 2.10, 2.30; kopp. 6.30; cov. 8. Totale omzet 213.527. ADVERTENTIE Apeldoorn, Amerefoortseweg 15 teL 05760-15950 Harderwijk, Thorbeckeiaan 47. tel. 03410-42 55

De Vallei | 1969 | | pagina 17