Okker versloeg Emerson, maar mist finale door een, onnodig, slechter setgemiddelde In twee toto's 13 maal 13 goed Vultink startte met zege op Coyret Spasski en Petrosjan sloten in twaalfde partij compromis Weekends,.) i\ op radio en tv Nederl. legioen met gematigd optimisme op reis naar Madrid Opa van Sjakie rekent vast op overwinning DAF55 snel, ruim, comfortabel FC Barcelona zet trainer aan de dijk Rusland leidt tegen Canada in DC-strijd Nederlandse meisjes in halve finale voor Go Ahead wellicht naar Costa Rica Ronde van Italië DWS-Feijenoord in Rotterdams stadion Nederlandse clubs in de internationale zomercompetitie Oudere tennisleraar Vervelend Langs afgronden Europees kampioenschap bandstoten f2000,- 18 maanden (123,17 p.m. aflossen of f5000,- 24 maanden f234,12 p.m. aflossen de bank waar ook zich thuis voelt Underdog Driemaal scheepsrecht AAN HET KIND IN 'T VERKEER DENK OVERAL EN ALTIJD WEER, NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Succesvol in vele internationale rallies. Prijs f 5.895,— (incl. BTW f 6.602,40). ZATERDAG 24 MEI 1969 AMSTERDAM/EINDHOVEN Door zijn overwinningen op Roy Emerson heeft Tom Okker vrijdag in Amsterdam de herinnering aan zijn te leurstellende nederlaag tegen Earl Buchholz goeddeels kunnen wegvagen. Tony Roche won zijn tweede partij in groep 2 in twee sets. Hij was sterker dan de verwoed tegenspartelende Buchholz. Daardoor zal Okker zelfs bij een overwinning met de meest gun stige score in setgemiddelde achter de Australiër Roche blijven en dus de fi nale missen. Een klein moment van verslapte concentratie was beslissend voor het verlies van de tweede set. Op de stand 3-4 tegen Emerson werd Okker afge leid door een langs de baan lopende toeschouwer. Dat kostte hem de ral ly, de game (3-5) en kort daarna de set. Dat die verloren set overbodig was, bewees Okker in de beslissende reeks op het rumoerige tennispark van DDV, waar overdenderende vliegtui gen, dreunend langs rijdende vracht verkeer, onrustig publiek en gierende trams voortdurend aanslagen op de concentratie pleegden. Dat zowel Okker als Emerson des ondanks een flonkerend duel speelde en ze het niveau van de eerste partij tus sen Buchholz en Roche aanzienlijk overtroffen, pleit voor het vakman schap van het tweetal. In de beheer sing van hun metier ontliepen beiden elkaar niet veel, maar de wat grotere beweeglijkheid van de Nederlander was een belangrijk wapen tegen Emer son, die alleen in zijn forehandslagen een wat betere controle had. Het minimale krachtsverschil de helft van de games in de eerste set kreeg pas een winnaar na 40-gelijk hield die eerste set lang boeiend. Na het serviceverlies van Emerson in de eerste game de Nederlander kwam met 2-0 voor verloor Okker zijn op slag in het vierde spel en daardoor werd de stand 2-2. Het evenwicht in kwaliteit en score bleef lang gehandhaafd. Zowel de snel lere Okker als de krachtiger Emerson wisselde uiterst behoedzaam spel af met gedurfde agressiviteit, die het duel zijn aantrekkelijkheid en de en kele honderden toeschouwers waar voor hun geld gaf. Tot 6-6 werd om beurten gescoord, maar daarna sloeg Okker zich zeker door de niet zo ijzer- sterke tweede opslag van Emerson heen en incasseerde vervolgens op eigen service de set. De tweede reeks was lang vergelijk baar. Ook een keer opslagverlies voor beiden in het begin en daarna weinig aanwijsbaar verschil. Tot Okker bij 3-4 even werd afgeleid en door een verloren servicegame Emerson een ge makkelijke kans bood het einde van de tweede set het eerst te bereiken. In de beslissende reeks maakte Ok ker het minimaal mogelijke aantal fou ten, was zeer zeker in de opslag en doorbrak .die van Emerson al snel: De voorsprong van 3-0 gaf hij niet meer uit handen enhij voltooide de set op het derde wed strijdpunt: 6-3. Buchholz had in zijn wedstrijd met de linkshandige Roche de speelwijze van een wat oudere tennisleraar: een voortreffelijke beheersing van de sla gen, maar een matige bewegingssnel heid en een wat trage reactie. De „standvastigheid" was tegen de nuch tere Roche fataal. Toch had Roche voor de tweede set nog vrij veel tijd nodig. Op de stand 5-3 liet hij een wed- strijdpunt liggen en hij moest tenslot te tot 8-6 doorspelen voor hij de wei nig geïnspireerde Buchholz verslagen had. De tegenstanders uit de enkelspelen vonden elkaar als partners in het dub belspel. Tony Roche was onmisken- BARCELONA Het veelgebruikte recept, dat bij belangrijke nederlagen een trainerswisseling voorschrijft, schijnt nu ook bij FC Barcelona aange wend te worden. Na de nederlaag (2-3) in Bazel tegen Slovan Bratislava voor de finale van het toernooi om de Euro pese beker voor bekerwinnaars heeft het bestuur het vertrek geëist van trai ner Salvador Aritgas. Dat Barcelona deze eindstrijd met vijf invallers speel de en dat Slovan Bratislava toch aller minst als outsider gold wensen de Spaanse bestuurderen niet als verzach tende omstandigheden in aanmerking te nemen. DEN HAAG Zowel voor sporttoto 39 als 40 hebben 13 deelnemers alle uitslagen goed voorspeld. Cijfers tot 39: aantal deelnemers: 717.958; bruto inleg: fl 1.528.468.20; prijzenbedrag fl 687.810.69; eerste prijs fl 206.343.21. 13 juiste voorspellingen, kering per kolom bruto fl 15.872.55 Tweede prijs: fl 137.562.14. 241 juiste voorspellingen; uitkering per kolom fl 570.80. Derde prijs: fl 206.343.21. 2.519 juiste voorspellingen, uitkering per kolom fl 81.90. Extra prijs: fl 137.562.14; 644 juiste voorspellingen; uitkering per kolom fl 213.60. Cijfers toto 40: Aantal deelnemers: 659.674; bruto in leg: fl 1.416.090.60; prijzenbedrag: fl 637.240.77; eerste prijs: fl 191.172.23. 13 juiste voorspellingen uitkering per ko lom bruto fl 14.705.55 Tweede prijs: fl 127.448.15; 249 juiste voorspellingen; uitkering per kolom fl 511.80. Derde prijs: fl 191.172.23; 2.563 juiste voorspellingen; uitkering per kolom fl 74.50. Extra prijs: fl 127.448.15; 3.423 juiste voorspellingen; uitkering per kolom fl 37.20. MOSKOU Rusland heeft vrijdag te Moskou met 1-0 de leiding genomen in de wedstrijd voor de tweede ronde van het tennistoernooi o. de Davis- beker (Europese zone, groep B) tegen Canada. Alexander Metreveli versloeg John Sharpe, die tegen Nederland niet was opgesteld, met 6-0, 6-0, 6-4. Andere uitslagen in de tweede ronde Europese zone: Groep A: Eastbourne: Engeland - Ierland 30; Monte Carlo: Monaco - Tsjecho-Slowakije 02. Groep B: Zagreb: Zuidslavië - Span je 02; Boekarest: Roemenië - Israël 30; Barletta: Italië - Oostenrijk 20. Hoe verbeten Emerson ook keek, hij zag geen kans Okker van de zege af te houden. baar de sterkste van het viertal. Hij had echter het nadeel, dat hij Buch holz als bijwagen moest meeslepen. Een onoverkomelijk bezwaar, doordat Buchholz, die het kennelijk graag voor gezien wilde houden, zelf vaak de rem op die wagen in werking stelde. Okker en Emerson wonnen met 8-6 (na zes setpoints), 4-6 (na een inzinking van ook Emerson) en 6-4 (met vier ver veelde spelers op en een handje vol nog verveelder toeschouwers om de baan). Rod Laver en Ken Rosewall hebben zich in Eindhoven enigszins hersteld van de nederlagen, die zij op de eerste dag van het toptennistoernooi moesten incasseren. Rosewall is tegen de sterk spelende Spanjaard Andreas Gimeno echter langs diepe afgronden gegaan, voordat hij na ruim twee uur een moeizame zege in drie sets had be vochten. De openingsset leverde voor het eerst in Eindhoven toptennis van enige allure op. Er werden bij vlagen voor treffelijk gespeeld en de spanning maakte deze lange set tot een zeer on derhoudend kijkspel. Nadat Gimeno bij de stand 6-5 al eens op setpoint had gestaan, ging de strijd voortdurend gelijk op. Rosewall bleek uiteindelijk de langste adem te hebben. Hij stond echter nog driemaal op setpoint voor dat hij met 12-10 zegevierde. In de tweede set kwam Gimeno ver rassend sterk terug. In amper twintig minuten verslooeg de sterk serverende Spanjaard zijn tegenstander met 6-1. Het spectaculaire scoreverloop maakte de derde set bijzonder boei end. Gimeno kwam op de opslag van Rosewall met 1-0 voor. De Australiër vocht terug. Het werd 2-1 en 3-2 voor Rosewall. Daarop nam Gimeno het ini tiatief. Via 3-3 en 4-3 kwam hij bij 5-3 zelfs op matchpoint. Rosewall hield stand. Opnieuw werd de stand gelijk: 5-5. Met niet erg fraai, maar wel ef fectief, spel stootte Rosewall tenslotte door naar 7-5. In de eerste partij had Laver weinig moeite met een wel erg matig spelen de Dennis Ralston. In de eerste set kon Ralston nog redelijk bijblijven (7-5), maar in de tweede had hij geen verweer. Zelfs drie dubbele fouten van Laver konden niet voorkomen, dat het einde met 6-2 kwam. De dubbelspeldemonstratie, die La ver en Ralston met 6-1, 6-4 wonnen, bracht zeer fraai tennis. Vooral van Rod Laver. ALGHERO De strijd om het ze ventiende Europese kampioenschap bandstoten speelt zich af voor een de cor, dat zijns gelijke niet kent in de biljartsport. De Italiaanse bond besloot om redenen van propagandistische aard de wedstrijdenreeks in Alghero op Sar dinië te laten spelen. Aangezien in heel het snel groeiende badplaatsje geen zaal beschikbaar was, die aan de eisen voldeed, werd het congrespaleis Capo- Caccia gekozen voo rde titelstrijd. Die beslissing maakte wel, dat deelnemers en officials in betrekkelijke afzondering moeten leven. Het tot biljartcentrum gepromoveerde congrespaleis staat na melijk in alle eenzaamheid zo'n tien ki lometer buiten Alghero. In de eerste ronde heeft Hans Vul tink een gemakkelijke zege geboekt op de Fransman Coyret. Met carottespel trachtte deze Vultink in de verdediging ATHENE Nederland en de Ver enigde Staten hebben zich, na Groot- Brittannië en Australië, geplaatst voor de halye-finales van het tennistoernooi om de Federation Cup voor dames landenteams. Nederland s.chakeldè met 21 Tsjecho-Slowakije uit. De Verenig de Staten wonnen in de kwart-eind strijden met 30 van Italië. De gedetailleerde uitslag van Neder land - Tsjecho-Slowakije is: Betty Sto ve (Ned.) - Arlene Palmova 6-4, 6-1; Marijke Schaar (Ned.) - Vlasta Vopi- kova 3-6, 3-6; Betty Stöve/Marijke Schaar - Arlene Palmova/Vlasta Vopi- kova 4-6, 7-5, 6-4. In de halve-eindstrijden ontmoet Ne derland, vorig jaar tweede in dit toer nooi, vandaag de Verenigde Staten. Groot-Brittannië speelt tegen titelhou der Australië. te dringen. Tot de zeventiende beurt lukte dat redelijk. De stand was toen 82-51 in het voordeel van de Nederlan der. Daarna liep Vultink snel weg. Vier beurten leverden zestig caramboles op. De Nederlandse kampioen, die toen met 142-68 leidde, was op dat moment in feite reeds winnaar. Met kleine series maakte hij vervolgens de tweehonderd vol. De Italianen maakten in dit toernooi reeds snel met het Belgische geweld kennis. Ceulemans en Dielis hadden niet de minste moeite met Zaneti en Oddo en konden zich zelfs permitteren foutjes te maken. Zelfs voor de niet-in- gewijden was het duidelijk, dat de bei de Italianen slechts als figuranten zul len fungeren. Dielis (Belg) Oddo (It.) Zanetti (It.) Ceulemans (Belg.) Vultink (Ned.) Coyret (Fr.) 200 25 29 8.00 73 25 13 2.72 68 31 10 2.19 200 31 76 6.45 200 29 29 6.89 88 29 14 3.03 DEVENTER Go Ahead heeft een uitnodiging gekregen om in juni enkele wedstrijden te komen spelen in de Middenamerikaanse staat Costa Rica. De club uit Deventer heeft daarbij de keus uit vier wedstrijden in de perio de van 12 tot 23 juni of zes wedstrij den tussen 5 en 23 juni. Het bestuur van Go Ahead heeft de uitnodiging in beraad gehouden mede met het oog op de eerste wedstrijd voor de internationale zomercompeti tie, die in het weekinde van 28 en 29 juni wordt gespeeld. MOSKOU Aan de reeks remises, die met de 12e partij werd ingezet, is nog geen einde gekomen. Opnieuw be sloten vrijdag wereldkampioen Petro sjan en uitdager Spasski tot een pun- tendeling. Die vroeg 32 zetten en bracht de stand op 8-8. We hebben wel de indruk gehad, dat de uitdager een open strijd verlangde. Hij koos een andere variatie van de Tarrasch-verdediging dan in voorgaan de partijen. In feite het spel, dat eer tijds vooral door Tarrasch zelf is ge- propagageerd en daarna ook door Ke- res is gepraktizeerd. Doch de titelhou der liet het niet tot een scherp mid denspelgevecht komen. Hij speelde op diverse ruilen, waaraan Spasski zich nauwelyks kon onttrekken. Reeds na 15 zetten tekende zich een niet al te moeilijke gelijke situatie af. Daarna werd Spasski feitelijk min of meer gedwongen het ruil-pad verder te betreden, hoezeer hij waarschijnlijk ook een duel verlangde. Hij heeft daartoe maandag met wit in de 17e partij, de gelegenheid. Daar bij zal hij misschien van 1. e4, moeten afstappen, wijl nog niet is gebleken, dat hij tegen het door Petros jan toe gepaste Russisch actief is gewapend. Wit: T. Petrosjan Zwart: B. Spasski Tarrasch-verdediging I. c2-c4, e7-e6 2. d2-d4, d7-d5 3. Pgl-f3, c7-c5 4. c4 x d5, e6 x d5 5. g2-g3, Pb8- c6 6. Lfl-g2, Pg8-f6 7. 0-0. Lf8-e7 8. Pbl-c3, 0-0 9. Lcl-g5,deze zetten- reeks, die in de tweekamp al enkele malen is voorgekomen, vroeg nauwe lijks tijd. 9Lc8-e6 een oude zet... 10. d4 x c5, Le7 x c5 11. Lg5 x f6,... ein delijk is het patroon geheel doorbro ken. Merkwaardig is daarbij wel, dat wit over de 11e zet meer dan een kwartier nadacht. Controleerde de wereldkam pioen de huis-analyse, of wantrouwde hij plotseling dit toch niet onbekende vaarwater? II. Dd8xf6 12. Pc3xd5, Het ligt voor de hand te veronderstellen, dat Petrosjan die kennelijk met een pun- tendeling tevreden was dit als con sequentie van de ruil op f6 heeft be doeld, aldus liquideert hij nog belang rijk meer materiaal. 12Df6 x b2 13. Pd5-c7, wit heeft geen tijd voor een zet als 13. Tbl, waarop simpel 13. Da2: volgt. 13Ta8-d8 14. Ddl-cl, opnieuw op „niets" gespeeld, maar wel zodanig, dat zwart vrijwel tot ruil wordt gedwongen. 14. Db2 x cl 15. Tal-cl, b7-b6 16. Pc7 x e6, 16. Pg5, volgt 16. Pd4. (niet 16. La2: 17. Lc6, Tc8 wegens 18. Ld5, en wit wint) en zwart staat prettig. 16. f7 X e6 17. Tcl-c4, misschien op weg naar e4. Daarom moet Spasski wel voortgezette ruil aan de orde stellen. 17Pc6-d4 18. Pf3xd4, Td8xd4 niet 18. Ld4:, omdat daarop 19. Lh3, onaangenaam kan zijn. 19. Tc4 x d4, Lc5 x d4. 20. e2- e3, Ld4-c5, 21. Tfl-dl, Tf8-f7. Thans kan wit noch op de 7e noch op de 8e rij binnen dringen, daar zwart het „perpetuum" Tf7-f8-f7 bij de hand heeft. 22. Lg2-e4, g7-g6 23. h2-h4, Tf7- c7 24. Kgl-g2, Lc5-e7. De vesting is nu compleet beveiligd. 25. Kg2-f3, Kg8-g7 26. Tdl-d2, Le7-b4 27. Td2-c2, Tc7 x c2 28. Le4xc2, de bekende „ongelijke lopers". De rest hadden de opponenten elkaar kunnen besparen. Er volgde nog: 28Kg7-f6 29. Lc2-d3, h7-h6 30. Ld3- c4, g6-g5 31. h4-h5. Remise. NAPELS De achtste etappe van de Ronde van Italië heeft een weinig opwindend verloop gehad. Alle ontsnap pingspogingen werden in de kiem ge smoord, waaraan het hoge tempo wel debet zal zijn geweest. Deze kortste rit van de Giro (133 km) werd namelijk afgelegd met een gemiddelde snelheid van meer dan 46 km per uur. Het werd tenslotte een massasprint, waarin de Italianen Basso en Zandegu wraak na men op de Belgen voor de drie etappe zeges van Eddy Merckx. Diens ploeg genoot Reybroeck werd derde. In de algemene rangschikking deden zich in het geheel geen wijzigingen voor, zodat de situatie na de achtste etappe is: 1. Polidori (It) 28.12.31, 2. Merckx (Belg) op 59 sec., 3. Anni (It.) op 1.02, 4. Benfatto (It) op 1.16, 5. Adorni (It) op 1.32, 6. Gimondi (It) op 1.33, 7. Zi- lioli (It) op 1.39. ADVERTENTIE voor u 2000 5000 9 9 en voor u... de heer J. W. Hoogeveen beheerder bijkantoor Amstelveen Contant geld nodig voor privó-doeleinden? Neem een persoonlijke lening bij de NMB. Dat gaat prettig en snel. Bijvoorbeeld; 3000,- in handen, betaling in 18 x f* 183,15. Of: 10.000,- in handen, betaling i w in 36 x 332,67. Loop eens binnen bij het dichtstbijzijnde NMB-kantoor. Men geeft u er graag alle inlichtingen over de persoon lijke lening. U zult zien, dat bij de NMB de persoonlijke lening samengaat met per soonlijke service. Veenendaal: Markt 5. Ede: Breelaan 1. Tiel: Hoogeinde 3. In het NTS-programma „Scala", da^ zaterdag van 19.03 tot 19.30 uur op Nederland 2 wordt uitgezonden, wordt aandacht besteed aan de volgende sport gebeurtenissen: de internationale tennistoernooien in Amsterdam en Eindhoven; het internationale Pinkster-voetbal toernooi van Blauw Wit. NTS-sport, dat maandag (tweede Pinksterdag) van 19.20 tot 19.56 uur op Nederland 2 wordt uitgezonden, be vat de volgende onderwerpen: de voetbalwedstrijden FC Twente - Feijenoord en DOS - AZ '67; de autoraces van Zandvoort; De Europese kampioenschappen speedboatraces op de Bosbaan in Amsterdam. In verband met deze aflevering van NTS-Sport zal het programma „Scala" op deze dag slechts van 19.03 tot 19.20 uur, eveneens via Nederland 2, worden uitgezonden. In het NRU-programma „Langs de Lijn", dat van 15.30 tot 17.30 uur via Hilversum I wordt uitgezonden, zul len reportages en beschouwingen te ho ren zijn van: de voetbalwedstrijden FC Twente - Feijenoord; DOS - AZ '67; Telstar - MVV; Volendam - PSV en Blauw Wit - SVV. de autoraces van Zandvoort; de speedboatraces om het Europe se kampioenschap op de Bosbaan in Amsterdam; tafeltenniswedstrijden om het kam pioenschap van Zuid-Nederland in Breda; de paardenkoersen in Alkmaar en Baarlo; nieuws en uitslagen over amateur voetbal en korfbal. In het RONO-programma „Sport voor Sport", maandag, dat van 18.30-19.29 u. wordt gezonden, wordt aandacht besteed aan de voetbalwed- den: FC Twente - Feijenoord; SC Cam- buur - De Volewijckers, Willem II - Vi tesse in het betaalde voetbal. Drachten - AFC, GRC - Oosterpar- kers; Be Quick - Jubbega; WK - Help man; DVC '59 - Gieten bij de noorde lijke amateurs. WOG - WVF; DVC '26 - SC Dieren; OSV'31 - Langeveen in oost; voorts aan motorsportevenementen in Tubbergen en Stadskanaal en het volleybaltoernooi in Nijverdal. AMSTERDAM De besturen van DWS en Feyenoord zijn overeengekomen de bekerwedstrijd voor de halve finales op woensdag 4 juni ('s avonds) in het Feyenoord-stadion te Rotterdam te spe len. AMSTERDAM Over enkele dagen is het zover. Woensdagavond zullen vele tientallen miljoenen Europeanen aan hun televisietoestel gekluisterd zitten om getuige te ztfn van de Europa Cup-finale in Madrid. Voor de eerste maal in de geschiedenis is een Nederlandse ploeg erin geslaagd deze eindstrijd te bereiken. Het is dan ook geen wonder, dat de wedstrijd AjaxAC Milan al dagenlang het gesprek van de dag is. Zelfs de gesprekken over de gebeurtenissen rond Het Maagdenhuis worden dikwijls overstemd door luidruchtige prognoses over de kansen van de hoofdstedelijke ploeg. Over het algemeen heerst er in Ajax-kringen toch een voorzichtig optimisme. Tot de grootste optimisten behoort ook dit keer weer de grootvader van Sjakie Swart, die in niet mis te verstane woorden te kennen geeft, dat zijn kleinzoon en Johan Cruyff de Milaanse ploeg een nacht merrie zullen bezorgen. Inmiddels bereidt de Amsterdamse ploeg zich zorgvuldig voor op de wed strijd. Ogenschijnlijk heerst er alle rust onder de jongens van trainer Ri- nus Michels. Maar de werkelijkheid is anders. Tonnie Pronk, Piet Keizer en Ruud Suurendonk staren wezenloos voor zich uit als de Italiaanse televisie na de training in de kleedkamer van het Ajax-stadion opnamen maakt. Theo van Duivenbode zit wat zenuw achtig te frunniken aan zijn voetbal schoenen als hem wordt gevraagd wat hij denkt van zijn (waarschijnlijke) directe tegenstander Hamrin, de 35- jarige Zweed in het Italiaanse team. Johan Cruijff steekt een sigaret op! Gert Bals, de 32-jarige aanvoerder en enige niet-full prof bij Ajax, die an ders altijd de meest nuchtere indruk maakt voor belangrijke wedstrijden, ziet in zijn gedachten ook al de Ita liaanse aanvallers op zich af stor men. Of hij pessimistisch is? „Ach nee, pessimistisch ben ik niet. Dat ben ik trouwens nooit, maar om nou in dit geval te zeggen, dat ik op- ADVERTENTIE Stuur mij Informatie over DAF33, DAF44, DAF44 Stationcar, DAF55, DAF55 Coupé, DAF5S Stationcar. (Onderatrepen wat u wenst.) 49 Naam: jA Adres: Plaats: CL O In »nv«lopp« zondsr postzegel zenden een DAF antwoordnummer 2000, Eindhoven. timistisch ben, nee dat ook niet. Ik had liever Manchester als tegenstan der gehad, omdat ik geloof, dat het En gelse spel ons beter ligt. Maar ja, het is AC Milan. We zullen het ongetwij feld zeer zwaar krijgen. Toch heb ik goeie hoop..." Gert Bals, die de geruchten ontkent als zou hij aan het eind van dit sei zoen zijn voetbalcarrière willen beëin digen, ziet in Prati de gevaarlijkste man in de Italiaanse voorhoede. Wim Suurbier is het op dat punt graag met hem eens. Vasovic en Hulshof daaren tegen verwachten het meeste gevaar van Rivera, die met zijn haarscherpe passes een hele verdediging kan open rijten. „Maar zover zal het niet ko men", lacht een zelfverzekerde Henk Groot. Het zal voor Ajax moeilijk zijn om woensdag in het Bernabeu-stadion ver lies te voorkomen of beter gezegd winst te bereiken. Maar de Am sterdammers vormen de underdog en misschien ligt daarin hun kans. Inter nationaal begint er een zekere erken ning te groeien, maar velen hebben in de Amsterdamse ploeg toch nooit een Europese topploeg gezien. Opmerke lijk is ook, dat. Cruijff wat bekend wordt, maar dat de naam van een tweede Ajax-speler door geen buiten lander kan worden geproduceerd. Rinus Michels weigert consequent de door hem uitgestippelde tactieu ze/ kend te maken. Het staat echter vrij wel vast, dat hij de underdog-situatie zal consolideren. Op onze vraag aan Michels om een prognose te doen, begint Ajax' „king size "-strateeg te lachen. Het antwoord blijft hij echter schuldig. Logisch ove rigens. Als even later de commenta tor van de Italiaanse televisie hem de zelfde vraag voorlegt zegt hij echter volmondig: „Jullie zullen eens wat zien..." Driemaal is scheepsrecht. Met deze gedachte in hun achterhoofd zul'en de Ajax-spelers maandag naar Madrid RINUS MICHELS glimlachen, maar zwijgen reizen. Tweemaal in de geschiedenis is een Nederlands legioen naar de Spaanse hoofdstad getrokken. Vier jaar geleden werd de eerste luchtbrug geslagen. Toen was het voor Feijen oord. Na een 2-1 zege op Real in eigen huis werd het onder de broeien de Spaanse zon een 5-0 nederlaag voor de Rotterdamse formatie. In 1967 moest Ajax het in de strijd om de Europa Cup tegen dezelfde ploeg op nemen. Op eigen terrein werd het een enigszins teleurstellend gelijk spel, maar in het Bernabeu-stadion zaten de kansen op een sensationele uitslag er voor de Amsterdammers voortdurend in. Ze bleven evenwel ongebruikt en uiteindelijk gingen de doodvermoeide jongens van Rinus Michels in de ver lenging ten onder. Of de derde keer scheepsrecht zal zijn? Alleen opa Swart durft er zijn hand voor in het vuur te steken. GENèVE Het programma van de Nederlandse clubs, die deelnemen aan de internationale zomercompetitie, ls als volgt: In het weekeinde van 28/29 juni: Oester Vzexjoe (Zwe) - Go Ahead, Nee - Zilina (Tsj), Linzer Ask (Oost) - GVAV. 5/6 juli Szombierki (Pol)-Go Ahead, NEC - Bellinzona (Zwi), Frem Kopen- hagen(Den) - GVAV. 12/13 juli: Go Ahead - Lugano (Zwi), Oerebro (Zwe) - NEC, GVAV - Pardu bice (Tsj). 19/20 juli: Go Ahead - Oester, Zilina NEC, GVAV - Linzer Ask. 26 27 juli: Go Ahead - Szombierski, 'l'nzona - MFC, Par e - GVAV. 2/3 augustus: Lugano - Go Ahead, NEC - Oerebro, GVAV - Frem.

De Vallei | 1969 | | pagina 15