AC Milan niet gerust op afloop van strijd tegen Ajax Rol van underdog voordeel voor Ajax Milanezen derde keer in eindstrijd AC Milans voorzitter zwemt in de lires, maar club zal zichzelf moeten bedruipen E URdLP II Europa Cup-toernooi daalde in waarde door terugtrekken van oostblok Drukte op luchtbrug Amsterdam-Madrid Eigen verslagen uit Madrid DE FINALES OM DE BEKER Cruyff tweede op lijst van topscorers Schnellinger gelooft niet, dat Ajax zwak team is Opgewondenheid Niet bij AC Milan Slecht geïnformeerd O Mecenas Belangstelling genoeg Enthousiaster Tijd vooruit Steeds harder Ook Europa Cup II Kameraden Niet aantrekkelijk Niet helemaal zeker DINSDAG 27 MEI 1969 (door Aad de Boer) MADRID De luchtbrug tussen Amsterdam en Madrid is gisteren geopend. De menigte, die de brug op de eerste dag passeerde, was groot. Enorm groot zelfs. In groepen van honderd en meer bestormden de Nederlanders aan het einde van die brug het vliegveld van Madrid. Ge tooid met vlaggen en spandoeken, met mutsjes waarop door een bekende Nederlandse brouwerij Ajax wordt Het was het bekende verschijnsel van de Nederlander in het buitenland. Van de man uit de lage landen, die zich, zo gauw de landsgrenzen gepasseerd, gedraagt als een kalf, dat onverwacht de vrijheid krijgt omdat het hek van het weiland open staat. Onwennig en wat verdwaasd, wild en uitgelaten. Het personeel van de Madridse lucht haven werd er niet koud of warm van, maar op het plein voor de luchthaven, waar de zon brandend heet het asfalt tot een zachte massa maakte, deden handige Spaanse jongens goede zaken. De foto's van uit de vliegtuigen ko mende Ajax-supporters gingen van de hand voor prijzen, waarop een Neder landse juwelier jaloers zou zijn ge weest. Een jonge Spanjaard bood er voor een bedrag van ruim drie gulden per stuk aanplakbiljetten aan, waarop de opstellingen van Ajax en AC Milan in vette letters waren afgedrukt onder een kleurrijke plaat van een toreador in volle actie. Dat op die aanplakbil jetten opstellingen stonden, die weinig met de werkelijkheid overeenkwamen, deerde eigenlijk niemand. Het bezit van een dergelijke plaat, waarop Nu- ninga herdoopt was in Neninsa en Kei zer er als Keises afkwam, betekende voor vele gebruikers van de luchtbrug het einde. aangevuurd en dikwijls gekleed in jasjes van onvoorstel bare kleuren en coupe, persten die Nederlanders, natuur lijk voor het grootste gedeelte Amsterdammers, zich door de loketten bij de uitgang, waar de douaniers zich nau welijks de moeite getroostten om controle op de bagage uit te oefenen. Het was een schreuwerige en luidruchtige meute, die enorme hoeveelheden rookartikelen en sterke drank het land van Franco binnenbrachten. De verkopers van die platen, in een minimum van tijd evenals de suppor ters getooid met een petje van de brouwerij, kondigden hun waren aan als het grote nieuws van Ajax, door de Spanjaarden uitgesproken als Agas. De tocht over de luchtbrug, die m Amsterdam betrekkelijk rustig begon, was voor velen e^n evenement. Maar de stilte, die zich aanvankelijk mees ter maakte van degenen die hun lucht doop ondergingen, maakte in het vlieg tuig al spoedig plaats voor een stem ming van opgewondenheid. Naarmate de afstand tussen Amsterdam en Ma drid korter werd, groeide bij vele luchtreizigers de afstand tussen nuch terheid en dronkenschap in negatieve zin. Er werden in het toestel onvoor stelbare hoeveelheden sterke drank verzwolgen, maar het enige voordeel daarvan was, althans voor de betrok kenen, dat hun vertrouwen in een goe de afloop van de strijd van Ajax tegen AC Milan zienderogen groeide. Dat vertrouwen valt bepaald niet te bespeuren bij AC Milan. Trainer Roc- co, die gisteren weigerde de Neder landse pers te ontvangen, heeft met zijn spelers zijn intrek genomen in een hotel bij Navacerrade, gelegen op on geveer 70 km afstand van Madrid. Het schijnt, een Italiaanse collega vertelde ons dit, dat de zenuwen de Milanezen te pakken hebben. AC Milan is be paald niet gerust op de goede afloop en maakt zich om verschillende rede nen zorgen. Allereerst is daar het feit, dat het Italiaanse publiek door de uit zending van de wedstrijd tussen Spar- APELDOORN. Onze sportredac teur Aat de Boer is gisteren naar Madrid vertrokken om er de presta ties en wederwaardigheden van Ajax op de voet te volgen en onze lezers te vertellen over alles wat er in en rond de strjjd om Europa Cup I ge beurt. Dagelyks zult U zjjn verslagen op onze sportpagina's kunnen lezen. tak Trnava en Ajax de indruk heeft gekregen, dat onze landskampioenen een waardeloze ploeg vormen, waar van zelfs de slechtste Italiaanse club moet kunnen winnen. Vervolgens is er het feit, dat AC Milan dit jaar in eigen land zowel naast het landskampioen schap als het bekerkampioenschap heeft gegrepen, zodat een nederlaag tegen Ajax betekent, dat in het ko mende seizoen AC Milan geen deel uit maakt van de ploegen, die elkaar de Europese beker gaan betwisten. Alleen een overwinning ojr Ajax betekent deel neming aan de Europa-Cup^strijd voor het komende seizoen. En tenslotte is er dan het feit, dat AC Milan eigenlijk bijzonder slecht op de hoogte is van de mogelijkheden en de capaciteiten van Ajax. Men weet te weinig van de Amsterdamse formatie. Zondermeer neemt men aan, dat Da- nielsson ver uit de beste en gevaarlijk ste speler van het Amsterdamse team is. Maar men vergete daarbij niet, dat alle Italianen wat men noemt „wild Op het moment, dat Ajax in het Tsjechische Trnava nog net worste lend bovenkwam, rollebolde een niet onaanzienlijk deel van het Italiaanse volk gillend van het lachen over de grond. Op hun t.v. geconfronteerd met 'n hulpeloze ploeg uit Amsterdam en te rugdenkend aan de superioriteit, waar mee hun bloedeigen squadra 24 uur daarvóór Manchester United op zijn nummer had gezet, rukten de gerust gestelde Milanisti baldadig een nieuwe fles Chianti open. Om alvast te drinken op AC Milans tweede Europa Cup. Maar terwijl zij, nog steeds met tra nen in hun ogen van plezier, hun tv afzetten en zelfs de dagsluiting voor een keertje lieten lopen veranderde de ver nederde favoriet Ajax in een underdog. De underdog, die, zo heeft het recen te verleden geleerd, in staat is tot won derbaarlijke prestaties. Vooral wanneer hij een beetje giftig is. En Ajax is nu een beetje giftig. Ten eerste omdat ook de Amsterdam mers zich wel realiseren, dat ze in die Italiaanse huiskamers min of meer voor schut hebben gestaan en ten tweede, omdat ze door al die voorbarige Italiaan se vrolijkheid de indruk krijgen dat ze niet helemaal au sérieux worden geno men. Dat is natuurlijk een idee-fixe, want AC Milan loopt lang genoeg mee om te weten, dat het belachelijk is een Europese-bekerfinalist niet au sérieux te nemen. Maar in het kader van de mentale voorbereiding kan het toch geen kwaad de Ajacieden even op die uitbundigheid te wijzen. Overigens staat het voor ons wel vast, dat elke club, die achtereenvolgens wint van Celtic en Manchester United, twee ploegen die de aanval zo hartstoch telijk minnen dat hun spelers alleen maar vóóruit kunnen lopen, onbe wust gaat denken, dat het zwaarste deel van haar missie achter de rug is. Vooral wanneer de overspannen tifo- si en de uiterst monter gestemde natio nale sportpers die club daarvan dagelijks proberen te overtuigen. En hoewel de spelers van AC Milan geroutineerd ge noeg zijn om zich heftig tegen dat ge voel te verzetten geloven we toch, dat ze Ajax in Madrid zullen onderschat ten. AC Milan bulkt van zelfverzekerd heid. Dat kon men zelfs al in het vrien delijke Lymn, waar de Italianen zich voorbereidden op hun tweede duel met Manchester United moeiteloos re gistreren. Nereo Rocco bijvoorbeeld, een slager uit Triëst die als een hardvochtig oefenmeester wordt gekwalificeerd en die in Italië soms meesmuilend wordt omschreven als „de cipier", gedroeg zich daar als iemand die voor het eerst een jeugdherberg bezocht. Hij toonde nauwelijks interesse voor de laatste training van zijn vedetten en terwijl die zich in het zweet werk ten sloop Rocco als een boosaardige tuin kabouter over het keurige gazon om een ris Engelse supportertjes nat te gooien. Op een reusachtige foto van het elf tal van AC Milan sierde hij het stra lende hoofd van de Westduitser Karl Heinz Schnellinger met een snorretje en het opschrift „Heil Hitier" en hij vermaakte zich grenzeloos door tijdens de training nietsvermoedende toeschou wers een bal op het hoofd te gooien. Waarbij zijn noestige lach getuigde van opperste zorgeloosheid. Gianni Rivera, de hoffelijkste vedet te die we ooit hebben mogen beroeren, verzekerde ons, dat het gedrag van de nors kijkende, maar ludieke Rocco niet ongebruikelijk mocht worden genoemd. „Hij maakt altijd grapjes", vertelde hij. „Je kunt erg met hem lachen. Rocco is geweldig populair bij de spelers. Hij is als een broer voor ons. Alleen wanneer we hebben verloren is hij niet zo vro lijk". Afgaande op de vrolijkheid, die Rocco drie dagen lang in Lymn ten toon spreidde, geloven wij, dat hij de moge lijkheid, dat zijn „broers" de Europa Cup '69 nog zouden kunnen verspelen al vóór het tweede duel met Manches ter United had uitgesloten. Daarom is Ajax in Madrid niet kans loos. In de eerste plaats natuurlijk om dat de Amsterdammers in dit milieu een aardig balletje kunnen meetrappen maar ook vanwege die onderschatting en vanwege de underdog. De underdog, die in Lymn moedwillig werd getreiterd door Rocco met de woorden: „Ze zeggen weieens dat wij altijd alleen maar verdedigen, maar ik heb nog nooit een ploeg gezien, die zo zwaar verdedigde als Ajax in Trnava". Woorden waaruit een subtiele vorm van minachting sprak. En daarmee maak je een underdog behoorlijk vals. zijn" van de Zweedse voetballers. Dat echter trainer Rocco de Ajax-buiten- speler Sjaak Swart een sterke midden veldspeler noemt, is wel tekenend voor de slechte wijze, waarop de Italianen zich over Ajax op de hoogte hebben gesteld. Rocco heeft gisteren zijn elftal be kend gemaakt. Het ziet er als volgt uit: Cudicini; Anquiletti, Rosato en Schnellinger; Malatrasi en Trappatoni; Hamrin, Lodetti, Sormani, Rivera en Prati. Trappatoni maakte met aan voerder Rivera deel uit van het elftal dat in 1963 in Londen de Europa Cup won na een 21 zege tegen Benfica. Over de samenstelling van de Ajax- ploeg was gisteravond nog' niets be kend. Verwacht wordt', dat Rinus Mi- chels er op een vandaag te houden persconferentie iets over zal vertellen. Onder de vele supporters, die de reis naar Madrid hebben ondernomen trof fen we ondermeer de voorzitter van KNVB, de heer W. G. Meuleman, de voorzitter van de sectie betaald voet bal van de KNVB, de heer Jos Coler en Tante Leen. In Bremen werd het jeugdteam Ajax (zondag) voor de tweede achter eenvolgende keer winnaar van een in ternationaal jeugdvoetbaltoernooi. In deze finale was een team van West Bromwich zwakker. De Ajacieden wonnen met 3-1. De ruststand was 0-1. ADVERTENTIE MADREID AC Milan heeft in Ma drid kans de Europa Cup voor lands kampioenen voor de tweede keer te veroveren. Op de lijst van ploegen, die de beker al eens wonnen staat het Spaanse Real Madrid met zes trofeeën onaantastbaar aan de kop. Benfica (Por tugal) en Internazionale (Italië) slaag den er twee keer in beslag te leggen op de Europa Cup I. De resultaten van de dertien finales van dit toernooi luiden: 1965 in Parijs: Real Madrid - Stade de Reims 4-3. 1957 in Madrid: Real MadridFioren- tina 2-0. 1958 in Brussel: Real Madrid - AC Milan 3-2 (na verlenging). 1959 in Stuttgart: Real MadridSta de de Reims 2-0. 1960 in Glasgow: Real Madrid - Ein- tracht Frankfurt 7-3. 1961 in Bern: Benfica - Barcelona 3-2. 1962 in Amsterdam: Benfica - Real Madrid 5-3. 1963 in Londen: AC Milan - Benfica 2-1. 1964 in Wenen: Internazionale - Real Madrid 3-1. 1965 in Milaan: Internazionale - Ben fica 1-0. 1966 in Brussel: Real Madrid - Par- tizan Belgrado 2-1. 1967 in Lissabon: Celtic - Internazio nale 2-1. 1968 in Londen: Manchester United - Benfica 4-1 (na verlenging). MADRID Voor AC Milan is dit het zesde toernooi om de Europa Cup I waaraan het deelneemt. In het Madri- leense Bernabeustadion beginnen de Italianen aan hun derde finale. De eer ste keer bereikten ze die in 1958. In Brussel werden ze toen in de verlen ging door het destijds onoverwinlijk geachte Real Madrid tot capitulatie gedwongen; 32. In 1963 drongen de „rossonieri" op nieuw door tot de eindstrijd. Dit keer leverde dat de eerste Europa Cup voor Italië op, want dank zij twee doelpun ten van Altafini velde AC Milan in het Londense Wembleystadion bekerhouder Benfica met 21. In totaal speelde AC Milan in zijn bewogen Europa-Cupverleden 39 wed strijden. De Italianen wonnen 22 ont moetingen, speelden vijf keer gelijk en verloren er twaalf. De resultaten van AC Milans Euro- pa-Cupcampagne waren tot nu toe: 1955-'56: eerste ronde: AC Milan - Saarbrücken 34, Saarbrücken - AC Milan 14; kwartfinales: Rapid Wien - AC Milan 1—1, AC Milan - Rapid Wien 72; halve finales: Real Ma drid - AC Milan 42, AC Milan - Real Madrid 21. 1957-'58: eerste rónde: AC Milan - Rapid Wien 41, Rapid Wien - AC Mi lan 52, AC Milan - Rapid Wien 42; tweede ronde: Glasgow Rangers - AC Milan 14, AC Milan - Glasgow Ran gers 20; kwartfinales: Borussia Dortmund - AC Milan 11, AC Milan - Borussia Dortmund 41; halve fina les: Manchester United - AC Milan 21, AC Milan - Manchester United 40; finale: Real Madrid - AC Milan 32 (na verlenging). 1959-'60: eerste ronde: Olympiakos - AC Milan 22, AC Milan - Olympia kos 31; tweede ronde: AC Milan - Barcelona 02, Barcelona - AC Milan 5—1. 1962-'63: eerste ronde: AC Milan - Union 80, Union - AC Milan 06; tweede ronde: AC Milan - Ipswich 30, Ipswich - AC Milan 21; kwart finales: Galatasaray - AC Milan 13, AC Milan - Galatasaray 50; halve finales: AC Milan - Dundee 51, Dun dee - AC Milan 10; finale: AC Milan - Benfica 21. 1963-'64: eerste ronde: vrij; tweede ronde: Norrköping - AC Milan 11, AC Milan - Norrköping 52; kwartfi nales: Real Madrid - AC Milan 41, AC Milan - Real Madrid 20. 1968-'69: eerste ronde: Malmö - AC In 1962 veroverde AC Milan 'e Europa Cup. Dat gebeurde m Londen tegen Benfica. Trots toonde de toenmalige aanvoerder Maldini de beker. Milan 21, AC Milan'- Malmö 41; tweede ronde: vrij; kwartfinales: AC Milan - Celtic 00, Celtic - AC Mi lan 01; halve finales: AC Milan - Manchester United 20, Manchester United - AC Milan 10. Stand over zes toernooien: AC Milan 39 22 5 12 49 103-56 Stand in dit seizoen: AC Milan 6 3 1 2 7 8-44 MADRID Met alleen de finale nog in het vooruitzicht staat Manches ter Uniteds Schotse international De- nis Law bovenaan de lijst van topsco rers in dit toernooi om de Europa Cup I. Hij maakte negen doelpunten, waar van hij er al in de eerste ronde zeven inschopte tegen het kansloze Water ford uit Ierland. Johan Cruyff staat met zes treffers op de tweede plaats. In feite wordt de Ajacied alleen nog maar bedreigd door ploeggenoot Inge Danielsson, die de eerste vier Europa-Cupwedstrijden van dit seizoen weliswaar miste, maar die met vier doelpunten toch hoog staat genoteerd. De lijst van topscorers ziet er als volgt uit: 1. Law (Manchester United) 9, 2. Cruyff (Ajax) 6, 3. Adamec (Spartak Trnava) en Torres (Benfica) 5, 5. Bergholtz (Anderlecht), Danielsson (Ajax), Svec (Spartak Trnava), Iver- sen (Rosenborg Trondheim), Pirri (Real Madrid) en Kuna (Spartak Trnava) 4. 11. Dobias (Spartak Trna va), Kaltenbrunner (Rapid Wien), Pa- paioannou (AEK Athene), Prati (AC Milan),, Swart (Ajax) en Kabat (Spartak Trnava) 3. Van de finalisten in het Bernabeu stadion in Madrid maakten de volgen de spelers in dit toernooi twee doelpun ten: Nuninga, Keizer (allebei Ajax) en Rivera (AC Milan). LYMM Soms lijkt het alsof de doelpunten in het Italiaanse voetbal schaarser zijn dan de multimiljonairs. AC Milan, Ajax' tegenstander in de finale van het toernooi om de Europa Cup, heeft er ook al één: Franco Car- raro, een elegante jongeman van 29 jaar, die dank zij een levendige handel in textiel net als vrijwel alle andere Italiaanse voetbalbonzen zwemt in de lires. Een valuta, die het miljonair wor den in Italië overigens aanzienlijk ver gemakkelijkt. Aangestoken door de geestdrift van zijn vader aanvaardde Carraro al op prille leeftijd de functie van vice-pre sident en toen zijn vader in 1967 stierf volgde hij hem op als voorzitter. Car raro: „Mijn vader was bezeten van AC Milan. Hij heeft verschrikkelijk veel voor de club gedaan en het leek me juist zijn werk voort te zetten. Volgend jaar zijn de nieuwe presidentsverkiezin gen en ik denk wel, dat ik me herkies baar zal stellen". In Franco Carraro meenden de Mila nezen zo'n twee jaar geleden de nieu we mecenas te herkennen. En in een land, waar het pompen van geld in straatarme voetbalclubs een nationale hobby schijnt te zijn van goed boeren de zakenlieden, was dat ook niet zo'n gekke gedachte. Maar Franco Carraro wenste zichzelf niet als zodanig te be schouwen. Carraro, een beetje ongeduldig: „AC Milan is miljonair. Alleen het trainings centrum Milanello is al miljoenen Ne derlandse guldens waard. Een voetbal club moet economisch onafhankelijk zijn. Ik weet ook wel, dat er in Italië veel verenigingen zijn die diep in de schuld zitten, maar dat hebben ze aan zichzelf te wijten". „Ze moeten leren niet meer uit te geven dan wat er binnenkomt Dat doen wij ook niet. Het salaris van onze spe lers bestaat voornamelijk uit premies. Hoe beter ze spelen, hoe meer toeschou wers er komen en hoe meer ze dus ver dienen. Wanneer men daar meer van uit gaat kan het hele Italiaanse voet bal binnen vier, vijf jaar gezond zijn. Elke club kan zich hier gemakkelijk zelf bedruipen, want de belangstelling voor voetbal is groot genoeg. Een mening, die vlot wordt bevestigd door Karl-Heinz Schnellinger (30), een potige verdediger uit West-Duitsland, die zes jaar geleden een contract te kende voor Mantua en die twee jaar daarna via Roma terecht kwam bij AC Milan. „De mensen", zo heeft hij in die tijd geleerd, „zijn hier veel enthousias ter dan in Duitsland. Wanneer er hier een doelppnt wordt gemaakt praten ze daar weken later nog over. In Duits land willen de mensen per se anderhalf uur goed voetbal zien voor hun centen en dat is erg moeilijk". Toch kan men niet zeggen dat de Italiaanse clubs, zwerend bij een vrij wel ondoordringbare defensie, alles doen om met spectaculair voetbal de gunst van het publiek te winrien. Dat hoeft dan ook niet. Schnellinger: „De kwali teit van het spel komt hier pas op de tweede plaats. Het belangrijkste is het resultaat. En dan maakt het weinig uit of je nou met 2-1 wint of met 4-1. Als je maar wint. Daarom wordt er in Ita lië op zekerheid gespeeld. Ik denk dat er nergens zo professioneel wordt gevoet bald als hier. Wat dat betreft is Italië zijn tijd ver vooruit". VOORZITTER FRANCO CARRARO meer dan genoeg geld, maar de club moet zichzelf bedruipen AC Milan is er heilig van overtuigd, dat de toekomst van het voetbal ligt verborgen in de verdediging. Ook zijn aanvoerder Gianni Rivera (25), die ooit als wonderkind van zestien jaar voor zeseneenhalve ton werd overgenomen van Alessandria. Rivera: „Iedereen kan zien, dat het defensieve voetbal over de hele wereld toeneemt. Misschien is dat niet zo leuk, maar hét is wel nodig. De belangen, die tegenwoordig op het spel staan, zijn zo groot dat niemand meer risico durft te nemen. Het wordt ook steeds harder en dat heb je in dit vak maar te ac cepteren. Je moet maar niet teveel na- MADRID Aan het veertiende toer nooi om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen hebben ploegen uit 26 landen deelgenomen. Dat waren er zes minder dan in het voorgaande toernooi. Weliswaar schreven aanvankelijk 31 clubs in voor de Europa Cup I, maar later trokken Rusland, Bulgarije, Polen, Hongarije en Oost-Duitsland zich terug. Dat was het gevolg van een weige ring van de Schotse kampioen Celtic, bekerwinnaar in '67 om in de eerste ronde uit te komen tegen het Hongaar se Ferencvaros. Voorzitter Bob Relly liet de Europese Voetbalunie (UEFA) in Bern weten, dat Celtic niet wenste te spelen tegen de vijf landen van het Warschaupact, die betrokken waren bij de bezetting van Tsjecho-Slowakije. Het Schotse voorbeeld werd later gevolgd door nog een paar verenigingen, waar onder het Italiaanse AC Milan. De geschrokken UEFA besloot daar op een gedeeltelijk nieuwe loting te verrichten, waarbij de mogelijkheid dat een Oosteuropees land een Westerse concurrent zou treffen in de eerste ronde werd uitgesloten. Een oplossing was dat natuurlijk nauwelijks, omdat men in een later stadium van het toernooi on vermijdelijk toch weer met dat pro bleem zou worden geconfonteerd. De betrokken vijf landen zorgden echter zelf voor een oplossing. Met het Poolse Ruch voorop bedankten ze voor de eer. En het veertiende toernooi om de Europa Cup begon zonder Ruch, Karl- Zeiss (Oost-Duitsland), Lefski Sofia (Bulgarije), Ferencvaros (Hongarije) en Dynamo Kief (Rusland), waardoor het toch niet onaanzienlijk in waarde devalueerde. Bovendien trokken de vijf landen hun nationale bekerwinnaar terug uit het ■toernooi om de Europa Cup II. Het aandeel van de Oosteuropese landen .'bleef daardoor in dit Europa- Cupseizoen beperkt tot de vertegenwoor digers van Joegoslavië, Roemenië en, natuurlijk Tsjecho-Slowakije. Door het terugtrekken van Karl-Zeiss hoefde het Joegoslavische Rode Ster in de eerste ronde van de Europa Cup I niet te spelen, maar in de tweede ron de ging het kansloos tenonder tegen het Schotse Celtic: totaalcijfers 2-6. Spartak Trnava en het Roemeense Steaua, die oorspronkelijk hadden ge loot tegen respectievelijk Malmö en Akademisk, kwamen nu in de eerste ronde tegen elkaar uit. Spartak Trnava won dit duel van kameraden met de totaalcijfers 5-3. KARL HEINZ SCHNELLINGER Ajax is niet zo zwak denken over alle blessures, die je te genwoordig zou kunnen oplopen". Het toekomstbeeld, dat AC Milans ve detten schetsen, is verre van aantrek kelijk, maar wijzend op de aantallen GIANNI RIVERA hoffelijkste vedette toeschouwers, die in Italië ondanks alles komen kijken geloven zij in hun gelijk. „Voor de competitie begint", zegt Car raro monter, „hebben we al 30.000 sei zoenkaarten verkocht. Zelfs zonder het toernooi om de Europa Cup zouden we het gemakkelijk kunnen redden. Bij de oudere mensen is Internazionale wel wat populairder, maar hij de jongere generaties gaat het ongeveer gelijk op. Dat is ook wel logisch, want wij heb ben onze belangrijkste prestaties pas na 1950 geleverd". De komst van de illustere Zweden Gren, Nordahl en Liedholm luidde voor AC Milan een nieuw tijdperk in. Het tijdperk van de grote successen. In 1951 behaalde het zijn eerste na-oorlogse kampioenschap. Voorgoed weggevlucht uit de schaduw van stadgenoot Inter voegden de Milanezen daar nog vijf ti tels aan toe, aldus hun totaal opvoe rend tot negen. Als eerste Italiaanse club voerde AC Milan in 1963 de Euro pese beker voor landskampioenen in triomf mee naar huis en verleden jaar legde het beslag op de Europa Cup II. AC Milan, prediker van het defensieve voetbal, is een welvarende club. Een club met 130.000 supporters, verspreid over zeshonderd afdelingen in binnen- en buitenland. Een club met een peper duur trainingscentrum, waar twintig man werk vinden. Een club wier post salarissen op de begroting het miljoen overschrijdt. Kortom, een club die mee telt in Europa. En dus een club, die zich grof laat betalen voor een vriendschappelijke wedstrijd. Carraro: „Het liefst spelen we ergens een serietje van twee of drie wedstrijden. En daar vragen we dan zo tussen de twintig- en dertigduizend dollar voor. Exclusief de reis- en ver blijfkosten. Hoeveel je precies kunt vra gen is afhankelijk van de situatie. De hoogste prijs kun je natuurlijk maken wanneer je Europees kampioen bent". En AC Milan rekent erop, dat het aan zijn uitstapje naar Madrid een tweede Europese beker voor landskampioenen zal overhouden. Of niet soms? Carraro: „Ik denk, dat AC Milan wel zal winnen. Tenslotte hebben wij veel meer routine. Maar Ik ben daar nog helemaal niet zeker van. Persoonlijk beschouw ik Ajax als een van die mo dern voetballende ploegen, die straks de nieuwe Europese top gaan vormen". Rivera: „Een ploeg, die Benfica kan uitschakelen, moet wel sterk zijn. Tij dens die wedstrijd in Trnava heb ik alleen de verdediging van Ajax maar aan het werk gezien en die leek me erg goed". En Schnellinger: „Die wedstrijd in Trnava zegt mij absoluut niets. Voor mij is het uitgesloten dat Ajax werkelijk zo'n zwakke ploeg is. Een elftal, dat altijd zo slecht speelt, kan onmogelijk de finale halen".

De Vallei | 1969 | | pagina 11