Kantongerecht Wageningen Motorrijder daverde zonder rijbewijs en verzekering over weg Een pier is ook een dier Einddiploma's voor leerlingen van de Handelsavondschool LIENDEN VIERT HELE WEEK GROOT FEEST Voorproef van een vlaggenzee Burgemeester Hoftijzer: „Het is hier net een bijenkorf U HET WOORD VALLEI? Belt Patiënten gaan bootreis maken Concours Politie P(e)G(oïsme) Dienstregeling „De Haas" gewijzigd VV V-Programma voor Rhenen Wijzer geworden Zevenhonderd keer te hard Lik op stuk Onjuiste mentaliteit Wals van dijk af IN IEDER HUIS STEUNT MEN HET RODE KRUIS LIEÏSDEN - Is hier momenteel net een bijenkorf, wo actief zijn de mensen Liendens burgemeester J. C. Hoftijzer constateert dit met genoegenwant alles wijst eropdat de Liendense bevol king er heel wat voor over heeft om de feestweek ter gelegenheid van het duizend-jarig bestaan van het dorp Lienden tot een evenement te maken, waarover nog lang zal worden ruigepraat. ZATERDAG 24 MEI 1969 WAGENINGEN De Opheusdenaar G. v.d. W., fabrieksarbeider van be roep, werd vrijdagmorgen door de Wageningse kantonrechter, mr. A. C. van den Brand, veroordeeld tot een hoge geldboete. Zonder een rijbewijs te bezit ten en onverzekerd, was v.d. W. met zijn motor de helling van de Nieuwe Vee- nendaalseweg in Rhenen komen afdenderen en had er een auto aangereden. De betrokken automobilist, N. T.. plaatwerker, uit Rhenen was evenwel ten laste gelegd, dat hij aan de verkeerde zijde van de weg geparkeerd stond en bij het wegrijden de motorrijder zou hebben gehinderd. „Daar ben ik het helemaal niet mee eens", zei T. tegen de kantonrechter. „Ik reed al weer verscheidene meters op de voor mij bestemde weghelft en ik ben het trottoir opgevlucht om de aanstormende motorrijder te ontwijken. Hij kwam over de witte streep op mijn weghelft Van de W. verklaarde, dat hij tegen de as van de weg had gezeten, omdat hij geparkeerd staande auto's moest passeren en T. hem de weg versperde. „Hard heb ik niet gereden", aldus v. d. W., „het zal zo'n 55 a 60 kilometer ge weest zijn". De rechter merkte op, dat getuigen hadden gesproken over „hoge snelheid" en „zeventig a tachtig kilometer". „Het was bovendien niet de eerste keer, dat u bekeurd werd voor het rij den zonder rijbewijs", viel de officier, mr. H. J. C. Pieters in. Hij eiste tegen v. d. W. f 50 voor de aanrijding, f 125 voor het ontbrekend rijbewijs en f 100 boete wegens onver zekerd rijden. „Het kan u blijkbaar niets schelen of u het risico loopt een kostwinner dood te rijden. U gaat dóór met onverze kerd rijden zonder rijbewijs. Maar ik kan u verzekeren, dat bij een volgen de herhaling een heel andere straf kan volgen", aldus mr. Pieters in zijn re quisitoir. „Het zal niet meer voorkomen", zei v. d. W., „want ik ben na dit geval wijzer geworden. Ik heb nu mijn rijbe wijs op zak. U mag het wel zien". „Maar zeker niet houden?" vroeg de officier, terwijl de verdachte het docu ment uit z'n binnenzak haalde. Tegen de Rhenaar T. luidde de eis: f 15 boete wegens verkeerd parkeren en vrijspraak ten aanzien van het ver oorzaken van hinder. „Ik acht het wettig bewijs niet gele verd, dat T. bij het wegrijden 't ver keer, in dit geval v. d. W. gehinderd heeft", aldus mr. Pieters. Rechter v. d. Brand vonniste T. con form de eis, maar bepaalde de boetes voor,,7-4- W. hoger; verqorzaken aan rijding f 150, onverzekerd rijden f 10Ö en rijden zonder rijbewijs eveneens f 100. De zevende snelheidsovertreding van vertegenwoordiger G. D. van L. uit het Limburgse Eijsden vond plaats op de Edeseweg in Bennekom. Komend uit de richting Ede had Van L. het voor waarschuwingsbord, het 50-kilometer- bord ter hoogte van het streekzieken huis, noch de aanduiding op het weg dek gezien. Met een snelheid van 85,7 kilometer reed de vertegenwoordiger door in de richting Bennekom-centrum. „Ik schrok er zelf van, toen ik staan de werd gehouden", zei verdachte. "Ik was in gedachten geweest". „Uw zevende snelheidsovertreding", stelde de rechter vast. „Dat wil zeggen, dat u zevenhonderd keer te hard hebt gereden, statistisch bekeken. U schijnt zich van de wet weinig aan te trekken, want u doet het steeds weer!" Dit was Van L. te ar. „Ik weet bijna zeker, dat ik die dag verder geen maximum snelheden heb overtreden en die zevenhonderd keer lijkt me erg veel. Ik kom toch dagelijks door heel wat snelheidscontroles heen. Wat mij betreft AMERONGEN De voorzitter van de hengelaarsvereniging ,,'t Snoekje" heeft bezoek gehad van een oprechte dierenbeschermer. De meneer kwam naar Amerongen om informaties in te winnen over de wijze waarop de huidige henge laar de visjes verschalkt. Hij bel de bij de heer Beumer omdat deze vorige week in het nieuws was in verband met de moeilijkheden waarmee 't Snoekje op het ogen blik heeft te kampen. De club is naarstig op zoek naar eigen viswa ter, en kan het maar moeilijk krij gen. Goed, de dierenbeschermer wens te te worden voorgelicht over het aas dat de vissen moet lokken. Hij vroeg of pieren nog steeds in zwang zijn, zoals in zijn jeugd al het geval was. De heer Beumer kon het niet ontkennen, waarop de bezoeker zijn verontwaardiging met klem liet blijken. Inmiddels heeft de man overi gens in een ander blad al een in gezonden stuk gepubliceerd, vol protest en afschuw. Hij vertelde de heer Beumer ook nog dat hij onlangs op de tv een non had zien vissen met een sprink haan aan het haakje. Daar had hij geen woorden voor. Het vissen met levend aas keurt hij ten strengste af. Ook het feit dat de visjes het haakje in hun bekjes krijgen zei de meneer niet te kunnen goed praten. De heer Beumer: ,,Maar met hun staart bijten ze nu een maal niet..." houd ik me de laatste jaren beslist wel aan de toegelaten snelheden". Inderdaad waren sinds 1965 geen snel heidsovertredingen meer geconstateerd van Van L. voor hij in Bennekom weer eens over de schreef ging. De officier eiste f 150 boete, waar de rechter in zijn vonnis een voorwaarde lijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor vier maanden, met een proeftijd va twee jaar aan toevoegde. De Veenendaler J. v. d. W„ die op een van de vorige zittingen had be weerd, dat de Veenendaalse politie zijn wagen naar de sloper had gebracht, zonder hem erin te kennen, kreeg lik op stuk. Er was een uitgebreid onderzoek in gesteld naar de gang van zaken, waar bij aan het licht was gekomen, dat v. d. W. erin toe had gestemd, dat zijn auto een wrak met allerlei gebre ken naar de Veenendaalse handelaar B. ging. Deze zag echter niets in de wagen en zei er ook geen plaats voor te hebben, maar vond autosloper P. in Veenendaal bereid om het vehikel bij het politie bureau weg te halen. Het wagentje was zo slecht, dat P. er niets meer voor wilde geven. „En ik had 'm nog voor f 175 kun nen verkopen. Ik begrijp niet hoe zo iets kan. Toen autosloper N. 'm niet wilde hebben, heb ik geen toestemming gegeven om een ander op te zoeken. Ik zou dat zelf wel doen", verklaarde v. d. W. verontwaardigd. De officier begreep het wel. „U hebt toestemming gegeven de auto naar de sloper te brengen en dan doet het er weinig toe of het N. of P. is". Daarna kwam men toe aan de ten lastelegging. v. d.- W.'s wagen had na melijk geen deugdelijke stuurinrichting, remmen en gasafvoer. Voor deze feiten eiste officier Pieters respectievelijk f 70, nogmaals f 70 en f 40 boete. „Ik vind het verschrikkelijk", reageerde v. d. W. „Dat kost nogal wat. Eerst m'n auto kwijt, waaraan ik voor vierhon derd gulden heb laten opknappen en dan nog zoveel boete. Ik begrijp niet, hoe zoiets kan gebeuren. Toen die agent in de wagen had gereden, zei hij, dat er niets bijzonders op te merken viel. Daar zijn ze dan pas bij later onder zoek achter gekomen blijkbaar". „U moet zich realiseren, dat hier maar niet lukraak iets wordt beweerd. De technische afdeling van de politie is eraan te pas gekomen. Waar het om gaat is dat u met een levensgevaarlijke auto op de weg zat", verduidelijkte de officier. Mr. v. d. Brand vonniste met in to taal f 175 boete. „Een onjuiste mentaliteit", conclu deerde mr. Pieters in zijn requisitoir te gen de Nijverdalse chauffeur H. K., die op de Cuneraweg in Rhenen bijna een frontale botsing had veroorzaakt. Hij reed daar met. een vrachtwagen, geladen met gasflessen en merkte toen hij moest afremmen voor een vóór hem rijdende tractor, dat hij niet tot stil stand kon komen. „Op dat moment moeten de linker rembuizen lekgesprongen zijn. Kort er voor waren ze nog goed", zei K. Ik had de keuze: tegen de tractor, in de berm of erlangs zien te komen. Ik heb het laatste gekozen en inderdaad trok de wagen bij het remmen naar rechts". Een tegemoetkomende personenwagen had hem nauwelijks kunnen ontwijken. Het werd de chauffeur bijzonder kwa lijk genomen* dat hij ondanks de defec te remmen rustig verder reed. „Ik kon er toch rekening mee hou den, dat de wagen naar rechts trok", merkte hij laconiek op. „En dan nogmaals een medewegge bruiker het risico van een frontale botsing laten lopen", vulde de officier aan. „De onjuiste mentaliteit wil ik gehonoreerd zien met 150,- boete." De rechter vonniste conform. Bokkesprongen per auto op de Rijn dijk-west in Heteren werden G. B., elektromonteur uit Wageningen ten las te gelegd. De Wageninger was daarbij de bocht uitgevlogen, had de betonnen afrastering omver gereden, evenals een aantal bewakingspalen en was onder aan het talud terechtgekomen. Dat hij tevoren aan het dansen was geweest, vond rechter v. d. Brand geen acceptabele verklaring voor het uit de bocht walsen. „Had u- gedronken?" informeerde mr< v. d. Brand. „Nee, ik had alleen frisdrank op", zei verdachte. „Het was avond en ik heb die bocht gewoonweg niet gezien". „Of uw snelheid was te hoog. U gaat zomaar niet de djjk af", vond de offi cier. „Men zou kunnen zeggen: wie niet op de weg kan blijven, hoort er niet op, maar zover wil ik dit keer nog niet gaan: 150,- boete." De eis werd door de rechter teruggebracht tot ƒ120,-. VEENENDAAL Aan 14 leerlingen van de Veenendaalse Handelsavond school is donderdagavond het einddi ploma uitgereikt. 1 examenkandidaat moest worden afgewezen, terwijl 1 kandidaat zich had teruggetrokken. De uitreiking van de diploma's vond plaats in de Koningin Julianaschool, in tegenwoordigheid van het schoolbe stuur, directeur en leraren, gecommit teerden, de inspecteur van het Middel baar Onderwijs, de heer Chr. Kok en enkele bestuursleden van de Veenen daalse Winkeliersvereniging. Aangezien burgemeester Bode op het laatste moment verhinderd was aanwezig te zijn, werden de diploma's uitgereikt door de heer Ant. de Ruiter, wethouder van onderwijs. De best ge slaagde leerlinge, Ria van Vliet, ont ving van de Kamer van Koophandel te Utrecht een boekenbon, terwijl de 2e prijs, toegekend aan Ada van Enge lenburg. bestond uit een boekwerk, dat door de voorzitter van de Veenen daalse Winkeliersvereniging „Handel en Nijverheid", de heer J. van Schup- pen, met een toepasselijk woord werd uitgereikt. De directeur van de school, de heer J. G. Thoomes, die voor de 31ste maal bij het uitreiken van de einddiploma's van deze handelsavondschool betrok ken was. feliciteerde de geslaagden met het resultaat. Het is verheugend, dat er nog altijd jongelui zijn, die in hun vrije tijd willen studeren. Dr. Thoomes wees er op, dat dit di ploma geen eindstation is, maar eigen lijk een stimulans moet zijn om door te gaan. Nadat ook de heer W. J. Schoemaker namens de gecommitteer den de geslaagden had aangespoord om verder te gaan, bracht Eddy den Braber namens de geslaagden de dank over aan directeur en leraren voor het genoten onderwijs. Het diploma werd uitgereikt aan: Hetty Boer. Dik van den Bovenkamp, Eddy den Braber, David Davids, Ada van Engelenburg, Bert van Engelen burg, Johan van der Garde, Gerrit de Gooyer. Gerard van de Haar, Henny de Koning, Antoinette Lagendijk, Gert van Nieuwamerongen, Piet van Schup- pen en Ria van Vliet. u dan even a.u.b. voor Veenendaal 17.30 uur 10550 Van 17.30- 1 f H7Q 19.30 uur I lUlH 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 VEENENDAAL Twee Veenendaal se patiënten zullen dank zij bemidde ling van de afd. Veenendaal van het Nederlandsche Roode Kruis een boot tocht kunnen maken met het hospi taalschip „J. Henry Dunant". Mevrouw C. H. W. Stuyvenberg-van Os maakt de boottocht van 9 t/m 14 ju ni, mevrouw E. v.d. Kooy-v. Kralingen vertrekt op 7 juli. VEENENDAAL De Hoofdstraat in Veenendaal lijkt nu al 'n voorproef je te geven van de feestelijkheden die eind volgende week beginnen in het ka der van de Italië-week van de winke liersvereniging Handel en Nijverheid. Het hele winkelcentrum is versierd met een groot aantal vlaggen. Deze versie ring is aangebracht op initiatief van de verlichtingscommissie, en staat in we zen los van de organisatie van de Ita lië-week. In elk geval heeft Veenen daal nu gelegenheid alvast wat te wen nen aan de extra kleur en fleur. De winkeliersvereniging zorgt volgen de week voor een aanzienlijke aanvul ling, waardoor een ware vlaggenzee zal ontstaan. Er verschijnen nog 75 Ita liaanse dundoeken. Bovendien worden Rode Kruis vlaggen opgehangen. Juist volgende week begint ook een grote in zamelingsactie. WAAR 9MnW heen? VEENENDAAL Bioscoop: za. 24 mei 19 uur; zo. 25 en ma. 26 mei, 15 uur: „Vakantie perikelen met Funes-te gevolgen"; za. 24 mei, 21 uur, zo. 25 en ma. 26 mei, 19.30 uur: „7 Gouden man nen slaan een tweede moordslag". RHENEN Bio: za. 24 en zo. 25 mei 20.00 uur: „De rimboevechters van Birma"; zo. 25 en ma. 26 mei 14.30 uur: „De Boemelstudenten" (Stan Laurel en Oliver Hardy); ma. 26 mei, 20 uur: „Bertrand in onroerend goed" (Louis de Funes). UTRECHT Za. 24 mei, Stadsschouwburg (Lu cas Bolwerk): Zuidelijk Toneel Globe met „2, 4, 6, 8, wie wordt er om zeep gebracht", 20.00 uur. Dom. Domcarillon-concert door Chris Bos, 11.00-12.00 uur. Nieuwe Kamp 13 (bij Tivoli): Mu ze cabaret met „Dwars tegen de draad", 20.30 uur. Het Rad (Oudegracht): Dansavond met „Poison Ivy", 20.00 uur. Zo. 25 mei, Mickery Theater (Loe- nersloot)Toneelgroep Theater met „Herdruk", 20.30 uur. Ma. 26 mei, Stadsschouwburg: Zui delijk Toneel Globe met „Ceremo nie van een vermoorde neger" van Arrabal, 20.00 uur. Mickery Theater (Loenersloot)To neelgroep Theater met „Herdruk", 20.30 uur. Di. 27 mei, Stadsschouwburg: To neelgroep Centrum met „In de jungle van de city" van Brecht, 20.00 uur. Dom: Domcarillon-concert door Chris Bos, 19.30-20.30 uur. Mickery Theater (Loenersloot): To neelgroep Theater met „Herdruk", 20.30 uur. Wo. 28 mei, Het Rad (Oudegracht): Gespreksavond over seksualiteit, 20.00 uur. s Do. 29 mei. Stadsschouwburg: To neelgroep Centrum met „Een dag uit de dood van verdomde Loe- wietje", 20.00 uur. DomDomcarrilon-concert door Chris Bos, 19.30-20.30 uur. Vr. 30 mei, Stadsschouwburg: Ned. Opera Stichting met „Hansel und Gretel" van Engelbert Humper- dinck, 20.00 uur. K. en W. (Mariaplaats)Toneel groep Studio met „Tuin der lus ten" van Arrabal. 20.15 uur. Nieuwe Kamp 13 (Bij Tivoli): Mu- zevalcabaret met „Dwars tegen de draad", 20.30 uur. BIOSCOPEN Beide Pinksterdagen aanvang als zondag. Camera, Oudegracht 156, dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur; zo. 14.00, 16.15, 18.45 en 21.15 uur: ..Myste rie in Triplo" (Jane Fonda, Bri gitte Bardot en Alain Delon). City. Voorstraat 89, dag. 14.30. 18.45 en 21.00 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: „De maan slaapt mee" (Gregory Peck). Filmac, Vredenburg 29, za., zo. en 2e Pinksterdag: „Joe Hammond en de Indianen". Olympia, Amsterdamsestraatweg 350, dag. 18.45 en 21 uur; wo. te vens 14.30 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur: do. zo.: „De grote juwelenkraak in het Topka- pi museum"; ma./wo.: „Nevajo Joe, de gewelddadige wreker". Palace, Vredenburg 29, dag. 12.30 14.30, 16.30, 18.45 en 21 uur (van 12.30 tot plm. 18.30 uur doorlo pend); za. en zo. 18.45 en 21 uur: „Loving, Feeling". Rembrandt, Oudegracht 73, dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur: zo.: 13.34, 16.15, 18.45 en 21.15 uur: „The Party" (Peter Sellers). Scala, Potterstraat 16, dag, 14.15 en 20.00 uur; zo. 20.00 uur: „Een waardige tekkel" Studio, Oudegracht 19.00 en 21.15 14.00, 17.00 en hoogst merk- (Walt Disney). 154, dag. 14.45, uur; zo. 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur: „Teore- ma" (Pier-Paolo Pasolini). Veeburg, Vredenburg 8a, dag. en zo. 14.30 en 20.00 uur: „Als ade laars vielen ze aan" (Richard Burton en Clint Eastwood). N ach t voorstel !i nge n Camera, Oudegracht 156, vr. en za. 23.30 uur: „Oni Baba" (regie Ka ne to Shindo). Palace, Vredenburg 29, vr. en za. 23.30 uur: „Dodemans dollars voor Ringo". Studio, Oudegracht 154, za. 23.45 uur: „The Ipcress file" (Michael Caine). Vreeburg, Vredenburg 8a, vr. en za. 23.15 uur: „De helden van Telemarc" (Kirk Douglas en Ri chard Harris). ARNHEM Zaterdag 24 mei: Stadsschouwburg: Toneelgroep Theater met „Be schuit met muisjes" van Heijer- mans, 20.00 uur. Woensdag 28 mei: Stadsschouwburg: „De man van La Mancha", musi cal, 20.00 uur. Gemeentemuseum: Orgelconcert m.m.v. leerlingen van het Stede lijk Muzieklyceum, 20.00 uur. Donderdag 29 mei: Stadsschouw burg: „De man van La Mancha", 20.00 uur. Musis Sacrum: Gelders Orkest met „Rijkdom der Klassieken", diri gent Carl von Garaguly, solist Pe ter Frankl, piano. Werken van Handel, Mozart en Schumann, 20.00 uur. Vrijdag 30 mei: Stadsschouwburg: „De man van La Mancha", 20.00 uur. BIOSCOPEN REMBRANDT (Velperplein), 2.30 en 7.30 uur: „De val van Rome" (So phia Loren). STUDIO A (Lange Wal), dagelijks 7.30 uur: „Cleopatra" (Elizabeth Taylor). Za., zo., ma., wo. 2.30 uur: „Nieu we avonturen van Dik Trom". LUXOR (Willemsplein). 2.30, 6.45 en 9 uur: „Sexy Suzanne zondigt weer". Za. 23.30 uur: „Het mysterie van de dodende slinger". PALACE (Bakkerstraat), 2.30, 6.45 en 9 uur: „Een spookpiraat als maat". SASKIA (Looierstraat), 2.30, 6.45 en 9 uur: „Taxicaeuffeur" (Louis de Funès). Bijzonder verheugd is de burgemeester erover dat zich in deze dagen van in tensieve voorbereiding, er wordt vaak tot in de nacht gewerkt, een grote eens gezindheid onder de inwoners manifesteert, ,,'t Is fantastisch zoals de men sen hier werken", zegt hij. „Het overtreft ieders verwachting" Die saamhorigheid brengt hem tot de uitspraak dat Lienden nu al heeft aange toond, ,4at ieder in deze tijd niet voor zichzelf leeft". De bevolking staat als één man achter het feest en vandaar dat de burgemees ter het gerust aandurft om ook in de komende jaren in Lienden een aantal feestelijke dagen op touw te zetten. Lienden heeft de smaak te pakken ge kregen. Tiel en een staf van politie-officie- ren aanwezig zijn. Vrijdag, 30 mei zal de grote optocht door de straten trekken. Voor dit evenement bestaat ook van de zijde van het bedrijfsleven en de midden stand een grote belangstelling. Rally coureur Rob Slotemaker neemt met zijn wagen, waarin hij succesvol deel nam aan de London-Sydney-Rally, orv- der meer deel. Vanaf twee uur 's middags is er die dag een straatmarkt in oude stijl rond het Marktplein en 's avonds kan de jeugd zich uitleven in de grote tent op het feestterrein, waar diverse (be kende) beatgroepen zullen optreden. De feestweek zal dan worden besloten met de sport- en recreatiedag, die als hoogtepunt de voetbalwedstrijd ISC- LSC heeft. Deze zal in Ingen wor gen gespeeld. De paraclub Icarus uit Soesterberg zorgt in de middaguren voor een spectaculaire demonstratie parachute springen. De parachutis ten, die op het feestterrein gedropt worden, hebben rookbommen aan hun schoeisel bevestigd, zodat ze, zodra ze los van het vliegtuig zijn, direct dui delijk in het luchtruim zijn te zien. Een vuurwerk en een taptoe van de Veenendaalse Scheepjes wolharmonie vormen het definitieve einde van de ze feestelijke week. De totale organisatie van de festivitei ten kost de gemeente, zo zegt de bur gemeester tenslotte nog, niet meer dan een appel en een ei. Hij noemt een bedrag van f 15.000,en hij wijst erop, dat het financiële aandqel dat de bevolking zelf aan het feest heeft veel groter zal zijn. De voorbereidingen voor de feestweek zijn vorig jaar oktober al begon nen. Door de diverse commissies werd tientallen avonden vergaderd. Ze zullen ongetwijfeld eer hebben van hun werk. Op dit moment is Liendens feesttooi nog niet voltooid. „Er komt nog veel meer", zegt de burgemeester. Vooral wat de feestelijke verlichting van het dorp betreft, is nog lang niet alles in kannen en kruiken. De feestweek valt samen met het 65- jarig bestaan van de muziekvereni ging Amicitia, dat ter gelegenheid van dit jubileum een groot concours op touw heeft gezet. Die muzikale wedstrijd begint zaterdag 24 mei al. Tweede Pinksterdag, maandag dus, wordt het concours voortgezet. Die dag zullen de deelnemende korpsn 's avonds om zeven uur een mars door het dorp maken. De volgende dag zal de officiële ope ning van de feestelijkheden plaats vinden. Om die te verrichten zal de waarnemend commissaris van de ko ningin in de provincie Gelderland, dr. H. J. van Eek, naar Lienden komen. Vroeg in de middag zal hij door de burgemeester worden verwelkomd in de buurtschap Aalst. De intocht zal gemaakt worden met een oude, met vier paarden bespannen, postkoets. Meer dan vijfhonderd kinderen zul len de waarnemend commissaris om streeks twee uur voor het gemeente huis in Lienden een zanghulde bren gen. Na een buitengewone raadsvergadering zal dr. Van Eek worden uitgenodigd om het sportcomplex De Lindekamp Openlucht zwembad, -gymnastieklo kaal, speelveld en speelweide voor de kleuters) officieel te kenen. Hij^ zal dat doen door ondëL meer een lindeboompje (Lienden zou linde be tekenen) te planten. De schooljeugd kan daarna deelnemen aan een grote ballonnenwedstrijd. Trekpleisters van deze dag vormen ver der het optreden van de dieren van de Fabeltjeskrant op het feestterrein en de demonstratie van de Koninklijke Luchtmachtkapel in de avonduren. De kapel zal in ceremonieel tenue op treden. Het tamboerkorps gaat een mars door het dorp maken; de uni formen van de overige muzikanten laten dit niet toe. Woensdag 28 mei staat in het teken van de paardensport. Men rekent erop, dat de demonstraties en dressuurproe- ven door heel wat mensen van bui ten Lienden zullen worden bijge woond. „Donderdag", aldus de burgemeester, „is een unieke dag". Wat de rijkspolitie dan zal presenteren is in den lande nog nooit vertoond. Het belooft bij zonder spectaculair te worden. Deze „politiedag" duurt van 's middags half twee tot het midden van de avond. In deze periode zal de rijks politie zich in vele gedaanten pre senteren. Lienden zal onder meer kennis kunnen maken met de Por- sche-groep en met allerlei ander ma terieel dat nog niet eerder in de ge meente te zien was. Er is een demonstratie met speur- en politiehonden, een optreden van de rijkspolitiekapel en van de bereden groep van dit politie-korps. Dit alles zal, zo verwacht men, ongetwijfeld een grote publieke belangstelling tot gevolg hebben. Op het feestterrein aan de Molenstraat zullen ook een aantal burgemeesters van de kring Plaatsing geschiodt buiten verantwoordelijkheid van de redactie Het is gewoon jammer dat de lezers van het informatiebulletin „Perfume Garden" de dupe zijn geworden van redactioneel egsme. Een duidelijk be wijs hiervan is het feit dat de hele structuur van het blad radicaal is ge wijzigd na het vertrek van een van de redactieleden. Het lijkt ons sterk, dat de lezers zou den instemmen met de huidige politie ke vorm waarin het blad is gegoten. Naar onze zeer bescheiden mening zijn de redactieleden toch wel zeer on democratisch te werk gegaan. Van een zich als ruimdenkend voorstellende re dactie mag men verwachten dat de le zers tevoren worden ingelicht over ko mende veranderingen, en dat eventueel een onderzoek zou worden ingesteld naar de mening van de lezers. Veenendaal Henk van Ginkel, Ab de Haas. i Het komt ons voor dat deze brief van de heren v. Ginkel en De Haas op het bureau van de P.G.-redactie meer op de plaats zou zijn geweest dan in de kolommen van dit dagblad. Wij achten ons dan ook verder ont slagen van de plicht onze plaatsruim te voor een polemiek van dergelijke strekking beschikbaar te moeten stel len. (red.-De Vallei). VEENENDAAL In de dienstrege lingen van N.V. v/h Wed. A. W. de Haas komen per 1 juni enkele wijzigin gen. Op zondagen zal de frequentie van verscheidene diensten worden ver minderd. Zo zal de dienst Eist-Ede op zondagmorgen om twee uur worden gereden en de dienst Veenendaal-Lunte- ren-Barneveld-Scherpenzeel wordt in gaande voornoemde datum op zondag niet meer gereden. Voorlopig wordt ook de lijn Veenendaal-Pakhuis-Maan- derbuurt-Ede S.S. gestaakt en worden kleine wijzigingen aangebracht in de vertrektijden van de lijn Eist-Ede v.v. Vanaf 30 mei is de nieuwe dienstrege ling verkrijgbaar bij de kantoren en chauffeurs van de onderneming. RHENEN Het programma van VVV Rhenen voor de week van 25 mei t/m 30 mei is als volgt: Zondag 25 mei (le Pinksterdag): zon dagavondwandeling langs de Rijn. Ver trek vanaf het Viaduct om 18.30 uur precies. Maandag 26 mei (2e Pinksterdag): bustocht naar de Leersumse plassen. Vertrek bus vanaf VW-kantoor Rhenen om 13.30 uur precies en vervolgens via Veenendaal, Renswoude en Overberg, waar gestopt wordt bij de bekende pun ten, zoals „Tollekamer", camping „Thijmse Berg", Veenendaal De En gelenburg, Veenendaal markt, De Klomp bij camping De Batterijen, Rens woude bij Zweers en camping „De Lucht", hoek Dwarsweg-Bergweg bij kampeercentrum „De Ossenberg" te Overberg. Voor deze bustocht moet men vóór vrijdag 23 mei 12.00 uur boeken bij het VVV-kantoor Rhenen. Woensdag 28 mei: Nachtegalenavond in het Remmersteinse bos, verzamelen per bus, auto, etc. bij de woning van boswachter Haalboom, Oude Veense- grindweg 13 te Rhenen om 18.30 uur precies. Excursieleider is Adriaan P. de Kleuver. Donderdag 29 mei: bustocht voor cam pingbewoners en particulieren langs de kastelen in Zuid-Oost Utrecht. Vertrek VVV-kantoor Rhenen om 13.00 uur, stopt bij de Tollekamer, cam ping „De Thijmse Berg", „De Enge lenburg" Veenendaal, de markt Veenendaal, camping „De Batterijen" en De Klomp ca. 13.20 uur, bij Zweers in Renswoude, camping „De Lucht" en vertrekt ca. 13.45 uur hoek Dwarsweg Bergweg bij kampeercentrum „De Ossenberg" te Overberg. Ten gerieve van de campingmensen is de bus ca. 17.00 uur bij VVV-kantoor Rhenen om gelegenheid te geven voor het doen van inkopen, terwijl anderen in die tijd een kopje koffie kunnen gaan drinken. Voor deze bustocht kan men tot woens dag 28 mei 12.00 uur boeken bij het VVV-kantoor te Rhenen. Vrijdag 30 mei: agaten zoekavond op de Grebbeberg. Vertrek vanaf het Via- dukt om 18.30 uur precies. Excursielei der is Adriaan P. de Kleuver.

De Vallei | 1969 | | pagina 3