Drukke receptie van De Merino's mannen met oog voor kleding éfr janvan schuppen veenendaal - tel. 12163 Sportdag bedrijfs jeugd Politie arresteerde 5 jeugdige inbrekers Kleuter (6) brak been Geslaagd I HORLOGERIE 4 VAN MANEN Vrijetijdskleding DUISTERNIS IS GEEN DUISTERNIS Naar 3e klasse KNVB vr,,o"; 11079 Gelukwensen bij promotie Jubileum VALLEI? Zingen Kerkbouw Benoemingen Puzzeltocht Cursussen Jongerenmis Congres Giften Ouderlingen MARKTEN VAN WOUT BLAUWKOUS. Mannen met oog voor kleding zijn moeilijke mannen. Want zij eisen een grote kollektie. Een bijdetijdse kollektie. Zij eisen ook kwaliteit. In coupe, en afwerking. In stof en dessin. Mannen met oog voor kleding treft U vaak bij hererrnode young man druss VRIJDAG 23 MEI 1969 VEENENDAAL Het 6-jarig zoon tje van de familie R. uit Veenendaal brak gisteren zijn been toen hij door een vriendje op de fiets werd aangere den. De kleuter moest in het Juliana- ziekenhuis worden opgenomen. Coöp. Veluwse Eierveiing Barneveld Aanvoer 971.694 stuks. Stemming traag. Prijzen (in guldens per 100 stuks), eieren van 52 53 g 8.29-8.76; 56/57 g 9.37-9.55; 60/61 g 10.10-10.69; 64/65 g 10.83-11.59. Eierveiling Barneveld Aanvoer 706.533 stuks. Stemming rus tig. Prijzen (in guldens per 100 stuks), eieren van 51/52 g 8.41-8.62; 56/57 g 9.59- 10.26; 61/62 g 10.50-11.00 66/67 11.51- 11.92. Belgische eieren Aanvoer 288.000 stuks. Stemming kalm. Prijzen (in guldens per 100 stuks), eieren van 57 58 g 9.32-9.38 60/61 9.89-9.96; 63 64 g 10.08-10.57. Eiermarkt Barneveld Aanvoer ca. plus minus 1.950.000 stuks. Handel rustig. Eieren van 50/58 g 8.80- 10.65 per 100 stuks, kg-prijs 1.76-1.84. Eieren van 59 66 g 10.85-12.40 per 100 stuks, kg-prijs 1.84-1.88. Varkensmarkt Barneveld Aanvoer 41 stuks. Handel vlug. Prijzen (in guldens per stuk), biggen 92-105. VEENENDAAL De Stichting Vor ming Bedrijfsjeugd in Veenendaal or ganiseerde gisteren op het Panhuis complex een sportontmoeting tussen de jeugd van Veenendaal en Amersfoort van deze instituten. De tweekamp be stond uit twee onderdelen, 's Morgens streden de deelnemende ploegen op ver- schillendee atletiekonderdelen, terwijl 's middags de voetbalploegen binnen de lijnen kwamen. Ongeveer 100 jongens namen deel aan de sportdag. Er werd gestreden op de onderdelen hoog- en verspringen, ko gelstoten, 80 meter sprint en de 1000 meter. Bovendien was een nummer touwtrekken in het programma opge nomen. Voor de inviduele winnaars was een medaille beschikbaar gesteld, terwijl de groepen een beker konden opeisen. Veenendaal zegevierde op de nummers kogelstoten, hoogspringen en touwtrek ken en ook de bokaal was voor de Veense sportlieden. De resterende on derdelen werden een zege voor de gas ten uit Amersfoort. In het voetbaltoernooitje, waarin de teams 4 in totaal een halve com petitie speelden, triomfeerde Veenen daal over Amersfoort 1. De Veenenda- lers wonnen de match met 4-2, waar door zij in het bezit kwamen van een beker. ADVERTENTIE SOLA elite HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL ADVERTENTIE Goed van Van der Zee gaat langer mee BADSTOF PULL-POLO's in leuke sportieve kleuren vanaf f 15,90 Bijpassend short f 12,95 COLL-TRUIEN in zwart, rood, licht- en donkerblauw, beige en groen vanaf f 17,90 ZOMERPANTALONS in leuke sportieve modellen vanaf f 22,90 VEENENDAAL Als gevolg van het artikel „Per fume Garden gaat een andere koers varen" dat donderdag in deze rant verscheen, blijkt een misverstand te zijn gerezen omtrent de interpre tatie van het woordje „duisternis". Het begrip werd in het artikel ge hanteerd als onderdeel van een sum miere sfeeraanduiding in „de soos" van de Geref. Kerk, bij de Vaart- brug in Veenendaal. In deze soos vond het gesprek plaats tussen de redactie van het jongerenblad Per fume Garden en een van onze re dacteuren. Vertegenwoordigers van de soos wezen ons erop dat van „duisternis" in dit jongerencentrum geen sprake is. Men zei dat het gebruik van dit woord mogelijk tot moeilijkheden zal kunnen leiden. Wij hebben hier begrip voor, en zijn bereid de aanbeveling te doen om in het genoemde artikel het woord „duisternis" te lezen als „sfeervolle schemer, met hier en daar kaarsen op tafel...". (Red.). :iB'i u dan even a.u.b. voor Veenendaal 17.30 uur 10550 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 Mijn Driek heeft er, zoals ieder vrouwmens, behoefte aan om zich zo nu en dan in wat nieuws te ste ken. Als u zou denken dat het daar op uitdraait dan moet ik meteen zeggen „nee". Ik heb geen reden tot klagen, want Driek draagt iets lang en ze is niet zo erg gevoelig voor de mode. Ze kruist er zo'n beetje dwars doorheen. Dat is niet iets van de laatste, meer bejaarde, jaren, maar zo is ze altijd geweest. Als een mantel de zondagse fleur kwijtraakt gaat ie de doorde-week- se dienst in en als zodanig blijft ie in tact tot ie mij begint te ver velen. En dat kan heel lang duren. U begrijpt dat ik, ook wat de kleren betreft, getrouwd ben aan een zui- nige vrouw. Maar ik zei het al: zo af en toe moet er wat nieuws om heen gehangen of opgezet wor den. En dat kost mij altijd min stens een verprutste rpiddag, want ik ontkom er, nie.t aan. Ik moet mee. Winkel in, winkel uit. Als ik de bui zie hangen, probeer ik altijd wel andere drukke bezighe den aan te dragen, maar dat helpt me niet veel want Driek heeft de tijd. Het modespook zit haar niet achter de vodden en „het moet heel gek gaan voordat alle rekken leegverkocht zijn" zegt ze altijd. Op zekere dag is er niks meer tegen te spartelen, ik moet mee. Ik moet eerlijk zeggen, dat ik het niet on redelijk kan vinden van Driek dat ze me mee wil hebben. Even als mannen, die hevig tegen de gang naar de winkels opzien, on der mekaar: Jullie moeten mee gaan als je vrouw daar prijs op stelt. Als je niet meegaat, ver speel je het recht om ooit te kun nen zeggen hoe ze in vredesnaam zoiets aan kan trekken of op kan zetten. Natuurlijk, dat recht ben je ook kwijt als je er wel bij ge weest bent maar dan heb je ook de gelegenheid gehad om ja of nee met de creatie akkoord te gaan. Driek zegt altijd: „Jij kijkt er meer tegen aan dan ik en ik wil je ervoor bewaren dat je een paar jaar lang je ogen moet pijnigen". Gisteren was het weer zover. Ik heb Driek nog proberen te bewegen te wachten tot de Italiaanse week van de Veense winkeliers, omdat er dan beslist wel aparte dingen aan de markt zouden komen, maar daar had Driek geen boodschap aan. Ze leefde niet in Italië, zei ze, maar in Holland. Al dat dunne flodderspul mocht dan misschien iets voor een jong ding zijn, maar niet voor een vrouw op leeftijd. „Misschien geven ze dan wel kor ting" probeerde ik, om de marte ling nog een poosje uit te stellen, maar dat had ook geen invloed op Driek. We gingen. En na een uur of drie was de nieuwe uitmonstering van Driek compleet. Als laatste stuk daarvan hebben we iets voor op d'r grijze knoetje uit gezocht. Daar werd ongevraagd tien percent vanaf gedaan. „Dat zit zo" zei de juffrouw, die er voor gezorgd had dat Driek hele maal onder de pannen was, „alle mensen die a.o.w. hebben, krijgen hier tien procent. Eigenlijk had ik u naar het bewijsje moeten vragen dat u op het postkantoor laat zien als u de a.o.w. op gaat halen, maar ik kan zo wel zien dat u boven de vijf en zestig bent." Daar was op zichzelf niks mee mis zegd, want het is ons aan te zien dat we in termen van het ouder domspensioen zijn gevallen. Maar ik heb het toch wel even moeten verwerken. Ik geloof dat door veel van zulke dingen de groep van bejaarden een beetje apart wordt gezet. Het is allemaal goed bedoeld, daar niet van, maar het moet ergens ophou den. Dat een bejaarde zich onder laat brengen in een bejaardenpa leis of straks in een SIB-flatje en zich met allerlei aanverwante zor gen in de watten laat leggen, dat is voor mij genoeg. Maar....geef mijn korting maar aan Fikkie van zestien... Wout Blauwkous. VEENENDAAL Voetbalvereniging De Merino's heeft gisteravond in het NVV-gebouw gerecipieerd ter gelegnheid van de promotie van het eerste elftal van de Veenendaalse club naar de derde klasse van de KNVB. De receptie van zeven tot negen uur leek aanvankelijk niet druk bezocht te worden, maar rond acht uur kwam de grote drukte pas. De zaal van het NVV-gebouw gerecipieerd ter gelegenheid van de promotie van het eerste elftal aanbieden aan de sympatieke vereniging, te herbergen. De vertegenwoordiger van de KNVB afdeling Utrecht, de heer Kerseboom, was de eerste die de Veenendaalse club kwam feliciteren met de promo tie. Vervolgens verschenen delegaties van de voetbalvereniging Kulan en RK Unitas. Ook enkele vertegenwoor digers van de Scheepjeswol-harmonie kwamen het bestuur en spelers com plimenteren met de behaalde succes sen. De heer Verschuuren, afgevaardig de van tweedeklasser DOVO, zei in zijn korte toespraak ondermeer: „Wij hebben altijd bijzonder prettige rela ties met De Merino's gehad en zijn bijzonder gelukkig dat deze vereni ging de derde klasse heeft bereikf:. De ploeg is weliswaar geen kampioen, ge worden, maar kon ondanks dat toch promoveren. Wij wensen De Merino's in de derde klasse bijzonder veel suc ces toe". Om ongeveer kwart voor acht kwam de grote drukte pas. Delegaties van alle Veenendaalse voetbalclubs kwa men bestuur en spelers feliciteren met de promotie: VRC, GVW,— NS VS, Veenendaal (voorzitter Van Dolderen gaf acte de presence op de receptie) en vele andere verenigingen. Verder waren aanwezig vertegen woordigers van tafeltennisvereniging STV-Climax, de visclub van Scheep jeswol en namens volleybalvereniging Panters en zwemclub VZC, voorzitter R. Sipkema. De Veenendaalse sportstichting zond drie afgevaardigden naar de recipi- erende Merino's: de heren Hermans, Slik en Van Asselt. Ook van de scheidsrechtersvereniging groep Vee nendaal en omstreken waren bestuurs leden aanwezig. Trots zette het bestuur van het dit jaar jubilerende De Merino's de ge- geschenken die het ontving tussen de vele bloemstukken die waren binnen gekomen bij het NW-gebouw. Voetbalvereniging De Merino's, die dit jaar het 20-jarig bestaan onder an dere zal vieren met een jubileumwed strijd tegen tweedeklasser GVW, kan terugzien op een drukbezochte recep tie, die de popularitei' v~n de club ruimschoots tot uitdrukking bracht. VEENENDAAL Dezer dagen slaag den te Veenendaal voor 't diploma ma- chineschrijven van de Nederlandse Unie, de dames: A. A. M. van Amerongen, M. C. van den Berg, E. A. G. van Bins- bergen, L. G. S. Brugman, allen te Vee nendaal, A. A. van Brussel te Rhenen, J. H. A. van Dijk, mevr. H. C. van Don kelaar-Onderstal, W. G. Gijsbertse, L. J. van den Ham, allen te Veenendaal, J. den Hertog te Scherpenzeel, Y. Hei kamp, A. Heuvelman, M. Hommersom, allen te Veenendaal, B. B. Hovestad te Rhenen, J. Huisman te Scherpenzeel, H. W. A. Jansen, L. A. Keuken, H. van Kooten, W. J. C. Lankhaar, G. M. van Leeuwen, M. M. H. van Leeuwen, J. Leppers, I. Nelissen, A. Pater, A. B. Peeneman, allen te Veenendaal, H. M. van der Schaaf te Rhenen, G. Scholten, J. J. Segond von Banchet, P. J. Sep- ter, J. Spies, J. van Soelen, H. Sukkel, J. H. Sukkel, allen te Veenendaal, E. J. Vermeulen te Renswoude, M. Vlas- tuin te Veenendaal, H. van Vlooten te Kesteren, E. Hiemstra, A. C. Wijnber gen allen te Veenendaal. En de heren: H. J. van Blitterswijk, E. v.d. Boven- kamp, Fr. H. Brinkhuis, allen te Vee nendaal. D. van Dijk te Opheusden, G. van Dijk te Veenendaal, K. de Kruyf te Rhenen, D. C. Swart te VeenendaaL Voor het diploma Nederlandse Steno grafie, stelsel Groote, van de Neder landse Unie, slaagden dezer dagen te Veenendaal, de dames: M. W. Diepe- veen te Veenendaal, H. Kwint te Lien- den, J. Leppers te Veenendaal, D. van Reeden te Lienden, H. M. van der Schaaf te Rhenen, E. Scheper te Vee nendaal. Voor Franse Stenografie, stel sel Groote, voor het dipl. van de Ne derlandse Unie, slaagden de dames: W. R. H. van Dijk te Veenendaal, L. v. Loenen te Woudenberg, J. Leppers te Veenendaal en H. M. van der Schafte Rhenen. Voor Duitse stenografie, even eens voor het Uniepraktijkdiploma, stel sel Groote, slaagden de dames: J. Lep pers te Veenendaal, L. van Loenen te Woudenberg, H. M. van der Schaaf te Rhenen. Voor Engelse stenografie, stel sel Groote, van de Nederlandse Unie slaagden de dames: L. van Loenen te Woudenberg, J. Leppers te Veenendaal. Alle gediplomeerden werd opgeleid door het Handelsinstituut Van Rijswijk te Veenendaal. VEENENDAAL In samenwerking met onder meer de politie in Maas tricht heeft de Veenendaalse recherche een einde gemaakt aan de criminele ac tiviteiten van een groepje jongeman nen. Het zijn vijf personen tussen acht tien en twintig jaar. die zich bij herha ling blijken te hebben schuldig gemaakt aan diefstallen en inbraken, zij het op betrekkelijk kleine schaal. De 18-jarige R. S. uit Heelsum en de 19-jarige J. J. uit dezelfde plaats wer den dinsdagavond, verdacht van een in het afgelopen weekeinde gepleegde in braak in de 2de Chr. huishoudschool wijl ook de diefstal van twee bromfiet sen op hun „staat van dienst" zou kun nen worden geschreven. De Veenendaalse recherche bracht in het kader van haar onderzoek naar de identiteit van de verdachten onder meer een bezoek aan De Instuif. Hier zouden haar belangrijke aanwijzigingen zijn verstrekt, die uieindelijk tot de aanhou ding leidden. Het onderzoek duurt nog voort. Men wacht nog op de terugkeer van een vijfde verdachte, die momenteel in Frankrijk verblijft. Evenals op vorige jaren, heeft de kerkeraad van de hervormde mid- denwijk te Veenendaal ook dit jaar weer besloten, dat een kwartier voor de aanvang van de kerkdienst op tweede Pinksterdag in de Oudekerk op de markt, gezamenlijk zal wor den gezongen. In deze dienst, waar in ds. J. J. van de Krift voorgaat, zullen tevens de nieuwe lidmaten worden bevestigd. In de chr. geref. Bethelkerk te Veenendaal wordt op Tweede Pinksterdag een zangdienst gehouden. Op advies van de commissie van beheer heeft de kerkeraad van de gereformeerde kerk te Veenendaal besloten niet mee te doen aan de eerstvolgende landelijke actie van de S. S. K. (Stichting Steun Kerkbouw) De plannen van de eigen gemeen te zullen in de toekomst veel finan ciële offers vergen en men kan het zich niet veroorloven deze plannen door de SSK-aktie te laten doorbre ken. Tot leden van de commissie van beheer van de gereformeerede kerk te Veenendaal zijn benoemd als se cretaresse mej. C. D. Duizer, in de plaats van de heer Lammers en de heer Ybema, in de plaats van de heer J. C. van den Bosch. Ook dit jaar wordt op 2de Pinkster dag, uitgaande van de gereformeer de kerk te Veenendaal, een puzzel- tocht gehouden voor oud en jong. De tocht draagt het karakter van een gezelligheidsrit. Deelneming is mogelijk per auto of per bromfiets. Er wordt gestart om half twee vanaf 't Trefpunt aan de Dennen laan. Op initiatief van de Stichting Evangelie en Industrie worden dit jaar drie cursussen gehouden, waar aan zowel kerkelijken als buiten kerkelijken zullen deelnemen. De eerste cursus heeft als thema „Ik geloof wel maar ik ga niet naar de kerk." De bijeenkomsten worden gehouden in de Chr. lage re technische school aan de Indus trielaan. In de R.K.-Salvatorkerk te Vee nendaal zal a.s. zondag om 11 uur een jongerenmis worden gehouden. De mis wordt instrumentaal en vocaal ondersteund door een band en het koor. In de Duitse stad Neurenberg zijn de voorbereidingen begonnen voor een internationaal congres, waar voor ook de getuigen van Jehovah te Veenendaal zijn uitgenodigd. De plaatselijke opziener, de heer A. van Doorn, deelde dit mee tijdens de wekelijkse „opleidingscursus voor de predikingsdienst". Aan de bijeenkomst, die van 10 tot 17 augustus a.s. wordt gehouden, zullen 120.000 bedienaren van het evangelie van de predikende gemeen schap deelnemen. Alle predikers uit de gemeente Veenendaal zul len, voor zover zij niet door dwin gende omstandigheden verhinderd zijn, het congres bijwonen. De kerkvoogdij van de hervormde gemeente „Sola Fide" te Veenen daal kreeg twee giften toegezegd van 500 gulden. De giften dienen te worden aangewend ter verminde ring van het tekort over de jaren 1967 68, in totaal groot 8600 gulden. Ds. Kooreman, hervormd predi kant te Rhenen ontving een gift in eens van 1000 gulden. De rekening over het jaar 1968 van de diakonie van de hervormde ge meente „Sola Fide" te Veenendaal vertoont een tekort van ruim 900 gulden. In totaal werd uitgegeven 16.300 gulden. Aan collecten kwam binnen 15.000 gulden. De grootste uitgavenpost vormden de bijdragen. Hiervan ging 4000 gulden naar het chr. sociaal centrum, 1000 gulden naar de Instuif en nog eens 1000 gul den naar de Stichting Interkerke lijk Bejaardenwerk. Tot ouderlingen van de hervormde wijkgemeente „De Engelenburg" te Veenendaal zijn benoemd de heren A. Diepeveen en J. Heikamp. aan de Tuinstraat, aangehouden en in gesloten. De inbraak in de school heb ben ze bekend, maar het vermoeden be staat dat zij, samen met nog twee an dere jongens ook de Kijkgrijp super markt met een ongeoorloofdbezoek heb ben vereerd. S. en J. zijn inmiddels, in afwachting van de verdere ontwikkeling van het onderzoek, weer op vrije voeten ge steld. Onder verdenking van heling der gestolen goederen is de Veenendaler R. W. (20) aangehouden. Er zijn aanwij zingen dat hij de centrale figuur is in de groep. Inmiddels heeft de 18-jarige C. K. v. H. bekend betrokken te zijn geweest bij de inbraak in de supermark De groep wordt er voorts van ver dacht bij herhaling kledingstukken te hebben ontvreemd uit „De Instuif", ter-

De Vallei | 1969 | | pagina 3