donderdag 29 mei te Veenendaal in Hockeyploeg verloor van West-Duitsland Janbroers triomfator in Ronde van Drente krachtbron voor de hele wereld Chevron bent welkom als onze gast op Wij zullen U uitvoerig voorlichten over Competitie-uitslagen in volleybaltop Ceulemans Europees kampioen bandstoten SKF-kantine aan de Wageningselaan Aanvang 8 uur - ons bedrijf - ons produkt - de voorzieningen voor ons personeel - de mogelijkheden die SKF U biedt Spasski ziek Nederlandse records Bewegingsvrijheid DERDE PLAATS VOOR VULTINK Fitzpatrick ook door Engelse bond geschorst CHEVRON SUPER DINSDAG 27 MEI 1969 voorlichtingsavond ESSEN Werner Delmes, de nieuwe coach van het Duitse hockeyelftal. is zijn carrière succesvol begonnen. Het elftal, waarvoor de Keulse ex-internatio naal voor de eerste maal de verantwoordelijkheid had, versloeg op tweede Pinksterdag te Essen in de onder zeer slechte omstandigheden voortduren de regenval en een doorweekt spekglad veld gespeelde 20ste interlandwed strijd tussen beide landen Nederland met 1-0 door een doelpunt in de 21ste mi nuut van de Frankfurter Baumgart. Het was ongetwijfeld een verdiende over winning, maar één bij de gratie van Otto ter Haar. die in de voorlaatste mi nuut doelman Rott passeerde. Tenminste dat dachten zijn ploeggenoten, die hem uitbundig bejubelden en ook de Belgische scheidsrechter, die resoluut naar dc middenstip wees. De Duitsers protesteerden echter heftig. Waarom? Ter Haar zou de door Jeroen Zweerts van de rechtervleugel ingeslagen bal, dus van buiten de slagcirkel, niet met de stick hebben aangeraakt, ofschoon wel die schijn was gewekt. Ter Haar kreeg toen door de scheidsrechter de ge wetensvraag voorgelegd, of hij inderdaad de bal had geraakt. „Nee", was zijn antwoord en het doelpunt werd geannuleerd. Een staaltje van sportiviteit, dat onze landgenoten tot verliezers maakte. Overigens geen onverwachte ne derlaag, want nog nimmer heeft de Oranjeploeg op Westduitse bodem ook maar een winstpunt op de oosterburen kunnen behalen. Promotie eredivisie. Heren. Vaibovol—DOS '58 0—3 (DOS '58 promoveert) MOSKOU De zeventiende partij uit de tweekamp om het wereldkam pioenschap schaken tussen titelhouder Petrosjan en uitdager Spasski, die maandag te Moskou zou worden ge speeld, is uitgestald in verband met ziekte van Boris Spasski. Het is de tweede keer dat Spasski „ziekteverlof" vraagt. Ook voor de ze vende partij, op 28 april meldde hij zich ziek. Voor de tweekamp begon werd overeengekomen dat beide spe lers ten hoogste uitstel zouden krij gen van drie partijen wegens ziekte. Zou Spasski zich fit genoeg voelen om woensdag te spelen dan houdt hij nog een partij en twee extra „rustdagen" in reserve. Speelt hij op 28 mei niet, dan moet hij op 30 mei, hoe zijn toe stand ook moge zijn, achter het bord verschijnen Petrosjan heeft tot nu toe slechts een keer, voor de tiende partij op 7 mei, gebruik gemaakt van de ziekte verlofregeling HOOGEVEEN Ben Janbroers is winnaar geworden van de achtste Ron de van Drente, een klassieke wegwed strijd voor amateurs met start en finish in Hoogeveen. Janbroers boekte hier mee zijn tweede grote zege van dit sei zoen, want eerder kwam hij ook zege vierend te voorschijn uit de Ronde van Gelderland. Hij maakte deel uit van een kopgroep van negen renners, die in de slotfase aan de haal was gegaan. Als eervolle tweede finishte de Fries Piet Hoekstra, terwijl Michel Bertou als derde over de streep ging. Slechts 29 van de 170 ge starte renners reden de wedstrijd uit. Onder degenen, die de finish niet haal den, bevonden zich tal van renners, die in Olympia's Tour hadden gereden en deze wedstrijd blijkbaar nog in de be nen hadden. Reeds na 20 kilometer vond de beslissende ontsnapping plaats te Beilen. Er ontstond een kopgroep van bijna dertig renners, waaruit favo rieten als Zoetemelk, Meijer en Corne- lisse door een valpartij terugvielen en na 107 kilometer staakten cracks als Jan Bols en Henk Nieuwkamp de strijd. Even eerder waren Tino Tabak en Harry Jansen ook reeds afgestapt. Het werd een slijtageslag en mede hierdoor kreeg de strijd een eentonig verloop. Pas in de slotfase kwam er een ople ving toen de kopgroep, die tot veertien renners was geslonken, Hoogeveen na derde. De plaatselijke favoriet Henk Benjamins demarreerde en Ben Jan broers ging met hem mee. In de eind sprint van de groep van negen ren ners toonde Janbroers zich tenslotte de snelste. De uitslag: 1. Ben Janbroers (Amsterdam) 185 km in 4 uur 33 min. en 58 sec.; 2. Piet Hoekstra (Dokkum) z.t.; 3. Michel Bertou (Den Haag), z.t.; 4. Henk Benjamins (Hollandscheveld) z.t.; 5. Frits Hoogerheide (Ossendrecht) z.t.; 6. Piet van Stralen (Heerhugo- waard) z.t.; 7. Gerrit Leferink (Haaks bergen) z.t.; 8. Harrie Schoofs (Bladel) z.t.; 9. Wicher Vlot (Wanneperveen) z.t.; 10. Jans Vlot (Wanneperveen) op 46 se conden. St. Gallen heeft maandag de Zwit serse voetbalbeker gewonnen dank zij een overwinning van 2-0 op AZ Bellin- zona. Bij de rust van deze in Bern ge speelde ontmoeting was nog niet ge scoord. Het is de eerste keer dat St. Gallen de Zwitserse beker won. ALGHERO De Belg Raymond Ceu lemans is ongeslagen Europees kam pioen bandstoten geworden. Maar zijn titel was nooit meer in gevaar dan tij dens dit in Alghero (Sardinië) gehou den toernooi. Dielis (België) stond na zes ontmoe tingen in moyenne voor op zijn land genoot en had genoeg aan remise in de beslissende partij. Hij liet Ceule mans dan ook beginnen. Na vijf beur ten was Dielis al uitgelopen tot 751, maar in de zesde beurt had Ceulemans zijn antwoord gereed met een fraaie reeks van 70. Dielis reageerde met een serie van 37, waardoor de stand 7788 werd. In de achtste beurt kwam Ceu lemans voor te staan na een serie van 49 en toen daar in de elfde beurt nog eens 25 aan toe werden gevoegd, leek het pleit beslecht. Maar de sterke Die lis kwam in de 13e beurt nogmaals te rug met 46, waarna de score (165164) nog alle mogelijkheden bood. In de vol gende beurt haalde Ceulemans de eind streep. Dielis zou nog 36 punten moe ten vergaren om de man uit Grobben- donk te evenaren en daarmee kam pioen te worden. Dielis maakte wel de acquitstoot, maar hij miste even later een moeilijke driebandenstoot. Ceulemans en Dielis vormden in dit kampioenschap een paar apart. Reeds van de aanvang bestond er geen twijfel over dat de Europese titel in Belgische handen zou blijven. De vraag was alleen of Dietis er in zou slagen, evenals in Berlijn bij het neo-pentatlon, zijn be faamde landgenoot achter zich te laten. Van de overige deelnemers was al leen de Nederlandse kampioen Hans Vultink van allure. Hij verbeterde dan ook twee Nederlandse records, het par tijmoyenne, dat reeds op zijn naam stond met 13.33 en dat hij bracht op 16.66 met zijn fraaie zege op de Duitse titelhouder Norbert Witte (12 beurten). Bovendien verbeterde hij ook het al gemeen-moyennerecord, dat hij op 7.44 stelde en dat met 6.67 op naam van Henk Scholte stond. Zijn derde plaats is dan ook alleszins verdiend. Spijtig was het dat hij juist tegen Dielis en Ceulemans niet best op dreef was. Te gen Ceulemans kwam hij tot 105 en in de partij tegen Dielis reikte hij slechts tot 78 caramboles. Er werd met twee poules van vijf spelers begonnen en na vier ronden vielen voor de finalegroep af de beide Italianen Oddo en Zanetti, de Portugees Vieira en de Fransman Coyret. De kille cijfers: 6 strafcorners en 9 lange corners voor West-Duitsland te gen 2 en 2 voor Nederland, alsmede een^ overigens gemiste strafpush voor' de Duitsers, geven dan weliswaar geen zuiver, doch wel een globaal beeld van de krachtsverhouding tussen beide ploe gen. De Duitsers waren juist een tem po sneller dan hun tegenstanders en hadden bovendien technisch, vooral op het punt van de stokvastheid, net iets meer in hun mars, waardoor zij de meeste aanspraken op de overwinning konden doen gelden. Zij wisten ook iets beter de moeilijke terreinomstandighe den de spelers konden in hun acties soms nauwelijks op de been blijven het hoofd te bieden. West-Duitsland verwierf zich dan ook al spoedig een veldmeerderheid, die in de 21e minuut resulteerde in een doelpunt van Wolf gang Baumgart, die uit een vrije slag van Uli Vos de bal kreeg, er handig mee door de Nederlandse verdedigings linie manoeuvreerde en tenslotte ook de uitgelopen doelman Brederode geen kans gaf: 10. Kort daarop kreeg Nederland de eer ste strafcorner te nemen, nadat Ter Haar in een mooie solo was gestuit. Wegens sticks van Nico Spits, de „slag man", was het resultaat nihil. Vooral de linkervleugel van de Duitsers, die zich nogal eens mocht verheugen in een grote mate van bewegingsvrijheid, was met snelle acties een voortdurend gevaar voor de Nederlandse defensie, waarin aanvoerder Heikko van Stave ren en Nico Spits echter veel goed werk deden. Mede doordat de Duitsers wel eens te gejaagd waren in hun jacht op succes, wierpen hun aanvalscombina- ties toch weinig vruchten af. Nederland moest het vooral hebben van Snelle uitvallen, maar verder dan een afge keurd doelpunt uit de tweede strafcor ner kwam het niet. Het door coach Kruize uitgedachte systeem van vier middenveldspelers en vier aanvallers scheen in de zevende minuut van de tweede helft tot succes te leiden, toen Ter Haar de gevaar lijkste aanvaller was doorgebroken. Hij pushte de bal echter over het be dreigde Duits» doel. Ofschoon onze landgenoten hun tempo hadden opge voerd, bleven de Duitsers toch het ini tiatief behouden. Zij hielden het vijan delijke doel onder druk, maar in de afwerking van hun aanvallen faalden zij veelvuldig en bovendien redde Bre derode enkele malen goed. In de 21e minuut echter ten koste van een straf push, in veler ogen overigens een te zware straf. Er was evenwel toch ge rechtigheid. Vos miste de kans om zijn ploeg definitief veilig te stellen. De bal ging naast.... Met een fel slotoffensief trachtte Nederland toch nog tot een ge lijk spel te komen. Het lukte niet, be houdens dan in dat ene geval, toen de scheidsrechter zich verkeek-Het bleef 10, ook doordat Van Staveren in die spannende slotfase nog op de doellijn redde bij een schot van Keiler. Het slijk der aarde had winnaars en verliezers getekend. LONDEN. De Engelse voetbalbond heeft John Fitzpatrick. de achterspeler van Manchester United, een schorsing van twee weken en een boete van 50 pond (430 gulden) gegeven. De straf werd opgelegd omdat Fitzpatrick in de eerstae wedstrijd uit de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen, op 23 april tegen AC Milan, Kurt Hamrin had getrapt. Fitzpatrick, die toen uit het veld werd gestuurd, was door de Europese voetbal unie automatisch al geschorst voor de tweede wedstrijd tussen Manchester United en AC Milan. De schorsing van Fitzpatrick zal ingaan op 14 augustus, de eerste speeldag van het komende sei zoen. Ziet u wat er nieuw is aan onze stations? Op dit moment worden 8.000 Caltex stations in heel Europa getooid met de kleuren van een wereldmaatschappij: Chevron. Chevron was zo'n dertig jaar geleden één der oprichters van Caltex. Nu, in 1969, is Chevron een wereldomspannende oliemaatschappij met een jaarproduktie van 100.000.000 ton ruwe aardolie een belangrijk aandeel van de totale wereld- produktie. Chevron verleent via 33.000 tankstations service aan miljoenen automobilisten in de hele wereld. We hebben de naam van onze stations gewijzigd. Maar u zult er nog steeds dezelfde prettige mensen ontmoeten. En dezelfde geweldige Boron-benzine tanken uit de Chevron Super pomp. U kunt er dezelfde uitstekende Chevron olién en smeermiddelen krijgen. Allemaal produkten, die zich gesteund zien door de wereldwijde reputatie en research- programma's van de Chevron maatschappijen. Kortom: Al onze produkten zijn evenzovele waarborgen voor maximale levensduur van uw auto, optimale prestaties van uw motor, en ongekend rijcomfort voor u. Ais het tijd wordt om te tanken, bedenk dan dat u kunt vertrouwen op Chevron.

De Vallei | 1969 | | pagina 12