Veenendaalse bedrijven (5) werven 70 Joegoslavische vrouwelijke arbeidskrachten Mej. W. H. Slot nam afscheid van het Rhenens jeugdwerk Arbeidsters komen eind juli-begin augustus Brigadier Visser reikte verkeersdiploma's uit Tennisclub Rhenen heeft kansen op het kampioenschap REIN KOK Leersum garandeert geldlening zwembad Voor Pinksteren „schoon" zijn? Liever Spaanse vrouwenmaar die geven voorkeur aan Duitsland Ik heb veel terug gekregen BURGELIJKE STAND Tevreden Trouw aan 't beginsel Raad Leersum vergadert 22 mei om negen uur Wedvlucht van De Luchtpost NPB-dames waren Wj een Winst voor Kesterense korfballers Stijgende lijn in resultaten Inbraak in chr. huishoudschool Belt u dan even a.u.b. 11079 Herdenking van 8 R.I.-1940 op 2e Pinksterdag schoonmaakmiddelen verf behang STUDIEVERENIGING VAN S.G.P.: BEKENDMAKING Parkeerverbod BURGERLIJKE STAND KESTEREN Pagina 3 ■Ml UmH>W> ê»»m <**urt»>r WOENSDAG 21 MEI 1969 s De voormalige stationsrestauratie in Kesteren, waar ook enige tijd een 70-tal Joegoslavische gastarbeidsters zullen worden gehuisvest. Hel pand heeft reedseerder onderdak geboden aan Turkse gastarbeiders en is volgens deskundigen uitermate geschikt om als pension te dienen voor een groot aantal personen. RHENEN Mej. W. H. Slot heeft officieel afscheid genomen van alle verenigingen in Rhenen, die ook maar iets met het christelijk jeugdwerk te maken hebben. Na niet minder dan vijfenveertig jaar intensieve arbeid is zy met een gerust hart uit naar orga niserende en adviserende taak getre den, waarop zij met grote voldoening kan terugzien. 99 99 Door het Jeugdhonk '67 werd haar een receptie aangeboden. Deze jonge- renclub had een bijzondere reden voor dank aan mej. Slot, omdat zij gedu rende een vol jaar voor de oprichting van de club in de Servetstraat, de christelijke jeugd van Rhenen gast vrij huisvesting had verleend op de zolder van haar woning. Met deze daad heeft mej. Slot in feite de grond slag gelegd voor het geweldige honk in de Servetstraat. Dankbetuigingen en bloemen over heersten op de afscheidsavond. Afge vaardigden van de Zondagsschool, de Meisjesclub, de Jeugdkerk en de Jeugdraad hadden alleen maar één ding te zeggen: „Dank u voor alles wat u voor ons hebt gedaan". Uit naam van alle jeugdverenigin gen kreeg zij ten afscheid een projec- ADVERTENT1E DAT KAN MET VAN Gelderland hoek Hoogstraat VEENENDAAL TEL. 12656 Verhuur van de HOOVER shamporalautomaat voor een schone kamer in-een- handomdraai. Veenendaal. GEBOREN: Gijsbettine, d.v. T. Heikamp en C. Schoonderbeek; Eveline Johanna, d.v. A. van de Haar en A. van Manen; Je roen Vincent, z.v. G. B. Nijhuis en M. D. J. Nuijten; Alberdina Christina, d.v. A. Bakker en M. C. Hermans; Martin, z.v. A. A. Leurink, en H. Vis ser; Gerard Johan, z.v. Z. H. Slik en A. A. Konings; Marinus, z.v. M. Roest en M. J. van Wijk; Sietse Johan, z.v. J. C. Nagtegaal en G. C. Heeringa; Johannes, z.v. J. Diepeveen en H. van de Hoef. ONDERTROUWD: A. Merlijn en A. M. Gunst; A. C. Gerritsen en A. A. Prins; A. Ooms en F. Pater; N. de Waal en M. Nab; W. van Viegen en G. van Barneveld; H. Bouman en P. Helder; N. Anbeek en W. H. van Beek; J. M. Dekker en J. A. Veldhuizen; A. Timmermans en K. W. Kroes; A. W. Jansen en C. M. van de Weerdhof. GEHUWD: J. van Neerbos en J. ter Maaten; J. van Baren en M. van Geerenstein; C. J. Diepeveen en M. Oelderik. OVERLEDEN: Adrianus van Hardeveld, 75 jr.; Hen ri Frederik Ondaatje, 83 jaar; Comelis van de Haar, 68 jaar. echtgenoot van H. M. Slotboom; Willem van Esseveld, 46 jaar, echtgenoot van C. G. van de Haar; Anthonia de Kleuver, 81 jaar, weduwe van C. Wijnberger; Hendrikus Heiwegen, 26 jaar; Maria Cornelia van Doom, 85 jaar, weduwe van H. B. van Rijswijk. tiescherm aangeboden door twee afge vaardigden van J. '67. De heer Jonkers bedankte mej. Slot voor haar geweldige houding ten opzichte van J. '67. Ds. N. Kooreman sprak namens de kerk, de heer Onink namens de Zondagsschool, de heer Bolt namens de jeugdraad. Mevrouw Kandel, jeugdwerkleidster in de provincie Utrecht, memoreerde: „Een goed Christen is iemand die overal iets in ziet, niets afwijst en met iedereen mee kan gaan. En zo iemand is mej. Slot". Mej. Slot draagster van de ere-me- daille in goud verbonden aan de orde van Oranje Nassau, sprak een dank woord, waarin zij onder meer zei: „Men zei wel eéns je bent gek om tel kens maar weer te doen, te geven. Maar als ik nu terug kijk. heb ik veel meer teruggekregen dan ik heb gege ven, want iedereen die ik heb gehol pen is nu tevreden". Mej. Slot is 42 jaar onderwijzeres ge weest. Wegens opheffing van de Chr. v.g.l.o.-school kreeg zij vervroegd pensioen. 99 99 VEENENDAAL „Trouw zijn in de politiek gaat gepaard met zelfverloo chening. Men moet er spot en verach ting voor over hebben". Dit zei gister avond de heer Snijders, die als inleider optrad op een bijeenkomst van de SGP- studievereniging. De heer Snijders sprak over het on derwerp „Trouw aan het beginsel", waarbij hij stelde dat m deze tijd kan worden geconstateerd dat velen zich schuldig maken aan ontrouw. „Het be gint klein, maar het kan grote gevol gen hebben", aldus de heer Snijders. „Duidelijk is te zien wat van onze politieke partijen overblijft, wanneer de politiek wordt losgemaakt van Gods woord en de belijdenisgeschriften. En juist daarop moet de politiek zijn ge baseerd. Als men hiernaar handelt, is dat geen onverdraagzaamheid, zoals ons vaak wordt verweten..." De heer Snijders sprak vervolgens over de beginselen zelf. „Trouw zijn aan het beginsel sluit de behartiging van materiële zaken niet uit", zei hij. Na zijn inleiding volgde een geanimeer de discussie. LEERSUM De gemeenteraad van Leersum komt donderdagavond om ne gen uur bijeen. Op de agenda staan 20 punten, t.w.: Notulen; mededelingen; ingekomen stukken; voorbereidingsbesluit terrei nen voor kleine verzorgingsbedrijven; wijziging Algemeen Ambtenaren Regle ment; uitkering ineens over het tijdvak 1 januari - 1 juli 1969; wijziging tarie ven gebruik 't Hof; aankoop perceel Rijksstraatweg 255 van mevr. J. Don- ker-de Hoop; besluit erfpachtovereen komst zwembad; verlenen van garan tiegeldlening zwembad; besluit subsi diëring zwembad; intrekking Besluit Centrale Antenne-overeenkomst; deel neming gemeenschappelijke regeling GCN; garantieverlening aan premie bouwers; aanvulling Reglement van Politie; medewerking ex artikel 72 der Lager-Onderwijswet 1920: a. een bord- stellingvemieuwing; b. aanschaffing nieuwe taalmethode; Verkoop grond langs de Nieuwe Steeg; aankoop strook grond langs Scherpenzeelseweg; wijzi ging Algemene Voorwaarden Verkoop Bouwgrond; vaststelling van een nieu we verplaatsingskostenverordening. VEENENDAAL Op initiatief van de Veenendaalse fabrikantenvereniging wordt binnenkort begonnen niet de werving van vrouwelijke arbeidskrachten in Joego-Slavië. Het gaat om in totaal 70 personen, die kunnen gaan werken in vier k vijf bedrijven. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling om Spaanse vrou welijke arbeidskrachten aan te trekken men heeft ervaring op dit gebied maar de enigszins overspannen Spaanse arbeidsmarkt maakt dit onmogelijk. Om buitenslands te gaan werken zijn landen als Duitsland en Zwitserland veel aantrekkelijker. De fabrikantenvereniging heeft met de gemeente Kesteren in principe overeen stemming bereikt voor de huisvesting van de gastarbeidsters. Zij zullen wor den ondergebracht in het pand van de voormalige stationsrestauratie. Bij een aantal Veenendaalse bedrij ven bestaat een grote behoefte aan vrouwelijke werknemers /n oorspron kelijk lag 't in de bedoeling tegen de honderd Spaanse dames naar Neder land te laten komen. Naderhand bleek dat het op dit moment onmogelijk is een dergelijk aantal vrouwen uit een zelfde landstreek te werven. Inmiddels heeft het Danlon-concem in Emmen goede ervaringen opgedaan met de al daar in dienst genomen Joegoslavische vrouwen. Een en ander leidde ertoe dat bij de Veenendaals fabrikantenver eniging een initiatief ontplooid werd met als oogmerk de mogelijkheden na te gaan om ook de leemte in de ar beidsvoorziening met vrouwen uit laatstgenoemd land op te vullen. Tussen Nederland en Joegoslavië be staat nauwelijks een zg. wervingsover eenkomst, zodat de procedure welke aan de eigenlijke werving vooraf gaat meer tijd in beslag neemt dan men tot nu toe gewend was. Ook de Joego slavische eisen moesten nauwkeurig bekeken en uitgewerkt worden, zodat er geruime tijd verlopen is sinds het ontstaan van 't plan. Op dit moment zijn de voorbereidingen afgesloten en binnenkort gaat men naar Joegoslavië om poolshoogte te nemen. Ook de Dan- lon-fabrieken overwegen het aantal Joe goslavische arbeidskrachten (thans on geveer 100) uit te breiden. Huisvesting In het gebouw van de voormalige stationsrestauratie te Kesteren zouden oorspronkelijk Spaanse arbeidsters ge huisvest worden, maar toen hier geen sprake van kon ziijn, leverde het geen probleem op een andere nationaliteit onder te brengen. De zeventig dames zullen maatschappelijk en sociaal wor den begeleid, (eis van de gemeente SCHERPENZEEL De Luchtpost deed dezer dagen mee aan een wed vlucht vanaf Tergien, een afstand van 250 km. In concours waren 180 duiven. Zij werden gelost om 11.40 uur en de eerste duif arriveerde om 16.14 uur, de laatste om 16.36. De uitslagen waren J. Voskuilen 1; T. H. Aarsen 2; C. Ter Burg 3, 5, 12, 16, 18, 33; J. Bakker 4, 17; W. Wagenveld 6, 31, 35; G. Schip per 7, 27; W. v. Schaik 8, 10, 19, 23; P. v. d. Bovenkamp 9; M. P. Rotte 11; J. v. d. Bovenkamp 13; P. Wagens- veld 14, 22, 29; A. Rustenhoven 15; J. v. Oostrum 20, 23, 34; A. v. d. Wete ring 21, 28, 32; C. Gijsbertsen 24, 26; A. Inkenhaag 30; P. v. Eist 36. KESTEREN De Kesterense dames van de Nederlandse Plattelandsvrou wen Bond kwamen dezer dagen bij een in een vergadering. De avond werd verzorgd door een afgevaardigde van 't Onderling Boerenverzekerings-Fonds. De spreker vestigde vooral de aan- aandacht op het belang van levensver zekeringen, die bij kunnen dragen tot een onbezorgde levensavond. Ter af wisseling sprak de spreker over Tsje- cho-Slowakije hetgeen hij verduidelijk te met dia's. Na de pauze werd het zomerreisje beproken, dat gehouden wordt op 11 juni. Het ligt in de bedoeling om een bootreis door de Biesbosch te maken. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij één der bestuursleden. De volgende vergadering van de N.P.B. wordt gehouden op 23 juni in „Boom en Vrucht", waar mej. T. Mid del zal spreken over „haarstukjes". KESTEREN Dezer dagen kwam de korfbalafdeling van de sportvereni ging Kesteren in Veenendaal uit tegen SKF III. Kesteren 1 won deze wed strijd met 3-1. Er werd niet best ge speeld, daar het weer dat niet toeliet en het veld veel te glad was. Kesteren had twee invallers en er was bovendien iets aan de opstelling veranderd. Van de pupillen speelden Kesteren I tegen de Bataven I in Ingen. Ook zij wisten een overwinning te behalen van 3-2. Kesteren III eindigde met een ge lijk spel tegen SKF I. De stand werd 1-1. Gisteren vonden de laatste wedstrij den plaats van dit seizoen. Van de pu pillen speelden Kesteren 1 thuis tegen Doorn 1. Ze wonnen deze wedstrijd met 2-0. Kesteren III kwam uit tegen Doom IJ met een overwinning van 1-0. Kesteren o.a.) door een sociaal werk ster. Vermoedelijk men voert hier over besprekingen zal deze de Ne derlandse nationaliteit bezitten en voorts de Joegoslavische taal spreken. De groep heeft zelf de beschikking over een kokkin (wanneer het aantal de twintig overschrijd is dit een eis). De vrouwen worden eind juli of begin augustus in Nederland verwacht. Hoe de verdeling over de vijf fabrieken in Veenendaal zal zijn, is (nog) niet of ficieel bekend. VEENENDAAL De leerlingen van een aantal scholen voor voortgezet onder wijs in Veenendaal kregen gisteren hun verkeersdiploma's. Brigadier C. A. Visser van de politie kwam ze persoonlijk uitreiken. In totaal deden in maart 304 scho lieren verkeersexamen. Slechts 8 moesten worden afgewezen. „Het was ditmaal wel iets gemakke lijker dan verleden jaar", zei brigadier De tijd is weer aangebroken dat men de bestrijding van insekten en schimmels ter hand moet nemen. Rupsen, luizen, wantsen, schimmels en thrips kunnen door vreten en zui gen de planten in het volle seizoen (mei-augustus) ernstig beschadigen en zelfs doen afsterven. Er bestaan schimmels die de planten ziek ma ken roetdauw, het ,,ivit" op rozen, begonia's enz. waartegen men zoveel mogelijk voorbehoedend moet optre den, dus voor dat infectie plaats vindt. Voor de bestrijding van voornoemde insekten en schimmels zijn verschei dene middelen bij 'n zaak in tuinbouw- benodigdheden te verkrijgen. Mocht u in uw woonplaats deze bestrijdings middelen niet kunnen verkrijgen dan kan ik u wel adressen verstrekken. We staan in dezen tot uw dienst. Pirox stuifmiddel, Cobredon spuitpoeder. De rib spuitmiddel, Basudine spuitbus, enz. doen zuigende en vretende insek ten vernietigen. Houdt de planten vrij van ongedier te en daardoor in onbelemmerde groei! In verscheidene tuinen ziet men mosgroen tussen 't grint, tegels en op terrassen, hetgeen een onooglijk ge zicht geeft. Het anti-mos" is hierte gen een goed bestrijdingsmiddel, 250 gram anti-mos" in 10 liter water op gelost is voldoende voor 10 vierkante meter. Het is maar een weet! Al naar gelang de weersgesteldheid zullen de hyacinten nog in bloei staan of reeds uitgebloeid zijn. Die uitge bloeide bloemen moeten afgestroopt worden, anders gaan ze tot zaadvor ming over en dat put de planten zo danig uit dat ze 'n volgend jaar niet meer bloeien. Laat de hyacinten zo lang mogelijk doorgroeien, de bollen varen er wel bij, ze kunnen dan reser- vevoedsel opnemen. Mocht u echter de plaats waar de hyacinten staan vrij hebben, dan kunt u de bollen wel opnemen en op 'n licht schaduw plekje bij elkaar opplanten. Een vol gend jaar zijn ze dan nog wel weer te gebruiken. Wanneer ze echter 'n paar jaar te vroeg zijn opgenomen, moet u er maar niet te veel meer van ver wachten. Van de uitgebloeide narcis sen en tulpen eveneens de dorre bloe men verwijderen. Knolbegonia's kunnen nu in de tuin worden uitgeplant. Ze hebben een he kel aan volle zon, staan het liefst op een licht schaduwplekje en houden van een humusrijke grond. Het is goed bij het planten een laagje turf molm over de grond uit te strooien. Bij het planten zakt de molm bij de wortels. Gedurende de zomermaan den af en toe bijmesten! Het lijkt geenszins overbodig om te zeggen ,,tuinsproeien is ook 'n kunst" Hoevele tuinbezitters immers rollen bij de eerste zonnige dag niet de tuin slang uit om vr 't eten nog even hun dierbare tuin 'n sproiebeurt te ge ven. Toch bewijzen zij daarmee hun tuin geen dienst, want elke dag een drupje met de tuinslang zet geen zo den aan de dijk. Wanneer men echt goed wil sproeien, dan moet dat min stens twee uur achtereen gebeuren, bij voorkeur bij of na zonsondergang en in het algemeen niet meer dan ééns per week. Dus niet meteen maar de slang in de hand om een kort poosje te sproeien, want kort en vaak sproei en maakt bloemen en planten en ook het gras lui. Dat wil zeggen, dat de wortels niet zoals dat hoort, diep in de grond gaan op zoek naar water, maar aan de oppervlakte blijven. De tuin wordt/dan verwend en daardoor kwetsbaarWanneer u deze zomer met vakantie gaat en de tuin moet het zonder de dagelijks gewoon zijnde kor te douche stellen, dan laten bloemen en planten in zo'n „verwende" tuin eerder het hoofd hangen, dan wanneer de wortels dieper in de grond zijn ge drongen, zodat ze dan dieper het nood zakelijke water kunnen opzuigen. Af hankelijk van het weer en de aard van de grond zal zelfs bij aanhouden de droogte niet meer dan om de vier dagen tot om de twee weken behoeven te worden gesproeid. Is het werkelijk noodzakelijk om te sproeien, doe het dan bij voorkeur 's avonds als de zon geen kans meer krijgt om de druppels op gazon en planten terstond te doen verdampen. Er zijn bovendien bloe men en planten die geen waterdrup pels en zonneschijn tegelijk verdra gen. Moet er werkelijk gesproeid wor den tijdens een droogteperiode doe dat dan bij of na zonsondergangSproei dan ook goed, zodat de grond goed vochtig wordt en niet alleen het bo venste laagje, zoals maar al te vaak gebeurt. Ik wil eens uw aandacht vestigen op de Japanse Sierkool, die op het ogen blik weer veel in de belangstelling staat. Deze Sierkool kan ik u aanbeve len voor het in het najaar beplanten van kleine vakken, voor bloembakken, enz. terwijl deze ook in bloemstukjes verwerkt kan worden. Vanaf heden tot eind juli kan deze gezaaid worden. De kleur der bladeren van deze sierkool is helder karmijnrood, dieppaarse kleur wit, etc. Deze pla nten maken in de winter een prachtig effect, wan neer ze in groepjes in de border staan. Een ouderwetse plant, die vroeger in geen tuin(tje) en geen huis ontbrak is de Fuchsia. In de loop der jaren zijn er bijzonder gevormde soorten bijge komen, de kwekers kunnen thans soor ten aanbieden met een geheel eigen karakter in de meest aantrekkelijke kleurencombinaties. Ik zou u willen aanraden om enige mooie exemplaren aan te schaffen en in een groepje bij een te planten in de tuin. We planten de Fuchsia's niet in de volle zon, een half schaduwplekje is 'n eideale stand plaats. 's Zomers vragen ze veel wa ter en bij donker weer af en toe be mesting. E. J. GrijsenRhenen. LEERSUM Het gemeentebestuur van Leersum stelt de gemeenteraad voor garant te staan voor een lening van 600.000 gulden, welke de Stichting Bosbad „De Utrechtse Heuvelrug" aan gaat met de AMRO-Bank. Het geld is nodig voor gedeeltelijke financiering van een zwembad. De lening wordt ver strekt tegen 6 5/8 procent rente. Bij een andere bankstelling heeft men reeds f 30.000 geleend en ook hiervoor is de gemeente garant voor rente en aflos sing. „Daar wij van het grote belang, zowel voor de eigen bevolking als voor de recreatiezoekenden, van de bouw van het zwembad overtuigd zijn, stellen wij voor aan het verzoek om garantie verlening tegemoet te komen", aldus het pre-advies. Het college van B. en W. stelt tevens voor t.a.v. het zwembad in de kuil aan de Scherpenzeelseweg een subsidie vast te stellen, welke gelijk is aan een even tueel exploitatie-tekort. Uit de begro ting blijkt dat men er van uit gaat dat het bad jaarlijks door tenminste 100.000 personen wordt bezocht. Gezien de lig ging en de „aantrekkelijkheid" van de temperatuur van het water (21 graden) acht men dit getal haalbaar. De grond zal in erfpacht worden gegeven. VEENENDAAL In het afgelopen weekeinde is een inbraak gepleegd in de Chr. Huishoudschool aan de Tuin straat. De indringers verschaften zich toegang tot het gebouw door een ruit uit te nemen. Alleen een klein geldbe drag wordt vermist. De recherche stelt een onderzoek in. Visser, bij de uitreiking in de Herv. mavo-school aan de Duivenwal, „maar dat doet niets af aan de geleverde pres taties". De heer Visser meldde dat in de loop der jaren een stijgende lijn is te constateren in het aantal scholieren dat slaagt voor het verkeersexamen. Hij noemde dat een verheugend verschijn sel. „Nu hebben jullie dan het diploma", zei hij, „maar dat wil niet zeggen dat de kous af is. Je moet nu tonen dat je, behalve over theoretische verkeersken- nis, ook praktisch inzicht hebt. Je moet nu een voorbeeld zijn voor de overige weggebruikers...." Aan het verkeersexamen hebben mee gedaan de beide Chr. huishoudscholen, de twee Hervormde MAVO-scholen, en de afdeling ITO van de Chr. Technische school. Ook de leerlingen van de vijftien la gere scholen deden in maart verkeers examen, zowel theoretisch als prak tisch. Van de 695 behoefden slechts 45 te worden afgewezen. Brigadier Visser toonde zich gisteren tevreden over de resultaten. Hij vond het alleen wel jammer dat de MAVO- Julianaschool en het Chr. lyceum niet aan het examen hebben deelgenomen. „Maar misschien doen ze volgend jaar mee..." Op de foto de diploma-uitreiking op de Herv. MAVO 2 aan de Duivenwal. voor Veenendaal i7.3o I:: 10550 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg I59 RHENEN De voorlaatste competitiewedstrijd is voor de Rhenense tennisclub bijzonder goed verlopen. De afgebroken partij werd met 62 gewonnen van Apel doorn. Van Heerde 1 werd gewonnen met 42. De twee gemengde dubbels konden geen doorgang vinden vanwege de regen. Op tweede pinksterdag zal dit worden afgespeeld. Rhenen 2 wist zich te herstellen en won met 62 van Tepci 3 uit Apeldoorn. Ook de zaterdagteams deden het goed. Het seniorenteam speelde thuis tegen Presikhaaf en won met 41. Het juniorenteam won van de Wageningsc jeugd. De ontmoeting tegen Heerde bracht de Rhenenaren weer dichter bij het kampioenschap. Dit zal echter pas ge vierd kunnen worden wanneer de laat ste wedstrijd gewonnen wordt. In de wedstrijd blonk invalster me vrouw Kemperman Goldstyn uit door enorm vast spel. Haar single wist zij van mevrouw Kok in twee sets te winnen, ondanks een 3-5 achter stand in de tweede set en een setpoint. Zij won met 6-2 en 7-5. VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken be kend: I. Dat zij bij hun besluit dd. 5 mei 1969, nr. 58.172A, hebben besloten de krachtens hun besluit dd. 24 maart 1969 nr. 52.172, op het gedeelte van de In dustrielaan, gelegen tussen de Groene- veldselaan en Laan der Techniek, ge plaatste borden model 49 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens te voorzien van een on derbord, waardoor het verboden is lan ger dan 2.00 uur aan de zuidzijde van dit weggedeelte te parkeren; II. Dat hun onder I. genoemd besluit in werking zal treden, zodra dit onher roepelijk is geworden; III. Dat hun onder I. genoemd besluit gedurende 30 dagen na heden voor een ieder ter inzage ligt in het Raadhuis (kamer 1.7) en dat gedurende deze ter mijn eventueel beroep kan worden in gesteld bij H. M. de Koningin, in te die nen bij de Commissaris der Koningin in deze provincie; IV. Dat afschrift van hun meerge noemd besluit is gezonden aan: 1. gedeputeerde Staten van Utrecht; 2. de Hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat te Utrecht; 3. de Koninklijke Nederlandsche Auto mobielclub KNAC, Sophialaan 4 te Den Haag; 4. de Koninklijke Nederlandsche Motor rijders Vereniging, Bezuidenhoutse- weg 185 te Den Haag. 5. de Koninklijke Nederlandsche Toe ristenbond ANWB, Wassenaarseweg 220 te Den Haag. Veenendaal, 19 mei 1969. Burgem. en weth. voornoemd: De secr. Van Manen. De Burgemeester, P. Bode. De heer B. Kemperman voldeed als invaller voor de heer P. Volten uitste kend. Het tweede had het vrij gemakkelijk tegen Tepci 3 uit Apeldoorn. Slechts de eerste damesenkel van mej. E. Fortuin en de dubbel met Irene Scheeres gingen verloren 6-2. Bij de zaterdagteams moesten de heren Visch en Kemperman slechl hun dubbel gewonnen geven, terwij' bij de junioren mevrouw K. Harwich in haar enkelspel tegen de Wagening- se opponenten de overwinning moest laten. Zaterdag speelt het seniorenteam thuis tegen Barneveld 1, terwijl de ju nioren in Wageningen op bezoek gaan. Rhenen 2 speelt 1 juni uit tegen Quick 3 uit Apeldoorn, terwijl Rhenen 1 na de uitwedstrijd in Apeldoorn het kampioenschap hoopt te vieren. GEBOREN: Hendrika, d.v. J. P. J. van Lavieren en H. Bootsma, Opheusden; Gerritje, d. v. A. Boelhouwer en M. Tijssen, Op heusden; Zeger Z., z.v. W. van Lent en E. van Asch, Opheusden; Dirk J, z.v. D. J. Peters van Ton en M. A. Ver meer, Opheusden. HUWELIJKSAANGIFTEN L. van der Ent en N. P. B. Kerk stra. RHENEN De vereniging R.I.- 1940 organiseert op tweede Pinsterdag op de Grebbeberg de traditionele do denherdenking, die om 12 uur begint. Het programma is als volgt: 1. gewij de zang; 2. inleiding door de voorzit ter de heer J. H. F. Kieviet; 3. gewij de muziek; 4. toespraak door ds. Ph. W. Bergkotte; 5. gewijde zang; 6. toe spraak door majoor-aalmoezenier J. P. G. v. d. Heuvel; 7. gewijde muziek 8. één minuut stilte; 9. gewijde zang 10. kranslegging bij het 8 RI-monu- ment; 11. Wilhelmus; 12. rondgang langs de graven. Het voormalig achtste regiment in fanterie vocht tijdens de Pinksterdagen van mei 1940 op de Grebbeberg.

De Vallei | 1969 | | pagina 3