Benjamins verspeelde onnodige kostbare seconden, maar bleef toch koploper Go Ahead, NEC en GVAV spelen in zomercompetitie Snelle remise in schaakontmoeting Slovan Bratislawa verraste FC Barcelona in finale van Europese bekerkampioenen GOLDEN FICTION FILTER-KINGS 1-175 GOEDE KANS OP EINDZEGE Willem de Vries bij botsinq qewend Wsst Duitsland verketterde Cyprus Newcastle United finale jaarbeursbeker iortnieuws Earl Buchholz komt voor Marty Rlessen Rocco komt kijken bij Ajax-ADO Cortimoris winnaar van zesde etappe Zege van Laver in proftoernooi Te nerveus Laatste offensief Solo Indeling Uitslagen Niet uit evenwicht Donderslag Misverstand Steeds gretiger Dames-tennisploeg in kwartfinales ,u.Itikéi,.,, Koersen Duindigt Colder» Fiction totaal nieuw en mild amerikaans DONDERDAG 22 MEI I9o9 NIJVERDAL Toen de individuele tijdrit, die over slechts tien kilometer doch door 22 bochten leidde, gister avond ten einde liep was Henk Benja mins nog steeds de leider in Olympia's Toer. Vanuit donker Nijverdal, waar eer der op de dag de onbeduidende Italiaan Giuseppe Rosolin als triomfator van de voorlaatste etappe was gehuldigd, com mandeerde ploegleider Gerard Peters de oranietruidrager en zijn metgezel len naar een rustig hotelletje in het na burige Heino. Henk Benjamins, grote kanshebber nu omdat hem nu nog slechts 187 kilo meters van de finishplaats Amsterdam scheiden, gelooft nu eindelijk ook zélf in zijn mogelijkheden. „Tevoren was zjjn houding gereserveerd geweest en dat viel wel te begrijpen", had Gerard Peters onomwonden ge steld toen zijn kopman maandag de lei derstrui had aangetrokken. De Caballero's vreesden vooral de concurrentie van de sluwe Belgen, die hun krachtsexplosies zouden hebben ge reserveerd voor die korte tiidrit. waarin tenslotte Piet Hoekstra de verrassende winnaar werd. Juist in dat ritje echter hervond een aandoenlijk nerveuze Benjamins zich zelf. Ondanks een start, waarbij hij zich zelf, de das dreigde om te doen. Toen namelijk wedstrijdleider Koopmans de leider van Olympia's Toer aan de start wenste te zien stond Benjamins in diepe concentratie peinzend op enkele tien tallen meters afstand. Het onverbidde lijke reglement schrijft voor, dat de stopwatch op het voorgeschreven tijd stip moet worden ingedrukt en zo kon het gebeuren, dat Beniamins aan zijn rit tegen het horloge begon met een achterstand van zestien seconden op zichzelf. Toen hij welgeteld 12 minuten en 24,6 seconden later voor zijn ploeglei derswagen tandenknarsend over de streep ijlde had hij een wonder vol bracht. Henk Benjamins, die een uurtje tevoren met zijn ploegleider tijdens een tochtje, dat 28 minuten duurde, het kronkelige parcours had verkend, had gevreesde tegenstanders als Van Roos- broeck, Monsere en Prinsen overtroefd. Piet Hoekstra vechtend tot het aller laatste moment, was weliswaar naar bo ven geslopen in de rangschikking, maar de Caballerorijder was tot eigen ver bazing kaarsrecht overeind gebleven. En als hij niet de onvergeeflijke fout had gemaakt veel te laat te verschij nen aan de start had hij de wielerwe- reld kunnen schokken door een zege, die hem al zeker had gemaakt van de eindoverwinnig. Benjamins daarover: „Verschrikke lijk jammer, maar ik hoorde de omroe per niet op het gedeelte waar ik stond te wachten." Het was een schamel excuus en de ploegleider aarzelde dan ook niet om dat gebeuren „erg dom" te noemen. „Maar hij was verschrikkelijk zenuw achtig. Veel te nerveus eigenlijk." Dat Benjamins ook al niet bedreigd door de piepkleine Prinsen, die tijdens de zesde rit zijn achterstand had ver kleind tot negentien seconden, niette min het leiderstricot om zijn brede schouders hield, betekende een onver wachte climax in deze Toer vol strijd lust en mislukte vluchtpogingen. Enkele uren vóór Cabellero's machts greep hebben de Belgen nog gepro beerd een laatste offensief op te bou wen. Dat gebeurde in de slotfase van de zesde rit, toen Monsere hoogst per soonlijk achter een kopgroep van ne gen ongevaarlijke vluchters ging aan jagen. De Belgische vedette trok wel een hele sliert driftige vechters achter zich aan, maar daarbij bevond zich niet Benjamins, die op dat moment de slag leek te gaan missen. De achtergebleven groep, waarin Benjamins' ploeggenoten de alarmsire nes hoorden loeien, bereikte echter deze pioniers nog voor de straten van Nij verdal waar strijdvaardige Rosolin nog voldoende kracht had om via een mach tige solo zegevierend naar de streep te rijden. Benjamins was toen dik tevreden, omdat de concurrenten hem toch niet hadden verslagen, 's Avonds, toen hij niet op steun van enige ploeggenoot kon rekenen in die tijdrit, ijlde hij vol allure over de bochtige asfaltwegen rondom Nijverdal. Van Roosbroeck staat nu, voor de start van de laatste rit, op twaalf se conden van de leider. Een sprintzege, waartoe hij in staat is, kan hem via de vijftien seconden bonificatie nog tot triomfator maken. Gerard Peters, altijd beheerst: „Wij zullen ervoor moeten zorgen, dat er een groepje op pad gaat, waarin Van ENSCHEDE De 26-jarige aan voerder van FC Twente, Willem de Vries, werd gisteren gewond toen hii met zijn auto achterop een dragline reed. De Enschedese voetballer liep onder meer een hersenschudding en een aantal gekneusde ribben op. De naast hem zittende A. J. W. uit Zei- hem was er ernstiger aan toe. Hij kreeg een schedelbasisfractuur en in wendige kneuzingen. BASEL Tien landen met in totaal 36 clubs, waaronder voor Nederland de eredivisieclubs Go Ahead, NEC en GVAV, zullen deelnemen aan de zomer competitie om de internationale voet balbeker, die in de plaats is gekomen van de intertoto-competitie. De clubs zijn bij loting ingedeeld in negen groe pen van vier clubs, die tegen elkaar in een uit- en 'n thuiswedstrijd zullen uit komen in de periode van 28 juni3 au gustus. De winnaar van elke groep ontvangt een premie van ongeveer 8400 gulden. Voor de competitie hebben alleen Dene marken, Zweden en Oostenrijk hun sterkste clubs ingeschreven. Frankrijk is slechts door één club vertegenwoor digd: bekerwinaar Olympique Mar seille. De deelnemende landen zijn: Dene marken (vier clubs), Zweden (5), Zwit serland (5), Oostenrijk (4), Polen (4), Tsjecho-Slowakije (4). West-Duitsland (4), België (2), Frakrijk (1) en Neder land (3). De poule-indeling ziet er als volgt uit: Poule 1: Malmö (Zwe), Olympique Marseille (Fr). Servette (Zwi) en Kai- serslautern (Did). Poule 2 Oester Vaexjoe (Zwe.), Szombierki Beuthen (Pol). Go Ahead, Lugano (Zwi;. Poule 3: Djurgaarden (Zwe), Zagle- bie Sosnowiec (Pol), Sportklub Wien (Oost) en Fürth (Did). Poule 4: Oerebroe SK (Zwe), Zilina (Tsj), Bellinzona (Zwi) en NEC. Poule 5 Norrkoping (Zwe), Rapid Wien (Oost), Hannover'9f (Did) en Young Boys (Zwi). Poule 6: KB Kopenhagen (Den), Au stria Wien (Oost), Jednota Trencin (Tsj) en FC Saarbrücken (Did). Poule 7 Frem Kopenhagen (Den), Linze- ASK (Oost), GVAV en Pardu bice (Tsj). ESSEN Westduitsland heeft woens dagavond in het met 40 000 toeschou wers volledig bezette Georg Melches- stadion te Essen weinig medelijden ge had met Cyprus. Met 12-0 maakten de Duitsers er een waar schuttersfeest van en zij namen door deze overwinnig te vens de leiding over van Schotland in groep zeven van de eliminatieronde voor het wereldkampioenschap. Bij de rust was de stand reeds 7-0. Topscorer -erd Gerd Müller met vier t -offers (3e min., 43e min., 49e min. en "e min.). De overige doelpunten kwa- en op naam van Overath (5e, 12e en (53e min.), Haller (17e en 47e min.), Lo- r""nz (38e min.). Held (41e min.) en Hött- g2S (51e min.). De stand in groep 7 West-Duitsland 5 4 1 0 9 17- 1 Schotland 4 3 1 0 7 16- 2 Oostenrijk 5 2 0 3 4 10-7 Cyprus 6 0 0 6 0 2-35 Poule 8: Esbjerg (Den), Wisla Kra- kau (Pol), Kosice (Tsj) en Lierse SK (Belg). Poule 9: Odense (Den), Odra Opole (Pol), La Chaux de Fond (Zwi) en Be- veren Waas (Belg). De eerste wedstrijden worden in het weekeinde van 28 en 29 juni gespeeld. Voor de Nederlandse vertegenwoordi gers staan de volgende Wedstrijden op het programma Oester Vaexjoe-Go Ahead, NECZilina en Linzer ASK GVAV. NEWCASTLE Newcastle United heeft zich woensdagavond geplaatst voor de eindstrijd van het voetbaltoer nooi der jaarbeurssteden. De Engel sen wonnen voor 60.000 toeschouwers de tweede wedstrijd tegen Glasgow Rangers voor de halvè finales van het toernooi met 20. Beide doelpunten werden na de hervatting gescoord. De eerste ontmoeting tussen beide elftal len, vorige week woensdag in Glasgow gespeeld, eindigde zonder dat er werd gescoord. Het spel moest ruim een kwartier onderbroken worden toen tien minu ten voor het einde duizenden toeschou wers het veld op stormden. De scheidsrechter liet de spelers naar de kleedkamer gaan en hervatte de wed strijd pas nadat het veld was ont ruimd. Bij de rumoerige strijd zijn negen entachtig mensen gewond geraakt, van wie één ernstig. De onrust bij deze tweede halve-finale-wedstrijd, die Newcastle in de finale bracht, begon reeds voor de aftrap. Een groep Schotse supporters, die ondanks de waarschuwing dat alle 60.000 kaarten waren verkocht naar het St. James Park was getrokken, vond de hekken gesloten. Bij de pogingen het stadion via de hoge muren toch binnen te dringen werden velen verwond. Tijdens de wedstrijd, die drie keer - waarvan een keer zeventien minuten - werd onderbroken, vielen bi. het op treden van de politie in totaal dertig gewonden, hoofdzakelijk Schotse sup porters. Ook twee politie-agenten moesten in het ziekenhuis worden op genomen. Na afloop trokken honderden van de 2L000 Schotse supporters dooi het centrum van Newcastle, waarbij veel schade werd aangericht. Bij de nade ring van de woedende supporters slo ten de meste cafés. Tenminste der tig winkelruiten werden ingegooid. Op het moment, dat de Schotse sup porters door Newcastle trokken, op het politiebureau zaten of in het zie kenhuis waren opgenomen, brak in Glasgow, 210 kilometer verder, brand uit in het Ibrox-stadion. Ongeveer 250 plaatsen werden door het vuur ver nield. De oorzaak van de brand is niet bekend. Vanmorgen bevonden zich nog 30 voetbalsupporters in het ziekenhuis. Eenzelfde aantal werd door de jêolitie gearresteerd. Roosbroeck niet meerijdt. Het kan me niet schelen wie de bonificatie pakt, als hij het maar niét is. Daarop zal mijn tactiek op de laatste dag zijn afge stemd." Uitslag eerste gedeelte zesde etappe: 1. Rosolen (It.) 151 km in 3 uur 19 min. 38 sec. (met bonificatie) 3.19.23; 2. Prinsen (Vredestein) 3.19.51 (met bon. 3.19.41); 3. Pustjens (Ovis) z.t. (met bon 3.19.46); 4. Van Katwijk (Amstel) z.t.; 5. Nielsen (Den.); 6. Nieuwkamp (Ketting); 7. Ex aequo Monsere (Belg.) Van Roosbroeck (Belg.), Leunis (Belg.) Zoetemelk (Amstel), Wouters (Bata- vus), Groen (Batavus), Van Vught (Caballero), Bakker (Caballero), Aling (Drente), Oosterhof (Drente), Slueper (Heijnen), Van der Moot (Olympia), Schoofs (Olympia), Wanders (Ovis), Janbroers (Peugeot - Michelin - BP), Stolle (Skol), Van Driel (Skol), Jansen (Smith's-Acifit), Van der Kruys (Smith's Acifit), Leferink -(Vredestein) allen 3.19.51; 27. Gakens (Belg.). Ploegenklassement van de eerste helft zesde etappe: 1. Italië 9.59,20; 2. Belgie 9.59.33; 3. Amstel z.t. 4. Caballero z.t.; 5. Drente z.t. Algemeen ploegenklassement (de tijd rit telt niet mee): 1. België 65.21.55; 2. Amstel 65.24.01; 3. Vredestein 65.25.46; 4. Batavus 65.30.33 5. Smth 65.33.58. Uitslag: tijdrit over 10 km: 1. Hoekstra (Batavus) de 10 km in 12 min. 11.9 sec. (met bon. 11.56.9 sec.) 2. Zoetemelk (Amstel) 12.18.3 (met bon. 12.08.3); 3. Van de Ruit (Ketting) 12.22.3 (met bon 12.17.3); 4. Monsere (Belg.) 12.23.0; 5. Benjamins (Caballero) 12.24.6 6. van Roosbroeck (Belg.) 12.27.5; 7. Pustjens (Ovis) 12.32.5; 8. Leferink (Ovis) 12.32.5; 8. Leferink (Vredestein) 12.33.5; 9. W. Vlot (Drente) 12.36.4; 11. Rosolin (It.) 12.37.4; 12. Spetgens (Heij nen) 12.37.5; 13. Hassink (Ketting) 12.38.9; 14. Kelleners (Heijnen) 12.39.1; 15. Baronie (It.) 12.39.5; 16. Jansen (Smith's-Acifit) 12.40.4; 17. Van der Leeuw (Ovis) 12.40.5; 18. Van Venrooy (Olympia) 12.40.9; 19. Gakens (Belg.) 12.41.5; 20. De Koning (Amstel) 12.41.7. Algemeen klassement: 1. Benjamins (Caballero) 21.50.15; 2. Van Roosbroeck (Belg.) 21.50.27; 3. Hoekstra (Batavus) 21.50.51; 4. Monse re (Belg.) 21.51.07; 5. Prinsen (Vre destein) 21.51.25; 6. Van Venrooy (Olympia) 21.51.54; 7. Den Hertog (Am stel) 21.51.57; 8. Legierse (Belg) 21.52.21 9. Van Katwijk (Amstel) 21.52.45; 10. Cornelisse (Vredestein) 21.52.50; 11. Bravenboer (Smith Acifit) 21.53.28; 12. Van der Kruijs (Smith Acifit) 21.53.49; 13. Oosterhof (Drente) 21.54.00; 14. West rus (Peugeot-BP) 21.54.38; 15. Aling (Drente) 21.54.49: 16. Tabak (Ketting) 21.56.10; 17. Wouters (Batavus) 21.56.18; 18. De Koning (Amstel) 21.57.32; 19. Schoofs (Olympia) 21.57.40; 20. Jan- broers (Peugeot-BP) 21.59.01; 21. Voogt (Amstel) 21.59.16; 22. Rosolin (It.) 21.58.40; 23. Van de Ruit (Ketting) 22.00.01; 24. Vrancken (Ovis) 22.00.33; 25. Bruinsma (Drente) 22.00.56. AMSTERDAM In het internationa le tennistoernooi voor profs, dat van van daag tot Tweede Pinksterdag in Eind hoven en Amsterdam wordt gehouden, vervangt de Amerikaan Earl Buchholz zijn landgenoot Marty Riessen. Het programma voor de eerste ronde is: Amsterdam: Ralston Rosewall en Laver Gimeno. Eindhoven: Emerson Roche en Ok- ker Buchholz. MILAAN Nereo Rocco, decoach van AC Milan, komt vandaag naar Am sterdam om Ajax aan het werk te zien tegen ADO. Rocco, die van zijn assistent Maldini een rapport van de wedstriid AZ '67 Ajax had ontvangen, wil blijkbaar zelf de zwakke plekken bij Ajax ontdekken voor de finale-ontmoeting voor de Eur- pa Cup I op 28 mei in Madrid. VITERBO De Italiaan Franco Cortinovis heeft de zesde etappe van de Ronde van Italië voor profs gewonnen. Hij legde de 198 km van Folloncia naar Viterbo af in 5 uur en 14 sec. en was de snelste in de eindsprint van een groep je van elf renners. MOSKOU Praktisch emotieloos is de 15e matchpartij tussen Spasski en Petrosjan remise geworden. Aldus bleef de status quo gehandhaafd., ditmaal gefixeerd op V/2 - Vit. De algemene indruk is, dat de matadoren krachten willen verzamelen voor de nog onge veer 3 weken durende strijd. De 14e partij, waarin de wereldkampioen zo'n prachtige winstkans miste en die twee dagen spel plus analyse vroeg, heeft de spelers kennelijk uitgeput. Gisteren intoduceerden ze opnieuw een Russische partij, evenals in de 13e slagwisseling, met vroegtijdige dame- ruil en vervolgens in feite slechts „ver antwoord positioneel spel". Weliswaar nam de titelhouder de tijd voor zorg vuldige „passiviteit", doch hij had daarin uiteraard geen ongelijk. Het komt meer voor, dat in schijnbaar onschul dige standen gif is opgespoord. Dat zou dan het resultaat van het werk der secondanten moeten zijn geweest. Er bleek overigens niets van. Vrijdag heeft Petrosjan wit in de 16e ontmoeting, wit: B. Spasski, zwart: T. Petros- ja. Russich. 1. e2-e4, e7-e5 2. Pgl-f3,...Pg8-f6 3. Pf3xe5, d7-d6 4. Pe5-f3, Pf6xe4 5. Ddl- e2, Dd8-e7 6. d2-d3, Pe4-f6 7. Lcl-g5, De7xe2 8. LflxE2, Lf8-e7, 9. Pbl-c3, c7- c6 10. 0-0-0, Pb8-a6. Als de spelers niet spelen, behoeft de commentator niet te commentariëren, aldus een oud citaat uit de Nederlandse schaakjournalistiek. Nu is dit heden slechts waar. omdat de grootmeesters precies dezelfde zet ten hebben uitgevoerd als in de 13e partij. Ons commentaar zou identiek moeten zijn. Op dit ogenblik verzonk de uitdager in een 10-minuten durend gepeins. Hij besloot tot 11. thl-el In de geciteerde ontmoeting deed Spass ki 11. Pe4, waarop spoedig ruil van BAZEL Juichend haalden de spe lers van Slovan Bratislawa gisteravond in Bazel de trofee binnen waarop zij eigenlijk niet hadden durven hopen: de Europa Cup voor bekerwinnaars. In het duel met de superieur geachte voet ballers van Barcelona vochten de Tsjechen zich al voor de rust naar een verrassende voorspronj van 31. De rijkelijke beloning voor drie kwartier keihard werken. Pas op dat moment bracht men de aanval van het hautaine Barcelona goed in staat van alarm. Nijdig pro beerde het na rust terug te slaan, maar verder dan één doelpunt een treffer die bovendien te wijten was aan een blunder van de Tsjechische doelman Vencel kwamen de Span jaarden niet: 3-2. Honderden geestdriftige Tsjechen in spireerden Slovan Bratislava tot een stunt, die de twintigduizend toeschou wers in Bazel niet gauw meer zullen vergeten. Misschien één minuut nadat Nederlands veelbesproken scheidsrech ter Van Ravens, geassisteerd door door zijn landgenoten Schalks en Ver voort, voor de eerste keer had geflo ten stonden de Tsjechen al met 1-0 voqr. Met een vloeiende combinatie scheurden ze de verdediging van het favoriete Barcelona open en Cvetler kwam oog in oog met doelman Sa- durni. Weliswaar schoot hij de bal in eerste instantie tegen de Spanjaard op, maar een seconde later kreeg hij de bal opnieuw voor zijn voeten en dat betekende 1-0. De Spanjaarden raakten echter nau welijks uit hun evenwicht. Technisch gaaf combinerend zochten ze beheerst naar de zwakke plekken in Slovans de fensie en hoewel de Tsjechen kort na elkaar nog een paar gevaarlijk door braken forceerden namen de Spanjaar den toch geleidelijk aan het initiatief over. Dat leverde sneller rendement op dan Barcelona waarschijnlijk zelf had verwacht. Na ruim een kwartier kopte Rexach een hoge voorzet van de lin kervleugel voor de voeten van Zaldua, die van dichtbij doelman Vencel pas seerde: 1-1. De Spanjaarden, nu met groeiend zelfvertrouwen spelend op het midden veld, leken daarna de wedstrijd onder controle te krijgen. Weliswaar baarde Slovans offensieve bliksemkracht nog wel enige zorg, maar steeds meer scheen Barcelona zijn tegenstander deerd tot de underdog en dat bleek de zijn wil op te leggen. En terwijl het duel wat grimmiger werd probeerden de koelbloedig opererende Spanjaar den Slovan Bratislava nog verder uit zijn evenwicht te halen. Het tweede Tsjechische doelpunt kwam voor de Spaanse bekerhouder als een donderslag bij heldere hemel. Centrale verdediger Hrivnak begon plotseling aan een opmars, waarvoor geen van de Spanjaarden belangstel ling scheen te hebben. Pas toen Hrivnak in hoog tempo doorging nadat hij de bal had afgespeeld zette de Spaanse verdediging het sein op rood. Te laat. Hrivnak kreeg de bal tetug, wordtelde zich langs een Spaanse ver dediger en bracht de stand op 2-1. En opnieuw scheen Barcelona daar zich niet mateloos over te kunnen op winden. Rustig begon het weer aan zijn aanvallen te brefen, maar de veel harder vechtende Tsjechen braken die meestal al in een vroegtijdig stadium af. Een adembenemend misverstand in de Spaanse verdediging bood Slovan Bratislava kort voor de rust ineens een riant uitzicht op de Europa Cup II. Jan Capkovic profiteerde van een com municatiestoornis tussen twee vijandelij ke verdedigers en knalde met een diagonaal schot de bal voor de derde keer achter doelman Sadurni: 3-1. Barcelona was plotseling gedegra- LONDEN De Australiër Rod La ver heeft woensdagavond in de Empi re Pool in Londen een proftoernooi ge wonnen, georganiseerd door de Britse televisiemaatschappij BBC. In de fina le versloeg Laver zijn landgenoot Ken Rosewall met 8-6, 6-0 en legde daar mee beslag op een prijs van 2.500 pond (bijna 22.000 gulden), afgelopen zater dag won Laver in New York een prof toernooi, waarbij hij 57.000 gulden ver diende. Laver had de finale bereikt door de Nederlander Tom Okker met 10-5 te verslaan. De 34-jarige Rosewall, die ongeveer 13.000 gulden kreeg, kwam in de finale door een zege op zijn landgenoot Tony Roche: 10-8. Okker en Roche verdienden ieder 4.500 gul den. Spanjaarden eindelijk te kunnen prik kelen. Na rust toonden zij een veel grotere werklust, maar hun vaak korte combinaties' liepen vrijwel allemaal vast in de stugge Tsjechische defensie. Maar op het moment, dat de situatie steeds hopelozer dreigde te worden voor de Spanjaarden kwamen ze door een blunder van doelman Vencel op 3-2. Uit een hoekschop van Rexach verdween de door Vencel verkeerd be oordeelde bal rechtstreeks in het doel. Dat vergrootte de animo van de Spanjaarden in nog heviger mate. Stepds gretiger zochten zij de aanval en hoewel de Tsjechen levensgevaar lijk bleven, kreeg Barcelona toch de meeste kansen, waarvan Zalduade twee fraaiste, om zeep bracht. Spelend op balbezit en soms over schakelend in zijn hoogste versnelling Cvetler (midden) scoorde gisteren het eerste doelpunt voor Slovan Bratislava. Links Fracnh en rechts Olivella van FC Barcelona, die mach teloos waren. voor een verrassende uitval haalde Slovan Bratislava ten slotte de winst binnen. De opstellingen waren: FC BARCELONA: Sadurni; Franch, Eladio, Rife, Olivella; Zabalza, Pelli- cer; Castro, Zaldua. Fusté, Rexach. SLOVAN BRATISLAVA Vencel Fio, Hrivnak, Jan Zlocha, Horoath; Josef Capkovic, Cvetler; Moder, Hrdlicka, Jokl, Jan Capkovic. ATHENE De Nederlandse dames- tennisploeg, bestaande uit Marqke Schaar, Betty Stöve en Ada Bakkej-, heeft zich in Athene geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Federation Cup. In de achtste finale ver sloeg Nederland Indonesië met 3-0. De gedetailleerde resultaten waren: Marijke SchaarLita Liem 2-6, 6-3, 6-3; Betty StöveLany Kaligis 6-2, 6-3; Stö- ve/Ada BakkerLiem/Kaligis 4-6, 6-1, 6-1. twee lichte stukken volgde Pa0-c7 12. Le2-fl, Pe7-e6 weert de onschuldi ge dreiging 13. Lf6, af en beveiligt even eens centrale velden. 13. Lg5-d2, Lc8- d7 14. d4, h6-h6 15. Lfl-d3, d6-d5 bekende manoeuvres in het Russisch van de onderhavige versie. 16. h2-h3, Ta8-d8 17. a2-a3, 0-0 Rustige ontwikke ling en beveiliging van het eigen-erf. Er valt nauwelijks meer over te zeg gen. Dat de partij over enkele zetten eindigt is natuurlijk niet verwonderlijk. 18. Ld2-e3, Ld7-c8 19. Pf3-h4,... nog een laatste onschuldige zet, als men tenminste de hoop op Pf5 en loperruil op et niet ernstig wenst te nemen). 19,Tf8-e8 remise. DEN HAAG Fernandel moge een wat eigenwijze heer zijn, gisteren op Duindigt draafde hij op het eind van de mijl rustig van de zevende naar de eer ste plaats. Dat gebeurde in een kilometertijd van 1.21.9. Een tijd, waar men gezien het gure weer wel even van stond te kijken. Hij vindt het nooit zo leuk om aan de kop te lopen, maar hij heeft wel zin om zijn wedstrijdje te maken als hij een prooi voor zich ziet. Vandaar zo lang die zevende plaats midden in het veld. Trainer-pikeur Van der Lubbe schijnt zich te gaan ontworstelen aan de mage re tijden. Vorig jaar won hij nog aan de lopende band, nu ging het enige tijd wat minder. Tot gistermiddag. Toen begon hij met de moeilijke Fantast CH te winnen en even later reed J. Osnabrug in de koers voor de amateurs Edward Kinley voor trainer Van der Lubbe naar de eerste plaats. Bij de volbloeds greep Stal de Bloe- mert respectievelijk de Engelse jockey Perkins raak: Just in Time en Persian Path deden, hetgeen ver wacht werd. Zij wonnen beiden vr; ruim. De uitslagen: Aidaprijs: 1. Fantast CH (R. Q. J. van der Lubbe) 1.26.2. 2. Guido Six, 3. Gracia Silvia. Toto: w. 11.80 pl. 1.80, 3.10, 1.40 kopp. 27, cov. 17, trio 2.329. Toekomstbekerprijs: 1. Edward Kin ley (J. T. OsnabFUg) 1.28.3. 2. Dalver L. 3. Etoile de Quinio. Toto:w. 3.40 pl. 2.50, 2.60, kopp. 11.90 cov. 5.30, trio 97.60. Rigolettoprijs: 1. Gay (M. L. van der Togt) 1.26.4. 2. Gipsy. 3. Her Areta. To to: w. 2.90. pl. 1.40, 1.30, 1.30, kopp. 10.80 cov. 3.80. La raviataprijs: 1. Fernandel (A. J. C. Harmsen) 1.21.9. 2. Emma Quichot- te 3. Engiste. Toto: w. 3.10 pl. 1.40, 2.10, 4,50, kopp. 7.70, qov. 5.60 trio 103.80. Carmenprijs: 1. Diogen (J. van Dooye- weerd) 1.22.6. 2. Cherie Spencer. 3. Boy van Quick. Toto: w. 2.40 pl. 1.20, 1.40, kopp. 2.30 cov. 3.90. Toscaprys :1. Fedde B (P.M. Smit) 1.23.6. 2. Fernanda D. 3. French Mac. Toto: w. 3.40 pl. 2, 2.70, 4.20, kopp. 10.30 cov. 11.20, trio 188. Faustprijs: 1. Firmin (J. van Dooye- weerd) 1.25.8. 2. Fitis S. 3. Grace Again. Toto: w. 240, pL 1*40, 2. kopp. 6,60 cov. •4.tO. Rolling on-prijs: 1. Persian Path S (P. Perkins). 2. Willy. 3. Jolly EsprevS- so S (stal). Toto: w. 1.50 pl. 1.10, 1.10 kopp. 4.90 cov. 2.50. Teheranprijs, le afdeling: 1. Just in Time S (P. Perkins). 2. Pin Money. 3. Cambrousard (stal). Toto: w. 1.90 pl. 2.40, 2.70 kopp. 17. cov. 14.30. ADVERTENTIE extra milde EXTRA MILD FILTER KINGS

De Vallei | 1969 | | pagina 17