Vele „bureau-moordenaars' zullen niet worden berecht Vw&cA Duitse belasting zwendelaar voor zijn rechters Nixon ontving hoge Belgische gasten Een wereld Sc vol voordeel Concernwinst Miiller ging 31 pet. omhoog C.I.A. liet coup koning Constantijn mislukken EXStissï ServiEË goot steeds uerder Chefarine „4" doet wonderen bij pijn of griep Frankrijk tussen Bonn en Londen CONGRES TSJECHISCHE SCHRIJVERS UITGESTELD ONTSNAPPINGS-CLAUSVLE 11S NIEUW DV1TS WETBOEK Vakmanschap is meesterschap Verwarring rond uitspraken van Britse minister Belangrijke uitspraak in Karlsruhe Cruise-schip door 824 Denen gefinancierd Gedwongen vlucht naar Cuba Edward Kennedy kritiseert Vietnam-beleid Papandreou: telefoon afgetapt Nieuwe regering in Maleisië Bierkenners vragen 12.7 min. mark uit fiscus VERVALSING Pers krijgt de schuld LICHTERE STRAF NIET GEWETEN ZUSTERSCHIP WEERLEGD WINST Lever na overplanting weer verwijderd De vier middelen, verenigd in Chefarine vi4" - elk afzonderlijk al beroemd wer ken tezamen nog beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. j HONGARIJE KOSTEN VAN BEWAPENING NAVO PHILIPS WERFT PERSONEEL IN DUITSLAND WOENSDAG 21 MEI 1969 ADVERTENTIE Van onze correspondent BONN In Düsseldorf begint van daag het proces tegen de grootste belas tingzwendelaar uit de Westduitse histo rie: Friedrich Ermisch (45), die de fis cus 12,7 miljoen mark afhandig heeft gemaakt. Bij de justitie heerst spanning, want Ermisch heeft al aangekondigd dat hij ervoor zal zorgen dat zijn proces wordt vertraagd. Ermisch' methode om de belastingin spectie bij de neus te nemen was ge durfd maar simpel. Hij stichtte schijn- firma's die zogenaamd brandstoffen en metalen exporteerden o.m. naar Neder land. Aan het belastingkantoor in Düs seldorf stuurde hij dan vervalste uit- voerpapiereA, en la-eeg daarop miljoe nen aan omzetbelasting „terugbetaald" hoewel in werkelijkheid niets was geëxporteerd en er natuurlijk ook geen cent omzetbelasting was betaald. Friedrich Ermisch zette de bloemetjes buiten. De knappe, altijd bruingebran de oplichter bezat een schitterende villa aan de Costa Brava en genoot in de nachtclubs van Barcelona als „Don Fre- derico" grote populariteit. Toen het bedrog ten slotte door een toeval was uitgekomen, werden Ermisch en zijn ravenzwarte vriendinnetje Bri gitte (25) in Mexico gearresteerd. Van de 12,7 miljoen kon de justitie tot dusver maar twee miljoen achter halen. De rest staat waarschijnlijk op geheime bankrekeningen in Zwitserland en Mexico. Ermisch heeft ook flink geld verdiend door het schrijven van zijn „memoires" voor geïllustreerde bladen. LONDEN De Indruk dat de Britse socialistische regering hard bezig is zichzelf te gronde te richten, wordt dagelijks versterkt. Op het ogenblik komt dat vooral door de vreemde ca priolen van Richard Crossman, de mi nister van Sociale Zaken, die ook ge zondheid onder zich heeft. Hij begaat de ene blunder na de andere. Onlangs kondigde hij tot stomme ver bazing van zijn collega's in het kabinet drastische verhogingen aan van wat de Britten moeten betalen voor de brillen en kunstgebitten van de nationale ge zondheidsverzekering. De verbazing gold het tijdstip van de ze aankondiging: aan de vooravond van gemeenteraadsverkiezingen waarvan toch al vast stond dat Labour ze ging verliezen. Crossman maakte dit verlies nog groter. Minister Crossman werkte de slechte Indruk van zijn impopulaire prijsverho gingen wat weg door te wijzen op de enorme bedragen die hij nodig heeft, b.v. voor ziekenhuizen. Maar pal daarop zei deze, overigens hoogst intelligente minister, in een be sloten vergadering van de Labourfrac- tie van het Lagerhuis, iets heel anders: hij had tot de verhogingen besloten om zijn collega van onderwijs te kunnen helpen. Die komt 3,5 miljoen pond te kort voor de bouw van mammoetscho len. Dat is het bedrag dat met de bril len en kunstgebitten gemoeid was. Tot groot vermaak, maar ook erger nis, van de Britten ontkende de minis ter van Sociale Zaken in het Lagerhuis, dat hij dit ooit heeft gezegd. Allemaal verzinsels van de kranten, beweerde hij. Maar gisteren was er weer een ver volg op deze operette: de voorzitter van de Lagerhuisfractie van de socialisten, oud-minister Houghton, verklaarde dat minister Crossman wel degelijk had ge zegd dat hij het tekort voor de scholen bouw wil helpen bestrijden met geld van de duurdere brillen en kunstgebit ten. (Van onze correspondent) T>ONN Een principiële uitspraak van het Westduitse federale gerechts- hof in Karlsruhe heeft voor een aantal Duitse oorlogsmisdadigers de mo gelijkheid geopend om vrijuit te gaan. Gisteren bepaalde het hof, dat volgens het nieuwe artikel 50, lid 2 van het Wetboek van Strafrecht „medeplichtigheid aan moord" minder zwaar bestraft moet worden dan „moord". Dit betekent dat mede door nog enige andere be palingen in het nieuwe wetboek, de wandaden van vele „bureau-moordenaars" nooit zullen worden berecht, omdat zij nooit eigenhandig een moord hebben gepleegd. Oorlogsmisdadigers, die niet eigen handig hebben gemoord, worden door gaans berecht op grond van „mede plichtigheid aan moord". Deze mede plichtigheid werd volgens Duits recht tot nu toe even streng gestraft als moord zelf. Bij de modernisering van het West duitse strafrecht werd vorig jaar het nieuwe artikel 50 lid 2 van kracht, waar bij onder bepaalde verzachtende om standigheden een medeplichtige lich ter moet worden gestraft. Op grond van nog andere rechtsregels vloeit daaruit voort dat medeplichtigheid aan oorlogsmisdaden inmiddels is verjaard. Bij de invoering van het nieuwe wets artikel had men er eenvoudig niet aan gedacht, dat dit een ontsnappingsmoge lijkheid zou kunnen bieden voor oor logsmisdadigers. KOPENHAGEN Met financiële steun van honderden particulieren is in Denemarken een nieuwe scheepvaart maatschappij opgericht. De bouw van een passagiersschip van 15.000 ton is mogelijk gemaakt door 824 Denen, die aandelen hebben ge kocht. Het schip zal op een Engelse werf worden gebouwd. Het zal alleen worden gebruikt voor vakantiereizen van havens aan de Amerikaanse west kust. Volgens een woordvoerder van de nieuwe rederij de Nordline heb ben honderden andere mensen zich be reid verklaard geld te stoppen in een zusterschip. De beide directeuren, eige naars van een machinefabriek in Ko penhagen, hebben geen enkele ervaring in de scheepvaart. Hun succes volgt op dat van de voor malige Deense onderwijzer Axel Bitsch- Christensen, die op dezelfde manier in Duitsland tientallen miljoenen gulden bijeen kreeg voor de bouw van het pas sagierschip Hamburg en de aankoop van de vroegere Shalom van de Israëli sche Zim Line. Ettelijke advocaten van oorlogsmis dadigers grepen de kans en wisten op grond van het nieuwe artikel alvast te bereiken dat hun cliënten niet langer in voorarrest behoefden te blijven. Het Westberlijnse Kammergericht, en ook de toenmalige minister van Justitie, Heinemann, interpreteerden het artikel heel anders, zodat het geenszins een „verkapte amnestie" voor oorlogsmis dadigers inhield. Het federale hof in Karlsruhe, de hoogste rechterlijke instantie in de Bondsrepubliek, heeft nu deze opvatting weerlegd. De juridische consequenties zullen nog moeten blijken, maar zeker is dat een aantal oorlogsmisdadigers de dans zal kunnen ontspringen. BOGOTA Een vliegtuig van de Colombiaanse luchtvaartmaatschappij is gisteren gedwongen naar Cuba te vliegen. Er waren 58 mensen aan boord. Drie gewapende mannen dwongen de piloot in Barranquilla aan de Atlanti sche Oceaan te landen om brandstof in te nemen. Even daarna vertrok het naar Havanna. Het vliegtuig werd na de landing in Barranquilla omringd door politie en militairen. Deze deden echter geen po ging om het vliegtuig binnen te dringen. Tijdens het tanken heeft niemand het vliegtuig verlaten. Een brand heeft het kasteel van Hourquet nabij Boulogne in de as ge legd. Brandweerlieden vochten vijf uur om te verhinderen dat het vuur zou overslaan naar een nabijgelegen nerts- farm. Kennedy heeft gisteren in de senaat kri tiek geleverd op de Amerikaanse poli tiek ten aanzien van Vietnam. Bepaalde militaire ondernemingen in dat land z(jn zowel „zinloos als onverantwoorde lijk" „Het leven van Amerikanen is te be langrijk om te worden opgeofferd aan militaire trots", zei hij. De regering-Nixon moet bepaalde be velen, nog verstrekt door ex-president Johnson ten aanzien van het uitbreiden van de activiteit tegen de Viet Cong, ongedaan maken. Senator Hugh Scott was het met Ken nedy helemaal niet eens. „Als wij mili taire beslissingen der regering niet steu nen dan is de zaak van de vrede daar mee niet gediend", zei hij. Kennedy vroeg hem toen of hij het verschil duidelijk zou willen maken tus sen gevechten in het heuvelland, waar Amerika een militaire overwinning wil de behalen en het feit dat de president gezegd had, dat Amerika er niet op uit was om een overwinning te boeken in het conflict. Over de bespreking (op 8 juni aan staande) tussen president Nixon en de president van Zuid-Vietnam zei senator Fulbright, dat hij niet geloofde, dat deze veel zou opleveren. President Johnson had herhaaldelijk met Zuidvietnamese leiders overleg gepleegd en dat had nooit tot veel geleid. Wat betreft het bereiken van vrede in Vietnam heb ik nog niet veel vooruitgang bespeurd", al dus Fulbright, die voorzitter is van de senaatscommissie voor buitenlandse be trekkingen. Het koninklijk paar van België is gisteren ontvangen door presi dent Nixon en zijn echtgenote op het Witte Huis te Washington. Op de foto v.l.n.r.: president Nixon, mevr. Nixon, koning Boudewijn en koningin Fabiola. ADVERTENTIE Wm H. Müller en Co. staat open voor samenwerking in de scheepvaart en dat niet alleen in de containervaart. „Wij wachten niet, maar studereii hard nekkig", zegt de heer A. Th. van der Lecq, president-directeur van Müller. „Als Müller nemen wij een gelukkige positie in de rederijwereld in", aldus de heer Van der Lecq, die van mening is, dat concentraties in de scheepvaart niet tot Nederland beperkt zullen blij ven. Over Müllers dochter de Koninklijke Hollandsche Lloyd negen schepen op de grote vaart is hij intussen uitermate best te spreken: „Die komt er goed uit, vergeleken met de scheep vaart als geheel. Deze rederij zal op een uitstekende rentabiliteitsbasis blij ven werken". Daarnaast is Müller als veruit groot ste stuwadoor in het Rotterdamse ha vengebied bezig na te gaan welke ha venbedrijven nog economisch verant woord in hun huidige vorm zijn te handhaven. Het gaat hier om de ter reinen op de noordelijke oever. Müller denkt aan afstoting, omdat de haven activiteiten zich de laatste jaren veel meer naar de moderne zuidelijke oever hebben verplaatst. Müller heeft zich hiervoor al zeker gesteld door de boekwaarde van de ha veninstallaties over 1968 met f 15 mil joen te verminderen. Het gaat hier om Thomsen's Verenigde Bedrijven, die vo rig jaar werden overgenomen voor ca. f 20 miljoen. De heer Van der Lecq, het jaarverslag 1968 toelichtend: „Adders hadden wij de transactie met Thomsen ook niet gedaan. Thomsen heeft zich overigens prachtig hersteld. Het (85-jarige) erts- en mijnbouwbe- drijf, belangrijkste hoofdpijler waarop het concern rust (de haven en scheep vaart zijn respectievelij k de tweede en de derde) heeft vorig jaar met de rederijen en de komst van Thomsen voor een ruim 31 pet. hogere concern winst (f 13,6 miljoen) gezorgd. De winst per gewoon aandeel van nominaal f 100 nam toe van f 35 tot f 42. Dank zij de spreiding van de activiteiten meent de directie, dat ook dit jaar een bevre digend resultaat kan worden behaald. De jaarvergadering 6 juni wordt voor gesteld het dividend over 1968 te ver hogen van 20 tot 22 pet. STOCKHOLM Een afgetapte telefoon is er de oorzaak van geweest, dat de staatsgreep van koning Konstantijn van Griekenland, najaar 1967, mislukte. De koning had de Deense koninklijke familie van zijn plannen op de hoogte gebracht. De Griekse geheime dienst had echter de telefoon van het konink lijk palijs in Kopenhagen laten aftappen. Zodoende wist hij tevoren wat er zou gaan gebeuren. Andreas Papandreou, een vroegere Griekse minister, beweerde dit gisteren in Stockholm. Hij meende verder te we ten, dat ook de Amerikaanse geheime dienst, CIA, tevoren van de voorbereide coup op de hoogte was. De CIA tapte op haar beurt namelijk de telefoon van de Griekse geheime agenten af. De CIA zou koning Konstantijn niet hebben onthuld, dat zijn plannen niet meer geheim waren, omdat dit paste in de vastgestelde Amerikaanse politiek ten opzichte van Griekenland. Uit brieven van een Amerikaanse se nator, Stuart Symington, aan Papan dreou, zou zijn gebleken, dat Amerika het Grikse militaire bewind steunt om voor de Amerikaanse zevende vloot vrije toegang tot de Griekse wateren te ga randeren. JOHANNESBURG In een zieken huis in Johannesburg is gisteren een le vertransplantatie verricht, de eerste in Zuid-Afrika. Enkele uren later deelden de dok ters echter mee, dat de toestand van de patiënt, een blanke, zeer ernstig was. Na de operatie deden zich complica ties voor, waardoor de dokters gedwon gen waren de getransplanteerde lever weer te verwijderen. De eigen lever van de patiënt was tijdens de operatie niet verwijderd. ADVERTENTIE KOEALA LOEMPOER Premier Rachman van Maleisië heeft gisteren de vorming van een nieuw kabinet be kendgemaakt. Dit zal het land bestu ren in samenwerking met de zaterdag genstalleerde nationale raad, die tot taak heeft de burgerlijke en militaire acties voor het herstel van de orde te coördineren. De raad, die verantwoor ding schuldig is tegenover premier Rachman, wordt geleid door vice-pre mier Razak. De nieuwe regering omvat vier Chi nese leden van de Alliantiepartij, die aanvankelijk hadden gezegd niet meer aan het landsbestuur te zullen deelne men, omdat zij blijkens de uitslagen van de recente verkiezingen kennelijk het vertrouwen van de Chinese gemeen schap hadden verloren. Waarnemers zien in het besluit van de Chinezen om toch in een nieuwe re gering zitting te nemen een aanwijzing, dat zij onder de huidige noodtoestand tot medewerking aan het bestuur bereid zijn, hoewel zij slechts tot ministers zonder portefeuille zijn benoemd. In het nieuwe kabinet zit voor het eerst een vrouwelijke minister, Tan Sri Fatima Binte Hasjim, die de portefeuil le van maatschappelijk werk heeft ge kregen. Abdoel Razak blijft vice-pre mier en minister van Defensie, terwijl hij voorts als waarnemend minister de portefeuille van Financiën van de Chi nees Toen Tan Siew Sin heeft overge nomen. Deze is nu een van de vier Chinese mi nisters zonder portefeuille. Hij maakt voorts deel uit van de nationale raad. Premier Rachman behoudt voorts de functie van minister van Buitenlandse Zaken. Hij kreeg het ministerie van Cultuur, Jeugd- en Sportzaken erbij. ADVERTENTIE V/er middelen In één tablet - waaronder het betrouwbare maagmiddel Chefarox - helpen snel en... doen wonderen t OARIJS Het gaullistische Frankrijk heeft tegenover de ontwikkeling van de Europese Eco nomische Gemeenschap en tegenover Groot-Brittannië's toetreding altijd heel schematisch gezegd deze houding aangenomen. a. Economisch: We moeten eerst de gemeenschap van de Zes zo sterk mogelijk maken eer we ons kunnen veroorloven da Britten en met hen hun partners in de Vrijhandels associatie toe te laten en b. Politiek: pas nadat we met ons zessen een heel solide econo misch huis hebben opgetrokken kun nen we als dak op dat huis gaan beslissen hoe het met de politieke eenwording wordt al of niet met de Britten en hun partners. Wanneet Pompidou de opvolger van De Gaulle zal worden zal aan de essentie van die houding waar schijnlijk niet veel veranderen. Toch zijn er een paar kardinale verschil len te verwachten: 1. Pompidou zal een andere toon aanslaan. De Franse buitenlandse politiek zai onder zijn leiding stellig minder star, ook minder personalis tisch worden, en waarschijnlijk een flink stuk pragmatischer. 1. Giscard d'Estaing, eens een van De Gaulles briljantste ministers, maar al enige tijd voor diens val zijn tegenstander, steunt Pompidou. Gis card d'Estaing is echter bekend voorstander en pleitbezorger van Engelands toetreding tot de EEG. In het geval dat Frankrijk onder Pompidou een periode van „aange past gaullisme na De Gaulle" tege moet gaat, lijkt het onontkoombaar dat de steun van Giscard d'Estaing betekenen zal: een soepeler houding tegenover de Britten. 3. In Frankrijk groeit de laatste maanden achterdocht tegen West- Duitsland. In toenemende mate wordt men zich ervan bewust, dat de Duitsers, nadat zij zich jarenlang hebben tevredengesteld met de eco nomische hegemonie in het Europa van de Zes, de neiging beginnen te krijgen ook de belangrijkste politie ke rol te gaan spelen. rje Gaulle zal dat gevaar ook maar hij achtte zich zeer wel in staat en was in de praktijk ook in staat! om door de kracht van zijn persoonlijkheid de Duitsers on der de duim te houden. Pompidou is zeer handig maar een minder krachtige man dan De Gaulle was. Heel veel Fransen, zowel uit amb telijke, politieke als commerciële kringen hebben de verwachting, dat na de zomer, als de situatie in Frank rijk weer wat gestabiliseerd zal zijn, de Fransen wel zo ongeveer voor de noodzaak komen, toenadering tot de Britten te zoeken. Een veel gehoor de redenering is: „Stel je voor dat Bonn onder de nieuwe omstandighe den en bijvoorbeeld na de Duitse verkiezingen in het najaar toena dering tot Londen zoekt. Dan zouden wij, Fransen, in een soort isolement kunnen raken als waarin de laatste jaren de Britten zijn geraakt..." Men vraagt zich trouwens toch op grond van vele gesprekken af of inzake de Britten Frankrijk al niet jaren met zijn gedachten op een dubbelspoor heeft gereden, te weten ten eerste politiek gesproken de uitermate geringe affiniteit die De Gaulle had met de Britten, om het zacht te zeggen (versterkt door zijn vrees dat zij zich alsmaar ster ker aan de Amerikanen zouden bin den) en ten tweede (economisch ge sproken) de overtuiging dat Frank rijk dat het tegenover o.a. de Westduitse concurrentie waarachtig al zwaar genoeg heeft niet in staat is om ook nog eens concurren tie van de Britten en hun partners in de Vrijhandelsassociatie te aan vaarden. „Als De Gaulle altijd heeft ge zegd: De Britten zijn niet rijp om tot de Europese Economische Ge meenschap toe te treden", zo zei ons onomwonden een Franse ban kier, „dan heeft hij altijd willen zeggen: Frankrijk is, als nog onvol doende gemoderniseerde industrie staat, nog niet in staat om die Brit ten toetreding te gunnen, al gaat onze modernisering de laatste jaren verheugend snel". ï~keze bankier zou trouwens en met hem andere commerciële mensen die wij spraken Enge lands toetreding wel degelijk toe juichen. „De Britse traditie als in ternationale bankiers en handelaren zou voor Frankrijks activiteiten een katalysator kunnen betekenen die wij, eerlijk gezegd, heel hard nodig hebben", zei hij. „Ondanks alle pro blemen rondom het pond sterling is Londen nog altijd een heel voor naam centrum van de internationa le geldhandel en als Frans bankier moet ik zeggen dat het in ons voor deel zou zijn, in een grotere EEG die macht nauwer aan ons te bin den". In die eerste weken na het heen gaan van De Gaulle blijkt duidelijk dat de sterke politieke preoccupatie van de generaal en zijn betrekke lijk beperkte belangstelling voor eco nomische kwesties er sterk toe moe ten hebben bijgedragen dat de kwes tie van een eventuele uitbreiding van de EEG met de Britten die vurige wens van „Den Haag" al tijd door het „officiële" Frankrijk in de allereerste plaats politiek is bekeken waardoor de economi sche problematiek niet of nauwe lijks tot haar recht kwam. TVe hele kwestie va nde suprana- tionaliteit van de Europese sa menwerking", zei ons een zeer tot oordelen bevoegde Fransman, „is een kwestie van verre toekomstvi sie, bij wijze van spreken zoiets als De Gaulles visioen van een Europa van de Atlantische Oceaan tot de Oeral. Uitbreiding van de econo mische samenwerking is echter zui ver een praktische kwestie. En de verschillen in bijvoorbeeld het Ne derlandse en het Franse standpunt zijn, geloof ik, tot een heel eenvou dig schema terug te brengen: Eco nomisch gesproken is Frankrijk niet tegen binnenkomst der Britten, maar we hebben geen haast omdat we niet klaar voor ze zijn en omdat we mentaal heel anders denken dan u, Nederlanders. U heeft een interna tionale handelstraditie, u bent in uw hart allen vrijhandelaren... Wij moe ten nu beslissen of we protectionis- ten willen blijven en dan politiek wellicht een Duits overwicht op het contiment moeten aanvaarden dan wel een opener toekomst voor onze economie aandurven. Nu, me neer, Fransen zijn per definitie con servatief. Wat eenmaal bestaat, aan vaardt men, zoals de EEG in haar huidige vorm. Maar iets verande ren, uitbreiden? In ons hart doen we dat niet graag..." Zal het moeten? Ja, heel veel Fransen zo is on ze indruk voelen dat het moet. Vanwege die Duitsers en ook van wege de Amerikanen. De unie van pioniers, de jeugdafde ling van de Cubaanse communisti sche partij, heeft nu ruim 900.000 leden. Dat is 80 procent van alle schoolkinde ren op Cuba. PRAAG De Tsjechische schrijvers bond heeft voor de tweede maal zijn congres uitgesteld. De bijeenkomst had oorspronkelijk op 26 en 27 mei zullen worden gehouden. Waarschijnlijk zul len de schrijvers nu in juni bijeenko men. Voor het nieuwe uitstel werd geen re den opgegeven. Het heeft echter ken nelijk te maken met het verschijnings verbod, dat het uitgesproken liberale weekblad Listy is opgelegd. Een flink aantal vooraanstaande com munistische schrijvers hangen na de wijziging in het partijbestuur en de re gering disciplinaire maatregelen bo ven het hoofd. Inmiddels heeft de Hongaarse pre mier, Jenoe Fock, in Boedapest ver klaard, dat Hongarije zich vorig jaar GENèVE Als de bewapeningswed loop in het huidige tempo wordt voort gezet, zal de wereld er in de komende tien jaar vier biljoen dollar aan uitge ven. Dat is evenveel als er de laatste zeventig jaar aan militaire projecten werd besteed. Dat verklaarde dr. Nicolae Ecobesco, het hoofd van de Roemeense delegatie in de ontwapeningsconferentie te Genè- ve gisteren. Hij maakte verder bekend, dat mo menteel vijftig miljoen mannen onder de wapenen zijn of een militaire oplei ding krijgen. tot het uiterste heeft verzet tegen een invasie in Tsjecho-Slowakije. Ten slotte had het zich, volgens Fock, toch nog bij de andere landen van het Pact van Warschau aangeslo ten om een grote wereldbrand, aange stookt door de imperialisten, te voor komen. De leiders in Praag hadden volgens hem geen oor gehad voor de herhaalde Hongaarse waarschuwingen tegen „an ti-revolutionaire" krachten in hun land. Fock gaf de NAVO indirect de schuld van de invasie. „Als het Pact van Warschau niet eerst had ingegrepen dan zou de NAVO dat hebben gedaan" beweerde hij. NIJMEGEN De Philipsfabrlek- Nijmegen is in het Duitse grensgebied een campagne begonnen voor het aan werven van ongeschoolde arbeidskrach ten. In het eigen gebied is in dit opzicht geen aanbod meer. Philips geeft hieraan de voorkeur bo ven het halen van arbeidskrachten uit de zuidelijke Europese landen, temeer omdat voor ongeschoold personeel in het Duitse grensgebied op het ogenblik weinig werk is. Bij voldoend aanbod zal Philips zelf een busdienst tussen Nijmegen en Kleef gaan onderhouden.

De Vallei | 1969 | | pagina 7